Jump to content

dinsiz bir kafir duası.......................

Recommended Posts

sevgili murat ......

seninle nerde anlaşamıoruz tam olarak belli değil....sanırım senin niyetin bozuk.........

öncelikle sanırım yaş olarak da bu konulara kafa yorma olarakda benden küçüksün buna karşılık bu da gececek ısde bende gecdim gibisinden büyüklük taslayan yazıların tarafımdan okundukça ruhundan uzak senin gibilerden ırak dünyalar aramak ıstiyor insan.........

umarım bana hissettirdiklerin senin aynan olur ve yazdıklarının insan üzerinde ki etkisini anlarsın...

ve ruhunuda sacını tarar gibi düzeltebilirmisin bi denersin bu aynada böylece neyin ne kadar da zor olduğunu anlarsın

işde bak benide bozdun......tebrıkler ......

neyse senin gibi taslama konuşmalarına bulaşdım eğer bir köyüm olsa ütopik bir köy yaşayacakları secme gücüm olsa asla böle taslayan tipleri almazdım yani kendimi de sokmazdım o köye az önceki taslamalar sonrası ........ eminimki köyün en güzel sohbetlerini mahfedeceklerdir.......sen ve ben gibileri

hemen burda büüyüklük taslama komplekslerini bırakalım ve asıl konu üzerinde tartışalım desem sana hmmm kesinlikle sacmalık ....

kulağını sevmedim senle tartışamam yazamam sana en doğrusu uzak ol bana

gerçek bu urasamam senle ve sen gibilerle

uzak olmayı başarabilirseniz sevinirim

yahu muhatap alınılmamamasına rağmen bir insan neden böle didik didik yazar

neyse eğer aynada değişimini yapabilirsen konuyu senlede tartışırım

ama insanlık adına rica ediyorum bu kadar özel hislerimi ulu orta açmış olmamı

bacaksızların beni yargılamalarına imkan bırakacak bir boşluk olarak algılayan var sa senin gibi lütfen

uzak dursunlar konudan

senin aracılığınla tüm benzer prototiplere duyrulur

sevgili biri

seninle nerede anlaşamadığımız çok açık ve gayet belli,

kendin niyeti bozmuşsun, beni de kendin gibi sanıyorsun

benim kaç yaşında olduğumu tahmin etme çabasına giren ilk kişi de değilsin burda

yeterince okusaydın yani forumu, o genotokratik soruyu daha önce cevapladığımı da bilirdin

33-34.. bunu gizleme ihtiyacım yok..

benden yaşça büyük olmayı, daha kıdemli yada daha bilgili olmak sananlar genelde yaştan dem vururlar

sende öyle yapmışsın (:

büyüklük taslamak ? bu da neyin nesi ?

nerde, kime büyüklük taslamışım ?

büyüklük nedir bi de? kime neye göre büyük ?

ben öyle çapla hacimle felan değilde, daha çok derinliğiyle ilgiliyim olayların

tam da senin anlayacağın dilde söylemek gerekirse;

duygulara müthiş önem veririm yani.. kendi duygularıma da tabi (:

yukarda kendinin de yazdığı gibi, duygular seni esir de edebilir çünkü

katil ol, duygularını öldür felan da demem ben sana

öyle yaparsan bi süre sonra yeniden hortluyorlar bilinçaltından (:

ama yüzleşir barışırsan onlarla, onları kontrol altına alman da mümkün oluyor..

kulağım, senin sevmen için orda değil (:

benle uğraşamazsan, kendinle de uğraşamazsın

bacaksızda sensin, prototipte sensin "biri"

her söz sahibine ait, aynen iade ederim..

bütün yargılayanların gözünden bir cellat bakar derler (:

burda yargıç felan da yok

seni yargılayanlarda yok kendinden başka

mahkemede değil forumdasın

Sitelerde Paylaş

benım sıkıntım yasının küçüklüğü değil .....(küçükde sayılmazsın)

düşünme yoksunluğun değil(düşünebilen bir insan olduğun belli) ............

ayar vermem gerektiğini düşünmüştüm sana ama sanırım kendinde verebiliyorsun ayarı .....(bir kaç yazı öncesi kabul et ayarın bozukdu nerde fılan deme lutfen sen bul uarasamam bı de bu işlerle bunca urasım bıle ne dıyeyse ısde)

amacım seni aşşağılamak da değil sadece niyetindir.....

sıkıntım bu yani senin bu konudaki niyetinin bozukluğu ......neden yazıorsun

neden okuyorsun bu başlıkdakileri

niyetin ne

dürüstçe kendine sor bozuk olmadığına kanaat edersen ben sen le devam ederim bu konuyu tartışmaya ama niyetin bozuksa dediğim gibi kardeş bir iyilik yap gölge etme başka ihsan istemem......

Sitelerde Paylaş

benım sıkıntım yasının küçüklüğü değil .....(küçükde sayılmazsın)

düşünme yoksunluğun değil(düşünebilen bir insan olduğun belli) ............

ayar vermem gerektiğini düşünmüştüm sana ama sanırım kendinde verebiliyorsun ayarı .....(bir kaç yazı öncesi kabul et ayarın bozukdu nerde fılan deme lutfen sen bul uarasamam bı de bu işlerle bunca urasım bıle ne dıyeyse ısde)

amacım seni aşşağılamak da değil sadece niyetindir.....

sıkıntım bu yani senin bu konudaki niyetinin bozukluğu ......neden yazıorsun

neden okuyorsun bu başlıkdakileri

niyetin ne

dürüstçe kendine sor bozuk olmadığına kanaat edersen ben sen le devam ederim bu konuyu tartışmaya ama niyetin bozuksa dediğim gibi kardeş bir iyilik yap gölge etme başka ihsan istemem......

niyetim senin niyetinden farklı değil..

sen neden yazıyorsan bende de durum farklı değil (:

sen neden okuyorsan bende de durum pek farklı sayılmaz

ayar vermek felan..

ı ıh

bana uzak şeyler bunlar mesela ama sana yakınmış yani

öyle yazmışsın

hele aşşağılamak.. hemde arayışta olan sorgulayan birini..

ı ıh

bu da bana yakışmaz..

iki aynayı birbirine tuttuğunda her ikisinde görünen akis de aynı mıdır ?

Sitelerde Paylaş

Dinsiz biri olarak size olabilecek bir dua çeşidi söyleyeyim.

Allahım gerçekten var isen bize varlıgını belli et ve bize yardım et.

+1

Arkadas allaha dua ve ibadet eden cakma ateistler grubunda oldugu icin durmadan günah cikartmaya, ne sisi nede kebapi yakmamaya calismakta...

Dolayisi ile hukuk laiklik bagimsiz yargi gibi konularini da eline yüzüne bulastirip ne yapacagini sasirmis durumda oldugu icin bir oyana bir buyana yalpa yapip iskeleye bodoslama yanasmaya calismakta ama basaramamakta.

Habire yaradanina dua edip kazasiz belasiz iskeleye sancak tarafindan yanasip halatlari baglamak istemekte ama nedense yaradani onu isitip görmüyor.

Olmayan yaradan ve uyduruk tanrilara inanilip "ateist" edalarinda yüksek irtifada uculmaya calisilirsa olacagi budur.

Yazik...

Sitelerde Paylaş

+1

Arkadas allaha dua ve ibadet eden cakma ateistler grubunda oldugu icin durmadan günah cikartmaya, ne sisi nede kebapi yakmamaya calismakta...

Dolayisi ile hukuk laiklik bagimsiz yargi gibi konularini da eline yüzüne bulastirip ne yapacagini sasirmis durumda oldugu icin bir oyana bir buyana yalpa yapip iskeleye bodoslama yanasmaya calismakta ama basaramamakta.

Habire yaradanina dua edip kazasiz belasiz iskeleye sancak tarafindan yanasip halatlari baglamak istemekte ama nedense yaradani onu isitip görmüyor.

Olmayan yaradan ve uyduruk tanrilara inanilip "ateist" edalarinda yüksek irtifada uculmaya calisilirsa olacagi budur.

Yazik...

sayın cigi ...

sizin hiçbir yazınıza artık cvp yazmayacağım katılım göstermeyeceğim

lütfen sizde benim yazılarımla ilgilenmeyin ....

tarihinde biri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sayın cigi ...

sizin hiçbir yazınıza artık cvp yazmayacağım katılım göstermeyeceğim

lütfen sizde benim yazılarımla ilgilenmeyin ....

O benim bilecegim bir seydir...

Burasi sanal herkese acik tartisma paylasma platformudur.Farkliliklara ve elestiriye tahammül etmesini bilmiyorsan baslik acip diger iletilerin altlarina düsüncelerini belirtmeyecek okumakla yetineceksin.

Sanal alemde samimi ve dogal olmayabilirsin hakkindir hakka tapan dindar sahte ateist arkadasim ama senin üfürmelerini zaten yeteri kadar tolere ettigimi dahi anlayamadin.

Simdi dua etmene devam et...

Sitelerde Paylaş

Bilge kişi ölmeden hemen önce halkını geniş bir meydanda toplar.

Gerçekleri son bir kez hepsinin huzurunda dile getirir. Halkla arasında nefis bir diyalog kurulur.

Halktan biri öne çıkarak “bize” der “sevgiden söz et”

Bilge anlatır, anlatır, anlatır…

Bir diğeri “bize aşktan, evlilikten söz et” der, anlatır…

Bunu “alışveriş hakkında ne dersin?” diyen biri izler, anlatır…

“Çocuklardan bahset” derler, anlatır…

“Eğitimden bahset” derler, anlatır…

“Çiftçilikten bahset” derler, anlatır…

“Alınterinden, emekten ve adaletten” bahset derler, anlatır…

Ve daha günlük hayatın türlü sorunlarından söz etmesi istenir. Bilge hepsi hakkında hikmetli sözler söyler, anlatır, anlatır, anlatır…

Konuşmasının sonuna doğru birisi “Bize ‘din’den bahset” deyince Bilge şöyle cevap verir;

“Bahsettim ya, dinlemedin mi?”

Ve devam eder: “Siz zamanınızı, bunlar Allah’ın saatleridir, bunlar bizim saatlerimizdir diye ayırabilir misiniz? Öyleyse din, yaşadığımız hayat ve tüm davranışlarımızdır. Her an Allah huzurunda olduğunun bilincinde, öylesine titiz, doğruyu gözeterek temiz bir hayat yaşamaktan daha güzel bir din olur mu?”

Sitelerde Paylaş

Biri senin kişiliğin tam oturmamış arayış içindesin..kendini boşlukta hissediyorsun, tutunacak sarılacak bir güç arıyorsun, yada aramıyorsun, hiçbir sorunun yok, sadece dikkat çekmeye çalışıyorsun, demogoji yapıyorsun bilemiyorum ama bildiğim bir şey var...

bir insan eğer tanrıya ateist olması için dua ediyorsa hiçbir zaman iddia ettiği gibi daha önce ateist olmamıştır, şüphe duyuyordur deisttir, panteisttir vs.. ama ateist asla olmamıştır. bir insan tanrının olmadığı bilincine vardıktan sonra hayatındaki hiçbir olumsuz gelişme, yaşadığı hiçbir ruhsal çöküntü, kendini ne kadar yalnız, çaresiz, yardıma muhtaç, mucize bekler bir halde hissederse etsin asla bilinçaltında, beyninin derinliklerinde uyandırılmayı bekleyen tanrı nosyonu olamaz tanrıyı düşünmek aklına bile gelmez bu saçmadır anlamsızdır ateist tanımına ters düşen bir durumdur. çünkü ateist kişi, olmayan bir şeyden hiçbir şekilde medet ummaz teistlerin sık sık savunduğu argüman gibi, düşen uçakta son nefesinde bile asla ama asla allah/tanrı ve türevlerinden yardım beklemez bunun spider-man'in varolduğuna inanmak kadar aptalca olduğunu bilir...

tarihinde Marine tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biri,

İlgimi çekti önce yokluk'la ettiğin sohbet.

Merak ettim neden "ateizm" ya da -başka "izm"- gibi bir noktada sabitlenmek istiyorsun?

Tabii ki biraz güvende hissettirir sabitlik ama çok derine indiğinde tüm -izmler ve görüşler insana aynı tavrı vermez mi? Ha bir müslüman olmuşsun ha da bir "...ist," yüzeyden öte, oluşundaki farkı nedir?

Derede akan duru suyken, kenarda taş olmayı istemek niye? :blink:

Sitelerde Paylaş

Simdi sana ne desem bos, hatta butun dunya sana ne dese bos, biri, kendine zaman ver. Senin duanin kisacik bir mealini Woody Allen cok yillar önce yapmis o senden daha meshur oldugu icin duasida daha cok bilinir. Demis ki; tanrim bana varligini kanitlayacak bir delil göster mesela yarin banka hesabima 10 milyon dolar yatir.

Sende bu kadar inleme de ki gectim on milyondan 10 liraya raziyim, daha fazla bu konuda söyleyecek sözün varsa buyur mikrofon sende.

Sitelerde Paylaş

yokluğuna inanan bir insan nasıl eder ....

Dinsiz biri olarak dedim ateist biri olarak demedim.

Sanırım bana yarı "deist" diyorlar yada "bilinmezci".

Daha henüz benm grubuma ne ad verildigini bilmiyorum :)

Ben sadece beni biliyorum.

Zamanla ne oldugumu kavrayacagım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...