Jump to content

Bu Forum Sayesinde Ateist-Agnostik olanlar

Recommended Posts

Deizmi tartışmak istemem. Nesi tartışılacak ki? Tanrı inancı... Teizmi tartışırım ikisi birarada olur.

Agnostizmi taktiksel yaklaşım ve manevra alanı olarak gördüğüm için dışlamam. Ama temel de almam. Temel tabii ki ateizm.

Panteizmi ateizme çeyrek kala hatta yüzde bir kala görürüm. O nedenle panteiste sadece dostça küçük bir itirazım olur o kadar...

Ateizmden daha yüksek bir bilinç düzeyi keşfedilemedi. Neco... Yani en iyisi o...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buradaki ateist arkadaşların tartışmalarının çoğunu okudum ve sayelerinde ateist gibi bişey oldum,aslında ne oldugumu da bilmiyorum.

iki ay öncesine kadar müslümandım,,,ama hep sizin yüzünüzden tanrı inancım kalmadı,,, boşluğa düştüm.

tanrı yoksa, öldükten sonra ne bok yapacam diye düşünüyom?

Sırf sizin bu tartışmalarınıza baktım ,,tek tek okudum,, baktım hep bu ateistler haklı..Sizin yüzünüzden ilhan arsel ve turan dursun okumaya başladım.

Acayip oldum,,, hep sizin yüzünüzden gerçeği gördüm...Sizin yüzünüzden ,Sizin !!!

Sitelerde Paylaş

Buradaki ateist arkadaşların tartışmalarının çoğunu okudum ve sayelerinde ateist gibi bişey oldum,aslında ne oldugumu da bilmiyorum.

iki ay öncesine kadar müslümandım,,,ama hep sizin yüzünüzden tanrı inancım kalmadı,,, boşluğa düştüm.

Sırf sizin bu tartışmalarınıza baktım ,,tek tek okudum,, baktım hep bu ateistler haklı..Sizin yüzünüzden ilhan arsel ve turan dursun okumaya başladım.

Acayip oldum,,, hep sizin yüzünüzden gerçeği gördüm...Sizin yüzünüzden ,Sizin !!!

Dostum boşluğa düşecek birşey yok. Öldükten sonra yokolacağın için "ne yapacağım" diye düşünmene de gerek yok. tek yaşamının bu olduğunu bildiğin için şimdi dolu dolu yaşarsın. Sırtında bulunan bir kamburdan kurtuldun. Daha önce dara düştüğünde dua etme alışkanlığın varsa bu bir kayıp olabilir. Ben hiç dindar olmadığım için bunu bilemem. Ancak ortada başka bir kayıp yok.
Sitelerde Paylaş

Ateist olmakla dogru bir karar vermissin dostum...

Ozellikle bu forumda ki yazilari okuyup ateist olman son derece isabetli olmus...

Bugune kadar boyle bir firsatin olmamis demek ki...

Tek basina okuyup, sorgulayabilecek bir beynin olmayabilir,illa ötekilerin yorumlari senin hayatina yön verebilir ama sorun degil, dogru yoldasin...

Boyle insanlarla ayni dini paylasmamak ayrica mutluluk verici...

Allah ; Canlilarin en kotusu aklini kullanamayanlardir der...

Baskasinin aklini kendi aklina tercih eden birinin ateist olmasi guzel olmus...

Ergenlikte olabilecek olaylar bunlar saniyordum ben ama bakiyorumda yas ilerlese de bazilarinin beyni hep ergen hep ergen...

Sitelerde Paylaş

Ozellikle bu forumda ki yazilari okuyup ateist olman son derece isabetli olmus...

Tek basina okuyup, sorgulayabilecek bir beynin olmayabilir,illa ötekilerin yorumlari senin hayatina yön verebilir ama sorun degil, dogru yoldasin...

Ergenlikte olabilecek olaylar bunlar saniyordum ben ama bakiyorumda yas ilerlese de bazilarinin beyni hep ergen hep ergen...

Sen ne terbiyesiz bi herifsin? troll olduğun defalarca ifşa edildi, hala sürekli insanlara hakaret edip saldırıyorsun. Allah'ınızın cennetinde sizin gibi pis militan tiplere özel bir yer mi var acaba? Gerçekten mide bulandırıcı bi adamsın. Siber cihatçı dotttore.
Sitelerde Paylaş

Her gerçek Müslümana saygı duyarım. Yalan söylemeyenlere! ŞÖYLE DİYEN>>

Ben İslam da aşağıda olanları biliyorum,kurandaki aksaklıkları yanlışları ve

çelişkileri biliyorum,ancak bu benim imanım,bunlarda sorun görmüyorum,

ve inanıyorum diyen her Müslümana gerçek anlamda içtenlikle saygı

duyuyorum. Örnek mi. Alparslan Kuytul. Nureddin Yıldız. Abdülaziz

Bayındır. Saadettin Merdin. Abdullah Yolcu gibi yalana iman etmeyen

gerçekten Müslüman olanlara. İslamda Sübyancılık vardır.(Talak-4)

Muhammed 6 yaşında kızla evlenmiştir. Muhammed kendi geliniyle evlenip

gerdek yapmıştır. (Azhab-37)Muhammed e tüm akrabalarıyla sex yapmak

helaldir. Cariye satılır kiraya verilir (Nur-33) Cariyeye nikah

gerekmeden rızası olmadan sex yapıp tecavüz edilebilir. İslam Evli

kadınla sex se izin verir(Nisa-24) İslam köleci cariyeci ganimetçidir.Erkek kadindan üstündür.

İslam,Müslüman olmayan insanların malına ve karısının kızının ırzına göz

diker .İslam da hoş görü yoktur çünkü tüm insanları cihad ile öldüre

katlede Müslüman yapmak ister diyen ve bunu bilerek Müslümanım diyen

gerçek Müslümanlara saygı duyuyorum ve duyarım. Ben bunları bilerek

Müslümanım dersen Sana dürüst olduğun için saygı gösteririm..Müslümanım

diye ortada dolaşan sizin gibi şarlatanlara saygı falan göstermem.

sahtekara ve cahile saygı gösterilmez....

Sitelerde Paylaş

Her gerçek Müslümana saygı duyarım. Yalan söylemeyenlere! ŞÖYLE DİYEN>>

Ben İslam da aşağıda olanları biliyorum,kurandaki aksaklıkları yanlışları ve

çelişkileri biliyorum,ancak bu benim imanım,bunlarda sorun görmüyorum,

ve inanıyorum diyen her Müslümana gerçek anlamda içtenlikle saygı

duyuyorum. Örnek mi. Alparslan Kuytul. Nureddin Yıldız. Abdülaziz

Bayındır. Saadettin Merdin. Abdullah Yolcu gibi yalana iman etmeyen

gerçekten Müslüman olanlara. İslamda Sübyancılık vardır.(Talak-4)

Muhammed 6 yaşında kızla evlenmiştir. Muhammed kendi geliniyle evlenip

gerdek yapmıştır. (Azhab-37)Muhammed e tüm akrabalarıyla sex yapmak

helaldir. Cariye satılır kiraya verilir (Nur-33) Cariyeye nikah

gerekmeden rızası olmadan sex yapıp tecavüz edilebilir. İslam Evli

kadınla sex se izin verir(Nisa-24) İslam köleci cariyeci ganimetçidir.Erkek kadindan üstündür.

İslam,Müslüman olmayan insanların malına ve karısının kızının ırzına göz

diker .İslam da hoş görü yoktur çünkü tüm insanları cihad ile öldüre

katlede Müslüman yapmak ister diyen ve bunu bilerek Müslümanım diyen

gerçek Müslümanlara saygı duyuyorum ve duyarım. Ben bunları bilerek

Müslümanım dersen Sana dürüst olduğun için saygı gösteririm..Müslümanım

diye ortada dolaşan sizin gibi şarlatanlara saygı falan göstermem.

sahtekara ve cahile saygı gösterilmez....

Müslümana saygı duymak tehlikeli iştir. Bu forumdaki ateistlerin 9/10'u bu söylediğimi onaylayacaktır. Bu söylediğimin tartışılıp, delillendirildiği çok tartışma var. İslam özünde ötekini düşman olarak gören, köprüyü geçene kadar ayıya dayı demeyi prensip olarak müslümana öğütleyen, tehlikeli bir ideolojidir. Bir müslümana (bir ateist olarak) asla güvenmezsin.
Sitelerde Paylaş

Dikkat edersen oradaki soylemim farkli. Musluman oldugu icin degil,dürüst olduğu için saygi duyacağimi belirttim.(durustluge vurgu)..Dürüstlüğüne saygi. Yoksa,muslumanim diye gecinenlerin cogu çakma muslumandir.işlerine geleni kabul edip,işlerine gelmeyeni kabul etmezLer.

Sitelerde Paylaş

Dikkat edersen oradaki soylemim farkli. Musluman oldugu icin degil,dürüst olduğu için saygi duyacağimi belirttim.(durustluge vurgu)..Dürüstlüğüne saygi. Yoksa,muslumanim diye gecinenlerin cogu çakma muslumandir.işlerine geleni kabul edip,işlerine gelmeyeni kabul etmezLer.

Benim argümanım ise müslümanın dürüst olamayacağı. Müslümanın doğasına aykırı dürüstlük. İngilizcen varsa bu konuda Ayaan Ali'nin argümanlarını bir gör derim. tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

......

Ah dottore ah :D

Senin hayatına kim yön veriyor?

Hayata gelmeyi sen mi istedin?

Senin ismini kim koydu?

Hangi ülkede yaşıyacağına kim karar verdi?

Kulağına ezan okuyan kimlerdi?

Seni içinde bulunduğun ortamın koşullarına göre düzenlenmiş okullara kim yolladı?

O okullarda senin kafanın içine kim şekil verdi?

Sana kız bulanlar kimler?

Seni bir işe sokanlar kimler?

Seni evlilik masasına oturtanlar kimler?

Seni askere yollayanlar kimler?

Dottore,sen kendi hayatını değil;çevrendeki insanların istediği hayatı yaşıyorsun..UYAN ARTIK..!

Beni dinden çıkaran ne oldu,biliyor musun?

İlhan Arsel'in ŞERİAT VE KADIN isimli kitabı..Mahvetti bu kitap beni..Kitabı bitirmeden kendi kendime dinden çıktığımı ilan ettim..

Tek başıma yapamadım dottore..Yapmam da çok zordu..Mutlaka ötekilerin yorumlarına ihtiyacım vardı..!

Burada sürekli İlhan Arsel gibi isimleri belirtiyoruz..Ne işe yarıyor bu?

Benim şu mesajımı okuyan meraklı bir müslüman,ne yapabilir?

Bu kitabı alıp okuyabilir..Biz burada zaten bunu yapıyoruz..İnsanlara işaret ediyoruz sadece..Gerisi kişiye kalmış..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ah dottore ah :D

Senin hayatına kim yön veriyor?

Hayata gelmeyi sen mi istedin?

Senin ismini kim koydu?

Hangi ülkede yaşıyacağına kim karar verdi?

Kulağına ezan okuyan kimlerdi?

Seni içinde bulunduğun ortamın koşullarına göre düzenlenmiş okullara kim yolladı?

O okullarda senin kafanın içine kim şekil verdi?

Sana kız bulanlar kimler?

Seni bir işe sokanlar kimler?

Seni evlilik masasına oturtanlar kimler?

Seni askere yollayanlar kimler?

Dottore,sen kendi hayatını değil;çevrendeki insanların istediği hayatı yaşıyorsun..UYAN ARTIK..!

Beni dinden çıkaran ne oldu,biliyor musun?

İlhan Arsel'in ŞERİAT VE KADIN isimli kitabı..Mahvetti bu kitap beni..Kitabı bitirmeden kendi kendime dinden çıktığımı ilan ettim..

Tek başıma yapamadım dottore..Yapmam da çok zordu..Mutlaka ötekilerin yorumlarına ihtiyacım vardı..!

Burada sürekli İlhan Arsel gibi isimleri belirtiyoruz..Ne işe yarıyor bu?

Benim şu mesajımı okuyan meraklı bir müslüman,ne yapabilir?

Bu kitabı alıp okuyabilir..Biz burada zaten bunu yapıyoruz..İnsanlara işaret ediyoruz sadece..Gerisi kişiye kalmış..

Nolan sen muslumanken ateist oldun, ben de ateistken musluman...

Musluman olduktan sonra hersey bitmedi aksine yeni basladi...

Gelenekler...

Mezhepler...

Tarikatlar...

Cemaatler...

Rivayetler...

Vs derken gercek mucadelenin musluman olduktan sonra verildigine sahit oldum...

Aksi halde sorgulamadan , bilgiyi otekinden alsaydim bu kirli ortamda kaybolmamak mumkun degildi...

Zaten ateistlerin islama yonelik elestirilerinin buyuk kismi yukarida ki maddelerle ilgili ,ki haksiz da sayilmazlar cogu zaman...

Sitelerde Paylaş

Gelenekler...

Mezhepler...

Tarikatlar...

Cemaatler...

Rivayetler...

Aksi halde sorgulamadan , bilgiyi otekinden alsaydim bu kirli ortamda kaybolmamak mumkun degildi...

Zaten ateistlerin islama yonelik elestirilerinin buyuk kismi yukarida ki maddelerle ilgili ,ki haksiz da sayilmazlar cogu zaman...

Sen hicbir zaman ateist olmadin ki, ateistken musluman oldum diyorsun :)

Cunku boyle birsey imkansiz.

Sitelerde Paylaş

Gelenekler...

Mezhepler...

Tarikatlar...

Cemaatler...

Rivayetler...

Bir insanın ateistken müslüman olması pek normal değil. ateistken müslüman olan bir yazar mı şair mi adam var, dinciler hep kanallarına çıkartıyor. biraz dinleyince adamın kafayı yediğini anlıyorsun. Adam rüyamda ak sakallı dede ayetleri rulo yapıp beni onunla dövdü, öyle imana geldim diyor. sana ne yaptılar rulo ayetlerle dotttore? ;)
Sitelerde Paylaş

Bir insanın ateistken müslüman olması pek normal değil. ateistken müslüman olan bir yazar mı şair mi adam var, dinciler hep kanallarına çıkartıyor. biraz dinleyince adamın kafayı yediğini anlıyorsun. Adam rüyamda ak sakallı dede ayetleri rulo yapıp beni onunla dövdü, öyle imana geldim diyor. sana ne yaptılar rulo ayetlerle dotttore? ;)

Jeffry Lang...

Amerikali bir matematik profu...

Ateistken nasil ve nicin musluman oldugunu anlatiyor...

Gercekleri hayal zannedenlere gelsin(:...

Sitelerde Paylaş

Gelenekler...

Mezhepler...

Tarikatlar...

Cemaatler...

Rivayetler...

Demek ateist oldun,sonra ateist olmanın bir hata olduğuna karar verdin ve müslüman mı oldun?

Peki,niye hristiyan olmadın da müslüman oldun?

Kafa kesen,insanları çatıdan atan,insanların ciğerini söküp yiyen müslümanlar sana çekici mi geldi?

Bu görüntüleri izlerken ''işte bu'' mu dedin?

Hâlâ ''bilgiyi ötekinden almadım'' filan diyorsun..Yahu,bilgiyi nereden alıyorsun sen?Sana direk vahiy mi geliyor yoksa?

Hepimiz bildiklerimizi,başkalarına borçluyuz..Hepimiz adeta bir arı gibi heryerden veri toplayıp,bu veriyi etrafımıza aktarıyoruz..

Sitelerde Paylaş

Eski gerçeki bir dindar olarak söylüyorum...

Ateistlikten müslümanlığa geçen kişi gerizekalıdır...Ayrıca,,, o kişi ateist falan olmamıştır öncesinde,,, yalan söylemiştir.

AAA,,, ben ateist oldum ,,,diye ateist olunmaz...Ateistlerin ortak yönü,,, kafayı çalıştırma,,araştırma,sorgulama'dır....

Aşamalardan geçme kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Dawkins'in dediği gibi ::: "Deizm gibi bir aşamadan geçtim" ...

Kurandaki çelişkileri,saçmalıkları,sübyancılığı,sapıklığı görmezden gelip ateistlikten müslümanlığa geçen kişi gerizekalıdır.

Ve bu dediğim de bir hakaret değil,, İLTİFAT'tır....

Sitelerde Paylaş

Ateizmi anlayan biri sonradan bir Yaraticiya inanaz mi...

İnanabilir tabi..Bizim ateistlerden ben herşeyi beklerim :D

Yalnız sana bir önceki mesajımda dediğim gibi,niye müslümanlığı BİLEREK seçtin?

Ateist olduğuna göre,demek ki diğer dinleri de kabaca öğrenmişsindir diyorum..Yoksa seninki bir gecelik aşk gibi birşey miydi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...