Jump to content

hz.Adem'in çocukları nasıl evlendi?

Recommended Posts

Benim anlamadığım; ateist olduğunu iddia eden insanlar neden ensest gibi dini kaynaklı yasakları bir tabu olarak hayatlarında sürdürmeye devam ederler? Sadece bu konuda değil birçok konuda böyle tabuları var. Madem sen de teist gibi dogmacısın o halde ne diye ateistim diye ortada dolanıyorsun? Teist için emir büyük yerden olduğu için yassah. Peki ama senin de emir aldığın büyüklerin, babalar falan mı var? Bu tabuculuk niye? "Efenim ensest sakat doğuma sebep oluyor". olmayanı da var. Buraya sağlıklı çocuk sahibi olmuş birçok ensest çift örneği getirebilirim. Hadi sağlık açısından zararlı diyelim. Bunların evlenmesinde birbirlerine sevmelerindeki sakınca nedir? Hadi evliliği geç, aşkı-sevgiyi de geç sadece zevk için birlikte olmalarındaki sakınca nedir?

Bu kafayla anlamanda zor zaten. İnsan olarak bir topluluk içinde yaşıyorsun, ıssız bir adada değil. İnsanlar daha başlangıçta görmüşler bu sakıncaları ve bundan kaçınmışlar, yapanları da hoş karşılamışlar ve bu da kural olarak yerleşmiş. Bir toplumda kurallar olmazsa karmaşa doğar ve karmaşa olan toplumlar yokolmaya mahkumdur. Bu hayatta kalma içgüdüsüdür. Hayatta kalmak için bazı kuralları gözardı edemezsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ilk insan ve ilk peygamber hz.adem'in hz.havva'dan olan çocukları kardeş oldukları halde nasıl evlendiler?

insanlık hz.adem ile havvadan doğarak çoğalmıştır.Havva annemiz hep ikiz doğum yapıyordu,bunlardan birisi erkek diğeri kızdı,hz.adem aynı anda doğan ikizleri bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyordu,ikizlerin birbirleriyle evlenmesi yasaktı,yeryüzünde ilk işlenen cinayet olan kabil'in habil'i öldürmesi kendi ikizi olan kız kardeşiyle evlenmek istemesi üzerine gelişen olayların sonucu oldu.

hz.adem'den peygamber efendimize (asm) gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir,dinin temeli olan inanç esasları hep aynı kalmıştır,fakat şeriat dediğimiz ibadet ve dünyaya ait işlerde hz.adem'den peygamber efemdimize (asm) kadar her devrin icaplarına insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelişmiştir,Allah her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir.

'' sizin her biriniz için biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik''-maide,48

İlk paragraftaki cümlenin sorusuna 'yanıt oluşturan' ikinci paragraf, lime lime dökülüyor:

* 'Havva annemizin' hep çift yumurta ikizi, yani hep bir erkek-bir kız doğurması çok tuhaf bir durum. Bir kadın arada bir tek yumurta ikizi ya da tek çocuk doğurur ama Allah'ın işi işte, ne yapacaksın? Maksat, insanlığın iki kişiden nasıl türediğini açıklamak ya, dindar kafasıyla çok güzel bir formülasyonmuş gibi görünüyor.

* Ama daha sonra iş iyice sarpa sarıyor:

- İkizlerin sonraki veya öncekilerle evlenmesi neyi mazur gösteriyor?

- Bunların anne-babaları aynı kişiler değil mi? Bunlar öz be öz kardeş değil mi? Aynı genleri taşımıyorlar mı?

- Kendi yaşıtım değil de benden küçük kızkardeşimle ya da ablamla evlenirsem, bu çok mu 'ahlaki', çok mu sağlıklı oluyor?

- Çeşitli toplumlarda kızkardeşlerle yapılan evlilikleri ahlaksızlık olarak suçlayan (örneğin Mısırlılarda, Romalılarda) dinci zihniyet, işine geldiğinde aynı ahlaksızlığı savunmakta hiç sakınca görmüyor. Vallahi bravo!

- Masala göre, olay 'kız meselesi' değil adak meselesiymiş: 'Çiftçi olan Kabil, Allah'a buğday ve meyve adar. Çoban olan kardeşi Habil ise bir koyun kurban eder. Allah Kabil'in adağını reddeder, Habil'inkini kabul eder. Kabil buna çok kızar ve kıskançlık içinde Habil'i öldürür.'

Üçüncü paragraf ise üfürükten başka bir şey değil.

.........................

SONUÇ: Yirmibirinci yüzyılda yaşayan (yıl: 2011) bir genç kızın (mechule) -şeriat geleneğinin binlerce yıldır öne sürdüğü argümanları hiç sorgulamadan- bu uyduruk kardeş evlilikleri rezaletini savunması, inanç denen kavramın insanı ne hale düşürdüğünü gösteren süper bir örnek. Hani, tez konusu yapılsa yeridir!

Sitelerde Paylaş

'Havva annemizin' hep çift yumurta ikizi, yani hep bir erkek-bir kız doğurması çok tuhaf bir durum. Bir kadın arada bir tek yumurta ikizi ya da tek çocuk doğurur ama Allah'ın işi işte, ne yapacaksın? Maksat, insanlığın iki kişiden nasıl türediğini açıklamak ya, dindar kafasıyla çok güzel bir formülasyonmuş gibi görünüyor.

Buradan şu sonucu çıkardım: Adem ile havva dünyaya geldiklerinde yalnız değillermiş. Demek ta o zamanlardan Josef Mengele kılıklı bir adam varmış. Havva annemizin habire ikiz doğurması bu tezimi destekler nitelikte :D Yoksa sürekli ikiz doğurmanın mantığı ne? Belirli aralıklarla bir erkek bir kız doğurduğu zaman farklı bir şey mi olacak yani?

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım; ateist olduğunu iddia eden insanlar neden ensest gibi dini kaynaklı yasakları bir tabu olarak hayatlarında sürdürmeye devam ederler? Sadece bu konuda değil birçok konuda böyle tabuları var. Madem sen de teist gibi dogmacısın o halde ne diye ateistim diye ortada dolanıyorsun? Teist için emir büyük yerden olduğu için yassah. Peki ama senin de emir aldığın büyüklerin, babalar falan mı var? Bu tabuculuk niye? "Efenim ensest sakat doğuma sebep oluyor". olmayanı da var. Buraya sağlıklı çocuk sahibi olmuş birçok ensest çift örneği getirebilirim. Hadi sağlık açısından zararlı diyelim. Bunların evlenmesinde birbirlerine sevmelerindeki sakınca nedir? Hadi evliliği geç, aşkı-sevgiyi de geç sadece zevk için birlikte olmalarındaki sakınca nedir?

Buyur işte bir, ateistsen neden adam öldürmüyorsun neden hırsızlık yapmıyorsun zihniyeti daha. Ateistler ensesti sizin aptal dinleriniz yasakladı diye mi doğru bulmuyorlar acaba? Sanki her halt dininizden çıkmış da biz de ondan alıp uygulamışız hayatımıza. Tabi zor olacak ama aradaki şu ince çizgiyi de farket. Biz ensesti her ne kadar doğru bulmuyorsak da ensest yapanları taşlamıyoruz, beni ilgilendirmez diyip kenara geçiyoruz. Teist zırzoplar gibi salyalarımızı akıta akıta Allah bismillah diyerek karşımızdakine saldırmıyoruz.

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herhangi bir dine inanmamakla ahlaksızlığı bir tutmak ancak sizin gibilere yakışır zaten. Cinayet, hırsızlık, ensest, pedofili gibi birçok konu tüm dünyada ahlaksızlık olarak nitelendirilmiştir zaten. Genel bir kural gibidir bunlar. Dinler olmasaydı da bunca yıllık insanlık tarihi boyunca bu kurallar yine oturacaktı. Sağlıklı bir toplum için bunların olması şarttır.

Ensesti dine bağlamak gerçekten gerizekalıca. Dinler sandığınız gibi ahlakı değil ahlaksızlığı yayar.

Sitelerde Paylaş

ya hu neyi nasıl anlıyorsun ya,elini vicdanına koy,öylemi demek istedim,iğrençlik diyebilmen için şu zamandada ikizlerin çapraz evlenilmesi yasak olmasa idi hakkın olurdu,o dönem ayrı .anla be adam !

Allah için o zaman ayrı bu zaman ayrı diye bir şey yok arkadaşım.

Bu kural zaman içinde değişebilecek bir kural değil.

Bundan binlerce yıl öncesinde de adam öldürmek günahtı şimdide günah.

Aynı bunun gibi işte.

O zamanda bunun adı ensest bu zamanda bunun adı ensest.

O zamanda günah bu zamanda günah.

Madem dini inancın var ve madem düşüncelerini dini inancına göre şekillendiriyorsun o zaman dini inancındaki çelişkiyi gör.

Bu durum ya Allahında bazı şeyleri zamanla öğrendiğini yada Adem ve Havanın günah işledigini gösteriyor.

Sonucta dini inancım olmasada Adem ve Havanın bunu hangi zihniyetle yaptıgını bilmiyorum ve burda bir suçlamadan söz etmiyorum.

Sadece çelişkileri görmeni istiyorum.

Belkide onlar izin vermedi çocuklar kendileri bunu yaptı bilemeyiz.

Sonucta dini inancım olmasada hepimizin tek bir insandan üremesi gibi ihtimaller benmde aklımda.

Şahsen ben aynı durumda olsam kesinlikle soy üresin derdine girmem.

Herşey insanlar içinse dünya üzerinde hiç insan olmayacaksa insan soyunun tükenmesi beni neden rahatsız etsin?

3 çocuk yapın diye söylemlerde bulunan başbakanı kınıyorum zaten.

Fakirliğin içinde ülke kurtarmak için çocuk doğuranlarıda kınıyorum.

ŞErefsizliğin en üst noktalarıdır bunlar.

Çocuk ona güzel bir gelecek hazırlayabileceginden eminsen doğurulur..

Kaliteli bir ülke olmak yerine bir ülke olmayı tercih ediyoruz.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mechule

senin burda ne işin var ?

buraya gelen insan çeşitleri arasında senin gibi bilmediği konularda ahkam kesen ve bilenlerin aklını bulandırmaya çalışırken komik duruma düştüğünü dahi farketmeyen insan yok gibi...

Şüphelerin var. Burda olmanın sebebi bu.

Bu şüphelerinin senli-sensiz burada ortaya çıkarılması , didik didik edilmesi hoşuna gidiyor. Kimseye söylemeye cesaret bile edemediğin ve yıllarca pusuda yatmış yüzlerce sorun , buralarda aydınlığa kavuşuyor.

Bir kısmı ise henüz aydınlanamadı.

Kabul et.

Dinini bilmiyorsun. Yüzeysel yaşıyorsun. İnancın , en ufak bir melteme bile dayanamayacak kadar güçsüz. Üzerine hayatını ikame ettiğin bu hayat binasının Temeli çürük.İStediğin kadar binanı yükselt en ufak bir zelzelede yerle bir olmaya mahkum.Çünkü temeli çürük...

iyisi mi sen bu binayı yık. Tamamen yık ve yeniden bir temel kaz.

Temel çok güçlü olsun. En ufak bir çatlak sızıntı, soru işareti olmasın.

Sitelerde Paylaş

bakın burada kimseye iman boyutunu ispatlamak zorunda değilim ve bu çok saçma

sanki çocuk kandırır gibi bak temelin sağlam değil ya hu sen ateistsin sen din temelinden ne anlarsın? da kalkıp bana temelsiz diyebiliyorsun,başlık orada yorumlar orada ve sana/size fikrinizi soran yok benim burada ne işim var diye,klasik ateist konuşması bunlar,geçiniz bayım!!

Sitelerde Paylaş

bakın burada kimseye iman boyutunu ispatlamak zorunda değilim ve bu çok saçma

sanki çocuk kandırır gibi bak temelin sağlam değil ya hu sen ateistsin sen din temelinden ne anlarsın? da kalkıp bana temelsiz diyebiliyorsun,başlık orada yorumlar orada ve sana/size fikrinizi soran yok benim burada ne işim var diye,klasik ateist konuşması bunlar,geçiniz bayım!!

Mechule,

Ateizm'in sadece evrim sayesinde varolduğunu mu sanıyorsun?

Şu anda evrim çürütülse,yeniden o dini saçmalıklara dönmem için yeterli bir neden oluşmuş olmaz.Şunu o kafana sok.Dinler hakkında,hatta sadece kendi dinin hakkında bile yüzeysel bilgiye sahip olduğun için hala "muhammed,ezel ebed sultanı allllah,melekler,kuran lilililili" diyorsun.Bide kalkmış "ateistler dinden ne anlar ne de olsa ateistler"diyorsun.Ateistler dinden anladığı için ateisttir.Dinleri bildiği için ateisttir.Her ateist fizik,biyoloji prof.u olucak diye birşey yok.Buraya gelip herhangi bir dini savunuyorsan,buradaki herkes senin dinler hakkında bi bok bilmediğini bilir ve seninle alay ederler.Kaçınılmaz bir gerçek.Kader işte napacan.

Ateizmi ayakta tutan evrim,charles darwin ya da richards darwinks blabla değil.

Allah,yehova,isa ve babası,ve onların kitapları.Bak insaflı davranıyorum diğer tanrıları es geçiyorum..Kendine zaman ayır,foruma hiç girme,sadece araştır,bilgilen,güncellen.Günaha girmezsin merak etme,sadece burada itibarını,şahsını 5 paralık etmekten kurtulursun.

Sitelerde Paylaş

burada itibar yarışması yapmıyoruz ki sizin beni nekadar 5 paralık etmez görmeniz benim okadar dindar olduğumun kanıt olur ve bu ben için iltifat,bilmiyorsunuz zerre kadar bilmiyorsunuz! benim kanıtım var sadece bekleyin bende bekliyorum,kainat efendisini(asm) bile taşlamışlarken sizin edeceğiniz küfürler hakaret kanıma dokunur mu sanıyorsunuz,eğer dini biliyor olsaydınız sanmazdınız ve bana bıktırma uygulaması yapmazdınız çocuk gibi aynı kelamları tekrarlamazdınız,ben imanımı yolda bulmadım,bulana kadar çok kötü zamanlar yaşadım o yüzden kulların sözleri zerre umurum değil! bu yöntemden vazgeçin,ilerleyin biraz !

Sitelerde Paylaş

ateistliğin evrimden kaynaklanmadığını bilip bi bşalıkta açmıştım hatta her dönemde inkarcılık diye,darwinler yokken bile inkar vardı,ay yarılırken bile inkarcılar vardı,ayet söylüyor zaten hallerinizi gökyüzünden merdiven inse bile siz bu sihirdi rüyaydı dersiniz,ben sizi sizden değil kur'an'dan öğreniyorum dert etme

Sitelerde Paylaş

mechule_ üzgünüm bazı arkadaşlar biraz sert çıksada onlar haklı.

(konu dışına kadar çıkıp saçmalayanları tasrif etmiyorum ama..)

Dinini yeteri kadar bilmiyorsun.

Bir emri yada bir şeyleri kanıtlamak yada açıklamak için ayetlerle gelemeyip hadislerle yani onun bunun sözleri ile geliyorsun.

Bu müslüman olduğunu söyleyenler için üzücü birşey.

Kurana mı inanıyorsun peygamberimizden şöyle duyduk diyenleremi?

Onların doğru aktardığından emin olamazsın.

Madem islama inanıyorsun o zaman şunu kabul et.

Muhammed insanların Kuranı yalan yanlış aktaracagını bildigi için ve çoğaltılması için hızlı bir şekilde yazdırdı ezberletti.

Kurana aykırı birçok hadis olduğu diyanetler tarafından kabul edilir.

Evet söylediğin gibi burda itibar yarışması yapmıyoruz ama insan savunduğunun savrulmayacak kadar sağlam olup olmadığını kontrol etmeli.

Bu arada bende ateist değilim.

32 yaşıma kadar kapalı bir bayandım.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hepiniz yanlış biliyorsunuz !

İnsanların nasıl çoğaldığını ben size anlatayım.

Allah (si.si), Adem ile Havva’yı cennetten sepetledikten sonra, onların çoğalması için cennetteki hurilerinden birkaçını da yeryüzüne gönderdi. Eğer öyle yapmasaydı, ensest ilişkiyi yasaklayamazdı. Çünkü bizim gibi her konuda bi sürü çelişki bulmaya teşne kulları, bu gün yaptığımız gibi,

“Yahu madem ensest ilişki günah, Adem ve havva’dan doğan kardeşler niye aganigi maganigi yaptılar?”

diye soracaktı… İşte hurileri bu yüzden yeryüzüne yolladı. Havva 200 yıl boyunca Adem'i ararken, Adem’in hurilerden bi sürü çocuğu olmuştu. Ancak bu çocuklardan hiç biri diğeriyle evlenmedi.

“Niye? diye sormayın. Allah’ (si.si)ın hikmetinden sual olunmaz!

200 yıl sonra (“Dünya küçükmüş” derler ya…) Havva Adem’i buldu. Baktı ki Adem’in bi ton veledi olmuş,

“Ben de isterim, ben de isterim !” diye tepinmeye başladı.

Adem bi Havva’ya baktı, bi hurilere baktı.

“Yok, bununla olacak iş değil,” diye geçirdi içinden. Ne var ki, Allah (si.si) bu cıvık çamurdan mamul yaratığın, kendi planlarını bozmasına izin vermedi. Bi anda Havva’yı Adem’in gözünde, altı yaşındaki Aişe Anamız’a benzer gösterdi. Örnek insan Muhammed’in bile dayanamadığı bu güzelliği görünce, Adem Havva’ya öyle bi yumuldu ki, pırt pırt doğurtturdu onu. Her batında bir çift, bi oğlan bi kız.

İşte insanlar Havva’dan doğan çocuklarla hurilerden doğan çocukların çiftleşmesiyle çoğaldı.

Arada bir, zamanımızda olduğu gibi, gönülleri öz kızlarına, bacılarına kayan öküzler de olmadı değil tabii ama onlar günahlarının kefaretini ahirette ödeyecekler kuşkusuz.

Evet MEÇHULE, olayın aslı böyledir. Olayı senin bildiğin gibi anlatan ilim sahipleri, aslında Allah(si.si)a çamur atıyorlar ama sen farkında değilsin.

Ne? Bana inanmıyor musun? Eh, sen bilirsin. Ben işin aslını anlatarak Allah’(si.si)ı temize çıkardım.

Oysa din alimleri resmen Allah’(si.si)ı gerizekalı, başka insan yaratamayacak kadar dar kapasiteli yerine koyuyorlar görmüyor musun?

Şimdi dersin ki,

“Allah’(sis.si)ın senin onu temize çıkarmana ihtiyacı mı var?”

O zaman ben de sana sorarım,

“Senin burada sürekli olarak onu savunmana ihtiyacı mı var?”

İmanına hayran olduğum forumdaşım, senin iletilerini okumaktan, Aziz Nesin’nin kitaplarını okuduğum kadar keyif alıyorum. Her bir iletin bir mizah şaheseri…

Sağolasın.

Sitelerde Paylaş

burada itibar yarışması yapmıyoruz ki sizin beni nekadar 5 paralık etmez görmeniz benim okadar dindar olduğumun kanıt olur ve bu ben için iltifat,bilmiyorsunuz zerre kadar bilmiyorsunuz! benim kanıtım var sadece bekleyin bende bekliyorum,kainat efendisini(asm) bile taşlamışlarken sizin edeceğiniz küfürler hakaret kanıma dokunur mu sanıyorsunuz,eğer dini biliyor olsaydınız sanmazdınız ve bana bıktırma uygulaması yapmazdınız çocuk gibi aynı kelamları tekrarlamazdınız,ben imanımı yolda bulmadım,bulana kadar çok kötü zamanlar yaşadım o yüzden kulların sözleri zerre umurum değil! bu yöntemden vazgeçin,ilerleyin biraz !

Mechulecim,ablacım bacım,

Savunduğun değerleri buradaki çoğu ateistten daha az biliyorsun.

Sen dinini kurandanda öğrenmiyorsun.bunu söylememin nedeni tam olarak müslümanlığı kurandan öğrenmem.Şu müslim,buhari kaynaklı peygamber sözlerinden öğrenmem.Şimdi bana "asıl ben kurandan öğreniyorum beeeaa sen kimsin ki dinimi benden iyi bilicen benim pis dinsiz şakirt lililliili" deme sakın.Çünkü ben senin gibi arabayı sadece ön tarafını inceleyerek almıyorum.Sağdan,soldan,arkadan,alttan,üstten,içten inceliyorum.Dinimi,kitabımı,Hem nurcu sitelerinde,hem ateist sitelerinde,hem fetocu hem agnostik sitelerde araştırıyorum.Öyle sadece Rahman suresinin mealini okumuyordum..İnandığım şeyin doğru olduğunu bilmek istiyordum.Ama artık yalnış olduğunu biliyorum ve inanmıyorum.

Neden?

Çünkü okudum.Çünkü beynim var.Aklım ve iradem var.Doğryu ve yalnışı ayırt edebilecek kabiliyete sahibim.Okuduğum,gördüğümü idrak edebilecek kabiliyete sahibim.Sende sahipsin bundan eminim.Ama İşte tam burada sana "cahil" demek benim boynumun borcu bacım.

tarihinde amadd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin adına üzüldüm,o dediğin gibi sen ne bileceksin tarzı tartışmaya girmem diğer yorumdada bahsettiğim bilmediğin şeyleri biliyormuş havası vermek niye? ben ateist değilim ateistliği bilmem biliyormuş gibi de ahkam kesmem,herneyse ramazan hürmetine dönersin daha kuvvetli daha sağlam inanca inşallah..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...