Jump to content

Ateist arkadaşlarla İstanbul'da tanışma ve tartışma

Recommended Posts

siz kimseyle görüşmeyin lütfen kalbi duygularımla rica ediyorum,adamları daha da yanlış fikirlere sürüklersiniz neme lazım!

dayanamadım ne edeyim

Keşke dayanabilseydin de böyle saçmalamasaydın!

Edip Yüksel, senin zihniyetindeki yobazlarla tartışmaktansa ateistlerle tartışmayı tercih eder.

Çünkü senin zihniyetindekiler hakkında yeterince deneyimi var.

Sırf "Muhammed peygamber" dediği, Hz. eki kullanmadığı için bile kafirlikle itham edecek zihniyettesiniz.

Bence Edip Amerika'da Hacı ile bir buluşma ayarlamalı.

Edip, ayet dışındaki hadis-siyer gibi bilgileri reddediyor. Hacı tümüyle İslam hakkındaki bilgileri reddediyor. Belki bir orta yolda birleşirler. :)

Sitelerde Paylaş

Keşke dayanabilseydin de böyle saçmalamasaydın!

Edip Yüksel, senin zihniyetindeki yobazlarla tartışmaktansa ateistlerle tartışmayı tercih eder.

Çünkü senin zihniyetindekiler hakkında yeterince deneyimi var.

Sırf "Muhammed peygamber" dediği, Hz. eki kullanmadığı için bile kafirlikle itham edecek zihniyettesiniz.

Bence Edip Amerika'da Hacı ile bir buluşma ayarlamalı.

Edip, ayet dışındaki hadis-siyer gibi bilgileri reddediyor. Hacı tümüyle İslam hakkındaki bilgileri reddediyor. Belki bir orta yolda birleşirler. :)

Sen hala imana gelmedin mi onca matematiksel tartışmalardan sonra ?

slm.

Sitelerde Paylaş

HZ MUHAMMED' siz bir islam yok ve olmadığı için kafir moduna geçebiliyor!

bunlar hep safsata ilgiyi üzere çekmek için saçmalama çünkü herkes aynı şeyi derken herkesin dediğini demiş olur ama farklı şey söyle ki a adam bişi diyor bi dinlemeli dedirt,ve sırf kulların ilgisi için ahireti ziyan eden zavallı düşünce acınacak hal! ateistten daha zararlı daha vahim bi vakıa böyleleri!

ramazan ramazan sinirleniyorum şu başlıklara !

Sitelerde Paylaş

bunlar hep safsata ilgiyi üzere çekmek için saçmalama çünkü herkes aynı şeyi derken herkesin dediğini demiş olur ama farklı şey söyle ki a adam bişi diyor bi dinlemeli dedirt,ve sırf kulların ilgisi için ahireti ziyan eden zavallı düşünce acınacak hal! ateistten daha zararlı daha vahim bi vakıa böyleleri!

O hadis dediklerinin Muhammed'in ağzından çıktığını bizzat kendi gözlerinle görüp, kulaklarınla işittin mi? Size Ebu Hureyre diye tanıtılan adam sizlere sahabe diye yutturulmuş İslami bir pavlos olmasın? Sonra da Allah'ınız İsa'yı pavloscular konusunda sorguya çektiği gibi "sen mi söyledin bu hadisleri onlara?" diye Muhammed'i de siz sünniler konusunda sorguya çekmesin, ne dersin yiğen?

Sitelerde Paylaş

Hep söylüyorum, hep de söyleyeceğim.

Radikal dinciler ateistlerden çok reformistlere düşmandır. Edip Yüksel ve onun gibi inanırlar radikal dememize kızıyorlar, biliyorum ama ben şimdi bu tanımı daha pratik bulduğum için öyle kullandım.

Mechule gibi inanırlar ateistlere acır. Ateistler zavallıdır, bilmiyordur, Allah onları zaten öyle yaratmış olduğu için pek de suçlu sayılmazlar. Türk toplumunun geneli aslında böyle bakar ateiste.

Fakat Edip Yüksel gibiler direkt tehlikedir ve kafir ilan edilmelidir onlara göre.

İslam'ın ciddi bir kimlik sorunu var. Şu hadis denen çöplük, bu kimliğin belirleyici faktörlerinin başında geliyor.

Gelenekleri destekleyen ve bir süre sonra geleneğin kendisi haline gelen bir faktör bu.

Dön baba dönelim..

Sitelerde Paylaş

Ben internet ortamında da konuları tartışırım, yüz yüze de... İstanbul'a gelmişken yüzyüze tanışmak ve tartışmak istedim arkadaşlarla. Bu tartışmanın kaydedilmesini de önermedim. Yayınlanmasını da... Böylesine basit ve makul bir davete bazılarının gösterdiği saldırgan tepkiye gelince: Dogmatik, fanatik, psikopat tipler sadece dinciler arasından çıkmıyor.

Ehh işte, ben de az biraz yazı yazmış biri olarak "saldırganlık" ile "ironi" arasındaki farkı anlayabilmeniz gerekir diye düşünmüştüm.

Yanılmışım...

Bilemiyorum, bizdeki "felsefi" ateistlerin çoğunu yıldırmış olmalılar.

Var mı buluşmaya giden, telefon çalışmıyormuş herhalde...

Sitelerde Paylaş

Hep söylüyorum, hep de söyleyeceğim.

Radikal dinciler ateistlerden çok reformistlere düşmandır. Edip Yüksel ve onun gibi inanırlar radikal dememize kızıyorlar, biliyorum ama ben şimdi bu tanımı daha pratik bulduğum için öyle kullandım.

Mechule gibi inanırlar ateistlere acır. Ateistler zavallıdır, bilmiyordur, Allah onları zaten öyle yaratmış olduğu için pek de suçlu sayılmazlar. Türk toplumunun geneli aslında böyle bakar ateiste.

Fakat Edip Yüksel gibiler direkt tehlikedir ve kafir ilan edilmelidir onlara göre.

İslam'ın ciddi bir kimlik sorunu var. Şu hadis denen çöplük, bu kimliğin belirleyici faktörlerinin başında geliyor.

Gelenekleri destekleyen ve bir süre sonra geleneğin kendisi haline gelen bir faktör bu.

Dön baba dönelim..

Çok haklısın I feel...

Bu durumda Edip gibilerin Ateistlerle tartışması anlamsız.. Zira zaten Edip kendini dahil gördüğü dini inanca sahip insanlar tarafından kafir ilan edilmiş.. Hal böyle olunca Edip önce Müslümanlarla görüşsün ve bir ortak noktaya varırlarsa bizlerle görüşme talep etsin.

Sitelerde Paylaş

topal kardeşliği lazım .....

bacaksızız anlayın artık....

bu ülkede ;

ateist

panteist

deist

agnostik

reformist müslüman teist

sünni olmayan müslüman teist

islam dışı diğer teist

vb.

topal dır .........

topal kardeşiliği oluşmalıdır......

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...