Jump to content

Siz onların aç olduklarını mı sanıyorsunuz?

Recommended Posts

Ne kadar coşkulu değil mi?

Fatih Belediyesi 3000 kişilik iftar çadırı kurdu, Ankara'da, İzmir'de, Konya'da binlerce kişilik iftar çadırları, Şişli'de Mustafa Sarıgül şovunu yaptı, çadır kurmadı ama yüzlerce masayı cadde boyunca dizdi.

Halkım aç, iftarlarını bekliyorlar, hurmalar dizilmiş, sular hazır, yerler saat 6'dan itibaren kapılıyor, boğaz manzaralı iftarlarda, gözler dolmuş, bir tanrısal coşku, çoluk çocuk, oruçlu oruçsuz, başkanların, belediyelerin, valilerin reality şovundayız sanki. Devlet'in televizyonları canlı yayında.

Onlar bedenlerine eziyet edebilsinler diye, biz vergi ödüyoruz efendiler. Yiyenler kim? Siz onların yardıma muhtaç olduklarını mı sanıyorsunuz? Sadece götürüp bunların artıklarını Afrika'ya bırakmak gerek.

Dün Amerikan Konsolosu Riciardione iftar çadırına gelmiş, baklavalar yenilmiş. Gözlerimiz doldu. Peşlerinde bir gazeteci ordusu.

Yeter artık bu Yenicami traşı efendiler, haydi benim vergimi belediye şovlarınıza, benim vergimi Amerikan Büyükelçisi'nin sindirim sistemine, benim vergimi yenik başkanların peşkeş sofralarına döktünüz, kendinizden utanın, bir lokması boğazınızdan geçmesin, bir lokması midenize inmesin, utanın. Bu devlet sizin, bu rant sizin, bu paraları sorumsuzca yiyin, bu sofraları pervasızca genişletin.

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir. Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir. Yiyin efendiler, yiyin. bu han-ı zi-safa sizin;. Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

Sitelerde Paylaş

İnsan olmak paylaşmaktır, insan olmak sosyalleşmektir. Bak ne güzel demişsin çoluk çocuk, oruçlu oruçsuz. Madem verdiğin vergilerin boşa gittiğini bu kadar bencilce düşünebiliyorsun o zaman bilgisayar başında asosyalleşeceğine sen de git ye çıkart paranı. Mesele paraysa, evet sadece paranı çıkartmak için ye!!! böyle bencilce bir mantaliteden bu beklenir ancak. Yani durup dururken o ramazan çadırındaki insanlara çemkiriyorsun. Sen o insanların huzurlu oluşunu kıskanıyorsun. Onlar cennete gideceklerini düşünüyorlar ve umuyorlar sen ne umuyorsun "HİÇ" bu durum seni kıskançlıktan delirtiyor ve durup dururken onlara bulaşıyorsun. Halkımızın masumane duygularla bir arada olması kötü birşey mi, onu yapma bunu yapma, ne yapacak bu millet??

Sitelerde Paylaş

biz de zaten bayılıyoruz sizden alınan vergiler ile yapılmış camilerde namaz kılmaya, senin paranla basılmış kitapları okumaya, çadırlarında beleş sirkeyi bal gibi tıkınmaya,

Biz sizden hiç birşey istemiyoruz, bir kuruşun mescidime, ekmeğime dokunsun istemiyorum ki, sende kalsın almasınlar, mücadelesini verin, vallah canla başla destek de veririz, işbirliği yapalım, siz vermek, biz almak istemiyoruz diyelim,

ayrı olsun, din devlet işleri madem ayrı imiş bu böyle olsun, istemeyen vermesin imamın maaşını,

Bizim çok paramız var, izin versinler camimizi de yapar kitabımızı, dergimizi de basar, en helalinden, showdan arınmış samimisinden çadırlarımızı da kurarız,

Biz bayılmıyoruz "o yuttuğun ekmek, içtiğin su aslında benimdir" diyen sizlerin sözlerini duymak zorunda olmaya,

Bize bıraksınlar bu işleri, bilirsiniz iyi organize olur, iyi çalışırız biz, imamları biz eğitelim, "ey ahali şimdi bir cümle kuracağım da cehaletten kurtaracağım sizi," papağanlığı ve kibri ama boyunca cehaletinden de koruruz onları,

Bu çadırlarda profil bellidir, onların pek çoğuna verseniz de vermeseniz de birdir, aslında onların pek çoğunu siz pek çok seversiniz, aslında onlara ne kadar verseniz azdır, onları beslersiniz, onlar da sizin ateizminizi beslerler,

Gerisi zaten ihtiyaçlıdır, fakirdir, ona bir şey demezsin, helal hoş olsun, daha çok yesin desem, öyle tabi, dersin,

Bizim pek çoklarımız devletin sözde din kurumundan, basılmış olsa fıkra kitabı bile almaz, devletin çadırına gitmez, ruhsuz imamına, hatibine gitse gitse ruhuna bir Fatiha okuma niyetinde, fikrindedir,

İçine bin çeşit ne idüğü belirsiz, sevmediğimiz, beğenmediğimiz malzeme, katkı katılmış çorbayı biz ağzımıza sürmeyiz ki, rahat olsanız bence yeridir,

Sitelerde Paylaş

hiç sanmıyorum

dincilerin devleti elegeçirmek için verdiği mücadeleye bakınca söyledikleriniz havada kalıyor.

belki siz bireysel olarak istemiyor olabilirsiniz buna birşey demem.

ama devletin ,dincilerin iştahını kabartan pek çok direk veya dolaylı nimeti olduğu açıktır.

Sitelerde Paylaş

Haklısınız,

Din-ci-ler öyle olabilir, öylesi vardır, çoktur da,

Dindar, samimi, ihlaslı inançlı ve dahi inançsız, sözüm konusu, öznesi, nesnesi.

Ben doğrular üzerinden, en azından olması gereken üzerinden fikir belirtmeyi isabetli buluyorum,

Doğru bir ise, yanlışlar binlerce, milyonlarca, hangisini konuşalım dersiniz, hangisinin avukatı olalım?

Sitelerde Paylaş

İnsan olmak paylaşmaktır, insan olmak sosyalleşmektir. Bak ne güzel demişsin çoluk çocuk, oruçlu oruçsuz. Madem verdiğin vergilerin boşa gittiğini bu kadar bencilce düşünebiliyorsun o zaman bilgisayar başında asosyalleşeceğine sen de git ye çıkart paranı. Mesele paraysa, evet sadece paranı çıkartmak için ye!!! böyle bencilce bir mantaliteden bu beklenir ancak. Yani durup dururken o ramazan çadırındaki insanlara çemkiriyorsun. Sen o insanların huzurlu oluşunu kıskanıyorsun. Onlar cennete gideceklerini düşünüyorlar ve umuyorlar sen ne umuyorsun "HİÇ" bu durum seni kıskançlıktan delirtiyor ve durup dururken onlara bulaşıyorsun. Halkımızın masumane duygularla bir arada olması kötü birşey mi, onu yapma bunu yapma, ne yapacak bu millet??

Bak iste böyle bir söyleme hak veremem.

O vergiler iftar sofrası kurmak için toplanmıyor ülke ihtiyaçları için toplanıyor.

Benm mahallemde çöpler toplanmıyor haşerelerle mücadeler yapılmıyor bunun yerine iftar çadırı kuruluyor.

Dışardan hamamböcegi uçup evime geliyor sivrisineklerden 20 gündür uyuyamıyorum.

İnsanlar pekala evlerindede orucu açabilir ama ben gidip mahalleyi ilaçlayamam heralde.

O kadar vergiyi boşuna vermiyoruz.

Hayırsever vatandaşlar yapıyorsa sesimi çıkarmam ama benm vergilerimle yapılıyorsa ben ses çıkarırım.

Öyle hem vergi verip bide mahalleyi şehri ilaçlatacak paramda yok.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayatımız boyunca yanından dahi geçmeyeceğimiz camiler için vergi ödüyoruz.

Müezzin bülbül sesiyle hoparlörden ezan okusun,bütün mahalle duygulansın,gözleri dolsun,huşu içinde namaz kılsın,bizde bundan şikayet edince kıskanç,paragöz insanlar olalım.Başka?

tarihinde amadd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak iste böyle bir söyleme hak veremem.

O vergiler iftar sofrası kurmak için toplanmıyor ülke ihtiyaçları için toplanıyor.

Benm mahallemde çöpler toplanmıyor haşerelerle mücadeler yapılmıyor bunun yerine iftar çadırı kuruluyor.

Dışardan hamamböcegi uçup evime geliyor sivrisineklerden 20 gündür uyuyamıyorum.

İnsanlar pekala evlerindede orucu açabilir ama ben gidip mahalleyi ilaçlayamam heralde.

O kadar vergiyi boşuna vermiyoruz.

Hayırsever vatandaşlar yapıyorsa sesimi çıkarmam ama benm vergilerimle yapılıyorsa ben ses çıkarırım.

Öyle hem vergi verip bide mahalleyi şehri ilaçlatacak paramda yok.

Tamam kardeşim biz varız.Sizin vergilerinizden biz yararlanmayalım bizim vergilerimizden de siz yararlanmayın.

Varmısınız.Yoksanız boş konuşmayın.

Sitelerde Paylaş

Tamam kardeşim biz varız.Sizin vergilerinizden biz yararlanmayalım bizim vergilerimizden de siz yararlanmayın.

Varmısınız.Yoksanız boş konuşmayın.

Neymiş söylermisin bizim yararlandıgımız vergiler?

Sana ayrı bana ayrı işlem mi yapılacak bu ülkede?

Senmi saglayacaksın bunu?

Sanırım sen yukarda yazı yazan ateist arkadaşlarla karıştırdın beni.

Vede alakasız şeyler söyleyerek konuyu kapatabilecegini sandın?

Bazı şeyleri savunuyor olmak için dini inançlı yada inançsız olmak gerekmiyor.

Dini inancım varkende savunmayacagım şeylerdi bunlar benm.

Sitelerde Paylaş

Eh işte birikmiş borçlarınız var biraz. Yekünü çıkarsam kredi kartına artı üç taksit bile yaptırsam ödeyemezsiniz, cemaatin, diyanetin, tarikatın, gül suyu yüzü suyu hürmetinin, şefaatçisinin, medyumcuların, iftarcıların, gemiciklerinin, fenerciklerinin çaldıklarını.

Borcunuz yekün tutar, hadi mızıkçılık yaptım seni istemiyorum demek de sıkar biraz.

Aslında biz bunun formülünü bulduyduk, adına da laiklik, gavurcasına da seküleriz dediydik, anayasa falan yaptıydık, en başına da büyük puntolarla yazdıydık. Ama anlaşılan at da tren de kaçmış.

Paşam da iftar yemeğini yemiş işte. Devletin kesesinden, test niyetine.

Evet müşahade ettim ki, gerçekten dairesel oturtma düzeninde problemler var, lineer (çizgisel) iftar düzeni daha güzel. Şimdi ben kelleye sarığımı geçirip başa geçiyorum sahurda, siz de arkadan tren geliyor düt düt diye bağıracaksınız. Bir bakacaksınız ki memleket sivilleşmiş, özgürlük, ve dahi demokrasi gelmiş.

Test niyetine...

Sitelerde Paylaş

Neymiş söylermisin bizim yararlandıgımız vergiler?

Sana ayrı bana ayrı işlem mi yapılacak bu ülkede?

Senmi saglayacaksın bunu?

Sanırım sen yukarda yazı yazan ateist arkadaşlarla karıştırdın beni.

Vede alakasız şeyler söyleyerek konuyu kapatabilecegini sandın?

Bazı şeyleri savunuyor olmak için dini inançlı yada inançsız olmak gerekmiyor.

Dini inancım varkende savunmayacagım şeylerdi bunlar benm.

Ateist değilsen bile benim için çok farklı değilsin onlardan.Dinsiz imansızların hepsi birdir benim için.

Tanımlar çok önemli değil.

işin özüne bakarım ben.

Niye bu kadar zorunuza gidiyor iftar verilmesi.Mesala ateizmle ilgili yahut neye inanıyor veya neyi savunuyorsanız bununla ilgili bir panel toplantı falan yapılsa bunun giderlerinide devlet karşılasa o zamanda dermisiniz acaba yahu benim çöpüm toplanmıyor,siz gidip benim vergilerimi böyle şeylerde harcıyorsunuz diye.

Bende diyorumki bu iftarların yapılmasında benimde,müslümanlarında vergilerinin katkısı var, ben helali hoş ediyorum vergimi.

yok ben etmiyorum diyorsanız.Ancak demenizle kalırsınız.yırtınmanıza gerek yok buralarda

Sitelerde Paylaş

Yaa işte bakınız bu dönem örtülü ödenek çok açık çıkmış, yani diyebilisiniz ki tesettürlü de açılmış biraz. Araştırmışlar bakmışlar ki "gazdan" .

Anlamadınız tabii, ne alakası var canım gazın?

Şöyle...

Polise gazlı bomba lazımmış, haşmetmahımız da açmış kesenin ağzını. Polise gazlı bomba için.

Öğrenciler bilirler, bol bol yediler o gazdan, emekli öğretmen de yedi, öldü. Haşmetbaha sormuşlar, ne oldu ziyaret ettiniz mi ailesini?

Ha ha, arkadaşlar şeyetmişler dedi, iftara doğru hızla ilerledi.

Şimdi kesenin ağzı açık kaldı, gazdan kalan da iftara gidecek. Vergilerin "senin" olan kısmından, helali hoş ettin ya, gazın o kısmından.

Ama iftar sonrası da dikkat etmek lazım

Sitelerde Paylaş

Ateist değilsen bile benim için çok farklı değilsin onlardan.Dinsiz imansızların hepsi birdir benim için.

Tanımlar çok önemli değil.

işin özüne bakarım ben.

Niye bu kadar zorunuza gidiyor iftar verilmesi.Mesala ateizmle ilgili yahut neye inanıyor veya neyi savunuyorsanız bununla ilgili bir panel toplantı falan yapılsa bunun giderlerinide devlet karşılasa o zamanda dermisiniz acaba yahu benim çöpüm toplanmıyor,siz gidip benim vergilerimi böyle şeylerde harcıyorsunuz diye.

Bende diyorumki bu iftarların yapılmasında benimde,müslümanlarında vergilerinin katkısı var, ben helali hoş ediyorum vergimi.

yok ben etmiyorum diyorsanız.Ancak demenizle kalırsınız.yırtınmanıza gerek yok buralarda

Bunun dinle ne alakası var?

Bunu dinle alakalandıran gördüğün gibi sadece kendinsin.

İbadetini istediğin kadar yap iftar sofrasınıda istediğin kadar kur yardım istenilirse yardımda ederim dinden çıktık diye insanlıktan çıkmadık ama bu apayrı bir konu..

Vergiler iftar sofrası için değildir bizim yapamayacagımız ve ülkenin ve belediyelerin yapması gereken şeyler içindir.

Eğer bu yırtınmaksa mümkünse yırtınmak zorunda bırakanlar utansın!

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kapitalist düzende fakirlik zorunludur ve fakirler de aç kalmaya mahkumdur. Koca bir yıl içinde sadece ramazanda kurulan iftar çadırlarında yemek yemek onların hakkıdır. Gerçi İslamiyet bu durumun bir döngü haline gelmesine ses çıkarmaz, sonuçta İslamiyette hep fakirlik ve zenginlik olacaktır, fakiri sömüren zengin de yılda bir kere önüne kemik atacaktır, orası ayrı muamma. Ama burdaki asıl sorun şu, o iftar çadırlarını düzenleyen politikacılar, asıl sorumluluklarını yerine getirmeyip (yukarıda bahsedilen böcek ilaçlama olayı, eksik yol yapım çalışmaları, düzensiz şehir yapısı gibi) o iftar çadırlarında kahramanlık taslamaları, vatanperverlik nidaları atmalarıdır. İşte bu tür riyakar politikacıları alaşağı yapmak halkın boynunun borcudur.

Sitelerde Paylaş

oda birşemi...

üsküdar belediye başkanı mustafa kaya üsküdarda yardıma muhtac yaklaık 500 kişiye 250 şer lıralık alışveriş çeki dağıttı.

ne kadar güzel değilmi sonuçta devletin parası ama fakir fukaraya dağıtarak yüzlerce kişiden dua aldı..

ama işin aslı başka bu alış veriş çekleri sadece kendine ait markette geçiyor :)

yani hem yardım adı altında devletin parasını dağıtıyor sonrada bunları kendi hesabında toplamış oluyor.

1 taşla 2 kuş deyimini bu kadar güzel anlatan başka bir örnek gördünüzmü???

Sitelerde Paylaş

yemek üzerine konuşmak aşağılıktır. Insan dostuna arkadaşına veya bir aç insana bir lokma ekmek yedirmiş ve bunun lafını ediyorsa onun elinden her şeyi alıp çaresizce bırakacaksın terbiye olsun o ham yüreği!

Ha çadırda bir kişinin doymasında katkın olmuş bunun lafını etme madem insansan!

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Benden kesilen vergiyle sana sofra kuramazlar.

Banada kuramaz.

Vergiler genel ve yasayla belirtilen işlerde kullanılır.

Diyelimki ben köyde sende şehirdesin.

Sen her ramazanda kurulan sofralara gidip zifleniyorsun.

Eeeeeeeeeeeeee bize birşey yok.

Bu olsa olsa müslüman adalatı olur.

Aslında bu durumu savcılığa habar vermek gerek.

Bu bir suçtur.

Oruç tutanlar faydalanıyor tutmayanlara yok birşey.

Dedimya bu ıslam adalatıdır.

Vergiler KEYFE keder yerlerde kullanılmaz.

Haaaaa,adam kendi parasıyla isterse 1,000,000 kişiyi çagırıp yedirebilir.

Onun bunun ŞEYİYLE gerdege girilmez.

Ama karşılarında........tacah muhalafat yok.

Biri ahlını sentezle bozmuş

Ötekisiyse etrefe gülücüklerden gayrı birşey attığı yoh.

Üle oluncada İrecebi tutabilirsen tut.

Neymiş yardım.

Tamam Türkiyedeki muhtaç tüm ınsanlar tesbit edilir ve hepisine birden yardım yapılır.

Bu olabilir ama sen senin taraftarlarına,hatta taraftarın olup ihtiyeci olmayanlara bu yardımlar yapılırsa buda suçtur kı.

Böyle neçeleri televizyonlarda gösterildi.

Bu suçu muhalafat gördü.

Savcılarda gürdü.

Amaaaaaaaaaaaaaaa,aldığı egitim ,sahap olduğu DİN aman sendeeeeeeeeeeeeeeee boş ver diyür.

Muhalafat ve savcılarda boş veriyor.

Erdoğan 12 askerin öldürülmesi üzerine teröristleri ve terör taraftarlarını tehdit etti.

Hanı adalat bağımsızdı?

Demek sen yargıya bunların hasabını görmeyin,yanhutta görün deye birşey demedin.

Ama şimdi gızdın deyecen.

Demekki tek tek öldürenlere tepkiniz yoh amaaaaaaaaaaaaaaaaa üle çoğa dayanamıyorsunuz.

Bu nasıl anlayıştır yaaaaa RAB.

Bu dümensiz partıyalar Türkiyeyi eylediler HARAP.

Birde

Yahudu

Hırıstıyan din adamlarınıda çağırıyorlar yemeye.

Hani Kur,an diyorki,onlarla dost olmayın,çünkü onlar birbirlerinin dostudur.

Yahu

Yahudı

Hırıstıyan din adamlarını çağırıyorlarda bizim ŞAMAN din adamlarını neden çağırmıyorlar acaba?

Siz varya siz

O havralar

O kiliseler yıhılada altlarında galasız emi:-))))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Kapitalist düzende fakirlik zorunludur ve fakirler de aç kalmaya mahkumdur. Koca bir yıl içinde sadece ramazanda kurulan iftar çadırlarında yemek yemek onların hakkıdır. Gerçi İslamiyet bu durumun bir döngü haline gelmesine ses çıkarmaz, sonuçta İslamiyette hep fakirlik ve zenginlik olacaktır, fakiri sömüren zengin de yılda bir kere önüne kemik atacaktır, orası ayrı muamma. Ama burdaki asıl sorun şu, o iftar çadırlarını düzenleyen politikacılar, asıl sorumluluklarını yerine getirmeyip (yukarıda bahsedilen böcek ilaçlama olayı, eksik yol yapım çalışmaları, düzensiz şehir yapısı gibi) o iftar çadırlarında kahramanlık taslamaları, vatanperverlik nidaları atmalarıdır. İşte bu tür riyakar politikacıları alaşağı yapmak halkın boynunun borcudur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...