Jump to content

Bak Şu Konuşan Çapulcuya

Recommended Posts

Hem tamamen kendi iktidarını kuracaksın hem sırtını Türkiye'ye dayayacaksın. Dik dursana ey Kürdistan egemenliğinden kurtulmak için yıllarca savaştığın Türkiye'nin kıçını yalamak olmuyor mu şimdi bu. Vergi vermem üstüne bir de paranızı olarım. He paşam he. Oldu olacak onların vergilerini de biz ödeyelim.

Sitelerde Paylaş

BDP Milletvekili Bengi Yıldız, demokratik özerklikle ilgili Özerk yerlerin Ankara'ya vergi vermemesi ama devletten yardım almasının gerektiğini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18331863.asp?gid=381

Hem vergi vermeyecekler hem de devlet bize bakacak diyecekler. :lol:

Güleceğine bir şeyler yapsana vatan elden gidiyor.

Avatarına bir kurt resmi koymakla olmuyor..

Sitelerde Paylaş

BDP Milletvekili Bengi Yıldız, demokratik özerklikle ilgili Özerk yerlerin Ankara'ya vergi vermemesi ama devletten yardım almasının gerektiğini söyledi.

Bengi Yıldız politik parazitliği çok güzel özetlemiş, bize ekleyecek birşey bırakmamış :)

Yalnız dikkat edilmesi gereken asıl önemli konu, bu özerk Kürdistan projesine Kürtlerin azınlıkta olduğu, BDP'nin nal topladığı birçok Türk şehrinin de dahil edilmeye çalışılması.

Demokratik özerkliği ilan ettiniz yer hangi bölge peki?

Bu açıdan Kürdistan’dır bu... Biz bunu Demokratik Özerk Kürdistan olarak formüle ettik ve bunu üç, dört yıldır söylüyoruz.

Kürdistan denen bölge hangi illeri kapsıyor?

Tarihsel ve coğrafi olarak nereyi kapsıyorsa orayı kapsıyor. Bu, Sivas Koçgiri’ye kadar olan sınırdır aslında. Maraş’ın bir kısmı, Erzincan, Malatya... Elazığ... Tarihsel olarak Erzurum, Van, Ağrı... Batman, Diyarbakır... Aslında Doğu ve Güneydoğu’nun tamamıdır bu. Coğrafi olarak baktığınızda, Osmanlı zamanında da Kürdistan’ın sınırlarıdır bu.

Antep, Adıyaman, Siirt gibi iller de var mı bu demokratik özerklik ilan edilen bölgenin içinde?

Şimdi şüphesiz hedeflenen öyledir.

Kürtlerin kendi iç dinamikleriyle azınlıkta oldukları bu şehirlerde egemenlik kurmaları söz konusu olamaz ama bir dış müdahale ve arkasından yapılacak nüfus taşıması ile bu gerçekleşebilir, tıpkı Kerkükte olduğu gibi. İşte tam da bu sebepten, bu süreçte ordunun zayıflatılıp tasfiye ediliyor olması çok kritik ve de manidardır.

Sitelerde Paylaş

Hem vergi vermeyecekler hem de devlet bize bakacak diyecekler.

Resmen türkiye'yle dalga geçmiş adamlar.

Bunun suclusu kim?Yine türkiye

Yaptığı yanlış politikaların hesabını ne şekilde vericek acaba

tarihinde hiena_16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ac adam vergimi verirmis,Kürtlerin vergisini soracaginiza yillardir devleti hortumlayanlari sorun.Biz ac kaldik acikta kaldik,sizi de soyuyorlar bilader :huh:

Bu devlet Cumhuriyet döneminden itibaren en fazla parayı hangi bölgeye yaptı ?

Siz ne yaptınız, iş makinalarını yakıp öğretmenleri öldürdünüz

bu da yetmedi yatırım kredisi alıp doğuda kullanmayıp gidip antalyada 5 yıldızlı oteller yaptınız.

Yavrucuğum siz önce genetiğinizdeki bozulmuş yerleri bir düzeltin sonra iğneyi başkasına batırın, kırolar.

Sitelerde Paylaş

vergi veriyorlarmıydı ki acaba !!!

Vergi vermeyenlerin cezası belli.

Her yıl vergi yüzsüzleri açıklanır kimler oldukları da belli.

Bence sen 28 Şubat sürecinde ofshorla yurtdışına kaçırılan 50 milyar doların peşine düş..

tarihinde Tom Braks tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu devlet Cumhuriyet döneminden itibaren en fazla parayı hangi bölgeye yaptı ?

Siz ne yaptınız, iş makinalarını yakıp öğretmenleri öldürdünüz

bu da yetmedi yatırım kredisi alıp doğuda kullanmayıp gidip antalyada 5 yıldızlı oteller yaptınız.

Yavrucuğum siz önce genetiğinizdeki bozulmuş yerleri bir düzeltin sonra iğneyi başkasına batırın, kırolar.

Marmara bölgesine, Ege Bölgesine yaptı.

Özal döneminde ne idüğü belirsiz kişilere teşfik kredisi verildi ve o paralar tatil bölgesinde harcandığı doğrudur. Peki kredi veriyorsan verdiğin kredinin neden takipçisi olmuyorsun demek kredi verirken bile aslında kredi değildi sus payı mı veriyordun. Sus payı değilse neden verdiğin kredinin takipçisi olmuyorsun..

Bakıyorum "genetik" kelimesini ağzına almışsın. Bu sitede araştırdım malesef geçenlerde biri burda topik açıp senin gibilerin "genetik şifresini" deşifre etmiş bu da hoşuna gitmiş olmalı ki bu sözü kendine rehber edinip başkasına kullanıyorsun..

Bölgeden öldürülen öğretmenlerin katili yakalandı mı? Ben cevap verim yok.. Neden yok bu da sana performans ödevi olsun..

tarihinde Tom Braks tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

av-35000.jpgAdvanced Member

Sevgili Hacım, şu azgın vede CIBILDAH ülkücü gıza süle,büle herşeyi meydende dolanmasın,benim başımda dolanıyor:-))))).

Ahlıma gelmeyen şey galmıyor:-))).

Herkes gırhına gadar azar,bense seksene merdiven dayadım hala azıyam vallaa.

Bende gabayat yoh,Mehemmed kimim 35 adam gücü vermiş benede sanırsam.

Bu nedenle Alı yazacağıma GAZALI ,ÖRDEK falan yazacağıma Ördekmemet yazıyom vallaaa.

Üsdelük gızın götünde DONda yoh.

Ben cıbıldah dolanma dersem,SULANIYONMU der benede çoh feci ayıp olar.

Gel sen uyar bu gözel hörüyü.

Galçalarda gızın TAŞ kimin olduğunu söyliy.

Saçlarıda bir omuz.

Bahın GONUYU bülem unutturdu bana gözel şey.

Tübe Tübe

Tolonbeg

av-35000.jpg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende istiyorum özerklik arkadaş. Elektrik su telefon gibi şeylere para vermek istemiyorum. yok işte çöp vergisiymiş cart curt vergisiymiş ödemek istemiyorum ama tüm sağlık hizmetlerinden ve ürünlerinden ücretsiz yararlanmak istiyorum. Ayrıca işsizlere de 1000 tl para verilsin. Her yıl %50 maaşlara zam istiyorum. :D Onlardan neyim eksik bende özerklik istiyorum arkadaş :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...