Jump to content

Ben artık ayrılmak istiyorum..

Recommended Posts

PKK ve destekçisi Kürler'i eleştirmeye kalkan herkes bir şekilde etnik kökenini belirtmek zorunda hissediyor kendisini.

Uzun süredir özellikle buna dikkat ediyorum. Kürler'i eleştirmeye kalkan herkes direkt "Türk" olmakla suçlanıyor çünkü. Derhal Türk ırkçısı ilan ediliyor. İnsanlar da bunu bildikleri için "Ben Türk bile değilim, Boşnak'ım, lazım, Makedon'um" vs. diyor.

Bu bir baskıdır işte. İnsanları, etnik kökenlerini belirtmek zorunda bırakmaktır esas ırkçılık. Türk olmak suç mudur, Türk olanın Kürt'ü eleştirme ya da PKK'ya veya destekçisi Kürt'e laf söyleme hakkı yok mudur? Irkçı sizlersiniz. İnsanları etnik kökenleriyle konuşmak zorunda bıraktığınızı göremiyor musunuz?

Ben Türk'üm. Öz be öz Türk'üm. PKK'ya da destekçisi Kürt'e de, Kütler'in o ilkel gelenek ve göreneklerine de, yozluklarına yobazlıklarına da istediğim eleştiriyi getirme hakkına sahibim. Herkes ne kadar sahipse ben de o kadar sahibim. Üstelik Mohammed gibi de düşünmüyor, size bir milimetre bile toprak bahşedilsin istemiyorum.

Sizin özelliğiniz ne? İlkel olup ölüm saçmakla tehdit etmek mi gücünüz? Terör mü sizin yegane silahınız?

Yıldıracaksınız, şirret yapıp önünüze geleni ırkçı ilan edeceksiniz, katil bir sapığı adam diye ortaya sürüp etrafında toplanacak, bizi de kabule zorlayakcasınız öyle mi?

Irkçı sizsiniz. Dibine kadar ırkçısınız hem de.

Aynen sana katılıyorum.. Bu yüzden yazımın arasında Türk olmadığımı belirttim.. Bu işin ırkçılıkla alakası YOK.. Türk değilim diyorum ama buna rağmen Türk ırkçısı ilan ediliyorum.. Ben Anadolu insanıyım.. Bu demektiir ki ben Kürdüm, Ermeniyim, Rum'um, Çerkez'im, Laz'ım ama PKK ve onu destekleyenler gibi ilkel ve adi değilim.. Amca, teyze, hala kızı ona gönül vermedi diye kurşun sıkanlara karşıyım. Akrabaları ile evlenecekler diye ilkelliklerini sürdürecekler diye özgür değiliz diye böğürüp terörle masumları öldürenlere karşıyım.. Sizin ilkelliğiniz yüzünden yaftalanmaya karşıyım.. Defolun gidin alın güney doğuyu ne isterseniz onu yapın.. Ancak ilkelliğinizden bu şekilde yaftalanmaktan kurtuluruz.. Barış diyerek terörü destekleyen dünyadaki tek yaratıklar sizlersiniz.. Barış olacakta ne değişecek?

Amca, hala, teyze bilimum akrabalarınızı sizi sevmedi diye öldürmekten mi vaz geçeceksiniz?

.............................................

Yolda yürüyen biri karınıza baktı diye kurşunlamaktan mı vaz geçeceksiniz?

Bütün bunları benim vergilerimle mi yapacaksınız?

Siz bunlardan vazgeçmezsiniz.. Bunun için benim gibilere mushil içirirsiniz ki daha fazla sıçayım daha fazla vergi ödeyim size yarasın diye..

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10. iletide adama doğrudan giydiren, sonraki iletilerde terbiyesizliğin dozunu arttıran sensin. Bu iletinle de hakaret etmeye başladın. Edebinle konuşman için bu sana bir uyarıdır.

Aynı şekilde Mohammed de ifadelerine dikkat etmelidir...

Ne o doğruları demem PKK destekçilerinin sana verdiği uyuşturucunun etkisini mi azalttı?

Sitelerde Paylaş

Sen tehdit ediyorsun demedim. Sen terbiye ediyorsun da demedim.

Onlara karşı taraf değilmiş gibi görünüp taraf oluyorsun. Bunun bile farkında değilsin.

Senle aramızda bir bağ var ve birbirimizi kıramıyoruz pek :)

Bak şimdi, 'taraf olmak' diyerek kastettiğin şey taraf olmak değil. Sen 'o taraf'ta olduğun için bunu 'taraf olmak' diye algılıyorsun.

Çözüm önerisi yok, hiçbir şey yok; ama çocuklarının geleceğini düşündüğünü söylüyorsun.

Bu işlerin bir kaç tane çözüm yolu vardır.

Ya bu adamları öldüreceksiniz -ki bu Kürtlerin neredeyse %70'i demek. Pante her ne kadar bunu inkar edecekse de :lol:

Çünkü gayrı nizami harp hiçbir şey kazanamaz; ama asla kaybetmez.

Ya da adamlar istediklerini alacaklar. Bu da diğer yol.

Başka bir çözüm yolu yok, hoşunuza gitsin veya gitmesin.

Ben torpak morpak vermem demek de eleştirdiğiniz o ilkel kabile mantığına cuk diye uyuyor.

Kim kimden yetki aldı ya hu, tanrıdan falan mı?

O adamlar orada yaşıyor ve kendi kaderlerini tayin etmekte de özgür olmaları gerekir.

Bak bu taraf olmak değil gerçeklerdir.

Tabii eğer dinleri terkedip dinciliği terkedemezseniz, bizim toprağımız kanla sulanmış edebiyatına kadar gider bu iş.

Bu kolonicilik mantığıyla işler yürümez.

İleriyi düşünen adam somut çözümler üretmek zorundadır, yoksa saçma tartışmalardan ileri gidemez bu.

Savaşın bu geri ve ilkel mantığını anlamak çok mu zor.

Dünyada daha önce binlerce kez aynısı oldu.

Kimse doğuştan yeminli bir şekilde içinde bulunduğu düzene gelmez.

Ondan sonra 'benim arkadaşlarım' falan yok forumda.

Sen beni sonradan görme liberallerle karıştırdın heralde.

Benim için birinci cumhuriyet ne ise ikinci cumhuriyet de odur.

Bu herifler bir eylemde bulunduğunda evet, kemalistler eleştirmek için dört nala koşuyorlar; ama aynı baskının farklı versiyonunu uyguladıklarının farkında değiller.

Dinciler buna 'dinin gerekleri' der. Kemalistler de kendi gerekliliklerine 'özgürleştirme' der ya da başka bir jakoben anlayış her ne bok diyorsa.

Bu artık bir fikir ayrılığı değil bir yol ayrımıdır.

Türkler de Kürtler de ne halt yiyeceklerine karar vermek zorundalar, madem çocuklarınızın geleceğini düşüneceksiniz.

Tabi birbirinizi vurmaktan ve birbirinize hakaret etmekten bıkmadıysanız :)

Sitelerde Paylaş

Bende ayrılmak isteyenlerden biriyim.

Mohammed söylediklerinde haklıdır.

Keşke kürtlerle 50 yıl önce ayrılsaydık..

Ama şimdi bakıyoruz yıl 2011 kürtler sadece doğuda değil batıyıda etkisi altına almış..

Atatürk zamanında ki kürt isyanlarına bakıyoruz..

diyarbakır,hakari bingöl gibi sadece doğu illerinde..

Bugünün kürt isyanlarına bakıcak olursak..

İstanbul ankara izmir antalya mersin ws..

Kürt isyanı olmayan şehir yok.

Eğer bu şekilde dewam ederse Bu tablo dahada kötü olabilir.

Kürt sorunu yoktur kürt istilası vardır..

İstanbul,ankara,izmir gibi yada bodrum marmaris gibi tatil yerlerini kürt mafyaları kürt aşiretleri etkisi altına almaya çalışıyor..

Bunu hepimiz biliyoruz ki çoğu türk ,kürtlerden korkuyor..

Bulaşmak istemiyor, kürt aşiret yada mafyalarının polisi dahi baskı altına alabileceğini biliyor..

Çok mu olumsuz düşünüyorum bilmiyorum ama bu böyle..

Batının kürtlerden temizlenmesi gerek.

İzmirde yaşıyorum ve cevreme baktığımda ne kadar içerisinde girilemeyecek kadar pislik semt varsa.hepsi kürtlerin yaşadığı semtler..

Çevreme bakıyorum..Uyusturucu satıcılarının hepsi kürt..

Hırsızlık yapanların çoğu kürt..

huzuru bozanmaya çalışanların hepsi kürt..

Batıda bu şekilde çoğalmaya dewam ederlerse durum kötü,Her taraf kürt mahhalleleriyle dolu olacak..

Kürtlerin coğu 9-10 çocuk yapıyor..Hatta dahada fazla..

Sonra bu cocuklara bakamıyorlar hırsız oluyor kapkaccı oluyor..Psikolojik sorunalrı oluyor bu cocukların..Kötü yollara sürükleniyorlar..

Kürtler hakkında daha birçok sey sayılabilir..

Ben Kürtlerle yaşamak istemiyorum.

Sitedeki kürt arkadaşlar bana tepki göstereceklerdir ama bu benim düşüncem saygı gösterin..

Kürtler kendilerini bu sekilde tanıttılarsa benim sucum değil bu..

Kürtlerle ayrılırsak..

Heryıl o kadar parayı teröre harcamayacağız..

Türkiyeye gelen turistlere sapıklık yapıp onları kazıklayan türkiyeyi onalra kötü tanıtmaya calısanlar azalıcak..

Böylece daha cok turist gelecek..

Bizim vergilerimizle doğudakiler yaralanmıycak..

Doğuda ki kaçak elektriği,kullandıkları yeşil kartların parasını ws.. Biz ödemek zorunda kalmıyacağız.

10-11 yaşındaki evliliklerle bizi dünyaya rezil edenler azalıcak..

Tecavüzler yobazlıklar büyük ölçüde azalıcak..

En önemlisi huzur olucak..

Oğlu askerde olan anne telaşlanmıycak..

Ailelerimiz şehirlerde daha rahat yaşayacak..

Kız kardeşinize eşinize etek giymiş giye kötü bir şekilde bakanların laf atanların sayısı azalıcak..

ws.....

Huzur istiyorum , kürtlerle yaşamak istemiyorum..

Bu benim düşüncem..Kürt arkadaşlar sunu yanlış yazmıssın bunu yanlıs yazmıssın gibisinden yorum yapmasınlar..Bende onların düşüncelerine saygı gösteririm

..Benim düşüncem budur doğru veya yanlış..

Cevremdeki kürtlerin toplum içerisindeki davranıslarını bu sekilde gözlemlemeye dewam ettikçe düşüncelerimde değişmicektir..

Sitelerde Paylaş

Birde su var..Kürtler yeni bir devlet istemekte haklıdır..

Zamanında kürtlerede cok haksızlık yapılmıştır..

Kürt ,türk su zamana kadar birlikte yaşamaya beceremeyen 2 millettir..

Siyasetin ve olayların gidişatına baktığımızda zaten bölünmeye doğru ilerliyoruz..

Sitelerde Paylaş

Ne o doğruları demem PKK destekçilerinin sana verdiği uyuşturucunun etkisini mi azalttı?

Bu da yeni moda. Ben Türk değilim, o yüzden Kürtlere karşı söyleyeceğim şeyler ırkçılık sayılamaz vs.

İyi de bu senin salak olmanı değiştirmiyor ki. İster Türk ol ister Kızılderili.

Senin beynin gelişmemiş, algı bozukluğun var.

Bir şey söylüyorsun, bir itiraz gelince hemen 'pkk destekçisi' feodal bilmem ne zart zurt diye yaftalar başlıyor.

Zorlanacağını biliyorum ama adam gibi konuşmayı öğren.

Burda insanlara kardeşinizi ................ diyorsun ki sen bu kafayla ancak öyle bir durumun ürünü olabileceğinin farkında değilsin.

Eleştiri ile terbiyesizliği birbirine karıştırma.

Ya da karıştır, ne bok yersen ye.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birde su var..Kürtler yeni bir devlet istemekte haklıdır..

Zamanında kürtlerede cok haksızlık yapılmıştır..

Kürt ,türk su zamana kadar birlikte yaşamaya beceremeyen 2 millettir..

Siyasetin ve olayların gidişatına baktığımızda zaten bölünmeye doğru ilerliyoruz..

Ehehehehe yahu bu yurdum Anarşistleri öldürecek beni bir gün. :)

Sana kimse sormadımı bu imza ile bu yazın çelişiyor diye. :)

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ehehehehe yahu bu yurdum Anarşistleri öldürecek beni bir gün. :)

Sana kimse sormadımı bu imza ile bu yazın çelişiyor diye. :)

Amacım milliyetçilik yada ırkçılık yapmak değildi..Hala imzamın arkasındaym yani..

Anarsist falanda değilim..

Sadece gözlemlerimi ve düşüncelerimi söyledim..

Tartışmaya yaratma çabası içindesn sanrm..

Başkalarına laf yetiştirmeye calışmamalısın bence..

Kürtler hakkında kötü seyler yazmıs olabilirim..Türkler hakkında bir konu acılsaydı emin ol yine kötü seyler yazardım..

tarihinde hiena_16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İstanbulun 3de 1 i kürt ankarada da hayli fazlalar. Heryerdeler artık. Ayrılmaklada bitmez. Bir bütün olalım dıyoruz onada yok diyorlar:)Ben bu BDP yı destekleyenlere deliriyorum yoksa emınımkı cogu hata hemen hemen hepsi pkkyı istemiyorlar.

Kim kime zamanında ne yanlıs yaptıysa yaptı. Bu ayrılma sebebi mi? Hadi çözelim diyor millet. Adamlar şehit acısını yüreğine gömmüş daha kan dökülmesin diyebiliyor. Dagdaki şerefsiz neyin peşinde?

Sitelerde Paylaş

Ayrılmak pek mümkün değil gibi yani çok zor.

Bdp ve pkk ayrı bir devlet oluşturmanın altından kalkamayacaklarını bildikleri için bu söylemlerinden vageçiyorlar yahut daha uzun bir süreçte bunun gerçekleşmesini istiyorlar.Bu yüzden şimdilik parayı T.C. versin biz yönetelim diyorlar.

Güneydoğuda ayrı bir kürt devleti kurulacak,orada çocuklarınız dilediği gibi anadilde eğitim alacak,öcalan önderiniz olacak, sosyalist ütopyalarınızı gerçekleştirmeye çalışacak ama sivasın ötesine ancak vize ile gidebileceksiniz, aylarca terör soruşturmasını geçtikten sonra vize alabileceksiniz, çocuğunuz türkçe anadil eğitimi almadığı için türkiyede iş sahibi olamayacak dediğiniz zaman, "tamam ben tc. vatandaşlığından çıkıp kürdistan vatandaşı olmak istiyorum" diyen bir avuç kürt bile bulamazsınız.

Bu da anadilde eğitim, kürt kimliğinin tanınması gibi isteklerin ne kadar gerçekçi olduğunu gözler önüne sermekte.Yani bu istekler bahaneden,hava civadan başka birşey değil.Asla kanlı bir terörün gerekçesi olamaz.

O coğrafyada türkiye ile iran arasında sıkışmış bir kürdistan hele de bu yüzyılda sosyalist bir kürdistan vatandaşlarına mevcut durumdan daha büyük bir sefaletten başka bir şey getirmez.

Anayasadan,eğitimden türk kelimesi çıkartılacak,atatürkçü eğitime son verilecekmiş.Siz öcalan denen pislik herife tapacaksınız diye türkler türklüğünü yaşamayacak mı ? Çok istiyorsanız işte coğrafyanız belli, kurunuz devletinizi.

Kürtler akın akın T.C. ne sığınma talebinde bulunduğu zaman görmek lazım bdp' ye oy veren insanların ne kadar samimi olduklarını.

Keşke ayrılabilsek ama ayrılamasakta burası bir TÜRK devleti olarak kalmaya, insanlar atatürk'ü sevmeye devam edecekler,atatürkçü eğitim verilmeye devam edilecek kimsenin şüphesi olmasın.

Sitelerde Paylaş

Yaptığım o uyarı fikirlere değil, uslubadır. Mod olarak düşüncelere nötr yaklaşırım, ama uygunsuz hitap kimden gelirse gelsin uyarır, kimseye arka çıkma kaygısı taşımam... Beni bilen iyi bilir...

Sitelerde Paylaş

Aynen sana katılıyorum.. Bu yüzden yazımın arasında Türk olmadığımı belirttim.. Bu işin ırkçılıkla alakası YOK.. Türk değilim diyorum ama buna rağmen Türk ırkçısı ilan ediliyorum.. Ben Anadolu insanıyım.. Bu demektiir ki ben Kürdüm, Ermeniyim, Rum'um, Çerkez'im, Laz'ım ama PKK ve onu destekleyenler gibi ilkel ve adi değilim.. Amca, teyze, hala kızı ona gönül vermedi diye kurşun sıkanlara karşıyım. Akrabaları ile evlenecekler diye ilkelliklerini sürdürecekler diye özgür değiliz diye böğürüp terörle masumları öldürenlere karşıyım.. Sizin ilkelliğiniz yüzünden yaftalanmaya karşıyım.. Defolun gidin alın güney doğuyu ne isterseniz onu yapın.. Ancak ilkelliğinizden bu şekilde yaftalanmaktan kurtuluruz.. Barış diyerek terörü destekleyen dünyadaki tek yaratıklar sizlersiniz.. Barış olacakta ne değişecek?

Amca, hala, teyze bilimum akrabalarınızı sizi sevmedi diye öldürmekten mi vaz geçeceksiniz?

Onlarla ensest yaşamaktan mı cayacaksınız?

Yolda yürüyen biri karınıza baktı diye kurşunlamaktan mı vaz geçeceksiniz?

Bütün bunları benim vergilerimle mi yapacaksınız?

Siz bunlardan vazgeçmezsiniz.. Bunun için benim gibilere mushil içirirsiniz ki daha fazla sıçayım daha fazla vergi ödeyim size yarasın diye..

Bu kuş beyinli başlangıçta ayrılma sebebini doğuda sözde ödenmeyen vergilere bağlayarak "ben vergilerimle oraları fonlayamam, aayrılmak istiyorum" dedi. Ben de Türkiye'deki vergi sistemi hakkında uzun uzadıya örnekler verip tezini çürüttüm.

Oyuncağı elinden alınmış bir çocuk gibi bu defa ayrılma sebebini Yeşil karta bağladı yeşil karta oynadı. Ben de Yeşil kartın tüm Türkiye'ye dağıtıldığını Karadeniz'den Ege'nin köylerine dek her yerde olduğunu ayrıca köy kurnazı politikacıların bu yeşil kartları seçimden önce dağıtıp, oy aldıktan sonra da yeşil kartları iptal ettiklerini dolaysıyla bu oyuncağının da fıs olduğunu katılayınca bizim mermcimek beyinli mamut be defa işi üremeye getirdi. Peki dedim burdakilere batıdan kız ayarla da benim gibi bekarlara da iyilik yapmış olursun üstelik batıdaki kızları da sevdiğinmi bundan memnun olacağımı dile getirdim.

Bunun üzerine fabrika ayarlarına geri dönen ve üzerindeki sığ kumaşı hemen dağılıveren bu kuş beyinli mamut kendi başından geçen ensest ilişkisini hangi akraba kızıyla ne yaptığını ayrıca 4-14 yaş aralığında geçirdiği travmaları ötmeye başladı, hem de tıknmış bir çocuğun bilinç altındakini patlayarak ve göz yaşları eşliğinde sunması gibi. Açıkçası böyle depresif kişiliğe acıdım..

Ve şunu diyorum şu resme bak genetik şifreni gör ey yağma kültürünün boynu bükük küheylanı:

6-7-eylul-1955-olaylari-6.jpg

Bak! Senin tüm fikirlerini çürüttüm.

Genetik şifreni de yukardaki resimle yüzüne vurdum.

Artık ister ayrıl ister ayrılma beni ilgilendirmez ama ruhundaki sürü bilincinden kendini kurtarmanı tavsiye erderim..

tarihinde Jack Nicholson tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende ayrılmak isteyenlerden biriyim.

Mohammed söylediklerinde haklıdır.

Keşke kürtlerle 50 yıl önce ayrılsaydık..

Huzur istiyorum , kürtlerle yaşamak istemiyorum..

Bu benim düşüncem..Kürt arkadaşlar sunu yanlış yazmıssın bunu yanlıs yazmıssın gibisinden yorum yapmasınlar..Bende onların düşüncelerine saygı gösteririm

..Benim düşüncem budur doğru veya yanlış..

Cevremdeki kürtlerin toplum içerisindeki davranıslarını bu sekilde gözlemlemeye dewam ettikçe düşüncelerimde değişmicektir..

Bunları mı kastediyorsun:

6_7_eylul_olaylari.jpg

Haklısın bu yağma kültürünün önüne geçmek zor:

normal_6-7-eylul-olaylari.jpg

Yazık gerçekten yazık:

iste-6-7-eylul-olaylari_9885_b.jpg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Jack,negadar vergi ödemesi gerekirken negeder ödemiş. EN DÜŞÜK TAHSİLAT HAKKARİ VE ŞIRNAK’TA

2010 yılında Türkiye genelinde vergi tahsilatının yüzde 84,79 olarak gerçekleştiği dikkate alındığında, tahsilatta en başarılı il yüzde 93,8 ile Kocaeli oldu. Kocaeli’nde bu sonucu TÜPRAŞ’ın akaryakıt ürünleri için düzenli ödediği KDV ve ÖTV oluşturdu.

Buna yüzde 88,94 ile İzmir,

yüzde 88 ile Mersin,

yüzde 87,8 ile İstanbul,

yüzde 85,93 ile Rize

yüzde 84,94 ile de Tunceli izledi.

Yüzde 78,80 oranında tahsilat oranıyla başkent Ankara dahil 76 il, Türkiye ortalamasının altında kaldı.

Tahsilatta en sıkıntı yaşanan il ise yüzde 52,42 tahsilat oranı ile Hakkari oldu.

Hakkari’de 49 milyon 826 bin liralık vergi tahakkuk edilirken,

bunun sadece 26 milyon 121 bin lirası tahsil edildi.

Iğdır’da tahsilat oranı yüzde 53,2

olurken, 85 milyon 814 bin liralık tahakkuka karşı 45 milyon 662 bin liralık vergi tahsil edildi.

Şırnak’ta da 158 milyon 497 bin liralık vergi tahakkuku, 88 milyon 735 bin liralık vergi tahsilatı yapılırken, tahsilat oranı yüzde 55,99′da kaldı.

İşteee:Nasıl güzel vergi ödüyürmüsünüz:-))))))

Bu yıl enaz vergi ödeyen Hakkarı

Kişi başına ençoh para ayrılan yerse Tunç eli.

Vay sizin torpah başıyıza.

Tolonbeg

.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Jack,negadar vergi ödemesi gerekirken negeder ödemiş. EN DÜŞÜK TAHSİLAT HAKKARİ VE ŞIRNAK’TA

2010 yılında Türkiye genelinde vergi tahsilatının yüzde 84,79 olarak gerçekleştiği dikkate alındığında, tahsilatta en başarılı il yüzde 93,8 ile Kocaeli oldu. Kocaeli’nde bu sonucu TÜPRAŞ’ın akaryakıt ürünleri için düzenli ödediği KDV ve ÖTV oluşturdu.

Iğdır’da tahsilat oranı yüzde 53,2

olurken, 85 milyon 814 bin liralık tahakkuka karşı 45 milyon 662 bin liralık vergi tahsil edildi.

Şırnak’ta da 158 milyon 497 bin liralık vergi tahakkuku, 88 milyon 735 bin liralık vergi tahsilatı yapılırken, tahsilat oranı yüzde 55,99′da kaldı.

İşteee:Nasıl güzel vergi ödüyürmüsünüz:-))))))

Bu yıl enaz vergi ödeyen Hakkarı

Kişi başına ençoh para ayrılan yerse Tunç eli.

Vay sizin torpah başıyıza.

Tolonbeg

.

Ne yapasın, insan taş kafalı olunca kafasına da bişey girmiyor sendeki de öyle.

Türkiye'de en azvergiyi ödeyen Hakkari değil OYAK şehridir.

Oyak değil az vergi hiç vergi ödemiyor. Ve bir gün olsun ağzınızı açıp eleştirme cesareti dahi bulamadınız..

Ben 50. iletide Galileo'ya verdiğim cevapta Türkiye'deki verginin ana omurgasını oluşturan payın hazır vergi ya da diğer ismiyle dolaylı vergi olduğunu bu vergileri de kaçırmanın imkansız olduğunu ve bunların hangi illerdeki vergi dairelerinde biriktiğini uzun uzun anlattım.. Aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum..

Hakkari'de ödenmeyen ve kaçırılan verginin hangi kalemler olduğunu yazabilir misin. Hakkari ve Şırnak'ta nelerden vergi alınıyor bir düşünelim sanayi olmadığına göre ve akaryakıt ötvsi ve kdvsini kaçırma imkansız olduğuna göre ya emlak vergisidir ya da otamobillerden alınan mtvdir.

Bu vergilerden kaçma da imkansız çünkü ev ve araba satılınca bu vergiler ödenmeden tapu ve araç devri imkansız.. Er geç ödenecektir ama

Senin kıçını yaladığın oyak'ın vergiden hep muaf olacaktır.. Batıda(aslında doğuda da ki ibne her yerde ibnedir) aylık 15000 tl kazanan bir diş doktoru 14800 tl fatura gösterip kazancını sadece 200 tl gösterecektir. Bu ibneliğin ne denli yapıldığını sen de biliyorsun ben de. O halde neden yırtınıyorsun..

"Kişi başına ençoh para ayrılan yerse Tunç eli." demişsin.. Senin taş kafan böyle şeylere basmaz o harcama dediğin askeri harcamadır.. Ordaki asker ve polis için ödenen kalemlerdir. Silah, akaryakıt, sevkiyat, operasyon harcaması ve saire..

tarihinde Jack Nicholson tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belki, yeni nesil pKK katliamlarını pek bilmiyor. Ancak ben bunlarla büyüdüm.

Camiler bombalandı, çocuk cesetleri, öğretmenler, doktorlar, otobüsleri durdurup öldürdüler, asker, polis vs. vs.

Memleketin her ilçesinde köyünde bu kürtlerin topraklarında ölen insanlar oldu.

Bütün bunlar ayrılmak ve bir parça toprak içinmiydi? Ben hoşgörü içinde yaşayabileceğimize inanmıyorum. Sadece bastırılmış iç güdülerimizle bir birimize tahmmül ediyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...