Jump to content

DOGAL AYIKLANMA ve SOMALI

Recommended Posts

Bırakmayın ve açlıktan ölmesinler. ne zamana kadar yardım edebileceksiniz. Bakın daha önce de dedim ben ramazan ve kurban bittiğinde göreceğim bu yardım furyalarını. somali hep açtı ve bu poltikalar devam ederse polyannacılık oynanırsa gene aç kalacaktır. gemişi geleceğinin garantisidir. o zaman biz nerede yanlış yapıyoruz diye sorgulamak gerekir. ve altını çizerek söylüyorum ki geçici yardımları kalıcı çözümler gibi önümüze sererek ve buna inanıp vicdan mastürbasyonu yaparak bu adamlara uzun vadde öl emrini verenler sizlersiniz. bu adamları gelişmiş beyinlerinin ürettiği politika ve çakallıklarla sömürerek ölmeye mahkum edenlerin evrim zincirine bir hizmette siz yapıyorsunuz.

sokakta dilenen adam da ölmeye mahkumdur bu doğrultuda. yapılan geçici yardımlar nereye kadar. evrimde bu değil mi güçlüler yaşar güçsüzler ölür. oraya geçici yardımlarla kalıcı olmayan çözümlerin önüne ket vurup evrimin doğal seçilimini siz işe koşuyorsunuz.

masum insanların ölmesi savunulamaz ama yeterli ve kalıcı tedibirler alınmazsa evrim acımaz ve dinlemez. burada suçluyu tekrar etmeme gerek yok.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Somali'de açlıktan telef olan insan yığınların, insanın -evrimini geçtim zira çoktan 100.000 yıl geri kalmış- medeniyetine, insanlığa katkısı nedir ? Yani bu insanlar yaşasa ne olur, yaşamasa ne olur ?

Sadece kendinizi tatmin etmek için mesaj attığınızı önce kendinize itiraf edin; sonra zaten en iyi ihtimalle birisinin ömrünü bir(1) gün daha uzattığınızı görüp, taşıma suları kendiniz içeceksiniz..

Ayrıca gerçek hümanizm böyle olmalı, çünkü o insanlara verilen en büyük ceza yaşatmaya çalışmak, acılar içinde

Sitelerde Paylaş

İnsan hayvan değil ki, hayvanlar gibi davransın. İnsanları hayvandan ayıran zeka var, düşünce yeteneği var, üretme, araç gereç yapma kabiliyeti var. Bunları bize doğa verdiyse bunları kullanmak da doğaya uygundur.

Doğa bir balığa diğer balıkları iyileştirme özelliği verseydi ve balıklar da hasta arkadaşlarını ölüme terk etmek yerine yaşatsaydı bu doğaya uygun olacaktı.

Bir bölgede kuraklık başlarsa göçebe kuşlar uçar kurtulur ama karada yaşayanların çoğu bundan kötü etkilenir. İnsan ise bu koşullara uygun şekilde yaşamanın yollarını arar, ekmeğini öbürüyle paylaşır, suyu tasarruflu kullanır vs. Tüm bunlar doğaya uygundur.

Somalide yapılanlar doğaya uygundur. Evrime ters düşmüyor.

Evrimsel süreç ne der ?

- Güçlü olan hayatta kalır.

Ee tamam kardeşim, insan güçlü bir ırk hayatta kalıyor işte. Bunun nesi doğaya ters ?

Sitelerde Paylaş

Somalide yapılanlar doğaya uygundur. Evrime ters düşmüyor.

Tam tersine orada yapılanlar doğaya karşı, anlamsız ve yersiz bir müdahaledir sadece.

Doğanın kendi kendisini arıtıp temizlemesine engel olmak ve bu iki ayaklı hayvanların daha fazla üreyip daha çok çocuğa acı çektirmesine önayak olmaktır. Bu cinayete, işkenceye ortak olmaktır.

Somalili açlara yardım eden herkes insana işkence uygulamak suçundan yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır.

Evrimsel süreç ne der ?

- Güçlü olan hayatta kalır.

Ee tamam kardeşim, insan güçlü bir ırk hayatta kalıyor işte. Bunun nesi doğaya ters ?[/b]

Evrimsel süreç güçlü olan ayakta kalır demez; uyum sağlayan ayakta kalır der.

Somalililer doğaya uyum sağlamak bir yana onu arsızca sömürmek için herşeyi yapıyorlar.

Doğanın kendilerine bahşettiği üreme yeteneğini kötüye kullanıyorlar ve her gün cinayet işliyorlar.

Bir insan gibi yaşamak için en ufak bir adaptasyon yeteneği taşımadıkları çok açık.

Bu insanlara yardım etmenin herhangi bir yolu yoktur.

Yardıma gidersin bu sefer emperyalistler ülkemi işgale geldiler diyerek kurşun yağmuruna tutulursun.

Doğayı kendi haline bırakın kardeşim.

O bir yolunu bulacaktır.

Sitelerde Paylaş

Tam tersine orada yapılanlar doğaya karşı, anlamsız ve yersiz bir müdahaledir sadece.

Doğanın kendi kendisini arıtıp temizlemesine engel olmak ve bu iki ayaklı hayvanların daha fazla üreyip daha çok çocuğa acı çektirmesine önayak olmaktır. Bu cinayete, işkenceye ortak olmaktır.

Somalili açlara yardım eden herkes insana işkence uygulamak suçundan yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır.

Evrimsel süreç güçlü olan ayakta kalır demez; uyum sağlayan ayakta kalır der.

Somalililer doğaya uyum sağlamak bir yana onu arsızca sömürmek için herşeyi yapıyorlar.

Doğanın kendilerine bahşettiği üreme yeteneğini kötüye kullanıyorlar ve her gün cinayet işliyorlar.

Bir insan gibi yaşamak için en ufak bir adaptasyon yeteneği taşımadıkları çok açık.

Bu insanlara yardım etmenin herhangi bir yolu yoktur.

Yardıma gidersin bu sefer emperyalistler ülkemi işgale geldiler diyerek kurşun yağmuruna tutulursun.

Doğayı kendi haline bırakın kardeşim.

O bir yolunu bulacaktır.

Her ne kadar oradaki insanları sevmiyor da olsanız iki ayaklı hayvan diyerek hakaret etmeniz yersiz, biraz saygı duyun. Orada yaşayan, acı çekenler İNSAN.

Somali doğayı sömürüyor diyorsunuz ancak adamlar yiyecek bulamıyor, nasıl sömürecekler doğayı? Açlık yüzünden avladığı bir kaç zebraya bakıp hayvan katliamı mı yapıyorlar diyeceksiniz ?

Herkese yardım etmenin bir takım yolları vardır ama yardım etmek istemeyen ya da çekinen insanlar yüzünden Dünyamız bu halde. Yoksulluk insanların suçu değildir, ancak bunu kanıksamak ve doğal karşılamak, bir şey yapmamak insanların suçudur.

Yardım etmek doğaya aykırı bir durum değildir. Algler bile mantarlarla anlaşıp yardımlaşarak yaşıyorlar. Bitkiler hayvanlara yardım ediyor, onlar da öbürüne. Bir insanın başka bir insana yardım etmesi tabii ki doğal.

Ancak yardım yeterli değil, yardım ederek sadece adamları dilenciliğe alıştırıyoruz, işkenceyi uzatıyoruz dersen haklısın derim. Çünkü bu yapılan yardım geçici, kalıcı çözüm sağlamaz. Kalıcı çözüm için bir şeyler üretelim.

Sitelerde Paylaş

Dünya nüfusu hızla çoğalıyor ve ileride kontrol edilmesi zor bir hal alıcak. Afrika'ya yapılan yardımlar kesinlikle durdurulmalı ki nüfus artış hızı kesilsin. Herkes kendi kaderini belirleyecek. Güçlü olan ayakta kalır.

tarihinde Moloch tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Almanyada ayle doktorumla aram oldukca iyidir.

Bazan canı sohbet etmek isteyince dışarda bekleyenleride unutup benimle tartışmaya girer.

Bir gün bana dediki ınsanoğlu doğal yaşama müdehele etmemeliydi.

Çünkü ölmesi gerekenleri biz doktorlar ve ileçler yaşatıyoruz.

Kendini örnek göstererek bana tıbbı müdehele olmasa ben yaşayamam.

Saçlarım peruk

Gözlerim rahatsız

Şuram şöyle

Buramda böyle.

Tıbbı müdehele olmasaydı benim gibi bir arızalı artıh bu dünyeyi kirletemeyecekti.

Ve benim yerime sapasağlam birileri gelecekti dedi.

Tabıat bu usulle devemli yenilenmekte ama biz ınsanlar bu yenilenmeyi engelliyoruz.

Bir taraftan bahınca dohdor hahlı.

Ama ınsan müdehelesi yalnız ınsanların ömrünü degil diger tüm canlılarında mümkün olduğunca hem ızdıraplarını dindiriyür hemde yaşamını uzatıyor.

Ben doğal ayıklamaya karşıyım ve benim gibi pek çoklarıda.

Burdanda şu çıkıyur.

Insanlar Allahdan çok daha çok daha marhamatlı,acıyan,esirgeyen.

Hele Arabın allahında heç ınsaf ve merhemet yoh:-)))).

Yüzbinlerce ınsanı sellerle,depremlerle acımadan ortadan galdırıyor.

Bu Allahcıların ınancı.

Gerçekte yok böyle birşey.

Bu gibi olaylara neden Tabiatın oluşumudur.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Her ne kadar oradaki insanları sevmiyor da olsanız iki ayaklı hayvan diyerek hakaret etmeniz yersiz, biraz saygı duyun. Orada yaşayan, acı çekenler İNSAN.

Somali doğayı sömürüyor diyorsunuz ancak adamlar yiyecek bulamıyor, nasıl sömürecekler doğayı? Açlık yüzünden avladığı bir kaç zebraya bakıp hayvan katliamı mı yapıyorlar diyeceksiniz ?

Herkese yardım etmenin bir takım yolları vardır ama yardım etmek istemeyen ya da çekinen insanlar yüzünden Dünyamız bu halde. Yoksulluk insanların suçu değildir, ancak bunu kanıksamak ve doğal karşılamak, bir şey yapmamak insanların suçudur.

Yardım etmek doğaya aykırı bir durum değildir. Algler bile mantarlarla anlaşıp yardımlaşarak yaşıyorlar. Bitkiler hayvanlara yardım ediyor, onlar da öbürüne. Bir insanın başka bir insana yardım etmesi tabii ki doğal.

Ancak yardım yeterli değil, yardım ederek sadece adamları dilenciliğe alıştırıyoruz, işkenceyi uzatıyoruz dersen haklısın derim. Çünkü bu yapılan yardım geçici, kalıcı çözüm sağlamaz. Kalıcı çözüm için bir şeyler üretelim.

Sevgili Pollat,

Sadece biyolojik anlamda bir homo sapiens olmak insan olmak için yeterli midir?

Daha kendi karnını doyurmaktan sırtını kapamaktan aciz insanların onlarca çocuk yaparak bu zavallı ve masum çocukları çıplak doğanın acımasız kollarında telef olup gitmeye terk etmesi hangi insanlık ölçütüne sığar?

Bu işkenceyi hangi insan evladı kabul edebilir?

Sizi bilmem ama benin vicdanım bu insanlık suçunu, bu akıl almaz işkenceyi. kaldırmaz.

Eğer BM bu hayvanlara yardım etmek istiyorsa bunu onları kısırlaştırarak yapmalıdır.

Bu ilkel sürüye yiyecek vermekle ancak daha fazla üremeleri ve daha çok çocuğa işkence etmeleri teşvik edilmiş olunur.

Bu yardım değil yaraya tuz basmaktır.

Bu bir insanlık suçudur.

Somali, Kenya, Nijerya gibi ilkelliğin hüküm sürdüğü ülkelerde açlıktan ne yapacağını şaşıran insanlar doğayı ve hayvanları acımasızca ve hesapsız katletmiş; bu bölgeler kurak birer çöle dönüşmüştür.

Elde kılıçla, kendisini öldürmemesi için katiline yalvaran zavallı maymunları oracıkta parçalara ayıran hayvanlardır bunlar.

Birkaç dolar uğruna ağaç, ot vs yeşil ne varsa kökünü kurutanlar da yine bunlardır.

Sizler duygu yüklü kelimelerin ardına sığınarak, dünyamızdaki kaynakların sınırlı olduğunu ve gelişigüzel israf edilemeyeceğini göz ardı ediyorsunuz. Dünyanın can çekişen bir küre olduğundan bihabersiniz. Doğal dengedeki bozulmanın geri dönüşsüz aşamaya girdiğini ve bu sorunun tüm insanlığı tehdit eden bir felakete dönüşmesinin an meselesi olduğunu anlayamıyorsunuz. Elimizde sınırsız ve sonsuz kaynaklar varmış gibi konuşuyorsunuz hala...

İnsanların acı çekmesini engellemenin yolu onları paratizik bir yaşama alıştırmak olamaz.

Eğer bir yardım yapılacaksa bu, yardıma konu insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak amacına yönelik olmalıdır.

Ama bunu yapmak da imkansızdır.

Çünkü bölgede etkin bir terör sorunu vardır ve fanatik militanlara onlara yardım için geldiğinizi asla anlatamazsınız.

Bu oraya gidecek yardım ekiplerini bile bile ölüme atmak olur.

Doğa bu karmaşık problem için kendi çözümünü bulmuştur.

Bu doğal seleksiyona engel olmak, bu insanlara yapılabilecek en büyük kötülük olacaktır.

Madem ona yardım edemiyoruz hiç olmazsa bırakalım da tabiat işini yapsın ve bitlerinden kurtulsun.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pollat,

Sadece biyolojik anlamda bir homo sapiens olmak insan olmak için yeterli midir?

Daha kendi karnını doyurmaktan sırtını kapamaktan aciz insanların onlarca çocuk yaparak bu zavallı ve masum çocukları çıplak doğanın acımasız kollarında telef olup gitmeye terk etmesi hangi insanlık ölçütüne sığar?

Bu işkenceyi hangi insan evladı kabul edebilir?

Sizi bilmem ama benin vicdanım bu insanlık suçunu, bu akıl almaz işkenceyi. kaldırmaz.

Eğer BM bu hayvanlara yardım etmek istiyorsa bunu onları kısırlaştırarak yapmalıdır.

Bu ilkel sürüye yiyecek vermekle ancak daha fazla üremeleri ve daha çok çocuğa işkence etmeleri teşvik edilmiş olunur.

Bu yardım değil yaraya tuz basmaktır.

Bu bir insanlık suçudur.

Somali, Kenya, Nijerya gibi ilkelliğin hüküm sürdüğü ülkelerde açlıktan ne yapacağını şaşıran insanlar doğayı ve hayvanları acımasızca ve hesapsız katletmiş; bu bölgeler kurak birer çöle dönüşmüştür.

Elde kılıçla, kendisini öldürmemesi için katiline yalvaran zavallı maymunları oracıkta parçalara ayıran hayvanlardır bunlar.

Birkaç dolar uğruna ağaç, ot vs yeşil ne varsa kökünü kurutanlar da yine bunlardır.

Sizler duygu yüklü kelimelerin ardına sığınarak, dünyamızdaki kaynakların sınırlı olduğunu ve gelişigüzel israf edilemeyeceğini göz ardı ediyorsunuz. Dünyanın can çekişen bir küre olduğundan bihabersiniz. Doğal dengedeki bozulmanın geri dönüşsüz aşamaya girdiğini ve bu sorunun tüm insanlığı tehdit eden bir felakete dönüşmesinin an meselesi olduğunu anlayamıyorsunuz. Elimizde sınırsız ve sonsuz kaynaklar varmış gibi konuşuyorsunuz hala...

İnsanların acı çekmesini engellemenin yolu onları paratizik bir yaşama alıştırmak olamaz.

Eğer bir yardım yapılacaksa bu, yardıma konu insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak amacına yönelik olmalıdır.

Ama bunu yapmak da imkansızdır.

Çünkü bölgede etkin bir terör sorunu vardır ve fanatik militanlara onlara yardım için geldiğinizi asla anlatamazsınız.

Bu oraya gidecek yardım ekiplerini bile bile ölüme atmak olur.

Doğa bu karmaşık problem için kendi çözümünü bulmuştur.

Bu doğal seleksiyona engel olmak, bu insanlara yapılabilecek en büyük kötülük olacaktır.

Madem ona yardım edemiyoruz hiç olmazsa bırakalım da tabiat işini yapsın ve bitlerinden kurtulsun.

Hayata sadece evrimsel, matematiksel, mantıksal bakamayız; bunun yanında vicdan, gönül, duygu, insani değerler, etik de vardır. Bunu göz ardı etmek bizi gene mutlu etmez.

Bir doktor yaşlı bir hastasına bakıp: "yahu bu adam zaten ölecek, tedavi boşuna bari hastane araç-gereçlerini boşuna harcamayalım." diyemez. Böyle demesi için hastanenin çok büyük bir ekonomik krizde veya savaş gibi olağan üstü halde olması lazım.

Bir öğretmen kafası çok iyi basmayan öğrenci için: "bundan bir yol olmaz, eğitmesem de olur." diyemez. Ne olursa olsun kutsal görevini yerine getirmeli ve mücadele etmelidir.

Sana şu konuda katılıyorum. Dünyanın kaynakları sınırlı ve tasarruflu kullanmalıyız. Ancak tasarrufu bu aç insanlar yerine neden obez Batılılardan beklemiyoruz. Dünya ekonomisindeki sorun yoksulların çok tükettiklerinden değil, zenginlerin daha fazlasını isteyip, fakirlerin ellerinde kalanın da her geçen gün erimesidir. Bu sorunu çözmekle başlasak dünya normale dönecektir, kendiliğinden.

Afrikadaki aşırı çocuk doğurma durumununa bende tepkiliyim ancak sanıyorum bunun sebebi insanların bilinçsizliği, eğitimsizliği ve cinsel korunma yollarını ya bilmemesi ya da onlardan mahrum kalması. Birileri de tıpkı Erdoğan gibi oraya gidip: "en az 3" diyordur. Prezervatif satışı bilerek yasaktır. Bunları bilemeyiz.

Ben imkan sahibi olup da değerlendirmeyen insana acımam. Toprağı, parası olup da işlemeyen, üretmeyen çiftçi gözümde hiçtir. Dersanelere, okullara gittiği halde çalışmayıp, karı kıza takılan ondan sonra da işsiz kalan gençlere de acımam. Yıllardır başında dönen oyunu göremeyip hala kafalarında kalıplaştırdığı, eski, anlamını yitirmiş ideolojilere, dinlere takılıp geri kalan, ondan sonra da mızmızlananlara da acımam.

Ancaaak bu adamların imkanı yok. Acıdığım durum bu. Çocuklar okuyamıyor. Okul ücretini aile karşılayamıyor. Okula gidecek ancak ulaşım yok. Yürümek zorunda kilometrelerce, yollar gerilla, soyguncu kaynıyor. Tecavüz, hırsızlık almış başını gitmiş, polis ordu yok. Orduyu bile eli silah tutan suçlulardan kurmuşlar. Var da güvenecek misin ? Sağlıklı içme suyu yok.

Bu maça 3-0 geride başlamak gibi. Kaybettiklerinde: "ee napalım iyi oynasalardı 4 tane atsalardı da yenselerdi." mi diyeceğiz ? Yoksa koşulları eşitleyip herkesin 0-0 hayata başlamasını mı sağlayacağız ? Benim tepkim buna. Yoksa herkes eşit koşulda hayata başlasa "haklısın" derim, "bunlar haketmiyor kardeşim, para var, yemek var, hala bu haldeler, olmaz ki?" derim.

Sitelerde Paylaş

deus sen salaksın.. sanki bugün insanlar ve toplumlar doğal yollardan ve doğal yöntemlerle birbiriyle ilişki kurup rekabet ediyormuş gibi, kalkıp somali'de yaşananları doğal-evrimsel mantıkla açıklamaya çalışıyorsun.. biz evrimin ürünüyüz, ama uygarlık ve kültür denen şeyle birlikte doğal olandan giderek uzaklaştık.. bugün yaptığımız yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz neredeyse hiçbirşey doğal değil.. tamamen birikimli bilgi temelli bir kültür-uygarlık mekanizması içindeyiz.. somalideki sorunlar da bu kültür-uygarlık dünyasının sonucu.. yani doğal yaşamla alakalı birşey değil.. somaliyi evrimle açıklayamazsın yani, çünkü orada olup bitenler vahşi doğanın ürünü değil..

kısacası söylediklerin sadece saçmalık, demagoji ve çarpıtmadan ibaret...

Sitelerde Paylaş

deus sen salaksın.. sanki bugün insanlar ve toplumlar doğal yollardan ve doğal yöntemlerle birbiriyle ilişki kurup rekabet ediyormuş gibi, kalkıp somali'de yaşananları doğal-evrimsel mantıkla açıklamaya çalışıyorsun.. biz evrimin ürünüyüz, ama uygarlık ve kültür denen şeyle birlikte doğal olandan giderek uzaklaştık.. bugün yaptığımız yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz neredeyse hiçbirşey doğal değil.. tamamen birikimli bilgi temelli bir kültür-uygarlık mekanizması içindeyiz.. somalideki sorunlar da bu kültür-uygarlık dünyasının sonucu.. yani doğal yaşamla alakalı birşey değil.. somaliyi evrimle açıklayamazsın yani, çünkü orada olup bitenler vahşi doğanın ürünü değil..

kısacası söylediklerin sadece saçmalık, demagoji ve çarpıtmadan ibaret...

Sevgili Pollat,

Yukarıdaki alıntıyı ilk cümlendeki ifadenin ne gibi sonuçlar doğurabileceğini gözler önüne sermek için buraya aldım.

Etik, vicdan, iyilik, erdem vs derken işte böyle sapıkça bir anlayışa düşmek kaçınılmazlaşır.

Sen bu kavramları bilimle ve mantıkla birlikte açıklamadığın sürece bu gibi handikaplar sonunda öyle bir hal alır ki Somalili iki cahilin yarattığı bebeğin faturası da sana kesilir ve hatta gün gelir yüzünde tokat gibi patlatılır.

Yardım, bağış, iyilik vs bunlar ışıltılı sözcükler ama gerçeklerin soğuk dünyasında zerre değerleri yok.

Son olarak, yukarıdaki alntıyı şimdi tekrar oku ve şapkanı önüne koyup düşün derim.

Zira şu ana dek gereken ne varsa söylemiş bulunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pollat,

Yukarıdaki alıntıyı ilk cümlendeki ifadenin ne gibi sonuçlar doğurabileceğini gözler önüne sermek için buraya aldım.

Etik, vicdan, iyilik, erdem vs derken işte böyle sapıkça bir anlayışa düşmek kaçınılmazlaşır.

Sen bu kavramları bilimle ve mantıkla birlikte açıklamadığın sürece bu gibi handikaplar sonunda öyle bir hal alır ki Somalili iki cahilin yarattığı bebeğin faturası da sana kesilir ve hatta gün gelir yüzünde tokat gibi patlatılır.

Yardım, bağış, iyilik vs bunlar ışıltılı sözcükler ama gerçeklerin soğuk dünyasında zerre değerleri yok.

Son olarak, yukarıdaki alntıyı şimdi tekrar oku ve şapkanı önüne koyup düşün derim.

sen doğa-kültür ayrımından habersiz bir cahilsin başka birşey değil.. bu konuda sayısız şey yazılmış, önce oku araştır öğren, pratikte durum nasılmış.. öyle oturduğun yerden hayal ettiğin gibi değil.. pis cahil..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen doğa-kültür ayrımından habersiz bir cahilsin başka birşey değil.. bu konuda sayısız şey yazılmış, önce oku araştır öğren, pratikte durum nasılmış.. öyle oturduğun yerden hayal ettiğin gibi değil.. pis cahil..

Ağzını topla lan İNEK!

Yazacağın bir fikir varsa buyur yaz.

Tek yaptığın höykürmek.

Aşağılık net paraziti!

Sitelerde Paylaş

Sevgili Pollat,

Etik , erdem sapıkça bir anlayış yaratmaz. Etik, gönül şarttır.

Mantık, akıl sana atom enerjisini üretebilme, kullanabilme yeteneğini öğretir; ancak o enerjiyi nerede kullanacağını gönül belirler. Yani o enerjiyle şehirleri ışıl ışıl da yaparsın bir saniyede kapkara da. Duygularımız bize doğru yolu gösteriyor bu konuda.

Hayat bilim ve mantıktan ibaret değildir ki, sadece böyle düşünelim. Bir insan birine aşık olur, bilime bakacak olursan olan şey yüksek seviyede endorfin salınımı başka bişi değil, önemsiz salla geç diyebilirsin; ama bir insanın tüm hayatının anlamı o oluverir.

Tabi hayatta sadece duygusal, tospembe bakalım, gerçekleri görmezden gelelim demiyorum. Yapılacak bir şeyler varsa Somali için yapalım. Bugün biz onlara yardım ediyoruz, yarın deprem olur İstanbulun yarısı yardıma muhtaç olur; Yunanlılar yardım eder; Gürcüleri sel alır Kızılay tırları yardıma koşar. Yardımlaşma güzel bir şey.

Sen diyorsun ki bu insanlara yardım edilemez. Aslında edilir, bunun ABD,AB gibi güçlü ülkelerin de istemesi ve Dünyaca koordine çalışması lazım; bu sorunlar çözülebilir. Yoksa öyle göstermelik yardımların çözüm olacağına zaten ben de inanmıyorum ancak o yardımlar da hiç yapılmasın demiyorum, aksine yapılsın diyorum.

Sitelerde Paylaş

Ağzını topla lan İNEK!

Yazacağın bir fikir varsa buyur yaz.

Tek yaptığın höykürmek.

Aşağılık net paraziti!

az bile söylemişim sana.. yazdığın konu hakkında hiçbir bilgin yok.. sadece fikir üfürüyorsun.. şöyledir böyledir diyorsun ama hiçbir nesnel temeli yok.. doğa-kültür ayrımı diyorum sana, biraz beynin ve kapasiten varsa burdan anlarsın ne demek istediğimi.. ama o kapasite yok gibi görünüyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...