Jump to content

Erzurum'da iftar oncesi sigara icen kadina dayak

Recommended Posts

Bu bir kişilik ayıbıdır din değil. Orada kim varsa hepsinin kişiliğinden sorumludur. Aynı şekilde ateistler %90küsür olsa oruc tutan dayak yıcektı mutlaka. Bu insanlıgın içindeki hayvani duygudur.

Dinin az oldugu ülkeleride görüyoruz insanlar kendisini asıyo millet zevk için adam öldürüyo. Hiç onları görmeyin fakat bu olaylar cımbızla cekılır oluyor nedense.

Çin halk cumhuriyetinin yaptıklarını Japonyanın yaptıklarını sacmalıklarını yazın oralarda da ateist nüfus hayli fazla. Her zevki aldım kendımı becerttim olmadı öldüm diyenleri yazın:)

Bırakın bu işleri...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu bir kişilik ayıbıdır din değil. Orada kim varsa hepsinin kişiliğinden sorumludur. Aynı şekilde ateistler %90küsür olsa oruc tutan dayak yıcektı mutlaka. Bu insanlıgın içindeki hayvani duygudur.

Dinin az oldugu ülkeleride görüyoruz insanlar kendisini asıyo millet zevk için adam öldürüyo. Hiç onları görmeyin fakat bu olaylar cımbızla cekılır oluyor nedense.

Çin halk cumhuriyetinin yaptıklarını Japonyanın yaptıklarını sacmalıklarını yazın oralarda da ateist nüfus hayli fazla. Her zevki aldım kendımı becerttim olmadı öldüm diyenleri yazın:)

Bırakın bu işleri...

Sen kendini kandirmaya devam et, muslumanlarin en klasik savunmasidir bu, o dinin degil insanin ayibidir, birak Cin'i Japonya'yi daha Turkiye'de insanlar istedigi gibi sokakta gezemiyor, istemezse oruc tutamiyor. Saka mi yapiyorsunuz siz yahu?

Sitelerde Paylaş

Ben yeterince gerçekciyim. İlk önce gerçekci olmayı öğren. Sonra gerçek şu deki bizde evet buda dogru söylüyor diyelim.Bireysel bir olaydır bu durum.

Ben neden dövmüyorum oruç tutmayan arkadaşlarımı? Sadece tutsan daha güzel olur kardeşim diyorum olaydan bahsedıyorum baktım sıkıldı iplemiyo umrumda değil benimde umrumda olmuyo.

Ona bakarsan izmirin bazi semtlerinde bazı ortamlarındada oruç tutanlar dışlanıyo 2. sınıf ınsan muamelesi görüyo. Bana neden sakal bırakıyorsun sorusuna 'sünnet' dediğimde başıma geleni izmirde ben biliyorum:)

Saçma sapan konusma. Olaya her iki yandanda bak. İnsanları aşşağılayıp kendi bulundugun düzeye getirmeye calısmaktan uzak dur:)Sen oradasın diye kimsenin minimum düzeyde kalması mecburi değildir.

Herkes işine baksın.

Kısacası bencede ayıplanacak bir olay. Herkes kendi dininden dinsizliğinden sorumludur.

Bende içimden sizle aynı tepkiyi veriyorum başlığı okuyunca fakat yazıları görünce illa savunacak bir taraf bırakıyorsunuz. Sen ve senin gibileri gönülden tebrik ediyorum. Sizin sayenizde daha da dindar oluyoruz. Siz olmasanız bu 'lig'de şampiyonluk tadı cıkmaz:)

Saygılar.!

Sitelerde Paylaş

Ben yeterince gerçekciyim. İlk önce gerçekci olmayı öğren. Sonra gerçek şu deki bizde evet buda dogru söylüyor diyelim.Bireysel bir olaydır bu durum.

Ben neden dövmüyorum oruç tutmayan arkadaşlarımı? Sadece tutsan daha güzel olur kardeşim diyorum olaydan bahsedıyorum baktım sıkıldı iplemiyo umrumda değil benimde umrumda olmuyo.

Ona bakarsan izmirin bazi semtlerinde bazı ortamlarındada oruç tutanlar dışlanıyo 2. sınıf ınsan muamelesi görüyo. Bana neden sakal bırakıyorsun sorusuna 'sünnet' dediğimde başıma geleni izmirde ben biliyorum:)

Saçma sapan konusma. Olaya her iki yandanda bak. İnsanları aşşağılayıp kendi bulundugun düzeye getirmeye calısmaktan uzak dur:)Sen oradasın diye kimsenin minimum düzeyde kalması mecburi değildir.

Herkes işine baksın.

Kısacası bencede ayıplanacak bir olay. Herkes kendi dininden dinsizliğinden sorumludur.

Bende içimden sizle aynı tepkiyi veriyorum başlığı okuyunca fakat yazıları görünce illa savunacak bir taraf bırakıyorsunuz. Sen ve senin gibileri gönülden tebrik ediyorum. Sizin sayenizde daha da dindar oluyoruz. Siz olmasanız bu 'lig'de şampiyonluk tadı cıkmaz:)

Saygılar.!

Once birakin bu isleri de Cin'de Japonya'daki insanlarla ugrasin demissin ben de onlardan once ulkede insanlarin oruc tutmadan bile rahat gezemedigini soyleyince de beni insanlari asagilamakla ve onlari kendimle ayni konuma koymaya calismakla suclamissin. Bir de uzerine munferit olay kiniyorum diyerek sozde nefretini ve gercek dusuncelerini saklamaya calisiyorsun. Benim asagiladigim yoktu ama bu lafa bana yaftalamaya calistigin ve asagilik demeye getirdigin icin bu lafi sana aynen iade ediyorum. Senin samimyetine de inanmiyorum bu yuzden bir daha yanit vermeyecegim, tarzim degil bu tur karsilikli hakaretler, sen kendi liginde sampiyon olmaya devam et...

Sitelerde Paylaş

o kadının bır gozunuda ben patlamt ısıtyorum ıoruc tutmayan kafırsın barı saygılı oll

İşte klasik bir müslümanın saygı anlayışı.

Saygıyı sadece kendilerine isterler.

Saygı anlayışları da kendileri gibi yaşamaya seni de zorlamalarıdır.

Ondan sonra da çıkıp İslam sevgi, barış, kardeşilik dinidir diye etrafa çiçek dağıtırlar.

Sitelerde Paylaş

Turkiye'de mahalle baskisi yoktur, isteyen inanir ve dinini uygular isteyen inanmaz diyen muslumanlari yalanlayan haber.... Bu arada haberde de kadinin nedense yabanci sirkette calistigini vurgulamislar...

http://gundem.milliyet.com.tr/erzurum-da-iftar-oncesi-sigara-icin-kadina-sokakta-dayak/gundem/gundemdetay/06.08.2011/1423489/default.htm

Erzurum'da iftar öncesi sigara için kadına sokakta dayak

17:15 | 06 Ağustos 2011

ERZURUM'da sokakta sigara içtiği için bazı kişilerin müdahale etmesi üzerine yakındaki öğrenci yurduna sığınan kadın, polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polislerle, sokakta toplanan öfkeli grup arasında kısa süreli arbede çıktı.

Olay, merkez Yakutiye ilçesinde Esat Paşa Yokuşu Sokağı'nda dün iftar öncesi meydana geldi. Bir yabancı şirkette çalışan Z.B., erkek arkadaşı İ.M. ile sokakta yürürken etrafta kimsenin olmadığı sırada sigara yaktı. Sigarasından birkaç nefes alan Z.B.'ye karşıdan gelen M.Y. ve B.G., "Sigarayı söndür terbiyesiz" diyerek müdahale etti.

Z.B. de "Oruç tutamayacak durumda olabilirim ya da oruç tutmamayı tercih etmiş olabilirim. Bu sizi neden ilgilendiriyor?" karşılığını verince M.Y. ve B.G. iddiaya göre genç kadının üzerine yürüdü. Müdahale eden bu kişiler tarafından tartaklanan Z.B. ve erkek arkadaşı İ.M. kalabalığın toplandığını görünce hemen yakındaki erkek öğrenci yurduna sığındı ve polisten yardım istedi.

Gelen polis ekibine olayı anlatan Z.B. ve arkadaşı İ.M., kendilerine müdahale eden M.Y. ve B.G.'den şikayetçi oldu. Bu kişileri emniyete götürmek isteyen polislerle çevrede toplanan öfkeli kalabalık arasında arbede çıktı. Bir polis ile 2 kişinin hafif yaralandığı arbedenin ardından polisler şikayetçi Z.B. ve İ.M. ile sigara yüzünden onlara müdahale eden M.Y. ve B.G.'yi Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Birbirlerinden şikayetçi olan 4 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi ve burada ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

SALİH Bir Müslüman Olarak Benimde Tenkit Edebileceğim Bir Durum.

GERÇEK MÜSLÜMAN ın İşi Değil Bu.

Birkaç tane YOBAZ ' IN İŞİ.

Sitelerde Paylaş

Bazı müslümanlar şu şekilde olayı meşrulaştırmaya çalışıyor: Oruçlu insana saygınız olsun.

Öncelikle kimin oruç tutup tutmadığı kimsenin umrunda değildir.

Birileri oruç tutuyor diye yemeden içmeden kesilecek değiliz.

Ancak ben bu saldırıyı her yıl yapanlardan hiçbirinin canının yemek çektiğini, ya da sigara içeni görüp sigara çektiğini zannetmiyorum.

Sadece 'herkes oruç tutmalı' diye ilkel bir mantığa sahipler.

Bu kadar ilkel insanlar mide bulandırıyor.

Gazi Üniversitesinde bir ara kantin camlarına 'Ramazan'da açığız' yazısı ülkücüler tarafından kasten asılır yemek yemeye gelenleri de döverlerdi.

Adamların tek derdi 'oruç tutmayanı nasıl dövebilirim?'

Oruçlu adama saygı bahane, oruç tutmayanı hastalıklı sebeplerden dolayı dövmek şahane.

Sitelerde Paylaş

Herkes işine baksın.

Saygılar.!

İnsan kendini kandırdığı için iyi ki para ödemiyor yoksa yedi göbek sonraki torunlarınız borcunuzu ödüyor olurdu...

Doğu hariç ülkenin her yerini oldukça iyi bilirim...

Keşke gerçek bir sayım yapılabilse göreceksiniz ki:

İzmir'de oruç tutan sayısı, kesinlikle Konya'dan az değildir... Münafik sayısı kesinlikle azdır... Konya'da oruç tutmayan gidip evine yer, İzmir'de ise oruçlu oruçlu olmayanla oturup onun yemek masasında sohbet eder...

Zaten yazdığınızda belirtmişsiniz, arkadaşlarınıza: Tutsan daha iyi olur diyormuşsunuz...

İzmir, on sekizini geçmiş birisine "oruç tutsan iyi olur" şeklinde bir yaşam şekli müdahalesinde bulunabileceğiniz bir yer değil... Başka şehirlerle karıştırmayın...

Sakalıma sünnet dediğim için dışlandım, şeklindeki tespitiniz de farkında olmasanız da, yine size ait bir inanç...

Bu olay biresyel mireysel değildir... Konya, Kayseri, Trabzon dahil bir çok şehirde, yüz binlerce insan, oruç taklidi yaparak yaşamaktadır, siz ve sizin gibilerin din anlayışı yüzünden, siz ve sizin gibiler - belirttiğiniz üzere- karşınızdaki insanın hayat şekline karışmakta, sizin gibi yaşamayanlara "böyle yapsan daha iyi olmaz mı" deme hakkını kendinizde görmektesiniz...

Niye?

Çünkü tüm dinler faşisttir... Dinlerin tabiatı budur...

Ufak ama çok ufak ve masummuş gibi yapılan vurgunuz içinde tehdit, yargı ve her türlü şiddeti barındırmaktadır:

Tutsan daha iyi olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

SALİH Bir Müslüman Olarak Benimde Tenkit Edebileceğim Bir Durum.

GERÇEK MÜSLÜMAN ın İşi Değil Bu.

Birkaç tane YOBAZ ' IN İŞİ.

Doğru söylüyor olabilirsiniz ama sizi tanımıyorum ve pek çok müslüman tanıyorum ben... Tanıdıklarım arasında "salih" sayısı binde bir bile değil...

Sitelerde Paylaş

Kim ne derse desin dinlerin çoğunda, özellikle de zorlama vardır. Cımbızla ayet çekip, dinde zorlama yoktur diyenleri dikkate almamak lazım çünkü müslümanların çoğu daha kendi dinlerini tanımıyor. Şu ana kadar dinde zorlamanın olup olmadığıyla ilgili bir sürü müslümanla konuştum, tamamı farklı şeyler söyledi. İslam, diğer birçok din gibi basit bir inanç sistemi olmaktan ziyade bir yaşam programıdır da. Yaşamın her anını kontrol altında tutan bu din aslında siyasi bir programdır da. Şeriatı uygulamak mecburi değildir diyen müslümanlar kendilerini kandırıyorlar. Maide suresi 44. ayette şeriatı uygulamayanların müslüman olamayacağı açıkça belirtilmiştir, ama kendini ılımlı olarak tanımlayan bir çok müslüman bu hükmü dikkate almayarak, tamamına inanıyoruz edikleri kitaplarıyla çelişiyorlar. Tabi bu durum şimdilik bizlerin işine yarıyor yoksa şeriat hükmüne göre dinden dönenleri falan öldürürlerdi.

Geçenlerde İslamcı yazar Hayrettin Karaman da benzer bir beyanda bulunmuştu: '' Her müslüman kamuya açık alanda dine, ahlaka, adaba aykırı bir davranışa müdahale etmekle yükümlüdür''. Bu sözleri söyleyen bir zihniyetten hoşgörü beklemek abesle iştigaldir bence.

Kısacası oruç tutmayan kadını döven adam kendi ahlak anlayışına göre haklı, yaptıklarını meşruiyet zeminine oturtuyor.

Müslümanların müslümanlık yapmasından daha doğal ne olabilir ki. Hata müslümanlardan hoşgörü bekleyende. Müslüman hoşgörülü olamaz sadece bazen tahammül eder.

Not: Atestim

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kim ne derse desin dinlerin çoğunda, özellikle de zorlama vardır. Cımbızla ayet çekip, dinde zorlama yoktur diyenleri dikkate almamak lazım çünkü müslümanların çoğu daha kendi dinlerini tanımıyor. Şu ana kadar dinde zorlamanın olup olmadığıyla ilgili bir sürü müslümanla konuştum, tamamı farklı şeyler söyledi. İslam, diğer birçok din gibi basit bir inanç sistemi olmaktan ziyade bir yaşam programıdır da. Yaşamın her anını kontrol altında tutan bu din aslında siyasi bir programdır da. Şeriatı uygulamak mecburi değildir diyen müslümanlar kendilerini kandırıyorlar. Maide suresi 44. ayette şeriatı uygulamayanların müslüman olamayacağı açıkça belirtilmiştir, ama kendini ılımlı olarak tanımlayan bir çok müslüman bu hükmü dikkate almayarak, tamamına inanıyoruz edikleri kitaplarıyla çelişiyorlar. Tabi bu durum şimdilik bizlerin işine yarıyor yoksa şeriat hükmüne göre dinden dönenleri falan öldürürlerdi.

Geçenlerde İslamcı yazar Hayrettin Karaman da benzer bir beyanda bulunmuştu: '' Her müslüman kamuya açık alanda dine, ahlaka, adaba aykırı bir davranışa müdahale etmekle yükümlüdür''. Bu sözleri söyleyen bir zihniyetten hoşgörü beklemek abesle iştigaldir bence.

Kısacası oruç tutmayan kadını döven adam kendi ahlak anlayışına göre haklı, yaptıklarını meşruiyet zeminine oturtuyor.

Müslümanların müslümanlık yapmasından daha doğal ne olabilir ki. Hata müslümanlardan hoşgörü bekleyende. Müslüman hoşgörülü olamaz sadece bazen tahammül eder.

Not: Atestim

Ben de katiliyorum, Islam bir yasam felsefesi sunar ve onun disindaki yasamlara da soz hakki verilmez, diger turlusu kendisi ile celisir. Bunu kabul etmek istemeyenler gercekten dinini iyi bilmeyenlerdir.

Sitelerde Paylaş

Ben de katiliyorum, Islam bir yasam felsefesi sunar ve onun disindaki yasamlara da soz hakki verilmez, diger turlusu kendisi ile celisir. Bunu kabul etmek istemeyenler gercekten dinini iyi bilmeyenlerdir.

Sence bu dedigin, baska bir dini felsefe icin gecerli degil mi?, sadece Islam'a ve seriata mi ozgu?

tarihinde evrensel-insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.....Şeriatı uygulamak mecburi değildir diyen müslümanlar kendilerini kandırıyorlar. Maide suresi 44. ayette şeriatı uygulamayanların müslüman olamayacağı açıkça belirtilmiştir, ama kendini ılımlı olarak tanımlayan bir çok müslüman bu hükmü dikkate almayarak, tamamına inanıyoruz edikleri kitaplarıyla çelişiyorlar. Tabi bu durum şimdilik bizlerin işine yarıyor yoksa şeriat hükmüne göre dinden dönenleri falan öldürürlerdi...

Ilımlı hafif müslümanları bilmem, Kuran'ın hepsine inananlar bu ayete de inanır.

Maide 44:

......Artık insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi, az bir menfaat karşılığında satmayın ve kimler, Allah'ın indirdiği hükme uygun olarak hüküm vermezlerse onlardır kâfirlerin ta kendileri!

Önce, Tevrat'ın indirildiğini fakat sonra ondan sapıldığını söyler.

Bu ayette, ise sapkınlık sebebi olarak Allah'ın değil, insanların hükmüne uymak, verilir. Ayetler az bir paraya satılır (anladığım kadarıyla kısas hükümleri, parası olanlarca rüşvetle savsaklanır).

Sonraki ayette Kısas hükmü verilir (cana can, yaralamaya yaralama) Bunun dışındaki cezaların adaletsiz olduğu.

Ayette başka nüanslar da var.

Dinden döneni öldürmek filan bunlar "İndirilene uygun" hükümler değil. Bunun gibi bir sürü saçmalığı uygulamak isteyen "şeriatçılar" varsa, indirilene uygun hüküm vermeyecekleri için, "kafirin ta kendileri." olurlar. Ayetler her çağda yürürlükte ise, şimdiki şeriatçılardan değil, Allah'dan korkmamız gerektiği bakidir.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın indirdiği farzedilen hükümlerden başka yeni hükümler eklemek caiz değildir anlamını çıkardıysan yanılıyorsun. Burada anlatılmak istenen Allahın hükümleriyle çelişen hükümlerin verilemeyeceğidir. Aynı mantıkla sana göre kırmızı ışıkta geçmenin yasaklanması bile Allahın indirdikleri arasında yer almadığından caiz değildir.

Madem sordun bir sürü saçmalığı uygulamak isteyen şeriatçılar var. İran, SA gibi ülkelerde ateist olan kişiler asılarak idam cezasına çarptırılıyorlar ve devlet dayanak olarak Muhammedin söylediği farzedilen bir hadisi kaynak gösteriyor. Eğer müslümansan en azından sahih hadis denen hadisleri de uygulaman gerekir. Cübbeli'nin videolarını izlersen İslamın nasıl da korkunç yasaklar ve muazzam insan hakları ihlaliyle dolu bir savaş dini olduğunu görebilirsin; ama bunu yapabilmen için tarafsız gözle bakman gerekir ki kör iman bunun önündeki en büyük engeldir. Tarih boyunca Osmanlı da dahil olmak üzere yüzyıllarca şeriat develtlerinde din değiştirmenin cezası ölümdü. Yani yazdığımız bu yazılardan dolayı idam edilebilirdik. İslam daha önce bahsettiğim gibi bir yaşam programı olduğundan, programın dışına çıkmaya çalışanlar imha edilir. İslam asla basit bir inanç sistemi değildir, o daha çık yaratılmaya çalışılan ideal bir teokratik bir sistemin adıdır.

Bir müslümanın farkında olmadan dinden çımkma tehlikesi her zaman mevcuttur bu durum onların kendilerini her daim kısmalarına sebep olur, bu da müslümanların en öfkeli dini gurubu oluşturmalarının sebebidir. Her şeyin önceden kabullenilmesi yaratıcı düşüncenin önünü mutlaka kesecektir.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın indirdiği farzedilen hükümlerden başka yeni hükümler eklemek caiz değildir anlamını çıkardıysan yanılıyorsun. Burada anlatılmak istenen Allahın hükümleriyle çelişen hükümlerin verilemeyeceğidir. Aynı mantıkla sana göre kırmızı ışıkta geçmenin yasaklanması bile Allahın indirdikleri arasında yer almadığından caiz değildir.

Allah'ın hükümlerine yenilerini eklemek caiz değildir demiyorum. Kafirliktir diyorum (ben değil Allah diyor.) Caiz olmayan şeyleri yapanlar kadar yumuşak davranılmaz bunlara. Bunlar mütemadiyen sizinle savaşırlar (taliban gibi). Ve bu savaşta görüldüğü yerde öldürülürler. Kafirlerin cezası işte budur.

Madem sordun bir sürü saçmalığı uygulamak isteyen şeriatçılar var. İran, SA gibi ülkelerde ateist olan kişiler asılarak idam cezasına çarptırılıyorlar ve devlet dayanak olarak Muhammedin söylediği farzedilen bir hadisi kaynak gösteriyor. Eğer müslümansan en azından sahih hadis denen hadisleri de uygulaman gerekir. Cübbeli'nin videolarını izlersen İslamın nasıl da korkunç yasaklar ve muazzam insan hakları ihlaliyle dolu bir savaş dini olduğunu görebilirsin; ama bunu yapabilmen için tarafsız gözle bakman gerekir ki kör iman bunun önündeki en büyük engeldir. Tarih boyunca Osmanlı da dahil olmak üzere yüzyıllarca şeriat devletlerinde din değiştirmenin cezası ölümdü. Yani yazdığımız bu yazılardan dolayı idam edilebilirdik. İslam daha önce bahsettiğim gibi bir yaşam programı olduğundan, programın dışına çıkmaya çalışanlar imha edilir. İslam asla basit bir inanç sistemi değildir, o daha çık yaratılmaya çalışılan ideal bir teokratik bir sistemin adıdır.

Bir müslümanın farkında olmadan dinden çımkma tehlikesi her zaman mevcuttur bu durum onların kendilerini her daim kısmalarına sebep olur, bu da müslümanların en öfkeli dini gurubu oluşturmalarının sebebidir. Her şeyin önceden kabullenilmesi yaratıcı düşüncenin önünü mutlaka kesecektir.

Allah'ın indirdikleriyle değil kendi koyduklarıyla hareket eden kafirler topluluğu için İslam deyip geçiyoruz. Evet, İslam, Tevrat'ı satanların ve hristiyanların dininden daha şiddetli kafir bir din haline gelmiş. Dinlerin doğal seyrinde var bu. Kuran'ın deyimiyle büyük bir fitne var. Kör imanın müsade ettiği kadarıyla şimdiye kadar en azından "indirilen"de din değiştirmenin bir cezası olmadığını, Kuran'a göre böyle vicdani konularda özgürlük olduğunu, bunu tartışmanın bile abes olduğunu görebildim.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın hükümlerine yenilerini eklemek caiz değildir demiyorum. Kafirliktir diyorum (ben değil Allah diyor.) Caiz olmayan şeyleri yapanlar kadar yumuşak davranılmaz bunlara. Bunlar mütemadiyen sizinle savaşırlar (taliban gibi). Ve bu savaşta görüldüğü yerde öldürülürler. Kafirlerin cezası işte budur.

Allah'ın indirdikleriyle değil kendi koyduklarıyla hareket eden kafirler topluluğu için İslam deyip geçiyoruz. Evet, İslam, Tevrat'ı satanların ve hristiyanların dininden daha şiddetli kafir bir din haline gelmiş. Dinlerin doğal seyrinde var bu. Kuran'ın deyimiyle büyük bir fitne var. Kör imanın müsade ettiği kadarıyla şimdiye kadar en azından "indirilen"de din değiştirmenin bir cezası olmadığını, Kuran'a göre böyle vicdani konularda özgürlük olduğunu, bunu tartışmanın bile abes olduğunu görebildim.

Sana bir soru soracağım Türkiye'de müslümanım diye geçinen kişilerin farkında olmadan ayet veya hadisleri inkar ederek dinden çıkmış olduğunun bilmem farkında mısın? Müslümanların bir çoğu da dinlerindeki çelişkiyi gösterenleri öldüren Talban gibi gerçek müslüman örgütlerin aksine, Kuranın o ifadesinde mecazlık var diyerek dinlerini bugüne uyarlamaya çalışıyor. Örneğin tüm bilim dünyasının hem fikir olduğu şekilde evren 13,7 milyar; Dünya ise 4,5 milyar yaşındadır ve bu bilgi Orta Doğu'nun hala yaşayan dinleri olan İslam, Hristiyanlık ve Yahudilikle belirgin bir şekilde çelişir. İslam a göre önce gök sonra yer olmak üzere Dünya 6 günde yaratılmıştır. Bu bile bu kitapların yazıldığı dönemdeki dünya ve evren bilgisini yansıttığının apaçık kanıtır. Kuran'da Güneşin dünya üzerinde balçığa battığı ayetler, jeolojik olarak hiçbir kanıtı olmamasına rağmen 5 milyor türü gemisine sığdıran Nuh tufanı efsanleri gibi motifler o dünem insanları arasında bilinmeyenleri açıklamak niyetiyle anlatılnan efsane bazlı hikayelerdi. Hiç farkettin mi dünyadaki tüm dindar müslümanların hatta Kanada'daki müslümanların bile ''çöl kıyafeti giydiklerini''.

Yıllarca müslümanlar da herkes gibi Dünya'nın düz olduğuna ve 6 günde yaratılıp, 7000 yaşında olduğuna inandılar. Yıllar geçip bilim adamları tarafından aksi ispatlanınca '' burada mecazlık var'' gibi gülünç savunmalara geçtiler. Tarih boyunca yüzlerce din var oldu, çoğu binlerce yıl dayanmasına rağmen günümüzde artık sadece tarihin tozlu sayfalarında anılmak üzere yitip gitti; biz şimdi nasıl insanlar 2000 yıl önce zeusa inandı diyorsak; 2000 yıl sonra bizibulan bir arkelog da insanlar ''binlerce yıl önce İslam diye bir dine inanmışlardır.'' diye not alabilir defterine.

Sana son sözüm şu bir müslüman şeriatçı olmak zorundadır. Demokrasi, sosyal demokrasi gibi sözleri ağzına alanların bile dinden çıkma olasılığı mevcuttur. Müslüman teokrasiyi savunmaya mecburdur. Tüm bu verileri aylar önce kendim de müslüman iken araştırmıştım İslami sitelerden. Dinimizislam, sorularla islam.... gibi sitelerden.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...