Jump to content

Kuran'dan Küfür ve hakaretler.

Recommended Posts

Arkadaşlar bu başlıkta kuranda küfür ve hakaretler olmadığını iddia eden kimselere işin aslının tam tersi olduğunu, Alemlerin Rabbi'nin(!) aciz bir insan gibi inanmayanlara nasıl hakaretler,küfürler yağdırdığını ayetlerle göstereceğim....

Daha önce açılmış, konuşulmuş olabilir kusura bakmayın...

Tevbe/28

Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar.

Bakara/65

İçinizden cumartesi günü azgınlık edip de, bu yüzden kendilerine: Aşağılık maymunlar olun! dediklerimizi elbette bilmektesiniz.

Maide/60

De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah’ın lanetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.

Bakara/171

Kafirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.

Cuma/5

Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir.

Araf/179

Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Furkan/44

Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten (söz) dinleyeceğini yahut düşüneceğini mi sanıyorsun? Hayır, onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar yolca daha da sapıktırlar.

Araf/176

Dileseydik, onu ayetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hali böyledir.

Müdessir/50-51

Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.

Muhammed/12

Doğrusu Allah, inanıp yararlı işler işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar. Durakları ateş olduğu halde kafirler, zevklenirler ve hayvanlar gibi yerler.

Bakara/142

İnsanların beyinsizleri, “Yöneldikleri kıbleden onları çeviren nedir?” diyecekler; de ki: “Doğu ve batı Allah’ındır. O, dilediğini doğru yola eriştirir”.

Kalem/10-14 ve 15

Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlar, bu başlık sizin için! Hani diyorsunuz ya bize; hakaret etmeyin,düzgün konuşalım, küfürle hakaretle biryere varamayız ,yaptığınız çok ayıp vs….

Peki bütün bu sözleriniz kuran içinde geçerli mi?

Kuran’da ki küfür ve hakaretler için ne düşünüyorsunuz? Allah Küfür eder mi?

Sitelerde Paylaş

Sanırm kuranda daha birsürü ayet var küfür ve sapkınlık içeren..Bu, allahın insanlara kötü örnek olduğunu göstermez mi..

Bu hakaretleri yapması(her kim yapıyorsa insan,tanrı vs..) onun kötü olduğunu göstermez mi?

Gösterir tabii,ama görmek isteyene! Çok kibar arkadaşları bekliyoruz...

Sitelerde Paylaş

Gösterir tabii,ama görmek isteyene! Çok kibar arkadaşları bekliyoruz...

Ya işte önce 7. yüzyıla bi bakmamız lazım, ayet cımbızlamışsınız, bi kere o öyle değil..

Ya adminler, bakın benim kutsalıma hakaret ediyolar yeaaa :(((

Kıvıra bildim mi? :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar, bu başlık sizin için! Hani diyorsunuz ya bize; hakaret etmeyin,düzgün konuşalım, küfürle hakaretle biryere varamayız ,yaptığınız çok ayıp vs….

Peki bütün bu sözleriniz kuran içinde geçerli mi?

Kuran’da ki küfür ve hakaretler için ne düşünüyorsunuz? Allah Küfür eder mi?

Bu başlığını yer-gök1 nickli duygusal arkadaş görmeli bence. İvedilikle.:)

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Arabın Allahı KÜFÜRBAZ.

Bizim Tengri evreni yaratıp yasalarını koyup bırakmıştır,Usuda kelleye yerleştirmiştirki,ne yapacağını düşünüp bülesiniz.

Insanlarlada GEVEZELİK yapmaz Türkün Tengrisi.

O ınsanlara gerekli özelligi vermiştir.

Yoh goyunun derisi Araba helelde,gerisi Yahudıya haram dimez.

Kelle vermiş kelle,

onu çalıştırıp sen bulacan.

Ne yararlı ne zararlı.

Birde galhıp KENEFDE nasıl oturacağınızımı anlatsın:-)))).

Gerçi Arabın Allahı onuda anlatıy sanırsam,iftire etmiş olmıyımda ınsanlara.

Baharsın asabı bozulurda bizede sögerde,benimde ASABATIMI bozar.

Tevbe/28

Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir.

Sayın Allah sen heç Türkiye harıcında müslümen ülkelere getmiysenmi,sana ıman edenler pis elleriyle yemek yeyiyler onlar pislik degülde GAŞUHLA yemek yeyenlermi pislik?

Bir Türk kadın gazatacıyla bir Amarıkalı gadın gazatacı Pakistana gederler,Türkün golunda ayyıldızı gören pakistanlılar oooooooo Türk gardaş sen hoş gelmişsen,sen safalar getirmişsen derler.İçlerinden bir zengin eve yemege konuk eder bu garıları.

Bu gazatacılarda adama konuh olurlar.

Adam garısına derki çabuh yemek getir Türk gardaşımız ve onun arhadaşı Amarıkalıya.

Kadın geçer mutfağa , bişeler yapar,sonra getirir kalın bir naylon örtüyü yere serer.Arhasından geçer mutfağa elinde bir tencereyle görünür.Tencereyi naylon serginin üstüne boca eder yeni ters çevirir,anlayacagınız etli pilevi naylon örtünün üstüne döker.

Adam derki yemekte geldi, buyurun oturup yeyelim yemegin başına gederler Pakıstanlılar başlarlar elleriyle yemege, bizimkiyle Amarıkalı birbirine baharlar ve sorarlar sizde tabah kaşık yohmu?Ev sahapları ellerini göstererek AHA gaşık derler.

Bizimkiyle Amarıhalı gusura bahmayın ama biz böyle tabahsız gaşıhsız yemek yiyemeyiz deyip galhar giderler.

Yahu bu müslümenlerin Allahıda müslümenler gibi demek,

Mikrüplü elleriyle yemek yiyenleri temiz

Gaşuhla tabahdan yemek yeyenlere pislik deyiy.

Sevgili Allah sen bayağı yaşlandın,temizi pis,piside temiz göriysen, bizim Dr. Hacı gözdende anlıy,sen get ona gözlerini meyene ettirde bir gözlük alda PİSİ temiz ,TEMİZİDE pis görme, olmamı KANKA?

Tübe estegfürülleh tübe.

Ne ağızı bozuh adam,yavaş gonuşahkı duymasın.

Baharsın bu seferde galhar DOMUZSUNUZ derde canımı sıhar.

Eeeeeeeeee yaşlılıhdan olacah galibe:-))))).

Yoh yoh,o gençkende üle idi.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sizler için küfür değil ki bu,sürekli hayvandan bahsetmiş maymun özellikle,kuzenleriniz ya hu hatırlamadınız mı(:

nasıl bizler için değil ?

kafirler diyor...

münafıklar diyor..

müşrikler diyor..

sizin tanrınıza göre biz hangi kategoriye giriyoruz o halde ?

yani bu küfürlerde biz muhatap alınmamışsak, kim muhatap alınmış ?

uzaylılar mı yoksa (:

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman arkadaşlar bu ayetleri halının altına süpürmeyi tercih etmişler,imanlarını zedelemek istemiyorlar herhalde!

Şimdi onlara yardımcı olabilmek için bikaç soru sormak istiyorum;

_Çoçuğunuzu İslami usüllere göre yetiştirmek istiyorsunuz ve ona kurandan ayetler okuyup öğrenmeye teşvik ediyorsunuz,çoçuğunuza yukarıdaki ayetleri okuduğunuz zaman ayetlerde geçen "hakaret"içerikli kelimeleri öğretip çevresindeki insanlara karşı kullanmasını istermiydiniz????

Eğer yurtdışında yaşıyorsanız_müslüman olmayan çevrede_çoçuğunuzun çevredeki insanlara,arkadaşlarına bu şekilde hitap etmesi sonucu, insanların çoçuğunuza bu kelimeleri nereden öğrendiğini sorması sizi tedirgin edermiydi???

Cevapları bekliyorum arkadaşlar;

Sitelerde Paylaş

sizler için küfür değil ki bu,sürekli hayvandan bahsetmiş maymun özellikle,kuzenleriniz ya hu hatırlamadınız mı(:

Konu ciddi bir konu.

Terbiyesizliği bırak da kurandaki o hakaret ve küfürlerin sebebini ve mantığını açıkla.

Yukarıdaki ayetler belirli bir insan grubuna karşı hakaret ve küfür içeriyor.

Bunu onaylıyor musun?

Sitelerde Paylaş

Bu yaptığın iğneleme çok basit birşey meçhule.

Kaliteli birşeyler denemelisin.

haklısın zerdüşt manipüle bi tavır takınmışım,

Rahman' merhamet sahibi olduğu kadar gazabıda ürkütecek derecede fazladır,rahmeti gazabını geçmiştirde,bi çok ayette Efendim(asm) o merhamet mişanesi insana yüreğin çatlayacak gibi oluyor kafir olmalarına dayanamıyorsun istiyorsun ki hepsi kurtulsun ama hidayet veren Allah'tır diye geçer,müslüman bakış acısıyla demem lazım ki siz kendinizi haşa Rahman'la bir mi tutuyorsunuz,gelip pislik demek için ne verdiniz bize? neleri ortaya serdinizde körlük edip pislik olduk?ve siz kimsiniz ya hu kur'andaki bu sözleri kullanma hakkına sahip olasınız ki,şöyle düşünün kur'an böyle derken size niye biz size demiyoruz?

burada hayvanı küfür figürü olarak görmek Rahman'ın yarattığı şeyi kötü görmek olur ,hayvan benzetmedir sadece onlar gibi akılsız kör sağır dilsiz gibidirler demek,hayvandan aşağı yuvarlanan elbetteki nankördür,eşrefi mahlukatken hayvan olmayı tercih etmiştir manaları bunlardır.

Sitelerde Paylaş

Rahman' merhamet sahibi olduğu kadar gazabıda ürkütecek derecede fazladır,rahmeti gazabını geçmiştirde,bi çok ayette Efendim(asm) o merhamet mişanesi insana yüreğin çatlayacak gibi oluyor kafir olmalarına dayanamıyorsun istiyorsun ki hepsi kurtulsun ama hidayet veren Allah'tır diye geçer,müslüman bakış acısıyla demem lazım ki siz kendinizi haşa Rahman'la bir mi tutuyorsunuz,gelip pislik demek için ne verdiniz bize? neleri ortaya serdinizde körlük edip pislik olduk?ve siz kimsiniz ya hu kur'andaki bu sözleri kullanma hakkına sahip olasınız ki,şöyle düşünün kur'an böyle derken size niye biz size demiyoruz?

burada hayvanı küfür figürü olarak görmek Rahman'ın yarattığı şeyi kötü görmek olur ,hayvan benzetmedir sadece onlar gibi akılsız kör sağır dilsiz gibidirler demek,hayvandan aşağı yuvarlanan elbetteki nankördür,eşrefi mahlukatken hayvan olmayı tercih etmiştir manaları bunlardır.

Müslüman saçmalaması.

Kuran ne kalınlıkta kazık verirse versin yontup kendilerine uygun hale getiriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bakara/142

İnsanların beyinsizleri, “Yöneldikleri kıbleden onları çeviren nedir?” diyecekler; de ki: “Doğu ve batı Allah’ındır. O, dilediğini doğru yola eriştirir”.

Kalem/10-14 ve 15

Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

bak burda hayvana benzetmiyor...

beyinsiz diyor..

aşağılık diyor

soysuz diyor

pislik diyor başka bir ayette de..

hayvan saçmalığı için "yaratılan" dedin.. hayvan kelimesinin küfür/hakaret olduğunu kabul etmedin

peki bakalım şimdi nasıl bir oryantal örneği görücez senden ?

Sitelerde Paylaş

Mechule kendi yarattığı insanlara(!) hakaretler eden tanrı var,senin çoçuğun günün birinde ben bu saçmalıklara inanmıyorum derse, çoçuğuna bu kitaptaki kelimelerle hitap edecekmisin?

Mechule hadi itiraf et; keşke bu ayetler hiç olmasaydı diyorsun değil mi ???

İşin tuhaf tarafı ne biliyormusun? İnanıp inanmamak bile benim elimde değil(kuran’a göre) tüm bunlara rağmen hakaret ediyor,çelişkiyi görebiliyormusun? ;

Yunus: 100. Allah'ın izni olmadan hiç kimse inanamaz…

Enam: Allah kimi doğru yola iletmek isterse onun kalbini İslâm'a açar; kimi de saptırmak isterse göğe çıkıyormuş gibi kalbini iyice daraltır. ..

Özet olarak mechule Allahın hakaretler etmesi için ben bir sebep göremiyorum; Muhammed "kantarın topuzunu kaçırmış" biraz

.

Sitelerde Paylaş

Ya Allah için akıllı davranınız.Yorumlarınızdan anladığımıza göre ayetleri tamamen okumamışsınız.Sadece karalı yerleri okumuşsunuz.

Birisi sizin için yalancı dese ya da anlattığınız olay hakkında "bu masaldır" diye sizi küçük düşürse Siz o kimseye an avrad bacı kardeş demeden her türlü çirkin sözü söylersiniz.Allah Teala hazretleri onları iman etmeyen kafirlere söylüyor.Niye üstünüze alınıyorsunuz.

Bu foruma daha yeni kayıt olduğum günlerde Hz. Süleyman' küfür eden çok çirkin sözler safeden ve iftiralar atan iletiler gördüm.Ayetler de "pislik, maymun ve domuz benzeri sözler kullanılmış".

Maide/60

De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah’ın lanetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.

Burada geçen maymunlar kelimesi sizlere işaret ediyor olabilir.Zira eski kavimler atalarının heykellerini yapıp tanrı diye tapmışlardı.

Sizlerde atalarınız diye bildiğiniz maymunlara tapmıyor musunuz? Ha ben maymunum deyip maymunu yüceltmişsin.(Bu arada kendini alçaltmışsın.Ha da maymunun karşısına geçip tanrı diye tapmışsın.Ne farkeder.

Hem maymunlar kelimesi sizlere işaret ediyor dedim diye hakaret saymayınız.Zira onlar sizin atalarınız.İnsan atalarından hiç utanır mı? Iı.Utanırsanız veya hakaret olarak algılarsanız atalarınızın kemikleri sızlar ona göre.Ben de darılırım haa.

Ayrıca şunuda söylüyüm "shef" adlı kullanıcıdan rica ediyorum o ayetlerin önündeki ve arkalarındaki ayetleride yazarsa kime hakaret edildiğinide anlamış oluruz.OK. B)

Sitelerde Paylaş

Birisi sizin için yalancı dese ya da anlattığınız olay hakkında "bu masaldır" diye sizi küçük düşürse Siz o kimseye an avrad bacı kardeş demeden her türlü çirkin sözü söylersiniz..

Evet arkadaşım belki ben söver sayarım o benim meselem de sen benim gibi aciz bir insanla koskoca(!) Allah'ı niye kıyasladın onu anlamadım? Allah'a küfürbazmı diyorsun yoksa sen?? Günaha girdin şimdi Allah'ı küçük düşürdün cayır cayır yanacaksın,irinler içeceksin türlü türlü işkencelerden geçeceksin :)

Allah Teala hazretleri onları iman etmeyen kafirlere söylüyor.Niye üstünüze alınıyorsunuz.

Ne saf insanlarsınız! Bizi ne sanıyorsun sen ? Geceleri toplaşıp Allah zikrettiğimizi filanmı sanıyorsun?

Ayrıca Allah niye küfür ediyor arkadaşım? Allah küfür eder mi? Hem istediğini inandırıp, istediğini inandırmayacak hemde küfürler hakaretler edecek? Bak yukarıda ayetleride vermişim git oku; o istemeden kimse inanmazmış!

Ayrıca şunuda söylüyüm "shef" adlı kullanıcıdan rica ediyorum o ayetlerin önündeki ve arkalarındaki ayetleride yazarsa kime hakaret edildiğinide anlamış oluruz.OK. B)

Lafa bakın;kime hakaret etmişmiş!

Allah hakaret eder yani! Küfürbaz yani? Öyle mi? Aferin arkadaşım ben sorumun cevabını almış oldum.Senide dürüstlüğünden ötürü kutluyorum,herkes görüp örnek alsın!

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizlerde atalarınız diye bildiğiniz maymunlara tapmıyor musunuz? Ha ben maymunum deyip maymunu yüceltmişsin.(Bu arada kendini alçaltmışsın.Ha da maymunun karşısına geçip tanrı diye tapmışsın.Ne farkeder.

Hem maymunlar kelimesi sizlere işaret ediyor dedim diye hakaret saymayınız.Zira onlar sizin atalarınız.İnsan atalarından hiç utanır mı? Iı.Utanırsanız veya hakaret olarak algılarsanız atalarınızın kemikleri sızlar ona göre.Ben de darılırım haa.

maymunlara taptığımızı nerden çıkardın evladım ?

herhangi bişeye taptığımızı nerden çıkardın ?

sana göre evrim kuramı, bir tapınma biçimi yada bir inançmıdır ?

sana göre bilim, bir kutsal kitapmıdır ?

sana göre maymun bir tanrımıdır -ki tapınalım ona ?

ata kelimesinden sen ne anlıyorsun ?

senin atan kim mesela, tanrı mı yoksa ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...