Jump to content

Bu Forum Sayesinde Ateist-Agnostik olanlar

Recommended Posts

Ben ateist olduğumun bile farkında değilmişim, ailelerin çocuklarına din öğretmediğinde, her insanın ateist olduğunun canlı kanıtıyım ben :) bu forumu takip ettikten 3 ay sonra aslında deist bile değil ateist olduğumu fark ettim.

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben tesadüf olarak siteye giriş yaptım,okudum baktım bır sene gecti bır ara ara verdim,sonra tekrar girdim merak işte, ama sizin yazdıklarınızdan hiç birşey anlamadım anlamakta istemedim zaten, müslümanım ve bu şekilde de ölmek isterim ne ikilemde kalırım nede hiçbirine inanmamak için bir sebep ararım. benim inandığım din benim için ne kadar doğru ise sizde kendi savunduğunuz inanmadığınız teorılerınızle yasamaya devam edin, yani bana bu site bir eğlenceden başka birşey getirmedi :)

Sitelerde Paylaş

ben tesadüf olarak siteye giriş yaptım,okudum baktım bır sene gecti bır ara ara verdim,sonra tekrar girdim merak işte, ama sizin yazdıklarınızdan hiç birşey anlamadım anlamakta istemedim zaten, müslümanım ve bu şekilde de ölmek isterim ne ikilemde kalırım nede hiçbirine inanmamak için bir sebep ararım. benim inandığım din benim için ne kadar doğru ise sizde kendi savunduğunuz inanmadığınız teorılerınızle yasamaya devam edin, yani bana bu site bir eğlenceden başka birşey getirmedi :)

Burada asıl eğlenen biziz, sizden on katı kadar keyif alıyoruz ve sizinle eğleniyoruz bir an evvel git ve kendini eğlence konusu yapma, derdim ama sizin bu tür bir cümle kurmanız beni gerçekten üzdü. Gerçekleri öğrenmek gibi bir niyetin yoksa dostum bence buralarda kendini eğence malzemesi yapma. Sen zaten dersini almışsın biz ne yazsak boş. bu yüzden buralarda kıymetli zamanını harcama sonra Allahın seni cehennemine atabilir. Dinini bu kadar iyi bildiğine göre allahınında dengesiz olduğunu biliyorsundur zaten cehennemine atarken müslüman olup olmadığına bakmıyor kimsenin biraz araştırırsan eğlenmek yerine, madalyonun öteki yüzünüde görürdün. BİZ GÖRDÜK!

Sitelerde Paylaş

Ateistlik sigaraya başlamaya benzer. Eğlence ile başlar, merak ile başlar gerisi gelir. Beyin hücreleri doğru çalışan bir insan ateizm söylemlerini duyunca ateist olur. Bunun kaçarı göçeri yoktur. Her nekadar biz dindarız, eğlenmek için geliyoruz, imanımızı artırıyoruz desenizde, aklınızın bir köşesinde hep şüphe bulunacak. Çünkü burada yazılanların %70-80 i mantıklı bilgiler. Salllantıda yaşamaktansa benim gibi herşeyi inkar edin, şüphe ile yaklaşın rahatlarsınız.

Sitelerde Paylaş

ne dendiği değil ..nasıl dendiği önemli.

din savaşları,muhammet'in egzantrik evlilik hayatı,şii-sünni bölünmesi,dinsel bazı yorum ve kurallar,kadına bakış...

bunları kısmen de olsa herkes biliyor..

ama imanlı bir insan için bunlar sorun olmuyor..

yani imanlı veya sıradan bir insan, din konusunda duygusuz,ruhsuz ve robot gibidir.

ancak,din düşmanı damgalı insanlara karşı negatif -saldırgan-eleştirgen duyguları olur.

bu durumda bir ateist için üslup çok önemli..

ama imanlı psikolojisini gören bir ateist'in soğukkanlı olması çok zor..

Sitelerde Paylaş

bu foruma ilk girdiğimde tayyipçi bir ılık islamcıydım.şeriatmış, ehli sünnetmiş, vahhbilik selefilik pek umrumda değildi.bunların hepsini aynı olarak görürdüm.

bunlar arasındaki ayrımları çok iyi biliyordum ama iş uygulamaya gelince ılık davranıyordum.pek üzerine gitmiyordum.hepsi müslüman işte diye avuturdum kendimi.

ılık olduğum için müzik falan baya dinlerdim.saatlerce tv ye bakardım.dünyadan haberim oluyor diye kendimi uyuturdum.halbuki mobildende günde onlarca gazete okurdum.

ne zamanki bu foruma girdim, baktım millet bize saydırıyor.bizi samimi olmamakla suçluyor.müslüman olarak yaşamadığımızı söylüyor.bu yoldanda islamın yanlış olduğunu çıkarmaya çalışıyor.uygulanamayacağını söylüyor.

şöyle bi düşününce gerçekten de haklılar yani, biz müslüman gibi yaşamıyoruz dedim.böyle ılık ılık nereye kadar.

bu konuyla ilgili burda bir başlıkta açmıştım.ateistlerden çakma müslümanları eleştirmelerini istemiştim başlıkta.ama tabi hiçbiri eleştirmedi, işin ucu müslümana yarıyor ya ondan.

sonra yavaş yavaş buradaki eleştirileri dikkte alıp kendimi düzeltmeye başladım.

ve en sonunda da anti siyonist, anti akpci, anti kemalist, safkan ehli sünnet şeriatçısı oldum çıktım.bir zamanlar bünyemde barındırdığım ılıklara şimdi düşman oldum.

sakallıdan cübbeliden hiç haz etmezdim, şimdi sakal hayranı oldum.

Allah ın Sana şükürler olsun..

Sitelerde Paylaş

Ebu darwin demek değişime açıkmışsın...Sorguluyorsun...Bu iyi bir şey...:)

Gerçek islamı şöyle bir içinde hisset ve gereklerine göre yaşa bir bakalım..Daha sonra suçluluk hissedip "bu ne yaa" diyerek bir deist olacaksın gibime geliyor...Ilımlıya İslam çok ağır gelir haliyle...Sana da bir numara büyük gelir..

Azılı yobaz seni...

Sitelerde Paylaş

Ateistlik sigaraya başlamaya benzer. Eğlence ile başlar, merak ile başlar gerisi gelir.

Belki kendince haklı olabilirsin ama herkesin kendine göre din konusunda haklı sebebleri vardır. ben bu siteye geldim geleli yorumdan uzak sadece yazdıklarınızın çoğunluguna baktığımda islamı ve diğer dınleri ne kadar aşağıladıgıınızı fark ettim,ınanmayabılırsınız bızde sızın gıbı ınsanlara allah ıslah etsın demekten baska bırsey deme hakkına sahıb degılız.

Eglenmekten kastım bos vakıtlerımde bakıorum aklıma düştükce yani yazdıklarınızın hangısını okusam beni baglayan bır harf dahi yok dedim ya sadece gülüp gecıorum... Ama kurtulan siz mi yoksa bız mıyız onu hersey bıtınce görecegiz...

Sitelerde Paylaş

Ateistlik sigaraya başlamaya benzer. Eğlence ile başlar, merak ile başlar gerisi gelir.

Belki kendince haklı olabilirsin ama herkesin kendine göre din konusunda haklı sebebleri vardır. ben bu siteye geldim geleli yorumdan uzak sadece yazdıklarınızın çoğunluguna baktığımda islamı ve diğer dınleri ne kadar aşağıladıgıınızı fark ettim,ınanmayabılırsınız bızde sızın gıbı ınsanlara allah ıslah etsın demekten baska bırsey deme hakkına sahıb degılız.

Eglenmekten kastım bos vakıtlerımde bakıorum aklıma düştükce yani yazdıklarınızın hangısını okusam beni baglayan bır harf dahi yok dedim ya sadece gülüp gecıorum... Ama kurtulan siz mi yoksa bız mıyız onu hersey bıtınce görecegiz...

Sitelerde Paylaş

Konuştuğunu zanneden biri daha, (islamı ve diğer dinleri ne kadarda aşşağılıyormuşuz), ya ne yapacaktık bu dinlerin vahşet, baskı, geri kalmışlığının kabak gibi gözümüze sokula sokula uygulandığı bu çağda?Ateist olarak, kafamda tasarladığım bir düşünceden ibaret, soyut kavramlar uğruna kalkıp kimseyi asmıyorum ve kesmiyorum, din öylemi peki sorarım size? görmüyormusunuz dinin baskın olduğu toplumların geri kalmışlığını, insanlara yapılan zulümlerini, kadınların sadece erkekleri tatmin etmek için bedeninin olup kendisinin olmadığını o topraklarda? Hiçmi ders çıkarmıyorsunuz, gelip burda herşeyi bir siz biliyormuşsunuz gibi konuşuyorsunuz?

NOT: Herşey bitince göreceğiz diye yazan birinden zaten ne bekliyeceksinizki, adı üstünde herşey bitince yazmışsınız, ee herşey bitince olmayan bir durum ortaya çıkarki, siz olmayan bir durumda birşeylerin varolabileceğinden nasıl emin konuşabiliyorsunuz?, Cümleleriniz taban tabana zıt birkere.

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

görürüm ben o dindarları, başlarına çok kötü bişey gelsinde bak. Temenni etmiyorum, aman banane herkes gül gibi yaşasın. ama hayatta öyle şeyler oluyorki. taptığınız allahtan bile korkmaz duruma geliyorsunuz. onun korkusu bile sizi etkilemiyor. sallantı derken bunu kastetmiştim.

Sitelerde Paylaş

Benim hikayemi burada bilenler biliyor zaten. Şimdi agnostik-panteist gibi birşeyim. Ateizm asla. O kör karanlık kuyuya düşmeye niyetim yok benim.

Düşüncemin kanatları var artık. O kadar özgür ki. O kadar kendisinin farkında ki. Mutluluk bu işte. Ateistforum olmasa bu asla olmazdı. Ama bu noktaya gelmemde inanç yollarında geçmiş yılların etkisi çok tabii. Temelsiz bir şey olmuyor.

Gel gelelim şöye bir sorun var. Ahlak ve şeref gibi kavramlar hem çok önemli benim için hemde değil. Toplumsal açıdan önemi büyük. Ama saf bilinç açısından bakınca anlamını yitiriveriyor. Kötülük bile neden olmasın noktasına geliveriyor düşüncemde. Çünkü saf bilince göre kötülük hak edene yapılır. Ahlaksıza ve şerefsize, ahlaksızca ve şerefsizce karşılık verilir. Ki bu işler çok zor işlerdir aslında. İnsanın başı öyle bir belaya girer ki...

İşte özgür düşünceyi denetlemekte güç gerektiriyor, disiplin gerektiriyor. Yoksa işler sarpa sarıverecek. Mutluluk bedelsiz olur mu hiç.:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Kafamdaki bir kaç sıkıntıyı da hallettiğimde iyi bir ateist olacağım sanırım.

Buradaki yazıları okudukça aydınlanıyor gibiyim (ampülümsü bir etkisi var) hele hacı dayıyı okudukça iyice bi havalar basıyor beni (açığını verince zır zır salya sümük)

Şunu iyi anladım ki müslümanın adam olanı ateistin adam olanı ayrı bir güzellik. Insan dediğin adam olursa insanlık bilincine ulaşıyor. Sıfatının ne olduğu önemli değil.

Adam aydınlanmacı x inanışını reddetmiş gelmiş y inancını kendine dayanak etmiş saldırıyor da saldırıyor. Diğerlerinin kılıçla yaptığını diliyle yapıveriyor.

Hıh aslanım bizde bir söz vardır " kalıbının adamı olmak diye"

Sitelerde Paylaş

Bu forum sayesinde ateist olduğum tam olarak söylenemez ama bu forum sayesinde çok şeyler öğrendiğimi söyleyebilirim,Özellikle Deha,Deicide,Vlad,Oguz,Ali Oktay ,Hacı,Gezgin 95,Dreamali,Anibal zamanlarında çok keyifli paylaşımlar oluyordu şu an eski havası var mı bilmiyorum ama saydığım isimler takip ediyorlarsa selam gönderirim.

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Peki, bu forum sayesinde daha fazla dindar olan müslümanlar var mıdır...?

Varolduğuna bahse girerim. çünkü bazı holiganlar, adeta insanları ateizmden soğutup, islamı güçlendirmek için olağanüstü bir çaba içindeler !

Bunu eleştirdiğimizde ise, her tür iftira ve hakaretle rezilliklerini ortaya dökerler.

Eğer toplumun aydınlanmasını istiyorsak, bu sözde ateist serserilere karşı, herkes daha duyarlı olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...