Jump to content

Ve Brütüs Tükürdüğünü Yaladı

Recommended Posts

Kriz yüzde 99 çözüldü

CHP’nin “millet iradesine saygı gösterilmediği” gerekçesiyle yemin etmemesiyle başlayan krizin çözümü noktasında AK Parti ve CHP dün bir araya gelerek önemli bir adım attı. İki taraf, “ortak bir irade metni açıklanması” konusunda anlaştı. Liderlerin onayına bağlı olarak metin pazartesi sabahı kamuoyuna açıklanacak. CHP’nin Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmesi bekleniyor.

Tutulu vekillerin tahliye edilmemesi üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 28 Haziran’daki “Yemin etmeyeceğiz” açıklamasının üzerinden 11 gün geçtikten sonra çözüm geldi. Dün Başbakan Erdoğan’ın Meclis Başkanı Çiçek’i ziyaretiyle krizdeki tıkanıklık aşıldı ve Erdoğan’ın “Meclis Başkanı davet ederse toplantıya katılacağız” açıklaması çözüm için zemin yarattı.

http://haber.gazetevatan.com/kriz-yuzde-99-cozuldu/387646/9/Siyaset

Sitelerde Paylaş

Kriz yüzde 99 çözüldü

CHP’nin “millet iradesine saygı gösterilmediği” gerekçesiyle yemin etmemesiyle başlayan krizin çözümü noktasında AK Parti ve CHP dün bir araya gelerek önemli bir adım attı. İki taraf, “ortak bir irade metni açıklanması” konusunda anlaştı. Liderlerin onayına bağlı olarak metin pazartesi sabahı kamuoyuna açıklanacak. CHP’nin Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmesi bekleniyor.

Tutulu vekillerin tahliye edilmemesi üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 28 Haziran’daki “Yemin etmeyeceğiz” açıklamasının üzerinden 11 gün geçtikten sonra çözüm geldi. Dün Başbakan Erdoğan’ın Meclis Başkanı Çiçek’i ziyaretiyle krizdeki tıkanıklık aşıldı ve Erdoğan’ın “Meclis Başkanı davet ederse toplantıya katılacağız” açıklaması çözüm için zemin yarattı.

http://haber.gazetevatan.com/kriz-yuzde-99-cozuldu/387646/9/Siyaset

farklı birşey beklemiyorduk zaten.Her zamanki gibi gene çark etti kemal bey

Nasıl bir pişkinlik bunlarınki anlamadım gitti.Tayyip tükürdüklerini yalayacaklar dedi 1 hafta geçmeden yaladılar.

İnsan biraz utanır ama bunlarda utanacak surat kalmamış. Dayak arsızı eşşekler gibiler...

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu partiye ve yöneticilerine eşşek yakıştırması yaparak, bunlara oy vermişlere de eşşek demeye getirdin. Sana bu partiye oy verenler kalkıp "sen de eşşoğlueşşeksin" derler, yanına da ayrıca katmerli bir şeyler ilave edip suratına tükürükle yapıştırırlarsa haksız mı olurlar?

Sitelerde Paylaş

kemal kılıçdaroğlu hatayı en başında yaptı. dürüst olmayan birinden dürüstlük beklemek, yalancının birinden doğru birşeyler beklemek kesinlikle ahmaklıktır. rte'nin önündeki milletvekili olma engeli %34 oy aldığı zaman kaldırıldı millet iradesine saygı göstermek amacıyla. bu ahlaki bir davranıştır. şimdide chp aynı şeyi akpden bekledi ama malesef aynı davranışı göremediler. şimdi burada pişkin olan hangisi? ahlaki bir davranış ancak ahlaklı birinden beklenir. kemal kılıçdaroğlu'nun tek ve en büyük hatası da budur.

Sitelerde Paylaş

Yemin etmemek bi hataydı.Meclis başkanının girişimleri güzel.Umarım sıkıntıların çözülmesi adına mutabakat sağlanmıştır.

Olaya tükürdüğünü yalamak olarak bakmamalı (Başbakanın şovenist gözüyle) .CHP tam olarak isteğini alamamış olsa da ortada mutabakat oluşmuş gibi.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu partiye ve yöneticilerine eşşek yakıştırması yaparak, bunlara oy vermişlere de eşşek demeye getirdin. Sana bu partiye oy verenler kalkıp "sen de eşşoğlueşşeksin" derler, yanına da ayrıca katmerli bir şeyler ilave edip suratına tükürükle yapıştırırlarsa haksız mı olurlar?

Yanlış anladın sanırım.Teşbih de hata olmaz.Dayak arsızı eşşekler derken hakaret için kullanmadım.

Bidon kafalılar,göbeğini kaşıyan adamlar,beyinsizler gibi hakaretleri yapmak bizim işimiz değil.

Her seferinde ortaya bişey atıyorlar ama ellerinde patlıyor.Buna rağmen hala ısrarla bu tür işleri yapmaya devam ediyorlar.

Ben bunu vurgulamak istemiştim.Yoksa maksat hakaret etmek değil.

Sitelerde Paylaş

Madem amacın hakaret değil, o halde ne demeye pis sözler ediyorsun? Padişahınızdan mı (Tayyib) öğreniyorsunuz bu adi ağızları?

Unutma, sizin ağzınız var, ammavelakin onların da ağzı var...

"pis sözler" den ne anlıyorsun bilmiyorum ama dayak arsızı eşşek benzetmesinin pis bir söz olduğuna pek katılmıyorum.

merak etme biliyorum onlarında ağızlarının olduğunu,örneklerini zaten yukarda vermiştim.

Sitelerde Paylaş

Ben de CHP'nin yemin etmeme eyleminin yanlış olduğunu belirtmiştim ama yanılmışım, doğru yapmışlar.

CHP tükürdüğünü yalamış falan olmadı, amacına ulaştı bence. Hem CHP hem de BDP eylemlerinde başarılı oldular.

CHP nefretinden gözü dönmüş olanlar; AKP'nin imzaladığı mutabakatı görmüyor hiç nedense.

Nasıl bir zihniyete sahipsiniz siz yahu?!

İnsan hiç olmazsa ucundan kenarından mutabakata da değinir. En azından der ki "O mutabakat garanti değil, teminat sayılmaz" falan.

Ama sanki günlerce başbakan ve AKP'liler yemin etmeye davet etmemiş gibi, sanki meclis başkanı araya girmemiş gibi, sanki AKP heyeti gelip karşılıklı anlaşma sağlayıp mutabakat imzalamamış gibi, sanki CHP eyleminden pişman olup kendiliğinden gelip yemin etmiş gibi sergilemek dürüst bir siyaset değildir.

Hadi seçim dönemi olsa da, propaganda amacıyla böyle tek yanlı yaklaşsanız, yine doğru olmasa da biraz olsun haklılık payı taşıyabilir.

Ama şu ortamda bu tür yaklaşımlar zerre kadar objektiflik taşımadığınızı gösteriyor.

AKP'nin kalkıp da "Tamam, tutukluluklarını kaldırıyoruz" demesini beklemiyordunuz herhalde.

Hem Avrupa'ya hem kamuoyuna "Yargıya karışamayız" teranesi okuyanlar, açık açık CHP'nin şartını kabul edecek değildi tabi.

CHP'nin teminat isteğinin karşılığı olarak bu mutabakat uygun görüldü ve bence 3 aya kalmaz tutukluluklara son verilir.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de CHP'nin yemin etmeme eyleminin yanlış olduğunu belirtmiştim ama yanılmışım, doğru yapmışlar.

CHP tükürdüğünü yalamış falan olmadı, amacına ulaştı bence. Hem CHP hem de BDP eylemlerinde başarılı oldular.

CHP nefretinden gözü dönmüş olanlar; AKP'nin imzaladığı mutabakatı görmüyor hiç nedense.

Nasıl bir zihniyete sahipsiniz siz yahu?!

İnsan hiç olmazsa ucundan kenarından mutabakata da değinir. En azından der ki "O mutabakat garanti değil, teminat sayılmaz" falan.

Ama sanki günlerce başbakan ve AKP'liler yemin etmeye davet etmemiş gibi, sanki meclis başkanı araya girmemiş gibi, sanki AKP heyeti gelip karşılıklı anlaşma sağlayıp mutabakat imzalamamış gibi, sanki CHP eyleminden pişman olup kendiliğinden gelip yemin etmiş gibi sergilemek dürüst bir siyaset değildir.

Hadi seçim dönemi olsa da, propaganda amacıyla böyle tek yanlı yaklaşsanız, yine doğru olmasa da biraz olsun haklılık payı taşıyabilir.

Ama şu ortamda bu tür yaklaşımlar zerre kadar objektiflik taşımadığınızı gösteriyor.

AKP'nin kalkıp da "Tamam, tutukluluklarını kaldırıyoruz" demesini beklemiyordunuz herhalde.

Hem Avrupa'ya hem kamuoyuna "Yargıya karışamayız" teranesi okuyanlar, açık açık CHP'nin şartını kabul edecek değildi tabi.

CHP'nin teminat isteğinin karşılığı olarak bu mutabakat uygun görüldü ve bence 3 aya kalmaz tutukluluklara son verilir.

Ya ne mutabakatından bahsediyorsun pante ?

işin özeti chp bir halt yedi sonra baktı papuç pahalıya mal olucak,bir kere lafta ağızdan çıktı(yani tükürük) nasıl olurda bunu kıvırırız diye mutabakat metni diye bir şey icat ettiler.Sonuç olarak akp memnun chp memnun mutabakat falan hikaye geçiniz bunları.

Şimdi altta kalmamak için mutabakat metnine sarıldılar ama bir sonuç çıkmayacağınıda biliyorlar tribünlere oynuyorlar.

İsa Gök çıktı ne dedi ? Bu mutabakat metninden bir sonuç çıkmaz yemin etmemeliydik demedimi ?

Biraz gerçekçi olalım fantazi kurmayalım pante bey

Sitelerde Paylaş

Kilicdaroglunun son aciklamalari bana inandirici geldi. AKP cuvalladi. Basbakanin ve grubundakilerin kalitesizligide gitgide ortaya cikiyor. Cuma günü toplantilar cumartesi görüsmeler pazar görüsmeler pazartesi son toplantilar liderlere metnin ilk aciklanmasi ilk metne itirazlar ikinci metne itirazlar sonra tekrar toplanti pazartesi saat 13:00 kabul edilen metin onaylandi. Sonrada kalk pismis kelle gibi ne yazsak kabul edeceklerdi de. Bu eziklikten kurtulmaya calisan AKP liler papaganvari her yerde yalan söylüyor.

Kilicdaroglu yemin durumundan ötürü tükürdügünü yalamadi tam tersi AKP lileri yola getirmesini bildi.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Kilicdaroglunun son aciklamalari bana inandirici geldi. AKP cuvalladi. Basbakanin ve grubundakilerin kalitesizligide gitgide ortaya cikiyor. Cuma günü toplantilar cumartesi görüsmeler pazar görüsmeler pazartesi son toplantilar liderlere metnin ilk aciklanmasi ilk metne itirazlar ikinci metne itirazlar sonra tekrar toplanti pazartesi saat 13:00 kabul edilen metin onaylandi. Sonrada kalk pismis kelle gibi ne yazsak kabul edeceklerdi de. Bu eziklikten kurtulmaya calisan AKP liler papaganvari her yerde yalan söylüyor.

Kilicdaroglu yemin durumundan ötürü tükürdügünü yalamadi tam tersi AKP lileri yola getirmesini bildi.

SAYGILAR

Mesala kılıçdaroğlunun,

başörtüsü sorununu ben çözerim demesi(sonra bir programda nasıl çözeceksiniz diye sorduklarında canım başörtülerini takmazlarsa sorun çözülür mealinden cevap vermesi)

Kaynak benim demesi

aday olmicam demesine(1 gün sonra aday oldu)

bunlarada inanmışmıydın mesala merak ettim ?

Sitelerde Paylaş
Ya ne mutabakatından bahsediyorsun pante ?

Sen nerede yaşıyorsun?

İşine geleni görüyor, gelmeyeni inkar ediyorsun.

Buyrun sizin taraftan verelim haberi:

http://www.zaman.com...haberno=1157128

işin özeti chp bir halt yedi sonra baktı papuç pahalıya mal olucak,bir kere lafta ağızdan çıktı(yani tükürük) nasıl olurda bunu kıvırırız diye mutabakat metni diye bir şey icat ettiler.Sonuç olarak akp memnun chp memnun mutabakat falan hikaye geçiniz bunları.

Şimdi altta kalmamak için mutabakat metnine sarıldılar ama bir sonuç çıkmayacağınıda biliyorlar tribünlere oynuyorlar.

İsa Gök çıktı ne dedi ? Bu mutabakat metninden bir sonuç çıkmaz yemin etmemeliydik demedimi ?

Biraz gerçekçi olalım fantazi kurmayalım pante bey

AKP neden mutabakat imzaladı öyleyse?

Bıraksaydı da tükürdüğünü yalasaydı CHP.

Ama yemedi, baktı ki sonuç aleyhine olacak uzlaşmaya yanaştı ve sonuçta anlaştı.

Mutabakat imzalayıp da yerine getirmeyeceklerse, imzalayanlar utansın.

Bu onların şerefsizliğidir, CHP'nin enayiliği değil.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mesala kılıçdaroğlunun,

başörtüsü sorununu ben çözerim demesi(sonra bir programda nasıl çözeceksiniz diye sorduklarında canım başörtülerini takmazlarsa sorun çözülür mealinden cevap vermesi)

Kaynak benim demesi

aday olmicam demesine(1 gün sonra aday oldu)

bunlarada inanmışmıydın mesala merak ettim ?

Ben Kilicdaroglunun iyi oldugunu iddia etmiyorum. Bu yemin durumunda CHP dogruyu yapti. Burda ayrica bir sey daha ortaya net bir sekilde ciktiki Türkiyede eskiden oldugu gibi hala iktidarlar yargiyi istedigi gibi kontrol ediyor. Bu durum iyi degildi zaten bugünde degisen bir sey yok. Kalkip CHP eskiden itiraz etmiyordu simdi ediyor demenin anlami yok. Demokrasi herkese lazim ve partilerin tekelinde olmamali. Bugün hala bunu tartisiyor olmak bile üzücü. CHP eski yanlislarina ragmen bu sekilde davranmakla bence dogruyu yapti. Simdi anayasada gerekli bazi degisikliklerde daha iyi sonuclar cikabilir.

Verdigin örnekte celiskilere katiliyorum. Bunu bir tek Kilicdaroglunda görmek biraz eksiklik olur. Libya konusunda Erdogani gördük dört günde celiski dolu iki yorum yapti. Kürt sorunu var dedi sonra yok dedi. Burda en önemli konularda tutarsiz olan kim? Bence Kilicdaroglunun hatalari cok cok lider olmasini engeller ya Erdoganin hatalari? Hepimize mal olabilir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...