Jump to content

Beyoğlu; içkili masa

Recommended Posts

Taksim, de önce sigara yasağı, şimdide masa kaldırma yapılıyor.

İçki yasak değil arkadaşlar; Dışarda masada içmen yasak, içerde sigaranla içmen yasak. :lol:

http://www.haberturk.com/polemik/haber/651785-beyoglunda-neler-oluyor

‘8 yıldır kimin yaşamına müdahale ettik. Hangisine dedik sen ne kadar şarap içtin, rakı içtin, viski içtin.. Herkes istediği gibi giyiniyor. Herkes istediği gibi içiyor. Iksırıncaya tıksırıncaya kadar içiyorlar.’

Erdoğan :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Abartıyorsunuz...

ABD'de birçok eyalette size her yerde içki içirmezler.

Çoğu kere açık yerlerde bira bile içmenize izin vermeyebilirler.

Bazan bir çizginin ötesinde içemezsiniz.

AB'de ne yaparsınız bilmem ama, ben bunda bir gariplik görmüyorum.

İçki yasağına bile karşı değilim ben aslında.

Farklı nedenlerden tabii..

Sitelerde Paylaş

İçki yasağına bile karşı değilim ben aslında.

Farklı nedenlerden tabii..

Elbette bir bilim insanı ile dincinin nedenleri farklı olur.Ancak burada zamanlama çok önemli.Böyle bir yasak olabilir.Sokaklarda insanların yürüme alanları falan daralabilir.Ama tam ramazan önü böyle birşey yapılması gerçekten çok manidar.Daha öncede cafelerde çiftli koltuklar kaldırılmıştı.Yavaş yavaş insanları alıştıra alıştıra ve zamanlamayı iyi seçerek yapıyorlar bu işleri.Tam ramazan önü şimdi kim çıkıp tepki gösterebilir buna?

Sitelerde Paylaş

Bugün arabada giderken,2 genç toz içindeki taksilerini içki satan bi büfenin önünde durdurdular,satıcıyla bi iki kelamdan sonra siyah bi torba içinde takribi 2 tane birayı aldılar,içinde olduğum arabada sokağın sonundan topuklu ayakkabılarıyla koşmaya çalışan teyzeleri beklemekteydi,tuhaf olan o 2 genç ellerinde ki siyah poşetten utana sıkıla taksilerine binmeye çalışırken acıyan gözlerle onlara baktığımı gördüler bi an kaldılar öylece,teyzelerde gelmişti..inip ellerindekini kırasım geldi la havle diyerek yola devam ettik..

(:

Sitelerde Paylaş

Bu girişimi içki yasağı olarak görmek doğru değil.

Bütün dış mekanların kaldırıldığını sanmıyorum.

Kendi mülkü olmadığı halde yola ait yerleri işgal edenlere yönelik bir uygulama ve haklı tarafı var.

Öyle ki bazı sokaklardan geçmek mümkün değil. Sanki restoranın içinden geçiyormuş gibi rahatsız oluyor insan.

Avrupa ülkelerinde de Beyoğlu özelliğinde olan bu tür dışarıya yemek-içki servisi yapan yerler var.

Gayet normal bir durum. O sokaklar zaten eğlence mekanı. Dışarda içkiden rahatsız olan yok.

Ama Beyoğlundaki gibi insanların yolu kapatılmıyor.

İşgalcilerin değil, bütün dış mekanların masaları yasaklandığında o zaman kötü niyet olduğu düşünülebilir.

Sitelerde Paylaş

Beyoğlu'nun en güzel yanı o sokaklardaki masalardır bence. İstanbul'da bir tek Beyoğlu'na hayran kaldım zaten. Onu da mahvediyorlar. Yazık oldu. Tabi içmek isteyene engel değil bu durum. İlla oturarak mı içilir? Duvar diplerine çökerler, ayakta içerler, yolu tamamen işgal eder öyle içerler. Müslüman bayanlarda "ciyaak sokağı ayyaşlar basmış" feryatlarıyla sokaktan geçmeye cesaret edemez. Beyoğlu torba başlardan temizlenir. :lol:

Sitelerde Paylaş

Bugün arabada giderken,2 genç toz içindeki taksilerini içki satan bi büfenin önünde durdurdular,satıcıyla bi iki kelamdan sonra siyah bi torba içinde takribi 2 tane birayı aldılar,içinde olduğum arabada sokağın sonundan topuklu ayakkabılarıyla koşmaya çalışan teyzeleri beklemekteydi,tuhaf olan o 2 genç ellerinde ki siyah poşetten utana sıkıla taksilerine binmeye çalışırken acıyan gözlerle onlara baktığımı gördüler bi an kaldılar öylece,teyzelerde gelmişti..inip ellerindekini kırasım geldi la havle diyerek yola devam ettik..

(:

Meçhule oğlanları mı izliyordun? Pes doğrusu gözün harama baktı. Git tövbe et iki rekat namaz kıl hadi. Cehennemi boylayacan. :lol:

Sitelerde Paylaş

eyvallah

devran döndü,bu hiç bişi daha..

Dimi daha neler olacak.

Daha kadınların değeri düşecek, mirasta üçünbirini alacaklar.

Kocaları 4 tane daha üzerielrine karı alabilecek.

Kadınlar mal olacak.

Kadınlar sokağa yanlız çıkamayacak.

Kocasında dayak yiyen kadın polise gittiğinde birde polisten dayak yiyecek.

Zina eden kadınlar taşlanacak, erkeklere 100 sopa atılacak.

Artık sokaklarda 52 yaşındaki adamlar 9 yaşındaki karıları ile rahat yürüyebilecekler.

Evine 9 yaşındaki kızını istemeye gelen 60 yaşındaki adama yürü lan sapık diyemeyeceksin.

Mahkemede kadının şahitliği erkeğin yarısı sayılacak. vs. vs. vs. vssss.

Biliyormusunuz şu mechule gibilere islam bile çok aslında, ama ne yazıkki daha aşağı birşeyde yok.

Sitelerde Paylaş

Ben her akşam elimde biramla sokaklardayım, içiyorum ve sıçıyorum. Kimse de ailesiyle o sokaklardan geçemesin zaten.

Senin gibi bir sürü Müslüman serseri içer ve sıçar her zaman zaten.

Yeni haber değilsin.

Ortalıklarda dolaşan pisliklerin hemen hepsi Müslümandır..

Sor istersen.. Aralarında tek bir Allahsız bulamazsın.

Hapishaneler de onlarla doludur, kerhaneler de, tımarhaneler de..

Sen de onlardan birinden kaçmış olabilirsin...

Sitelerde Paylaş

Xislam hep bu mevzudan yakalamaya çalışıyorsun,artık yavan geliyor islamı biraz daha araştır yeni bilgilerle gel.

Sende nedense söylediğim hiçbirşeyi kuran ile çürütemiyorsun, sonrada hep bunlar eskidi veya hep aynı şeyleri söylüyorsun diyorsun.

Neden şunları kuran ile yok edemiyorsun. Yukarıdaki sözlerimin hangisi kurana ters gösterebilirmisin?

Gösteremezsin.

Birde utanmadan sıkılmadan islamı araştır diyor yüzsüz.

Aslında biliyor islamın herşeyini onun hocalarının toplamında iyi bildiğimizi.

Ama ne diyecek.

O yüzden diyorum bu mechule gibilere islam bile çok.

Bugün hangi zeka şimdiki durumundan daha kötü olmasını ister ve çabalar?

Bunu bir insana ne yaptırabilir, tabiyki islam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...