Jump to content

Mevlana, Yunus e Ateistmiydi yoksa deistmiydi...

Recommended Posts

Cigi, insanların kanlarını emen insan yazması dinleri, uyduruk tanrıları aşağılar onları yerden yere vurur yeri geldiğinde foseptik çukuruna ambalajsız kötelemesini çok iyi bilir...Ayrıca herkes için eşit olması gereken sistemin olmazsa olmazlarının altını çizmekten bıkıp usanmaz ve para şan şöhret lüks yaşam için bilerek insanları manipüle edip aldatan kaypak düşünceli omurgasız sahtekarlarla mücadele etmeye çalışır...

Esron, dinler doğmalar uyduruk tanrılarla nasıl dalga geçilip aşağılandıklarını henüz görmemişin...

Cigi'nin sanalda yazdıkları kulakta deve...pardon devede kulak olacaktı...Hee ya kulaklarımda pek ufaktır. :lol:

Kişileri aşağılayıp onlara hakaret küfür mü ediyorum?

Hayır.

Esron doğmalar, dinler, kuran, allah, tanrı hakkında olan eleştiri ve dalga geçmelere dayanamamaktasın...Beyinlerindeki inanç virüsünü temizleyemenler için kolay değil tabi...İyi de dalgasını geçen Cigi'ye herhangi bir tanrıdan uyarı maili mesajı gelmiyor da sizlere ne oluyor?

Bir ay içinde gözlemlediklerim beni haklı çıkarttığı için gerçekten üzgünüm...Otuz yaşını doldurmamış deist, panteist, agnostik ve ateist gençlerimizi ayrı tutarak diğerlerinin büyük çoğunluğunun omurgasız islam yalakası olduklarının altını kalınca ciziyorum...Müslümanlardan bir farkları olmadıkları gibi fazlalıkları dahi var...Müslüman inançlılar dinliyor tartışıyor gülüyor hoş görülü yaklaşıyorlar ama vurguladığım gizli göya dinsizler ''hıışşşt öhhhö pöhöö sus lütfen abi ne ortalığı karıştırıyorsun'' gibi titrek ifadeler kullanmaktalar.

Konuştuğum dil, ırkım ve ateist olmam beni hiç kimseden üstün bir yaratık etmez ama hiç kimsenin inancı dili ırkıda benden üstün değildir ve asla olamaz.!Üstünlük taslayana izin vermem çünkü iskeletim sağlamdır dolayısı ile omurgasız olmam mümkün değildir.

Esron kardeş, Cigi cemaatlerin tarikatların terör örgütlerinin kazançları olan ürünleri dahi satın almaz yanlarına yaklaşmaz anladın mı? Onun için sen uyduruk olmayan tanrına ve onu varmış gibi gösteren uyuşturucu bağımlılarını okumaya onlara inanmaya devam et.

Uyduruk tanrını kanıtlayabiliyor musun?Hayır...Sen ve senin gibiler kuyruklarını titrete titrete inanmaya devam edecekler ben ve benim gibiler olmayan tanrılarınızla dalgamızı geçip bütün farklılıklara eşit olması gereken sistemin olması için mücadele edeceğiz.

Yunus Emre dünya kadar kitap okudu medreselerde dersler aldı tanrısını bulabilmek için çekmediği çileler kalmadı ama genede bulamadı...

Öyle oturduğun yerden '' rakı balık nefis deniz muhteşem ohhh hayat ne şahane diğerlerinden bana ne'' diyerek olmayan cumbullu tanrıların var olduğunu bilemezsin bilmiyorsun kanıtlayamazsın. :lol:

Not: Tolon abi imkanın varsa M.Bayram efendiye müslüman olup olmadığını ve deli Said hakkında ne düşündüğünü sorarmısın?

Şunca lâf etmişsin...

Tek bir cümle bul yukardan bana, başkasını kötülemediğin veya kendini övmediğin, içinde içinde değişik bir "düşünce" barındıran...

Bu tavrı benimsemişsin, iliğine kemiğine işlemiş... E devam et Cigi... ^_^

Ben sevmiyorum bu tavrı... Mutsuz, huzursuz ve çaresiz bir tavır, insanı hiç bir yere götürmez...

Kendisini değiştirmekten aciz bir insanın, odanın şeklini bile değiştiremeyeceğini biliyorum, kaldı ki dünya...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 135
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gönderilme tarihi Dün, 03:07 ÖÖ

Mevlânâ’nın öğrencileri arasında Süryanos adında bir de Rum delikanlısı var. Çetrefil lakırdı etmesini beceremeyen, açık sözlü bir genç olacak ki , uluorta konuşmalarından ötürü yakalayıp kadı’nın önüne götürüyorlar. Kadı soruyor: Sen Mevlânâ’ya tanrı diyormuşsun, doğru mu?... Süryanos hep o açık sözlülükle: Yalan, diyor ben Mevlânâ’ya tanrı demedim, tanrıyı yaratandır dedim. Tanrı benim, ama bunu yıllardır bilmiyordum, bana tanrı olduğumu Mevlânâ öğretti…Süryanos’u iyice çıldırmış sanarak bırakıyorlar. O da gelip olup bitenleri Mevlânâ’ya anlatıyor. Mevlânâ: Kadı’ya deseydin ki, diyor, yazıklar olsun sana , eğer sen de tanrı olamadıysan.

— (Hançerlioğlu, 2008:151,152)

işde bir kanıt daha size söylüyorum daha neler çıkacak tebrizli şems ile mevalnanın karşılaşmasına dair anlatı var onu bulup getircem bekleyin asıl kilit orda

Sitelerde Paylaş

Dönemin ilim kültür başkenti Konya’nın göz bebeklerinden Celaleddin Rumi yanında ilim erbabı olmak üzere at üzerinde şehrin sokaklarında ilerlemektedir. Önüne çıkan garip görünümlü bir yabancı(Tebrizli Şems den bahsedıor :) ben neden böyle anlattıklarını yazayım üstü başı anarşist görünümlü, peygamberin sevmediği ne varsa giyinip kuşanan bir ATEİST ha asla ateist demezler bu kaynaklar ) atının yolunu keser ve bu âlime hayatının anlamını değiştirecek bir soru sorar;

“ Hz. Muhammed mi büyüktür, yoksa Bayazıd-ı Bistamî’mi?”.

Molla Celaleddin bu küstahça soruya kızgınlıkla cevap verir:(aslında kızma filan yok şaşkınlık içinde dir mevlana )

“ Tabii ki peygamberimiz büyük. Bayazıd-ı Bistamî onun yanında kim oluyor ki…”.

Garip yabancı bu cevaba yeni bir soruyla karşılık verir:

“Peki ulaşılabilecek en son noktaya vasıl olduğu halde neden Peygamberimiz ‘Ya Rab, seni hakkıyla bilemedim’ derken, ondan daha düşük makamlara ulaşan Bistamî ‘Benim şanım ne yücedir’ dedi?”.

Bu sıra dışı sorunun sahibi, tasavvuf tarihinin en sıra dışı şahsiyetlerinden biri olan Şems-i Tebrizî’dir. Kalıpları yıkan Şems bu soruyla beraber Mevlânâ Celaleddin’in hayatına öyle bir girer ki, Mevlânâ’nın bütün kalıpları da bu süreçle beraber yıkılacak ama yıkılmakla kalmayacak bambaşka bir mertebede yeniden inşa edilecektir. Celaleddin’in iltifat gören ilmi bu sorunun derinliği karşısında sarsıntıya uğrar,ikili medereseye kapanır ve aylarca çıkmazlar

Horasan"dan Tebriz"e gelip yerleşen basit bir dokumacının oğlu olan Şems-i Tebrizî, aldığı terbiyeden, garip olmakla beraber manalı ve hesaplı hareketlerinden onun bir tasavvuf eğitimi aldığı, birçok mutasavvıfla görüştüğü anlaşılmaktadır. Tebrizli Yalnız Sûfî Tebrizli Şemseddin, Konya"ya gelmeden önce, şehirleri gezerek, büyük ariflerle birlikte olur. Bazen okul müdürlüğü yapar, bazen de şalvar uçkuru örmek gibi önemsiz işlerde çalışırdı. Ücret verildiği zaman onu almamak için mazeretler ileri sürer, “alacağım biriksin, sonra alırım” der, Ansızın şehirden uzaklaşır, kaybolurdu. Böylece belirli bir yerde, uzun süre kalmadan ve aynı işte fazla çalışmadan hayatını sürdürürdü. Zahirî İlimlerde Müderris Gizemli ve yalnız bir sûfî olan Şems"in kendisi hakkındaki en önemli bilgileri Makâlât adlı eserden almaktayız. Mâkâlât, Şems"in bilinen tek eseridir. Ancak bu kitap bizzat Şems tarafından kaleme alınmış değildir. Eser, yalnız Şems"in ve Mevlâna"nın hayatı ve fikriyatı hakkında değil, dönemi ile ilgili ve canlı bilgiler veren önemli bir eserdir.

Sems-i Tebrizî"nin gelişiyle, fünye ateş aldı, bomba infilak etti. Maneviyat dünyası, “Konya Okulu”nu kazanmış Doğu ve Batı birleşmişti. Anadolu ruhunun yüksek fırınlarından biri hararetle çılgınca yanmaya başlamıştı. Emirlerin, bilginlerin ve sufîlerin cenderesinde sıkışıp kalan Mevlâna, Şems"le buluşmasıyla, medresenin tekdüze hayatından koparak yenilenme evresine geçti. Kendisi için kapı aralandı. Bu kapı ki, sonsuzluğa açılır, bir daha da asla kapanmaz.

Mevlananın ateist olmaya başlaması Şems ile karşılasmasından çok öncedir sadece ifade edecek sufi bulamamaktadır bu karşılaşma bu konuda ki yalnızlığa son vermiştir.. ....Karşılaşma sırasındaki soru cevapların ulaştığı anlamı ise şudur ..Bayazıd Muhammedden üstündür .....çünkü muhammed putperesttir...tapınır allaha ....oysaki bayazıd sultanların sultanıyım demiştir...kısaca tapınmaz allaha enel hak şarabından içmiştir......sultan da hak da benim der ateisttir..........

Sitelerde Paylaş

Ve bu durumdan çıkardığınız sonuç, Mevlâna da, Şems de, Bestami de ateistti, sonucu oluyor, öyle mi?

Hmmmm...

Yani, ha bu isimler ha kendine atistim diyen birisi, Cigi örneğin?

Bu mantıkla, öncesinde Enel Hak diyen Hallac-ı Mansur da ateist pek tabii... ^_^

Ben okuduklarımdan bu sonuca varmam. Varana da mani olmam... :huh:

Her türlü izm, bir sınırlamadır ve bu isimlerin hiç birinde sınır yoktur... Hepsinin deneyimi de farklıdır... Önemli nokta da burasıdır, hepsinin "kendi deneyimi" vardır...

Başkalarının, -deneyim olmaksızın- düşünce temelinde ürettiği zavallı izm'lere bu isimleri sokmaya kalkmak, nasıl desem...

Bölüp parçalamadan, gruplara ayırmadan anlayamayan insanın çaresiz şaşkınlığıdır...

Bu isimlerin herhangi biri, bu yazılanları okusa, gülümser ve:

Yıl olmuş 2011, insanda değişen bir şey yok, demez miydi?

Bence, derdi...

Sitelerde Paylaş

Ve bu durumdan çıkardığınız sonuç, Mevlâna da, Şems de, Bestami de ateistti, sonucu oluyor, öyle mi?

Hmmmm...

Yani, ha bu isimler ha kendine atistim diyen birisi, Cigi örneğin?

Bu mantıkla, öncesinde Enel Hak diyen Hallac-ı Mansur da ateist pek tabii... ^_^

Ben okuduklarımdan bu sonuca varmam. Varana da mani olmam... :huh:

Her türlü izm, bir sınırlamadır ve bu isimlerin hiç birinde sınır yoktur... Hepsinin deneyimi de farklıdır... Önemli nokta da burasıdır, hepsinin "kendi deneyimi" vardır...

Başkalarının, -deneyim olmaksızın- düşünce temelinde ürettiği zavallı izm'lere bu isimleri sokmaya kalkmak, nasıl desem...

Bölüp parçalamadan, gruplara ayırmadan anlayamayan insanın çaresiz şaşkınlığıdır...

Bu isimlerin herhangi biri, bu yazılanları okusa, gülümser ve:

Yıl olmuş 2011, insanda değişen bir şey yok, demez miydi?

Bence, derdi...

ne derlerdi söleyim

yıl olmuş 2011

biz anlattık o kadar gizli gizli anlamadılar

biri anlattı bizi sevindi ama ne çare yıll 2011 gene alamadılar

esron :) biri bizi anladıya o da yeter ......sana gerek yok ( yazı sürçmesi olmuş enson olacakdı silgim yok ki silem):)

Sitelerde Paylaş

Muhiddini Arabinin çok önemli bir kıssası vardır:Şamda bir mescidde "Ey insanlar sizin taptığınız Allah benim ayaklarımın altındadır "der.Bu söz Enel Haktanda ileridir.Muhiddin sultan bu sözünün anlamı sorulur:sin şına girdiğinde ne dediğimi anlarsınız der.Yavuz sultan selim han Yıllar sonra Şama girer.ve şam yağmalanır çünkü Osmanlıya karşı direnmiştir.Ve Sultanın o sözü söylerken durduğu yer kazdırılır .Oradan altın ve gümüş hazine çıkar. Bu Anlatım bir masaldır. Ama masallar arkasında manevi gerçekler yatar.Oda şudur kanaatımca Ayaktan kasıt Nefstir. Sizin Allah,Peygamber,din diye taptığınız her şey Benim Nefsimin ortaya koyduğu manevi mefhumlardır.Siz benim söylediklerimi ancak Şının sine girmesi sonucunda düşünerek idrak edebilirsiniz.Bu düşünce ise anacak manevi yıkımlar sonucunda elde edilir.(yani Manevi üreme:Sin ve kaftır yada sin ve şının iç içe girmesidir)İşte o zaman Muhittin sultanın durduğu yerde durur Manevi düşünce (altın) ve ona dayalı sözleri (Gümüşü) elde edersiniz.Muhittin sultan bir panteistti.Panteist Allahı aramaz. O zaten Enel hak der.Panteist sadece kendi öz benliğini(Süper egosunu)anlamaya çalışır.O egodaki birliği arzu eder.Çünkü O birlik yaşamdaki başarının anahtarıdır. Ama bunuda hiç bir zaman elde edemez ve yaşamı sefalet ve mutsuzluk içinde sürer gider.Edip harabinin Vahdetnamesini okursak şayet ondada Bu düşünceyi bütün açıklağıyla görürüz.Daha Allah yokkken bu alemde biz onu Var ettik der.O zaman yunus Mevlana öğretiside Panteisttir. Panteizim ise Ateizmin bir koludur.Panteist teist gibi Allahı aramaz. Kensindeki nefs bütünlüğünün onu Allah yapacağını zaten bilir ancak bu Allahlık uzun sürmeyecektir tekrar düşecektir. Panteist bunuda iyi bilir. Ve sebt gününe dayanarak yaşamını ayarlamaz.Çünkü oradaki başarı gelip geçicidir.Sonucuda Hüsrandır.Kanaatimce bütün İlahi kitapları yazanlar(eski ahit,mezmurlar,İnciller,Kuran,avesta,Zend avesta)Talmutların ve hadislerin yazarlarları olan Sofilerde panteisttirler. Ancak bu panteistlerin yazıları Kurnaz hakim sınıflarca yazıldıkları gibi halka lanse edilerek sömürüye alet edilmişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Ben sevmiyorum bu tavrı... Mutsuz, huzursuz ve çaresiz bir tavır, insanı hiç bir yere götürmez...

Kendisini değiştirmekten aciz bir insanın, odanın şeklini bile değiştiremeyeceğini biliyorum, kaldı ki dünya...

Sevmezsen sevme Esron...

Senin sevmen icin kisiligimi karekterimi mi degistirecegim?Bu nasil mantiktir?Sevmiyormus tavrimi...

Peeehhhhh...

Hem kendimi neden degistirecekmisim?

Omurgasizlarin beni kabul edip sevebilmeleri icin bende kemiklerimi aldiracagim öyle mi?Gececeksin onu...

Olmayacak islerle ugrasip kisileri kendine benzetebilmek icin ugrasacagina önce uyduruk tanrini bir kez olsun kanitlamak icin caba göster Esron...

Gercek dogrulari korkusuzca yazan konusabilen, büyük cogunluga aykiri olan insan azdir Esron...

Neden düsüncelerimle tartismak varken benimle ugrasmaktasin? Bos yere benimle ugrasip enerjini harcama kümesde yasayamam.!

Nerde süper zencinin hanimi tanri?

Sitelerde Paylaş

Ben okuduklarımdan bu sonuca varmam. Varana da mani olmam...[/b] :huh:

Sitelerde Paylaş

Muhiddini Arabinin çok önemli bir kıssası vardır:Şamda bir mescidde "Ey insanlar sizin taptığınız Allah benim ayaklarımın altındadır "der.Bu söz Enel Haktanda ileridir.Muhiddin sultan bu sözünün anlamı sorulur:sin şına girdiğinde ne dediğimi anlarsınız der.Yavuz sultan selim han Yıllar sonra Şama girer.ve şam yağmalanır çünkü Osmanlıya karşı direnmiştir.Ve Sultanın o sözü söylerken durduğu yer kazdırılır .Oradan altın ve gümüş hazine çıkar. Bu Anlatım bir masaldır. Ama masallar arkasında manevi gerçekler yatar.Oda şudur kanaatımca Ayaktan kasıt Nefstir. Sizin Allah,Peygamber,din diye taptığınız her şey Benim Nefsimin ortaya koyduğu manevi mefhumlardır.Siz benim söylediklerimi ancak Şının sine girmesi sonucunda düşünerek idrak edebilirsiniz.Bu düşünce ise anacak manevi yıkımlar sonucunda elde edilir.(yani Manevi üreme:Sin ve kaftır yada sin ve şının iç içe girmesidir)İşte o zaman Muhittin sultanın durduğu yerde durur Manevi düşünce (altın) ve ona dayalı sözleri (Gümüşü) elde edersiniz.Muhittin sultan bir panteistti.Panteist Allahı aramaz. O zaten Enel hak der.Panteist sadece kendi öz benliğini(Süper egosunu)anlamaya çalışır.O egodaki birliği arzu eder.Çünkü O birlik yaşamdaki başarının anahtarıdır. Ama bunuda hiç bir zaman elde edemez ve yaşamı sefalet ve mutsuzluk içinde sürer gider.Edip harabinin Vahdetnamesini okursak şayet ondada Bu düşünceyi bütün açıklağıyla görürüz.Daha Allah yokkken bu alemde biz onu Var ettik der.O zaman yunus Mevlana öğretiside Panteisttir. Panteizim ise Ateizmin bir koludur.Panteist teist gibi Allahı aramaz. Kensindeki nefs bütünlüğünün onu Allah yapacağını zaten bilir ancak bu Allahlık uzun sürmeyecektir tekrar düşecektir. Panteist bunuda iyi bilir. Ve sebt gününe dayanarak yaşamını ayarlamaz.Çünkü oradaki başarı gelip geçicidir.Sonucuda Hüsrandır.Kanaatimce bütün İlahi kitapları yazanlar(eski ahit,mezmurlar,İnciller,Kuran,avesta,Zend avesta)Talmutların ve hadislerin yazarlarları olan Sofilerde panteisttirler. Ancak bu panteistlerin yazıları Kurnaz hakim sınıflarca yazıldıkları gibi halka lanse edilerek sömürüye alet edilmişlerdir.

gerçekten bilenle bilmeyen bir olurmu hiç

tesekkurler gerçekci ...kalemine sağlık...

birbirine laf atanlara bos bos forumda lakırdı yapanlara ne dıyım ........örnek alsınlar arkadasdan .................herkes görüşünü bildirsin

bence ateistlerdi ....sebebidir

işde bence pantesistlerdi..... sebebidir ....

bence tesitlerdi sebebi.........dır vs

kurnaz hakim sınıfın sömürüp kendi aşşağılık düşünce ve inançlarına vitrin yapdığı bu büyük adamları böylece hak ettikleri yere taşımış oluruz.....

Sitelerde Paylaş

bence ateistlerdi ....sebebidir

işde bence pantesistlerdi..... sebebidir ....

bence tesitlerdi sebebi.........dır vs

Okuduğunu analiz etme sorununa çare olmak zorunda değil hiç kimse, kusura bakma...

Siz:

Yaşantısıyla, eserleriyle, meselleriyle, sınırsız olan insanları, - muhtemelen, ait olarak kimlik bulduğunuz- gerzek bir "izm" sınırına bu insanları sokamazsınız!

Demek ne demek?

Sitelerde Paylaş

Saflik gerceklik dogru olan ateistliktir.Esit adalet dagitimini ancak gercek ateistler yapabilir.

Panteist, deist, agnostik olan insanlar herkese esit mesafede olacak hukuku temin edemezler.

Laik ve ileri demokrasi olan ülkelerde hukuk gercek ateistler tarafindan temin edilir.

T.C. nin carpik curpuk hukukunda uyduruk tanrilar ve dogmatizm oldugu icin muglak oynak ifadeler bulunmakta ve adalet yoktur.Istiklal marsi dahi sadece hanefi sünnilere hitap ederek diger yurttaslari dislar.

Gercek ateistler herkes icin esit olacak sistemin olusmasini savunarak mücadele ederler.Böyle bir sistemde taşa ata ota boka tapanlar kimseyi polarize edemezler dolayisi ile ateistler icin sorunun büyük bir kismi cözülmüs olur ve dogmalarla uyusmaya calisanlarla ilgilenmezler.Gercek ateist hic bir konuda kendini aldatmaz böyle bir lüksü yoktur.

Yüzlerce kez yazdik altini cizdik fakat hala dogmalarla ve beyinlerinde inanc virüsleriyle yasamaya aliskin insanlar ateistleri kendi saflarina cekmeye calisarak esit sistemi savunan ateistleri yaftalamaya calismaktalar...Viz gelir tiris gider cünkü Türkiye Vıcık Demokratik Hurma İslam Cumhuriyeti'nde yasayan dinsizlerin geneli islamin putlarina tapmaktan kurtulamamislardir.Dolayisi ile ne esit sosyal adaleti nede sokakta ki esitligi bilirler.Omurgasiz ve onursuz yasamaya alistiklari icin esit özgürlükler umurlarinda degildir.

Adam kayirmanin rüsvetin sahtekarligin hirsizligin tembelligin avantanin adaletsizligin yalakaligin sahtekarligin riyakarligin aldatmanin firsatciligin kol gezdigi bir ülkede insanlari aydinlatabilecek parmakla sayilacak kadar IDEALIST ATEIST AYDIN insan bulunmadigi icin diger insanlar elbette önlerine ne sunulursa onlara inanmaktadirlar.

Durum böyle olunca kulaktan beslenen insanlara devlet, Mevlana'yi durmadan "müslüman" olarak pompalamis Fetoscular ise "homo seksüel Mogol ajani" tezi ile ortaya cikarak deli Said'in önünü acmaya calismislardir.

"Sen kendini bilmezsin ya nice okumakir" demistir Yunus Emre fakat berrak özgür beyinlerle okumasini ögrenmek gerekir.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Risalede ve sözlüklerde anlatilan hikayeler Mesnevi'de olan hikayelere benzetilmeye calisilmis ve calintidirlar.

Sözlükler kitabi okunursa ne demek istedigim anlasilacaktir diye düsünüyorum.

Mevlana icin "Mogol ajani homo seksüel" gibi iftiralarda bulunan M.Bayram isimli birisi bulunmakta.Bu kisinin neye inandigi ve bir cemaata sempatisi olup olmadiginin arastirilmasi gerekir.Düsüncelerini kabul edelim veya etmiyelim dünya literatürü Mevlana ve Yunus'u kabul etmektedir fakat deli Said hakkinda yalan yanlis filmler belgeseller cekilip insanlara sunulup bir matahmis gibi büyütülmeye calisildigi halde kimse sesini cikartmamaktadir.Fetoscular deli Said'i sisirip yüceltebilmek icin Mevlana hakkinda konusmayi istemezler.

Diger bir konu ise kisinin özel hayati ve cinsel tercihi kimseyi ilgilendirmedigi gibi camur atmak icin kullanilmaz.

Sitelerde Paylaş

Alayı Panteisttir, nedense islamı bilmeyen yurdum müsloları hep sahip çıkar.

Aksini iddia edin hadi Hodri meydana çağırayım.

Müslüman olmayanlar zeki herşeyi gören yada görmüş, müminler ise hiçbirşeyi göremeyen, aciz, gerizekalı değil mi ?

gel bakalım yurdum ateisti.

Sen çağırdın, ben geldim.

tarihinde musab-bin-umeyr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu isimleri okuyup da bu yargıya ulaşmak hakikaten büyük bir zekâ gibi gelebilir size ancak bu yargınız bana sadece, okuduğunuzu anlamadığınızı düşündürttü ki, "cahil" dediğiniz insanlarla aynı bölgeye koyar sizi...

İnsanları kandırmanın altında hep bir rant, çıkar yatar... Bu ufak noktayı unutmuşsunuz sanırım bu isimleri okurken...

Hatırlatayım:

Sizin bu forumda yazmanızla kendinize sağlayacağınız kadar ufak bir çıkar bile yok bu insanların hayatında...

Sen okudugunu anladin mi bende onu merak ettim, benim bu forumda yazmaktan sagladigim cikar Haci'dan aldigim 5000 $ disinda bir sey yok ki o da cerez parasi ama Mevlana gibi dansözluk yaparak para kazanmiyor ya da Yunus gibi dilencilik yapmiyorum.

Insanlari kandirmanin rant disinda yuzlerce sebebi olabilir, can korkusu vardir adamlarin ama inanclarini gizli gizli anlatmak istiyorlardir, sen her seye rant olarak mi bakarsin? Senin cikarin ne bu foruma yazmakta?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...