Jump to content

İslam öncesi Türkler Medeni miydi?

Recommended Posts

mübarek diğer başlık hz.adem(: hz.ademden beri var temizlik diyelim o vakit yoksa anlamıyorsun bi türlü hz.musada takılı kaldın .

kolay değil ben kur'andan bahsediyorum sen kullardan burada sıkıntı var,kuran emretmişmi emretmiş diğeri tefferruat kul ister yapar ister yapmaz bunu dine mal edemezsin,müslüman ülkesiyiz sözde lakin gün geçmiyor ki hırsızlık zina olmasın bu dinin suçu değil ahlaksız kulların suçudur,şu araştırmayıda söyleyim ramazanda hırsızlık gibi suçlar %80 azalıyormuş (:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

şu araştırmayıda söyleyim ramazanda hırsızlık gibi suçlar %80 azalıyormuş (:

Tabii azalır, millet gece yarısına kadar uyumuyor,haliyle hırsızlarda giremiyor, çoğunluk uyanık kalıp sahuru bekliyor!

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mübarek diğer başlık hz.adem(: hz.ademden beri var temizlik diyelim o vakit yoksa anlamıyorsun bi türlü hz.musada takılı kaldın .

kolay değil ben kur'andan bahsediyorum sen kullardan burada sıkıntı var,kuran emretmişmi emretmiş diğeri tefferruat kul ister yapar ister yapmaz bunu dine mal edemezsin,müslüman ülkesiyiz sözde lakin gün geçmiyor ki hırsızlık zina olmasın bu dinin suçu değil ahlaksız kulların suçudur,şu araştırmayıda söyleyim ramazanda hırsızlık gibi suçlar %80 azalıyormuş (:

he güzel.. kıvırmalar başladı bile (:

oysa sen az önce, temizlik kavramını "hak dinler" dediğin dinlere bağlamıştın

mübarek diğer dinleri yok saymak şirke girmektir,hz,isayı,hz.musayı yok saymak inkarcılıktır buda,zaten şu vakte kadar olan gelen tüm dinler hak dinlerden bahsediyorum

tabi işin rengi ortaya çıkınca da,

"biz en iyisi ademe bağlayalım" şeklinde tam bir arapa yakıştığı gibi kıvırdın (:

üzülme be mechule_

insanın senin tanrına ihtiyacı yok temiz olması için

hepsi bu

Sitelerde Paylaş

Tabii azalır, millet gece yarısına kadar uyumuyor,haliyle hırsızlarda giremiyor, çoğunluk uyanık kalıp sahuru bekliyor!

tabi buda farklı bi bakış acısı(:

hırsızlık gibi suçlar,adam öldürme,tecavüz vesayir..kabul et sayın shef ramazan bi başka.. sizede etki ediyor biliyorum,dinin kimseye zararı yok..

Sitelerde Paylaş

şaka yapmıyorsun dimi sen(:

ya hu neyini kıvarayım hak dine hz.ademi katmadığımı düşünecek kadar islamı bilmiyor değilsin diye umuyorum

size temizliği öğreten dindir,toplumdaki kuralların çoğu dinden gelir

bu önermeye göre:

din yoksa, bütün dinsizler pislik içindedir, leş gibi kokar ateistler agnostiler deistler panteistler felan..

oysa, ben ateist olduğum halde, böyle bir genelleme yapma hakkını kendimde görmedim imanlılar için (:

daha da önemlisi: adem denen dallamaya din felan inmemiştir..

bknz: kendilerine din/kitap vahiy edilen peygamberler

bknz: kendilerine din/kitap vahiy edilmeyen peygamberler

temizliği öğreten ise din değil, insanın hayatta kalma direnci ve dürtüleridir (:

yani sen hangi binbir dereden su getirirsen getir, temizliği dine bağlayamasın

hele hele "hak din" dediğin dogma'lara, ademi katamazsın (:

adem o masallarda adı geçen bir masal kahramanı sadece.. ilk insan güya (:

ademi ilk insan kabul edersen, soyunun ensest ilişkilerini de kabul etmen gerekecek (:

Sitelerde Paylaş

tabi buda farklı bi bakış acısı(:

hırsızlık gibi suçlar,adam öldürme,tecavüz vesayir..kabul et sayın shef ramazan bi başka.. sizede etki ediyor biliyorum,dinin kimseye zararı yok..

Mechule bu saydıkların ramazanda gerçekten azalıyorsa durum vahim! Anlamıyormusun? Bu insanlar iyi insanlar olsa idi zaten bu saydığın rezillikleri yapmayacaklardı,

iyi insan dinlere ihtiyaç olmadan da iyilik yapabilendir... Dinin sana zararı yoksa laik bir ülkede yaşadığın içindir...

Sitelerde Paylaş

mübarek açtığım başlıkta ikiz kardeşelrden dem vurdum,neyi kabul edip etmediğimi başlıklardan anlayabilirsin,şu zamanda elbette temizsiniz(: hz.ademle temizlik geldi diyorum Rahman herzaman temizliği emretti kitap inmedi evet ama vahiyler geldi hz.ademe,senin genellemeni söylemiş olsam tüm müslümanlar temizdir demiş olurum ki demiyorum dediğim müslüman temiz olmalı ve temizliği Rahman öğretti,islamı dışlamanız için bi sebep yok,hayata ters bişi istemiyor aksine hayatı düzenleyecek emirler topluluğu sadece,herkes ister eminim kapkaççı olmasın,tecavüz olmasın,herkes hakkını alsın

Sitelerde Paylaş

size temizliği öğreten dindir,toplumdaki kuralların çoğu dinden gelir

Size derken araplara demek daha doğru bir ifade olur, biz Türk oğlu Türküz, tolumsal kurallarla ilgilide eski Türk metinleri bir göstergedir zaten sayın mechule hanım, ama önce biraz araştırmak gerekmezmi söylem yapmak için, değilmi ama . :)

Sitelerde Paylaş

Mechule bu saydıkların ramazanda gerçekten azalıyorsa durum vahim! Anlamıyormusun? Bu insanlar iyi insanlar olsa idi zaten bu saydığın rezillikleri yapmayacaklardı,

iyi insan dinlere ihtiyaç olmadan da iyilik yapabilendir... Dinin sana zararı yoksa laik bir ülkede yaşadığın içindir...

kalbine lekeler girmiş ve ramazan pak eyliyor kalpleri ötelediği insanlığını bi nebzede olsa geri veriyor,rahmet iniyor gökten yeryüzüne,koruyan melekler artıyor bu yüzdende yapamıyor istesede,şeytanların zincirlendiği ortam,heryerden bi iman fışkırıyor buda etkiliyor suç oranını işte .

Sitelerde Paylaş

kalbine lekeler girmiş ve ramazan pak eyliyor kalpleri ötelediği insanlığını bi nebzede olsa geri veriyor,rahmet iniyor gökten yeryüzüne,koruyan melekler artıyor bu yüzdende yapamıyor istesede,şeytanların zincirlendiği ortam,heryerden bi iman fışkırıyor buda etkiliyor suç oranını işte .

Suç oranının ramazanla değil gelir dağılımı ve işsizlikle ilgisi vardır. Gelir dağılımı ve işşssizlik arttıkça suç işleme oranı artar, ülkede heryere kurulan yeni adliye binaları ve hapishaneler bunun göstergesidir zaten.

Sitelerde Paylaş

Yine masal yayınına geçtik :) Yav Mechule şeytan zincirleniyor,melekler filan iniyorsa suç oranı neden azalıyorda sıfıra inmiyor??! Allah'ın gücü bu kadarına mı yetiyor?

Sitelerde Paylaş

Bir de şu İslam Öncesi cahiliye saçmalığı var.

Her Müslümanın ağzında da sakız gibi "kızları diri diri gömerlermiş" "ahlaksızlık almış başını gitmiş" "köleler eziliyormuş" "insanlara zulmediliyormuş" vs bir sürü söylem var.

İyi de arkadaş bunların hepsi Araplarda olan şeyler değil mi?

Ne alakası var bizlerle yahu?

Ten rengimiz bile benzemiyor heriflerle.

Çoluğunu çocuğunu diri diri gömen Türk yoktu ki...

Veya ona buna zulmeden...

Köle kullanan

Kadını adamdan saymayan...

Ne olacak bu paradoks böyle?

:)

Bunu diyenlere genelde kahkahayla gülerim gerçek hayatta.

Herif bilinç altında kendini öyle arap sanıyor, öyle arap sanıyor ki,

Kendi atası dedesinin araplardaki o zamanki eylemleri gerçekleştirdiğini sanıyor

Komik adamlar

Zıvanadan çıkanlar araplar,

Bir avuç tuz alıp koşan bizimkiler :D

tarihinde Birinci Tekil Şahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine masal yayınına geçtik :) Yav Mechule şeytan zincirleniyor,melekler filan iniyorsa suç oranı neden azalıyorda sıfıra inmiyor??! Allah'ın gücü bu kadarına mı yetiyor?

şeytanın zincirlenmesi bi teşbih zaten,kaldı ki tüm kötülükleri şeytan yaptırmaz kimileri varki şeytandan beter,rahman' dilese senide böyle konuşturmazdı,demek istediğim bereket rahmet taştığı için kötü insana bile etki ediyor,edilen dualar kuran hatimleri tv programları bile değişiyor bunların etkisiylede ülkem daha güvenli oluyor

Sitelerde Paylaş

Suç oranının ramazanla değil gelir dağılımı ve işsizlikle ilgisi vardır. Gelir dağılımı ve işşssizlik arttıkça suç işleme oranı artar, ülkede heryere kurulan yeni adliye binaları ve hapishaneler bunun göstergesidir zaten.

gelir dağılımı güzel bi nokta,fitre ve zekatların dağılımıda buna etken olabilir evet,kişinin imanı duyguları kabardığı için yoksula fakire yardım ediyor,iftarlar veriliyor,aç insanda kalmıyor haliyle,11 ayda böyle olsa hiç bi sorun kalmazdı,kendi ağzınızla söylediniz .

Sitelerde Paylaş

gelir dağılımı güzel bi nokta,fitre ve zekatların dağılımıda buna etken olabilir evet,kişinin imanı duyguları kabardığı için yoksula fakire yardım ediyor,iftarlar veriliyor,aç insanda kalmıyor haliyle,11 ayda böyle olsa hiç bi sorun kalmazdı,kendi ağzınızla söylediniz .

Gelir dağılımını düzeltmek filtre ve zekatla olmaz devlet denen bir kurum var ortada, insan çalar, insan yalan söyler, insan yalancıdır. Eğer sen kanunlarla gelir dağılımı düzeltmezsen olayı bir takım kişilerin keyfiyetine bırakmakla bu işler düzelmez.

Fakire yardım sadece ramazan ayında yapılmaz bir yıl 12 ay, bir takım hırsızların çaldıkları paralar sonucunda vicdanlarınır ahatlatmak için ramazan ayında üç beş kişiye bir kaç kap yemek vermekle insan gününü geçiremez. Zaten senin savunduğun bu düşüncenin İslamla ilgisi yoktur tamamen Emevi zihniyetidir, önce Kuran. Kuran benim söylediklerimi destekler ama bizim ülke müslümanları amerikancılığın yanında kendilerine müslümanız der, tabi bu müslümanlığın ne olduğunu ben anlayamam, islam Kuran'mıdır yoksa Hadis ve sünnet uydurmalarımıdır çözemem.

Sitelerde Paylaş

aynı şeylerden bahsediyoruz sizin 12 ay dediğiniz ben diğer 11 ay ile söylemiştim zaten,saygılar.

Aynı şeyden bahsetsek bu topraklarda adalet olurdu, kendine müslüman diyerek yönetimlere gelen şahsiyetlerin uygulamaları tarih boyunca bu topraklarda kayıtlıdır.

Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz denir, bu ülkede çalışanların haklarını sadece ve sadece kendine müslüman diyem şahsiyetlerin yaptığı vergi ve sgk kanunları ile nettir. Durum böyleyken kendine müslüman diyenlerin bu şahısların peşinden gitmesi Kuran'la açıklanamaz. Bugün kendine müslümanım demek, ben kul hakkı yiyorum demekle aynı şeydir.

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

,kaldı ki tüm kötülükleri şeytan yaptırmaz kimileri varki şeytandan beter....

Kim acaba?! Allah olabilir mi? O azdıranların en hayırlısı ne de olsa! Şeytanı bile azdırmış,insanları zaten azdırır :D

Araf 178. Allah kimi hidayete erdirirse, doğru yolu bulan odur. Kimi de şaşırtırsa, işte asıl ziyana uğrayanlar onlardır.

Şura46. Onların Allah'tan başka kendilerine yardım edecek hiçbir dostları yoktur. Allah kimi saptırırsa artık onun kurtuluşa çıkan bir yolu yoktur

Bak şuda favori ayetim;

Secde 13. Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat, "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.

Yoldan çıkarma ve sadistlikte üstüne yok

Sitelerde Paylaş

hz.ademle temizlik geldi diyorum Rahman herzaman temizliği emretti kitap inmedi evet ama vahiyler geldi hz.ademe,senin genellemeni söylemiş olsam tüm müslümanlar temizdir demiş olurum ki demiyorum dediğim müslüman temiz olmalı ve temizliği Rahman öğretti,

hz. ademe temizlik geldiği, bunu sizin tanrınızın öğrettiği <<<< bilgisinin kaynağı nedir ?

hangi kitapta yazıyor bu..

yoksa bu da mı hadis ?

bi yerlerinizden vahiy uydurup, bunu da tanrıya yüklemeye

kendi sözlerinizin altına tanrı'nın imzasını atmaya utanmıyormusunuz ?

siz nasıl müslümansınız?

şirk koşmak büyük günah..

cayırdan cayıra bir yolunuz var vesselam (:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...