Jump to content

hz.Adem'in çocukları nasıl evlendi?

Recommended Posts

Ama kesiyorsun.Ahkam kesip duruyorsun.Bu sitede takılıp,ateizmin yalnış olduğunu söylerken tam olarak ahkam kesmiş oluyorsun.Sen kendi dinini bilmiyorsun.Sen kendi dininin içindeki fıkıh kurallarını ezbere bilen bi müslümansın o kadar.Gelip onları ateistlerlede paylaşamayacağına göre,Senin yerin nurcu sitesi.burada ne işin var senin?Ateizmi bilmiyorsan ne diye gelip burada,cehaletini ortaya koyuyorsun?Senin saçmalıklarını okumak,konuları saptırmana seyirci kalmak zorundamıyız biz?

Görmediğini farz ediyor ve cevap beklemeye devam ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bunların cevapları binlerce kez verildi ben tarafından,önerim şu bu itirazlarını sayın moderatörlere ilet onlarda müslüman olmasın foruma ne dersin? yardımcı olamıyorum bu konuda sana üzgünüm,cehalet benim cahillik benim kimsenin boğazındada elim yok,naparsın biliyomusun görmezden gelirsin beni ve başlıklarımı sorun toptan çözülür bence .

(:

Sitelerde Paylaş
bunların cevapları binlerce kez verildi ben tarafından,önerim şu bu

meçhule

sen şimdiye kadar hiç bir soruya düzgün cevap vermedin. Bak , tekrar link veriyorum:

http://www.bradshawfoundation.com/journey/

bu sorunlara bir de böyle bir bakış var. hem de 100% bilimsel.

ne dersin bu konuda?

Sitelerde Paylaş

Ensest ilişkinin bir Müslüman tarafından başlık olarak açılması çok ilginç...

Eee 6 yaşında bir bebekle nişanlanıp daha dokuz yaşına girmeden gerdeğe giren üzerine üstlük gelinini yatağa atan bir peygamberi kabul edip en iyisini o bilir diyenler için bunu doğal karşılıyorum...

Sitelerde Paylaş

Ensest ilişkinin bir Müslüman tarafından başlık olarak açılması çok ilginç...

Eee 6 yaşında bir bebekle nişanlanıp daha dokuz yaşına girmeden gerdeğe giren üzerine üstlük gelinini yatağa atan bir peygamberi kabul edip en iyisini o bilir diyenler için bunu doğal karşılıyorum...

bunun izahları yapıldı,anlamamakta ısrar ediyorsunuz,üstad hz.dediği gibi ;

her söylediğin hak olsun,fakat her hakkı söylemeye senin hakkın yoktur.her dediğin doğru olmalı fakat her doğruyu demek doğru değildir.

Sitelerde Paylaş

Hepsi mi? Biz de İslamda ensest yasak diye biliyorduk? :huh:

Sen de öyle demiştin...

evet zaten bizde ateistlerle evlenmeyi düşünüyoruz <_<

töbe estf. dua yerine geçicek birde (:

tarihinde mechule_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende bu konunun bu kadar uzamasını anlamıyorum. Tartışma mı diyorsunuz siz buna..

Bizim dalga geçtiğimiz, masal dediğimiz hikayelere gerçekten inanan bir kız var ve ne denirse denilsin zevk alan, kafirden nasıl cevap gelirse gelsin sanki zorla dininden döndürmeye çalışmışlarda onlara direnerek dini için savaşmış ve ayrıca inancı sınanmış tabii ayrıca sevaplar sevaplar..

Bu konuda biraz daha tartışmaya çalışırsak, meçhule cennetin anahtarlarını kapar gider..

Sitelerde Paylaş

bunların cevapları binlerce kez verildi ben tarafından,önerim şu bu itirazlarını sayın moderatörlere ilet onlarda müslüman olmasın foruma ne dersin? yardımcı olamıyorum bu konuda sana üzgünüm,cehalet benim cahillik benim kimsenin boğazındada elim yok,naparsın biliyomusun görmezden gelirsin beni ve başlıklarımı sorun toptan çözülür bence .

(:

Bu ne ya şaka falan mı? hahahhaah.Şu lafa bak,"beni modlara şikayet et,forumda müslüman kalmasın ehelehele". bu nasıl bi tehtittir hahhhaaha.

"Bilmediğin halde nasıl ahkam kesersin kardeşim delimisin nesin?" derim.Cevabı da,

"önerim şu bu itirazlarını sayın moderatörlere ilet onlarda müslüman olmasın foruma ne dersin?"

ehehehe.

Neyse,makarayı kukarayı bir kenara bırakalım.Madem ki bilmiyorsun,yardımcı olalım her ne kadar s.ktir yemiş olsakta.

Ateizm,meçhulecim,dünyaya şimdiye kadar gelmiş bütün tanrıların ve dinlerin bir yalan olduğunu bilmektir.Tanrı,melek,cin,şeytan,hayalet,vampir,zombi gibi şeylere inanmamaktır.Ateizm bir inanç değildir.Ateizm kolay kolay elde edilemez.Ateizme girmek için gerçekten öğrenmen gerek bir çok şey,yürümen gereken çok yol vardır.Yani kafasına esen ateist olamıyor.Ateist olabilmesi için belli konularda bilgi birikimine sahip olması gerekiyor.Ateizm her zaman yoktu.Eskilerde tanrılara inanmayan bir grup insan yaşamış olabilir ama onlara ateist demek doğru olmaz diye düşünüyorum.Şu anda elimizde Bilimsel gerçekler var.Kanıtlanmış,doğrulanmış empirik datalar var.Ve nedense meçule islam dini,astronomi,tıp,kimya gibi alanlarda yapılan çalışmalar sonucu elde edilen çoğu verilerle çelişiyor.Bilim sayesinde,insanların "OL" sözcüğü sonucu yaratılmadığını biliyoruz.Elinde altında olan onbinlerce modern araç,bilim sayesinde yanıbaşında.Bilimi hafife alamazsın.Bilimde inanıp inanmamak diye bir şey yoktur.Eğer söylenenler sana yalnış geliyorsa doğruluğunu test edebilirsin.

Ama biliyorum ki,her ne kadar öğrensende,islamdan kurtulmak kolay olmayacak senin için.Bende geçtim o yollardan.Buradaki bir çok insan geçti.Evrim konusunda öğrenmiş olduğun her yeni ispattan sonra,"ya benim gözüm var,kulağım var,elim ayağım var,cinsel duygularım var,kalbim var,midem var,kuşlar yıldızlar var.bunları birisi yaratmış olmalı bunlar nasıl kendine kendine nasıl olur ki.Biz nasıl varolduk ki" diyip evrimi kabul etmeyeceksin.Doğal bir şey bu.Empati kurmak gerçekten işe yarıyor.

Dininin yalnış olabileceğini düşün.Çünkü sana küçük bir çocuktan gelen,"hristiyan anne babaya sahip olan çocukların ne suçu var abla",sorusuna,"onlar doğru yolu bulmalılar,okuyup öğrenmeliler,dinlerinin yalnış olduğunu öğrenmeliler"cevabını veriyorsun.Aynı soruyu hristiyan çocuk annesine müslümanlar için soruyor ve senin cevabının aynısını veriyor hristiyan anne."Hayır!benim dinim yalnış olamaaz,olamaz,olamaz" diyeceğine,"dinim yalnış olabilir,şimdiye kadar yanılmış olabilirm,bir araştırıyım" diyebilirsin ve emin ol bu senin için en doğrusu olucaktır.

Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa mechule kardeş bonus kazanmaya çalışıyor :)

Daha çok bonus daha çok nuri , gılman huri dublex dairelerin penceresinden cehennemde yanacakları izlemek gibi garip zevkler de cabası ...

tarihinde zombi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım; ateist olduğunu iddia eden insanlar neden ensest gibi dini kaynaklı yasakları bir tabu olarak hayatlarında sürdürmeye devam ederler? Sadece bu konuda değil birçok konuda böyle tabuları var. Madem sen de teist gibi dogmacısın o halde ne diye ateistim diye ortada dolanıyorsun? Teist için emir büyük yerden olduğu için yassah. Peki ama senin de emir aldığın büyüklerin, babalar falan mı var? Bu tabuculuk niye? "Efenim ensest sakat doğuma sebep oluyor". olmayanı da var. Buraya sağlıklı çocuk sahibi olmuş birçok ensest çift örneği getirebilirim. Hadi sağlık açısından zararlı diyelim. Bunların evlenmesinde birbirlerine sevmelerindeki sakınca nedir? Hadi evliliği geç, aşkı-sevgiyi de geç sadece zevk için birlikte olmalarındaki sakınca nedir?

Din ve ahlak birbirinden bağımsızdır.

Sitelerde Paylaş

Bir de şöyle bir durum var.

Neden allah sadece insanların sex yaparak üremelerini istemiş. (tabii sadece insan değil bazı hayvanların da sexle üremesi var)

Yani neden bir insan yaratmak için sexe ihtiyaç duyuyor.

Sex olmadan insan yaratamıyor mu?

Mesela Havva sex olmadan yaratılmadı mı?

Neden hayvanlar ve insanlar sex olmadan yaratılmıyorlar?

Bölünerek de çoğalabilirdik.

Melekler ve cinler nasıl ürüyor o halde?

Sitelerde Paylaş

shef bu çok dar bi görüş,ilk insanlardan bahsediyoruz,beyniniz şu zaman için çalışıyor sadece ne ilerisini ne gerisine empati yapamıyorsunuz,dar düşünceler dar fikirler bu üstad hz.dediği gibi!

onlar evlenmesi idi siz laf edemezdin burada bak (:

Senden farklı düşünmemiş ki.

Senin ne denli dar düşündüğünü yüzüne vurmuş..

Bence sen cevap vereceğine darlık simidine ve demogojiye başvurmuşsun..

Şimdi senden mantıklı bir cevap bekliyoruum.. Çocuklarını evlendirirmiydin..

Sitelerde Paylaş

..bak şimdii!

şartlar onu gerektirmiş,insanlığın çoğalması adına yapılmış bu,ayettede belirtitği gibi dönemlere göre şeriatlar konulmuş,sana o iğrençlik olarak görme edebini Rahman' vermiştir.

Şimdi de şartlar birkaç kızla olmayı gerektiriyor.

Kerhane ye gitmeyi gerektiriyor.

Sonra içmeyi gerektiriyor..

O halde bunlar helal..

Hatta bu sıcakta oruç tutmamayı gerektiriyor bu meşhur şartlar..

Sitelerde Paylaş

biliyorum imanla anlaşılabilinecek sineye çekilecek bi konu,sorgulamaya lüzüm bırakmada ayette açıklamış Rahman..

her neyse .

Aksine İmanla hiç mi hiç anlaşılmayan bir durum..

zaten imanla anlaşılmadığı içindir ki iğrenç deniliyor..

Ya da bilimsel olarak bir sakınca ne olabilir ki bilimin geliştirdiği bir ahlak mı var?

Ayrıca niye her neyse pes mi ettin..

tarihinde Jack Nicholson tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim ilgi ve bilgi alanım başka...

ben ateistlerle tartışmıyorum hiç...

benim ilgi alanım sen ve senin gibiler...

müslümanım diyip de kitaptan bi haber olan, aklını hazı hocaya risalelere ipoteklemiş kişiler...

bak arkadaşım... bu hikayelere kanma...

al eline kitabını tek tek uzun uzun üzerinde düşünerek oku...

Adem diye biri yaşamadı hiç, resmen sembolik bir günümüz insan tasviri var...

sen okudum diyorsun ama bence sen kitabı yelpaze niyetine bile eline almamışsın...

Senin de ondan bir farkın yok..

O sadece görmezden gelmeyip saf saf inanıyor sen ise imanını sağlamlaştırmak için görmezden geliyorsun..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...