Jump to content

hz.Adem'in çocukları nasıl evlendi?

Recommended Posts

hindistana inmiştir cennetten çıktığında hz.havva ise cidde'ye,200 yıl kadar bağışlanmadığı ayrı yaşadıkları rivayet edilir,2000 yaşına kadar yaşamıştır diye doğruluğu kesinleşmeyen rivayette vardır,eski zamanalrda insanların ömrü çok uzunmuş bilirsiniz..

Hayır, öyle değil. Eski zamanlarda insanlar ömrü uzun değil, çok kısaymış.

Dinler rafa kalkıp bilim hakim olmaya başlayınca insan ömrü aniden sıçrayışa geçmiş ki bu da son yüzyıla tekabül ediyor.

Çok manidar, değil mi Mechule?

16hj0xy.jpg

*BilgehanBengi'ye bu çalışma için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ilk insan ve ilk peygamber hz.adem'in hz.havva'dan olan çocukları kardeş oldukları halde nasıl evlendiler?

insanlık hz.adem ile havvadan doğarak çoğalmıştır.Havva annemiz hep ikiz doğum yapıyordu,bunlardan birisi erkek diğeri kızdı,hz.adem aynı anda doğan ikizleri bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyordu,ikizlerin birbirleriyle evlenmesi yasaktı,yeryüzünde ilk işlenen cinayet olan kabil'in habil'i öldürmesi kendi ikizi olan kız kardeşiyle evlenmek istemesi üzerine gelişen olayların sonucu oldu.

hz.adem'den peygamber efendimize (asm) gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir,dinin temeli olan inanç esasları hep aynı kalmıştır,fakat şeriat dediğimiz ibadet ve dünyaya ait işlerde hz.adem'den peygamber efemdimize (asm) kadar her devrin icaplarına insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelişmiştir,Allah her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir.

'' sizin her biriniz için biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik''-maide,48

Allahı amma küçülttün...

bir çift yerine iki çift yaratamayacak kadar aciz ettin Tanrını...

neden bunu akıl edemediğine de bir kılıf uydurdun, kendini kandırdın...

hep zaten insanı nasıl yarattığına takıldınız, H2O'yu nasıl yarattı diye bi kere bile oturup tartışmadınız...

2 hidrojen bir oksijen nasıl bir araya geldi bi de onu anlatıver de onu da öğrenelim...

Sitelerde Paylaş

kul olarak yaratılan olarak ne kadar bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz öyle,karın ağrınıza bile çare bulamazken üstelik kalkıp Rahman'a niye 2 çift yaratmamış diyebiliyorsunuz,ben burada merak edilen bi konuyu aydınlatmaya çalıştım,sebeplerini zamanlarını durumlarını izah etmeye çalıştım bundan gerisi için tartışılacak bi kısım yok kendi düşüncemide ekledim üstelik bu kabul edilebilir değil evet ama şu zamanın aklına imkanına göre bunu söyleyebiliyorum ve biliyorum ki Rahman öyle dilemişse vardır bi hikmeti,hiç bi hikmetide yoksa canı öyle istemiş belki,karşı olacak kim var??

iki çift yaratmış olsaydı neden hz.adem peygamber olmuş ki diğerine haksızlık değil mi,aa niçin hz.adem hindistanada diğer çift başka ülkeye sürülmüş diye bi dünya kelam ederdiniz,en net açıklayıcı mevzuya bile bi kulp buluyorsunuz ve bunu araştırma diye nitelendirmiyormusunuz pes !

bu konunun uzaması için bi sebep kalmadı benim nezdimde diyeceklerim bu kadardır,saygılar .

Sitelerde Paylaş

kul olarak yaratılan olarak ne kadar bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz öyle,karın ağrınıza bile çare bulamazken üstelik kalkıp Rahman'a niye 2 çift yaratmamış diyebiliyorsunuz,ben burada merak edilen bi konuyu aydınlatmaya çalıştım,sebeplerini zamanlarını durumlarını izah etmeye çalıştım bundan gerisi için tartışılacak bi kısım yok kendi düşüncemide ekledim üstelik bu kabul edilebilir değil evet ama şu zamanın aklına imkanına göre bunu söyleyebiliyorum ve biliyorum ki Rahman öyle dilemişse vardır bi hikmeti,hiç bi hikmetide yoksa canı öyle istemiş belki,karşı olacak kim var??

iki çift yaratmış olsaydı neden hz.adem peygamber olmuş ki diğerine haksızlık değil mi,aa niçin hz.adem hindistanada diğer çift başka ülkeye sürülmüş diye bi dünya kelam ederdiniz,en net açıklayıcı mevzuya bile bi kulp buluyorsunuz ve bunu araştırma diye nitelendirmiyormusunuz pes !

bu konunun uzaması için bi sebep kalmadı benim nezdimde diyeceklerim bu kadardır,saygılar .

Ben bu soruları sorsaydım, senin de herbirine verecek aynen böyle hikayelerin olacaktı gene...

Sen nerden biliyorsun bunları? Binlerce yıl önce olmuş bu olayları nerden öğrendin? kim anlattı sana?

Neden inandın bu hikayelere?

Neden inanma gereği duydun... bu hikayeye inanmazsan vicdanen korkuya mı kapılıyorsun?

Yoksa sen Allah'tan değil, kendinle yüzleşmekten yani bildiklerinin yanlış olduğunu anlayıp da hayal kırıklığına uğramaktan mı korkuyorsun?

Adem kadındı dersem ne diyeceksin?

Ben de başka birinden öğrendim, biz Ademin kadın olduğuna inanıyoruz, senin bildiğin yanlış dersem, benim bu bilgimi nasıl reddeceksin?

Al işte diyorum, Adem resmen kadındı... Nasıl anlayacağız senin mi yoksa benim dediğimin mi doğru olduğunu?

Sitelerde Paylaş

müslümanım ben afrodit,bilmeme niçin şaşırdınız bukadar? oku ilk emirdir bizde!

senin hz.adem'e kadın demen için onu araştırmış olman gerekir ve inanmadığım bişeyi araştırma gereği duymam üstelik hikaye diyorsam buna zamanımı harcamam,niçin gidip darwin ile ilgili yeni bulgu getirmiyosun bizede benim hikayelerime^karşı hikaye geliştiriyorsun,meraktayım doğrusu..

Sitelerde Paylaş

müslümanım ben afrodit,bilmeme niçin şaşırdınız bukadar? oku ilk emirdir bizde!

senin hz.adem'e kadın demen için onu araştırmış olman gerekir ve inanmadığım bişeyi araştırma gereği duymam üstelik hikaye diyorsam buna zamanımı harcamam,niçin gidip darwin ile ilgili yeni bulgu getirmiyosun bizede benim hikayelerime^karşı hikaye geliştiriyorsun,meraktayım doğrusu..

benim ilgi ve bilgi alanım başka...

ben ateistlerle tartışmıyorum hiç...

benim ilgi alanım sen ve senin gibiler...

müslümanım diyip de kitaptan bi haber olan, aklını hazı hocaya risalelere ipoteklemiş kişiler...

bak arkadaşım... bu hikayelere kanma...

al eline kitabını tek tek uzun uzun üzerinde düşünerek oku...

Adem diye biri yaşamadı hiç, resmen sembolik bir günümüz insan tasviri var...

sen okudum diyorsun ama bence sen kitabı yelpaze niyetine bile eline almamışsın...

Sitelerde Paylaş

anlaşılan sen çok okumuşsun ve olmadığı kanısına varmışsın tebrikler(:

bakın komik oluyorsunuz lütfen,konu çocukça yorumlara geliyor ve bunalıyorum kalkıp sizinle hz.adem yokmuyduyu tartışamam çok yavan bu..bana aynı kelamları etme yok okumadın etmedin başka kelam bilmezmisiniz ya hu??

Sitelerde Paylaş

hepimizin aslı tek bir hücreye dayanıyor...

hepimiz derken tüm canlıları kasdediyorum...

ona hazreti adem dersek olur belki...

o tek hücre tanrı gibi bir şeydi...

çünkü kendisinin aynısını yapabiliyordu...

kendini eşleyebilen bu tek hücreden kendisi gibi bir tane daha oluştu...

sonra yine çoğaldılar...

derken bu günlere geldik olayın hikayesini yazıp tartışıyoruz...

hepinizi tek bir nefisten yarattık diyen tanrı bunu kasdediyor olabilir...

ilk hücreye ilk nefis...

falan fıstık...

Sitelerde Paylaş

Hani Rabbin Meleklere: Muhakkak ben yeryüzünde bir halife var edeceğim demişti. Onlar da: Biz seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken orada bozgunculuk çıkaracak ve kanlar akıtacak birini mi var edeceksin? dediler. (Allah Şüphesiz sizin bilmediğinizi ben bilirim dedi. (2/30)

Ve Ademe isimlerin hepsini öğretti. Sonra onları meleklere yöneltip: Eğer doğru sözlüyseniz bunları bana isimleriyle haber verin dedi. (2/31)

Ve meleklere: Ademe secde edin dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise diretti ve kibirlendi (böylece) kafirlerden oldu. (2/34)

Ve dedik ki: Ey Adem sen ve eşin cennette yerleş. İkiniz de ondan neresinden dilerseniz bol bol yiyin; ama şu ağaca yaklaşmayın yoksa zalimlerden olursunuz. (2/35)

Derken Adem Rabbinden (birtakım) kelimeler aldı. Bunun üzerine (Allah da) tevbesini kabul etti. Şüphesiz O tevbeleri kabul edendir esirgeyendir. (2/37)

Gerçek şu ki, Allah, Ademi, Nuhu, İbrahim ailesini ve İmran ailesini alemler üzerine seçti; (3/33)

Onlar birbirlerinden (türeme tek) bir zürriyettir. Allah işitendir, bilendir. (3/34)

Şüphesiz, Allah katında İsanın durumu, Ademin durumu gibidir. Onu topraktan yarattı sonra ona ol demesiyle o da hemen oluverdi. (3/59)

(Allah) Dedi: Sana emrettiğimde seni secde etmekten alıkoyan neydi? (İblis) Dedi ki: Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın onu ise çamurdan yarattın. (7/12)

Ve ey Adem, sen ve eşin cennete yerleş. İkiniz dilediğiniz yerden yiyin; ama şu ağaca yaklaşmayın. Yoksa zalimlerden olursunuz. (7/19)

O, sizi tek bir nefisten yarattı ve kendisiyle durulup-yatışması için ondan eşini var etti. Onu (eşini) örtüp-bürüyünce, o da bir yük yüklendi de bununla (bir süre) gezindi. Nitekim ağırlaşınca, ikisi Rableri olan Allaha dua ettiler: Eğer bize salih (bir çocuk) verirsen, andolsun şükredenlerden olacağız. (7/189)

Andolsun insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık. (15/26

bumu istediğin bumuydu yani

Sitelerde Paylaş

anlaşılan sen çok okumuşsun ve olmadığı kanısına varmışsın tebrikler(:

bakın komik oluyorsunuz lütfen,konu çocukça yorumlara geliyor ve bunalıyorum kalkıp sizinle hz.adem yokmuyduyu tartışamam çok yavan bu..bana aynı kelamları etme yok okumadın etmedin başka kelam bilmezmisiniz ya hu??

Adem kadındı dedim daha ne diyeyim? Okumamış görmemiş birine mi benziyorum ben?

Senin gibi kaç tanesini uçurumdan döndürdük...

Sen zorsun... çok zor... ipoteklisin...

Hayat görüşün ne olduğun beni ilgilendirmez...

Beni ilgilendiren bilgi kaliten... ordan burdan alıntı yapma diyorum sana...

Bak gör öğren kendin teyit et, ondan sonra EVET BU GERÇEKMİŞ de...

Sitelerde Paylaş

ben alıntı yapmamak adın ayet bile koymadım sen zorladın,tarzım değildir bilen bilir .

Sen zorsun... çok zor.. bunu sevdim ^_^

ne okuduğunu söylede aydınlat o vakit,hz.adem'in bayan olduğunu kaçıncı sayfada okuduğuna kadar bilgi istiyorum ama,hadi buyur

Okumamış görmemiş birine mi benziyorum ben?

öyle bişi demem,estf. haddi biliriz biz,okuduklarımız farklıdır sadece sen kul kitapları ben alemlerin rabbinin kitabı,tek fark bu..

tarihinde mechule_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben alıntı yapmamak adın ayet bile koymadım sen zorladın,tarzım değildir bilen bilir .

Sen zorsun... çok zor.. bunu sevdim ^_^

ne okuduğunu söylede aydınlat o vakit,hz.adem'in bayan olduğunu kaçıncı sayfada okuduğuna kadar bilgi istiyorum ama,hadi buyur

Okumamış görmemiş birine mi benziyorum ben?

öyle bişi demem,estf. haddi biliriz biz,okuduklarımız farklıdır sadece sen kul kitapları ben alemlerin rabbinin kitabı,tek fark bu..

sen ne dediğimi anlamadın galiba...

sen diyorsun ki ademin ikizleri vardı, diğer ikizleri ile evlendiler...

aha sen bunu nerden uydurduysan ben de bin türlüsünü uydururum...

rabbin kitabıymışmış, attın... bu hiç bir yerde yazmaz... birileri uydurdu sen de kandın...

Sitelerde Paylaş

uydurma olan en büyük yalana kandığınızı anladığınız gün geçmiş olacak,bir kulun çıkıp evrimi saçma sapan fikirlerle savunup delilsiz mantıksız kanıtsız bi şekilde kul sözüne uyup hayatını mahveden birimi söylüyor bunları bana,yapma afrodit..

güzel hemcinsim yapma,peygamber efendimin'de(asm) çocukları geçmez kur'an'da,hadis ve fıkıh kitapları islam tarihine yardımcıdır,uydurmadım Rabbim şahit uydurmadım,uyduramam böyle bi hadsizliği yapamam!

Sitelerde Paylaş

uydurma olan en büyük yalana kandığınızı anladığınız gün geçmiş olacak,bir kulun çıkıp evrimi saçma sapan fikirlerle savunup delilsiz mantıksız kanıtsız bi şekilde kul sözüne uyup hayatını mahveden birimi söylüyor bunları bana,yapma afrodit..

güzel hemcinsim yapma,peygamber efendimin'de(asm) çocukları geçmez kur'an'da,hadis ve fıkıh kitapları islam tarihine yardımcıdır,uydurmadım Rabbim şahit uydurmadım,uyduramam böyle bi hadsizliği yapamam!

mechule, lütfen yapma...

ben evrimden bahsetmedim sana...

ben ne ateistim ne de senin gibi bir müslümanım ...

benim kalıbım yok... bişeye mensup değilim...

yukarda koyu renkle belirttiğim kısmı şiddetle reddediyorum, tırnaklarımı söksen buna teyit vermem...

o kitaplar insan uydurması hikayelerle doludur...

üst iletilerde sen bana insan yazması okuyorsun bense rabbimin kitabını dedin... ama bak şimdi o koyu renkli yerde ne yazıyor...

özüne dön, madem müslümanım diyorsun, sıfırdan başla...

al kutsal saydığın kitabını önce ordan başla... satır satır git... zaten kştaba girdikçe kitaptan dışarı bakman çok kolaylaşacak...

ablanı bi dinle...

Sitelerde Paylaş

Tanrının Günlüğü...

Sevgili günlük,

Günlük tutmaya başladığımdan beri bu herhalde 76 bin katrilyoncu cilt oldu, yeni bir sayfa açtığım. Ama ne yazık ki hala değişen bir şey yok boş boş oturuyorum öyle. Çok SIKICI çoook.

Sevgili günlük,

Bu gün de bir şey yapmadım.

Sevgili günlük,

Bu gün de bir şey yapmadım. Dehşet SIKILIYORUM

Sevgili günlük,

Bu gün aklıma inanılmaz bir fikir geldi. Niye şimdiye kadar düşünmemişim ki.. Kendi kendime çok kızdım. İnanırımsın, sonsuz zamandan beri karanlıkta boş boş oturuyordum. Birden kafamda bir ışık yandı. Dedim ki kendi kendime: “Ulan ben niye karanlıkta oturuyorum ki?”

Işık olsun dedim, her yer aydınlandı. Böyle daha güzel..

Sevgili günlük,

Her taraf aydınlık ama ben hala SIKILIYORUM, ne yapsam ki. Bir şey daha yaratsam... Ama ne?

Sevgili günlük,

Işığın faydaları işte, aklıma bir bir fikirler geliyor. Bu gün sıkıntıdan patlamak üzereyken dedim ki kendi kendime: “Ulan ben niye patlıyorum ki, ortamı patlatayım”, sonra “PATLA” dedim, büyük bir patlama oldu, her taraf madde doldu. İlginç bir durum, ışıl ışıl toplar, koca koca taşlar filan fışkırdı bir anda.

Sevgili günlük,

Son bir haftadır yarattığım maddeleri çeki düzene sokmakla meşguldüm onun için yazamadım sana. Ama zahmete deydi doğrusu, minik minik gezegenleri yıldızların etrafında döndürdüm, kara delikler filan yarattım. Sonra geçtim karşısına seyrettim. Bütün sıkıntımı alıyor inanır mısın.

Sevgili günlük,

Kainatı seyrederken (yarattığım şeye bu ismi taktım) müthiş bir ilham geldi bana. Bu gazla süper bir mekan daha yarattım. Her yarattığım şeye bir isim buluyorum, baya oyalıyor bu iş beni. Yeni yarattığım mekana “Cennet” dedim. Bu yeni cennetim yemyeşil bir yer, her tarafına süs olsun diye akan sıvılar koydum (dere diyorum ben bunlara) Bu sıvılardan birisini de kafa yapıcı bir madde ile doldurdum. Adını Kevser koydum. Çok güzel oldu çok. Bakmaya doyamıyorum.

Sevgili günlük,

Cennet bile boş olunca SIKIYOR valla. Bu nedenle bir sürü şey daha yarattım, ışık kullandım bunları yaratırken. Kanatları filan var, işleri güçleri bana tapınmak. He he he. Ben ne zaman ortalıkta dolansam yerlere kadar eğiliyorlar garipler. Adlarına “melek” dedim. Çok şirin oldular.

Sevgili günlük,

Bu gün cennetin bir tarafında mangal yaparken yanlışlıkla ortalığı tutuşturdum. Söndüreyim derken iyice yayıldı yangın, ben de yanan kısmı ayırdım, bir alt rafa koydum. Yansın orda kendi kendine, bir hal çaresi düşünürüz sonra nasıl olsa.

Sevgili günlük,

Bu yanan bahçeye “cehennem” ismini koydum. Söndürmekten de vazgeçtim. Güzel yanıyor, ortamı ısıtıyor.

Sevgili günlük,

Bu gün cehennemin alevlerinden bir yaratık daha oluşturdum. Herkes ışıktan olunca baya tekdüze idi mekân. Çeşit olsun istedim. Yeni yaratığımın adı “iblis”. İlginç bir karakter oldu. Melekler gibi kafasız değil. Kendi kendine yetiyor. Ama her zaman bana tapınmıyor. Zaman zaman da canımı SIKIYOR.

Sevgili günlük,

Bu gün neler oldu neler. Kumda oynarken aklıma geldi, çamur yaptım, sonra yoğurdum minik minik figürler yapıyordum, bir tanesi acayip bana benzedi, çok da hoşuma gitti, dur lan dedim sunu da canlandırayım bakalım ne olacak. Canlandırdıktan sonra bütün melekleri çağırdım, “eğilin bakiyim hepiniz bunun önünde” dedim. Hepsi eğildi tabii ama bir tek iblis çıkıntılık yaptı her zamanki gibi. Neymiş efendim, o ateşten çıkmış da bu çamurdanmış onun için eğilmezmiş. “Lan oğlum” dedim, “Bak efendi efendi eğil işte, hır çıkarma durduk yerde”. Bu puşt iblis bana diklenmesin mi. Ağza alınmayacak laflar etti, canımı SIKTI. Has sittir ol git o zaman dedim ben de buna. “Sen görürsün” filan diye bir şeyler geveledi. Gel lan dedim, “adam ol dobra konuş” ne istiyorsun. “Bana zaman ver ben bu çamurdan yaratığı sana karşı döndürmezsem nooliyim” dedi. Ben de dedim ki, “Kendine zaman verilenlerdensin, maçan SIKIYORSA dediğini yaparsın” El kol hareketleri filan yaptı, güvenliği çağırdım attırdım yavşağı cennetten. Amaan, giderse gitsin, bu çamurdan yaratık daha eğlenceli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...