Jump to content

Yüce Allahtan Gaflar

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlk kez böyle birşey duyuyorum.

Kuranda bu söylediğinin açıklaması var mı?

Yani mecazi anlamda olabilecekleri aklıma gelmemişti.

elbette var, kitaptaki anlatımların bazısı muhkem bazısı müteşabihtir diyor ve ekliyor, bazıları müteşabihlerin peşinden gider acaba burda ne denmek istenmiş diye düşünür durur diyor.

Sitelerde Paylaş

Bak adamlar bu masallara 1400 yıl önce bile inanmıyorlarmış.

Ama bazı aklı kıtlar helede şimdiki zamanda bile bu masal niteliği bile olmayacak şeylere inanıyorlar, onlara müslüman diyorlar.

turan Dursunun sitesi... senın qıbı cahıller dübürü sıkısınca hemen turan dursuna baswuruoo yazıkk...

bu sıtede turan ayetlerıı tamamıyle kendı aklına qore ve cok yuzeysel bı sekılde yorumlamıstır...

bu sekılde ordakı mucızelerıı yalanlamıstır. unutmayalımkı sneın qıbı 1400 yıl once yasayann ALLAH'a ınanmayann kafır topluluk peygamberımızın yapmıs olduqu mucızelerıde(Ayı ıkı yarmak,parmaqından sular akıtmak..)yalanlayıp MUCİZE degıl sihir olarak adlandırmıstır... turan dursunun yaptıqıda ona benzeer bıse işte. eger ıstersenn ayet kerımelerdenn Mucize nıtelıqı tasıyan ayetler getirebılırımm sna. tabii babaların qıbı SİHİR demessenn İNKAR etmessenn ...

Sitelerde Paylaş

turan Dursunun sitesi... senın qıbı cahıller dübürü sıkısınca hemen turan dursuna baswuruoo yazıkk...

bu sıtede turan ayetlerıı tamamıyle kendı aklına qore ve cok yuzeysel bı sekılde yorumlamıstır...

bu sekılde ordakı mucızelerıı yalanlamıstır. unutmayalımkı sneın qıbı 1400 yıl once yasayann ALLAH'a ınanmayann kafır topluluk peygamberımızın yapmıs olduqu mucızelerıde(Ayı ıkı yarmak,parmaqından sular akıtmak..)yalanlayıp MUCİZE degıl sihir olarak adlandırmıstır... turan dursunun yaptıqıda ona benzeer bıse işte. eger ıstersenn ayet kerımelerdenn Mucize nıtelıqı tasıyan ayetler getirebılırımm sna. tabii babaların qıbı SİHİR demessenn İNKAR etmessenn ...

Önce yazı yazmayı öğren.

Ne sihrinden bahsediyorsun sen. Ateist birisi sihre inanır mı? Komik oluyorsunuz. :lol:

Ayın ikiye yarılışını da bilimsel olarak açıklamanı bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Önce yazı yazmayı öğren.

Ne sihrinden bahsediyorsun sen. Ateist birisi sihre inanır mı? Komik oluyorsunuz. :lol:

Ayın ikiye yarılışını da bilimsel olarak açıklamanı bekliyorum.

Ben senın qıbı bı ınsana bısey ıspatlamak zorunda deılımm zatenn bılımın cozemedıqı konuları hemen Allah yok dıye kullanmaya calısıosnzz... Konuyu oqrenmekk ıstersenn bır cok bılım sıtesınde bulabılırsın.. sana dur kolay bı yontem soleyım belkı bulamassın. Google'ye qır ayın ıkıye ayrılması yaz o zaman karsına cıkar ... :D

Sitelerde Paylaş

Hımm..X islam cahilmiş.neden 1400 yıldır anlatılan masallara inanmadıgı için mi..

Aptal müslüman xislamın yazısının altında bir link var onu tıkla oku ögren..Ona inanmazsan İlhan Arseli oku..Sonra düşün tabi yapabilirsen..Müslolar kızıyor ama maymunlar düşünebiliyormuş ..sende yapabilirsin bence..Ha gayret..

Sitelerde Paylaş

Herseyii Muslumanlardann beklemeyınn ara oqrenn ben sana ateıstlıqı arastırırkenn sıte verde oqrenıyımm ateıstlık nedır dıormuyum...

Do you speak turkish?

Bu yazıları çözmeye dekoder bile yetmez..

Sitelerde Paylaş

Hımm..X islam cahilmiş.neden 1400 yıldır anlatılan masallara inanmadıgı için mi..

Aptal müslüman xislamın yazısının altında bir link var onu tıkla oku ögren..Ona inanmazsan İlhan Arseli oku..Sonra düşün tabi yapabilirsen..Müslolar kızıyor ama maymunlar düşünebiliyormuş ..sende yapabilirsin bence..Ha gayret..

emın ol turan dursunu senden ıyı tanıorumdur.. ayrıca o adamın sıtesındekı ıddıalarıı cok kere okudum. carpıtmada carpıtma dıo sıtesınde asıl carpıtmayıı kendısı yapmıs.. ateist aklı ıste doqruyu yanlısı ayıramıo. napalım idare edıoz ıste. AYrıca bence bır4z sen dusunmelısın. bu kouyuda burdan oqrendım. nasıl olurda bılımın hayatın nasıl basladıqını ıspatlayamasken sız burda canlıların tesadufu bır sekılde olustuqunu ıddaa edersınz anlamıormm. Zırvalara bak yok amınoasıtler sole olusmus ondan sonra hucreler olusmus ondan sonra tek hucrelı canlılar falan fırt zırt yaa kardesım bu ıs tesadufen olusuor ıse bana solermısın o canlıyı sende aynı ortam ve kosulları olusturarakk tek hucrelı bı canlı yapabılırmısın... cok mukemmel derecede merak edıormm ...

Sitelerde Paylaş

Herseyii Muslumanlardann beklemeyınn ara oqrenn ben sana ateıstlıqı arastırırkenn sıte verde oqrenıyımm ateıstlık nedır dıormuyum...

Sen zaten ateist sitedesin daha ne sitesi isteyeceksin cahil :blink:

Neyse artık sen bilirsin, bonus-sevap kazanma şansını kaybettin :lol:

Sitelerde Paylaş

Sen zaten ateist sitedesin daha ne sitesi isteyeceksin cahil :blink:

Neyse artık sen bilirsin, bonus-sevap kazanma şansını kaybettin :lol:

ateistlıkten kastım ateistliği bilim yonunden anlatacak bı sıte yanı su yuzden ateist olunur qıbı..

burası dersen bura sadece sızın copluqunz sız ancakk burdan muslumanlara cahıl yobaz dersinz..

tarihinde HsxNSxqL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

emın ol turan dursunu senden ıyı tanıorumdur.. ayrıca o adamın sıtesındekı ıddıalarıı cok kere okudum. carpıtmada carpıtma dıo sıtesınde asıl carpıtmayıı kendısı yapmıs.. ateist aklı ıste doqruyu yanlısı ayıramıo. napalım idare edıoz ıste. AYrıca bence bır4z sen dusunmelısın. bu kouyuda burdan oqrendım. nasıl olurda bılımın hayatın nasıl basladıqını ıspatlayamasken sız burda canlıların tesadufu bır sekılde olustuqunu ıddaa edersınz anlamıormm. Zırvalara bak yok amınoasıtler sole olusmus ondan sonra hucreler olusmus ondan sonra tek hucrelı canlılar falan fırt zırt yaa kardesım bu ıs tesadufen olusuor ıse bana solermısın o canlıyı sende aynı ortam ve kosulları olusturarakk tek hucrelı bı canlı yapabılırmısın... cok mukemmel derecede merak edıormm ...

İspat mı? Bu soruyu senin sormaman lazım.

Sen allaha inanırken ispat mı aradın. Arayıp bulduysan o ispatı yaz buraya.

Bilim sizin gibilere 10 numara büyük gelir. Sen anlayamazsın bunları boşver zorlama aklını.

Bilim araştırıyor ve her soruyu soruyor. Sizse direk allah yaratmıştır daha neyini araştıracaksın ki diyorsunuz.

Şu an yazdığın önünde duran bilgisayarı bile bu bilim araştırarak buldu ve senin hzmetine verdi.

Merak ediyorsan evrimle ilgili bilimsel makaleleri okursun.

Sen demiyor muydun herşeyi müslümanlardan beklemeyin araştırın diye sen araştır oku.

Bak sitede bilim forumu var orada anlatılmış git oku.

Tabii anlamak için öncelikle kafandaki dogmaları bırakman lazım.

Sitelerde Paylaş

Bilim sizin gibilere 10 numara büyük gelir. Sen anlayamazsın bunları boşver zorlama aklını.

Bilim araştırıyor ve her soruyu soruyor. Sizse direk allah yaratmıştır daha neyini araştıracaksın ki diyorsunuz.

Şu an yazdığın önünde duran bilgisayarı bile bu bilim araştırarak buldu ve senin hzmetine verdi.

Sen demiyor muydun herşeyi müslümanlardan beklemeyin araştırın diye sen araştır oku.

bak bu bılgısayarı dusunen akıllı ınsanlar yapmıs sen kendın dedın... kabul ettın bı ıcadın akıl ve dusunceyle yapılacaqını. ama bı ınsanın tesadufenn olustuqunu soluorsunz. söle bakalım bı bılgısayarmı olmak ısterdın yoksa ınsan mı ?

ayrıca dedıqıme sen cwp ver. tesadufen olusmussa hayat bana tek hucrelı bı canlı yap...

Sitelerde Paylaş

ya daha geçenlerde biri dawkins in videosunu koymuştu.Adama soruyorlar belli bir noktadan sonrasını kendince açıklama getiriyor.

ama işte zurnanın zort dediği yer o noktadan öncesi :) öncesi içinse söyleyebildiği şeyler "bilmiyorum,olabilir,olasılık"

Ağa babanız bile cevap veremmeişken siz ondanda arsız çıktınız kendinizce herşeyi kaıtlanıdız tebrik ediyorum sizi :)

Bilimin açıklayamadığı konular için şuan bilmiyoruz ama ilerde mutlaka bir açıklama getircecektir diyorsunuz.Eyvallah itirazım yok

ama bizde ilerde zamanı gelince öğreneceksiniz cenneti cehennemi diyoruz kızıyorsunuz :) çifte standarta bak ya

Bizde

Sitelerde Paylaş

Ben senın qıbı bı ınsana bısey ıspatlamak zorunda deılımm zatenn bılımın cozemedıqı konuları hemen Allah yok dıye kullanmaya calısıosnzz... Konuyu oqrenmekk ıstersenn bır cok bılım sıtesınde bulabılırsın.. sana dur kolay bı yontem soleyım belkı bulamassın. Google'ye qır ayın ıkıye ayrılması yaz o zaman karsına cıkar ... :D

Ulan 12-13 yaşındaki yetme. Önce Türkçe yazmasını öğren. Sonra düşünmeyi. Ama bunun için beyin hücrelerini çalışmaya ikna etmen gerekecek.

Eğer verilen örneklere sunulan bilgilere itirazını KANIT ları ile sunamıyorsan laf kalabalığı yapıp konuyu gargaraya getirme ( buraya gelen bir çok müslüman gibi). Varsa argümanların ortaya koy. Biliyorsan konuş ibret alsınlar. Bilmiyorsan sus ADAM SANSINLAR.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...