Jump to content

Yarın ramazan beyler.

Recommended Posts

ben o zaman hristiyanlar nasıl bu kadar başarılı diycem

yok sen öyle deme kris,abine de ki Rahman çalışan herkese mükafatını verir,bu onun eşitlik ve adalet esmasından gelmektedir,misal bi kafir doktor işçi çöpçü her ne ise artık çalıştığının mükafatını alır şayet müslüman olsa çalıştığı işinden herhangi bişiden Rabbi unutmayıp O nun adıyla ve emirlerini çiğnemeden hayatını idame ettiriyorsa hem bu dünyada hem ahirette kazanır..inşallah tabi..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben o zaman hristiyanlar nasıl bu kadar başarılı diycem

yok sen öyle deme kris,abine de ki Rahman çalışan herkese mükafatını verir,bu onun eşitlik ve adalet esmasından gelmektedir,misal bi kafir doktor işçi çöpçü her ne ise artık çalıştığının mükafatını alır şayet müslüman olsa çalıştığı işinden herhangi bişiden Rabbi unutmayıp O nun adıyla ve emirlerini çiğnemeden hayatını idame ettiriyorsa hem bu dünyada hem ahirette kazanır..inşallah tabi..

Ülke kaynaklarını ve emeği talan ederek, sözümona Türkiye'yi kalkındıran İslam kisvesine bürünmüş liberal-ateist AKP'de öyle değil mi?

Sitelerde Paylaş

eleştirel yanlış yerlerden eleştirmeye kalkıyorsun,siyasetin s si bile yok cümlemde

dayanılmayacak derecede dayanamadığın gerçekler,çek ellerini kulaklarından artık! bak gör çalışana nasıl da hakkını veriyor inkar etse bile! onca küfrünüze adalet sahibi merhamet sahibi olmasa idi yerle bir etmezmiydi sizi/bizi!!

Sitelerde Paylaş

ammaaan en çok sevdiğim müslüman ayı. şimdi 1 ay boyunca ramazan pidesi yiyecez. ahuahuahuahua sıcak sıcak alacan fırından içine sürecen tereyağı dolduracan tulum peynirini ve domatı, sonra yumulacan ve müslümanlara şükredecen :p hahahahahahahahah

tarihinde kalessin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin sana kris. Hayatımda hiç öyle bir sorun yaşamadım. Yaşayanlara da Allah hidayete erdirsin :p.

saol yaa bıktım bende bu durumdan anlamıyorum abim nasıl bu kadar dindar aslında bizi sülaleye baktığında light_müslimlerdendir de

abim nasıl böyle oldu orasını bilemiyorum .d

Sitelerde Paylaş

saol yaa bıktım bende bu durumdan anlamıyorum abim nasıl bu kadar dindar aslında bizi sülaleye baktığında light_müslimlerdendir de

abim nasıl böyle oldu orasını bilemiyorum .d

Belki bir ara dindar arkadaşları olmuştur, onlardan etkilenmiştir.

Benim küçük erkek kardeşim 12-13 yaşlarındayken eve birtakım kasetler getirmeye başladı. Kulağını teybe dayıyor "Sevgili Peygamberim" kasetleri dinliyordu. Cuma namazına gitmeye başladı, okullar açılınca ne yapacağını filan düşünmeye başladı ki annemle babam müdahale ettiler. Çok gülüyorduk haline ama hiç karışmadık.

Annemle babam durumun ciddi olduğunu farkedince takip ettiler, soruşturdular ve anladık ki bir iki dindar baby face "abi " bizim çocuklara el atmış.

Böyle bir durumda bize direnç göstermesi ihtimali çok büyüktü tabii, onu arkadaşlarından ve dininden (:)) ayırdığımız için bize düşman kesilebilirdi.

Babam ne yaptı etti izne ayrıldı, çocuğu bir aydan fazla İst.'dan uzaktta tuttuk, sonra okul açıldı vs. derken peygamberini unuttu. O kasetleri hala saklar, döndüğü uçurumu hatırlayıp güler..

Gerçi o uçurumdan düşme riski yoktu, buna hiçbirimiz izin vermez onu kaldırırdık ama ne gerek var...

Belki abin de arada derede böyle dindar arkadaşlar edinmiş ve farkında olmadan dindarlaşmıştır. İlle de aileden öğrenilmiyor ki..

Aile dinsiz olsa bile çocuğuna din hakkında kötü bir şey söylemiyor, onu dinsiz olması için özellikle baskı altına almıyor. Dolayısıyla bazen böyle açıklar veriliyor, çocuklar empozelere dayanıklı olamayacağı için de kayıyor.

Sitelerde Paylaş

Bİ MÜSLÜMAN ARKADAŞIMA SORDUM

S:NEDEN ORUÇ TUTUYORSUN

C:ALLAH RIZASI İÇİN KURAN DA ÖYLE EMRİ VAR

S:SEN ŞİMDİ ORUÇ TUTARAK VÜCUDUNA VE BELLİ BAŞLI ORGANLARINA ZARAR VERİYOSUN DEMİ?

C:EVET

S:PEKİ KURANIN Bİ AYETNDE ŞÖYLE Bİ YAZI VAR BENİM VERDİĞİM EMANTE ZARAR VERENLERE AHİRETTE EBEDİ ATEŞ VAR DOĞRUMU?

C:DOĞRU

S:SEN ORUÇ TUTARAK O KURALI İNKAR EDİYOSUN DOĞUMU

C:CEVAP YOK

S: NESE Bİ SORU DAHA BU ORUCU ALLAH RIZASI İÇİN TUTUYORSUN EYVALLAH YOKSULUN FAKİRİN HALİNİ ANLAMAK İÇİN TUTYORSUN DOĞRUMU ?

S:PEKİ NEDEN SADECE 1 AY RAMAZAN AYI DEDİYİNİZ AYDA ORUÇ TUTUYOSUN 16-17 SAAT AÇ KALIYOSUN FAKİRİN HALİNİ ANLIYOSUN EE GERİ KALAN 11 AY O FAKİR LER YOKMU?ONLARIN HALİNİ 11 AY BOYUNCA UNUTUYORSUN KURANDA YASAK OLAN HER ŞEYİDE YAPIYOSUN (İÇKİ.ZİNA.KUMAR VS...) NASI OLACAK BU İŞ?

BANA VERDİYİ CEVAP BİRAZ İLGİNÇ:) LANETLENMİŞSİN SEN DEDİ GİTTİ

HALADA GÖRÜŞÜYO BENLE:)

Sitelerde Paylaş

Her insanın din anlayışı farklıdır. Kiminin din anlayışı sembolik, kimininki direk olarak kabuldur. Ama ne olursa olsun iki inanda bilgisi ve kafasına göre şekillendirdiği için birbirinden farklı bir tanrı anlayışı vardır. Öğrenci ile bir din öğretmeninin allah anlayışı aynı olmaz. Bu yüzden onlar için tanrının hayatlarındaki yeri önemlidir. Siz o yeri bulup yok ettiğinizde ortada bir inanç kalmaz. Ama bazı kişiler vardır ki tanrı inançları aşırı büyüktür. Bir avuç kömürde bile tanrıyı bulabilirler. Onlara pek çözüm yok.

Sitelerde Paylaş

Ben bu ramazan çok yiyorum ya kilo aldım bayağı böyle tereyağlı domates soslu yoğurtlu iskender mi dersin yoksa ağızda dağılan kıymasıyla sarma beyti mi dersin. O kadar açım ki sahura kalkıp gene yiyorum sonra sabah da yiyorum ve akşama kadar sürekli böyle yağı dirseklerden akan lahmacun yiyorum çok lezzetli ya oruç tutmak beyinsizliktir gerçekten.

Benimde iştağım açılıyor ramazan geldiğinde

Sitelerde Paylaş

Bİ MÜSLÜMAN ARKADAŞIMA SORDUM

S:NEDEN ORUÇ TUTUYORSUN

C:ALLAH RIZASI İÇİN KURAN DA ÖYLE EMRİ VAR

S:SEN ŞİMDİ ORUÇ TUTARAK VÜCUDUNA VE BELLİ BAŞLI ORGANLARINA ZARAR VERİYOSUN DEMİ?

C:EVET

S:PEKİ KURANIN Bİ AYETNDE ŞÖYLE Bİ YAZI VAR BENİM VERDİĞİM EMANTE ZARAR VERENLERE AHİRETTE EBEDİ ATEŞ VAR DOĞRUMU?

S:SEN ORUÇ TUTARAK O KURALI İNKAR EDİYOSUN DOĞUMU

C:CEVAP YOK

S: NESE Bİ SORU DAHA BU ORUCU ALLAH RIZASI İÇİN TUTUYORSUN EYVALLAH YOKSULUN FAKİRİN HALİNİ ANLAMAK İÇİN TUTYORSUN DOĞRUMU ?

S:PEKİ NEDEN SADECE 1 AY RAMAZAN AYI DEDİYİNİZ AYDA ORUÇ TUTUYOSUN 16-17 SAAT AÇ KALIYOSUN FAKİRİN HALİNİ ANLIYOSUN EE GERİ KALAN 11 AY O FAKİR LER YOKMU?ONLARIN HALİNİ 11 AY BOYUNCA UNUTUYORSUN KURANDA YASAK OLAN HER ŞEYİDE YAPIYOSUN (İÇKİ.ZİNA.KUMAR VS...) NASI OLACAK BU İŞ?

BANA VERDİYİ CEVAP BİRAZ İLGİNÇ:) LANETLENMİŞSİN SEN DEDİ GİTTİ

HALADA GÖRÜŞÜYO BENLE:)

hahahahaha süpermiş ya :D

Sitelerde Paylaş

dinsel dogmatizmden çıkagelmesi ve vücuda zarar verici olması bir yana toplumu ortak paydada buluşturarak birleştirici ve kaynaştırıcı rol oynamasını, ve özellikle aynı amaçla toplanmış bireylerin iftar sofrası etrafında huzur dolu bir sinerji yaratmasına vesile olmasını her zaman sevmişimdir.

parkta bahçede içki içmeye tereddüt ettiğim zamanlar nefret ederim orası ayrı.

Sitelerde Paylaş

Belki bir ara dindar arkadaşları olmuştur, onlardan etkilenmiştir.

Benim küçük erkek kardeşim 12-13 yaşlarındayken eve birtakım kasetler getirmeye başladı. Kulağını teybe dayıyor "Sevgili Peygamberim" kasetleri dinliyordu. Cuma namazına gitmeye başladı, okullar açılınca ne yapacağını filan düşünmeye başladı ki annemle babam müdahale ettiler. Çok gülüyorduk haline ama hiç karışmadık.

Annemle babam durumun ciddi olduğunu farkedince takip ettiler, soruşturdular ve anladık ki bir iki dindar baby face "abi " bizim çocuklara el atmış.

Böyle bir durumda bize direnç göstermesi ihtimali çok büyüktü tabii, onu arkadaşlarından ve dininden (:)) ayırdığımız için bize düşman kesilebilirdi.

Babam ne yaptı etti izne ayrıldı, çocuğu bir aydan fazla İst.'dan uzaktta tuttuk, sonra okul açıldı vs. derken peygamberini unuttu. O kasetleri hala saklar, döndüğü uçurumu hatırlayıp güler..

Gerçi o uçurumdan düşme riski yoktu, buna hiçbirimiz izin vermez onu kaldırırdık ama ne gerek var...

Belki abin de arada derede böyle dindar arkadaşlar edinmiş ve farkında olmadan dindarlaşmıştır. İlle de aileden öğrenilmiyor ki..

Aile dinsiz olsa bile çocuğuna din hakkında kötü bir şey söylemiyor, onu dinsiz olması için özellikle baskı altına almıyor. Dolayısıyla bazen böyle açıklar veriliyor, çocuklar empozelere dayanıklı olamayacağı için de kayıyor.

evet zaten bi ara ''abilere'' gitmiş babam öğrenince hemen uzaklaştırmış galiba hala onların etkisi var üzerinde

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar;

Bunca sene sonra(en az 40 yil), su iftar duasini bir tekrar edeyim, bakalim becerebilecekmiyim. Yanlisim olursa siz duzeltirsiniz.

Ey rabbim, senin rizan ile orucumu tuttum, senin rizan ile orucumu actim. Hamdolsun verdigin nimetlere, saglik ve afiyete.

Ey, bagislamasi bol rabbim, beni, annemi, babami, tum sevenlerimi koru, rahmetini esirgeme ustumuzden.

Senin her seye gucun yeter amin,

Simdi oruclarinizi, acabilirsiniz. :D

Sitelerde Paylaş

Bakin, bunlar orucu bozmuyormus.

Orucu Bozmayan Şeyler Nelerdir?

-Oruçlu olduğunu unutarak yemek, içmek ve cinsi münasebette bulunmak.

-Uyurken ihtilam olmak

-Hanımını sadece öpmek

-Sabaha kadar gusletmeyerek, sabah yıkanmak

-Ağzına gelen balgamı yutmak

-Kafasından burnuna gelen akıntıyı içine çekmek

-Herhangi bir suya dalıp kulağına su kaçmak

-İsteği olmadan boğazına duman kaçması

-Boğazına toz girmesi veya sinek kaçması

-Kadın avret mahalline yalnız bakmakla inzal vaki olması

-Dişleri arasında sahurdan kalan nohut tanesinden küçük bir şeyi yemek

-Kendiliğinden gelen, yine kendiliğinden içeriye giden kusuntu

-Parmak salarak ağız dolusu olmaycak şekilde kusmak

-Kan aldırmak

-Sürme çekme

Orucu Bozup Yalnız Kazayı Gerektiren Haller

-Çiğ pirinç, sade un, yağsız ve şekersiz hamur yemek.

-Birden, çok miktarda tuz yemek, azında kefaret gerekir.

-Pamuk, kağıt ve toprak gibi yenmesi alışkanlık haline gelmemiş bir şeyi yemek

-Zeytin çekirdeği ve benzeri şeyleri yemek

-Henüz içi olmayan taze cevizi yutmak

-Kuru ceviz, fındık, fıstık ve bademi sert kabuğuyla yutmak

-Taş, demir, bakır, altın ve gümüş yutmak

-Arkadan ilaç akıtmak

-Burnuna ilaç çekmek

-Boğazına huni ile bir şey akıtmak

-Kulağının içine yağ damlatmak

-Karnında veya başında olan bir yaraya akıtılan ilacın içeriye ulaşması

-Abdestte ağzına su verirken boğzına su kaçması.

-İğne yaptırmak

-İkinci fecr doğmadı zannıyla sahur yapmak

-Güneş battı zannederek, iftar etmek

-Su veya yağ ile ıslatılmış parmağını avret mahalline sokmak

-Dişi kanadığında kanı tükrüğünden fazla veya tükrüğü ile aynı olduğu halde yutmak.

-Tütsü yakıp, dumanını boğazına kaçırmak.

Incelemeye deger. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...