Jump to content

Dinlerle Nasıl SAvaşılır

Recommended Posts

Mesleki forumumda Stephen HAwking'in tanrının bir masal perisi olduğu yazısını ekledim. Ardından gelen cevap "Allah bu insanları hidayete erdirsin" şeklinde idi.

Türkiye'de aydın diye bildiğimiz doktorlar, eczacılar, akademisyenler bile islam tarafından zehirlenmiş durumdadırlar. Bu insanlar genetik vs bilseler de bilimden zerre kadar anlamamaktadırlar. İslam Türkiye'de o denli etkili ki şu anda özellikle okumuş kesim dahi son derece bağnaz olabiliyor.

Son yıllarda Nur cemaatinin bir taktiği olarak cemaatten yetiştirdiklerini hakim, savcı, doktor yapmasının bir sonucu oalrak görüyorum bu durumu. Öyle başarılı oldular ki artık dindar olmamak bu ülkede ayıplanmaya başladı. Çok çalıştılar ve meyvalarını aldılar.

Bu bağnazlıkla bizler malesef aktif olarak mücadele edemiyoruz. Bizden önceki nesiller de ellerinde fırsat varken mücadele etmediler. şimdi mücadele edenleri de adliye koridorları bekliyor.

Ancak gene de mücadele etmek gerekiyor. Ama nasıl? Forumun ulaşabildiği kitle fazla değil. Birkaç insan. Daha geniş kitlelere daha efektif ulaşabilmek gerekir. Bu ise kimlik ifşaası demektir ve arabanıza bomba koyulması ile sonuçlanabilir.

Peki olacaklara seyirci mi kalacağız? 2023 şeriat yılına doğru gidiyor olmamız gerçeğini mi bekleyeceğiz? Dinlerle savaşta ne yapacağız? NAsıl savaşacağız. Elimizdeki en güçlü silah nedir?

Fikirlerinizi bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Medeni insanların dini yargıları daha toleranslı olabilir. Ancak böyle bir durumda o medeni insanlar dinden uzaklaşmış olur.

İSlam dini ve aslında diğer dinler de bunun içinde bağnazdır.

Değiştirilemez, ehlileştirilemez.

Ehlileştirmeye çalışmak nafiledir. Her zaman dinin kendi köklü bağnazlığına çarparsınız.

Modernleştirmeniz için dini değiştirmeniz, yeni kitap yazmanız vs gerekir ki islamda bu yapılamaz.

ZAten böyle daha esnek bir din oluştursanız da o din de gerçekleri yansıtmayacaktır.

Tüm inançlar içlerinde hurafeler taşırlar. Aski zaten inanç olmaktan çıkar.

Hurafeler de adaletsizlik ve baskı getirebilir.

En iyisi yalın gerçekleri insanlara ulaştırmak ve bağnaz dinleri ortadan kaldırmaktır.

Sitelerde Paylaş

Medeni insanların dini yargıları daha toleranslı olabilir. Ancak böyle bir durumda o medeni insanlar dinden uzaklaşmış olur.

Ehlileştirmeye çalışmak nafiledir. Her zaman dinin kendi köklü bağnazlığına çarparsınız.

Modernleştirmeniz için dini değiştirmeniz, yeni kitap yazmanız vs gerekir ki islamda bu yapılamaz.

ZAten böyle daha esnek bir din oluştursanız da o din de gerçekleri yansıtmayacaktır.

En iyisi yalın gerçekleri insanlara ulaştırmak ve bağnaz dinleri ortadan kaldırmaktır.

Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşım boş işlerle uğraşma ya...

binlerce yıldır yapamamışsınız avucunuzu yalamışsınız hala ne diyorsun :) ne arlanmaz adamlarsınız yahu :)

bak senin ve senin gibiler için rabbim ne demiş.İyi oku sonra düşün binlerce yıldır niye üstün gelemediğinizi.

Eğer biraz aklını çalıştırırsan tabi

SAFF 8

Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Senin gibiler yüzünden Dünya'nın en fazla cari açık veren ülkesiyiz. Senin aklına göre MArs'a gitmek boşuna, insan kökenini araştırmak saçma, önlem almak kadere karşı gelmek demek.

Bir savaş çıkarsa ve elin İsraillisi anana tecavüz ederse de rabbine şükret. Emin ol doğacak kardeşinle seni deniyordur.

Sitelerde Paylaş

Senin gibiler yüzünden Dünya'nın en fazla cari açık veren ülkesiyiz. Senin aklına göre MArs'a gitmek boşuna, insan kökenini araştırmak saçma, önlem almak kadere karşı gelmek demek.

Bir savaş çıkarsa ve elin İsraillisi anana tecavüz ederse de rabbine şükret. Emin ol doğacak kardeşinle seni deniyordur.

Cari açığın bu konuyla ne ilgisi var kardeşim :)

Sizinle bizim aramızdaki fark siz bilimi yaratanı inkar için kullanmanız bizim ise onu tastik için kullanmamız.

Kimsenin marsa gitmeyelim dediği yok.Bu dünyanın da sınırlarından da çıkalımki yaratanın gücünün kudretinin sonsuzluğunu iyice idrak edebilelim.

İnsanın kökenini araştırmak niye saçma olsun böyle bir şey dediğimiz yok.Saçma dediğimiz şey sırf yaratıcıyı inkar etmek için insanın kökenini maymuna dayandırmanız.

İlim ilim bilmektir

İlim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin

Ya nice okumaktır

Okumaktan murat ne

Kişi Hak'kı bilmektir

Çün okudun bilmezsin

Ha bir kuru ekmektir

Okudum bildim deme

Çok taat kıldım deme

Eğer Hak bilmez isen

Abes yere gelmektir

Merak etme bir savaş çıkarsa meydanlarda oluruz.Sizin gibiler gibi ben o soğuk demir parçasını elime almam demeyiz.

Kendi anamızıda senin ananıda koruruz.

Sitelerde Paylaş

Bir savaş çıkarsa meydanda olman ne senin ananı ne de benimkini kurtarır.

Artık savaşlar insansız yapılıyor. Birkaç yıl içinde İranın nasıl dağıtıldığını göreceksin. İrana bir savaş kaçınılmaz ve bilimden uzak İran, İsraile boyun eğecektir.

Bilim ile dinin alakası şudur:

Bilim tanrısız yapılır. TAnrısızdır ki sonuna gelindiğinde "Tanrı böyle yaratmış" demez bilim adamları. Demedikleri için de sonun da arkasına bakarlar ve daha başka şeyler görürler. İşte o daha başka şeyleri sizler göremezsiniz.

Hem sen bilimden ne anlarsın ki? Ne de olsa müslümansın. Müslüman olmakla bilimden anlamak tezat kavramlardır.

Sitelerde Paylaş

Ben dinlerin bu yükselişi durumunu paniğe bağlıyorum.

Bilgi artık dolaşımda. Ne kadar engellerseniz engelleyin başedemezsiniz. Dünyada ciddi bir dinsizleşme görüyoruz, bu dinsiz nüfusun dominan olduğu toplumların son derece medeni, gelişmiş, demokratik ve özgürlükçü, ekonomik anlamda da oldukça iyi bir seviyede olduklarını biliyoruz. Artık her şeyden haberdarız...

İnterneti sansürleme çabalarının, farklı bile olsalar dinlerin ve onların liderlerinin örgütlenip işbirliği yapmalarının tek nedeni budur çünkü insanlar artık daha kolay aydınlanıyor, internette örgütlenip karşı çıkıyor. Dolayısıyla dinlerin şiddeti de artıyor.

Bir etken de kadınların ellerine aldıkları özgürlük...

Erkek egemen dünya kadını eskisi gibi kontrol edemiyor, İslam toplumlarında bile kadınlar kıpırdanmaya başladı. İslam'ı reforme etmeye çalışarak çıkış yolu açmaya uğraşıyorlar.

Bunun farkında olan din tacirleri ise şiddeti artırıyor.

Bir doyma noktası vardır, dünya oraya ulaşacak ve dinler etken unsurlar olamayacak artık. Bilginin ve bilimin önüne geçmek imkansızdır.

Bizim vereceğimiz savaş da bu gerçeklerle uyumlu olacak.. Bıkmadan, pes etmeden konuşacak, anlatacak, aydınlanmaya ve aydınlatmaya devam edeceğiz.

Dinler artık köşeye sıkıştı, bilime yapışmak zorunda kaldı. Bilimciler bu tacizler karşısında aslında afalladı ve yüksek ses çıkaramadı ama onlar da artık konuşuyor.

Dawkins'le açılan bu yol giderek genişliyor.

Biraz daha zaman...

Sitelerde Paylaş

Bir savaş çıkarsa meydanda olman ne senin ananı ne de benimkini kurtarır.

Artık savaşlar insansız yapılıyor. Birkaç yıl içinde İranın nasıl dağıtıldığını göreceksin. İrana bir savaş kaçınılmaz ve bilimden uzak İran, İsraile boyun eğecektir.

Bilim ile dinin alakası şudur:

Bilim tanrısız yapılır. TAnrısızdır ki sonuna gelindiğinde "Tanrı böyle yaratmış" demez bilim adamları. Demedikleri için de sonun da arkasına bakarlar ve daha başka şeyler görürler. İşte o daha başka şeyleri sizler göremezsiniz.

Hem sen bilimden ne anlarsın ki? Ne de olsa müslümansın. Müslüman olmakla bilimden anlamak tezat kavramlardır.

Ahh canım benim.Savaşların insansız yapıldığınıda nerden çıkardın.Bugün savaş konseptleri hala piyade üzerinedir.

uzakdan bombalamalarla savaşın kazanılması mümkün değildir.Fiili işgal etmen gerekiyor.

İsrail irana tek başına savaş açsında görelim.Ne hale geliyor.Ağlayan komandolara karşı köklü geçmişe sahip pers varisleri.

Bilim sizin ateistlerin tekelimdemi kardeşim ne saçmalıyorsun sen.Bilimin tanrısız yapıldığı ateistlerin kuruntusu

Bilimi inançsızlığınızın sığıncak bir limanı olarak görmekten vaz geçin artık.

Sitelerde Paylaş

Ben dinlerin bu yükselişi durumunu paniğe bağlıyorum.

Bilgi artık dolaşımda. Ne kadar engellerseniz engelleyin başedemezsiniz. Dünyada ciddi bir dinsizleşme görüyoruz, bu dinsiz nüfusun dominan olduğu toplumların son derece medeni, gelişmiş, demokratik ve özgürlükçü, ekonomik anlamda da oldukça iyi bir seviyede olduklarını biliyoruz. Artık her şeyden haberdarız...

İnterneti sansürleme çabalarının, farklı bile olsalar dinlerin ve onların liderlerinin örgütlenip işbirliği yapmalarının tek nedeni budur çünkü insanlar artık daha kolay aydınlanıyor, internette örgütlenip karşı çıkıyor. Dolayısıyla dinlerin şiddeti de artıyor.

Bir etken de kadınların ellerine aldıkları özgürlük...

Erkek egemen dünya kadını eskisi gibi kontrol edemiyor, İslam toplumlarında bile kadınlar kıpırdanmaya başladı. İslam'ı reforme etmeye çalışarak çıkış yolu açmaya uğraşıyorlar.

Bunun farkında olan din tacirleri ise şiddeti artırıyor.

Bir doyma noktası vardır, dünya oraya ulaşacak ve dinler etken unsurlar olamayacak artık. Bilginin ve bilimin önüne geçmek imkansızdır.

Bizim vereceğimiz savaş da bu gerçeklerle uyumlu olacak.. Bıkmadan, pes etmeden konuşacak, anlatacak, aydınlanmaya ve aydınlatmaya devam edeceğiz.

Dinler artık köşeye sıkıştı, bilime yapışmak zorunda kaldı. Bilimciler bu tacizler karşısında aslında afalladı ve yüksek ses çıkaramadı ama onlar da artık konuşuyor.

Dawkins'le açılan bu yol giderek genişliyor.

Biraz daha zaman...

:):) biraz daha zamanmı.Binlerce yıl yetmedimiki hala zaman istiyorsunuz.

Neyse canım problem değil istediğin kadar zaman verelim size :) ama göremeyeceğiniz kesin

hala kuruntularla kendinizi avutup duruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

İsrail İran'a boyun eğdirirse ateist olacak mısın?

Ben imanım üzerine bahse girmem dostum.Ben sana fikrimi söyledim.tek başına İsrail İran'ı yenemez diye

ama senin imanın olmadığı için bahse girebilirsin :)

sen İran İsrail'i yenerse müslüman olucakmısın ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...