Jump to content

ateist olduğunuzu saklıyor musunuz?

Recommended Posts

Müslümanlardan şu an için korkmanızı gerektirecek bir vaziyet yoktur. Mürtedin katli uygulaması, sadece İslam şeriatının olduğu yerlere mahsustur. Şeriat olmadığı sürece her ateist rastgele öldürülmez.

tarihinde Sea Effect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ateizmin marjinallik sayıldığı yılların geçeli epey oluyor :D Bu devirde kimsenin neye inandığı kimsenin umrunda bile değil yel değirmenlerine karşı olan savaşınızı bu kadar abartmayın bence :D ,dışlanmaymış da bilmemneymiş de bırakın bunları,

Sitelerde Paylaş

Milletin derdi, geçim sıkıntısı boyunu aşmış ne yapacak sizin ateistliğinizi. Benim için artık ateist, müslüman filan fark etmiyor. Ha ateist ha müslüman ya da ıvır zıvır, umrum da bile değil.

Guzel bir yaklasim tarzi. Gunluk hayatta kimin neye inandigina bakmamak lazim.

Ancak basliga cevap olmamis.

Sitelerde Paylaş

Şuan kahkahalar içerisindeyim .

İlk zamanlar bana da olmuştu aynen. Sanki ateist oldum diye daha saygılı daha bilincli davranmam gerektiğini falan düşünüyordum.

Sonra düşüne düşüne daha bencil oldum :D

Siz herkesi kendiniz gibi mi sanıyorsunuz ?

Sanki şuan siz daha bencil olmadınız diye millet te mi öyle olacak sanıyorsun :D

Ha ha :D Şu bir gerçek inkar edenlere inanmayın. Ateist adam kendini düşünür. Başkasını da düşünebilir ama kendini daha fazla düşünecek.

Ben evladımı kendimden çok düşünüyorum ve hayatımın amacı o. Sırf ateist olup hayatta ne amacım olacak derdinden dolayı kendimi bir yalana inandıramam. Uyuşturucunun verdiği sanal mutluluktan kimse uzun süre fayda göremez ve her uyuşturucu zararlıdır bir şekilde. Bak ne demiş bir müslüman arkadaş korkmayın şeri devlet yok bu yüzden şimdilik sizi katletmiyoruz. Bu mu olacaktı senin hayatının amacı, sırf senin inancını ret ediyor diye insan katledenlerle mi olacaktın?

Sitelerde Paylaş

Tam olarak ne olduğumu ben bile kestiremiyorum desem ne dersiniz? Soran birine genelde inanıyorum der geçerim, tartışmam. Ama bazen düşününce cidden kendimi karmaşa içinde hissediyorum.

Çok değil, 3-4 sene öncesine evvel ciddi anlamda inanırdım forumdaşlar. Düzenli dua eden, namaz kılmasam bile en azından inanan ve isteyen bir adamdım. Yaşadığım bazı olaylar ve ömrüm boyunca taşımak zorunda olduğum bir durum yüzünden beynimde ufak kıpırdanmalar oldu, hafiften sorgulamaya başladım. Ateist bir arkadaşımın tavsiye ettiği bir kitabı alıp okudum(dawkins) Düşünce yapımı değiştirmeye yetti, kendi sorguladıklarım ve ulaştığım sonuçlar ve bu kitaptan edindiğim bilgilerle tam olarak olmasa bile ateist oldğumu hissedebiliyorum. Ancak bu bazen elimde olmayan sebeplerle ciddi anlamda ufak bir süreliğine de olsa sarsılıyor, kendimi içinden çıkılmaz dipsiz bir kuyuda hissediyorum. Açıklayayım.

Dünya üzerinde en çok değer verdiğim insanlardan biri sevgili anneannem, belki annemden bile daha fazla emeği geçen bir insan. Yaşadığı süre boyunca, kişiliğimin şekillenmesinde, bir çok şeyi öğrenmemde etken ve -ateist bir forumda olsam da söylemekten çekinmeyeceğim- tam 12 sene boyunca dinle iç içe yaşamamın sebebi, sonraki 5 sene de bunun etkisi devam etti.(20 yaşındayım) Bugün onun ölüm yıldönümü. Ateist bir kafa yapısında olsam da ciddi anlamda onu bir daha göremeyecek olmak kahrediyor beni; koyduğu saçma kurallarla xxxx yıl cehennem ya da her neresiyse yollasın ama sadece bir kez daha onu ve kaybettiğim diğer kişileri görebileyim istiyorum. Yılın bir günü ateistlikten uzaklaşıyorum istemsiz bir şekilde...

Neyse, basit bir evet ya da hayırın yeterli olduğu konuya biraz fazla entry girmişim. Sevgi ve saygılarımla.

tarihinde Jesterhead tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist olduğumu yakın çevremdeki herkes biliyor müslüman ailem bile ve ben gerek duydukça bunu net bir biçimde çevreme anlatıyorum.bazı ateist dostlarım çekiniyor utanıyor ama bence teist olmak , dindar olmak utanılacak birşey. omuzunda iki tane meleğin not tuttuğuna inanmak bana acıkcası komik ve utanılacak birşey gibi geliyor.

Sitelerde Paylaş

Ben evladımı kendimden çok düşünüyorum ve hayatımın amacı o. Sırf ateist olup hayatta ne amacım olacak derdinden dolayı kendimi bir yalana inandıramam. Uyuşturucunun verdiği sanal mutluluktan kimse uzun süre fayda göremez ve her uyuşturucu zararlıdır bir şekilde. Bak ne demiş bir müslüman arkadaş korkmayın şeri devlet yok bu yüzden şimdilik sizi katletmiyoruz. Bu mu olacaktı senin hayatının amacı, sırf senin inancını ret ediyor diye insan katledenlerle mi olacaktın?

tarihinde bebe_ruhi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, saklıyorum. Çok kısıtlı bir çevre dışında kimse bilmiyor. İnancı zayıf ama inanan iki-üç tane arkadaşımın haberi var. Bayramlarda falan namaza çağıranlar bile oluyor. :)

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizmin "müslümanım elhamdülillah" tarzında bir ritüeli olmadığı için pek deklere gereği olmuyor. Dini bir mevzu ortaya atıldığı zaman itiraz ettiğinde "anaaa, bu atayis lan!" diyorlar zaten. Bazı yakınlar böyle kal gelmiş gibi donup kalıyor ya, çok acıyorum ya! Neredeyse ağlamaya başlayacaklar oluyor, hatta ağlayan da oldu duyunca!

Dini mevzulara itiraza ufaktan başlarım, ısrar olursa çok fena tepem atar. Beni tanıyanlar mevzu derinleşip allaha kitaba hak ettikleri sözcükleri kullanmama kalmadan mevzuyu kapatalım deyip başka şeyden bahsetmeye başlarlar.

Bir seferinde çok sevdiğim biri, bir tartışmada sesler yükselince ağlamaya başladı. Çok kötü oldum, ağlaması bana çok dokundu. Niye ağlıyorsun dedim. Ya seni öldürürlerse dedi. Hayır yani bu, kendi kafandan "ya beni öldürürlerse" diye düşünmekten çok beter oluyor!

Nerde yaşıyoruz biz ya... Lanet olsun... Bazen foseptik çukuruna düştüm sanıyorum çevremdeki müslümanlara bakınca! Bunlar ileri giderse neler olacağını, nasıl bir cehennem yaratacaklarını düşünmek bile istemiyorum!

Sitelerde Paylaş

Ateistin saklanmaya falan ihtiyacı yoktur. Şeriat devletinde değil, laik devlette yaşıyoruz. Herşey ateistlerin lehine işliyor. Toplumda gerçek bir ateist linç edemezsiniz ancak gerçek bir teisti linç edebilirsiniz. Çünkü gerçek ateist devlet tarafından korunacaktır ancak gerçek teiste bir tekme de devlet tarafından vurulacaktır.

Sitelerde Paylaş
Yalan mı?

Hem de kuyruklu. Galaksinin hangi gezegeninde yaşıyorsun? Ya da dünyadan soyutlanmış hangi fildişi kulede? Bu kadar gerçeklerden soyutlanmayı nasıl başarıyorsun? Böyle ortalığı tozpembe görmenin sırrını bize de öğret de biz de dinci faşizme boşverebilelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...