Jump to content

Her kızla beraber olmak ama evleneceği kızın bakire olmasını isteyen zihniyet

Recommended Posts

şu paylaşamama konusu...

affedersin o kadın artık eski sevgilisiyle yatmayacak, seninle olduğuna göre ancak seninle olacaktır bildiğin gibi (yoksa bu zaten aldatmaya dönüşür, bu da tamamen farklı bir olay)

Yani kısacası ''paylaşmana'' falan gerek yok.

ve eskiden kimle olması neden sizi rahatsız ediyor acaba, belki ona bir gün dönmek isteyeceğinden mi korkuyorsunuz? böyle bir şeyin olması da eski sevgilisi kim olduğunundan ya da nasıl biri olduğundan kaynaklanmaz. senin için önemli olan bunun eskide kalmış olması olmalı. bu kadar. azıcık evrensel olalım lütfen.

evet bu kadar sadece bu kadarcık çok basit.yani daha önceden bi erkekle sevgisini aşkını o en değerli hislerini ve anlarını paylaşmasının hiç önemi yok değil mi bayan? ona hayatamın anlamı demesinin onun kolarında kendinden geçmesinin belki saçlarının o gece o erkekle sevişirken çok güzel görünmesinin hiç bi önemi yok değil mi evet bu kadar basit..?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet bu kadar sadece bu kadarcık çok basit.yani daha önceden bi erkekle sevgisini aşkını o en değerli hislerini ve anlarını paylaşmasının hiç önemi yok değil mi bayan? ona hayatamın anlamı demesinin onun kolarında kendinden geçmesinin belki saçlarının o gece o erkekle sevişirken çok güzel görünmesinin hiç bi önemi yok değil mi evet bu kadar basit..?

Elbette yok. Olmamalı da. Yoksa bir paranoyak olup kafayı yiyebilirsin. Keza bu durumda yalnızca evleneceğin kızı düşünmemelisin. Aşk güzel birşeydir, her insan aşık olduğu kişiyle birşeyler paylaşabilir, paylaşmalıdır. Önemli olan seninle olduğu andan itibaren zihninde yalnızca senin olmandır.

Sitelerde Paylaş

Bekarete önem vermediğini belirterek ilerici-modern düşündüğünü sanan arkadaşlar, batıda değil Türkiye'de yaşadıklarını unutmasınlar bence.

Evet, bekaret ilkel bir anlayıştır ama "Benim için önemli değil, bekaret aramam" diyen Türkiye'lilerin evlilik huzurları risklidir.

Batıdaki erkeklerin çoğu, ilişkiyi bitirdikten sonra ayrı yol çizer ve rahatsız etmez. Türkiye'de ise erkeklerin çoğu, bekaretini bozduğu kıza her zaman tekrar sahip olabileceğini düşünür ve buna yeltenen çoktur.

Bu tür durumlarda genelde kadın davranışı ise "Kocam duymasın" şeklindedir.

O yüzden bekarete önem verilmese bile, eş adayının geçmişinin geleceğe etkilerinin olmaması gerekir. Bu da iyice araştırılmadan güven sağlamaz. İlerde insanın başını belaya sokabilir.

"Neden müslümanlar bakire kızla evlenmek ister?" sorusundaki müslüman sözcüğü gereksizdir. Onun yerine "Türkler" denirse daha uygun olur.

Sebep; "el değmemiş kız alıp ilk tadına varan olmak" değildir. Genel sebebi mutlu-huzurlu bir evlilik yapmak ve aile şerefini korumaktır.

Batıda neden bekarete önem verilmez?

Çünkü geçmişte ilişkisi olan erkeğin tekrar rahatsız etme olasılığı çok azdır ve aile huzurunun bozulma riski pek yoktur.

İkinci olarak evlilik ve aile kurumunun kutsallığı yoktur. "Gerekirse boşanırım" diye düşünür. Ve aile şerefi, namus, "elalem ne der?" kaygıları da yok denecek kadar azdır.

Dolayısıyla Türkiye'de bekaret sorunundan önce bu değerler tartışılmalıdır.

Bana göre yeterince gelişmemiş bir ülkede bu değerlerin korunması önemlidir. Geliştikten sonra ise bu değerlere ihtiyaç kalmayacaktır. Tabi gelişmeden kastım, karakteristik yapı, insani değerler vs.

Sitelerde Paylaş

Bekarete önem vermediğini belirterek ilerici-modern düşündüğünü sanan arkadaşlar, batıda değil Türkiye'de yaşadıklarını unutmasınlar bence.

Evet, bekaret ilkel bir anlayıştır ama "Benim için önemli değil, bekaret aramam" diyen Türkiye'lilerin evlilik huzurları risklidir.

Batıdaki erkeklerin çoğu, ilişkiyi bitirdikten sonra ayrı yol çizer ve rahatsız etmez. Türkiye'de ise erkeklerin çoğu, bekaretini bozduğu kıza her zaman tekrar sahip olabileceğini düşünür ve buna yeltenen çoktur.

O yüzden bekarete önem verilmese bile, eş adayının geçmişinin geleceğe etkilerinin olmaması gerekir. Bu da iyice araştırılmadan güven sağlamaz. İlerde insanın başını belaya sokabilir.

"Neden müslümanlar bakire kızla evlenmek ister?" sorusundaki müslüman sözcüğü gereksizdir. Onun yerine "Türkler" denirse daha uygun olur.

Sebep; "el değmemiş kız alıp ilk tadına varan olmak" değildir. Genel sebebi mutlu-huzurlu bir evlilik yapmak ve aile şerefini korumaktır.

Çünkü geçmişte ilişkisi olan erkeğin tekrar rahatsız etme olasılığı çok azdır ve aile huzurunun bozulma riski pek yoktur.

İkinci olarak evlilik ve aile kurumunun kutsallığı yoktur. "Gerekirse boşanırım" diye düşünür. Ve aile şerefi, namus, "elalem ne der?" kaygıları da yok denecek kadar azdır.

Bana göre yeterince gelişmemiş bir ülkede bu değerlerin korunması önemlidir. Geliştikten sonra ise bu değerlere ihtiyaç kalmayacaktır. Tabi gelişmeden kastım, karakteristik yapı, insani değerler vs.

Sayin Pante,

Dediklerinize katiliyorum ama bekareti onemseyen erkeklerin genelinin sizin kadar derin dusundugunu zannetmiyorum, yani kurulan aile birligine zarari olma ihtimali, tekrar rahatsiz edilmesi vb., boyle bir sorun olmayacagini bilseler bile bekaret onemlidir onlar icin. Erkeklerin geneli daha yuzeysel dusunuyor, sadece benim olmali, bir baska erkegin ona dokunmus olmasini kabullenemem, bu ahlaksizliktir ya da bunu onceden yaptiysa ileride de baskalariyla yapabilir diye suphe duymasi, karsidakinin deger yargilarinin dusuk oldugunu dusunmesi gibi.

Ayrica insanlarin kadini neden erkek cinsinden ayirip cinsellik ihtiyacini sadece evli kadinlara hak gormesini anlamis degilim. Ayrica bu dediginiz karakteristik yapi, insani degerler ya da bence toplumsal degerler yuzunden bekaretin onemli olmasi ve sonra bekaret onemli oldugu icin karakteristik yapinin degismemesi bir kisir zincir. Bu zincirin kirilmasi icin varsin benim icin onemli degil deyip modern dusunsunler, bunlar birer asamadir, baska turlu bu zincir nasil kirilacak, insani degerler nasil asilip toplumsal yargilar degisecek?

Sitelerde Paylaş

Yani..

Kızımız abuk sabuk adamlarla abuk sabuk sabuk ilişkiler yaşamış, tehlikeli ve takıntılı insanlarla takılmış, gittiği yere belki bela da sürükleyebilecek biri olabilir.

Zaten burada bekaret önemsiz bir ayrıntı oluyor Pante. Şimdilik Türkiye bu tabuyu tam olarak aşamadı ve kızlar her şeyi gizli saklı yaşıyor, bu sırada tavizler verip yalanlarla dolu bir hayat sürüyor ve bu sırada doğrularını oluşturamıyor.

Evet, sırf bekarete zerre kadar önem vermediğim için erkek kardeşimin böyle bir kızla evlenmesine gönlüm razı olmaz mesela. Fikrimi belirtmem istenirse çekinmeden belirtir çekilirim de.

Ama zaten buradaki mesele onun bakire olup olmaması değil, cinsel özgürlüğü yaşadığını "zannetmesi" durumu...

Bekaretin değil, flörtün bile gizli saklı yaşandığı toplumlarda kişilik oluşturmak da kendi bedenine saygı duyup sahip çıkmak da zor. Dejenerasyonla karışıyor çoğu zaman..

Sitelerde Paylaş

Aga tamam karışamam tabiki kimle nasıl evlenırsen evlen. Ama o kadarda acık goruslu olmak bıraz sacma. Şakası bile kötü. Tamam seviyorsun gelen evden alırsın ama biraz iğrenç geldi o mesaj ve ben sinirlendim belki haddime değildi fakat bir reflexdi o. Diğer arkadasda az sakın olsun laf gideceği yeri biliyo.:)

Ben önem veririm bekarete fakat illada olacak diye birşey yok. Karşımdaki bayanın karakteri zaten neyin ne oldugunu belli eder.

Sitelerde Paylaş

daha öncesinde hiç kimseyle cinsel ilişkide bulunmak istememiş bi dişinin bunu benimle yaşamak istemesi hoşuma giderdi.ama durum erkeğe gelince biraz değişiyor.daha önce hiç cinsel ilişkide bulunmak istememiş bir erkek yok.hepsi istemiş ama yapamamış.dünya kültürde isteyen hep erkektir.işler hep o yüzden karışır.avrupanın erkeğine imrenenler dönsünler kıçlarına baksınlar.erkekler gibi onlarda bu vatanın insanları.dünyayı erkeklermi yönetiyor!?

tarihinde ünal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu mutlu/huzurlu evlilik için aday ararken kıstas bakirelik olunca belli riskler azalsa da çözümü değil dediğin gibi sevgili pante. Kadın/erkek dediğin cıvık olmayacak, cıvık insan tutarsız olur. Çevresinden belli eder insan kendini, kimle nasıl iletiştiğine, iletişim düzeyine bakarsın ve anlarsın. Aptalların ortasında durmayı yeğleyen insan size aptallıktan başka bir şey yaşatmaz.

Oturaklı, seçtiğini bilen insanın geride bıraktığı ilişkiler sorun yaratmmaz. Böyle insanların özel hayatları çalkantılı değildir. Ayrılmasını da düzeyli bir birlikteliği de becerebilecek kişileri seçemiyorsa kişi, sorun kendisindedir. Ya bu arayışta olmayacaksın ya da kabulleneceksin.

Sitelerde Paylaş

Yav kısacası cogu erkek ister evlenecegı kızın bakire olmasını. Fakat şöyle bir durum var herkes bılıyor etraf afedersiniz fakat kızlıgına dokundurmadan ılaka regn butun fantazileri en uçuğuna kadar yaşamış kızlarla dolu. Tek kıstas bu olursa sıkıntı olur. Neler var neler. Karakterine inanıp güveneceksin baska caren yok.Hele birde kızlık gitmiş olur senle evlendıkten sonra tut tutabılırsen:D

Bu konular cok sıkıntı şizofreni oluyorum düşündükçe:D

Sitelerde Paylaş

Bende bekarete pek önem vermem ama ta 15 yaşında kaybedip ondan sonra da önüne gelenle takılmış biriyle de evlenmek istemezdim. Cinselliğini bu kadar serbest yaşamış birinin evlendikten sonra da aynı serbestliği yaşaması riskinin yüksek olduğu inancındayım. Bu riski almak istemezdim..

Sitelerde Paylaş

Panteye katılıyorum ve benim aklımda olupta yazamadıklarımı yazmış.

Ben yıllar önce bunu seksi huriyle tartışmıştım ve ne yobazlığım kalmıştı nede geri kafalılığım nede namusu bi et parçasında gördüğüm. hatta ıfeelgood bu yazılarımdan ötürü soğuduğunu hissetmiştim. seksi huri görse boğacaktı beni.

İlla ki herşeyi ulu orta anlatayım mı? başımdan şöyle bir olay geçti. eski lise arkadaşımı facebook tan buldum ve görüşüyoruz. kız nurcu ve kapalı. neyse aradan yıllar geçmiş ve lise de öyle çokta birbirimizi fazla tanımıyoruz. (ben de ne çapkınmışım :)) aramızda 1-2 saatlik mesafe var otobüsle gidip geliyorum. bir gün çaya davet ettim. çay içmeye gidiyoruz ama kız elini bile tutturmuyor ve buralarda tanıdıklar var görürler tarzı uyarıyor beni. sonra ben bunu sürekli arayan bir eleman olduğunu farkettim. kim bu dedim. ve kız anlattı bu benim akrabam ve beni sevdiğini söyleyip duruyor. hatta babası kızımın peşini bırak diye buna kızmış ve çocuk seviyorum demiş ve kavgaya girişecekleri vakit ayırmışlar falan. ve bu akrabası ile dükkanları aynı sokak ta olduğu için bunları herkes tanıyor ve millete rezil olmuşlar falan. bu akrabası ile aynı işi yapıyorlar. çocukta anladığım kadarı ile bela. kız numarasını değiştiriyormuş ve çocuk akraba olduğu için gidip numarasını bulması zor olmuyormuş. numara değiştirirse hemen akrabalar soruyormuş rahatsız mı ediyor o çocuk diye ve bu konu babasının kulağına gidip babasının başına bela gelmesinden korkuyor kız ve bundan dolayı kızın eli kolu bağlı ve çocuk bunu süerkli arıyor. kızın dediğine göre günde 150 kere arıyormuş, mesajların ardı kesilmiyormuş değişik değişik telefonlardan.

Geçmişte elele dolaşmaktan başka bir macera da olmamış.İş başa düştü bu çocuğu adam toplayıp adam akıllı dövdüreceğim artık ve kızdan çocuğun kim olduğunu öğrenmek istiyorum falan ve kendi kendimi yiyorum. sonuçta bu çocuk tutup silah beni vurursa ne olacak ölsem iyi ama sakat kalırsam ne olacak. neyse o an gözüm hiç birşey görmedi.

İçime sinmiyordu bu işler. bi kız nasıl bu kadar kul köle olur. bu işin içinde bir bit yeniği var diye düşünürken kız en son saçma birşeyi bahane edip ayrıldı ve iyi ki ayrılmış. kız oğlan kız işte.

hala o günkü lafımı tekrarlıyorum ufak bir ekleme ile. bir erkek ilişkiye girdiği hatunu hemen unutabilirken bir kız için bu çok zordur. büyük olasılıkları işe sürersem unutamaz veya unutturulmaz.

Sitelerde Paylaş

Diğer bir konu burada ameraika avrupadan yazan ateistler kendi ülkeleri ile karıştırmasınlar. burası türkiye ve oyun kuralı ile oynanır.

kız kardeşim yok ama adam gelecek benim kız kardeşim ile ilişkiye girecek herşey yapacak ama ben onun kız kardeşi ile ilişkiye gireceğim vakit din , iman, görgü, ahlak ve en önemlisi namus işin içine girecek.bir de namusuna sahip çıkmamış, basit kız damgası da yesin üstüne kız kardeşim

yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. ben milletin anasına bacısına bakayım herşey yapayım ama evleneceğim kadının eline erkek eli değimesin.

bir söz var halk arasında yaygın ve biraz argo özür dileyerek söylemek istiyorum.

" hiç babamın hal hatrını soran yok herkes anamı soruyor"

başlarım ben öyle şark kurnazlığına.

tarihinde analiz25 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın size gerçek bir olay anlatayım.

Ben 28 yaşında evlendim. O yaşa kadar da cinsel ilişkim olmadı. Bu nadir bir durum olabilir, bilmiyorum. Ama burası Türkiye. O kadar da nadir olduğuna inanmıyorum. Yani fırlama bazı tipler oluyor, bir sürü kızı götürüyor, sonra da bakire biriyle evleniyor falan ama herkes öyle değil. Hatta çoğunluğun öyle olduğuna inanmıyorum.

Kızlar evlenmeden önce bekaretini bozdurmak isterse, bunu kolayca yapabiliyor. Zaten şahin gibi dört gözle öylelerini bekleyenler dolu etrafta. Ama erkekler için o kadar kolay değil bence. Yani en azından benim için öyleydi diyelim. Ya geneleve falan takılacaksın, ya da evlenmeden önce seks yapmaya razı bir kız arkadaş bulacaksın. Çoğu türk kızı buna razı olsa bile evlenme vaadi varsa razı oluyor. Bu yüzden de evlenmeyeceğini bile bile bir kızın bekaretini bozmak bizde delikanlılığa yakışmaz. Haksız mıyım? Öyleleri yok mu gerçi, çok var ama en azından ben öyle biri değilim.

Peki benim başıma ne geldi derseniz, 28 yaşına kadar bir bok yaşamayınca, o yaşta da artık bekarlık tak etti, birini bulmak lazım artık, yaş geçiyor, vs moduna girince, tanıştığım bir kızla çıkmaya başladım. Kızın daha önce birkaç yıl çıktığı bir erkek arkadaşı olduğunu biliyorum. Ama daha fazla birşey bilmiyorum.

Sonra ilişki biraz ilerleyince bana dedi ki, bak sana birşey söylemem lazım. Benim önceki ilişkimi biliyorsun dedi. Evet dedim. Önceki erkek arkadaşımla biz imam nikahı yaptık evlendik dedi. Yani ben aslında dulum dedi. "Nasıl yani?" dedim. O noktada kızı ablasını, erkek kardeşini, arkadaşlarını falan da tanıyorum artık. Hiçbiri kızı dul olduğundan falan bahsetmemiş daha önce. Sonra anladım ki, bahsedilmemesinin sebebi kimsenin bilmemesi. Yani eski erkek arkadaşı ile bunlar aralarında yapmışlar bu imam nikahını. Ailelerinin falan bildiği yok. Yani sadede gel dedim. O da dedi ki, ben kız değilim, biz eski erkek arkadaşımla seks yaptık dedi. Birkaç kere birşey mi, o kadarlık birşeyse önemli değil, benim için zar meselesi problem değil dedim. Çünkü modern türk erkeği takılıyoruz ve tabuları falan önemsemiyoruz ya, hakikaten de zarda falan gözüm olmadığı için ciddi şekilde öyle düşünüyordum. O da zaten zara falan önem vermediğimi biliyor o aşamada.

O da dedi birkaç kere değil, 1 yılı aşkın zamandır yapıyoruz. Yani sayısını bilmiyor bile.

O noktada şok oldum tabi. Ne diyeceğimi, ne yapmam gerektiğini bilemedim. Dedi ki, eğer bu bir problemse, daha burada bitirelim, devam etmeyelim dedi. O da kendine göre haklı.

Ben ise bu konularda o kadar acemiyim ki, zar meselesini önemsemiyorsan, başka bir mesele olmamalı diyorum kendi kendime. İşin cinsel tecrübe kısmının ve onun bana hissettirebileceklerinin farkında bile değilim. Ha birkaç kere, ha 1-2 yıl ne far eder dedim. İçim çok kötü hissetse de ilişkiyi bitirmedim. Baktım olmuyor, ileride boşanırım dedim. Bekara karı boşamak kolaydır ya, ben da o kafadayım o zaman.

Sonra biz de seks yapmaya başladık. Çünkü baktım evlenmeden önce yapmayalım falan demeye çalışıyor, kızdım haliyle, ulan dedim 1-2 yıl herifin tekiyle yatmışsın, adamın evlilik yapmaya bile değmeyecek biri olduğu belli olmasına rağmen, hovardanın teki olup sağda solda milletin bekaretini bozmasına, aynı anda birkaç kızla birden görüşen biri olmasına rağmen bırakmamışsın, onunla yatmaya devam etmekten de çekinmemişsin, şimdi benimle yatmayacak mısın evlenmeden dedim. Haksızlık hissediyorum çünkü orada. O da mecbur kaldı, benimle de yatmaya başladı.

Sonra bir farkettim ki, olay öyle zar meselesi falan değil gerçekten de ama başka birşey. Yani 1-2 yıl boyunca, haftada birkaç defa seks yapan insanlar neler yaşamaz ki? Duşta seks fantazisi mi dersin, falanca pozisyon, filanca stil mi dersin, bunlar hepsi yaşanmış tabi haliyle. Ben ise daha önce bir kızı öpmemişim bile.

Yani resmen ben çömez konumundayım, o öğreten konumunda. Benim ise sürekli aklımda acaba öbür herif nasıldı, bu kız belli ki onunla seks yapmaktan çok memnundu, ben ise doğru dürüst birşey bilmiyorum bile, vs gibi fikirler var. Hem kendimi aşağı hissediyorum, hem kendime güvenim yerin dibine giriyor, hem kendime kızıp acıyorum, vs.

Ama artık çok geç, çünkü bu aşamada ben onu bırakırsam, o zaman benim de o adamdan farkım olmaz. Ben sözde ileri görüşlü, kültürlü, modern türk erkeği değil miyim?

Dedim ki, evleneyim, biraz evli kalayım, sonra boşanırım. Böylece kız da zor durumda kalmaz, ben de kendimi sürekli aşağı hissettiğim bir ilişkiye ömür boyu katlanmak zorunda kalmam.

Sonra hızlı bir şekilde evlendik. Aradan 1 yıl falan geçti, bu sefer işin çehresi değişti. Diyorum ya bekara karı boşamak kolay diye. Bu görünmeyen problemler dışında, dışarıdan bakınca evlilikte bir problem yok ki. Neye dayanarak, nasıl boşanacaksın o aşamada? Hem zaten o noktada ben de eşime yakınlık ve bağ hissetmeye başladığım için, boşanmak git gide yanlış gözükmeye başladı.

Eski ilişkisinden kız zaten pişman, bana kendimi o kadar kötü hissettiren bir tecrübe yaşamış olduğu için o da kendi kendini yiyip bitiyor. Ben bu aşamada boşanırsam ona büyük kötülük yapmış olurum. Kendime de.

Sonra zamana bırakmaya karar verdim. Suyun akışına bırakayım, nasıl olursa öyle olsun dedim. Şimdi evliliğin üzerinden birkaç yıl geçmiş durumda ve artık bir çocuk da var ortada. Yani boşanmak artık iyice zor.

Ya ben hep böyle gururu incinmiş, güveni sarsılmış biri olarak bu evliliği devam ettireceğim, ya karımı falan aldatacağım, ki bana uymaz, ya boşanacağım, ya da bu duruma razı gelip devam edeceğim.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu hikayeyi iyi değerlendirin. Bekaret konusunun bir zar meselesi olmadığını umarım bu hikaye anlatıyordur.

Ben şu anda kendine güveni yara almış, konu karşı cins olduğunda kendini aşağı gören bir psikolojiye girmiş durumdayım. Bunda ise bu bahsettiğim olayların etkisi büyük.

Şimdiki aklım olsaydı ise, kız bana durumu açıkladığı anda ilişkiyi bitirir, psikolojimin bu kadar yara almasına sebep olacak bu tecrübelerden kendimi uzak tutardım.

Öyle bir psikolojideyim ki, milletin bekaretini bozup ortada bırakan bu fırlama tiplere resmen büyük nefret duyan bir durumdayım. Çok aşağı ve ilkel bir düşünce olsa bile kendimi "milletin kullanılmış malını almış enayi" olarak görmekten alamıyorum.

Şimdi atıp tutan ve evleneceğim kız bakireyse git önce bozdur derdim falan diyenlerin yorumunu alayım.

Gerçi kendileri de o fırlama tiplerdense yine onlar için sorun yok, ama ya geri kalanlarımız için?

Türk toplumunun mevcut yapısında bekaret konusuna bu şekilde bir önem verilmesi raslantı değildir ve geçerli sebepleri vardır.

Aksini düşünen, olayın tüm yönlerine vakıf değildir. Hele burada o konuda ahkam kesen genç arkadaşlarımız, bence kendi tecrübesizliklerinden dolayı ne dediklerini bilmemektedir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu hikayeyi iyi değerlendirin. Bekaret konusunun bir zar meselesi olmadığını umarım bu hikaye anlatıyordur.

Ben şu anda kendine güveni yara almış, konu karşı cins olduğunda kendini aşağı gören bir psikolojiye girmiş durumdayım. Bunda ise bu bahsettiğim olayların etkisi büyük.

Şimdiki aklım olsaydı ise, kız bana durumu açıkladığı anda ilişkiyi bitirir, psikolojimin bu kadar yara almasına sebep olacak bu tecrübelerden kendimi uzak tutardım.

Öyle bir psikolojideyim ki, milletin bekaretini bozup ortada bırakan bu fırlama tiplere resmen büyük nefret duyan bir durumdayım. Çok aşağı ve ilkel bir düşünce olsa bile kendimi "milletin kullanılmış malını almış enayi" olarak görmekten alamıyorum.

Şimdi atıp tutan ve evleneceğim kız bakireyse git önce bozdur derdim falan diyenlerin yorumunu alayım.

Gerçi kendileri de o fırlama tiplerdense yine onlar için sorun yok, ama ya geri kalanlarımız için?

Türk toplumunun mevcut yapısında bekaret konusuna bu şekilde bir önem verilmesi raslantı değildir ve geçerli sebepleri vardır.

Aksini düşünen, olayın tüm yönlerine vakıf değildir. Hele burada o konuda ahkam kesen genç arkadaşlarımız, bence kendi tecrübesizliklerinden dolayı ne dediklerini bilmemektedir.

Yazdiklarinin mantigini anlamasam da bir Turk erkegi mentalitesini iyi anlatmissin, evlendigin karinin baskasiyle birlikte olmasini baskasinin artigini aldim diye kendine dert ettigine gore senin karina karsi duygularinda hic bir samimiyet gormuyorum. Her gun onun yuzune nasil bakiyorsun, nasil cocuk buyutuyorsun, nasil ayni yatakta yatiyorsun? Sen modern filan degilsin, kendinle yuzles once. Sen onceden seks yasamadin diye ezikligini karsidakine yukluyorsun. Seks elbetteki hayvanlarin yaptigi biri ayni seviyede degil ama nedense Turk erkekleri ona farkli anlamlar yukluyor, nasil seylerle ozdeslestirmissin baksana... Hic tersini dusundunuz mu, daha once seks yapan biri ile evlenen kadinlar neden boyle seyler dusunmuyor acaba?

Sitelerde Paylaş

Bunun kisisel degil toplumsal bir olay haline getirilmesi ve sadece namus ile ozdestirilip kadinlara yonelik bir baski mekanizamasi haline geldigi icin olabilir mi? Bir dusun derim.

Birilerinin namus anlayışı bir diğerini ilgilendirmez, birisi bakire bir kızı namus anlayışı olarak görüyorsa bunun yanlış olduğunu kimse söyleyemez. Kimsenin kadınlara baskı falan yaptığıda yok, kafanızdan olmayan senaryolar üretemeyin, heleki Türk toplumunda kadına baskıdan bahsetmez uzayda yaşama gibi bir şeydir. Önce siz yolda giderken tecavüze uğrayan modern batının kadınlarının sorunlarına bir bakın sonra bu topraklarda kadına baskı yapıldığı söylemi yapın. Hezeyan bunların hepsi.

Sitelerde Paylaş

Yazdiklarinin mantigini anlamasam da bir Turk erkegi mentalitesini iyi anlatmissin, evlendigin karinin baskasiyle birlikte olmasini baskasinin artigini aldim diye kendine dert ettigine gore senin karina karsi duygularinda hic bir samimiyet gormuyorum. Her gun onun yuzune nasil bakiyorsun, nasil cocuk buyutuyorsun, nasil ayni yatakta yatiyorsun?

Ne alakası var? Günün her dakikası bu konu var kafamda demiyorum ki. Hayat bu meseleden mi ibaret? Bu sadece konusu açılırsa ya da bu meseleyi hatırlatan birşeyler olursa aklıma gelen şeyler.

Siz türk kızları ve kadınları bizim toplumda evlilikten önce seks yapmanın erkekler için sizler kadar kolay olmadığını anlayamıyorsunuz. Tabi o fırlama tipleri hariç tutuyorum. Ama çoğunluk öyle değil zaten.

Evlilikten önce seks yapma imkanı bulabilme konusu, kadınların daha avantajlı olduğu bir konu. Erkeklerin küçük bir yüzdesi kızların büyük bir yüzdesini götürüyor çünkü gençlik yıllarında. Yani bekaret konusunda bir baskı olmasa öyle olur en azından. Çünkü şu anki durumda bile bekaretini kaybetmekte sakınca görmeyen kızlar için durum bu. Bunlar ortalama 1-2 kişiyle birlikte olmuş oluyor evlenene kadar, onların bekaretini bozan fırlamalar ise 8-10 tanesi ile.

Geriye ne kalıyor? Hiçkimseyle yatmamış erkeklerle en az 1-2 kişi ile yatmış kızlar. Bir de tabi bakireler. Eh, kimi alacaksın? Elbette erkeklerimizin çoğu gidip bakireleri alıyor. Doğru da yapıyorlar. Benim gibi eşşek değil ya herkes.

Hic tersini dusundunuz mu, daha once seks yapan biri ile evlenen kadinlar neden boyle seyler dusunmuyor acaba?

Çünkü erkeğin öğreten olması, tecrübeli olması beklentisi var toplumda. Onun için kadınlar bunu garip karşılamıyor. Hatta tercih ediyor. Ama o konumda olması gereken erkek o konumda değilse karizması çiziliyor. Kendini kötü hissediyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...