Jump to content

Her kızla beraber olmak ama evleneceği kızın bakire olmasını isteyen zihniyet

Recommended Posts

Bir kadin "Kadinlar erkekde karaktere onem verir." diyor, erkekler ise "Hadi hadi biz kadinlari biliriz siz guce bakarsiniz." diye diretiyor.

Sanirdim ki ateistler farkindaligi bir seviye yuksek insanlar, musluman bir toplumda ateist olmayi basarmis insanlar. Ama olay kadin erkek iliskilerine gelince hooop eski tas eski hamam. Demek ki kadin erkek konusunda 1 seviye yetmiyor, 2 seviye 3 seviye yuksek bilince sahip olmak gerekli. Daha ne gerekli yanildiklarini anlatmak icin? Bu hareketleri bagnaz muslumanlarla ayni kategoriye girer.

Insanlarin da hayvan oldugunu soyleyip hayvansal icgudulerimizi reddetmemiz gerektigini soyleyen hayvan arkadasim da bos bir saatinde su linkteki Richard Dawkins'in ahlaki kurallarimizi akillica tasarlamamiz gerektigini anlatan videosunu seyrederse belki kendisinin aslinda insan oldugunu ve icgudulerine gore hareket etmemesi geretigini anlayacaktir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada erkek profesorlerinin yaptiklari genellemelerden erkeklerle ilgili olanlarina bir erkek olarak cevap vereyim:

Evli bir adamim ve evlenirken veya henuz sevgiliyken karimin bakire olup olmamasiyla zerre ilgilenmedim, karimin benden once yaptiklari onu baglardi,beni ilgilendirmezdi. Eger ki bosanip yeni biriyle beraber olacak olursam o kadinin bakire olmasini istemem cunku yasantisi bana yakin biriyle (cinselligi yasamis) daha mutlu olacagimi dusunurum. Esim ve toplum kabul etse bile ayni anda birden cok ese sahip olmayi istemem cunku karimin tek esinin ben olmasini isterim, o yuzden kendime yapilmasini istemedigim bir seyi baskasina da yapmayacagim icin onun da benim tek esim olmasini isterim. Bekaretini satan kizi da , onu satin alan adami da igrenc buluyorum ve o kizla, bedava bile olsa, birlikte olma istegi duymuyorum cunku insanlarin bu kadar derindeki hayvan icguduleriyle hareket etmemeleri gerektigini dusunuyorum.

Iste bu baslikta tartisilmaya baslayan olaylar hakkindaki dusuncelerim ve bunlarin altinda yatan itici guc olan fikirlerim. Erkekler oyledir, boyledir diye genelleme yapmayin. Ben boyleyim, ben soyleyim diye kendinizden bahsedin.

Sitelerde Paylaş

Bu arada erkek profesorlerinin yaptiklari genellemelerden erkeklerle ilgili olanlarina bir erkek olarak cevap vereyim:

Evli bir adamim ve evlenirken veya henuz sevgiliyken karimin bakire olup olmamasiyla zerre ilgilenmedim, karimin benden once yaptiklari onu baglardi,beni ilgilendirmezdi. Eger ki bosanip yeni biriyle beraber olacak olursam o kadinin bakire olmasini istemem cunku yasantisi bana yakin biriyle (cinselligi yasamis) daha mutlu olacagimi dusunurum. Esim ve toplum kabul etse bile ayni anda birden cok ese sahip olmayi istemem cunku karimin tek esinin ben olmasini isterim, o yuzden kendime yapilmasini istemedigim bir seyi baskasina da yapmayacagim icin onun da benim tek esim olmasini isterim. Bekaretini satan kizi da , onu satin alan adami da igrenc buluyorum ve o kizla, bedava bile olsa, birlikte olma istegi duymuyorum cunku insanlarin bu kadar derindeki hayvan icguduleriyle hareket etmemeleri gerektigini dusunuyorum.

Iste bu baslikta tartisilmaya baslayan olaylar hakkindaki dusuncelerim ve bunlarin altinda yatan itici guc olan fikirlerim. Erkekler oyledir, boyledir diye genelleme yapmayin. Ben boyleyim, ben soyleyim diye kendinizden bahsedin.

insanlar oldukca yalancilar, toplumun yapisina gore icgudulerinin degisiklik gosterdigini soylerler. bir ornek gostericem, ayni soru kadinlara sozlu olarak soruldugunda ne cevap veriyorlar ve gercekte ne cevap veriyorlar

sorumuz kadinlar erkegin en cok neresine bakar?

bu videoda sozel olarak verdikleri cevaplar

bunda ise gizli kamerayla gozlerinin verdigi gercek cevaplar.

boylece insanlarin cinsel konularda hicte durust olmadigini ogrendik.

Sitelerde Paylaş

diotallevy, insanla hayvan arasında ne fark var? Öyle sevgi denen şey bilinçli olmaz bir kere. Ben şunu seveyim bak karakteri yerinde mi diyorsunuz? Kadınlar içgüdüsel olarak güçten etkilenir. Bundan doğal bir şey de OLAMAZ. Kadınlar güce tapar. Ama gücü sadece para olarak algılamamak lazım. Buna zeka karakter gibi şeyler de dahildir. Çocuklarını dölleyebileceği ve rahat bir şekilde yaşayabileceği erkekler ister kadınlar. Gündelik hayatta düşünmezler belki ama çeker bu onları. Erkeklerin de kadınlardan bir farkı yok eş seçme konusunda. Bizler de çocukları iyi doğurabilecek kadınları seçeriz. Mesela fiziğine dikkat ederiz. Niye olduğunu bilmiyorum ama güzelliğine dikkat ederiz. Sanırım ileride doğacak çocuğumuzun ırsi olarak güzel olmasını isteriz. Kadınların silahı güzellik ve fiziktir. Biz de karaktere bakarız. Ama evlenirken. Kadın ve erkeklerde istisnalar mevcuttur.

Bana aklınız sıra "hayvan" diyorsunuz. Ben buna alınmam. Bana kendini farklı bir şey sanan hayvanlar komik geliyor. Söyle bakalım diotallevy, eşin neden çirkin değil?

Sitelerde Paylaş

diotallevy, insanla hayvan arasında ne fark var? Öyle sevgi denen şey bilinçli olmaz bir kere. Ben şunu seveyim bak karakteri yerinde mi diyorsunuz? Kadınlar içgüdüsel olarak güçten etkilenir. Bundan doğal bir şey de OLAMAZ. Kadınlar güce tapar. Ama gücü sadece para olarak algılamamak lazım. Buna zeka karakter gibi şeyler de dahildir. Çocuklarını dölleyebileceği ve rahat bir şekilde yaşayabileceği erkekler ister kadınlar. Gündelik hayatta düşünmezler belki ama çeker bu onları. Erkeklerin de kadınlardan bir farkı yok eş seçme konusunda. Bizler de çocukları iyi doğurabilecek kadınları seçeriz. Mesela fiziğine dikkat ederiz. Niye olduğunu bilmiyorum ama güzelliğine dikkat ederiz. Sanırım ileride doğacak çocuğumuzun ırsi olarak güzel olmasını isteriz. Kadınların silahı güzellik ve fiziktir. Biz de karaktere bakarız. Ama evlenirken. Kadın ve erkeklerde istisnalar mevcuttur.

Bana aklınız sıra "hayvan" diyorsunuz. Ben buna alınmam. Bana kendini farklı bir şey sanan hayvanlar komik geliyor. Söyle bakalım diotallevy, eşin neden çirkin değil?

Hitabetimden dolayi ozur dilerim.

Soruna cevabimi da daha uygun oldugum bir zamanda yazacagim.

Sitelerde Paylaş

Evet, tum insanlar canliyiz ve her canli gibi uremek ve neslimizi devam ettirmeye calisiyoruz. Ama atladigin nokta insan toplum icinde yasiyor ve aklini kullanabiliyor. Bir kadin icgudusel olarak en guclu buldugu erkegi (o erkekten olacak cocuklarin hayatta kalma sansi en yuksek olacagi icin) isteyebilir ama o kadin akil sahibidir, hareketlerini akil suzgecinden gecirip oyle davranacaktir. Benzer bir sekilde bir erkek de soyunun devami icin icgudusel olarak en cok sayida kadindan cocuk sahibi olmak isteyebilir ama erkegin de bir akli vardir ve icinde yasadigi toplum ve sahip oldugu ahlak ona bu icguduye gore davranmasina engel olacaktir. En nihayetinde bu temel icguduler oylesine baskilanacaktir ki hareketlerimizin asil itici gucu bunlar degil sonradan olusturdugumuz toplum kurallari veya ahlakimiz olacaktir. O yuzden senin soylediklerine itiraz ediyorum.

Esim bana cok guzel geliyor, onunla evlenme sebeplerimden biri desenin de bahsettigin gibi esimden sahip olacak cocuklarimin da guzel olacagi ve bu yuzden yasama sanslarinin daha yuksek olacagi. Ama kesinlikle esas motivasyonum bu degildi, bu sebep atiyorum %10'luk bir etkiye sahipti. Asil sebepler onunla beraber vakit gecirmekten keyif almam, onun karakterini begenmem gibi icgudu olamayacak seyler.

Bitirirken, insan iliskilerini veya kadin-erkek iliskilerini temellendirirken icguduleri, hele hele gunumuz toplum yapisina veya ahlakina aykiri olan icguduleri temel almak yanlistir ve kanimca bu insani kucultucu bir yaklasimdir.

Sitelerde Paylaş

Ben bilakis bunun şartlanmışlıkla baskıyla değil kadın biyolojisiyle alakası olduğunu düşünüyorum, siz belki aldığınız eğitimden dolayı sahip olduğunuz yüksek farkındalığınız sayesinde mantık doğrultusunda hareket etmek istiyorsunuz ama özünde kadın sizin olmasını hayal ettiğiniz gibi değil. kadının gözünde onca baskıya rağmen nasılki hala alfa erkeği değerliyse, çoğu onu görünce iç geçiriyiyorsa, hiç kimseyle ilişkiye girmemiş bir erkekte, diğerlerine göre daha değerli olabilirdi ama olmadı çünkü kadını o erkeğin döllemesi kadın için yeterli nedendir, ondan olacak çocuk diğerlerinden üstün olacaktır ve kadın en iyi meyvesini canlı hayata vermiş olacaktır, eh doğumdan sonra büyütmeye yardım edersede fena olmaz hani diye düşünür. Doğum yapan bir kadın doğumdan sonra eskisi kadar güzel ve sağlıklı olamaz, erkek biyolojiside buna göre işler, gelecek neslini garanti altına almak ister ve eskiden korunma yöntemleri olmadığı için bir erkek bir kadınla ilişkiye girerse sağlık sorunu yoksa ondan çocuğu olurdu bu yüzden erkek için ilk olmak önemliydi, bakireler erkeklere hep çekici geldi, bugün hala çok fazla mantıklı nedeni olmasada erkeklere daha fazla çekici gelir.

benim güçlü erkek tanımım daha fazla kadınla cinsel ilişkiye giren erkek değil, kadınlar tarafından en çok arzulanan erkektir. kimdir bu erkek?

fiziksel ve maddi anlamda diğer erkeklerin tamamına olmasada çoğunluğuna boyun eğdirebilecek erkek güçlüdür. bugün günümüzdeki en büyük güç akıldır, paradır ancak kadın biyolojisi bunu henüz yeterince kavrayamamıştır, maddiyat önemli rol oynasada fiziksel güç kadar önemli değildir, kaslı geniş omuzlu uzun boylu erkekler kadında cinsel istek uyandırır, östrojen hormonu salgılatır. nasıl ki erkeklerde dışarıdan bakıldığında şişman kızlar ereksiyon yaratmıyorsa kadında da güçsüz erkekler yaratmaz. parasından başka çekiciliği olmayan adama asla aşık olmaz rahat bir yaşam için onu kullanır ama hem fiziksel hem maddi hem kişilik yönünden güvenilir ve güçlüyse, işte içgüdülerinin güdümünde hareket eden her kadın bu adama tapar, o adamın 10. karısı bile olur. bundan dolayı o adamda problem görmez diğer eşlere karşı kıskançlık duyar onları alt etmeye çalışır.

İletinizin tamamı, büyük hatalardan ibarettir. Neredeyse birçoğu yanlıştır, düşünceleriniz bir kadın tarafından kabul edilemeyecek ölçüde ağırdır…

Bir kadının kendisini tanıyabilmesi için öncelikle önündeki engellerden kurtulması gerekir, yorumlarınız bu engelleri göz ardı ettiği için asla 'sağlıklı' olamaz.

‘Özünde kadını’ siz nereden biliyorsunuz? Özünde kadın mısınız? Bir de utanmadan kadının özünü anlattığını iddia ettiğiniz küstahça yorumlar yapıyorsunuz. Alfa erkeğiymiş, siz en aşağılık erkek tipini kadının gözünde değerli gösteren, azılı bir küstahsınız. Alfa erkeği şiddete eğilimli, dediğim dedik, aslında kendi dengini bile kendinden üstün gören, gerektiğinde döven, istediğini etrafına kabul ettirmeye çalışan, her istediğini elde edeceğini sanan, sadece kendi bildiğiyle toplumu baskı altına alan bir zavallı, bir ruh hastasından başka bir şey değildir. Bu erkek benim gözümde değerli olacak öyle mi? Ve tüm kadınların, erkeklerin… Bu adam girdiği her ortamı kaosa sürükler. Dibine kadar güçlü olsa da en ufak bir değer kırıntısı dahi göremez. Hiçbir kadından göremez…Böyle bir toplum canavarını bir erkek yada kadın ancak kendi çıkarı için uygun görebilir.

(çoğunlukla maddi çıkarlar)

Kadınlar hakkında ne yazık ki hiçbir şey bilmiyorsun.

Hiçbir ayırım gözetmeden tüm kadınları içine alan asılsız genellemelerin,

kendi hayal dünyanda istediğin kadınları gerçek yaşantılarla eş tutan, yanıltıcı iletilerinle bunu destekleme arzunun geçerli olmadığını kabullenemeyen, kadının iç dünyasını aşağılayıcı cümlelerle gölgelendiren, yanlış yorum patlaması yapmış iğrenç bir erkek modelisin.

Eski dönemlerde doğum kontrolleri yetersizdi, ama abarttığın kadar yetersiz değildi.. Çok çeşitli yöntemler kullanmışlardır bunun için. Araştırırsan bunların neler olduğunu rahatlıkla bulabilirsin. Bak şu noktaya özellikle dikkati çekmek istiyorum, o zaman yapılan bir cinsel ilişkide gerçekleşen başarılı bir doğum kontrol yöntemi, çocuk olmadığı için erkeğin kadının ilki olmasını önemsemesinin de hiçbir mantığı yok… Tamamıyla senin mantığınla oluşturulmuş şekilde yazdım ki nasıl saçmalamış olduğunu gör. Bunu nasıl yazabiliyorsun? Bu bilinçsiz yorumu yapmış olman, düşüncelerine körü körüne bağlı olduğun, kadınların cinsel özgürlüklerinin varlığını kabullenemediğin, ilkin olmayı kafana bir hayli sorun olarak kazıdığın için, yazdıklarının tutarsızlıklarını umursamadan yazıyorsun.Kendi fikirlerini savunmaya çalışırken, tutarsız olup olmadığına o kudurmuş egona ara verip bak biraz.

Kadınların en doğal ihtiyaçlardan olan cinselliği kendisinden mahrum bırakması için adam gibi bir sebep söyle?

Ya da sebepsiz de otur, takıntılarını iyileştirmeye çalış. Kadın bekareti ancak erkek egemen, kadına değer vermeyen, ona yalnızca cinsel anlam yükleyen toplumlarda çekicidir… Ve sende o toplumun azılı bir parçasından başka bir şey değilsin.

Senin gibi bir erkek modelinin hakkı; ilişki yaşamış, daha sonra belli bir operasyondan geçerek kendini ‘bakire yapmış’ , yaşamının sonuna kadar bunu erkekten saklamış, hayat boyu kandırarak bu erkeği bu yalanın içinde yaşatmış kadınlardır. Fazlasını hak etmiyorsunuz… Sizler ancak, bakire olarak kendisini size saklamış, bunun yanında; nezaketten yoksun, nerede nasıl davranacağını bilmeyen, sizi başka erkeklerle aldatmayı başarmış kadınları hak ediyorsunuz. Bu özelliklerin tamamının çok daha fazlasını hak ediyorsunuz.

Sonrasında da yapılan yorumların çirkefliği son sürat devam ediyor. Siz kadını güç budalası gösteren, bunun için adama her koşulda tapıldığını söyleyen, üstelik bunun kadının güdüsünde olduğunu, bir kadının bunun aksine hareket edemeyeceğini söyleyecek kadar çirkefliğe batmış, kadının iç dünyasını yanlış yorumlarla çöplüğe çevirmiş, kendini zehirlediği gibi etrafına da zehir saçan, tescilli bir ‘kadın canavarı’ndan başka bir şey değilsiniz.

Son yaptığınız yorum iyice çığırından çıkmış. Güçlü olan erkeğin onuncu karısı bile olunurmuş…Terbiyesiz küstah, hangi aptal fikir sana bunu yazdırıyor? Türkiye’de erkek egemen bir kültürde yetişmiş bir kadın bile bu aşağılık yorum için bu zihniyetin yüzüne tükürür…

Kadınlar hakkında bir halt bilmiyorsun, meydanı boş buldun sallıyorsun da sallıyorsun. Kadınların iç dünyasını, güdülerini, isteklerini anlatmak senin ne haddine?

İnsani duyguları görmezden gelen, senin tabirinle bir ‘hayvan’ olduğun için, karakter vs. senin ağzına hiç yakışmıyor. Kendini hayvanla eşdeğer gören birisi ; aşk, sevgi, duygusal yaklaşımlar-paylaşımlar gibi hayatımızın her anında karşımıza çıkan değerleri hiçe saydığı için ne kendini mutlu edebilir, ne de etrafına mutluluk verebilir. O insanlar, duvardan, masadan, sandalyeden farksızdır…

Sen kendini çekici bulmuyorsan bu fikirlerin sebebiyledir. Bundan kastın dış görünüşse, dış görünüşü çirkin olup, hareketleriyle tavırlarıyla , duruşuyla, bakışıyla kendine hayran bırakan erkekleri ne yapalım? Zamanla onu tanıdıkça artık o yüzündeki olumsuzluk çok geri planda kalıyor, dışarının olumsuz yorumlarıyla bile aksini düşünemez oluyorsun.

Çekicilik konusunda kendini nasıl hissediyorsan dışarıya da aynısını yansıtırsın. Kendine değer vermeyi öğrenemezsen değer de göremezsin. Böyle bir erkek modeline de zaten kimse çekici bir gözle bakmaz.

Bunun hezeyanıyla olayı biyolojiye, iç güdülere sarıyorsun. Kendini hayvandan üstün görmen gerekirken sen öyle olmadığını düşünüp kendine hakaret üstüne hakaret ediyorsun. Böyle olduğun sürece hayvanlarla eş değer olmaya, onlar gibi görünmeye mahkumsun… Kadınları, düşünmeden hareket eden iki ayaklı bir güç budalası sanan zavallı bir adamsın. Kadınların iç dünyası senin gibi ‘hayvan’ların düşünce çöplüğüne benzemez. Baştan sona mide bulandırıcısın…

Böyle olduğun için de hep mahkumları oynayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Evet, tum insanlar canliyiz ve her canli gibi uremek ve neslimizi devam ettirmeye calisiyoruz. Ama atladigin nokta insan toplum icinde yasiyor ve aklini kullanabiliyor. Bir kadin icgudusel olarak en guclu buldugu erkegi (o erkekten olacak cocuklarin hayatta kalma sansi en yuksek olacagi icin) isteyebilir ama o kadin akil sahibidir, hareketlerini akil suzgecinden gecirip oyle davranacaktir. Benzer bir sekilde bir erkek de soyunun devami icin icgudusel olarak en cok sayida kadindan cocuk sahibi olmak isteyebilir ama erkegin de bir akli vardir ve icinde yasadigi toplum ve sahip oldugu ahlak ona bu icguduye gore davranmasina engel olacaktir. En nihayetinde bu temel icguduler oylesine baskilanacaktir ki hareketlerimizin asil itici gucu bunlar degil sonradan olusturdugumuz toplum kurallari veya ahlakimiz olacaktir. O yuzden senin soylediklerine itiraz ediyorum.

Esim bana cok guzel geliyor, onunla evlenme sebeplerimden biri desenin de bahsettigin gibi esimden sahip olacak cocuklarimin da guzel olacagi ve bu yuzden yasama sanslarinin daha yuksek olacagi. Ama kesinlikle esas motivasyonum bu degildi, bu sebep atiyorum %10'luk bir etkiye sahipti. Asil sebepler onunla beraber vakit gecirmekten keyif almam, onun karakterini begenmem gibi icgudu olamayacak seyler.

Bitirirken, insan iliskilerini veya kadin-erkek iliskilerini temellendirirken icguduleri, hele hele gunumuz toplum yapisina veya ahlakina aykiri olan icguduleri temel almak yanlistir ve kanimca bu insani kucultucu bir yaklasimdir.

Akıl süzgeci bu konuda az işler. Hoşlanmanın akıl süzgeciyle alakası yoktur. Eşinle evlenmeden önce güzel vakit geçirmen onla evlenmenin sebebi değil. Sebep bu olsaydı bir erkekle de evlenebilirdin. İnsan içgüdüsü asla toplum kurallarıyla tam olarak baskılanmaz. Eğer baskılansaydı şu an sokakta kendi vücudunu göstermek için can atan kadınlar olmazdı. Bizim doğamızda kadın vücudundan etkilenmek var, kadınlar ise katsayıyı arttırmak için açık giyiniyorlar. BU KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİL. Kendini göstermek en az etkilenmek kadar normal.

Karakter beğenmek de önemli. Sonunda ondan hoşlandın ve evlendin. Karşı cinsten hoşlanmanın kendisi bizzat içgüdü.

Şu oluşturduğumuz yapay dünyada içgüdüler böyle sonuçlar yaratıyor. Bir şekilde doğasına uyuyor insanlar. Her ne kadar baskıladığımızı düşünsek bile. İnsanlar ihtiyacı olmadığı halde daha fazla para kazanmak istiyorlar, evleniyorlar, ölüyorlar, hoşlanıyorlar, bakıyorlar, kendini gösteriyorlar, etkiliyorlar. Ve sistem genelde güzel işliyor.

Sitelerde Paylaş

İletinizin tamamı, büyük hatalardan ibarettir. Neredeyse birçoğu yanlıştır, düşünceleriniz bir kadın tarafından kabul edilemeyecek ölçüde ağırdır

Bir kadının kendisini tanıyabilmesi için öncelikle önündeki engellerden kurtulması gerekir, yorumlarınız bu engelleri göz ardı ettiği için asla 'sağlıklı' olamaz.

Özünde kadını siz nereden biliyorsunuz? Özünde kadın mısınız? Bir de utanmadan kadının özünü anlattığını iddia ettiğiniz küstahça yorumlar yapıyorsunuz. Alfa erkeğiymiş, siz en aşağılık erkek tipini kadının gözünde değerli gösteren, azılı bir küstahsınız. Alfa erkeği şiddete eğilimli, dediğim dedik, aslında kendi dengini bile kendinden üstün gören, gerektiğinde döven, istediğini etrafına kabul ettirmeye çalışan, her istediğini elde edeceğini sanan, sadece kendi bildiğiyle toplumu baskı altına alan bir zavallı, bir ruh hastasından başka bir şey değildir. Bu erkek benim gözümde değerli olacak öyle mi? Ve tüm kadınların, erkeklerin Bu adam girdiği her ortamı kaosa sürükler. Dibine kadar güçlü olsa da en ufak bir değer kırıntısı dahi göremez. Hiçbir kadından göremezBöyle bir toplum canavarını bir erkek yada kadın ancak kendi çıkarı için uygun görebilir.

(çoğunlukla maddi çıkarlar)

Kadınlar hakkında ne yazık ki hiçbir şey bilmiyorsun.

Hiçbir ayırım gözetmeden tüm kadınları içine alan asılsız genellemelerin,

kendi hayal dünyanda istediğin kadınları gerçek yaşantılarla eş tutan, yanıltıcı iletilerinle bunu destekleme arzunun geçerli olmadığını kabullenemeyen, kadının iç dünyasını aşağılayıcı cümlelerle gölgelendiren, yanlış yorum patlaması yapmış iğrenç bir erkek modelisin.

Eski dönemlerde doğum kontrolleri yetersizdi, ama abarttığın kadar yetersiz değildi.. Çok çeşitli yöntemler kullanmışlardır bunun için. Araştırırsan bunların neler olduğunu rahatlıkla bulabilirsin. Bak şu noktaya özellikle dikkati çekmek istiyorum, o zaman yapılan bir cinsel ilişkide gerçekleşen başarılı bir doğum kontrol yöntemi, çocuk olmadığı için erkeğin kadının ilki olmasını önemsemesinin de hiçbir mantığı yok Tamamıyla senin mantığınla oluşturulmuş şekilde yazdım ki nasıl saçmalamış olduğunu gör. Bunu nasıl yazabiliyorsun? Bu bilinçsiz yorumu yapmış olman, düşüncelerine körü körüne bağlı olduğun, kadınların cinsel özgürlüklerinin varlığını kabullenemediğin, ilkin olmayı kafana bir hayli sorun olarak kazıdığın için, yazdıklarının tutarsızlıklarını umursamadan yazıyorsun.Kendi fikirlerini savunmaya çalışırken, tutarsız olup olmadığına o kudurmuş egona ara verip bak biraz.

Kadınların en doğal ihtiyaçlardan olan cinselliği kendisinden mahrum bırakması için adam gibi bir sebep söyle?

Ya da sebepsiz de otur, takıntılarını iyileştirmeye çalış. Kadın bekareti ancak erkek egemen, kadına değer vermeyen, ona yalnızca cinsel anlam yükleyen toplumlarda çekicidir Ve sende o toplumun azılı bir parçasından başka bir şey değilsin.

Senin gibi bir erkek modelinin hakkı; ilişki yaşamış, daha sonra belli bir operasyondan geçerek kendini bakire yapmış , yaşamının sonuna kadar bunu erkekten saklamış, hayat boyu kandırarak bu erkeği bu yalanın içinde yaşatmış kadınlardır. Fazlasını hak etmiyorsunuz Sizler ancak, bakire olarak kendisini size saklamış, bunun yanında; nezaketten yoksun, nerede nasıl davranacağını bilmeyen, sizi başka erkeklerle aldatmayı başarmış kadınları hak ediyorsunuz. Bu özelliklerin tamamının çok daha fazlasını hak ediyorsunuz.

Sonrasında da yapılan yorumların çirkefliği son sürat devam ediyor. Siz kadını güç budalası gösteren, bunun için adama her koşulda tapıldığını söyleyen, üstelik bunun kadının güdüsünde olduğunu, bir kadının bunun aksine hareket edemeyeceğini söyleyecek kadar çirkefliğe batmış, kadının iç dünyasını yanlış yorumlarla çöplüğe çevirmiş, kendini zehirlediği gibi etrafına da zehir saçan, tescilli bir kadın canavarından başka bir şey değilsiniz.

Son yaptığınız yorum iyice çığırından çıkmış. Güçlü olan erkeğin onuncu karısı bile olunurmuşTerbiyesiz küstah, hangi aptal fikir sana bunu yazdırıyor? Türkiyede erkek egemen bir kültürde yetişmiş bir kadın bile bu aşağılık yorum için bu zihniyetin yüzüne tükürür

Kadınlar hakkında bir halt bilmiyorsun, meydanı boş buldun sallıyorsun da sallıyorsun. Kadınların iç dünyasını, güdülerini, isteklerini anlatmak senin ne haddine?

İnsani duyguları görmezden gelen, senin tabirinle bir hayvan olduğun için, karakter vs. senin ağzına hiç yakışmıyor. Kendini hayvanla eşdeğer gören birisi ; aşk, sevgi, duygusal yaklaşımlar-paylaşımlar gibi hayatımızın her anında karşımıza çıkan değerleri hiçe saydığı için ne kendini mutlu edebilir, ne de etrafına mutluluk verebilir. O insanlar, duvardan, masadan, sandalyeden farksızdır

Sen kendini çekici bulmuyorsan bu fikirlerin sebebiyledir. Bundan kastın dış görünüşse, dış görünüşü çirkin olup, hareketleriyle tavırlarıyla , duruşuyla, bakışıyla kendine hayran bırakan erkekleri ne yapalım? Zamanla onu tanıdıkça artık o yüzündeki olumsuzluk çok geri planda kalıyor, dışarının olumsuz yorumlarıyla bile aksini düşünemez oluyorsun.

Çekicilik konusunda kendini nasıl hissediyorsan dışarıya da aynısını yansıtırsın. Kendine değer vermeyi öğrenemezsen değer de göremezsin. Böyle bir erkek modeline de zaten kimse çekici bir gözle bakmaz.

Bunun hezeyanıyla olayı biyolojiye, iç güdülere sarıyorsun. Kendini hayvandan üstün görmen gerekirken sen öyle olmadığını düşünüp kendine hakaret üstüne hakaret ediyorsun. Böyle olduğun sürece hayvanlarla eş değer olmaya, onlar gibi görünmeye mahkumsun Kadınları, düşünmeden hareket eden iki ayaklı bir güç budalası sanan zavallı bir adamsın. Kadınların iç dünyası senin gibi hayvanların düşünce çöplüğüne benzemez. Baştan sona mide bulandırıcısın

Böyle olduğun için de hep mahkumları oynayacaksın.

:)

İçgüdülerini reddeden hayvanlar çok komik duruyor.

Sen hayvan olduğunu kabul edemeyecek bir hayvansın. Ve gereksiz bir kibrin var.

Sitelerde Paylaş

:)

İçgüdülerini reddeden hayvanlar çok komik duruyor.

Sen hayvan olduğunu kabul edemeyecek bir hayvansın. Ve gereksiz bir kibrin var.

Kendilerini hayvandan daha üst seviyede göremeyen bir insan çok daha komik duruyor :)

Sen kendini onlardan farklı görmediğin için hayvansın, bende birçok farklılığımız olduğunu anlayabildiğim için insanım.

Kendini tek birşeye şartlamış olduğun, farklı düşünceleri görmezden geldiğin için kibrin en çok yakıştığı insan, pardon hayvan da sensin.

Sitelerde Paylaş

Kendilerini hayvandan daha üst seviyede göremeyen bir insan çok daha komik duruyor :)

Sen kendini onlardan farklı görmediğin için hayvansın, bende birçok farklılığımız olduğunu anlayabildiğim için insanım.

Kendini tek birşeye şartlamış olduğun, farklı düşünceleri görmezden geldiğin için kibrin en çok yakıştığı insan, pardon hayvan da sensin.

Yazık sana. Aklın sıra bana saldırıyorsun. Kişilere saldırmaya devam et. Düşünceleri tartışamayacak kadar seviyesizsin. Senle senin gibi konuşuyorum bu iletide. Üstünmüş. Peh... Bakteriler yok olsa bir gün bile varlığını sürdüremezsin. Sözde üstünsün.

Sitelerde Paylaş

Yazık sana. Aklın sıra bana saldırıyorsun. Kişilere saldırmaya devam et. Düşünceleri tartışamayacak kadar seviyesizsin. Senle senin gibi konuşuyorum bu iletide. Üstünmüş. Peh... Bakteriler yok olsa bir gün bile varlığını sürdüremezsin. Sözde üstünsün.

Benimkisi bahsettiğiniz gibi saldırı değil, bazen yazdıklarının ciddiyetini anlatmak için karşındakini biraz sarsmak lazım. Yaptığım saldırı değil, tam aksine güdüler adı altında yapılmış olan saldırıları sert bir şekilde eleştirmek. Bu noktada ciddi bir tavır sergilemeye zorladınız… İletiler çığırından çıkmış, belki farkında değilsiniz ama içten içten kadına hakaret ediyorsunuz, aslında o kadar açık ifadeler kullandığınız halde nasıl farkında olunamıyor orası da ayrı bir durum. ‘Güdüler’ adı altında kendinize kalın bir sınır çizmişsiniz ,onun dışına çıkamıyorsunuz… Bunu gerçekten çok abartıyorsunuz. Hatta abartın, ama bir noktada ‘hakaret, aşağılama, tutarsız ifadeler, asılsız genellemeler ve ağır ithamlar’ olunca sert ifadeler kullanmaya zorluyorsunuz. Bunu yapmayın. Ayrıca hiçbir iletilerim saldırı amaçlı değil.

Bir noktada hemcinslerim için, ‘erkeğin gücü için onuncu karısı bile olur, güce şartsız koşulsuz tapar, en aşağılık erkek tipi için ağzının suyu akar vb.’ gibi sinsice kadına ağır hakaretler taşıyan ifadeleri tabi ki sakin bir şekilde karşılamam beklenemez. Beklenmemeli. Düşünceler tartışılır, ama böyle ağır, aşağılayıcı ifadeleri sizler nasıl tartışmaya açık görüyorsunuz ve beni seviyesizlikle suçluyorsunuz? Bu noktada hangimiz seviyesiz oluyoruz işte bu tartışılır. Üstünüz elbette, ama benim anlatmak istediğim üstünlük sizin iletinizdeki gibi bir üstünlük değil. İnsanın kendi soyut iç dünyasıyla, duygu ve düşünceleriyle diğer tüm canlılardan ayrılmasından bahsediyorum. Bunu farklı şekillerde bir çok yerde yorumladığım halde, neden bu örneği verme gereği duydunuz?

Müslümanlar kadınlara çok farklı şekillerde saldırıyorken, sizler de farklı yöntemlerle aynı şeyi yapıyorsunuz. Bu bağlamda onlar hâlâ, kadınlara o gözle yaklaşmadığını savunurlarken ‘din-iman’ afyonuyla kendilerini uyuşturarak bu gerçeği reddeder, sizler de ‘güdüler’ adı altında saldırarak adeta afyon almışçasına aynı şekilde davranıyorsunuz. Durum böyle olunca, yukarıda da bir arkadaşın söylediği gibi Müslüman yobazlardan ne farkınız kalıyor?

tarihinde AmAz0n tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim kimden farkım olduğu önemli değil. Ben gerçeğe bakarım. Erkekler güzelliğe bakar. Bu saçma, ben bunu kabul ediyorum. Kadınlar da erkekler gibi birçok şeye bakar. Güç mesela. Etkilenmesinde rol oynar. İsteyerek yapar demiyorum. Bir erkeğin güzelden etkilenmesine benzer.

Neden bunu kabul etmiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

hakaret

hakaret

hakaret

iftira, kin, nefret...

İnsanların birşeyler işlerine gelmediğinde en çok gösterdiği davranışlardır bunlar.

Haddinizi aşmışsınız, yazınızın %90'ı şahsıma karşı hakaret ve iftiradan ibaret. Kalan %10'uysa cevap verilmeye değebilecek cinsten; ancak bunu yapmayacağım, çünkü haketmiyorsunuz.

Ne zaman ki ad hominem'likten vazgeçip ad rem'liğe terfii edersiniz, işte o zaman tartışabiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...