Jump to content

Hz. Muhammed

Recommended Posts

Oha bir dakika ya... Ben klasik hadislerin hepsi doğru değildir diyecekler sanıyordum ciddi savunmuşlar bunu şok oldum şu an hangi tıbbi araştırmada kullanılıyor sinek merak ettim cidden herhangi bir üniversitenin çalışması varsa lütfen paylaşın link falan öğrenmek istiyorum... Bu islamı çok yanlış anlamışız yahu tıp bilimine inanılmaz katkıları var oha...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Guest kafakoparan

Aşağıda verdiğim linkleri okuyun da kapayın çenenizi ve "OHAAAA, harbiden doğruymuş" deyin! "Yok ya yalan bunlar, kaynaklar sahte, üniversite adları, profesörlerin adları, araştırmacılar ve buldukları da yalan, bilim dışı" derseniz(ki diyeniniz çıkar) bir daha link falan istemeyin. Azıcık ingilizcesi olan okuduğunu rahatça anlar...

Link 1

Link 2 (Ateist forumdan)

Link 3

O değil de hadisi yazıp aklınız sıra dalga geçeceksiniz ya ona acıyoruz işte. Şimdi bu linkteki araştırma ve elde edilen kanıtlanmış sonuçları inceleyenler şunları diyecektir, ben onlar demeden söyleyeyim: "Olabilir, peygamberiniz nereden bilecek, salladı tuttu" ya da "Ara sıra böyle tesadüfler olur" ya da "Onun dediği şeyler bunun alakası yok, tamam bir kanatlarında zehir ve antidotu varmış ama batırınca birşey olur dememişler" vs. vs. vs...

Baylar bayanlar dikkat! Ateler bu konuyu unutmayın bakın siz açtınız, dalga geçtiniz, link istediniz verdik. Sonra ne oldu, kimse birşey yazmadı niyeyse. Bu mu atelik, bu mu Kur'an'ı yalanlamak inanmamazlık. Ben de birşey sanmıştım...

Sitelerde Paylaş

Kafakoparan kardeş, birinci bağlantıda ismi gecen Dr. Amin Ridha hakkında ne yazık ki, bilgi alamadık. Biografisi, yaptığı araştırmalar vs. Arattığımda "sinek mucizesi" dışında başka bir yerde de ismi geçmiyor. Bi zahmet el atsan?

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

Buyur arkadaşım. Bu vereceğim linkteki metin: "An article written by Dr. Amin Ridha of the Surgical Department of the Medical Department in University of Alexendria of Egypt. The article was published in 1977 in a magazine called AT TAUHID" meâli de "Mısır'ın İskenderiye Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'nin Cerrahi Bölümü'nden Dr. Amin Ridha'nın yazdığı bir makale. Makale 1977 yılında AT TAUHID adındaki dergide yayınlanmıştır." O yıllarda internet olmadığı için dijital yayının bir kopyasını internette bulamasak da Mısır'da kaynaklarda mevcuttur o ayrı bir konu. Siz şimdi 2008 yılında ABD'den bir elemanın yapmış olduğu yorumun aysını aldınız(Who is Dr. Amin Ridha? I cannot find any mention of him or the studies you mentioned anywhere.) buraya yazdınız ki araştırmanın gerçek olmadığını kabul ettirmek için. Baştan aşağıya okudunuz mu tüm linkleri? Neden diğer üniversite ve kişilerle ilgili birşey sormadınız? Hepsini tek tek araştırıp gerçekten var olup olmadıklarını mı kontrol ettiniz sanki? Hazırı al, kopyala yapıştır, zor durumda bırakmaya çalış. Al sana bir link daha vereyim iyi bak dergiye. Bu bilimsel bir dergidir, British Medical Journal. Herhalde bu dergi kişileri iyice araştırmadan, var olup olmadıklarını bilmeden isimlerini yazıp kaynak gösteremez değil mi? Ayrıca linkteki yazı da sinek kanatlarıyla değil, akciğerle ilgili bilimsel bir araştırma hakkındadır.

Buyrun Link 4

Pdf'de doktorun adını aratıp kendi gözlerinizle teyit edebilirsiniz...

tarihinde kafakoparan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu islam denen ucube ne acayip birşeydir insan inanamıyor.

Sineğin kanadı yemeğine düşerse o yemeği bırak yeme diyeceğine iyice içine sok diyor.

Sonrada Bazı aklı kıtlarda bunu burada savunmaya çalışıyor.

Yav kardeşim sinek bu sinek.

Sinek herşeye konar en çokta bok a konar, leşe konar nerede pislik varsa konar.

Burada islam devreye girer ve zaten işi olan pisliği temiz gösterir.

Aslında bakmayın burada bu pisliği savunanlarda yemek yerken tabaklarının içine ez önce boka kanmuş leşe konmuş sinek düşse onlarda o yemeği yemezler ama burada bu pisliği savunurlar.

İyikide bu muhammed ekmeğin üzerine teze sıçılmış bok sürüp yemek şifadır dememiş.

Yoksa bunlar sürüp sürüp yerlerdi.

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

Bu islam denen ucube ne acayip birşeydir insan inanamıyor.

Sineğin kanadı yemeğine düşerse o yemeği bırak yeme diyeceğine iyice içine sok diyor.

Sonrada Bazı aklı kıtlarda bunu burada savunmaya çalışıyor.

Yav kardeşim sinek bu sinek.

Sinek herşeye konar en çokta bok a konar, leşe konar nerede pislik varsa konar.

Burada islam devreye girer ve zaten işi olan pisliği temiz gösterir.

Aslında bakmayın burada bu pisliği savunanlarda yemek yerken tabaklarının içine ez önce boka kanmuş leşe konmuş sinek düşse onlarda o yemeği yemezler ama burada bu pisliği savunurlar.

İyikide bu muhammed ekmeğin üzerine teze sıçılmış bok sürüp yemek şifadır dememiş.

Demek böyleleri de varmış. Senin ate arkadaşın konuyu açmış aklı sıra alay edecek. Bilim adamlarının konuyla ilgili yaptığı bilimsel araştırmaları ve sonuçlarını ortaya koyunca da "Sinek bu sinek" diyorsunuz işte. Sen önce verdiğim linkleri oku tek tek ondan sonra gel yorum yap burada. "Yok okumam gerek yok" diyorsan sen zaten araştırma yapmadan, okumadan, anlamadan, dinlemeden kendi aciz aklınla boş boş yorumlar yapıyorsun demektir ki bu yorumlarının gözümüzde zerre değeri yok. Haydi yallah...

Sitelerde Paylaş

Demek böyleleri de varmış. Senin ate arkadaşın konuyu açmış aklı sıra alay edecek. Bilim adamlarının konuyla ilgili yaptığı bilimsel araştırmaları ve sonuçlarını ortaya koyunca da "Sinek bu sinek" diyorsunuz işte. Sen önce verdiğim linkleri oku tek tek ondan sonra gel yorum yap burada. "Yok okumam gerek yok" diyorsan sen zaten araştırma yapmadan, okumadan, anlamadan, dinlemeden kendi aciz aklınla boş boş yorumlar yapıyorsun demektir ki bu yorumlarının gözümüzde zerre değeri yok. Haydi yallah...

Aman dikkat et ateistleri böyle zor durumda bırakma :) sonra baktılar baş edemiyorlar atı verirler forumdan :)

Bilimsel kaynak istiyorlar bilimsel kaynak gösteriyoruz adamlar bu seferde çamura yatıyorlar.

Bunlara bilimsel kaynak vermeye gelmez valla baktılar köşeye sıkışıyorlar susturmak için atıverirler siteden :)

Sitelerde Paylaş

Bakın işte biriside bu. İllaki boka az önce boka konmuş sineğin yemek tabağına düştüğünde tamamının batırılmasın yararlı olduğunu savunacak.

Görüldüğü gibide birde bu işi ciddi ciddi yapıyor.

Bunu bir insana islamdan başka ne yaptırabilir?

Ama dediğim gibi bunu burada savunsada tabağına boklu sinek düşerse o yemeği yemez.

Yoksa yermi? Bilmem kendisi cevaplasın.

İslam insanların aklını yok ettiğine güzel bir delil daha.

Tekrar edelim iyikide bu araplar ekmeğinizin üzerine taze sıçılmış bok sürüp yemek iyidir dememişler yoksa bunlar her sabah kahvaltıda afiyetler yer sonrada burada bunun bilimsel açıklamalarını getirir dururlardı.

Git kardeşim bok ye çiş iç kimse sana karışmaz.

Ama buraya gelipte bok yemek iyidir çiş içmek iyidir dersen şimdiki gibi komik olursun.

Sitelerde Paylaş

Aman dikkat et ateistleri böyle zor durumda bırakma :) sonra baktılar baş edemiyorlar atı verirler forumdan :)

Bilimsel kaynak istiyorlar bilimsel kaynak gösteriyoruz adamlar bu seferde çamura yatıyorlar.

Bunlara bilimsel kaynak vermeye gelmez valla baktılar köşeye sıkışıyorlar susturmak için atıverirler siteden :)

Bilim kelimesi sizlerin ağzına hiç yakışmıyor.

Hadi yalan yakışıyor çünkü yalan zaten sizin en başınızın işi.

Burada boklu sineğin yemeğe düştüğünde tamamını batırmanın güzel olduğunu savunupta sonrada köşeye sıkışmaktan baseden olsa olsa müslüman olur.

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

Bakın işte biriside bu. İllaki boka az önce boka konmuş sineğin yemek tabağına düştüğünde tamamının batırılmasın yararlı olduğunu savunacak.

Görüldüğü gibide birde bu işi ciddi ciddi yapıyor.

Bunu bir insana islamdan başka ne yaptırabilir?

Ama dediğim gibi bunu burada savunsada tabağına boklu sinek düşerse o yemeği yemez.

Yoksa yermi? Bilmem kendisi cevaplasın.

İslam insanların aklını yok ettiğine güzel bir delil daha.

Tekrar edelim iyikide bu araplar ekmeğinizin üzerine taze sıçılmış bok sürüp yemek iyidir dememişler yoksa bunlar her sabah kahvaltıda afiyetler yer sonrada burada bunun bilimsel açıklamalarını getirir dururlardı.

Git kardeşim bok ye çiş iç kimse sana karışmaz.

Ama buraya gelipte bok yemek iyidir çiş içmek iyidir dersen şimdiki gibi komik olursun.

Biz bokun yenip çişin içilebileceğini savunmuyoruz. Hadis üzerinden sinekte var olan iki hikmetin de 1400 sene önceden bildirildiğini ve bu iki özelliği de bugün bilimin kabul edip onayladığını savunuyoruz. İçine sinek düşmüş yiyecek veya içeceğin tüketilip tüketilmemesi kişinin kendi inisiyatifindedir. İğrenmezse yiyip içebilir. İğrenirse yemez içmez. Yere düşen ekmeği hemen alıp üfleyip yiyen birisinin durumu da aynıdır. Belki o yerde milyonlarca mikrop, bakteri ve diğer zararlı organik canlılar da mevcuttur; ama bunların yenen o ekmeğe o kadar kısa sürede bulaşması ve insana zarar vermesi kolay değildir. Çünkü insanın içinde yüzlerce savunma mekanizması vardır. Hasta olmak dahi kolay değildir, bağışıklık sistemi denen şeyi siz bizden daha iyi bilirsiniz. Demek istediğimi iyi anladığını umarak aramızdaki bu gereksiz tartışmayı sonlandırıyorum ve konuya dönmemizi öneriyorum...

tarihinde kafakoparan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz bokun yenip çişin içilebileceğini savunmuyoruz.

Evet neden savunmuyorsunuz çünkü muhammed bok yemek iyidir çiş içmek iyidir demediği için.

Deseydi şimdi burada çiş içmenin ne kadar yararlı olduğunu anlatan yazıları toplardın.

Çünkü şu anda bazı toplumlar sabah kalktıklarında çok yararlı odluğunu düşündükleri için çişlerini içerler.

Hatta geçenlerde National Geographic channel'da Tabu adlı bir programda bu konu işlendi.

Bir sürüde bilimsel belge ile, ama şimdis en bunu savunmadığını söylüyorsun, neden, çünkü islamda böyle birşey yok.

Demekki senin amacın bilimsellik falan değil bu iğreçlikleri savunmak.

Çünkü eğer muhammed denen bedevi çiş içmek yararlı bok yemek şifalıdır deseydi şimdi savunuyor olacaktın.

Ayrıca boku yemeği çişi içmeyi savunmuyorsun ama bunlara konmuş sineğin tabağına düştüğünde o yemeğin yenilebilirliğini savunuyorsun.

Yani neyi savunduğunun farkında bile değilsin. Savunduğun şeyi savunmadığını söylüyorsun be müslüman.

Sinek boka konduğunda onun ayaklarına ne bulaşır: Cevap: Bok.

O sinek senin tabağına düştüğünde sen o yemeği yediğinde ne yemiş oluyorsun? Cevap: Bok.

Peki sen şu anda ne savunuyorsun.

Ne savunuyorsun biliyormusun, kendinin savunmuyorum dediğin şeyi savunmuş oluyorsun, yani bok yemeği.

Hadis üzerinden sinekte var olan iki hikmetin de 1400 sene önceden bildirildiğini ve bu iki özelliği de bugün bilimin kabul edip onayladığını savunuyoruz.

Yani tapındığın allahın beyinsiz elinde güç olan bir gerizekalı olduğunu savunuyorsun öylemi?

Sinek kanadının birisinde hastalık diğerinde şifa varmış.

Bu senin tapındığın allahında beyin olsa oraya hastalık koymazdı.

Bunu ancak beyinsiz yapar önce sorun yarat sonrada o sorunu yok edecek şeyi yarat, demezlermi be beyinsiz o sorunu yok edecek şeyi yaratacağına sorunu yaratmasana diye.

İçine sinek düşmüş yiyecek veya içeceğin tüketilip tüketilmemesi kişinin kendi inisiyatifindedir. İğrenmezse yiyip içebilir. İğrenirse yemez içmez.

O zaman ne konuşuyorsun be müslüman.

İnsana bokta iğreç gelmezze yer çişte içer.

Ama gelipte burada senin gibi bok yemek iyidir bilimseldir diye savunmaz.

Git bokta ye çişte iç hatta boku ekmek arası yap bastır iyice ezilsin öyle ye kime ne.

Ama gelipte burada bunu savunma.

Yere düşen ekmeği hemen alıp üfleyip yiyen birisinin durumu da aynıdır. Belki o yerde milyonlarca mikrop, bakteri ve diğer zararlı organik canlılar da mevcuttur; ama bunların yenen o ekmeğe o kadar kısa sürede bulaşması ve insana zarar vermesi kolay değildir.

eeeee noldu şimdi?

Demek istediğimi iyi anladığını umarak aramızdaki bu gereksiz tartışmayı sonlandırıyorum ve konuya dönmemizi öneriyorum...

Zaten konudayız, biz sineğin yemeğinize düştüğünde onun tabağımızdan atarak o yemeği yemememiz gerektiğini söylüyoruz. Çünkü sinek bu bokada konar kuduzdan ölmüş leşede konar her türlü pisliğe konar.

Siz ise tabağa boka konmuş sinek düştüğünde onun tamamını batırarak yemeğe devam etmemiz gerektiğini savunuyorsunuz.

Üstelikte bunu ciddi ciddi yapıyorsunuz.

O yüzden diyorum islamın ne kadar iğrenç bir din olduğunu en iyi müslümanlar anlatırlar diye.

Sitelerde Paylaş

Kafakoparan kardeş,1977de internet olmadığı doğru. Fakat ABDli elemanlardan alıntı yapmayacak kadar yeterli ingilizcem ve araştırma deneyimim var. Siz internette olan her şeyin internetin icadından sonrakı zamanları mı ihtiva ettiğini düşünüyorsunuz? Newton'un zamanında da internet yoktu fakat onunla ilgili her bir haltı bula biliyoruz.. Diğer linklere bakmadım daha. Ardışık olarak bakmak daha yararlı değil mi? Teker-teker.. Önce bakalım kim bu Dr. Amin Ridha? Yani o kadar önemsiz bir profosörmü ki, 3 satırlık biografisi de bulunmuyor? Gel gelelim AT Tahud dergisine. Bu dergi bilimsel bi dergi mi, kimler buradan referans aldı? Hangi kurul onayından geçti?

Malesef böyle bilimsellik olmaz arkadaşım, canım benim. O derginin hangi kütphanede hangi kod altında muhafaza edildiği bilgisini alalım.

Geçenlerde birisi de dergide vardı dedi. Hangi dergi dediğimde ayda 1000 adet basilan bir magazin dergisi koydu önüme.

Birinci meseleni çözelim, daha sonra diğer linklere de bakarız. OKey mi?

Sitelerde Paylaş

Ha bu arada konu dağılacak fakat yine de ben söyleyim. Sidik içmeni savunmadığınızı söylemişsiniz fakat bi de buradan yakalım :

"Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medineye gelerek Müslüman oldular. Medinenin havası onlara dokununca Resulu Ekrem (S.A.V) onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Efendimiz onları yakalattı ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Efendimiz bizi engelledi. (Buhari 56/152)"

Sitelerde Paylaş

Ha bu arada konu dağılacak fakat yine de ben söyleyim. Sidik içmeni savunmadığınızı söylemişsiniz fakat bi de buradan yakalım :

"“Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medineye gelerek Müslüman oldular. Medinenin havası onlara dokununca Resulu Ekrem (S.A.V) onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Efendimiz onları yakalattı ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Efendimiz bizi engelledi. (Buhari 56/152)"

"Ureyne ve Ukl kabilelerinden, bazı rivayetler de sekiz kişi oldukları belirtilen bir grup Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a gelirler. Ancak Medine'nin rutubetli havası onlara iyi gelmez ve hastalanırlar. Bunu, Medine'nin kendilerine uğur getirmediğine yorarlar ve hatta Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in huzuruna çıkarak yapmış oldukları biat akdini bozmak, İslâm'dan rücu etmek talebinde bulunurlar. Hz. Peygamber onlara hava değişikliği tavsiye ederek hazine develerinin otlatıldığı Kuba civarındaki Zü'l-Hader denilen yerdeki otlağa gönderir. Oradaki develerin sütünden ve bevlinden içmelerini tenbihler. Bu tavsiyelere uyup iyileşen bedevîler, irtidad ederler. Bununla da kalmayıp işi ihanete dökerek çobanlardan birinin gözlerini oyup el ve ayaklarını kesip sonra öldürürler, hazine develerini de kaçırmaya kalkarlar. Ancak kaçıp kurtulabilen bir çobanın ihbariyle duruma muttali olan Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm), peşlerinden Kürz İbnu Câbir el-Gihrî komutasında yirmi kadar ensârî genci, bir de iz takipçisi (kâif) ile birlikte peşlerinden gönderir. Bunlar, hainleri kıskıvrak yakalayıp Medine'ye getirirler.

Hz. Peygamber kısâsen gözlerinin oyulmasını, ellerinin ve ayaklarının kesilip bu halde Harra'nın bir kenarına atılmalarını, kızgın güneşin altında ölüme terkedilmelerini emreder ve öyle yapılır."

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

"Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medineye gelerek Müslüman oldular. Medinenin havası onlara dokununca Resulu Ekrem (S.A.V) onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Efendimiz onları yakalattı ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Efendimiz bizi engelledi. (Buhari 56/152)"

Ben İslam'ı ve peygamber efendimizin(a.s.) sünnetini savunurum elbet çünkü senin de dediğin gibi müslümanım. Sen ise bunların inkârını savunursun, benim de sana dediğim gibi ve adından da belli olduğu gibi imansızsın. Şimdi gelelim meseleye. Benden önce DIESEL yazmış kısas olduğunu o konuda beis yok zaten, asıl konu senin dikkat çekmek istediğin nokta devenin sidiğinin içilmesi olayı doğru anladıysam. Hadisin yorumlarına bakalım beraber:

1)"Allah'a ve Resûlü'ne (mü'minlere) harp açanların, yeryüzünde (yol kesmek suretiyle) fesadcılığa koşanların cezası, ancak öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut (sağ) elleriyle (sol) ayaklarının çaprazvari kesilmesi, yahud da (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Ahirette ise onlara (başkaca) pek büyük bir azab da vardır..." (Maide 33).

2)İmam Mâlik, bu hadise dayanarak, eti yenen hayvanların bevillerinin(idrarlarının) temiz olduğuna hükmetmiştir. Ahmed İbnu Hanbel, İmam Muhammed, Şâfiîlerden Istahrî ve Rüyânî, Şâ'bi, Atâ, Nehâî, Zührî, İbnu Sîrîn, Hakem ve Sevrî aynı kanaattedirler. Ebû Dâvud, İbnu Uleyye daha ileri giderek: "İnsan dışında eti yensin - yenmesin bütün hayvanların bevli ve fışkısı temizdir" demiştir.

3)Ebu Hanife, Ebu Yusuf, Şâfiî, Ebu Sevr ve diğer bir çok ulemâya göre bütün beviller pistir. Ancak atfedilen az miktar bu hükme dahil değildir. Bunlara göre, Ureynelilere zarurete binaen ruhsat verilmiştir. Zaruret olmadan deve idrarının temiz olduğuna dair hadiste bir hüküm mevcut değildir. Birçok haramlar zaruret sebebiyle mübah kılınmıştır, ancak bunlar zaruret olmadığı takdirde yine haramdır.

Evet bu açıklamalardan da anlaşıldığı üzere, peygamber efendimize dertli olarak gelen iki kabile insanları Medine havasının kendilerine iyi gelmediğini ve hasta olduklarını; bu sebeple yapmış oldukları biat akdini bozmak ve İslam'dan rücu etmek isterler. Bunun üzerine Hz. Muhammed(a.s.) onlara hava değişikliği tavsiye eder ve hadiste geçen yere gönderir. İyileşmeleri için gitmeleri tavsiye edilen yerde yaşamaları için yeterli miktarda su bulunmamaktadır fakat iyileşmeleri için en uygun havaya sahip yer orasıdır. Bunun üzerine kendilerine zaruret halinde develerin idrarlarını içip hayatta kalabilmeleri için izin verilmiştir. Benim görüşüm Ebu Hanife'nin görüşüyle aynı mantık çerçevesinde. Az miktar hüküm dışıdır ve belki de ilmen de zarar vermez. Şimdi biz bu hadisi görünce çiş içilsini mi savunmuş oluyoruz be akıllı adam. Sen bana neyi isnat edersen et ben sana zıttıyla yani iyi bir şekilde karşılık vereceğim. Sana benden ne bir hakaret ne de bir kötü söz gelir bundan sonra. Okuyup anlayana, ardını görmek isteyene ayet ve hadisler gerçekten çok açıktır...

Sitelerde Paylaş

Ben İslam'ı ve peygamber efendimizin(a.s.) sünnetini savunurum elbet çünkü senin de dediğin gibi müslümanım. Sen ise bunların inkârını savunursun, benim de sana dediğim gibi ve adından da belli olduğu gibi imansızsın. Şimdi gelelim meseleye. Benden önce DIESEL yazmış kısas olduğunu o konuda beis yok zaten, asıl konu senin dikkat çekmek istediğin nokta devenin sidiğinin içilmesi olayı doğru anladıysam. Hadisin yorumlarına bakalım beraber:

1)"Allah'a ve Resûlü'ne (mü'minlere) harp açanların, yeryüzünde (yol kesmek suretiyle) fesadcılığa koşanların cezası, ancak öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut (sağ) elleriyle (sol) ayaklarının çaprazvari kesilmesi, yahud da (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Ahirette ise onlara (başkaca) pek büyük bir azab da vardır..." (Maide 33).

2)İmam Mâlik, bu hadise dayanarak, eti yenen hayvanların bevillerinin(idrarlarının) temiz olduğuna hükmetmiştir. Ahmed İbnu Hanbel, İmam Muhammed, Şâfiîlerden Istahrî ve Rüyânî, Şâ'bi, Atâ, Nehâî, Zührî, İbnu Sîrîn, Hakem ve Sevrî aynı kanaattedirler. Ebû Dâvud, İbnu Uleyye daha ileri giderek: "İnsan dışında eti yensin - yenmesin bütün hayvanların bevli ve fışkısı temizdir" demiştir.

3)Ebu Hanife, Ebu Yusuf, Şâfiî, Ebu Sevr ve diğer bir çok ulemâya göre bütün beviller pistir. Ancak atfedilen az miktar bu hükme dahil değildir. Bunlara göre, Ureynelilere zarurete binaen ruhsat verilmiştir. Zaruret olmadan deve idrarının temiz olduğuna dair hadiste bir hüküm mevcut değildir. Birçok haramlar zaruret sebebiyle mübah kılınmıştır, ancak bunlar zaruret olmadığı takdirde yine haramdır.

Evet bu açıklamalardan da anlaşıldığı üzere, peygamber efendimize dertli olarak gelen iki kabile insanları Medine havasının kendilerine iyi gelmediğini ve hasta olduklarını; bu sebeple yapmış oldukları biat akdini bozmak ve İslam'dan rücu etmek isterler. Bunun üzerine Hz. Muhammed(a.s.) onlara hava değişikliği tavsiye eder ve hadiste geçen yere gönderir. İyileşmeleri için gitmeleri tavsiye edilen yerde yaşamaları için yeterli miktarda su bulunmamaktadır fakat iyileşmeleri için en uygun havaya sahip yer orasıdır. Bunun üzerine kendilerine zaruret halinde develerin idrarlarını içip hayatta kalabilmeleri için izin verilmiştir. Benim görüşüm Ebu Hanife'nin görüşüyle aynı mantık çerçevesinde. Az miktar hüküm dışıdır ve belki de ilmen de zarar vermez. Şimdi biz bu hadisi görünce çiş içilsini mi savunmuş oluyoruz be akıllı adam. Sen bana neyi isnat edersen et ben sana zıttıyla yani iyi bir şekilde karşılık vereceğim. Sana benden ne bir hakaret ne de bir kötü söz gelir bundan sonra. Okuyup anlayana, ardını görmek isteyene ayet ve hadisler gerçekten çok açıktır...

Her zaman söylüyorum islamın iğreçliğini görmek için müslümanlar ve onların kitapları ile haşır neşir olmak gerekir.

Yukarıdaki ibretlik yazıyı okuyun.

Onu kesin, bunun elleirni kaollarını çaprazlamasına kesin, deve sidiği için, güneşte susuz bırakılanlar.

Birisi kalkar boklu sinek tabağına düşünce onu tamamen batır yemeğini öyle ye der.

Bu çağda hala bu arap pisliklerini savunmak insanın midesini bulandırırda bu müslümanların bulanmaz.

Yukarıdaki yazı islamın iğreçliğini anlatan güzel örneklerden birisidir.

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

Her zaman söylüyorum islamın iğreçliğini görmek için müslümanlar ve onların kitapları ile haşır neşir olmak gerekir.

Yukarıdaki ibretlik yazıyı okuyun.

Onu kesin, bunun elleirni kaollarını çaprazlamasına kesin, deve sidiği için, güneşte susuz bırakılanlar.

Birisi kalkar boklu sinek tabağına düşünce onu tamamen batır yemeğini öyle ye der.

Bu çağda hala bu arap pisliklerini savunmak insanın midesini bulandırırda bu müslümanların bulanmaz.

Yukarıdaki yazı islamın iğreçliğini anlatan güzel örneklerden birisidir.

O devirde kısas gerekliydi uygulandı. Bugünkü gibi insanoğlunun sonradan yazdığı ve uymasını zorunlu kıldığı harici bir ceza kanunu yoktu yani. Şimdi senin kardeşinin gözünü oysalar, bacağını ve kolunu kesseler sen bunu yapan kişiyi hapse atmak mı istersin, aynısını ona yapmak mı? Boş konuşmayın...

Sitelerde Paylaş

O devirde kısas gerekliydi uygulandı. Bugünkü gibi insanoğlunun sonradan yazdığı ve uymasını zorunlu kıldığı harici bir ceza kanunu yoktu yani.

Şimdi biirsi sana bu sözlerinden ötürü beyinsiz dese birde ona kızarsın eminim.

O devirmiş zaten bizde bunlar eski devir saçmalıkları diyoruz.

Yav sizde hiçmi kişilik yok? Yani şimdi bunlara gerek yok diyorsun.

Şimdi senin kardeşinin gözünü oysalar, bacağını ve kolunu kesseler sen bunu yapan kişiyi hapse atmak mı istersin, aynısını ona yapmak mı? Boş konuşmayın...

Burada benim ne istediğim önemli ise neden bu kanunlar var?

Hapse atılmasını istemekmi belki öldürülmesinide istersin adamı öldüreceksen öldürde bu şekilde değil gözlerini oy yok çölde susuz bırak yok kollarını kes, öldüreceksen öldür.

Hadi bunu bir insan yapar ya bir tanrı yapılmasını söylermi veya tanrının elçisi.

Yav hiçmi aklınız yok.

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

Şimdi biirsi sana bu sözlerinden ötürü beyinsiz dese birde ona kızarsın eminim.

O devirmiş zaten bizde bunlar eski devir saçmalıkları diyoruz.

Yav sizde hiçmi kişilik yok? Yani şimdi bunlara gerek yok diyorsun.

Burada benim ne istediğim önemli ise neden bu kanunlar var?

Hapse atılmasını istemekmi belki öldürülmesinide istersin adamı öldüreceksen öldürde bu şekilde değil gözlerini oy yok çölde susuz bırak yok kollarını kes, öldüreceksen öldür.

Hadi bunu bir insan yapar ya bir tanrı yapılmasını söylermi veya tanrının elçisi.

Yav hiçmi aklınız yok.

İslam'da kısas caizdir. Allah'a şirk koşan ve cana kasteden katillere aynı şekilde karşılık vermek gayet normaldir. Senin istediğin tabi önemlidir. Sonuçta insanların yazmış olduğu ceza kanunu masumu savunmak için yazılmıştır, suçluyu değil. Ortak bir payede bulunulmaya çalışılsa da insanın kapasitesi sınırlı olduğundan herkes için ortak bir irade ortaya koyacak bir kanun oluşturamaz. O kanun zaten mevcuttur, Kur'an'dır. Bir ayeti mutlaka sana hitap eder(inanmasan bile). Evrenselliğinin ve kıyamete kadar geçerli olmasının sebebi de budur. Peygamber efendimizin(a.s.) yaptığı her iş hayır üzerinedir ve altında gizli ve aleni sebepler vardır. İbret ve caydırıcılık olabilir mesela bu husustaki tavrı. Masum bir insana yapılan haksız zulme karşı aynı şekilde karşılık vermek yasak değildir. Yine de zulmetmemek önerilir ama peygamber ile normal insan arasındaki ilmi ve manevi fark idrak edilebilirse bu anlaşılır. Herkes anlayamaz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...