Jump to content

Bu Forum Sayesinde Ateist-Agnostik olanlar

Recommended Posts

İnanabilir tabi..Bizim ateistlerden ben herşeyi beklerim :D

Yalnız sana bir önceki mesajımda dediğim gibi,niye müslümanlığı BİLEREK seçtin?

Ateist olduğuna göre,demek ki diğer dinleri de kabaca öğrenmişsindir diyorum..Yoksa seninki bir gecelik aşk gibi birşey miydi :)

Oncelikle Yaratici var...

Evren, insan bunun en buyuk delili...

Sonra islam tabiki...

Kuran da islamin en buyuk delili...

Yukarida bahsettigin kafa kesen, insanlari catidan atan, ciger yiyen diye bir seyle gelmen beni ilgilendirmez ki ayrica beni ilgilendirmedigi kadariyla islami da ilgilendirmez...

Ama mesela suna sen bir cevap verebilirsin...

Bir ateist, dogada diger hayvanin cigerini yiyen bir hayvani sorgulamaz, dogasina verir...

En nihayetinde insanda hayvani bir turdur...

Peki bir insanin bir insanin cigerini yemesine bir ateist, hangi ateist normlariyla karsi olabilir ki...

Onun dogasi geregidir diyip gecmekten baska ne yapabilir...

Yani islamda olmayan ama islama mal etmeye calistiginiz su seylere karsi bile olamiyorsunuz ki...

Olay buyken anlam, amac, ahlak vs acisindan dini sorgulamaniz sizin haddinize degil, bunu anliyorsun di mi Nolan...

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sonra islam tabiki...

Yukarida bahsettigin kafa kesen, insanlari catidan atan, ciger yiyen diye bir seyle gelmen beni ilgilendirmez ki ayrica beni ilgilendirmedigi kadariyla islami da ilgilendirmez...

Bir ateist, dogada diger hayvanin cigerini yiyen bir hayvani sorgulamaz, dogasina verir...

Peki bir insanin bir insanin cigerini yemesine bir ateist, hangi ateist normlariyla karsi olabilir ki...

Yani islamada olmayan ama islama mal etmeye calistiginiz su seylere karsi bile olamiyorsunuz ki...

Olay buyken anlam, amac, ahlak vs acisindan dini sorgulamaniz sizin haddinize degil, bunu anliyorsun di mi Nolan...

bir ateistin ciğer söküp yiyenleri eleştirecek değerlerinin olamayacağını düşünmen, daha önce nasıl bir ateist olduğunu belli ediyor. cahil adamsın dotttore. bazıları gibi cinayet çıpırtkanlığı yapmaman seni daha iyi bir müslüman yapmıyor. şiddet, inancınızın ayrılmaz bir parçası. şartlar uygun olduğunda senin gibiler de zulmedecek.
Sitelerde Paylaş

Kuranla ilgili yapabildiginiz de hep bu, carpitma...

Saol darwin ,örnek oldun...

Olduğu gibi yazdım. Çarpıtan, olmayan anlamlar çıkaran sizsiniz. Apaçık Kuran'ı siz sanki içinde gizli mesajlar varmış gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Bir gün olsun olduğu gibi okuyup anlasanız hiç fena olmaz.

Sitelerde Paylaş

Olduğu gibi yazdım. Çarpıtan, olmayan anlamlar çıkaran sizsiniz. Apaçık Kuran'ı siz sanki içinde gizli mesajlar varmış gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Bir gün olsun olduğu gibi okuyup anlasanız hiç fena olmaz.

Yakalayamamaktan ayni yorungede oldugunu mu anladin(:...

Iki farkli yorungede olan gok cisimleri de birbirini yakalamazlar di mi(:...

Ne diyorum carpitma...

Ustasi oldunuz masllh...

Aksi halde " ayni yorungedeler" ifadesinin gectigi ayeti getir bize...

Gok cisimleri icin bir yorungeden bahsediyor kuran...

Buyur bunu inkar et bakalim(:...

Sitelerde Paylaş

Ne diyorum carpitma...

Ustasi oldunuz masllh...

Bu cümleyi ben kursaydım sen ne anlardın? Beni cahil oalrak mı yargılardın, yoksa "adama bak ne kadar bilgili, Güneşin samanyolunun çevresinde hareket ettiğini biliyor" mu derdin?

Sitelerde Paylaş

Sonra islam tabiki...

Yani islamda olmayan ama islama mal etmeye calistiginiz su seylere karsi bile olamiyorsunuz ki...

Öncelikle Yehova var..Evren,insan bunun en büyük delili..

Sonra yahudilik tabi ki..Eski ahitte yahudiliğin en büyük delili..

:blink:

Kaç yaşındasın sen?!

Seni veya islamı nasıl ilgilendirmez?

Sen bu sürünün bir parçası değil misin?

Sürüdeki herşey seni de ilgilendirir,sürünün liderini de..!

Doğadaki bir boz ayı,başka bir boz ayıyı sırf sudan bir sebep yüzünden öldürmez..Çok ciddi bir durum olursa,o zaman öldürebilir..

Senin müslümanlar,kendileri gibi müslümanları sırf farklı düşünüyorlar diye öldürüyorlar..Sonra da ciğerini filan yiyorlar..

Aklını başına topla..!

Anlam veya ahlak nutukları çekme bana..Bir müslüman bana bunları diyemez..Zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışma..

Sitelerde Paylaş

Bașka insanların Sizin kendi ciğerinizi yemesine herhalde karșı çıkarsınız. Hatta can havliyle onu savunursunuz.

Demek ki, bu konuda hem fikiriz. Peki, o zaman sorun nerede ?

Din olmadan, inanç olmadan insanlar neden karșılıklı saygı çerçevesinde bir arada yașayamasınlar ?

Sitelerde Paylaş

Ne diyorum carpitma...

Ustasi oldunuz masllh...

Sana bir soru: Minibüs taksiyi yakalayamadı desem aklına ne gelir?

Enbiya/33. Geceyi ve gündüzü, Güneş'i ve Ay'ı yaratan O'dur. Hepsi feleklerinde yüzerler.

Gece ve gündüz sence gök cismi mi? Gece ve gündüzün yörüngesi var mı? Bu cahil araplar neden bahsediyor sence?

Ve bu cahil, yağmacı arapların her dediğini yapmak, her sözünü emir telakki etmek seni nasıl bir insan yapar acaba?

Sitelerde Paylaş

impressivo arkadas kisaca deginmis, ben de altini cizmek istiyorum.

Sadece yazilana bakarak karar verelim, müslümanlar sucu (islami bilmeyen/anlamayan) müslümanlarin üzerine atmasin.

Kuran, erkeklerin kadinlardan üstün oldugunu acik sekilde yazar.

Ve bunu kadinin yarim sahitligi, yarim miras almasi veya kadinin erkegini 3-4 kadinla paylasmak zorunda kalmasi gibi ögüt ve yasalarla onaylar.

Kuran asagidaki ayetle insanlari siniflardigini bir daha acik sekilde bildirir!

"Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın (öldürülür)..." diyerek.

Ve birde bunu okuyalim:

Bütün insanlar özgür, onur ve hakları yönünden eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler. Herkes, ırk, renk, cins, dil, din, siyasal ya da herhangi bir başka inanç, ulusal ya da toplumsal köken, varlıklılık, doğuş ya da herhangi bir başka ayrım gözetilmeksizin bu Bildiri'de açıklanan bütün haklardan ve bütün özgürlüklerden yararlanabilir....

Müslümanlar gibi olacak ama müslümanlarla bazen böyle konusmak gerekiyor, anlamalari icin :)

Ananizin, bacinizin, kizinizin hangi kanunlarin gecerli oldugu bir toplumda yasamasini istersiniz?

Hangisinin altina imza atarsiniz?

Dotttore ateistmis, müslüman olmus mus

Sanirim ateist dogdum demek istiyorsun :D

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle Yehova var..Evren,insan bunun en büyük delili..

Sonra yahudilik tabi ki..Eski ahitte yahudiliğin en büyük delili..

:blink:

Kaç yaşındasın sen?!

Seni veya islamı nasıl ilgilendirmez?

Sen bu sürünün bir parçası değil misin?

Sürüdeki herşey seni de ilgilendirir,sürünün liderini de..!

Doğadaki bir boz ayı,başka bir boz ayıyı sırf sudan bir sebep yüzünden öldürmez..Çok ciddi bir durum olursa,o zaman öldürebilir..

Senin müslümanlar,kendileri gibi müslümanları sırf farklı düşünüyorlar diye öldürüyorlar..Sonra da ciğerini filan yiyorlar..

Aklını başına topla..!

Anlam veya ahlak nutukları çekme bana..Bir müslüman bana bunları diyemez..Zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışma..

Sen de haklisin...

Okudugunu anlamamak elinde degil...

Ben oncelikle evren ve insan "Yaraticinin" delilidir dedim...

Sen bu asamada neden bir yaratici olamaz onu soyleyebilmelisin...

Varligi yaratici olmadan temellendirebilmelisin...

Anlasilir bir evrenin varligini ve hele hele bu evreni anlayabilen insan bilincini Yaraticisiz aciklayabilmelisin...

Hicbirsey yerine neden birseylerin var oldugunu ve kaos yerine kanunlarin hakim oldugu bir sistemin nasil var oldugunu ortaya koyabilmelisin...

Sonra ikinci kisimda Kuranin islamin en buyuk delili oldugunu soyledim...

Yani bu asamada Yaratici artik Allahtir...

Islamda pektabiki mesru mudafaa hakki vardir...

Seni öldurmeye gelen icin kendini mudafaa edersin, savas durumunda sen de savasirsin...

Kuran bu durumda otekini öldurme ruhsati vermistir, cunku onun amacida seni oldurmektir...

Ama ciger yiyen, bilmem yuksek bir yerden atan gibi seylerle gelmen tabiki beni baglamaz ve islami da baglamaz...

Bunu islam adi altinda yapanlar olabilir ama islami baglamaz, neticede sınırlar Kuran tarafindan belirlenmistir...

Ama ateizmin siddet ve ahlaki normlari yoktur, herturlu siddet ve ahlaksizlik ateizmin kollarinda kendine yer bulabilir...

Olay buyken siddet ve ahlaksizliklar uzerinden islami elestirmeden once evvela ateizmin farkinda olmaniz gerekiyor...

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

impressivo arkadas kisaca deginmis, ben de altini cizmek istiyorum.

Sadece yazilana bakarak karar verelim, müslümanlar sucu (islami bilmeyen/anlamayan) müslümanlarin üzerine atmasin.

Kuran, erkeklerin kadinlardan üstün oldugunu acik sekilde yazar.

Ve bunu kadinin yarim sahitligi, yarim miras almasi veya kadinin erkegini 3-4 kadinla paylasmak zorunda kalmasi gibi ögüt ve yasalarla onaylar.

Kuran asagidaki ayetle insanlari siniflardigini bir daha acik sekilde bildirir!

"Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın (öldürülür)..." diyerek.

Ve birde bunu okuyalim:

Bütün insanlar özgür, onur ve hakları yönünden eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler. Herkes, ırk, renk, cins, dil, din, siyasal ya da herhangi bir başka inanç, ulusal ya da toplumsal köken, varlıklılık, doğuş ya da herhangi bir başka ayrım gözetilmeksizin bu Bildiri'de açıklanan bütün haklardan ve bütün özgürlüklerden yararlanabilir....

Müslümanlar gibi olacak ama müslümanlarla bazen böyle konusmak gerekiyor, anlamalari icin :)

Ananizin, bacinizin, kizinizin hangi kanunlarin gecerli oldugu bir toplumda yasamasini istersiniz?

Hangisinin altina imza atarsiniz?

Dotttore ateistmis, müslüman olmus mus

Sanirim ateist dogdum demek istiyorsun :D

Ateizmi anlayan, ne oldugunu bilen biri sonradan bir yaraticiya inanamaz mi...
Sitelerde Paylaş

Ateizmi anlayan, ne oldugunu bilen biri sonradan bir yaraticiya inanamaz mi... K

Kesin inanmaz inanıyorsa ya kafayı yemiş yada rol yapıyor.

kendi yartığı özürlüyü hor gören bir tanrı varmı nerdedir ben onunla konuşmak istiyorum. kölelik ne yav kafayımı yedi ateist adam bu aytleri okuyup müslüman olacak nah olur.

http://imgim.com/kÖlelİknahal75ayetve76ayet.png

RESMİ ASAMADIMI İÇİM RAHAT ETMİYOR DİYERİNİ ASAMDIM BARİ BUNU ASAYIM

k%C3%96le%C3%96z%C3%9Crl%C3%9C%C3%96z%C3

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kesin inanmaz inanıyorsa ya kafayı yemiş yada rol yapıyor.

kendi yartığı özürlüyü hor gören bir tanrı varmı nerdedir ben onunla konuşmak istiyorum. kölelik ne yav kafayımı yedi ateist adam bu aytleri okuyup müslüman olacak nah olur.

http://imgim.com/kÖlelİknahal75ayetve76ayet.png

RESMİ ASAMADIMI İÇİM RAHAT ETMİYOR DİYERİNİ ASAMDIM BARİ BUNU ASAYIM

k%C3%96le%C3%96z%C3%9Crl%C3%9C%C3%96z%C3

Sizlere ateizmi ogreten Antony Flew gibi di mi(:...

Ateizmi bilmiyor, bilse Tanri var demezdi diyemezsiniz cunku dunyadaki en saygin ateistlerdenidi...

Aci verici bir gol ama...

Adam yaslandi diyip bu durumu kurtarmaya calisan amator ateistlere de denk gelmedim degil(:...

Ateizmi biraktiktan sonra yazdigi kitap bile kapak olmustur...

Ve gayet rasyonel nedenlerle Tanriya neden inandigini ortaya koymustur...

Sitelerde Paylaş

Sizlere ateizmi ogreten Antony Flew gibi di mi(:...

Ateizmi bilmiyor, bilse Tanri var demezdi diyemezsiniz cunku dunyadaki en saygin ateistlerdenidi...

Aci verici bir gol ama...

Adam yaslandi diyip bu durumu kurtarmaya calisan amator ateistlere de denk gelmedim degil(:...

Ateizmi biraktiktan sonra yazdigi kitap bile kapak olmustur...

Ve gayet rasyonel nedenlerle Tanriya neden inandigini ortaya koymustur...

Müslü zihni ne ilginç... Kendi kendine bir sav yaratıyor. Bir de onu başkalarına yamıyor. Sonra kendi uydurduğu savla boğuşup duruyor.

Antony Flew bizlere ateizmi öğretmişmiş.

Bu kadar cahil olmak, bunun defalarca yüzüne vurulması ve hala kafalarının basmaması ilginç bir durum.

Bu arada, flew deist olarak ölmüş; ölene kadar da beyin fonksiyonları gittikçe yitmiş.

Flew, kendisini bugün argüman olarak kullanan müslülerin dinine sokup çıkarttığı şu lafları etmiş:

İslam, marksist bir bakış açısıyla: arapları birleştirip, arap emperyalizmini haklı kılan bir ideolojidir.

2004te, deist iken de şunları söylemiş:

Tanrıyı, hıristiyan tanrısından farklı olarak, islam tanrısından ise çok ayrı ve uzak olarak düşünüyorum; çünkü her ikisi de her şeye gücü yeten doğulu despotlar, kozmik saddam hüseyinler olarak görünüyorlar.

Antony Flew'i argüman olarak kullanmaya devam edebilirsiniz, elinize ne geçeceğini pek düşünemiyor olsanız da.

Sitelerde Paylaş

Ah Dottore ah :D

Şimdi,yazdığımız konu çok farklı..Burada her şeyi yazışamayız..Kendine güveniyorsan,gel hodri meydana..Sana bu işler nasıl oluyor anlatıyım..

Karşıma geçebilir misin?

Var mı o birikimin,yoksa sadece birkaç mesajla ateistlerle eğlendiğini sanan bir müslüman mısın?

Hadi canim sen de(:...

Burada yaz bakalim oncelikle, bize neler bildigini goster...

Hodrimeydanda tartismaya deger bir birikiminin oldugunu gostermelisin...

Haci ile benzer bir tartisma yapmistim hodrimeydanda, orada yazdiklarima itirazlarin varsa onlari da burada cevaplayabilirsin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...