Jump to content

SOMALİDE ORUÇ TUTMAK

Recommended Posts

Geçenlerde bir televizyon kanalı Somalide bulunan bir kampta çekim yapmış. Kampta bulunan açların tamamı oruç tutuyor... Sonra aynı kamptaki bir Kur'an kursunu gösterdi, bu kamlardaki tek eğitim Kur'an eğitimiymiş meğer. Üstelik program sunucusuda bunu ballandıra ballandıra anlatıyor. Sonra dedimki gönlüme " Din insanı aptallaştırıyor, aptallaşan insan dahada çok dindar oluyor"

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

En ürkütücü tarafıda,Allahın kendilerini ölüme terk ettigi halda,Hala küreyşin Allahının kitebini okumalararı hemide açlıhtan ölür iken.

Lenin boş yeremi demişti DİN AFYONDUR deye.

Okutulyasa

Kuraklığın nedenleri

Nasıl kuraklıhdan kurtulunur

yer altı suları nasıl çıkarılır yer üstüne

Ama yok,Tutturmuşlar kuranda kuran.

Hadi kuranın Allahı yardım etsin libyaya.

Batılıların salyaları ahıyor Libya patrollarına.

Yahında Kur,anın kefir dedikleri Libyanın üzerine oturacahlar.

Libyalıların Allahının gıgı çıhmayacah.

Desene yardım edebilseydi Somalıya ederdi.

Hem acından ölür,ölürkende Allahu akbar der.

Allah akbar olsaydı sana yardım etmezmiydi.

Edemedigine göre Kureyşinki Yücegüç degil Cücegüçtür.

Yücegüç kellemize birer muazzam bilgiseyer koymuş,onu çöpe atıpda küreyşin Cücegücüne yalvarırsah olacağımız budur.

Şimdi yardım eden ülkelerin yardımını,Cücegücün gönderdigini iddie etmezse bu aclıhdan ölen Somalılar ben Eşşekler gibi İA İA İA diye anırırım..

CAHALAT korkunç bir tehlükedir.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geçenlerde bir televizyon kanalı Somalide bulunan bir kampta çekim yapmış. Kampta bulunan açların tamamı oruç tutuyor... Sonra aynı kamptaki bir Kur'an kursunu gösterdi, bu kamlardaki tek eğitim Kur'an eğitimiymiş meğer. Üstelik program sunucusuda bunu ballandıra ballandıra anlatıyor. Sonra dedimki gönlüme " Din insanı aptallaştırıyor, aptallaşan insan dahada çok dindar oluyor"

Tebrik ederim son derece güzel bir tesbit. Müslaman zihniyetini açığa vuruş tarzınız gerçekten güzel.

Sitelerde Paylaş

Karl Max'ın diye hatırlıyorum...

Haklısın, cümle aynen şöyle: ''Din, baskı altındaki yaratığın iniltisidir, vicdansız dünyanın vicdanıdır, ruhsuz hallerin ruhudur. Din, halkın afyonudur.''

Söz Marx'a aittir.

Daha sonra Lenin de bir yazısında bu ifadeyi kullanmış ve bu söz yaygınlaşmıştır.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Karlmaks kim.Leninin hocası.

Emmeee,karlmarks leninin yanında ĞÖCCÜK galıy.

Lenin dedinmi herkes tanırda Karlmarksı ancah çoh ohumuşlar tanur.

Helede bizim Türkiyede Ögretmen olacah adam,adsız harıtada Konyayı adam getmiş Erzurumda arıy.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunda şaşılacak bir şey yok...

oruç allahın rızası için tutulan bir ritüeldir...

fakir zengin herkes allahın rızasını kazanmak istiyor...

açlıktan ölmek cinayetten ölmek depremden ölmek gibi bir şey...

ölüm de bu dünyanın bir gerçeği...

oradaki müslümanlar açlarından ölseler de öbür dünya da tanrıdan güzel bir mükafat bekleyerek yada onun hoşnutluğunu gözeterek oruç tutabilirler...

bunu anlayabilmek lazım...

açlık ortamında dinden çıkılmıyor görüldüğü gibi...

daha çok keyfi gıcır olanlar dinden çıkıyor...

Sitelerde Paylaş

bunda şaşılacak bir şey yok...

oruç allahın rızası için tutulan bir ritüeldir...

fakir zengin herkes allahın rızasını kazanmak istiyor...

açlıktan ölmek cinayetten ölmek depremden ölmek gibi bir şey...

ölüm de bu dünyanın bir gerçeği...

oradaki müslümanlar açlarından ölseler de öbür dünya da tanrıdan güzel bir mükafat bekleyerek yada onun hoşnutluğunu gözeterek oruç tutabilirler...

bunu anlayabilmek lazım...

açlık ortamında dinden çıkılmıyor görüldüğü gibi...

daha çok keyfi gıcır olanlar dinden çıkıyor...

bunu anlamak mı lazım. :)

asıl oradaki açlıktan ölmek üzere olan zavallılar ayaklanmasın şükretsin otursun diye uydurulmuş bir masal bu.

asıl bunu anlamak lazım.

Sitelerde Paylaş

bunu anlamak mı lazım. :)

asıl oradaki açlıktan ölmek üzere olan zavallılar ayaklanmasın şükretsin otursun diye uydurulmuş bir masal bu.

asıl bunu anlamak lazım.

Dediğini anlayabilen anlar zaten DAGCI özel bir uyarı yapmaya gerek yok. Ama farketmeyecek ki ordaki sorun sırf dinin getirdiği bir sorun değil. Ne yani oradaki insanlar katolik,hindu veya başka bişey olsa hatta ve hatta ateist olsalar tutup da ellerinde maddi hiçbir imkan yokken ayaklanabilirler mi. Din afyondur bu da buz gibi gerçektir ama dinin yanında afyon etkisi yapan örf ve ananelerde var, Türklerde de yani bizde de din harici toplumsal tutumlardan dolayı ses çıkarmama huyu yok mu? Hatta belki de oradaki insanların inançlı olmaları şu an için inançsız olmalarından evladır, başka böyle bir sıkıntıya nasıl tahammül gösterip yaşayabilecek umudu bulabilirler?

Saygılar

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

Arkadaşlar,

Bu başlık altında yazabileceğimi düşündüğüm önemli bir şey paylaşmak istiyorum ve fikirlerinizi merak ediyorum.

Küresel güçler tarafından kontrol edilen TV'ler, neden ramazan ayında bangır bangır 30gün/24 saat oruçla ilgili program yapar ve teşvik eder?

Bunun cevabı için başka soruyla başlamak isterim:

Oruçtan belki de binlerce kez önemli olan namaz pek teşvik edilmez de NEDEN ORUÇ?

Çünkü arkadaşlar YENİ DÜNYA DÜZENİ ile Türkiye dahil daha da aç kalacak insan sayısı çığ gibi büyüyecek de ondan.

Küresel güçler, AÇ KALMAYA ALIŞIN ULAN! diyorlar.

Samimi bir müslüman olarak onlara diyorum ki tamam oruç da önemli ama bre münafıklar, bre madrabazlar! namaz nerede?

Düzenli namazın metafiziki faydaları: (Tecrübeyle sabittir)

* Küresel güçlerin bilgisayar ve TV ile bizi mankurtlaştırmak için beyinimizin belirli bölgelerine gönderdikleri zararlı beyin dalgaları ve bilinç altı mesajların etkilerini yok eder. Bu zararlı dalgaların dışa vurumu çeşitleri olarak; aşırı sinirlilik ve ailedeki bireylere saldırma durumu, aniden uyku bastırma, hafıza kaybı, aşırı cinsel istek, haksızlığa karşı olan-merhamet-adaletle ilgili beyin bölgesinin dumura uğratılması.

* Size musallat olan şeytan cinlerin defedilmesi. Namazda okunan dua ile manyetik korumaya alınırsınız fakat bunun etkisi zamanla azalır ve yok olur, bunun için her gün belirli vakitlerinde namazı tekrarlamak gerekir.

Bu liste uzar ama önemli olanlarını paylaştım.

Hepinize saygılar sunarım.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Bu başlık altında yazabileceğimi düşündüğüm önemli bir şey paylaşmak istiyorum ve fikirlerinizi merak ediyorum.

Küresel güçler tarafından kontrol edilen TV'ler, neden ramazan ayında bangır bangır 30gün/24 saat oruçla ilgili program yapar ve teşvik eder?

Bunun cevabı için başka soruyla başlamak isterim:

Oruçtan belki de binlerce kez önemli olan namaz pek teşvik edilmez de NEDEN ORUÇ?

Çünkü arkadaşlar YENİ DÜNYA DÜZENİ ile Türkiye dahil daha da aç kalacak insan sayısı çığ gibi büyüyecek de ondan.

Küresel güçler, AÇ KALMAYA ALIŞIN ULAN! diyorlar.

Samimi bir müslüman olarak onlara diyorum ki tamam oruç da önemli ama bre münafıklar, bre madrabazlar! namaz nerede?

Düzenli namazın metafiziki faydaları: (Tecrübeyle sabittir)

* Küresel güçlerin bilgisayar ve TV ile bizi mankurtlaştırmak için beyinimizin belirli bölgelerine gönderdikleri zararlı beyin dalgaları ve bilinç altı mesajların etkilerini yok eder. Bu zararlı dalgaların dışa vurumu çeşitleri olarak; aşırı sinirlilik ve ailedeki bireylere saldırma durumu, aniden uyku bastırma, hafıza kaybı, aşırı cinsel istek, haksızlığa karşı olan-merhamet-adaletle ilgili beyin bölgesinin dumura uğratılması.

* Size musallat olan şeytan cinlerin defedilmesi. Namazda okunan dua ile manyetik korumaya alınırsınız fakat bunun etkisi zamanla azalır ve yok olur, bunun için her gün belirli vakitlerinde namazı tekrarlamak gerekir.

Bu liste uzar ama önemli olanlarını paylaştım.

Hepinize saygılar sunarım.

ne içiriyolar size

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yücegüç

Namazdan

Oruçtan

Hacdan

Zeketten mutlu olmaz aksına çoh rahatsız olur.

Bunları geriye doğru araştırırsanız ilkel ınsancıkların uydurduklarını görürsünüz.

Ama ıslam araştırmayı yasaklamıştır kı altındakı CAPANOĞLU görülmesin diye.

Islam dünyesinin geride nalları toplamasının tek nedeni Islamdır.

Almanyada bir Alman müzik firması bir kasat yapar şöyle.

ALİ hiçmi hiç birşey bilmez.

Herşeyi Allah bilir.

Din adamları ve kur,an ne öğretiyür ınsanlara?

Biz ECİZ kullarız.

Gerçektende öyle.

Müslümenler ECİZ kullardır.

Çünkü Mehemmedin ayı gökten uzanıp alıp çakısıyla ikiye böldügüne hala ınanıyorlar.

Bir bisitletleri bile yok.kendi markaları.

Halbuku batılı kefirler yaptıhları hava gemileriyle saatta 80,000 kılometre hız yaparah yıllardır yol gezegenler arasında yol almahdalar.

Görülüyürkü kefirler müslümenler gibi hiçde eciz degiller.

Tolon

Sitelerde Paylaş

Somali'ye pek uzağa bakmaya gerek yok aslında. Bizdeki yapılanlar iki yüzlülüğü ve dini mantıksızlığı açıkça ortaya çıkarmaya yeter. 11 ay boyunca aynı kanallar, sözde tıpçılarımız, kendini dini otoriter sana ünlüler hep bir ağızdan sık sık ama azar azar yiyeceksiniz, durmadan su içeceksiniz deyip dururlar ama ne hassa ramazan geldiğinde bir bakarsın oruç çok iyi bir detokstur, sağlıklıdır falan demeye başlarlar ve tam da aksini söylerler. Susuzluktan, oruç tutmaktan beyninde kaç tane hücre ölmüş kimin umurunda? :)

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allahın işine karışmayın...Bak aşağıda ne demiş..

İSRA-30.Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve kısar. Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.

o müslümanları sevmiyor..somalide anladınız onu..islamı şeytan indirdi..Tüm kanıtlar bunu doğrular...somalilerin çabası anlamsız..yanlış ata oynayıp açlığa devam ediyorlar..

1-Tüm Müslüman ülkeleri bir araya getirseniz bir Çin yapmamaktadır.Nufus ,Ekonomi,Toprak bakımdan tamamen durum açıkça görülebilir.

2-Müslüman ülkelere Allahları çok cimri davranmış.Türkiyeyi tablodan çıkarsanız.Tarım arazisi yok denecek kadar az.Yeşillik ve ormanlık arazi ,Sulak alanlar yok denecek kadar az.

3-İşe yaramayan topraklar özellikle Müslümanlarda kalmış gibi genelde çöl ve boş araziler.

4-Yoksulluk ve açlık insanların demokrasiden uzak yaşamaları.hem sosyal hemde ekonomik açıdan yoksul halklar.iyi yaşayan beyler ağalar sınıfı diğerlerine pay yok.Demokrasiyi elde edenlerden de haklarını almak için sürekli gericilik pompalanarak yardım edilmektedir.

5-Eğitim düzeyi,okur yazarlık oldukça düşük.İnsanlar islam diniyle uyutulup kontrol altında tutularak ülkelerindeki sermaye sınıflarına zorluk çıkarmadan hizmet etmeleri sağlanıyor.

6-Nufus ve ülke büyüklükleri savaşlarda önemlide olmayabiliyor.Küçücük israilin Müslüman Arapların tümünün katıldığı üç savaştan galip ayrıldığını hatırlatalım.Kuran ayetlerinde savaşın ben arkanızdayım sizi galip getireceğim diyen Allahın sözünde durmadığı anlaşılmış oldu.

7-Müslüman ülkelerde Nufusun artış oranın yüksek olması tabi ki hala doğum kontrolü günah diyen çağdışı inançlara bağlı olmaları için sürekli insanlara probaganda yapılmasıdır.

8-Araçlarda yol bulmaya yarayan navigasyon cihazıyla tanıştınız mutlaka.Bu cihaz yukarda ki uydular sayesinde çalışmaktadır.Her arabayı üç Amerikan uydusu kesmektedir. Arabalarımız için geçerli olan evlerimiz için de geçerlidir.Bu sistem ABD ordusuna aitken Dünyanın kullanımına verilmiştir.Kimbilir ABD neleri kullanmaya başladı ki bunu hibe ettiler. Avrupa ülkeleri bu sistemi kendileride kurmak istiyor fakat ABD izin vermiyor.

Sayın Müslüman arkadaşlar gerçek bu.Bizi buhale getirip geri bırakan şeyi sanırım anladınız.

Durum bu iken birçokları hala viyana kapılarına dayanıp cariye ve köle kapabileceğini zannetmektedir.Hatta aman nüfusumuzu artıralım diyerek uygar ülkelere köle bulundurmanın heyecanını yaşamamızı isteyenler bile var.Neme lazım uygar ülke daha köle ve boğaz tokluğuna çalışacak insanlar lazım dediğinde.Elimizde mavcut Yok bizde demiyelim.

Hadi teknolojik olarak ileri ABD ye sömürülmemizi zorunluluk olarak görebilirim.Eh be kardeşim Bizden çok geri olan Araplara kültür olarak sömürülmeye devama ne diyelim.

Dinler işgalle yayılırlar.Bakın Dünya haritasına Müslümanların işgal ettiği topraklar Müslüman. Hristiyanların savaşı götürdükleri yerler Hristiyan.Hristiyanlar ve Müslümanlar Çin ve doğusuna geçemedikleri için orada yoklar.Dinler savaşla esir aldıkları halklara şırınga edilirler.Maalesef Araplara orta asyada yenildiğimiz için Müslümanız.Tarihimizi iyi okuyun gerçekleri anlayın.

Arapların kaç milyon Türk erkeğini köle kaç milyon Türk kadınını cariye yapıp dünyayı onlara zindan ettiğini unutmadan yaşayın.

Bir Türk nasıl Allah la arasında elçi diye bir Arabı kabul eder ve bir Arap a efendim peygamberim der.Bunu aklım almıyor ve utanıyorum.Türklere elçi olmak Araplara mı kalmış.Allah bir elçi gönderecek olsa Türkü göndermezmiydi.Niçin bize bir arabı göndersin.

Bu kadar da saf olmayalım.Madem ahmaksınız hiç olmaz sa Türküm demeyi bırakın!!!

MÜSLÜMAN ÜLKELERE TEK TEK BAKALIM..

Araplar kendilerini yoksulluk ve insanlık dışı koşullara zorlamakla kalmayıp işgal etmiş oldukları Afganistan.Pakistan.Türkiye,İran gibi ülkeleride kendileriyle beraber insanlık tarihinin karanlık çukurlarına asılıp düşürmüşlerdir.

AFGANİSTAN: Yıllardır iç savaş içerisinde,Ülke de yaşamı televizyone çeken İranlılar tarından tanıma şansımız oluyor.Bizim ülkemizdeki 500 yıl önceki şartlar bile oradan daha iyi.İnsanlar yıllardır mutsuz huzursuz.kadınlar evlerinden başını çıkaramaz durumdalar.Röportaj yapan sunucu bayana konuşurlarsa Müslümanlar tarafından öldürüleceğinden korkuyor.

IRAK: Mezhep kavgalarıyla ,ülkeler arası mezhep savaşlarıyla 30 yıldır insanların yaşadığı bile belli değil.hergün yüzlerce insan ölüyor.

İRAN:Ülkemizde yıllardır insanlar Kominizm gelecek ve kapalı şartlarda yaşayacağız diye korkuturlardı.İşte iranda 30 yıldır yaşanan komünizmden bile korkunç bir rejim.Dikta ülkelerinden kötü karşı çıkanıda öldürüyorlar.Cumhurbaşkanı bizim ülkemizde sokakta dolaşsa herkes sadaka vermek için çabalar.

SURİYE-ÜRDÜN: Arapların düzgün olan insanlarının mutlu olduğu iki ülke Dindar Müslüman ülkeler bu mutluluğu onlara çok görüyor ve karıştırmak için suud kıralı bara basıyor.

MISIR-YEMEN-LİBYA…Ellerinde silahlarla insanlar görüntülerde hep.Halklarına iyi yaşamı çok görüyorlar.Açlık yoksulluk ve sefalet.

AFRİKA MÜSLÜMANLARI: Ne soralım ne söyleyelim çocuklar açlık ve susuzlukla boğuşuyor.Açlıktan milyonlarca insan ölmek üzere.Müslüman ülkelerde kendi probagandasını yapmak için bedava gazete dağıtanlar parayı gazeteye basıyor..Açlıkla boğuşan ülkelere ABD ,Fransa ,İngiltere,Almanya yardıma koşuyor..

TÜRKİYE: 1980 den buyana İşte yukardaki islam ülkelerinin seviyesine indirebilmek için sürekli islam pompalanıyor ABD tarafından.ABD tarafından beslenip oradan fetva verenler var.

Yakında insan hakları ve demokrasiyi özlemle arayacak hale getirdiler. Halkın çoğu işbirlikçi.çoğu vurdumduymaz.çoğu korkak.Çocuklarını düşünmüyor bana ne olanlardan diye başına bir şey gelir diye zavallı durumunda yaşamayı gururuna yedirebiliyor.

İşte İslamınız bu..Hem insanlara hemde ülkelere hayatı zindan ediyor..

Allah neden cehennemle korkutup insanların yaşamlarını çekilmez yapsın ki..

Böyle olmak Allahın işine gelmez..Bu Halkı koyun gibi yöneten Ağa,şeyh,Kral ve sermaye sınıfının işine gelir.

Anlasana be adam!!!! Neden fıransa humeyniyi beslesin.Neden ABD suud kıralını korusun,Neden Fetullahı ABD beslesin!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...