Jump to content

Hz. Muhammed

Recommended Posts

"Yemek yediğin çanağın ya da şu içtiğin bardağın içine sinek düştüğü zaman sineğin her tarafını batır, sonra çıkar at, ve yemeğine ya da içmene devam et. Çünkü sineğin iki kanadının birisinde hastalık, öbüründe de şifa vardır. Sinek idrak ve ilahi ilham sahibi olduğu için, önce zehirli olan kanadını sokar, deva olan kanadını disarda bırakır. Eğer sineğin, disarda kalan kalan "şifa" kanadını yemeğin (ya da içeceğin) içine batıracak olursan, şifa hastalığı gidermiş olur"

Sahihi Buharı Muhtasarı (Diyanet Yayınları, Cilt 9 , sh. 70 ve d. Hadis no. 1365)

Doktora gitmeye gerek yok bul sinek at suya iyileş... Ama hangi kanadı şifa veriyordu bulmak gerek ya tüh :/

Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yenilen yemek manevidir. Yani Bilgidir .Manevi ağız kulaktır.Alınan bilgiye karşı içinde bir sinek oluştuysa yani içine bir kurt şüp

he düştüyse çift yönlü düşün.Hem gönlünü hemde aklını ortaya koy .Tek taraflı düşünme.O zaman o manevi sineğin diğer kanadınıda bilgi yemeğine dokundur.

Tende iki kurt vardır

Birisi ipek sarar

Birisi baldır

bunların sırrına erdinmi Turnam?

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki onca hayvanin icinde sinek ile bilgi vermis, sag olsun da; ya ari, kelebek ya da baska bilumum hasarat duserse ne olacak?

Ayrica bu sinegin dusmesi neden beklensin ki, tutarsin sinegi, atarsin tabagin/bardagin icine yersin/icersin.

Bilindigi gibi bu japonlar bocek yiyorlar, acaba bu ayetten haberdarlar mi?

Ya dusen sinegin bir kanadi (eyvah) kopuksa ne olacak?

"Sinek yoluna gitti Niyazi" mi diyecegiz?

Niyazi kim yaw, taniyan var mi? :blink:

Sitelerde Paylaş

Pisligin icinde sinekler yasar,islam pislik,araplar pislik sinekte onlara konar,pisliklerini örtmek icinde böyle zirvalarlar...Fikra: eski zamanlarin en iyi 3 silahsörü Italya da bulusmuslar.Temel de o 3 ün arasindaymis.Digerleri Alman ve Italyan.Gösteriden önce bir sinek ucarken Alman sinege bir hamle yapmis,sinek yerde,ne yaptin diye sormuslar,sinegin kanatlarini kilicla kestim.O ara Italyan da bir hamle yapmis,sinek yerde,ne yaptin demisler,basini gövdesinden ayirdim demis.Bu sefer Temel hamle yapmis ucan bir sinege,sinek hala ucuyor.Sen ne aptin demis,islam usullerine göre sünnet ettim demis...

Sitelerde Paylaş

Yenilen yemek manevidir. Yani Bilgidir .Manevi ağız kulaktır.Alınan bilgiye karşı içinde bir sinek oluştuysa yani içine bir kurt şüp

he düştüyse çift yönlü düşün.Hem gönlünü hemde aklını ortaya koy .Tek taraflı düşünme.O zaman o manevi sineğin diğer kanadınıda bilgi yemeğine dokundur.

Tende iki kurt vardır

Birisi ipek sarar

Birisi baldır

bunların sırrına erdinmi Turnam?

bu ne kafasıdır? ben de ondan istiyorum. hey barmen!

Sitelerde Paylaş

hacamat kadar faydalı tıbbi yönlü bir işlem yok,kafasından yaptıran beyin kanaması geçirmiyormuş migrene özellikle kesin çözüm niteliğinde,miraçta Efendime(asm) söylenen şifa terimidir,ufak bi araştırın siz bile yaptırırsınız,burada pek hijyenik şartlarda olamıyor gibime geldiği için yaptırmadım ben hiç,arap ülkelerinde hastanede hekimler yapıyor bizzat.

sinek mevzusunda mustafa reyhanlı doktorun bir makalesi şöyleydi; Bu konuyu tetkik eden makaleyi yayınlayan Dr. Samahı, mikrobiyologların sineğin midesinin içinde parazit olarak yaşayan uzun hücrelerinin bulunduğunu keşfettiklerini bildiriyor. Bu mantarsı hücreler, kendi üreme döngülerinin bir bölümü olarak, sineğin solunum kanallarına doğru çıkıntı yaparlar. Sinek, sıvının içine tamamen batırılırsa, osmotik basınçta meydana gelen değişiklik hücrelerin çatlamasına yol açmaktadır. Bu hücrelerin muhtevası ise, sineğin vücudunda taşıdığı patojenlere karşı olan bir antidottur. Yani zehire karşı panzehirdir Yemeğe bulaşan sinekten çıkan zararlı mikropları, sinek batırılınca çatlayarak ortaya çıkan antidol tesirsiz hale getirmektedir.(zafer yayınları)

hangi kanadı diye sormuş bi arkadaş araştırmaya göre sinek sol kanadı ile korunduğu bu yü<den şifanın sağ kanadında olduğu tesbit edilmiş,öyle okumuştum..tabi sineği öldürmeyecek şekilde batıralım lütfen (:

muntazam biyoloji bilgisi bile Onun (asm) mucizelerindendir..salat selam olsun binlerce..

tarihinde mechule_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hacamat kadar faydalı tıbbi yönlü bir işlem yok,kafasından yaptıran beyin kanaması geçirmiyormuş migrene özellikle kesin çözüm niteliğinde,miraçta Efendime(asm) söylenen şifa terimidir,ufak bi araştırın siz bile yaptırırsınız,burada pek hijyenik şartlarda olamıyor gibime geldiği için yaptırmadım ben hiç,arap ülkelerinde hastanede hekimler yapıyor bizzat.

sinek mevzusunda mustafa reyhanlı doktorun bir makalesi şöyleydi; Bu konuyu tetkik eden makaleyi yayınlayan Dr. Samahı, mikrobiyologların sineğin midesinin içinde parazit olarak yaşayan uzun hücrelerinin bulunduğunu keşfettiklerini bildiriyor. Bu mantarsı hücreler, kendi üreme döngülerinin bir bölümü olarak, sineğin solunum kanallarına doğru çıkıntı yaparlar. Sinek, sıvının içine tamamen batırılırsa, osmotik basınçta meydana gelen değişiklik hücrelerin çatlamasına yol açmaktadır. Bu hücrelerin muhtevası ise, sineğin vücudunda taşıdığı patojenlere karşı olan bir antidottur. Yani zehire karşı panzehirdir Yemeğe bulaşan sinekten çıkan zararlı mikropları, sinek batırılınca çatlayarak ortaya çıkan antidol tesirsiz hale getirmektedir.(zafer yayınları)

hangi kanadı diye sormuş bi arkadaş araştırmaya göre sinek sol kanadı ile korunduğu bu yü<den şifanın sağ kanadında olduğu tesbit edilmiş,öyle okumuştum..tabi sineği öldürmeyecek şekilde batıralım lütfen (:

muntazam biyoloji bilgisi bile Onun (asm) mucizelerindendir..salat selam olsun binlerce..

yine bir kıvırma sanatı. :lol:

Tamam senin çorbana sinek düşerse sen sineği iyicene batır, sonra da yemeye devam et. Hatta sineği de yiyebilirsin. Protein ne de olsa.

Bende o kadar mide yok.

Mesela bu sinek bir poğa veya bir domuz leşine konmuşsa bu ostomik basınçla çatlayan hücreler pohu ve domuz leşi kalıntılarını da ortadan kaldırıyor mu?

Hacamat ile kanser tedavisi de var mı? KEsin vardır. :lol:

Bu batı ülkeleri sırf islama karşı olduklarından bu hacamatı kendi hastanelerinde tatbik etmiyorlar değil mi?

Yani şu hadise uydurma deseniz iş çözülecek ama sırf onu haklı çıkarmak için kırk takla atmaktan da çekinmiyorsunuz.

Biz hadis getirsek hemen saldırırsınız o hadis sahih mi? Bize hadislerle gelmeyin diye. Neyse. :lol:

Sitelerde Paylaş

bak sen bişeyi anlamıyorsun...

hadi bir delilik yapalım ve bu dediklerini, varsa o makaleyi geçerli sayalım....

peki gene bir soru daha olacaktır, 1400 yıl önce çöldeki biri bunu nasıl bildi?

şimdi sen de diyeceksin ki, bunu ona Allah söyledi/iletti....

şimdi ben sana diyeceğim ki, Allah'tan kendisine gelen vahiylerin/bilgilerin tamamı Kuran'da değil mi?

Evet diyeceksin.

E o zaman bu bilgi neden Kuran'da yok da, bilmem kimin hadisinde var diyeceğim...

Sen de diyeceksin ki.... bla bla bla...

böylece ikimizden biri ölene dek karşılıklı bişeler diyeceğiz...

yani özetle... saçmalıyorsun ama farkına vardığında iş işten geçmiş olacak malesef :)

Sitelerde Paylaş

Mesela bu sinek bir poğa veya bir domuz leşine konmuşsa bu ostomik basınçla çatlayan hücreler pohu ve domuz leşi kalıntılarını da ortadan kaldırıyor mu?

Meçhule sen buna cevap ver. Bu konuda yapılmış bir araştırma varsa yaz buraya.

Bilimin işi gücü yok sizin zırvalarınızı mı araştıracak.

İnanan sizlersiniz. O halde bu sorduğum soruyu da siz araştırmış olmalısınız.

Yoksa aklınıza mı gelmedi? :lol:

Sitelerde Paylaş

peki gene bir soru daha olacaktır, 1400 yıl önce çöldeki biri bunu nasıl bildi?

işte bu ,bunun üzerine git biraz daha nasıl bilebiliri bi düşün kapılar açılacak sana..Rabbim O'na (asm) bilmediğimiz daha bi çok vahiyler kendisinin bileceği vahiyler vermiştir,cennet cehennemi melekleri görme dahil..kurban olayım O'nun tek tırnağına..

Sitelerde Paylaş

Öyle ya Hz.Muhammed El eser Üniversitesi Biyoloji bölümünü bitirdi.Alay etmek istemiyorum ama siz bu görüşle Ateistlere karşı İnancınızı savunamazsınız zira:

1 -Kişilerin değeri yaptıklarıyla mütenasiptir.Falan başbakan harikadır.Çünkü o Mükemmel bir tıp doktoru yada İnşaat mühendisdir gibi

2-Yine Sahihi Buhariden bir başka hadis alın bunuda izah etmeye çalışın:İsrail olmasaydı duran et kokmazdı.Kadın olmasaydı ihanet olmazdıYani Kutuplarda dahi ölen bir hayvanda kokuşma ve çürümeyi hep bu Yahudilermi sağlıyor?İşin içinden Biyolojiyle çıkmaya çalışın bakalım? Çıkamazsınız.Selamlar

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sinek, osmotik basınç, çatlayan hücreler...

Hacamat falan..

Bunlar bize bir tek şeyi gösteriyor:

Müslümanın yalandan başka hiç bir b.ku yoktur s.çacak. Bunlar sadece s.çılmış lafalr ve hiç bir gerçekle filanda alakası yok. Müslümanın en temel özelliği, kendisi yalanlar söyleyip, kendisi inanmaktır, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Mechule

bunca zamandır cevaplarına bakarım,gülerim geçerim beyni yıkanmış ve kapanmış kardeşim tabii aynı zamanda acırım sana.

Ama dayanamadım,buradaki sinek konusunu savunmanı.

Biraz insan ol insan ,bari cevap verme ,kendini rezil etme.

niye tersini bulan bi yazı getirip kapatmıyorsunuz ağzımı,bence bunu deneyin,cevaplarımı takip ettiğin içinde teşekkürler(:

Sitelerde Paylaş

bilimsel bir yazı getirmedin ki mechule. Sav senin, ispat yükümlülüğü senin. Bir şeyin tersini iddia eden bir yazı bulmak kolay. Her konuda vardır. Ama sinek savı, hacamat yararlıdır savı senin ispat yükümlülüğünde :). Kısaca diyorumki böyle bir şeyin olduğunu ispatla. Yapan bir insanın işe yarıyor demesi öenmsiz mechuyle :). O ispat sayılmaz. Placebo etkisi diye bir şey var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...