Jump to content

Evrensel! ve Adil! kuranda Zengin - Fakir Ayrımı

Recommended Posts

Yine saçma bir konu olmuş.

Her ne kadar sonuca ulaşırken anlatımınızdaki gibi farklı anlamlar verilebilsede.

Adaletsizlik yapıldıgı gözlenmiyor.

Fakirseniz size adaletsizlik olmayacak sizde oruc tutabilrsiniz denmiş.

Eh bunu söyleyen biri adaletsiz olmayacagına göre hasta ise elbette bir şekilde affedici olunacagını anlatmış olur.

Adam gibi birşeyler bulmanız lazım.

Bir taraftan yapıyorsunuz ama çabuk yıkılabilecek konuları seçiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her ne kadar sonuca ulaşırken anlatımınızdaki gibi farklı anlamlar verilebilsede.

Eh bunu söyleyen biri adaletsiz olmayacagına göre hasta ise elbette bir şekilde affedici olunacagını anlatmış olur.

ya valla tartışdığıma değmiyor ama ne yapayım bu kadar basit bir şeyi bile çarpıtınca dayanamıyorum.

Bu kadar basit bir konuyu bile tartışma malzemesi yapmak nasıl bir psikolojinin ürünüdür ya.

Sitelerde Paylaş

ya valla tartışdığıma değmiyor ama ne yapayım bu kadar basit bir şeyi bile çarpıtınca dayanamıyorum.

Bu kadar basit bir konuyu bile tartışma malzemesi yapmak nasıl bir psikolojinin ürünüdür ya.

Yorumları okumadım sadece konuyu okudum ne demek istediğini anlamadım akşama gelince okuyacagım.

Sitelerde Paylaş

Niye saçma olmuş?

Nerede anlatmış oruç tutamayanları affedeceğini yaz da görelim.

Allahın adaletsizlikleri kuranda mevcut. Köle olmak, cariye olmak sana göre adil mi?

Yıkabiliyorsan yık. İtiraz eden yok.

Senin dini sorgulamadığın ve müslüman olduğun açık.

Bir de utanmadan ateizmi sorgulamaya çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Niye saçma olmuş?

Allahın adaletsizlikleri kuranda mevcut. Köle olmak, cariye olmak sana göre adil mi?

bozuk plak gibi başa sarıyorsunuz. hala bu kadar basit bir şeyi tartışma konusu yapmaya çalışıyorusunuz.

Sitelerde Paylaş

bozuk plak gibi başa sarıyorsunuz. hala bu kadar basit bir şeyi tartışma konusu yapmaya çalışıyorusunuz.

Noldu kendi bünyen dışında bir kaynak. Yalan mı oldu?

Sonrasında hemen asena kıvamında çevirme hareketleri?

Yok mu hasta kişinin oruç tutamazsa affedileceği hükmü?

Bilememiş mi yüce allah bu durumu?

Sitelerde Paylaş

Noldu kendi bünyen dışında bir kaynak. Yalan mı oldu?

Sonrasında hemen asena kıvamında çevirme hareketleri?

Yok mu hasta kişinin oruç tutamazsa affedileceği hükmü?

Bilememiş mi yüce allah bu durumu?

Eh bunu söyleyen rabbimin adaletsiz davranmayacağına göre hasta ise elbette bir şekilde affedici olunacagını anlatmış olur.

hala yok nerde yazıyor sanki yazınca inanacaksın.O kadar şey yazıyor inanmıyorsun şimdi kalkmış niye burda böyle yazmıyor diyorsun.Bir kere senin bunu söylemeye bile hakkın yok. Çünkü amacın bozgunculuktan başka bir şey değil.sana nasıl laf anlatalım pişkinliğinde bu kadarı

Sitelerde Paylaş

Niye saçma olmuş?

Bak sana ne söyleyecegim istediğiniz rahatsız olun hem dini hemde ateizmi sorgulayacagım.

Tabi önce ateizmi öğrenmem gerek sorgulayabilmek için.

Şuan tek sorgulayabildigim ateistler olabilir ateizm olamaz.

Benden oyun arkadaşı olmaz sana ve senin gibilere.

Sen oyun arkadaşlarının yanına dön iyi eğlenceler size.

Burda aklı başında ateistlerde var.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkesin derdi farklı olduğu gibi imtihanı da farklıdır. Kendi derdimizi bir başkasının ki ile mukayese etmek yanlıştır. Bizim kaldırabileceğimiz bir yükü, bir başkası kaldıramayabilir. Keza bir başkasının kaldırabileceği bir yüküde biz kaldıramayabiliriz. Rahman kimseye kaldıramayacağı bir yük yüklemez elhamdulillah.

Zenginin ettiği yemini bozunca ödeyeceği diyetin; fakirin ödeyeceği diyetten daha ucuz olduğunu söylemenin hata olacağı gibi. Herkes kendine verilen ile imtihan edilir.

Sitelerde Paylaş

çok baktım ama bulamadım ya

ortaya bir iftira attın kıvırma

sen söylede öğrenelim, aydınlat beni haydi bekliyorum

Be kafasız, sana adresi gösterdim, nereyi arayacağını da söyledim, daha ne istiyorsun?

Günümüzde kimseye faydası olmayacak Köle Ayet'leri neden var? (İlk yazımda da söyledim)

Sana ben beyin veremem... Mevcudu kullanmayı öğrenmelisin. Öğrenmiyorsan zaten eşşeksin...

Sitelerde Paylaş

Eh bunu söyleyen rabbimin adaletsiz davranmayacağına göre hasta ise elbette bir şekilde affedici olunacagını anlatmış olur.

hala yok nerde yazıyor sanki yazınca inanacaksın.O kadar şey yazıyor inanmıyorsun şimdi kalkmış niye burda böyle yazmıyor diyorsun.Bir kere senin bunu söylemeye bile hakkın yok. Çünkü amacın bozgunculuktan başka bir şey değil.sana nasıl laf anlatalım pişkinliğinde bu kadarı

Hani hasta olan ve oruç tutamayacak olanın affedileceği? Bakarada yazıyor diye söyleyen kişi şimdi yorum mu ekliyor Allahın HÜKMÜM BUDUR lafının üzerine senin lafına mı inanalım?

Evet amacım bozgunculuk. Pişkinlik konusunu aynen iade ediyorum çünkü söylediklerinin tamamı mesnetsiz olan kişi sensin!

Sitelerde Paylaş

Allahınızın laflarının sizin eklemelerinize ihtiyacı mı var?

Yoksa Orada yazan HÜKMÜM BUDUR lafını İPLEMİYOR MUSUN?

Utanmıyormusun allahının lafını eğip bükmeye?

Koca allaha uzun uzun hala kızı, amca kızı sayarken üşenmemişte bu ÜÇ örnek ayette mi ÜŞENMİŞ de FAKİR ve HASTA için KESİN HÜKMÜNÜ bildirmemiş?

Sitelerde Paylaş

Allahınızın laflarının sizin eklemelerinize ihtiyacı mı var?

Yoksa Orada yazan HÜKMÜM BUDUR lafını İPLEMİYOR MUSUN?

Utanmıyormusun allahının lafını eğip bükmeye?

Koca allaha uzun uzun hala kızı, amca kızı sayarken üşenmemişte bu ÜÇ örnek ayette mi ÜŞENMİŞ de FAKİR ve HASTA için KESİN HÜKMÜNÜ bildirmemiş?

Onu eğip büken sensin.

Onu kalaye alan sensin.

Bir dokunuşla yıkılabilen söylemlerinle ateizmi ilerletebilecegini sanan sensin.

Dinlerin yıkılması zor birşey değil ancak senin gibi saçmalıklar yapanlardan dolayı bir adım dahi ilerlenememiş bugüne kadar.

Hiçbirşey anlatmıyorsunuz sadece anlatıyormuş gibi yapıyorsunuz.

Burda pante yada mavipanter nickli bir arkadaş vardı.

Güzel bir konusu vardı.

Dinlerdeki saçmalıkları anlatan güzel bir yazısı vardı.

Okuyunca aa bak ben bugüne kadar ne saçma şeylere inanmışım dedirtebiliyor.

Üfleyincede yıkılmıyor.

Sana okuman için onu bulmanı tavsiye ederim.

Dini saçmalıkları anlatan güzel bir yazı.

Sırf ateizmi savunacagım diye yarısı dinin masum taraflarını gösteren yazıları buraya getirip ateist olduguna inandırmazsınız kendinizi.

Yemezler.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onu eğip büken sensin.

Onu kalaye alan sensin.

Bir dokunuşla yıkılabilen söylemlerinle ateizmi ilerletebilecegini sanan sensin.

Dinlerin yıkılması zor birşey değil ancak senin gibi saçmalıklar yapanlardan dolayı bir adım dahi ilerlenememiş bugüne kadar.

Hiçbirşey anlatmıyorsunuz sadece anlatıyormuş gibi yapıyorsunuz.

Burda pante yada mavipanter nickli bir arkadaş vardı.

Güzel bir konusu vardı.

Dinlerdeki saçmalıkları anlatan güzel bir yazısı vardı.

Okuyunca aa bak ben bugüne kadar ne saçma şeylere inanmışım dedirtebiliyor.

Üfleyincede yıkılmıyor.

Sana okuman için onu bulmanı tavsiye ederim.

Dini saçmalıkları anlatan güzel bir yazı.

Sırf ateizmi savunacagım diye yarısı dinin masum taraflarını gösteren yazıları buraya getirip ateist olduguna inandırmazsınız kendinizi.

Yemezler.

Senin konu ile ilgili söyleyeceğin birşey var mı?

Yoksa laf ebeliği ile konuyu gargaraya mı getireceksin?

Dinin masum tarafı filan yok. Din insanları senin gibi düşünmeden iman eden robotlar haline getirir.

Konuya dönersem senin allahının ADİL olduğunu ve FAKİR ve HASTA insanlarıda gözettiğini İDDİA ettiğin ama kanıt sunmadığın durumdan devam edelim.

Senin allahın bir ADİL DEĞİLdir. Bunu kimse bana kanıtlayamaz. Varsa kanıtın (tabi ki sözde allahın lafı olan kurandan) ortaya koy.

Senin kuranının hiç bir yerinde allahın Fakir aynı zamanda hasta olana bir kolaylık sunmaz.

Kesin HÜKMÜM dediği yerde eksiki HÜKÜM verir ve bunu düzeltmek için sizin gibiler :

Allah adildir adam hastave fakir ise affedilir der ama bana kaynak veremezsiniz.

Sonuç olarak varsa konu ile ilgili söyleyeceklerin söyle. Yoksa geniş laflarla konuyu sulandırma.

Ek : Ben bu forumda yeterince eskiyim merak etme yazılanların çoğunu biliyorum . Benim burada savunduğum ateizm değil, islamın saçmalığını göstermek.

tarihinde ironrose tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin konu ile ilgili söyleyeceğin birşey var mı?

Yoksa laf ebeliği ile konuyu gargaraya mı getireceksin?

Dinin masum tarafı filan yok. Din insanları senin gibi düşünmeden iman eden robotlar haline getirir.

Konuya dönersem senin allahının ADİL olduğunu ve FAKİR ve HASTA insanlarıda gözettiğini İDDİA ettiğin ama kanıt sunmadığın durumdan devam edelim.

Senin allahın bir ADİL DEĞİLdir. Bunu kimse bana kanıtlayamaz. Varsa kanıtın (tabi ki sözde allahın lafı olan kurandan) ortaya koy.

Senin kuranının hiç bir yerinde allahın Fakir aynı zamanda hasta olana bir kolaylık sunmaz.

Kesin HÜKMÜM dediği yerde eksiki HÜKÜM verir ve bunu düzeltmek için sizin gibiler :

Allah adildir adam hastave fakir ise affedilir der ama bana kaynak veremezsiniz.

Sonuç olarak varsa konu ile ilgili söyleyeceklerin söyle. Yoksa geniş laflarla konuyu sulandırma.

Ek : Ben bu forumda yeterince eskiyim merak etme yazılanların çoğunu biliyorum . Benim burada savunduğum ateizm değil, islamın saçmalığını göstermek.

Benm konu ile ilgili birşey söylememe gerek yok.

Azcık kafası olan konuyu okuyunca; dokununca devrilebilen birşey oldugunu görüyor zaten.

Nitekim benm gibi görenlerde olmuş.

Ayrıca ben konu ile alakalı açıklamayıda yaptım.

Azcık kafan çalışıyorsa anlarsın.

Anlamadıysan anlamadıgın kısmı sor açıklayayım.

Sitelerde Paylaş

Evet söylediklerinden hiç bir HALT anlamadım. Dokununca yıkılıyorsa YIK yahu. Niye geveliyorsun lafı?

Ama KAYNAK ver. Kaynakta üzerine oturduğun uzvun olmasın

Ne kaynağı kaynak senin söylediğin satırlar zaten. :)

Saçmaladıgının bile farkında değilsin.

Eğer düşüncelerinde ciddi isen başardım sanarak kendini kandırmaktan ileri gidemezsin.

Dediğim gibi tek yapabildiginiz birşey söylüyormuş gibi yapıp aslında hiçbirşey söylemediğiniz.

Sitelerde Paylaş

ALINTI

MAİDE 89 - Allah sizi, kasıtsız olarak yaptığınız yeminlerinizden sorumlu tutmaz. Fakat kasıtlı yaptığınız yeminlerinizden sizi sorumlu tutar. Bozulan yeminin keffareti (cezası), ailenize yedirdiğinizin ortalamasından on yoksulu yedirmek veya giydirmek yahut da bir köle azad etmektir. Verecek bir şey bulamayan kimse için de üç gün oruç tutmaktır. İşte yemin ettiğiniz zaman yeminlerinizi bozmanın cezası budur. Yeminlerinizi koruyun. İşte Allah âyetlerini size böyle açıklar ki, şükredesiniz.

İlk olarak eğer yemin edip sonra kasıtlı olarak bozarsan olacaklara bakalım.

1. Örnekteki şahıs oruç tutamadığına göre , köle azad eder veya yoksulları yedirir içirir, giydirir. Ohhh yırttı paçayı yine

2. Örnekteki şahıs oruç tutamadığına göre , kölesi de yok azad etsin, ee kendini zor doyuruyor. Salla gitsin cehenneme

Evet yazdığım cümleler bunlar. Herhalde Maide 89'u çarpıttığımı filan iddia etmen için elinde bir delilin var. O zaman o delili ver de bilelim. Konuyu baştan sona taradım verdiğin hiç bir cevap yok. Saçma, yanlış, dokunsan yıkılır gibi acziyet içeren laflar dışında tabi!

Al sana senin yazdığın SAÇMA olmayan. Tamamen KAYNAĞA dayalı!!! sözlerin

Yorumları okumadım sadece konuyu okudum ne demek istediğini anlamadım akşama gelince okuyacagım.

Bak sana ne söyleyecegim istediğiniz rahatsız olun hem dini hemde ateizmi sorgulayacagım.

Tabi önce ateizmi öğrenmem gerek sorgulayabilmek için.

Şuan tek sorgulayabildigim ateistler olabilir ateizm olamaz.

Benden oyun arkadaşı olmaz sana ve senin gibilere.

Sen oyun arkadaşlarının yanına dön iyi eğlenceler size.

Burda aklı başında ateistlerde var.

Böyle gidiyor?

Evet konu ile ilgili ne ANLATTIN da BEN ANLAMADIM...

Söylermisin.

al sana sorularım:

1. Maide 89 tek başına bir hüküm veriyor mu vermiyor mu?

2. Maide 89 da yemin bozanlarla ilgili affedilme şartları sıralanmış mı sıralanmamış mı?

3. Maide 89 da Fakir ve Hasta için bir affedilme koşulu var mı yok mu?

4. Maide 89 dışında Oruç tutamayanlar için ne deniyor bana söyleyebilir misin?

Eğer biraz kendine SAYGIN varsa laf ebeliği yerine yazdıklarıma 1,2,3,4 ve cevaplarım şeklinde bir mesajla dönüş yaparsın

Ama hiç umutlu da değilim vereceğin cevap alıntı yaptığım diğer mesajlarından farklı olmayacak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...