Jump to content

Yarın ramazan beyler.

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çocukken bile saçma bulurdum bu durumu. Yakın akrabalarımın oruç tutma nasihatlarını dikkate almazdım. Hoş annem ve babam hiç bir zaman oruç tut demedi ama daha yaşca büyük olanlar dedi hep. Ramazan ayını küçükken de sevmezdim çünkü oruç yüzünden sokaklarda rahat rahat çikolatadır tosttur yiyemezdim ve hoşuma gitmezdi :D

Sevemedim ben şu ramazanları, sevmediğim eski sevgililerimi sevdiğim kadar :D

Sitelerde Paylaş

Su kaybı ve sıcak etkisi nedeniyle ciddi sorunlar yaşanabilir.Sağlık problemi çekenlerin diretmemesi orucun farklı şekilde fidye yoluyla icra edilmesi yoluna gitmelerini tavsiye ediyorum.

Gıda spekülatörleri yine paraları cukkalamasın ve fiyatlar abartılı şekilde fırlamasın.

Müslüman arkadaşlara güzel bir ramazan dilerim.

Sitelerde Paylaş

küçükken çok oruç tutmuş biri olarak ramazana dair hatırladığım ilk anılar, iftar topunu sabırsızlıkla beklememdi ve ardından iftar yapılırdı..oruç denen davranış, insanın annesi babası ailesi tarafından yapılınca insan o yaşlarda onu son derece doğru bir davranış olarak görmeye ,algılamaya başlıyor..insan karnı acıkırsa yemek yemelidir, yemeği olduğu halde kendini aç bırakması mantık dışı bir davranıştır..oruç tuttuğum zamanlarda bile hep sorardım, tanrı neden benim aç kalmamı istiyor?, ne elde ediyor acaba bununla?, ateist olacağım o zamanlardan belliymiş demekki :)

Sitelerde Paylaş

Ben bu ramazan çok yiyorum ya kilo aldım bayağı böyle tereyağlı domates soslu yoğurtlu iskender mi dersin yoksa ağızda dağılan kıymasıyla sarma beyti mi dersin. O kadar açım ki sahura kalkıp gene yiyorum sonra sabah da yiyorum ve akşama kadar sürekli böyle yağı dirseklerden akan lahmacun yiyorum çok lezzetli ya oruç tutmak beyinsizliktir gerçekten.

Sitelerde Paylaş

müslüman olmayanlarda dünyadaki olumsuz gidişat yüzünden açlık grevi niyetine oruç tutabülürler...

bu niyetle olursa kabul olabilir belki...

belki diyorum bak...

Niye böyle bir şey yapalım kireç?

Manyak mıyız biz?

Oruç olsun da nasıl olursa olsun diyorsun.

Allah'ın size verdiği o güzel bedene eziyet ederek günaha giriyorsunuz, sonra kendi günahınız az geliyor, ille bizi de sürüklemeye çalışıyorsunuz.

Biz günahkar olmayacağız.. :)

Sitelerde Paylaş

Bugün ramazan şimdi bu müslolar gecenin bilmem kaçından akşamın geç saatlerine kadar bu sıcak yaz günlerinde aç susuz dolaşacaklar ağızlarıda açlıktan leş gibi kokacak. yanlarına yaklaşamazsınız o derece yani. daha sonra akşam olduğunda gözleri dönmüş gibi yemeklere saldıracaklar ve bavul gibi şişene kadar yiyecekler sonra gecenin bir yarısı kalkıp midelerini 3 kişilik yemekle doldurup o halde yatıp uyuyacaklar yani bir insana bu kadar zarar verebilecek yegane şey herhalde eroin'dir. yaw bu müslolarda gerçekten hiç akıl yok insan kendi metabolizmasına bu işkenceyi edip kendi kendini imha etmeye çalışırmı? Ama şimdi diyeceksiniz ki seninkide lafmı yani şimdi.. adamlar din uğruna gidip kalabalıklarda hem kendilerini patlatıyorlar hemde masum yüzlerce insanı katlediyorlar kendi bünyelerine bu uğurda zarar vermek onlar için ne ki...haklısınız çok haklısınız. bir insanın beyni din ile kirletilmişse yapmayacağı şey yoktur

Sitelerde Paylaş

yine abim tut tut diyecek ben oruç tutmayacağım kışın tutarım diye erteleyeceğim.

annemle abi tutuyo babamla ben tutmuyoruzz .

bide abim dinden felan bahsedecek Allah hiçbir istediğini kabul etmeyecek diyecek

ben o zaman hristiyanlar nasıl bu kadar başarılı diycem

konuyu dağıtacak her ramazan olan şeyler artık

Sitelerde Paylaş

Ramazanlar benim için de hep sorun olmuştur. Mesela az önce yemek siparişi verdim ama ramazan diye satış yapmıyormuşmuşlar. Banane senin aptal dininin aptal ibadetinden. Sanki sadece müslümanlara hizmet veriyorlar. Oruç tutmuyorum, kimseden de gizlemiyorum ama buna rağmen yemek yiyemiyorum. En mağdur benim. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...