Jump to content

şehirden uzak özgür bir köy inşa edelim.....

Recommended Posts

En önemlisi; eğitim, eğitmen, din bilgisi, din adamı, ibadethane, şeyh, lider,..vb. kişilerin nemalanmadığı, koltukların ve mertebelerin olmadığı bir köy olmasıdır. KKTC yi bilmiyorum ama Türkiye de mevcut kültür ve yasal mevzuat gereği bunun gerçekleşebileceğini sanmıyorum.

Sayın Biri, Madem ki avukatsın bunun yasal olabilirliğini araştır bakalım şayet olanaklı ise = Anadolumuzda yobazitenin en alt seviyede olduğu bi bölge buluruz heral.

unutma biri; okul olmıcak, çocuklarımız; okula, camiye, askere gitmicek, savaşmıcak sevişcek yani, sünnet olmıcak/tanrının yarattığı güzellik ve sağlıkta yaşayacaklar, hatta organik marihuana, dişi hint keneviri gibi sağlığa zararlı olmayan götürücüleri hep beraber kullanıp bütün köy Matrix 2 fiminde olduğu gibi dans edebilir miyiz? serbestçe kendi yasalarımız ortaya koyabilir miyiz?

Benim şartım bunlar. Uygunsa köyün balı, poleni benden.

Sevgili arı çobanı köyümüzün kabilesi bu ülkede 8-10 kişilik bir kabile olmak zorunda...... bu çapda küçük bir başlangıç ancak Ülkemiz de güney ya da ege kıyılarında tatil köyü şeklinde evrenselleşebilecek zayıf tatmin edemeyen bir yaşam boyutunda olarak kalacağından ....ülkemizin hem inançsal hem de ekonomik şartları neticesinde bu ütopya sanal köy olarak kurulursa çok daha anlamlı olacak .......ileri safhasında felsefesini oturtmuş yaşam biçimi somutlaşmış tüzel kişiliği belirlenmiş finansal geçimsel kaynaklarını tamamlamış sanal köyün arkadasında bulunan web sitesi ile tüm evrenselliğini tamamlamış olması halinde mühendislerinin planladığı tarihte temeli atılarak planlanan tarihde inşası tamamlanan köye önceden seçilerek belirlenen ilk kabilelerin yerleşmesi sonucu yaşama geçirilmesi amaçlanan sanal köy ün bir web sitesi olarak kurulması ve orda bu tartışmanın araştırma geliştirme olarak hukukçular ,sosyologlar,pskologlar,sanatçılar,ateistler,deistler,teistlertoplumun en seckin önder kişiliklerince yıllarca emek harcanarak, araştırılarak, bilimsel ve sanatsal eserler yaratılarak, oluşturulacağı düşüncesindeyim.

Özetlemek gerekirse kurulacak web sitesinde sanal köy de yaşayan buradan yazılı ve görsel iletişime gecerek fikirsel bilimsel sanatsal ilerleme hareketini başlatan e köy uzantısı olan tatil köyü ile yıllarca süren bir hazırlanma sonrası hukuksal,felsefesel,finansal her türlü hazır olduğuna dair bilim sanat ve yetkili tüm kurullarından fizibilite raporlarını almış genel kurulda dört te üç gibi nitelikli bir çoğunluk kararıyla hazır olduğuna dair kararı alınmış hale geldikten sonra ilk çekiç darbesinin vurulacağı bir köy alternatif yaşamımızın yeni uygarlığımızın köyü kurulabilir.....

Sitelerde Paylaş

yıllardır benim de hayalini kurduğum birşey bu.

-hem müslüman olduğunu , onun bunun günah olduğunu söyleyen ama ağzından am göt düşmeyen adamların olmadığı

-sadece ramazanın ilk bir kaç günü oruç tutup da yolda sigara içen insanların tartaklanmadığı

-gecenin bir yarısı ramazan sonunda kapı kapı dilenerek toplayacağı paradan başka bir düşüncesi ve niyeti olmadığı halde pek bir müslüman görünen ibne davulcunun gürültüsüyle sıçramadığım

-dinde zorlama yoktur denilip de hayatımızın her anında zorbaların arasında bırakılmadığım

-kenimize ait ve gerçekten birlikte karar verilip uygulamanın yapıldığı

-kredi kartı ödemek yerine gerçekten yaşayacağımız

-müslümanlar yerine gerçekten güvenebileceğin insanların olduğu

-geğirdikten sonra "estağfurullah" diyen amcaların olmadığı :)

bir yer düşlüyorum.ben bu hayalimi gerçekleştirmek için herşeyimi feda etmeye hazırım.bana verilecek her görevi de yapmaya hazırım.

seviler.

Sitelerde Paylaş

Aslinda dunyada 3-5 tane bu sekilde bir dusunce yapisi ile olusturulmus yerlesim merkezi var birinden yukarda bahsedilmis Amish diye ikincisi yine Amerika'da sadece lezbiyenlerin yasadigi bir kasaba var ucuncusu The Village diye bir film var M. Night Shyamalan tarafindan cekilmis izle mutlaka kitabina faydasi olacakti ya da izleme etkisinde kalma ki bildigim kadari ile Kemalettin Tugcu'nun da benzer bir iki kitabi vardi. Son olarak zaten Turkiye'de böyle bir yer var Kemer Country diye ama seni beni almazlar ve dedigin yer öyle internet sitesinden aidat toplamakla olacak is degil ama hayal etmenin bir sakincasi yok.

Sitelerde Paylaş

Şu an bu yazıyı okumakta olana sormak istediğim bir soru var, cevap yazma inceliğinde bulunursanız çok sevinirim.

(Ben kendimin bir çeşit hayvan olduğumun, bir daha dünyaya gelmeyeceğimin ve öteki dünyanın olmadığının bilincindeyim)

Dünyadan, kapitalist yozlaşmış ilişkilerden kopmadan iyisiyle kötüsüyle hayatın içinde mi yaşamalıyız (hayatın zorlukları ve sevinçlerini hissederek); yoksa, kafa dengi insanların olduğu yobaz ve faşist insanların olmadığı ütopik bir köyde veya ütopik bir adada mı yaşamalıyız?

düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Şu an bu yazıyı okumakta olana sormak istediğim bir soru var, cevap yazma inceliğinde bulunursanız çok sevinirim.

(Ben kendimin bir çeşit hayvan olduğumun, bir daha dünyaya gelmeyeceğimin ve öteki dünyanın olmadığının bilincindeyim)

Dünyadan, kapitalist yozlaşmış ilişkilerden kopmadan iyisiyle kötüsüyle hayatın içinde mi yaşamalıyız (hayatın zorlukları ve sevinçlerini hissederek); yoksa, kafa dengi insanların olduğu yobaz ve faşist insanların olmadığı ütopik bir köyde veya ütopik bir adada mı yaşamalıyız?

düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Akvaryumdaki su zehirli .....

anlamıyormusunuz ......

eğer akvaryumda ki su zehirliyse ki kesinlikle zehirli .......

balıklar eninde sonunda hasta olacakdır.........

bu kaçınılmaz sonu görüyorsunuz ve ölüme gidiyorsunuz............

Deniz Gezmiş İdam edileceği ipe boynunu uzatırken son nefesinde ne demiş...........?????????

(bakın ben sosyalist olmamama rağmen -bu arada kapitalist de değilimdir -bunu hiç ama hiç unutmam ),

ne demiş yaşasın sosyalizm mi .....

hayır

çok pişmanım mı....

hayır

affedin beni mi......

hayır

demiş ki ;

her gün yavaş yavaş ölmektense

bir gün bir kez ölmeyi secdim........

işde bu cevapdır

başka cevap yok

başka soru var

cevap yok

soruda şu

her gün yavaş yavaş.......

akvaryumdaki zehirli suda daha fazla zehirlenmeden .......

yavaş yavaş değil bir gün bir kez öleceğim ......

ölene kadar da yaşadığımı hisedebileceğim yere.....

bu zehirli akvaryumdan nasıl,ne zaman ve kimlerle sıçramalıyım............

su kaynamadan

sıçrama gücüm kaybolmadan

haşlanmadan bu suda

el ele veren kurbağalar

nasıl ne zaman nereye sıçrayacak ?

cevabı bildiğimi bilmiyordum ......

imkansızı elimde tutuyormuşum haberim yokmuş ...

çok şaşırtıcıydı..........

bir de bakdım ki tam karşımdaymış .....

meğer ben ütopyanın tam özündeymişim ....

ne kadar şansliyım dedim kendime .....

bu kadar yakın olup da imkansız zannetmek .....

işde şu an senin hissettiklerin....

ne acayip eğer hala anlamadıysan ....

farketmediysen ...

bosver

tadını çıkar....

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cevap internet

ütopik köyün topraklarının ilk inşasının atılacağı arazi tarla sı internette ......

arsası web site olacak ......

köylülerini

tüm manifestosunu

ilkelerini

anayasasını

internette sanal dünyada oluşturacaz.....

böylece gerçeğin temellerini burda sanalda yeniden inşa edicez.....

Sitelerde Paylaş

Sevgili biri

köyden internet sitesi kurmaya geldin bence de dogru yere geldin ,haklısınız da ha çok internet siteleri kuralım.Bu siteleri en verimli nasıl kullanabiliriz onu düşünelim.

Ateist köyler kurma fikri güzel bir şey.Ateist yazlık tatil siteleri kurmak fikri ise gerçegin (kim köyü yakmaya gelebilir ki sabahlara kadar içip eglenecegiz zaten) ta kendisidir.

Sitelerde Paylaş

ateist bir köyde nasıl yaşanır, ateistler nasıl yaşamak ister,

şöyle düzelteyim lütfen bu konuya ateistlerin yaşadığı bir köyde yaşayıp ölmek isteyenler yazsın.

köyümüz nasıl olmalıdır?

neler yapılmalı neler yapılmamalıdır?

nelerin olmasını istemezdik?

neleri görmek ve yaşamak isterdik?

ekonomik ve sosyal yaşam nasıl olurdu veya nasıl olmalıdır?

bu ve benzer sorulara tüm ateist arkadaşlardan katılım olursa köy somutlaşmaya ve belirginleşmeye başlayacaktır. işte o zaman öykünebileceğiz. sevgilerle.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar

köy ateist köyü olmayacak yanlış bir anlaşılma var özgürlüğün köyü olacak

dinsizlerin ağır basdığı bir köy olacak fakat arada gelişmiş teistlerde olabilir azınlık olmak koşuluyla

dinsiz derken de sadece ateist değil tüm dinsizler demek istedim ben

Sitelerde Paylaş

Insanoglunun akli dogruluk tartismasindan vaz gecemeyeceginden; bu seferde, ateistler, panteistler, panenteistler, deistler, agnostikler, ignostikler birbiri ile tartisir.

Olmadi ateistler kendi aralarinda "asil ateist benim" tartismasina tutusurlar.

Dolayisiyle insanoglu beyni bilinclenmedikten sonra, ne yapsan bos.

Sitelerde Paylaş

Insanoglunun akli dogruluk tartismasindan vaz gecemeyeceginden; bu seferde, ateistler, panteistler, panenteistler, deistler, agnostikler, ignostikler birbiri ile tartisir.

Olmadi ateistler kendi aralarinda "asil ateist benim" tartismasina tutusurlar.

Dolayisiyle insanoglu beyni bilinclenmedikten sonra, ne yapsan bos.

asıl bilinç içimizdeki köyü bulmak mı demek ısdedin ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...