Jump to content

Evrim Teorisi Nasıl Anlatılmalı?

Recommended Posts

sizin mi anlatması gerekiyormuş,anlattıklarımda yanlış bi nokta varsa doğrusunu getirirde öyle konuşursun ahkam kesmessin ortalıkta!

Bak geri zekalı moron...

Evrim teorisi, canlıların nasıl çeşitlendiklerini anlatır. Canlıların nasıl ortaya çıktıklarını bile anlatmaz.

Ama sen gerizekalı dümbük, ne diyorsun: "evrendeki varlıkların nasıl ortaya çıktığını"...

Ne evreni, ne varlıkları, ne ortaya çıkması, kazkaflı budala, daha evrimin ne olduğunu bile bilmiyorsun...

Al, oku da öğren, elbetteki okuman varsa veya 3 cümleyi birarada tutabilecek kadarcık olsun aklın varsa:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Evrim

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

anibal, sakin. Belli ki bilmiyor. Böyle yaparsan hiçbir zaman da bilmeyecek.

Mechule, canlılığın ortaya çıkışı abiyogenez teorisinin konusudur. Evrim bununla ilgilenmez. Yazdıkların daha baştan hatalı olduğu için gerisini okumadım. Sevgiler, saygılar vs.

Sitelerde Paylaş

Bilmesini amaç mı edindin?

Veya öyle bir amacımız mı var?

Mechule'nin hiçbir zaman bilememesine giden süreci tetikledi diye anibal yanlış mı yapmış oluyor?

İlginç ahlak kuralları barındırıyorsun Genco.

Mechule bünyesinde canlılıktan başka saygı duyulacak ne barındırıyor ki değer atfediyorsun bilmesine giden süreçte?

Sitelerde Paylaş

Mechule, canlılığın ortaya çıkışı abiyogenez teorisinin konusudur. Evrim bununla ilgilenmez. Yazdıkların daha baştan hatalı olduğu için gerisini okumadım. Sevgiler, saygılar vs.

Zaten bilmeyecek ki? Tıpkı salyangozlarında bunu asla ve kata bilmeyeceği gibi. Zira mechule'nin beyin vs. tüm sinir sistemi bir salyangoz kadar ancak gelişmiş. Ve aynı şekilde omurgasızın teki, üzerien geçirdiği iman dediği kabukla korunmaya çalışan, ilkel, omurgasız bir varlık bu meçhule. Bir dik duruşu bile yok. Neymiş, cevap vermeyecekmiş te... Sanki ondan cevap bekleyen var. Bir salyangozun vereceği cevaptan kime ne hayır gelir ki?

Ve maalesef, evrim derki, öyle şapkadan çıkar gibi canlı bir türden diğerine dönüşmez. Kısaca, meçhule'nin de salyangozdan bir sürüngene, bir memeliye, bir primata filan yükselme şansı filan hiç yok. Ne zamanki, omurgasını atıp, beynini kaldırıp, sırtına o kabuğu geçirmeyi kabul edip bunu yapmış, işte o an zaten dönüşsüz bir noktaya gelmiş çoktan.

Sitelerde Paylaş

anamm hepsi büyümüşte laf eder olmuş ağızlarıda kalkıp bana hakaretler ettiklerini sanıyorlar(:

ne diyorsun: "evrendeki varlıkların nasıl ortaya çıktığını"... demişim sende

Canlıların nasıl ortaya çıktıklarını bile anlatmaz. demişin,yani diyorsun ki ortaya çıkışıyla ilgilenmez sadece değişimle ilgilenir ve sonrada kalkıp evrimi bildiğini savunuyorsun,komiksin.ve bence daha komikleşme şikayet ettirmek zorunda bırakma ben,evrimini tamamlayamamış sayın anibal!

Sitelerde Paylaş

Birinci Tekil Şahıs,

Benim benimsediğim belirli bir ahlak kuralı veya kurallar dizisi yok. Karşındakine küfür ederek yanıt verirsen dediğin şeyin hiçbir etkisi olmaz. Haklıyken haksız duruma düşersin. Yoksa anibalin yaptığı yanlıştır doğrudur diye bir yorum yapmadım. Orası da beni zaten ilgilendirmiyor. Ama madem bir iş yapıyoruz onu da düzgün yapalım istiyorum.

Mechule,

Harun Yahya'nın siteleriyle gelirsen iyice komik duruma düşersin. Yaratılış Atlası adlı komedisiyle bayağı bir eğlenmiştik. Dawkins de Yahya'nın ne kadar saçmaladığını göstermişti. Hatta forumda videoları var.

Bir daha anlatiyim belki anlarsın. Evrim canlılığın başladığı zamandan sonrasıyla ilgilenir. Konusu odur. Canlılık ister tanrıyla başlasın(adem ve havva hikayesi modern insanların hiç değişmediğini söylediği için evrimle uyuşmaz), ister göktaşından gelsin, evrim için bir önemi yoktur. Evrim bunun sonrasıyla ilgileniyor. Anladın? İstersen Harun Yahya'nın hiçbir şey bilmediğini gösteren videoları koyarım. Onun siteleriyle gelirsen sadece güleriz sana. Evrimi öğrenmeye çalışıp, ancak bu kadar yanlış yerlerden öğrenebilirsin.

tarihinde Genco tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birinci Tekil Şahıs,

benim benimsediğim belirli bir ahlak kuralı veya kurallar dizi yok. Karşındakine küfür ederek yanıt verirsen dediğin şeyin hiçbir etkisi olmaz. Haklıyken haksız duruma düşersin. Yoksa anibalin yaptığı yanlıştır doğrudur diye bir yorum yapmadım. Orası da beni ilgilendirmiyor. Ama madem bir iş yapıyoruz onu da düzgün yapalım istiyorum.

Bence iş son derece düzgündü.

Bak arsıza?

Nasıl devam ettiğine?

Buyur düzgün devam et bakalım.

Senin müdahalenle güç alan andavalın arsızlığını sona erdir.

Madem düzgün yapacaksın, düzelt bu başlığı!!!!

Ayrıca bir işi DÜZGÜN yapmak da bir doğru yanlış ahlakıdır.

Göster bakalım DÜZGÜN (neya kime göre düzgünse, o da belirsiz) iş yapmayı.

tarihinde Birinci Tekil Şahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence iş son derece düzgündü.

Bak arsıza?

Nasıl devam ettiğine?

Buyur düzgün devam et bakalım.

Senin müdahalenle güç alan andavalın arsızlığını sona erdir.

Madem düzgün yapacaksın, düzelt bu başlığı!!!!

Ayrıca bir işi DÜZGÜN yapmak da bir doğru yanlış ahlakıdır.

Göster bakalım DÜZGÜN (neya kime göre düzgünse, o da belirsiz) iş yapmayı.

Haklısın. Size karışmamalıydım. Buyrun edin küfürlerinizi.

Bu arada yanlış anlaşılmasın diye düzeltiyim. Ben küfür etmek hepten yanlıştır demiyorum. Sadece birisine bir şey öğretmek istiyorsak, ona küfür edince öğretmeye çalıştığımız şeyleri öğrenmesini engelleyeceği için kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

linklerle iş gören sizlersiniz madem öyle bende link koyarım bukadar basitse diye ekledim o linkleri bu 1,bırak kim ne istiyorsa söylesin kendi kişilğini dilediği kadar yerlere vursun buda benim işime gelir ateistlerin nasıl küfürbaz terbiyesiz olduğu kanıtlandı sayelerinde,evrim bir süreçtir doğumda doğum önceside bir evrimdir embriyodan cenine kadar,evrimcilerin tesadüfen ortaya çıkan varlıkları incelediğini zaten belirttim ki zaten ayrılma noktamızın başı bu,yazıda bu aleni anlatılmış kainattaki varlıkları inceleme aynı yorum farklı siz tesadüf eseri kabul edip başlangıcı yorumluyorsunuz biz bi düzen içinde yaratılmışa bakarak bunu misallede anlattım,gelip bikdiğin yanlış demen için herkesce kabul görmüş bi teorin olması gerek senin/sizin yanlış demenizle yada bana bişi öğretmenizle fikrim değişmez buda 2(: ve yakında evrimin çöküşü diye başlık açıcam buda 3(:

Sitelerde Paylaş

Birinci Tekil Şahıs, Anibal. İkinizden de çok özür diliyorum. Bazıları hakkaten küfürü hakediyormuş. Cahil kalmakta ısrar eden bir insana zerre kadar saygı duymam. Ne fikirlerine, ne kendisine. Keşke daha önce bıraksaydım sana bir şeyler anlatabileceğimi düşünmeyi.

Sitelerde Paylaş

Birinci Tekil Şahıs, Anibal. İkinizden de çok özür diliyorum. Bazıları hakkaten küfürü hakediyormuş. Cahil kalmakta ısrar eden bir insana zerre kadar saygı duymam. Ne fikirlerine, ne kendisine. Keşke daha önce bıraksaydım sana bir şeyler anlatabileceğimi düşünmeyi.

Benim açımdan özürlük bir şey yok.

Ayrıca benim kelime seçimim biraz net ve belirgin olduğundan kelimelerin birbiri ardına dizilişi ve de ifade tarzım dolayısıyla insanlar sanki ültümatom veriyormuşum, kavga ediyormuşum gibi anlıyor.

Yanlış.

Aşırı sadelikten kaynaklanıyor bu.

Bazıları eşitliği (konu açmadan, mesaj yazmaya kadar bir eşitlik söz konusu burada) üç kağıtçılıkla kullanıyor.

Mesela forumda genelde Ateistler, yazı yazarken on kere ölçüp biçiyor.

Ben de öyle yapıyorum.

Bir tane aslı astarı olmayan bir ahkam kessem ben (o davranış alışkanlığına sahip değilim ancak örnek veriyorum),

Belki de aylarca yıllarca travma yaşarım o yüzden.

Ben nasıl böyle bir ihanet yaparım kendi bilincime ve başka bilinçlere diye.

Burada tüm ateistler böyle yaparken,

İşte bu arsızlar, aynı hakları, aynı eşitliği kullanarak bu tarz pislikler yapıyorlar.

Yalan, yanlış, iftira, vb ne pislik varsa son derece normal yapabiliyorlar.

Ve bırak ertesi günü, doğrusunun öyle olmadığını öğrendiklerinde bile en ufak pişmanlık veya vicdani sorumluluk hissetmiyorlar.

Bu başlıktaki kız da onlardan biri.

Hristiyanların "Absolute Devil" dedikleri bir tabir vardır ya?

İşte bunlar Absolute Devil yani Mutlak Kötü insanlardır.

Ve elimizden durdurmak için bir şey gelmiyor, çünkü eşitliğin puştluk için kullanılacağını iyi insanlar düşünmez.

Kötüler düşünür.

Ve nitekim düşünüyorlar.

Her mesaj ve her başlık gösteriyor bunu.

Sitelerde Paylaş

müslümanın evrimi yorumlamasını hazmedemiyorsunuz hepsi bu,doğrularınızdan öte yol yok çünkü sizlerde,müslüman bazı yerlerinde doğru desede kat'i süretle bunu kabul edemiyorsunuz tatminsiz tavan yapmış bi egoya sahipsiniz dediğinizin tersini savunanana çocuk gibide küfrediyorsunuz,yorumlarımız farklı diye sizin doğruyu söylediğinizi kim belirliyor ateist çoğunluğumu? evrim hep herzaman olmakta çünkü Yaradan hep yaratmakta,tesadüf eseri değil bi düzen içinde çekip çevirenle oluyor sadece,benim ispatım var sadece bekleyin,bende sizler gibi beklemedeyim..

kimbilir belki utanırsınız o gün..

Sitelerde Paylaş

müslümanın evrimi yorumlamasını hazmedemiyorsunuz hepsi bu,

Sure veya ayet olmayan şeyler yorumlanmaz.

Veriler OKUNUR.

Evrime her nedense farklı yorumu evrim uzmanları değil de sizler getiriyorsunuz.

Din mensupları.

Ulan o kadar uzmandınız da, binlerce yıldır nerdeydiniz?

:)

Sitelerde Paylaş

linklerle iş gören sizlersiniz madem öyle bende link koyarım bukadar basitse diye ekledim o linkleri bu 1,bırak kim ne istiyorsa söylesin kendi kişilğini dilediği kadar yerlere vursun buda benim işime gelir ateistlerin nasıl küfürbaz terbiyesiz olduğu kanıtlandı sayelerinde,evrim bir süreçtir doğumda doğum önceside bir evrimdir embriyodan cenine kadar,evrimcilerin tesadüfen ortaya çıkan varlıkları incelediğini zaten belirttim ki zaten ayrılma noktamızın başı bu,yazıda bu aleni anlatılmış kainattaki varlıkları inceleme aynı yorum farklı siz tesadüf eseri kabul edip başlangıcı yorumluyorsunuz biz bi düzen içinde yaratılmışa bakarak bunu misallede anlattım,gelip bikdiğin yanlış demen için herkesce kabul görmüş bi teorin olması gerek senin/sizin yanlış demenizle yada bana bişi öğretmenizle fikrim değişmez buda 2(: ve yakında evrimin çöküşü diye başlık açıcam buda 3(:

Evrimi çürütünce; Allahın varlığı kanıtlanacak,kuran'ın "evrensel kitap" olduğu kabul edilecek anlamına mı geliyor? Sen "evrim teorisi" olmadan evrim'in devam etmeyeceğini mi sanıyorsun? Newton'dan önce yerçekimi yokmuydu?

Evrim gözünün önünde gerçekleşiyor,git virüslerin nasıl evrildiğine bak en basit!

Sitelerde Paylaş

müslümanın evrimi yorumlamasını hazmedemiyorsunuz hepsi bu,doğrularınızdan öte yol yok çünkü sizlerde,müslüman bazı yerlerinde doğru desede kat'i süretle bunu kabul edemiyorsunuz tatminsiz tavan yapmış bi egoya sahipsiniz dediğinizin tersini savunanana çocuk gibide küfrediyorsunuz,yorumlarımız farklı diye sizin doğruyu söylediğinizi kim belirliyor ateist çoğunluğumu? evrim hep herzaman olmakta çünkü Yaradan hep yaratmakta,tesadüf eseri değil bi düzen içinde çekip çevirenle oluyor sadece,benim ispatım var sadece bekleyin,bende sizler gibi beklemedeyim..

kimbilir belki utanırsınız o gün..

senin tanrın yaratırken,

yarattıklarının sebep olacağı her türlü rezaletten utanmamış da

biz insanlar mı utanmalıyız sorguladığımız araştırdığımız için ?

müslüman evrimi yorumlayabilir.. yorumluyor bile zaten..

hatta bilimi islamla harmanlayıp "tanrı evrimle yaratmıştır" şeklinde zırvalayanlar bile çıkıyor

burda mühim olan öne sürülen sentezin, tez'den aldığı "tanrı" dogmasını çürütmek..

sentezin tez'den ayrıldığı noktaları gözler önüne sermek..

böyle yapınca çırılçıplak kalıyor sentezi önesüren.. (:

asıl sizin utanmanız gerek bu çıplaklıktan

utancın kaynağı/kökü belli ise tabi..

Sitelerde Paylaş

Kafana göre link koymak ancak sen gişbi bir salyangozun işi olabilir, geri zekalı moron.

Al, işte sana orjinal evrim teorisi, si...k beyinli kevaşe, al oku bakalım neresinde öyle bir şey diyor:

http://literature.org/authors/darwin-charles/the-origin-of-species/

Bizim küfürbazlığımıza ne olmuş, sen gibi salyangoza küfretmeyip ne edecektik, beyinsiz dangalak? Aslında haklısın, sana küfür bile çok, seni klozete atıp, üstüne sıçmak ve sifonu çekmek lazım sadece.

Sitelerde Paylaş

Evrim gözünün önünde gerçekleşiyor,git virüslerin nasıl evrildiğine bak en basit!

bende diyorum ki en basit embriyo da evrilerek cenine oradan bebeğe dönüşüyor,halen neyi anlatıyorsun,siz gelişigüzel diyorsunuz biz ise planlı,siz tesadüfen ortaya çıktığını biz ise Yaratıcının kün fe yekün dediğini savunuyoruz.

Evrimi çürütünce; Allahın varlığı kanıtlanacak,kuran'ın "evrensel kitap" olduğu kabul edilecek anlamına mı geliyor?

tersinden gidelim,sen ve seninkiler Rahman'ı inkar ediyorsunuz diye yokmudur yani O,kendine bakıp bunu göremiyorsan zaten kanıta ihtiyacın yok,Rahman'ın kanıta ihtiyacı yok zaten ispat olacak,pişmanlığınızın ummanlar kadar olduğu vakit ispatın alası olacak,isteğimizde bu,geç olmadan görün,bilin..küfür yemeye meraklımıyım yani ağzı iki kelam edemeyen insan müsveddelerinden!

yarattıklarının sebep olacağı her türlü rezaletten utanmamış da anibal'imi kastediyorsun bunu derken (:

Ulan o kadar uzmandınız da, binlerce yıldır nerdeydiniz? artık demek istemiyorum ama bu böyle artık müslümanlar okuyor,bi nietzschede,bi skroteste..ne yollar aşılıp iman ediliyor kendi adıma söylüyorum,kolay değil iman etmedikçe hepsi sırta binen yük,anlıyorum sizleri ama düşmanınız değiliz,bi bayana küfretmekle dövmek aynı acziyetsizliktir!

tarihinde mechule_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mechule "Evrim teorisi Nasıl Anlatılmalı" diye başlık açıyorsun,altına da Evrim'i karalayan içerikte yorumlar atıyorsun.

Başlığı şöyle açsan daha anlamlı olurdu;"Evrim Teorisi nasıl Karalanmalı" böylece ikiyüzlülük yapmamış olurdun!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...