Jump to content

ateist olduğunuzu saklıyor musunuz?

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben dışlanmaktan korkmuyorum. Bu yüzden bu kadar sert çıkışlar yapıp dışlandığım oldu. Onlara dinin saçma olduğunu gösterebilirsin. Çok sevdiğim bir yöntem vardır:

Eşcinseller kuranda öldürülme, odaya kapatma ve tövbe edene kadar çıkarılmama cezaları vardır. Bizim sınıfta eşcinsellere normal insan gözüyle bakarlar(ben de öyle bakarım). Ama onlar müslümandılar. Öldürüldüklerini okumuştu bir hoca. Bazı müslüman öğrenciler çıkıştı insanlık dışı bu falan diye. Ben de bir siyasetçi eşcinsellerin eşcinsellerinden vazgeçene kadar odaya kapatılmaları gerektiğini söylemiş dedim(kuranda yazıyor. Nisa suresi). Sonra öyle siyasetçi mi olur falan diyince. Pardon bu kuranda yazıyordu demiştim. Bütün sınıf susmuştu.

Neyi nasıl anlattığını bilmen gerek. İnsanların benimsediklerini, benimsemedikleri üzerinden anlat. İnsanlar tanrının varlığı veya yokluğuyla ilgilenmiyor. İnsanlar tanrının hayatlarındaki yeriyle ilgileniyor.

senden korkulur .d bu yöntem süpermiş deneyeceğim :)

Sitelerde Paylaş

saklamak ne kelime, şiddetle dışavururum. bir keresinde bana kağıt içi kapta aşure getiren üst komşumun

aşuresini kabıyla birlikte suratına yapıştırmıştım :)

şaka bir yana, kısa süreli de olsa belli bir muhabbet düzeyi yakaladığım her insana eğer konu oralara gelmişse inançsız olduğumu direk ya da dolaylı olarak açıklayabildim. zaten karşındaki her ne kadar ayının teki bile olsa eğer saygı çerçevesi dışına çıkmazsan, çocuk misali saldırıya geçme budalalığı göstermeden meramını uygun cümlelerle arzedersen ne dersen de tehlike arzedecek bir durum yaşamazsın.

hem senin bu okumuş etmiş düzgün tutumun, onun içindeki kabul görme güdüsünü daha da körükleyecek, "işte öldürülmeye değer bir düşman" mantalitesi göstererek seninle daha çok konuşmak isteyecektir. bunu yaparken de saygısını esirgemeyecektir. istisnalar olabilir.

ama tabii ilk defa girdiğim bir bakkal yukarıda konuşlanmış televizyondan kafasını indirip "işte allah yolundan saparsan sonun budur, öyle mi abicim" şeklinde bir sual yöneltse pek tabii "hocam öncelikle allaha inanmadığımı belirteyim, şimdi soruna şöyle yaklaşalım..." diye bir cümle kurmam.

onun haricinde direkt yöneltilmemiş ama içten içe hissedilen toplumsal baskılar içerisinde de kendi gibi davranamakta zorluk çekiyor bazen insan.

misal seneler önce feci acıkmış bir halde kır pidecisine girdim. siparişi verdim bekliyorum. baktım diğer bütün masalarda oturan herkes put gibi duruyor. önlerinde de dumanı tuten pideler öyle beklemekte. sonradan dank etti kafama ki meğersem ramazanın ilk günüymüş. benim pideler geldi önüme. şimdi o kadar kişi donmuş halde beklerken benim gnam gnam yumulmam gerçekten yakışık almazdı. ezan okunana kadar 5 dakka boyunca ben de bekledim onlar gibi.

Sitelerde Paylaş

günlük yaşamda çok iyi teist arkadaşlarınızda var mı ? yoksa onlarla gerekmedikçe konuşmaz mısınız?

ya da rahatça '' ben ateistim '' diyip gezebiliyor musunuz?

ben saklamak zorunda kalıyorum çünkü çevremde hiç ateist-deist olan yok .Her ne kadar bu durumdan hoşlanmasamda sahte müslüman rolü yapıyorum yani.Yoksa dışlanıcam ve bu da şuan hiç uğraşmak istediğim sorunlar arasında değil .

bende saklıyorum, sahte müslüman rolü yapıyorum hatta müslümanlar gibi oruç tutuyorum :D bayram namazlarına gidiyorum, yapacak bişey yok çünkü ailemin ve beni seven akrabalarımın beni inançsız bilip üzülmesini istemiyorum, o yüzden kulaklarına bi şekilde gider diye kimseye söylemiyorumda,bellide etmiyorum,ama çevremde ateist,deist arkadaşlarım dostlarım olsun çok isterdim, malesef oda yok. Ateizm gerçekten insanı yalnızlığa itiyor, bir zamanlar geçiş sürecinde olduğum zamanlarda baya bi insanlardan uzaklaştırdı diyebilirim.

Sitelerde Paylaş

bende saklıyorum, sahte müslüman rolü yapıyorum hatta müslümanlar gibi oruç tutuyorum :D bayram namazlarına gidiyorum, yapacak bişey yok çünkü ailemin ve beni seven akrabalarımın beni inançsız bilip üzülmesini istemiyorum, o yüzden kulaklarına bi şekilde gider diye kimseye söylemiyorumda,bellide etmiyorum,ama çevremde ateist,deist arkadaşlarım dostlarım olsun çok isterdim, malesef oda yok. Ateizm gerçekten insanı yalnızlığa itiyor, bir zamanlar geçiş sürecinde olduğum zamanlarda baya bi insanlardan uzaklaştırdı diyebilirim.

o dahada zor bende arkadaşlarıma felan oruç tutuyorum demek zorunda kalıyorum ama evde tutmuyorm aşırı inanclı olmadıkları için ailem o yönden belki biraz sanslıyım .

oruç ciddi ciddi tutuyor musun yoksa arada bir bişeyler yiyor musun ?

Sitelerde Paylaş

o dahada zor bende arkadaşlarıma felan oruç tutuyorum demek zorunda kalıyorum ama evde tutmuyorm aşırı inanclı olmadıkları için ailem o yönden belki biraz sanslıyım .

oruç ciddi ciddi tutuyor musun yoksa arada bir bişeyler yiyor musun ?

şimdi çalıştığım yerdeki insanlarada oruç tuttuğumu söylediğim için mecburen ordada hiçbişe yemiyorum içmiyorum, ama evde tek veya dışarda felan olsam yerim içerim.

Sitelerde Paylaş

hahhhahah.güzel.

Ben de dini saçmalıkları reddettiğimi dışa vuramıyorum.Gerçekten çok isterdim bunu yapmayı.Ama...Malesef yapamıyorum.Dışlanma korkusu yaşamıyorum.Hayır kesinlikle dışlanacağımdan korktuğum için değil..Empati yapabildiğim için.. :) şöyle açıklıyım;

Ben bundan 1 sene önce çok koyu bir müslümandım.1 senemi hafızlık okulunda yaktım yaklaşık 100 sayfa kuran ezberledim.Günün 5 6 saati,ezber hariç,full ibadet ederdim.Ve o zamanlar ateistlere öyle bir bakış açım vardı ki.Ne sorun ne söyliyim.Hayvandı her biri gözümde.Nefretle lanetlerdim hepsini.Aklım almazdı.Şimdi ailemde hacca macca gitmiş,namazında,orucunda insanlar.Eğer ateist olduğumu öğrenirseler evlatlıktan bile reddederler.Hak veririm çünkü zamanında ben de öyle düşünüyordum.50 senedir büyüdükleri dinlerinden vazgeçemeyeceklerine göre de,fake oruca devam ehehe.

Sitelerde Paylaş

hahhhahah.güzel.

Ben de dini saçmalıkları reddettiğimi dışa vuramıyorum.Gerçekten çok isterdim bunu yapmayı.Ama...Malesef yapamıyorum.Dışlanma korkusu yaşamıyorum.Hayır kesinlikle dışlanacağımdan korktuğum için değil..Empati yapabildiğim için.. :) şöyle açıklıyım;

Ben bundan 1 sene önce çok koyu bir müslümandım.1 senemi hafızlık okulunda yaktım yaklaşık 100 sayfa kuran ezberledim.Günün 5 6 saati,ezber hariç,full ibadet ederdim.Ve o zamanlar ateistlere öyle bir bakış açım vardı ki.Ne sorun ne söyliyim.Hayvandı her biri gözümde.Nefretle lanetlerdim hepsini.Aklım almazdı.Şimdi ailemde hacca macca gitmiş,namazında,orucunda insanlar.Eğer ateist olduğumu öğrenirseler evlatlıktan bile reddederler.Hak veririm çünkü zamanında ben de öyle düşünüyordum.50 senedir büyüdükleri dinlerinden vazgeçemeyeceklerine göre de,fake oruca devam ehehe.

Sen kamil müslüman olamamışsın ki, düzgün bir ateist olasın. Şu anda ateist değil, münafıksın zaten.

Bizim gözümüzde ateistler ya da inanmayanlar diyelim; veya hristiyanlar veyahud yahudiler... Bunların her birinin hakkı vardır.

İslama saldırmadıkları müddetçe, bir müslimden eziyet görürlerse, gerçekten hakları yenmiş olur. Çünkü inanç konusunda yargı yalnız Allah'ındır. Kim ki Allah'ın hüküm vereceği bir konuda kendine pay biçerse, bilsin ki o günahların en büyüğünü işlemiş, şirke düşmüş olur.

Velakin dinsiz olan iman edene saldırmazsa, iman edenin de dinsize saldırma hakkı yoktur.

Sen benim dinime saygı göster ki, bende senin dinsizliğine saygı göstereyim. Karşılıklı saygı olmazsa konuşmanın bile anlamı kalmaz...

tarihinde musab-bin-umeyr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kamil müslüman olamamışsın ki, düzgün bir ateist olasın. Şu anda ateist değil, münafıksın zaten.

Bizim gözümüzde ateistler ya da inanmayanlar diyelim; veya hristiyanlar veyahud yahudiler... Bunların her birinin hakkı vardır.

İslama saldırmadıkları müddetçe, bir müslimden eziyet görürlerse, gerçekten hakları yenmiş olur. Çünkü inanç konusunda yargı yalnız Allah'ındır. Kim ki Allah'ın hüküm vereceği bir konuda kendine pay biçerse, bilsin ki o günahların en büyüğünü işlemiş, şirke düşmüş olur.

Velakin dinsiz olan iman edene saldırmazsa, iman edenin de dinsize saldırma hakkı yoktur.

Sen benim dinime saygı göster ki, bende senin dinsizliğine saygı göstereyim. Karşılıklı saygı olmazsa konuşmanın bile anlamı kalmaz...

Hafızlığa gidip 7 8 saat ibadet etmek yeterli bir imana sahip olduğumu açıkça gösteriyor.Fakat ben farklı dinleri ve akımları araştırdım."Her insan yanılabilir" cümlesini benimsedim ve öğrenmem gerekenleri öğrendim.Din ile bilimin çeliştiğini öğrendim.Kurandaki ayetlerin çeliştiğini öğrendim.Ve amacım ateist olmak değildi.Amacım daha sağlam bir imana sahip,Allah yolunda hizmet eden,bilgili bir mümin olmaktı.Ama öğrendiklerim sayesinde ateistim.Sen de bilmediğin,bu konularda cahil olduğun için müslümansın hala.

Ateist olduğumu neden sakladığımla ilgili de gerekli açıklamayı yaptım.Kendime "Ben hala eski ben olsaydım ve bir oğlum olsaydı,onun ateist olduğunu öğrendiğimde ne olurdu?" sorusunu sorduğumda,ilk aklıma gelen cevaplardan birisi "onu sevmezdim,saymazdım" olurdu.Aynı soruyu kendine sor,sonra gel burada "Ateistsen ateistsindir,bunu açıkça belirtmelisin,ailenin bilmesi gerekir,pis münafık lilili" diye ahkam kes.

tarihinde amadd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

saklamak zorunda kalıyor aynı benim su anda yaptığım gibi.

orucun saçma bir şey olduğunu anlatamazsınız annenize bazı anneler babalar baskı yapar sağolsun benimkilerin bir baskısı olmuyor ama üzülüyor ama namaz kılmadıgıma oruç tutmadığıma onu bu konuda üzmek istemiyorum ve tutuyor gibi yapıyorum cumaları öğle vakti evden çıkıp iki sigara içip geliyorum sanıyor ki namazda kandırmak oluyor belki dünyadaki en değerli gördüğüm varlığa yalan söylüyorum ama seviniyor iftar vakitlerini beklediğimi görünce hiç söylemeyi düşünmüyorum anneme bilmesin benim neye inanıp neye inanmadığımı.

bazen netten tanıştığım insanlar bile suratına kapı çarpar gibi kesiyor muhabbeti sırf inançsız olduğum için kessin banane diyorum ama düşünüyorum anneme desem ne kadar üzülür diye.

ben bu çocuğa sahip çıkamadım dinimizi güzelce anlatamadım diye paralar kendini...

bilmesin annelerde çocuğunun tanrıyı reddettiğini bilmesin mürtet olduğunu yaşaşın kendi mutluluğunu beni gördükçe yüreği rahatlasın istiyorum.

dedim ya inançsız olduğumu öğrenen kişiler kessin muhabbetini slm bile vermesin isterse ne kaybederim ya annem beni kaybettiğini görürse?

bazen saklamak lazım diye düşünüyorum bilmem katılır mısınız?

Sitelerde Paylaş

saklamak zorunda kalıyor aynı benim su anda yaptığım gibi.

orucun saçma bir şey olduğunu anlatamazsınız annenize bazı anneler babalar baskı yapar sağolsun benimkilerin bir baskısı olmuyor ama üzülüyor ama namaz kılmadıgıma oruç tutmadığıma onu bu konuda üzmek istemiyorum ve tutuyor gibi yapıyorum cumaları öğle vakti evden çıkıp iki sigara içip geliyorum sanıyor ki namazda kandırmak oluyor belki dünyadaki en değerli gördüğüm varlığa yalan söylüyorum ama seviniyor iftar vakitlerini beklediğimi görünce hiç söylemeyi düşünmüyorum anneme bilmesin benim neye inanıp neye inanmadığımı.

bazen netten tanıştığım insanlar bile suratına kapı çarpar gibi kesiyor muhabbeti sırf inançsız olduğum için kessin banane diyorum ama düşünüyorum anneme desem ne kadar üzülür diye.

ben bu çocuğa sahip çıkamadım dinimizi güzelce anlatamadım diye paralar kendini...

bilmesin annelerde çocuğunun tanrıyı reddettiğini bilmesin mürtet olduğunu yaşaşın kendi mutluluğunu beni gördükçe yüreği rahatlasın istiyorum.

dedim ya inançsız olduğumu öğrenen kişiler kessin muhabbetini slm bile vermesin isterse ne kaybederim ya annem beni kaybettiğini görürse?

bazen saklamak lazım diye düşünüyorum bilmem katılır mısınız?

bende öyle düşünüyorumm aslında amaddn dediği gibi empati de yapabiliyorum bende ateistlere çok kötü gözle bakardım eskiden onların haklı olma ihtimali kesinlikle yoktu. Onun için söylemeyeceğim kimseye desit olduğumu annem zaten biraz farkında aslında '' babası gibi'' diyip geçiyor :) ama abim öğrenmemeli yada şuanlık bilmemeli çok üzülür .

Sitelerde Paylaş

Bu çok eğlencelidir, dincilere karşı ateist olup da tartışabilirsin. Ama en eğlencelisi yarı müslümanlardır, onları yemekte tanıyabilirsiniz. Bakın hepimiz cehennemde tatil yapacağız dediğimde bir yarım gülümsemenin ardında hep kaşlar çatılır. Lan oğlum acaba yanacak mıyız gerçekten de? Yok ama Kelime-i Şahadet var, oradan yırtarız belki...

Bunlar aslında artık senin saçmalıklarından korkmuyorum demeye korkanlar, aman öyle de geçer, böyle de, benim bir hayatım var, ne şiş yansın ne kebap amcalar. Biz ödlekler, ağaç gölgelerinden saklanarak ilerleyenler.

Nüfus memuru sordu, bilgileri okuyun kontrol edin. Adı? Bilmemne, Soyadı? Bilmemne, Dini? İslam.

Doğru mu?

Doğru, doğru, salla geç, baktım arkada çok kuyruk var daha ...

Sitelerde Paylaş

kimse duymasin

iste boyle bitti o macera

uc yil onceydi bir subat ayinda

o aynada gordum kendimi ilk defa

otuz yillik cevapsiz sorularim

cevap bulmustu sonunda

secilmislikten siyrilip

ozgurluge uzandigim anda

kapandi donus yollari

vakit yok ne bir opucuge ne kuru bir vedaya

ama...

unutma sakin

bu yalnizca aramizda

Sitelerde Paylaş

Bu çok eğlencelidir, dincilere karşı ateist olup da tartışabilirsin. Ama en eğlencelisi yarı müslümanlardır, onları yemekte tanıyabilirsiniz. Bakın hepimiz cehennemde tatil yapacağız dediğimde bir yarım gülümsemenin ardında hep kaşlar çatılır. Lan oğlum acaba yanacak mıyız gerçekten de? Yok ama Kelime-i Şahadet var, oradan yırtarız belki...

Bunlar aslında artık senin saçmalıklarından korkmuyorum demeye korkanlar, aman öyle de geçer, böyle de, benim bir hayatım var, ne şiş yansın ne kebap amcalar. Biz ödlekler, ağaç gölgelerinden saklanarak ilerleyenler.

Nüfus memuru sordu, bilgileri okuyun kontrol edin. Adı? Bilmemne, Soyadı? Bilmemne, Dini? İslam.

Doğru mu?

Doğru, doğru, salla geç, baktım arkada çok kuyruk var daha ...

yari müslümanlarla tartışmak zevkli gerçekten :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...