Jump to content

Ateist Bilinçlere Yeni Nesil Saldırılar

Recommended Posts

Bir de şu dikkatimi çekti.

Başka farkına varan oldu mu bilmiyorum.

Panteist, Agnostik, Panenteist türevi ve benzeri sanrılılar Ateizme en az teistler kadar düşman.

Ve gerek bu başlıktaki gerekse diğer başlıklardaki tartışmalara bakarsanız Ateizmi doğru da bulmuyorlar.

Ama iş salt bilimselliğe, bilime bağlılığı vurgulamaya gelince bu huylarını bırakıp pek tabii ki de Ateizm ile yakın etkileşime giriyorlar.

Bundan rahatsız olan yok mu başka yahu?

Baksanıza adamlara...

Şu başlıktaki yazılarına bir bakın...

Evreni tanımlayıp, bu tanımlamayı da işleyerek bir sonuca ulaşmışlar.

İşin diğer garip tarafı bu heriflerin hiç biri sonuç çıkarımlarında yüzlerini bize dönmüyorlar.

Hep Teizme dönüyorlar.

Agnostikler, yüzlerini teizme dönerek bir beyanda bulunuyorlar

Panteistler yüzlerini teizme dönerek bir beyanda bulunuyorlar

Deistler yine aynısı.

Yüzlerini teizme dönüyorlar çünkü çıkarımlarında olmazsa olmaz olan şey "Tanrı" kavramının illaki bir etkileşimi mevcut.

Aslında daha öncelerden bu kişileri Ateist arkadaşlar hiç silkelemedikleri için ne tür meyveler döküldüğünü görmemişler.

Bir silkeleyin beyler ve bayanlar bu arkadaşları.

Size karşı olan dışlamayı ve antipatiyi bir görün.

Neler yumurtladıklarını bir görün.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizmde inanç vardır demedim ateizm bir inaçtır dedim :)

Ateizm bir inançtır diyorsun.

kaşif,"ateizm inanç değildir" diyor ve sana bunu detaylı bir biçimde anlatıyor.

Ama sen yine;

"Çünkü bir ateist dinlerin ve bir yaratıcının var olmadıgına inanır lilililililililili

diyorsun.

Ateizm Tanrının var olduğuna inanmamaktır,var olmadığını bildiği için var olduğuna inanmamaktır.

Sitelerde Paylaş

Ateizmin inanç olması neden rahatsız ediyor?

Kaşif tdk dan örnek vermiş. Aynı Tdk şunu da diyor.

Bir şeyi güvenle doğru sayma tutumu.

İnanç olmadığı halde inançmış gibi gösterilmesi rahatsız ediyor.

Sizi niye inanç olmaması rahatsız ediyor.

İnançsız bir insanın yaşayamayacağını düşündüğünüzden mi?

Ateistler doğruyu doğru olduğu için savunuyorlar.

Yanlışı doğru diye değil.

Asıl sizler yanlışı doğru saymaya çalışıyorsunuz.

Doğruları da kendi inançlarınıza göre eğip büküyorsunuz.

Şu dogmalarınızdan arınınca kendinizi çıplak kalacak zannediyorsunuz.

Bilinçaltınız buna programlanmış o nedenle dogmalarınızı ve inançlarınızı asla terk edemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Algılamadım, anladım ve biliyorum..Kokuyorsan burnumla algılarım...

Neden kendini kandırıp günah çıkartmaya çalıştığını araştırsan daha iyi edersin.Madem emindin neden ateistlerle uğraşmaya çalışıp debeleniyorsun?

Bak kurabiyeciğim sen önce hödünü mödünü eden korkularından kurtulmaya çalışıp dersine iyi hazırlandıktan sonra ateistleri karşina almalısın.

Dersini iyi çalışman için yardımcı olayım...

İnanç Virüsü...Tıkla.

Sen ateizmi daha anlamamışsınki ateisme zarar vermekle alakam olmadıgımı nereden anlayacaksın.

Hatta bu kadar saçmalığınızdan sonra ateist olmama ihtimaliniz bile aklımdan geçmedi değil.

Sitelerde Paylaş

Şu "difficultu" nickli üye ne işe yarar anlamadım gitti.

Kardeşim sen buraya milletle it dalaşına girmeye mi geldin?

Git herhangi bir konuda fikrini paylaş,herhangi bir bilgi paylaş ne bileyim konu aç tartışma başlat etc.

Millete hakaret etmek için mi geldin sen buraya lan?Senin salak yazılarını okumak zorundamıyız?

Konuların "anasını satma" yetkisini kim verdi sana?Ne bu cüret,ne bu kepazelik?

Sitelerde Paylaş

Şu "difficultu" nickli üye ne işe yarar anlamadım gitti.

Kardeşim sen buraya milletle it dalaşına girmeye mi geldin?

Git herhangi bir konuda fikrini paylaş,herhangi bir bilgi paylaş ne bileyim konu aç tartışma başlat etc.

Millete hakaret etmek için mi geldin sen buraya lan?Senin salak yazılarını okumak zorundamıyız?

Konuların "anasını satma" yetkisini kim verdi sana?Ne bu cüret,ne bu kepazelik?

Şu yazıları yazabiliyorsunuzya hayret içindeyim.

Eminim kendinizle gurur duyuyorsunuzdur.

Bu hakaretleri hangi satılarıma binaen yazdıgını açıklayabilrmisin?

Ateist olmayan ben istesemde ateizme sizin kadar zarar veremem heralde..

Sitelerde Paylaş

Difficulty,

Sataşma, gürültü, patırtı, karşılıklı laf dalaşmaları bir yana,

Senin burada lafını ettiğin şeyler yanlış canım.

Ve o kadar yanlış ki sinirleri hat safhaya çıkarıyor.

Ateist değilsen Ateizmi anlamana imkan yok.

Deneyimlemene de imkan yok.

Ateizm bünyesinde inanç barındırmayan bir durumdur.

Bu şuna benzer.

İlk defa ateş ve barutla onları yanyana getirerek deney yapacak birisi ve bunu gözlemleyecek herkes konuyla ilgili farklı şeylere inanabilir.

Veya ateş ve barutu tüm yönleriyle malzeme olmadan formülleyen insanlar da konuyla ilgili farklı şeylere inanabilir.

Ancak ateş ve barut olayını bilen insanlar bir şeye inanmaz.

Ne olacağı bellidir.

Aynen hayatlarında hiç kibrit görmemiş bir Afrika kabilesini toplayıp karşılarına geçip "bu kibriti kutusundaki bu yere sürttüğümde ne olacak?" diye sormaya benzer bu.

Türlü türlü yorumlar gelir.

Türli türlü inanışlar patlar kafalarında.

Şimdi diyeceksin ki "Ben o kabile ile bir miyim?"

Birsin canım.

O derece değil belki ama Ateist değilsen o kabile ile ortak özelliklerin çoktur.

Ateizm belirsizliklerden, belkilerden, bilinmezliklerden sıyrılıp gelerek kendini maddeye yaslamış bir gerçektir.

Bizlerin referansı madde gerçekliğidir.

Bak burada birbirimizi yiyoruz ateistler, küfürler ediyoruz, kin duyuyoruz, kavgaların haddi hesabı yok aramızda

Ama bir nokta var ki orada herkes sert ve aynı tepkiyi veriyor.

Belkili, belirsizlikli, bilinmezli veya dogmaya meyil veren ateist düşünceler.

Bu siteye ve diğer sitelere bak.

Her ateist aynı tepkiyi koyuyor.

Aynı şekilde tokadı yapıştırıyor bunlara.

Sence neden?

Çünkü böyle bir Ateizm yok da ondan.

Ateizm böyle bir şey değil de ondan.

Ateizm gerçekliğin, olduğu gibi katışıksız algılandığı tek bilinç seviyesidir de ondan.

Bu açıklamayı sana ve senin huzurunda insanlık için belki de tek kurtuluş ihtimali, tek ilaç olan Ateizme saldıranlara yapıyorum.

Ateist değilseniz, Ateizmi algılamanıza imkan yok.

Ateist olmadan Ateizm hakkında atıp tutmak, matematikte yazılmaya başlayan işlemin yarısında sonuç söyleme girişimine benzer.

tarihinde Ateist Bakis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ateizmi daha anlamamışsınki ateisme zarar vermekle alakam olmadıgımı nereden anlayacaksın.

Hatta bu kadar saçmalığınızdan sonra ateist olmama ihtimaliniz bile aklımdan geçmedi değil.

Heee çok doğru beng ateizmden heç anlamayan radikal bir ateist deve çobanıyım biliyongmu?

Hani diyomkine şüle elime bi fırsat geçsede Vatikanı, Jarusalemi, Kabeyi, Budhayı içindekilerle birlikte havaya bi uçurabilsem emme keyif alırdım gadasını aldığım gardaşım...

Haa bu arada diyaneti vedeng ossuruhtang prosesörleri unutmah olmaz değelmi?

Nideng dirseng biz bungları öldürüp hayvanglara yem yaparsah hayvanglar hastalınırlar bi daham heç birisini gurtaramayız anlayong değelmi...Ondan kelli hayvacağızlara çoh yazıh ederih ki sorma getsing gardaaaaşşş...

Bungları havaya uçuracaang yere düşeng parçaları ney olursa kireçli guyuya atıp üzeringleringini gapatacağang.

Oooh be gurtulduk anasını satiiiim....

Sitelerde Paylaş

Ateizm bir inançtır diyorsun.

kaşif,"ateizm inanç değildir" diyor ve sana bunu detaylı bir biçimde anlatıyor.

Ama sen yine; diyorsun.

Ateizm Tanrının var olduğuna inanmamaktır,var olmadığını bildiği için var olduğuna inanmamaktır.

Baştan sona okudum...

Kimsenin bir şey açıklayabilmiş olduğu yok bu forumda...

Zaten kimse bir şey açıklayamaz da bu konuda...

Bir şeyin inanç olup olmaması kişinin kendini ortaya koymasaıyla ilgili bir durumdur, ki bu sitedeki atesitlerin büyük çoğunluğu okuduğum kadarıyla inanç sahibidir evet...

Bazıları sadece ateizmi din haline getirmemişlerdir...

Hele hele ateizmin bilimsel bir durum olduğu zırvası, sadece söz konusu ateistlerce pişirilip pişirilip yenir...

Sürekli yediğiniz şey, gerçek olmaz, sadece sizin yediğiniz şey olur...

Birisi, sitedeki ateistlerden diğerlerinin (deist, pantesit, vs) nefret ettiği, gibi bir şey demiş, ona takıldım...

Bu nefreti ya da olumsuzluğu ortaya çıkaran ateistlerin kendi duruşu... Burada epeydir tanıdığım iki ateistten birisi Cigi ve ben bunu Cigi'ye uzun süredir söylüyorum, tavrı ve duruşu dincilerle bire bir aynı...

Tanıdığım diğer ateist ise Hubbez ve fakat Hubbez'i ateizme farklı ve üstün anlamlar yükleyen hiç bir tanımlamanın içine çekemezsiniz...

Kısaca:

Aldığınız elektrik, yaydığınız elektriktir... Dolayısıyla, deisti, agnostiği, panteisti yargılamayı bırakıp önce kendinize bakmanızda fayda var...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...