Jump to content

ON-LİNE DİNSİZ HAKLARI BİLDİRGESİ................

Recommended Posts

Babadan kalma hazırlopçu ateist de ne demek?

Ben öyle bir ateistim mesela. Bu forumda da benim gibi dinsiz ailede büyümüş bir sürü ateist var. Çocuklarımız da, veya kendi adıma konuşursam benim çocuğum da öyle büyüdü, büyüyor. Değersiz mi olacak şimdi?

hazırlopcu ateist değersiz demedim ben........

bilmez anlamaz bir dinin içinden çıkmak ne demek........

o çabadan gecebilmek için yani dinin içinden çıkabilmek için gereken sorgulama gücüne sahip olup olmadığı bilinemez hazırlopcu ateist belkide sorgulama gücü yuksekdır ama bilinemez .....

oysaki hazırlopcu olmayan, babadan miras almamış olan dinsizler bir dini içindeyken reddetmiştir büyük, saygı değer, bir çaba içine girmişdir.

şimdi düşün bu forumda bu konuda bilirkişi dıye bir arkadaş var

anlatıyor adam eşim bile bilmiyor diyor

çocuklarıım bilmiyor diyor

ama adam dinsiz olmuş

sonuçlarına bakarmısın

yalnızlıpını bilirmisin

hayır

anan

baban

eşin

arakadaşların sana buz kesilir

bilirmisin hayır işde bu farkdır

üstünlük değil hazırlopçu ateistlerin dişi ile tırnağı ile sorgulayarak ateist olanları anlaması mümkün değil

değersizmisiniz

asla

mirasyedimisiniz

kesinlikle

değerli olup olmamanız sorgulama gücünüze bağlı

ne kadar sorguladınız ben bilemem ama sunu bilirim bir müslüman ateist olamuşsa kesinlikle değerlidir çok hemde cok değerlidir ve sorgulama gucü cok ama cok yuksekdır

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Madde 7.hiçbir dine veya inanışa mensup bir inanan, başka bir dine inanan veya hiçbir dine inanmayan bir insanın ,ateist panteist agnostik deist ve ya diğer tesit ne olursa olsun hangi inanışa veya inanmayışa sahip olursa olsun hiç kimsenin cehenneme gideceğini hiçbir yerde hiç kimseye ifade edemez, bu ifade ile insanları manevi cebir şidet altına sokaraki, ızdırap korku baskısıyla, inanca zorlayamaz, bu his ve inanışını ifade edemez, anlatamaz yazıya dökemez, ima eden cümleler sarf edemez, hiçbir dışa vurum örneği gösteremez .....

Sitelerde Paylaş

madde8. en az kadınlar ve çocuklar kadar korunmaya muhtaç olan dinsizler inanışları ve inanmayışları sebebiyle aşşağılanamaz kınanamaz hor görülemez dışlanamaz baskı altına alınamaz.. dinsiz olmaları sebeiyle yaralanma tehtid cinayet vs gibi hangi suc ile karşılaşılırsa karşılasılsın,fiilin işlendiği ülkenin ceza kanunlarınca bu suc insanlık sucu olarak tanımlanmalı ve sistematik olma şartı aranmaksın faillerine benzer sucların öngördüğü ceza yaptırımının ıkı katı şeklinde ağırlaştırılmış ceza verilmelidir.

Sitelerde Paylaş

Eee baska?

Nasil namaz kilinmayacagini da yazin bari...

Haaa haaa haaaa.

Ileri demokrasisi ve hukuku olan ülkelerde ateistler astigim birinci madde ve diger bütün maddelerde gecen yaklasik 24 tane "din, inanc" ifadelerinin olmamasi gereketiginin mücadelesini vermekteler bizimkiler sözüm ona anayasa maddelerini simdiden putlarla dogmalarla doldurlar.

Cok yasin emi...:lol:

Hani yazdigim ve asla Türkiye'de kimsenin agzina dahi alamiyacagi 1.made var ya...Hah iste o...

Ateistler iste o ilk maddenin acilimini söyle olmasini istemektler.

Daha sonra Türkce'sini yazariz Hollandacayi Ingilizceye cevirmeye calisarak yazdim.

Atheistic manifesto

1.Full separation of Church and State.

2.Alleen public education.

3.Er is only one law which applies to everyone, so no separate laws for any religion whatsoever.

4.Religie remains respected in the private sphere.

Bu kadar...

Bakalim ne anlasilacak?

Sitelerde Paylaş

Atheistic manifesto

2.Alleen public education.

Edit:

2. Only public education

Özür dilerim Hollandaca kelimeyi atlamisim gerci Türkce olarak da yazacagim fakat Ateist pari olusumu kesinlikle dinin ve inanclarin hukukun icinde yer almamasini istemekte. :)

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de at gözlüklü hukukcularin hukuku anlayabilmeleri icin TFF örnegi olan yazdigim ileti silinmis, önemli degil...

...tazecik sicacik baska bir örnekle Türkiye'de hukukun olmadigini yazarim fakat anlasilan o ki insanlar gercek hukukun adaletin neler oldugunu bilmek istemiyorlar.

Bu gün Milliyet gazetesinin pasa torunu olan bir yazar yazdigi yazisinda hukuki acidan suc islemektedir.Bakalim bunu okuyup anlayacak hukukcular olabilecek mi?

Hic sanmam....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...