Jump to content

Beyoğlu; içkili masa

Recommended Posts

Türkiyede her konunun islam ve ateizm temelinde yorumlandığı sürece bir bok olamayacak bu ülkede.

Beyoğlu denen eskinin beyefendilerinin yeninin Pislik yuvasının temizlenmesinin islamla veya ateizmle ne alakası var. Alkış tutanlar veya karşıtlarının kaçı gece 12 'den sonra bu pislik yuvasında yürüdü.

İçmeninde bir kuralı var, içip içip sağı solu rahatsız edeceklerse tümden kapatılsın, ya da herkes adam gibi içmeyi öğrensin.

tarihinde Panzehir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin gibi bir sürü Müslüman serseri içer ve sıçar her zaman zaten.

Yeni haber değilsin.

Ortalıklarda dolaşan pisliklerin hemen hepsi Müslümandır..

Sor istersen.. Aralarında tek bir Allahsız bulamazsın.

Hapishaneler de onlarla doludur, kerhaneler de, tımarhaneler de..

Sen de onlardan birinden kaçmış olabilirsin...

Re rö re...

1. Müslüman değilim.

2. Serseriyim ve gurur duyuyorum.

Kafandaki stereotipleri yıkmalısın dostum.

Sitelerde Paylaş

Re rö re...

1. Müslüman değilim.

2. Serseriyim ve gurur duyuyorum.

Kafandaki stereotipleri yıkmalısın dostum.

Kafamda stereotip yok..

Müslüman olmadığını da tahmin ettim. Ateistsin muhtemelen. Ya da ne idiğü belirsiz bir psikopatsın..

Ne olmadığın veya olduğun hakkındaki düşüncelerimi değiştirmedi..

Kendi ifadenle içen sıçan bir pisliksin.

Sitelerde Paylaş

Kafamda stereotip yok..

Müslüman olmadığını da tahmin ettim. Ateistsin muhtemelen. Ya da ne idiğü belirsiz bir psikopatsın..

Ne olmadığın veya olduğun hakkındaki düşüncelerimi değiştirmedi..

Kendi ifadenle içen sıçan bir pisliksin.

Teşekkür ederim beni bu kadar net bir şekilde anladığın için.

Sitelerde Paylaş

bence de bunun islam la alakası yok. yoldan geçerken asfalttan yürüyorum bu sefer de arabalar korna çalıyor haklı olarak. Ben nereden yürüyeyim ? adamlar yaya yolunu o kadar tıkamışlar ki sanki o dondurmayı, cipsleri, gazeteyi dışarı koymasa almayacaklar. adamlar resmen işgal etmişler yaya yolunu. bursanın 5 katı nufüsunda istanbulu ve gece en youğn saatleri düşünürsek uygulama yerindedir. gece beyoğlu ara sokaklarında dolaşmaya çıkmıştım birde yalnızken; bedava birşey dağıtırken ki izdihamdan biraz daha rahattım.

Birde oturuyorsun istediğin birşey 54546 saat sonra geliyor. böyle ce adam gibi müşterilerine hizmet te ederler masa sayısı azalacağı için

Sitelerde Paylaş

İçkili mekanların önünden yanlız başına geçmeye korkuyorsa bir kadın namaz kılınırken sokaklardaki camininde önünden geçmeye çekiniyor. Alkol insanı nasıl hayaller alemine sürükleyip düşünmesini engelliyorsa sizinde yüzlerce yıllık uydurulmuş hikayeleriz de alkolden farksız hatta sabah ayılma şansınız bile yok. Önemli olan içince pislik yapmak değil hangi niyette olduğundu. İslam alimi diye dinlediğiniz adamların küçüçük çocuklarla yatıp kalkması alkolden daha mı kötü ? Gerçi bu konuda balık baştan kokar ya neyse. Birşeyi eleştirmeden önce kendinize bakmalısınız. Size cennet vaadedilmemiş olsaydı çoğunuz o istmediğiniz yerlerde eğleniyor tüketilmesini iğrenç olarak gördüğünüz alkolu tüketiyor olurdunuz. 40 huriyle kuçaklaşma sevdasıdır sizin ki. Cennetteki ödüle bak 40 huri nasıl bir sapıklıksa bu...

Sitelerde Paylaş

Bütün heryerde içkili mekanlar yolları kapatmış deme size göre heryerde barlar var yürüyecek hiçbir yer yok değil mi, abartın abartın.. Ya arkadaş orasının yapısı öyle insanlar orayı öyle biliyor. Heryeri tek düzeleştirirsen neyin güzelliği kalır farklılık güzellikleri belli eder. Bu kadar at gözlüğüyle bakmayın. Cuma günleri sokaklara taşıyor namaz kılanlar ben geçemiyorum kaldırılsın sokaklarda namaz kılam işi diyor muyum, diyemem de adamların ibadeti bu yolumu değiştiririm bu kadar basit. Birlikte yaşamayı öğrenmelisiniz ilk önce ama nerdeeee...

Sitelerde Paylaş

o yaya yoluna kadar taşan cemaat ise ayrı bir dert. şu camileri apartıman gibi katlı yapsalarda millet yaya yolunda kılacağına üst katlara çıksa olmuyor mu? imam görülmeyecek falan dertleri varsa kocaman bir ekran ve imam karşında. ama olmaz bu iş tv den adam dua ederken eller açılır amin denilir ama diğer türlü imamın arkasında saf tutmak için yaya yolu işgal edilir

Sitelerde Paylaş

Dikkat et, senin ellerin kırılmasın sonra!

Bana birisi değil öyle bir müdahale, kalkıp bir laf söylese, kafasına şişeyi geçiririm. :lol:

Rahman beni erkek yaratsaydı nasıl dalardım zehir yuvalarına kafa göz patlatmazmıydım,kırardım kafalarında o şişeleri lakin bayanız..

quantum niyet önemlidir bizde oğlanlara acıyan gözle baktım,ama şu var ki onlar bile utanıyordu yaptıklarından ve niçin kapkara siyah poşette veriliyor o biralar?

Sitelerde Paylaş

Rahman beni erkek yaratsaydı nasıl dalardım zehir yuvalarına kafa göz patlatmazmıydım,kırardım kafalarında o şişeleri lakin bayanız..

quantum niyet önemlidir bizde oğlanlara acıyan gözle baktım,ama şu var ki onlar bile utanıyordu yaptıklarından ve niçin kapkara siyah poşette veriliyor o biralar?

Zehir yuvalarina dalardinda,zehirin icinde batmissin,akrep gibi kendini zehirlemissin kendinden haberin yok,allahim yaratip yaratip atma dünyaya bunlari ya :blink:

Sitelerde Paylaş

Resmen islam devletine dönüşüyor Türkiye ve ne kadar salak bir milletiz ki iki kişiden biri bunlara oy veriyor.

Bu durumda Erdoganin emineden süphelenmesi lazim. :D

Unutmayalimki secim sonucuna göre 52 milyon secmenden

31 milyonu AKP yi, 36 milyon CHP yi istemiyor. Bu durumda AKP baraj sayesinde 275 yerine 330 u kapti. Demokrasiden konusup durmasin. Gercek demokratik bir parti barajin sayesinde haybeden 40 50 milletvekili kapmaz.

Konuya gelince beklenen bir baski. Toplum test ediliyor. Bunlara gerekli yanlis varsa gösterilmeli yoksa dahada zalimlesirler. Zaten islamda her sey allah icin yapiliyor ya bu islerede bu damga vurulur kilifa uydurulur. Umarim daha fazla ileri gitmezler yoksa hep beraber yeni bir gercek demokrat insan haklari yanlisi lider arariz gerekirse buluruzda daha önce buldugumuza göre simdi daha kolay buluruz. Yeterki zorlanmayalim. Tayyip sisme bir lider ve ABD nin en iyi Türkisch basbakani. Bir cok kararda hep ilk önce ABD aciklamasini bekledi bunlar desadüf degil.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Yaptıklarından utandıklarından değildir o bizim b.ktan geleneklerimizde büyüğün yanında ayak ayak üstüne atmak bile saygısızlık sayılırken çocuklar sırf saygıdan biraları saklamışlardır. Ama sen ve senin gibi çok bilmiş müslümanlar olayları çarpıtmaktan büyük bir zevk alırlar. Siyah poşete konulma meselesine gelince sana ne diyeyim ki ben şimdi. Ben manavdan meyve alırken hep siyah poşete koyar ee ne oldu şimdi? Meyvelerin içinde alkol var da onun için mi? Siyah poşete koymak torbanın içince ayıp, günah bir şeyin olduğunun göstergesi mi? Ha bir de marketten bira alırken bembeyaz, süt gibi poşetlerde veriliyor. Neden bembeyaz poşette veriliyor o biralar? Buyur bir de burdan bak.

Sitelerde Paylaş

bende onu diyorum ya işte,içiyorsan utanmayacaksın utana sıkıla tutmayacaksın elinde,manav benzetmesi yapma demek istediğimi biliyosun hep böyledir büfelerden alınınca saklanır gizlenir falan,gizli köşelerde içilir dışarıda içiliyorsa şayet bu gelenekle alakalı değil öyel ki düğünlerimizde bay bayan karşılıklı kadeh tokuştururlar,ama özel gün harici içilen içkiler daha bi ayıp sayılıyor tuhaf bi psikoloji olsa gerek

Sitelerde Paylaş

quantum niyet önemlidir bizde oğlanlara acıyan gözle baktım,ama şu var ki onlar bile utanıyordu yaptıklarından ve niçin kapkara siyah poşette veriliyor o biralar? [/i]

Utanmak değil o. Yaftalanmaktan çekindikleri için gizliyorlar.

Genç çocuklarmış zaten. Bunlara hemen ipsiz sapsız, sorumsuz, içip içip millete rahatsızlık veren pislik gözüyle bakar tutucu insanlar. Yoksa iki tane bira içmekten ne diye utansın da gizlesinler..

Ona bakarsan parklarda vb. yerlerde biralarını gazete kağıdına sararak içerler ki onlar da anlaşılmasın. Yine aynı nedenden işte. Çünkü insanlar hemen dikkat kesiliyor. Fakat bu parkta bahçede içmek işi doğru değil. İki tane birayla dağıtıp sıkıntı yaratan bir dolu insan var. Parklarda insanlar çocuklarıyla dolaşıyor ve çocuklar bu tür sahneleri izlemekten korkuyor. Kadınlar da.

Ben de rastladım.

Sitelerde Paylaş

takıldığım nokta şu ifeel ipsiz sapsız diye yaftalayacak kişilerden çoğu içki içen tipler,o korkan kadınlarda özel günler! de içen cinslerden genel söylemiyorum,içen biri niye bu tepkiyi veriyor içkiyi özel günlerde bi meşrubat görme zihniyetimi bu ya tam kabul et ben gibi bakışlarla bakma oğlancıklara yada helal olsun ver bi yudum da bana de,toplumsal baskıysa bu buna en çok içenler düşüyor tezat değil mi bu?

Sitelerde Paylaş

takıldığım nokta şu ifeel ipsiz sapsız diye yaftalayacak kişilerden çoğu içki içen tipler,o korkan kadınlarda özel günler! de içen cinslerden genel söylemiyorum,içen biri niye bu tepkiyi veriyor içkiyi özel günlerde bi meşrubat görme zihniyetimi bu ya tam kabul et ben gibi bakışlarla bakma oğlancıklara yada helal olsun ver bi yudum da bana de,toplumsal baskıysa bu buna en çok içenler düşüyor tezat değil mi bu?

Sana bir anımı anlatayım.

Yaklaşık 1 yıl önce başıma gelen talihsiz bir olay yüzünden kan ve idrar vermem gerekiyordu.Ancak ne yapıp ettiysem bir türlü çişim gelmedi.İnan yarım saat içinde 3 şişe su içtim ama yine gelmedi .Orada hemşireydi sanırım ona anlattım durumu.Alkol kullanıyormusun dedi.Evet dedim.Eğer sakıncası yoksa senin için git bira iç dedi.

Hay hay benimde canıma minnet tabi.Çıktım hastaneden aldım 2 bira. Saat daha sabahın 10'u falan.Park buldum bi tane gittim orada bi güzel afiyetle içtim.Etraftan bir kaç tane öküz gibi bakan oldu doğal olarak.Onları da normal karşıladım tabi.Ama o bakışlardan kesinlikle rahatsız olmadım.Çünkü ben hep rahattım, her ortamda da rahat davranırım.İnsanların benim hakkımdaki düşüncelerini falan pek önemsemem.Bana pis pis bakana ben güler geçerim.Yaftalanmaktan falan hiç korkmadım.O çocuklarda benim gibi yetişseydi onlarda saklanmak,gizlenmek ihtiyacı duymazlardı.

Sitelerde Paylaş

İşte samimiyetsizlik burada ya mechule? Ben yazacaktım bu ince noktayı ama şimdilik gereksiz bulduğumdan vazgeçmiştim. Sen yazmışsın.

Herkes içiyor.. Herkes bir şekilde bir yerlerde içiyor ama elinde poşetle bir yere giden gençlere "pislik" muamelesi yapıyorlar bakışlarıyla. Suçluluk hissettiriyorlar.

Sen içmiyorsun, biliyorum. Ama senin de o insanlara onları utanç ya da suçluluk hissettirecek ifadelerle bakma hakkın yok. Kimsenin yok.

Kimse alkole benim kadar düşman olmasın... Hiç kimsenin tek damla alkol tüketmemesidir içimden geçen.

Fakat bana veya ortak çevremize zarar verecek herhangi bir davranışları (sarhoşluktan ötürü) yoksa asla ilgilenmem, bakmam, karışmam.. Tatlı tatlı dalgamı geçerim tanıyorsam ama hepsi o.

Mesela bizim Pearly'ye "zıkkım iç" diyorum şimdi.:)

Sitelerde Paylaş

İşte samimiyetsizlik burada ya mechule? Ben yazacaktım bu ince noktayı ama şimdilik gereksiz bulduğumdan vazgeçmiştim. Sen yazmışsın.

Herkes içiyor.. Herkes bir şekilde bir yerlerde içiyor ama elinde poşetle bir yere giden gençlere "pislik" muamelesi yapıyorlar bakışlarıyla. Suçluluk hissettiriyorlar.

Sen içmiyorsun, biliyorum. Ama senin de o insanlara onları utanç ya da suçluluk hissettirecek ifadelerle bakma hakkın yok. Kimsenin yok.

Kimse alkole benim kadar düşman olmasın... Hiç kimsenin tek damla alkol tüketmemesidir içimden geçen.

Fakat bana veya ortak çevremize zarar verecek herhangi bir davranışları (sarhoşluktan ötürü) yoksa asla ilgilenmem, bakmam, karışmam.. Tatlı tatlı dalgamı geçerim tanıyorsam ama hepsi o.

Mesela bizim Pearly'ye "zıkkım iç" diyorum şimdi.:)

ne psikolojisidir bu meraktayım,içen adam gün ortasında içen adama tepkili..

evet benim de bakmaya hakkım yoktu belki göz hizama girdiler,bakmaktan da geri durmadım yüzümden o ifadeyi görmüş olacaklar ki ikiside bana baktı ve utandılar,yapıyoruz böyle şeyler işte insanların giyimi ilgilendirmez onlara karşı değişik bakmam lakin içki çok hassas bende,acıma hissi doğuyor birden ailemden biri içiyor çünkü sevdiğim birisi..

bende içiyor olsa idim pearyl gibi olurdum sanırım (:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...