Jump to content

Her kızla beraber olmak ama evleneceği kızın bakire olmasını isteyen zihniyet

Recommended Posts

Bence de buna hakkın var kardeş.

Al gül gibi bakire kızı. Al hakkını!

Soyları tükeniyor zaten, ortalık ahlaksız dolu.

Elini çabuk tut :lol:

Ne derseniz deyin! Ben takılırım böyle mevzulara,tercih meselesi bu yüzden kimseyi ahlaksızlıkla damgalamam,zaten bende önüne gelenle yatan tip olsa idim böyle konunun lafını bile etmezdim...

O yüzden eşim kendini bana saklasın :) Bende öyle yapıyorum çünkü...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eşin olacak kadın nereden bilsin seninle tanışacağını. Ben sana geri kafalısın demiyorum. Ahlaklı, ahlaksız diye ayırmıyorum. Sen 30 yaşına da gelsen beklersin ama şöyle bir sorunun olur. İnsanlar birden çok kez evlenir ve kadın kendisini kocasına saklasa bile ilk sen olmayacaksın. Eğer 20'lerinde bulamazsan bir eş şansın çok düşük olur. Yoksa beklemekten bir zarar gelmez. Ama bu konuda bayağı uğraşman gerekebilir. Fakat merak ettim. Bu detay senin için niye bu kadar önemli?

Sitelerde Paylaş

Ben yukarıda dedim ki ; tercih meselesi , yani olmasını istediğim bu yönde, aklımdan geçen düşünceler, sesli düşündüğümü farzedebilirsin…

Ama bu demektir değildir ki illede bakir olacak,olmassa bırakırım, çeker giderim gibi mevzu sözkonusu değil...

Fakat merak ettim. Bu detay senin için niye bu kadar önemli?

Bilmiyorum! Sadece sevdiğim,değer verdiğim birisinin başka insanlarla birlikte olduğu düşüncesi bana rahatsızlık veriyor,bu konuda gerikafalı diyeceksen de gocunmam...

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimseyi düşünceleri yüzünden yadırgamam. Onlar yüzünden sorun çıkarmadağı sürece tabi.

Neden rahatsızlık verdiğini biliyor musun? Sorular boş gibi gelebilir ama bundan rahatsız olmanın bir sebebi var. Eğer sorun olmazsa sorulara yanıt verebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Senin sebebini bildiğimi söylemedim. Sadece bunun bir sebebi vardır dedim. Genelde insanların farketmeden benimsediği namus kavramı oluyor(ama onun sorsanız onun tanımını bile yapamazlar. Yok öyle bir tanım çünkü). Belki kıskançlıktır. Ama sebebini bir düşün. Belki de çok gereksiz bir sebep yüzünden böyle düşünüyorsundur. Belki de tamamen haklı bir sebebin vardır. Bunu sadece kendin öğrenebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Sayın genco ben bunun sebebini söylemişim zaten; paylaşmak istememe tutkusu! Bende bakir olduğumu söyledim ve tamamen masum bir istekte bulundum,zaten sevdikten sonra gerisi hikaye ama dediğim gibi beni rahatsız eden bir durumu bende başka bir kızla yaşamadım...Altında çapanoğlu aranacak durum yok

Sitelerde Paylaş

Afedersin. Yazarken dediğin şöyle aklımdaydı:

Benim sebebim belki paylaşamama tutkusu, kıskançlık

Bende arada hata yapıyorum işte :). Cidden kusura bakma.

Kusura bakılacak durum yok, aksine daha açıklayıcı oldu...

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ilamdaki saçmalıklara bu kadar beyinsizlikle sahip çıkan zihniyet

elbette bu konudada bencilce davranacaktır...

ama en azından ülkemizdeki kızlarda da bir sorun var coğu tam aksine bakir erkek istemiyorlar.

namusu 2 bacak arasında ki bir zara endeksliyen anlayış genç kızlarda anal sex patlamasına yol acmıştır.

en az 3 türbanlı kızı bizzat ben biliyorum.kocaları eşleri bakire olduğu için ammada mutludurlar şimdi

tarihinde self_defans tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizler bakirlik ve bakirelikten bahsediyorsunuz.

Bundan yillar once, medya da bir bosanma davasi okumustum.

Amerikada, bir erkek esini bosamak icin mahkemeye muracaat ediyor, hakim erkege, bosanma gerekcesini sordugunda, erkek basliyor konusmaya" hakim bey, ben zifaf gecesi fark ettimki, hanimim bakire o yuzden de bosanmak istiyorum" hakim sasiriyor ve nedenini soruyor, erkek" hakim bey, ben bekarligimi yasadim ve artik evlenip bir yuvakurmak istedim. Ama esim bakire cikti. Ben ise evliligimi her turlu cinsel iliski ve doyum konusunda tecrubeli bir es ile gecirmek isterim, eger ben bekarlik gunlerimdeki gibi, cinseliliski kuracagim kisiye, hocalik yapacaksam, ona ogretecek ve onu egiteceksem, ben neden evlendim ki. Bunlari yapacagimi bilseydim, evlenmezdim. Ben evlilikte benim gibi cinsel iliski konusunda tecrubeli bir es istiyorum, boylece ikimiz de ne yapacagimizin bilincinde olarak birbirimize de bildiklerimizi gostererek doyuucu, saglikli bir cinsel iliski istiyorum, bu esim bunu bana saglayamaz ve o yuzden de bosamak istiyorum" demis.

Ister inanin, ister inanmayin; hakim de bir celsede ciftleri bosamis.

Sitelerde Paylaş

Genco;

Erkek kizi, evlenebilecek bir olgunlukta bulmus ve kiz da "evlenmeden cinsel iliskiye girmem" dediyse de hosuna gitmistir.

Cunku, bu tip erkekler evlenecegi kizlarin kendileri ile kolayca cinsel iliskiye girmesini, sadece bir cinsi iliski arkadasi olarak algilarlar.

Dolayisiyle, evlendikten sonra ilk gece de cinsel iliskiye girmisler.

Sitelerde Paylaş

Evrensel-insan,

Oturup bu evlilikten ne bekliyorlar diye konuşmalı insanlar diyorum. Adam diye bilirdiki 'ben bu ilişkiden doyurucu ve sağlıklı bir cinsel ilişki istiyorum ' diyebilirdi. Bu cümledekileri bakir/bakire birisi yerine getiremez zaten.

Hatta kendimi örnek olarak verebilirim.

Eğer bir gün sevgilim bana böyle bir şey derse(sevgilim olursa tabi :D) ona bu istediğini yerine getiremeyeciğimi söylerim. Çünkü bilmiyorum. Çünkü bakirim. Yeterki ne istediğini biliyim. Yoksa hem o üzülür, hem ben.

İnsanlar birbirini tanımadan evleniyor asıl sorun burada. Yeterince iletişime geçmiyoruz asla. Herkes diyor ki ben eşimi evlendikten sonra tanıdım. Yani burada suçlu sadece eşi değil ki.

tarihinde Genco tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilginize, şu bakirelik zarını kutsal kılma olayı müslümanlığa özgü bir şey değildir. Hem yahudilikte hem de hristiyanlıkta evlilik dışı cinsellik lanetlenir ve hiç hoşgörüye rastlamaz, affı olmayan bir günahtır.

herhalde müslümanlarda bunu daha fazla görmemiz dinin kendiliğinden değil de, hristiyan-doğma toplulukların arasında inançsızlık ve takmama olayı daha yaygın olduğu içindir.

Bu arada, yahudilikte mesela yalnız evlilik dışı değildir yasak olan. evliseniz bile eşinizle ancak çocuk doğurmak amacıyla, kadının hamile kalma ihtimali yüksek olan zamanlarda yapmanız, günah sayılmamaktadır. tabii ki de hamiliğe karşı alınan tedbirler de yasak. o zaman bile olayı birbirlerini görmeden, dokunmadan yapmalılarmış, ve evet bu mümkün, detaylara girmek de istemiyorum, bence hastalık sınırlarında bir şey.

Dünyada kendini dindar olmayanlardan sayıp ama yinede inançsızlığı garipseyen, bazı dini kuralları sanki dinden değil de insani ahlakından, vicdanından çığnemediğini düşünür, mesela domuz yememek, ne olur ne olmaz diye evlenene kadar kendini ''korumak'' vs vs. Ve size yurtdışında uzun zaman kalmış biri olarak söylüyorum, kendini en modern sayan yerde bile dine ahlaki değer veren, dinci olmasa da bunu negatif bir şey saymayan, kendisiyle dürüst olmak yerine kolay yolu seçip ''ortalama inanaçlı'', ''yarı dindar'' olmayı seçenler çok. affedersiniz ama o nikah kağıdını imzalamadan önce yapmışsa kötü bir insan mı oluyor o insan? o imza bunu günahtan normal bir şeye mi çevirecek? hayır. bunun gibi aynı yerden gelmiş diğer ilkelliklerden kadın taşlamaşları, töre, dul kaldığında onu zorla eniştesiyle evlendirmeler vs vs de çıktı.

Sitelerde Paylaş

Genco;

Iyi guzel de, erkek belki bu konuda konusmamistir, kiz zaten konusamaz. Sadece evlenene kadar kendini bakire olarak korumayi dusunmustur.

Ayrica, sen biyolojik olarak gencsin. Erkek te, kiz da evlenmeden once birbirlerine farkli davranirken, evlendikten sonra degisirler. Ustelik te cicim aylari biterse de, baslarlar birbirlerinin hatalarini bulmaya, biri digeri uzerinde otorite kurmaya.

Bilhassa dogu toplumlarinda erkek, male sovenisttir. Esinin calismasina bile izin vermez.

Bati erkekleri daha paylasimcidir ve kadin daha rahattir. Mesela, cayini, kahvesini kendi yapabilir, sofra kurabilir, bulasik camasir yikayabilir.

Bundan seneler once, D.Hoffman'in "Kramer versus Kramer" adli bir filmini gormustum. Gayet anlamli ve iyi islenmis bir filimdi.

Sitelerde Paylaş

Batı erkekleri dediklerinin çoğunu kabul etmez. Yani kendini onla eşit tutmaz tam olarak. Bana yakınsındır ama benle eşit değilsindir görüşüne sahiptir. Bu biraz eskilerden kalma kadın düşmanlığının etkisi yüzünden. Ama batıda neredeyse bu aşıldı.

Bu arada ben, sen desene manasında demiştim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...