Jump to content

hz.Adem'in çocukları nasıl evlendi?

Recommended Posts

>>> Noam chomsky,Merrit ruhlen gibi dilbilimciler dillerin tek bir kökenden geldiğini söylüyorlar diyorum sen bana kalkıp diyorsunki hayır kökenleri farklıdır.Bunu neye dayanarak söylüyorsun.Sırf muhalefet etmek içinmi ?

Chomsky, antropolog değil, bir felsefecidir. Dil üzerine sağlam çalışmaları vardır. Ama dillerin öyle tek bir kökenden geldiğini filan söylemez zaten.

Dilbilimciler, dilin kökeninin insanın insan olmadığı zamanlara kadar uzandığını söylerler. Şempanzelerin vs. de dilleri vardır zira halihazırda. Ve insan diline de çok benzer.

Dilin kökeni hakkında 2-3 hipotez mevcuttur. Mesela olayın işaretleşme ile başladığı bir hipotez olarak ortaya konur. Bir diğer hipotez ise, insandan çok önceki dönemlerde başlayan bir kendi türünü evcilleştirme sürecinin sonucu olduğunu filan söyler. Bunun gibi.

Ama bugün dillerin tek bir kökeni olduğuna dair hiç bir haltta yoktur. Zira diller evrimsel bir sürecin ürünüdür ve evrimin kurallarına göre gelişir: İzolasyon. İzole toplumlar, kendi dillerini geliştirmiştir.

Ve sen bilimden filan anlamayan, bir yerlerde okuduğu çarpıtmaları gerçek sanan zavallı birisin sadece.

Konuyu merak ediyorsan, bari şuradan başla:

http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_of_language

Neanderthal insan değildi, bunu daha defaten söylememiz gerekiyor mu? Senin insana özgü sandığın ritüel, dans, resim yapma vs.vs. insan özgü şeyler değil, olamazda. Zira evrim aşama aşama geçişten bahseder. O nedenle, insan olmayan yakın akrabaların senin yapabildiği her şeyi yapacaktır. Sadece biriniz, bir şeyi diğerindne daha fazla veya daha az yapacaktır.

Neanderthal DNA'sı elimizde ve insan olmadığını biliyoruz. Ve başka insansılar da var yaşamış, yok olmuş. Eminim bizim henüz izini bulamadığımız bir sürü türde vardır. Ve tüm insansılar gibi onlarda insanda olan şeylerin hemen hepsini ama az ama çok yapmış olmalılar.

Beni veya bilimi senin sitelerin bağlamaz. Bilim kanıtlarla yapılır, sizin masallarınızı gibi kıçtan uydurma bedevi laflarıyla değil. Kantılar hangi tarih diyorsa, o tarihtir. Gider ararsın, bakarsın, neymiş o mevzuya dair kanıt, oradan öğrenirsin tarihini.

Yaratıcı dediğin masalda zaten yalan. Meselen gayet basit: Nerde bu yaratıcı? Gösterebiliyor musun? Ne yapıyorsun, amanda çişimi yaptım, popom kuru kaldı, demekki allah var diye sayıklıyorsun sadece. Evrim var, işte apaçık ortada. Bu adem havva zırvasının da masal olduğu da apaçık ortada. Adem ise, Neanderthal nerden çıktı? Zenciler nerden geldi? Pigmeler ne iştir?

Önce şu dil konundan başlayalım. "Dilbilimciler, dilin kökeninin insanın insan olmadığı zamanlara kadar uzandığını söylerler. Şempanzelerin vs. de dilleri vardır zira halihazırda. Ve insan diline de çok benzer."

Bu ne tuhaf bir cevap ya.Türümüzü diğerlerinden ayıran şey dildir.Öyle şempazelerin dilleri bizimkine falan benzemez uydurma.Bizim kelimeleri bir araya getirme yeteneğimiz vardır.Buda bize kelimeleri birbirine ekleme üstünlğü sağlıyor.

Sadece insan beyninin bilgiyi bu şekilde iletme gücü var.Şempanzelerin araştırmalarda 900 civarında kelime öğrenebildiği görülmüştür AMA hiç biri yeni kelime üretemezler.Maymunlar hafızaya sahiptirler ama kelimeyi işleyemezler gramer oluşturamazlar.Doğadaki her canlıda iletişim sistemleri vardır ama hiç biri cümle oluşturamazlar.

Bu sadece insana özgüdür.

Ne tesadüf değilmi !!!!!!!! siz tesadüflere çok inanırsınız ya :)

Arkadaşım Neandertalin insan olduğunu ben değil bilim adamları söylüyor :) o yüzden bana değil o bilim adamlarına saldır.Benim burda belirtmek istediğim nokta şu tekrar edeyim.

Bir konu üzerinde bilim adamları tam olarak anlaşamamışken sen ve senin gibiler nasıl oluyorda bir tanesini seçip bu kesin doğrudur diyebiliyorsunuz.Senin yerine ben cevap vereyimki kıvırma payın kalmasın.

çünkü 2 düşüncede 1 tanesi dogmalarına hitap ediyor ve seni rahatlatıyor.Oyüzden sorgusuz sualsiz diğer düşünceyi dikkate almadan kesin bu doğrudur biz maymundan geliyoruz bak yaratıcı yok zaten moduna giriyorsunuz.

Hani ne oldu ateistler çok bilimseldi,gerçekleri arardı,kesin delillere bakardı !!! ne oldu...

Neden diğer düşünceleri yok sayıyorsunuz kesinlik kazanmamış konularda kendi görüşünüze yakın olan düşünceyi benimsiyorsunuz sadece ?

Burda bir ikiyüzlülük yokmu acaba

Lütfen kıvırmadan yukardaki,konunun dışına çıkmadan bu soruya cevap verecek başka bir ateist varmı acaba ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ilk insan ve ilk peygamber hz.adem'in hz.havva'dan olan çocukları kardeş oldukları halde nasıl evlendiler?

insanlık hz.adem ile havvadan doğarak çoğalmıştır.Havva annemiz hep ikiz doğum yapıyordu,bunlardan birisi erkek diğeri kızdı,hz.adem aynı anda doğan ikizleri bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyordu,ikizlerin birbirleriyle evlenmesi yasaktı,yeryüzünde ilk işlenen cinayet olan kabil'in habil'i öldürmesi kendi ikizi olan kız kardeşiyle evlenmek istemesi üzerine gelişen olayların sonucu oldu.

hz.adem'den peygamber efendimize (asm) gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir,dinin temeli olan inanç esasları hep aynı kalmıştır,fakat şeriat dediğimiz ibadet ve dünyaya ait işlerde hz.adem'den peygamber efemdimize (asm) kadar her devrin icaplarına insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelişmiştir,Allah her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir.

'' sizin her biriniz için biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik''-maide,48

Ben tatmin oldum.

Sitelerde Paylaş
Bu ne tuhaf bir cevap ya.Türümüzü diğerlerinden ayıran şey dildir.Öyle şempazelerin dilleri bizimkine falan benzemez uydurma.Bizim kelimeleri bir araya getirme yeteneğimiz vardır.Buda bize kelimeleri birbirine ekleme üstünlğü sağlıyor.

Sadece insan beyninin bilgiyi bu şekilde iletme gücü var.Şempanzelerin araştırmalarda 900 civarında kelime öğrenebildiği görülmüştür AMA hiç biri yeni kelime üretemezler.Maymunlar hafızaya sahiptirler ama kelimeyi işleyemezler gramer oluşturamazlar.Doğadaki her canlıda iletişim sistemleri vardır ama hiç biri cümle oluşturamazlar.

Bu sadece insana özgüdür.

Sana bir zavallı olduğunu söylemiştik. Şimdi ise, moronluğa terfi etmeye çalışıyorsun.

Dil bizi diğer canlılardan ayırmaz. Dil pek çok canlıda mevcuttur, bizdeki kadar karmaşı olanı yok olabilir, ama bu sonucu değiştirmez.

Dil sadece bize özgü değil allaha tapan zavallı. Bizde dilin çok gelişmesi, diğer dillerin çok yetersiz olduğu anlamına gelmez.

Ha, 5000 yıl önce acaba kaç kelime biliyordu ataların bir düşün bakalım... Bir şempanzeden daha fazla çıkmayacaktır, emin olabilirsin.

Maymunlar gramer oluşturabilir, çok çok daha fazlasını yapabilir. Ama bir maymundan insan grameri beklemek, ancak allaha tapacak kadar saftirik bir salak beynin fikri olabilir. İnsan grameri, insana özgündür, onu başka bir canlıda düşünemezsin.

>>> Neden diğer düşünceleri yok sayıyorsunuz kesinlik kazanmamış konularda kendi görüşünüze yakın olan düşünceyi benimsiyorsunuz sadece ?

Zira sen işkembede üretilip kıçtan uydurulmuş osuruktan teyyareleri, kesinleşmiş bilgilerle karıştırıyorsun da ondan. Bu bilgiler kesinleşmiş olsun olmasın, sonuç değişmez. Senin bu lafların omurgasız, boş, saçma olduktan sonra, karşı fikrin halinin zerre kadar önemi yok.

Elbette bu, sana söylediklerimizin kesinleşmiş bilgiler olduğu gerçeğini değiştirmez.

İnsanların 8000 yıl önce avrupadan çine gittiklerini, gezinip durduklarını kesin olarak biliyoruz. Elbette ki dillerini de yola çıktıkları yerde bırakmadılar. Ama elindeki dile dair en eski örnekler, 6000 yıllık. Ve insanların bu dile uygun fizyoloji ile 60 bin yıldır var olduklarını da biliyoruz. Hatta 50 bin yıl önce insanların Afrika'dan veya her nereyse oradan çıkıp çok uzak kıtalar göçtüklerini de biliyoruz.

Yani, elinde dilin geçmişine dair kanıt yok. Zira dil kafadan 50 bin yıldan beri var. Ve insanlar oradan oraya göç ederken, dillerini de götürüyor. Sonuçta da her dil 50 bin yıldan beri bir diğerini etkiliyor. Elbette bunun sonuçları, tüm dillerin ortak bir havuza belli bir tabana sahip olması demek. Bugün hiç kimse, atalarının 50 bin yıl önce yaşadığı yerde yaşamıyor.

Sonuç olarak gidip dillerin tek bir dilden türediğini söylemek, zırvalamaktan başka bir şey değil. Diller bir çok yerde türemiş, melezleşmiş ama kendine özgünlüğünü koruyabilmiş kültür öğeleri. Tek bir kökenden çıktığını söyleyende abesle iştigal içindedir.

Ve daha öncede söyledik, 60 - 70 bin yıl önce yaşamış, yaklaşık 2000 kişi kadarcık bir toplumdan geldik hepimiz. Genlerimiz bunu söylüyor. Dikkat et, sağa sola dağılmış 2000 kişi değil. 2000 kişilik bir kabile, millet vs. her neyse. Ama insan çok çok daha evvelinden bu dünyada var. Ondan çok daha önce orta asyada yaşamış ve nesli tükenmiş insanların da dili vardı. Ve şu an varolan tüm diller, işte o 2000 kişinin onuştuğu dilden türeme büyük olasılıkla. Ama bu, konuşulan her dilin, kendi evrimiyle birlikte farklı bir dile döndüğü gerçeğini değiştirmiyor.

Bugün pek çoğumuz o orjinal dilden tek kelime veya tek bir gramer kuralı kullanmıyoruz. Eğer kullanıyor olsaydık, onlar her dilde ortak olurdu.

Dillerin kökeni keşke tek olsaydı, ama öyle değil.

Ha, tekrar söyleyelim, kıçtan uydurulmuş masallarla hipotez bile olsa, hiçbir bilimsel fikrin karşısına çıkamazsın.

Eğer adem diyorsan, havva diyorsan, geçmişine dair her şey DNA'nda yazıyor zaten. Ve o da sana şempanze ile akraba olduğunu söylüyor. Ve işte bu bilgi %100 kesin. Eğer gidip karşısına, mahkemede delil olarak bile kullanılan genetik bilimi kadar sağlam bir şey çıkaramıyor, bir kaç bedevi veya yahudi masalıyla geliyorsan, bu ancak senin embesilliğin olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Sana bir zavallı olduğunu söylemiştik. Şimdi ise, moronluğa terfi etmeye çalışıyorsun.

Dil bizi diğer canlılardan ayırmaz. Dil pek çok canlıda mevcuttur, bizdeki kadar karmaşı olanı yok olabilir, ama bu sonucu değiştirmez.

Dil sadece bize özgü değil allaha tapan zavallı. Bizde dilin çok gelişmesi, diğer dillerin çok yetersiz olduğu anlamına gelmez.

Ha, 5000 yıl önce acaba kaç kelime biliyordu ataların bir düşün bakalım... Bir şempanzeden daha fazla çıkmayacaktır, emin olabilirsin.

Maymunlar gramer oluşturabilir, çok çok daha fazlasını yapabilir. Ama bir maymundan insan grameri beklemek, ancak allaha tapacak kadar saftirik bir salak beynin fikri olabilir. İnsan grameri, insana özgündür, onu başka bir canlıda düşünemezsin.

>>> Neden diğer düşünceleri yok sayıyorsunuz kesinlik kazanmamış konularda kendi görüşünüze yakın olan düşünceyi benimsiyorsunuz sadece ?

Zira sen işkembede üretilip kıçtan uydurulmuş osuruktan teyyareleri, kesinleşmiş bilgilerle karıştırıyorsun da ondan. Bu bilgiler kesinleşmiş olsun olmasın, sonuç değişmez. Senin bu lafların omurgasız, boş, saçma olduktan sonra, karşı fikrin halinin zerre kadar önemi yok.

Elbette bu, sana söylediklerimizin kesinleşmiş bilgiler olduğu gerçeğini değiştirmez.

İnsanların 8000 yıl önce avrupadan çine gittiklerini, gezinip durduklarını kesin olarak biliyoruz. Elbette ki dillerini de yola çıktıkları yerde bırakmadılar. Ama elindeki dile dair en eski örnekler, 6000 yıllık. Ve insanların bu dile uygun fizyoloji ile 60 bin yıldır var olduklarını da biliyoruz. Hatta 50 bin yıl önce insanların Afrika'dan veya her nereyse oradan çıkıp çok uzak kıtalar göçtüklerini de biliyoruz.

Yani, elinde dilin geçmişine dair kanıt yok. Zira dil kafadan 50 bin yıldan beri var. Ve insanlar oradan oraya göç ederken, dillerini de götürüyor. Sonuçta da her dil 50 bin yıldan beri bir diğerini etkiliyor. Elbette bunun sonuçları, tüm dillerin ortak bir havuza belli bir tabana sahip olması demek. Bugün hiç kimse, atalarının 50 bin yıl önce yaşadığı yerde yaşamıyor.

Sonuç olarak gidip dillerin tek bir dilden türediğini söylemek, zırvalamaktan başka bir şey değil. Diller bir çok yerde türemiş, melezleşmiş ama kendine özgünlüğünü koruyabilmiş kültür öğeleri. Tek bir kökenden çıktığını söyleyende abesle iştigal içindedir.

Ve daha öncede söyledik, 60 - 70 bin yıl önce yaşamış, yaklaşık 2000 kişi kadarcık bir toplumdan geldik hepimiz. Genlerimiz bunu söylüyor. Dikkat et, sağa sola dağılmış 2000 kişi değil. 2000 kişilik bir kabile, millet vs. her neyse. Ama insan çok çok daha evvelinden bu dünyada var. Ondan çok daha önce orta asyada yaşamış ve nesli tükenmiş insanların da dili vardı. Ve şu an varolan tüm diller, işte o 2000 kişinin onuştuğu dilden türeme büyük olasılıkla. Ama bu, konuşulan her dilin, kendi evrimiyle birlikte farklı bir dile döndüğü gerçeğini değiştirmiyor.

Bugün pek çoğumuz o orjinal dilden tek kelime veya tek bir gramer kuralı kullanmıyoruz. Eğer kullanıyor olsaydık, onlar her dilde ortak olurdu.

Dillerin kökeni keşke tek olsaydı, ama öyle değil.

Ha, tekrar söyleyelim, kıçtan uydurulmuş masallarla hipotez bile olsa, hiçbir bilimsel fikrin karşısına çıkamazsın.

Eğer adem diyorsan, havva diyorsan, geçmişine dair her şey DNA'nda yazıyor zaten. Ve o da sana şempanze ile akraba olduğunu söylüyor. Ve işte bu bilgi %100 kesin. Eğer gidip karşısına, mahkemede delil olarak bile kullanılan genetik bilimi kadar sağlam bir şey çıkaramıyor, bir kaç bedevi veya yahudi masalıyla geliyorsan, bu ancak senin embesilliğin olacaktır.

Ya sen İnsan gibi konuşmayı beceremiyorsun o yüzden ben senin türün hakkında bir yargıya varamıyorum.

Kendin işkembeden sallıyorsun birde bana diyorsun.Yok vallahide billahide olmaz ben biliyorum diyorsun :)

Hayvanlarda iletişim vardır dil yoktur.Hıyarlık etme.Dil olabilmesi cümle kurabilmesi gramer olması gerekli.

daha ikisi arasındaki farkı anlayamıyorsun burda ahkam kesiyorsun çok bilmiş gibi.Ne kadar kendini beğenmiş kibirli birisin yahu.

Maymunun gramer oluşturduğunu kanıtlasana bana.Varmı böyle bir araştırma.Getirde görelim.Kendin İşkembeden sallıyorsun birde zeytinyağ gibi üste çıkıyorsun.

Hala diyorsunki benim sana söylediğim kesinleşmiş bilgiler.Nasıl kesinleşmiş acaba ? Ben sana kendi fikrimi değil senin söylediğinin tam tersini söyleyen bilim adamının fikrini söylüyorum.BUNU KAÇ KEZ BELİRTTİM daha hala bunu algılayamadın kıçından bilgi uyduruyorsun diyorsun bana.

Niye kendi düşüncenin dışındaki bilimadamlarının fikirlerini kahale almıyorsun.Hemen itiraz ediyorsun yanlış sayıyorsun.Üstelik bunu söyleyen bilim adamıda muhtelem inancı olmayan biri.kitabı okurken bu sonucu çıkardım.Öyle dindar bir adamde değil bu bilim adamı.Bu ne iki yüzlülük.

Sitelerde Paylaş

>>> Hayvanlarda iletişim vardır dil yoktur.Hıyarlık etme.Dil olabilmesi cümle kurabilmesi gramer olması gerekli.

Dil iletişim denen şeyin ta kendisi değil mi? Niye hayvanların seninki gibi bir iletişim yolu olsun ki? Hayvan derdini ötekine söyleyebiliyorsa, ötesi hikayedir aynen.

Sen gibi işkembeden sallayan zımbırtıların bilmediği bir şey daha vardır: Anibal, kesin olmayan şeyleri söylemez.

Amazon'da yaşayan birileri vardır: Piraha'lar. Piranha değil şaşkın ördek, piraha. Bu kabilenin dilinde iki kelime mevcuttur. Dilleri bir şempanzenin dilinden bile daha ilkeldir. O halde?

Şimdi buna dil değil mi diyeceğiz? İnsansa insan, dilse dil işte. Ne grameri, ne bilmem nesi.. Olan bu işte.

Maymunun grameri mi olurmuş muş ya, di mi? Al, şuradan başla okumaya:

http://www.pigeon.psy.tufts.edu/psych26/language.htm

Varmıymış böyle bir araştırma?

Kaldı ki olay sadece maymunlar değil. Mesela orka'larda konuşur kendi arasında.

Ve hala şu kafan bir türlü basmadı, hiç bir canlı -insan dahil- insan gibi bir grammer sahibi olmak zorunda değil. Her canlının iletişim ve dil için çok daha farklı ve bize anlamsız gelen bir yolu olabilir. Ve gramer olayının abarmışını istiyorsan, arılara bakabilirsin mesela.

Bugün senin gramer dediğin zımbırtıyı, amazondaki sapına kadar insanlarda bile göremeyebiliyorsun. Ve daha enteresan olan ne biliyor musun? İnsan bu yeteneğe doğuştan sahip değildir, bunu öğrenir. O yüzden karşındaki urduca konuşuyorsa, sen boş boş bakarsın sadece. Aynısını gecenin bir vakti uluyan kurtların sesine de yapmıyor musun? Amazondaki kabilenin tek bir sayısı vardır: hoi. Yani bir. Bir sürü kafa kırılmış, ama bu insanlara 1 + 1'in 2 ettiği öğretilememiş. Sence nedendir acaba?

Sen, kültür denen ve nesillerden nesle aktarılıp gelen öğeleri bir türün gereği olarak sayıyorsun. Yok böyle bir gerek. Pek çok canlı grameri öğrenebilir (bkz: Nim vs.) bunlardan biride insandır. Bir diğeri de orkadır. Sen, bir şekilde, belli bir izolasyonun sonucundan ortaya çıkmış bir kültürel öğeyi, öğrenilen bir rasyonel kavramı ortaya koyuyorsun. Ve bunu o öğrenim sürecinden geçmemiş olan bir başkasından bekliyorsun. Yok devenin nalı artık...

Evet, bir şempanze veya yunus balığı, hiç bir zaman insan kadar konuşamaz. Ama bu konuşamaz anlamına gelmez. Eğer yeterince eğitim verirsen, onlarda tıpkı insan gibi belli bir gramer seviyesine sahip olurlar. Velakin, onlar da sana kafa kırmacasına eğitim verseler, denizde yüzmeyi, fok yakalamayı doğru düzgün öğretemezler. Onların dil kabiliyetleri sınırlı, senin de yüzme kabiliyetin.

Ve senin bu amanda maymunun dili mi olurmuşta zart zurt çıkışın boş bir çıkış. İnsan kültürünün bir öğesini bir hayvanda beklemek, abesle iştigalden başka bir halt olamaz.

>>> Hala diyorsunki benim sana söylediğim kesinleşmiş bilgiler.Nasıl kesinleşmiş acaba ?

Baktıysan, görürsün, nasıl kesinleşmiş..

>>> Ben sana kendi fikrimi değil senin söylediğinin tam tersini söyleyen bilim adamının fikrini söylüyorum

Hayır söylemiyorsun. Bizim linguistic derslerinin onusudur bahsettiğin zımbırtılar. 2. sınıftan sonra biyoloji, antropoloji, filoloji gibi dallarda seçmeli veya zorunlu olarak gösterilir. Orada olay Chomski'nin evrensel gramer teorisinin üzerinde döner. Ve bu senin bahsettiğin konuyu da, chomski aynen benim dediğim gibi izah eder.

Chomsky derki, olimpiyatlarda üç adım atlarken 30 feet uçabiliyor olmakla, gidip kuşun uçmasını nasıl karşılaştırırsınız? İşte yaptığın şey aynen bu. Sana özgün bir davranışı, hayvanlarda da aramak.

Hayvanlarda olmayan nedir biliyor musun? Dil değil. Bir zamanlar bizde bununla özdeşleştiriyorduk. Ama baktık, gördük ki, öyle değilmiş bu olay. Dil var, belki çok çok ilkel, ama var hayvanlarda o. Gramer mi, evet o da var. Velakin nasıl çince grameri ile latince grameri alakasız ise, bir hayvanın grameri de insanınkiyle aynen o kadar alakasız. Birinden diğerini beklemekte, abesle iştigalki, sende bunu yapıyorsun..

Yani elmalarla, armutları toplamaya çıkıyorsun. BU da zırvalamaktır. Ama ikisinide, ancak meyve diyerek daha dar bir alt kümede ele alabilirsin. İşte o zaman dilin bir iletişim aracı olma vaziteti elinde kalır ki, o da hayvanlarda da zaten olan bir şey olarak önüne dikiliverir.

Sen bilim adamının fikrini filan söylemiyorsun. Onun fikrini çarpıtmaya çalışıyorsun. Chomsky vs. bilmediğimiz, teorilerini ders olarak okumadığımız, kıyıa köşede kalmış öylesine biri olsa, tama ama, öyle değil. Onun ne dediğini, ne demediğini biz gayet iyi biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

bence adem ilk insan değil insanlardan bir insandı...

ama tanrının halife olarak seçmeye yani yeryüzünde neredeyse tanrı gibi davranmaya uygun olabilecek yeteneklere özelliklere sahip olan bir insandı...

yani insanoğlunun evriminde belirli bir düzeye gelmiş ve artık tanrının vereceği halifelik görevini yerine getirebilecek kıvama gelmiş olandı...

velev ki öyle olsun. Muhammed bunu nerden bildi? mesele budur.

diyeceksin ki "ona tanrı söyledi, vahy yoluyla" ...

insanı yaratıp ona akıl verip onu geliştirip bu hale getiren evreni yaratan tanrı ise, bir adamın kulağına bu gerçekleri neden fısıldamış olsun ki?

Sitelerde Paylaş
a tanrının halife olarak seçmeye yani yeryüzünde neredeyse tanrı gibi davranmaya uygun olabilecek yeteneklere özelliklere sahip olan bir insandı...

yani insanoğlunun evriminde belirli bir düzeye gelmiş ve artık tanrının vereceği halifelik görevini yerine getirebilecek kıvama gelmiş olandı...

böyle biri de çocukları kardeş kardeş evlendiriyor.

Sitelerde Paylaş

Demek Hepimiz Ensest İlişkiSonucu Dünyaya Geldik Vaybe

Allah Ccde Bu Arada Video Çekiyodur Herhalde değişik Fantezileri Var Demekki Patron .d

BUNLARIN HEPSİ PALAVRA VE UYDURMADAN İBARETTİR TEVRAT VE ZEBURDADA AYNI HİKAYE GEÇER ŞU MUHAMMEDDE BİRAZ DAHA DEĞİŞİK PALAVRA ATABİLİRDİ ..

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Hz. Adem adında ilk insan iddia edilen biri yaşamamıştır.

Tevrat'a ve bunu İsrailiyat olarak kabul edip İslam'a sokanlara göre insanlığın ömrü 7 bin yıl civarıdır.Oysa 100 bin yıllık insan fosilleri bulunmaktadır.

İslam ve İslam'ın takip ettiği tüm tarih palavradır.

Peki dev şorbe! Bu nedir?

Nisa suresi 1. Ayet: Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah’a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah, üzerinizde bir gözetleyicidir.

Sitelerde Paylaş

Peki dev şorbe! Bu nedir?

Nisa suresi 1. Ayet: Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah’a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah, üzerinizde bir gözetleyicidir.

Hakkaten bu nedir?

Adem'in yaşadığını kanıtladın mı şimdi sen?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...