Jump to content

Bu Forum Sayesinde Ateist-Agnostik olanlar

Recommended Posts

Esenlikler..

Bu forumlar ilk kez lise çağlarımdayken tanıştım. Doğruyu söylemek gerekirse amacım islam adına sanal alemde kafirlerle (sizlerle) savaşmaktı :) Ama ava giderken avlandım. Hayatımda hiç okumadığım kuranın içerisinde bu kadar çelişki bu kadar saçmalık olduğunu, pergamberin nasıl bir sapık olduğunu sizin sayenizde farkettim. En önemlisi de sizlerin sayesinde özgür düşünmeyi öğrendim. Skolastik düşünceden sıyrıldım ve artık paslanmaya terk ettiğim beynimi aktif olarak kullanabiliyorum. Şimdi üniversiteyi bitirdim şuan öğretmenlik yapıyorum. Öğrencilerimi ateist olmaya zorlamaya niyetim yok ama onlara ne yapıp edip sorgulamayı, özgür düşünmeyi öğreticem. Herşey için teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğruyu söylemek gerekirse amacım islam adına sanal alemde kafirlerle (sizlerle) savaşmaktı :)

Ben bu düşünce anlamadım, anlamıyorum ve asla anlamayacağım..

Ben Müslüman olsam böyle bir siteye bırak üye olup yazışmayı, yanlışlıkla girsem telaş yapar, saniyesinde kapatırım pencereleri günah diye. Hatta bilgisayarı hamama götürüp 40 tas su dökerim o derece yani..

Sitelerde Paylaş

Ben bu düşünce anlamadım, anlamıyorum ve asla anlamayacağım..

Ben Müslüman olsam böyle bir siteye bırak üye olup yazışmayı, yanlışlıkla girsem telaş yapar, saniyesinde kapatırım pencereleri günah diye. Hatta bilgisayarı hamama götürüp 40 tas su dökerim o derece yani..

Bende mi bir sorun var yoksa sizde mi?

Tamm birşeyleri savunacaksın yada her insan gibi seninde iddaaların vardır da her konuyu konu dışına kaydıran konuşmayı engelleyen yada tartışmaya çeviren yazılar yazmak zorundamısınız?

Bu forumda en sevmediğim şey bu.

Hiç kimse inandıklarını yada inanmadıklarını anlatmıyor anlatıyoruz sanıyorsunuz sadece.

Sitelerde Paylaş

1 senedir ziyaretçi olarak bu siteyi takip ediyorum 2-3 aylık taze ateistim. Özgürlüğü yakalamamda çok yardımcı oldu fakat bu sitemi beni ateist yaptı diye sorarsanız kesinlikle hayır. Bu konu irade meselsidir. Sigarayı bırakmaktan zordur (içen bilir). İrade göstermek gerekiyor ateislerin aklına gelen sorular bugün cübbelininde aklına geliyordur.

Sitelerde Paylaş

Bende forum sayesinde çok fazla şey öğrendim.

Gerçi ateist olmama yetmedi ama dini inançları sorgularımda daha bir genişlik oldu.

Dinlere inanmıyorum.

Ateizmi anlamam için bilimsel konulardan anlıyor olmam lazım sanırım.

Dini anlaman için de bilimsel konulardan anlıyor olman gerek.

Din ve Tanrı inancının temeli, "mucizevi yaradılış"ın kendi kendine olamayacağını anlamak ise,

o temel çürüktür. Bir yere kadar taşır.

Bilim'i sonuna kadar zorladığında; canlılığın ve evrenin kendi kendine nasıl oluşabileceğini gerçekten kavradığında, başka bir anlayışa kapı açmış oluyorsun. Bu ateizm olabilir, ancak sanıldığı gibi bu kapı tümden ateizme çıkmaz (belki kapının kendisi ateizm).

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dini anlaman için de bilimsel konulardan anlıyor olman gerek.

Din ve Tanrı inancının temeli, "mucizevi yaradılış"ın kendi kendine olamayacağını anlamak ise,

o temel çürüktür. Bir yere kadar taşır.

Bilim'i sonuna kadar zorladığında; canlılığın ve evrenin kendi kendine nasıl oluşabileceğini gerçekten kavradığında, başka bir anlayışa kapı açmış oluyorsun. Bu ateizm olabilir, ancak sanıldığı gibi bu kapı tümden ateizme çıkmaz (belki kapının kendisi ateizm).

Din sadece bilimsel konular değildir.

Dini red edebilecek kadar dini tanıyorum.

Dini red etme sebebim birden fazla.

Bunlardan ilki sonsuza kadar yakma anlayışını kabul etmememdir.

Sitelerde Paylaş

ben bu siteye iki yıl önce felan girmiştim galiba allahım sen akıl fikir ver şunlara demiştim :)

ondan sonra bir yıl felan hiç girmedim daha sonra ilhan arselin kitaplarını okudum kafamda çelişkiler oluşmaya başladı . bu forumada tekrar girmeye başladım ve o çelişkileri kafamdan attım :) iyi oldu yanii

tarihinde kris_ez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dinler artık hayatımda yok ama ateist te değilim...agnostik lik bana en mantıklı geleni...

gerçi burada tamam kuran saçmaymış kabul ediyoruz ama Allah yinede var işte kardeşim gibi bir yenilgiyi hazmedememe durumumu yaşıyoruz acaba?

Yenilgiden kastın nedir anlamadım?

Bu bir yarış yada savaş değil bu bir inanış yada inanmayış.

Ben kendi adıma bir yaratıcı var yada yok diyemiyorum bilmiyorum var yada yok.

Sadece var olabilir yada olmayabilir diyebiliyorum.

Not:

Yazılarınızdan alıntı yapışım bana yazıldıgını zannedişimden değil anlatılanı anlama ihtiyacımdan kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş

Beni dışardan görenler genelde inançla alakası olmayan biri olarak görürler vede girmemde o tür konulara kendi kendime yaşarım ne yaşıyosam ne etkilenirim nede etkilemeye çalışırım.camiye bile ilk gidişim baya geç oldu ısınamadımda o ortamlara insanlarına ,uzak durdum ,forumdada bilgi alışverişi tamam öğrenme ne nedir tamam mesela agnostik nedir burada gördüm ilk haberim bile yoktu ve diğer izmleride.Ama başkabişey olmak için sadece forum yeterli diğil.

''Yaşlanarak değil yaşıyarak tecrübe kazanılır , zaman insanları değil armutları olgunlaştırır''

PEYAMİ SAFA

Sitelerde Paylaş

Site sayesinde çok şey öğrendim fakat beni ateist yapan faktör değildi.

Küçüklüğümden beri zaten bu dinde ters giden birşeyler var diye düşünürdüm. Daha 12 yaşındayım. Camiiye gidiyorum kuran okumaya. Ulan bizimkide aptallık bilmediğimiz şeyi okuyoruz belki küfrediyo anlamıyorum diye düşünürdüm..

Sonra çok eşlilik falan derken 3-5 sene önce Huri'nin blogu ile tanıştım. Huri bana dini ve dinleri %100 reddettirdi. Sonra bilimsel araştırmalar falan Deizmide reddettim ve %100 bir ateist birey oldum :)

Hatta Huri'ye o kadar hayran olmustumki, bütün yazılarını html olarak kaydetmişimdir. Hala bilgisayarımda bulunur :)

Sitelerde Paylaş

Şimdi ne öğrendiniz desem hepiniz çuvallayacaksınız o yüzden sormuyorum :)

Şuana kadar söylediğin sanırım tek doğru sözdü.Herkes demiş yok aklıma takılan sorulara cevap falan buldum diye.

Sadece inanmak istediğiniz şeye bahane buldunuz.

bahaneler bir askerde geçerli sebep değildir birde ahirette. Neyse zamanın sonunda pişmanlık yaşamazsınız umarım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...