Jump to content

Kuran'dan Küfür ve hakaretler.

Recommended Posts

Bunların hepsi birer benzetmedir.

Bu arada ateistler çok alınğandır.

Akşama kadar burda İslam'a hakaretler ederler

Sonrada Kuranda küfür var derler.

Ahkam kesmeyi bırakın.İslamı siz bize öğretmeye kalkmayın !

Burdaki ateistik yorumları okuyup ciddiye alanlar bilsinler ki.

Bunların çoğu cahildir.Bu kesin bir tespittir.

Bu yaratıkları kendi hallerine bırakın.

İleride sonucunu bilecekler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Benzetme olduğunu biliyoruz. Mesela ben size "domuz" dersem sizi domuza benzetirim ve onurunuzu kırmak için söylemişsem bu bir küfürdür.

5 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Aciz insanların küfretmesi saf iyi bir varlık olan Allah'ın küfretmesini nasıl haklı kılıyor?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Benzetme olduğunu biliyoruz. Mesela ben size "domuz" dersem sizi domuza benzetirim ve onurunuzu kırmak için söylemişsem bu bir küfürdür.

Akşama kadar burda Allah'a ve peygambere hakaret edip.İnsanların inandığı değerlere alay edip,küçük düşürürseniz elbette size domuz benzetmesi yapılabilir.

3 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Aciz insanların küfretmesi saf iyi bir varlık olan Allah'ın küfretmesini nasıl haklı kılıyor?

O Müşriklerin Allah resulüne nasıl şeyler yaptığını biliyormusunda konuşuyorsun ?

Seni kızgın kuma yatırsalar.Allah bilir neler yaparsın.

Ayrıca burda Allah ve peygambere küfür edenlerin hepsi benim için domuzdur.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Doğru değil. Eğitimli insanlar ateist olmaya daha meyilli olurlar istatistiklere göre.

Bunu vatikan ve papaya iletirseniz sanırım sizin mantığınıza göre ateist olabilirler.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Yeraltı yazdı:

Doğru değil. Eğitimli insanlar ateist olmaya daha meyilli olurlar istatistiklere göre.

Ayrıca evrenin düzeni olmadığını söyleyen sizsiniz.

Burda ayri bir cahilliktir benim için

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Akşama kadar burda Allah'a ve peygambere hakaret edip.İnsanların inandığı değerlere alay edip,küçük düşürürseniz elbette size domuz benzetmesi yapılabilir.

Ben sizin değerlerinizle alay etmiyorum ki. Peygamberin onurunu da filan kırmıyorum.

O Müşriklerin Allah resulüne nasıl şeyler yaptığını biliyormusunda konuşuyorsun ?

Ben aciz bir varlığım, beni kızgın kuma yatırsalar içgüdülerime teslim olurum tabi. Ama her Müslüman olmayana da "domuz" diyemezsiniz. İslam'ı öven fakat Müslüman olmayanlar da var.

Bunu vatikan ve papaya iletirseniz sanırım sizin mantığınıza göre ateist olabilirler.

Müslüman olmayanların çoğuna cahil diyen sizsiniz.

http://www.pewforum.org/2017/04/26/in-america-does-more-education-equal-less-religion/

Çok fazla bir fark yok ama iddianızı çürütmeye yeter, benim iddiamı da. Eğitimin dinsizlikle alâkalı olmadığı konusunda hemfikiriz artık sanıyorum.

9 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Mesela Anibal'e göre de sizler şerefsizsiniz ve o da "durum tespiti" yapıyor.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Ayrıca burda Allah ve peygambere küfür edenlerin hepsi benim için domuzdur.

Bunu cidden demiyorsun değil mi ? Sen ve senin duyguların tanrininkiyle bir mi ? 

Tanrıyla kendini bir görme şirk koşar cehennemde yanarsın evlat :D

Bu arada nickini aptal bir kanal olan yer6( cin kanalı) dan aldin heralde . 

Sitelerde Paylaş

@Yeraltı

• ''Papa'' kişisi ile eğitim seviyesi arasında herhangi bir korelasyon yoktur. Nitekim, vaftizli olan her Katolik erkek Papa olabilir. Mesela Benedict IX, 11 yaşında iken Papa olmuştur.

Ancak; Katolik teologlar teoloji derslerine başlamadan yaklaşık bir yıl önce felsefe dersleri alırlar. Ayrıca Katolik teolojisinin en önemli eserlerinden birisi olan Summa Theologica da, işlenilen her konu felsefik olarak ele alınmıştır. Bu nedenle her Katolik teologun felsefi bir artısı vardır ve bu yüzden de psikolojik olarak da kendilerini üstün görebilirler. Fakat eski bir Katolik teolog olup da, günümüzde ateist olan kimselerin olduğunu bizzat kendim biliyorum. Yani yine elde var; sıfır.

2 saat önce, Yeraltı yazdı:

• Yoksa inandığınızı söylediğiniz değerleriniz içerisinde; alay edilip, sizi küçük düşürebilecek veya sizleri bizlerin karşısında utandıracak bir şeyler mi var? Yok ise neden alınıp, gocunuyorsunuz?
2 saat önce, Yeraltı yazdı:

Bizler İslam'a hakaret etmiyoruz. Hali hazırda bu dinin içerisinde yer almış ve yer alan birtakım şeyleri belirli kıstaslar çerçevesinde (mantık, bilim, felsefe vb. gibi) eleştiriyor, gerektiğinde kınıyor ve konuyla ilgili düşüncelerimizi paylaşıyoruz. 

Tabii mevcut kabul gören normların dışına çıkan kullanıcıları müstesna kılıyorum.

Öbür yandan; bizler hakkındaki tespitiniz ile ilgilenmiyoruz, argümanlarımızı değerlendirmenizi istiyoruz. Zaten bu yaptığınız şeye de ad hominem mantık hatası diyoruz. Okuyunuz lütfen; https://evrimagaci.org/article/tr/ad-hominem

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Yeraltı yazdı:

Kendinizdeki gri hücrelerin sayısının bir hayli yüksek olduğunu, buradakilere kabul ettirmek istiyorsanız, evvela MÖ´ye ait bayatlamıș söylemleri gevelemekten vazgeçmelisiniz.

Dindar´ların cevap veremeyince, amanda kebap olacaksınız mivalindeki mesajları artık baydı.

Bu arada hatırlatayım:  yukarıdaki MÖ, bolca esinlendiğiniz mâlum Bakara´ın mööö´sü değil.

Kapiș ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Yeraltı yazdı:

seni muhatap alıp konuşuyoruz ama pardon cahilmişiz şimdi seni de cahilleştirmişizdir sizin islama hakaret edilen yerlerde bulunmamanız gerekir ki burada öyle bir şey yok hakaret edenler trolldür burası fikir alıp verme yeri islamı da size öğretiriz kendi bakış açımızı da eleştirimizi de özgürce ortaya koyarız burası bizim ateistlerin platformu öyle dır dir tir yazınca gerekçesizce kurduğun önermenin hiçbir anlamı yok, zaten siz ahirette yapılacak bir hesap kasaba inanıyorsunuz islam uhrevidir bir dünyevi faydası yoktur ortada korkutma varsa manipülasyon da vardır,allah için yada tanrı için savaşanlar öldükleriyle kalmıştır oysa onlar da allah/tanrı için savaştırılmamıştır(gerek aynı dinden olarnların kendi aralarındaki gerek dinlerin birbirlerine karşı yaptığı), savaşlar sürüler halinde gerçekleşir bak şu işe,ama şunu da inkar etmiyorum allah onları şehit kabül ediyor islamın fedaileri kendi bakış açımı söyledim diye sizin allahınızın söylediğini de es geçmeyeyim.İslam inançtır ön kabüldür ön kabül meydana getirmek soyuttur çünkü realiteden münezzehtir.

tarihinde yüpyücecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dincilere dinlerindeki pislikleri, rezillikleri, saçmalıkları göstermek, yalanlarını yüzlerine vurmak onlara hakaret geliyor. Bunlar sapık, sadist, dengesiz bir tanrı karakteri çiziyorlar, biz de bunu belirtince hemen putumuza hakaret ediyorsun diye yaygaraya başlıyorlar. Bunlar kendi ağızlarıyla bizim tanrımız sizleri öldükten sonra diriltip şöyle işkenceler yapacak, boğazınızdan kaynar sular dökecek, zakkum, irin yedirecek, derinizi değiştire değiştire sonsuza kadar yakacak diyor, bize o zaman senin tanrın sapığın, psikopatın, sadistin, pisliğin tekiymiş dediğimizde aman da putuma hakaret ediyorlar diye feryat ediyorlar.

Buna itiraz edenler Muhammed'e inanmayanlara neler yapılacağını Kuran'a dayanarak anlatsınlar. Evet, Kuran'a göre Muhammed'e inanmayanlara neler yapılacak?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Yeraltı yazdı:

Tam tersine evrenin düzeni olduğunu söylemek cahilliktir. Ayrıca dünya üzerindeki entelektüel insanların çoğu ateisttir. Birde teistlere bakalım yarısı kafa kesip kendini patlatıyor diğer yarısıda " Bizim dinimiz hoşgörü dini" diyor. Ayetler desen açık açık tecavüze , pedofiliye , teröre , katliama onay veriyor tabii seninle aynı kafa yapısına sahip tatlı su müslümanları kıvırır o ayetleri. Genelde Türkçe dili yetmiyor , bunun 40 tane meali var gibi şeyler zırvalarsınız. Türkçe dili yetmiyorsa neden anlayamadığımız bir kitaptan sorumlu tutuluyoruz? 40 tane meali varsa ( ki yok ) neden böyle farklı yorumlanabilecek bir kitap yüzünden sonsuz cehenneme gidiyoruz? Ki sizin allahınız apaçık indirdiğini söylüyor. Evrenin düzenli olmadığına yüzlerce, binlerce örnek var siz hala " Çiçek , böcek , düzen " diyorsunuz. Gülünecek haldesiniz. Gezegenlerin yörüngeleri stabil değil mesela . Örneğin şuan sallıyıcam sayıyı bir gün 10'sa yarın 20 ondan sonra 30 sonra belki 12 belki 11 belki 3 böyle karışık gidiyor. Evrimsel hataların başı var sonu yok zaten . Sizin muhammed Sümerler ve Asurlar'da ki mitolojik hikayeleri KOPYALA YAPIŞTIR yapmış bildiğin. Bak şaka falan yapmıyorum bayağ kopyala yapıştır. İnsan bir iki bölümü değiştirir be bu muhammedde ne cahilmiş. Orta doğu töresine dair onlarca unsur olmasına hiç girmiyorum. Siz değil misiniz kura'n evrensel diyen? Evrensel bir kitaba kültürel , coğrafi şeyler eklenir mi? Bu nasıl bir cehalet? Kerhaneci adnan oktar ve onun muridi ( kölesi ) caner taslaman gibi ayet bükücü , yalaka ve aptal tiplerden duyduklarınızla gelip bizi kandırmaya çalışmanız acizliğinizi dahada gülünç hale getiriyor. Adnan ve Caner gibilerinin tasmasını tutanlar belli zaten. Ayrıca katil ve sapık muhammede ve onun izinden giden yobaz kullarına , kölelerine tepki göstermeyeceğizde kime göstereceğiz ? Bir sapık veya katil çıksa " Bu benim inancım ondan böyle bir şey yaptım " dese " Ya buda onun inancı saygı duymak lazım " diyip bırakıcak mısın? Tepki göstermeyecek misin? Ayrıca siz değil misiniz müslüman değil diye , bilimin ışığında gerçekleri halka anlatıyor diye Turan'ları , Bahriye'leri öldüren? Sırf müslüman değil diye , hatta müslüman olmamayı geçtim sizin dininizde olmasına rağmen farklı mezhepe mensup diye insanları otellerde yakan siz değil misiniz ? Ha onlar gerçek müslüman değil dimi? O zaman muhammedde gerçek müslüman değil çünkü aynısını oda yaptı. O yobaz katil sürüsü , o bebek katilleri muhammedin izinden gidiyor. Beni kureyza katliamını bilmezsiniz çoğunuz. " Savunma savaşı " diye anlatılır size. Ulan muhammed alıyor esirleri ekmek keser gibi kafalarını kesip/kestirip çukura atıyor. Bu mu sizin hoşgörü anlayışınız? Muhammed islamını kılıçla yaydı. Muhammedin islamı kılıçla gidecek. Zaten ayetlerde de " Kafirleri nerede bulursanız öldürün! " , " Yeryüzündeki tek din allahın oluncaya kadar savaşın." yazıyor hani işid zihniyeti. Büyük ihtimalle ayet bükücü müslüman kıvırıcılar " Ya siz sadece başını okuyosunuz " diyip işin içinden çıkmayı dener. Fakat kurtarmaz artık insanlar araştırabiliyor. Sizin dininizin sapıklığı ve katliamı onayladığını araştıran insanlar biliyor. Çürük protestan argümanlarıyla gelip burada insanları kandırmayı deniyorsunuz. Tabii insanlar birazcık aydınlanmaya başlayınca hemen caner taslaman ve adnan oktar gibilerinin tasmasını batı ve amerika çekiştirir ve toplumu zehirlemeleri için gaz verir onlara. Ulan resmen amerika ve avrupadaki protestan hıristiyanlardan çürük argüman ithal etmişsiniz. Ben bunu ilk defa görüyorum be! İşte diyorum ya. Hepiniz isteyerek veya istemeyerek batı ve amerikanın piyonusunuz. Belki onlardan nefret ettiğinizi söylüyorsunuz belkide seviyorsunuz ( sevilecek yanları yok o ayrıda neyse ) ama öyle yada böyle hepiniz onların piyonusunuz. Batı gerçek müslümanlara , radikallere yani işid , el kaide, boko haram, taliban gibi terör örgütlerine silah verir pis araplar pis emperyalistlerin iğrenç işlerini yapmaya dünden razıdır zaten bunun sonucunda batı kendini iyi adam olarak göstermek ve orta doğuyu işgal etmek için bahane bulur. " Ya biz terörist müslümleri temizliyoruz." der ikiyüzlü batı ama o terörist müslümleri destekleyen köpeği gibi besleyen odur. Birde adnan oktar ve caner taslaman gibi şaklaban köpekleri vardır. Aynı zamanda onların tasmasını çekiştirirler. Bunun nedeni ise islamın bitmemesini sağlamak . Çünkü islam biterse oraya gitmek için yeni bir bahane oluşturmaları lazım ( kürtleri korumak gibi sahte bahaneler mesela kürtler bu ara onların piyonluğunu yapıyor) . Her neyse bu yüzden islamı bir şekilde ayakta tutmaları gerek. Caner taslaman ve adnan oktar gibi omurgasız dansözler bunun için var. " Bu gerçek islam değil " , " Darwinistler kötüdür " gibi boş iftiralar atarlar. " Kura'nda mucize(!) bulundu"gibi çürük protestan argümanları da hiç eksik olmaz. Ulan hep bilim keşfettikten sonra bu müslümanlar bizde yazıyodu demeye başlıyor nedense 1400 yıldır aynı hikaye ulan bıktım şans eseri Mustafa Kemal Paşa gibi bir adam gelmiş din devleti olmaktan kurtulmuşuz ama nereye kadar? Elbet batılılar , amerikanlar ve siyonist yahudiler ortadoğuyu kontrol etmek için bizi de devirmeyi deneyecekler tabii en büyük yardımcılarıda islam ve azınlıklar olacak bu aradada . Cidden yapacak bir şey yok. İslam bu topraklardan atılmadığı ve otoriter milliyetçi bir iktidar gelmediği sürece HİÇBİR ŞEY değişmeyecek maalesef. Sizde cennette 2-3 huri ile cinsel ilişkiye gireceksiniz diye bilimi , aydınlığı gerçeği inkâr edip kıvırıcaksınız. Ne kanıt getirirsek getirelim siz inanıcak bir şey daha bulacaksınız.

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Tam tersine evrenin düzeni olduğunu söylemek cahilliktir. Ayrıca dünya üzerindeki entelektüel insanların çoğu ateisttir. Birde teistlere bakalım yarısı kafa kesip kendini patlatıyor diğer yarısıda " Bizim dinimiz hoşgörü dini" diyor. Ayetler desen açık açık tecavüze , pedofiliye , teröre , katliama onay veriyor tabii seninle aynı kafa yapısına sahip tatlı su müslümanları kıvırır o ayetleri. Genelde Türkçe dili yetmiyor , bunun 40 tane meali var gibi şeyler zırvalarsınız. Türkçe dili yetmiyorsa neden anlayamadığımız bir kitaptan sorumlu tutuluyoruz? 40 tane meali varsa ( ki yok ) neden böyle farklı yorumlanabilecek bir kitap yüzünden sonsuz cehenneme gidiyoruz? Ki sizin allahınız apaçık indirdiğini söylüyor. Evrenin düzenli olmadığına yüzlerce, binlerce örnek var siz hala " Çiçek , böcek , düzen " diyorsunuz. Gülünecek haldesiniz. Gezegenlerin yörüngeleri stabil değil mesela . Örneğin şuan sallıyıcam sayıyı bir gün 10'sa yarın 20 ondan sonra 30 sonra belki 12 belki 11 belki 3 böyle karışık gidiyor. Evrimsel hataların başı var sonu yok zaten . Sizin muhammed Sümerler ve Asurlar'da ki mitolojik hikayeleri KOPYALA YAPIŞTIR yapmış bildiğin. Bak şaka falan yapmıyorum bayağ kopyala yapıştır. İnsan bir iki bölümü değiştirir be bu muhammedde ne cahilmiş. Orta doğu töresine dair onlarca unsur olmasına hiç girmiyorum. Siz değil misiniz kura'n evrensel diyen? Evrensel bir kitaba kültürel , coğrafi şeyler eklenir mi? Bu nasıl bir cehalet? Kerhaneci adnan oktar ve onun muridi ( kölesi ) caner taslaman gibi ayet bükücü , yalaka ve aptal tiplerden duyduklarınızla gelip bizi kandırmaya çalışmanız acizliğinizi dahada gülünç hale getiriyor. Adnan ve Caner gibilerinin tasmasını tutanlar belli zaten. Ayrıca katil ve sapık muhammede ve onun izinden giden yobaz kullarına , kölelerine tepki göstermeyeceğizde kime göstereceğiz ? Bir sapık veya katil çıksa " Bu benim inancım ondan böyle bir şey yaptım " dese " Ya buda onun inancı saygı duymak lazım " diyip bırakıcak mısın? Tepki göstermeyecek misin? Ayrıca siz değil misiniz müslüman değil diye , bilimin ışığında gerçekleri halka anlatıyor diye Turan'ları , Bahriye'leri öldüren? Sırf müslüman değil diye , hatta müslüman olmamayı geçtim sizin dininizde olmasına rağmen farklı mezhepe mensup diye insanları otellerde yakan siz değil misiniz ? Ha onlar gerçek müslüman değil dimi? O zaman muhammedde gerçek müslüman değil çünkü aynısını oda yaptı. O yobaz katil sürüsü , o bebek katilleri muhammedin izinden gidiyor. Beni kureyza katliamını bilmezsiniz çoğunuz. " Savunma savaşı " diye anlatılır size. Ulan muhammed alıyor esirleri ekmek keser gibi kafalarını kesip/kestirip çukura atıyor. Bu mu sizin hoşgörü anlayışınız? Muhammed islamını kılıçla yaydı. Muhammedin islamı kılıçla gidecek. Zaten ayetlerde de " Kafirleri nerede bulursanız öldürün! " , " Yeryüzündeki tek din allahın oluncaya kadar savaşın." yazıyor hani işid zihniyeti. Büyük ihtimalle ayet bükücü müslüman kıvırıcılar " Ya siz sadece başını okuyosunuz " diyip işin içinden çıkmayı dener. Fakat kurtarmaz artık insanlar araştırabiliyor. Sizin dininizin sapıklığı ve katliamı onayladığını araştıran insanlar biliyor. Çürük protestan argümanlarıyla gelip burada insanları kandırmayı deniyorsunuz. Tabii insanlar birazcık aydınlanmaya başlayınca hemen caner taslaman ve adnan oktar gibilerinin tasmasını batı ve amerika çekiştirir ve toplumu zehirlemeleri için gaz verir onlara. Ulan resmen amerika ve avrupadaki protestan hıristiyanlardan çürük argüman ithal etmişsiniz. Ben bunu ilk defa görüyorum be! İşte diyorum ya. Hepiniz isteyerek veya istemeyerek batı ve amerikanın piyonusunuz. Belki onlardan nefret ettiğinizi söylüyorsunuz belkide seviyorsunuz ( sevilecek yanları yok o ayrıda neyse ) ama öyle yada böyle hepiniz onların piyonusunuz. Batı gerçek müslümanlara , radikallere yani işid , el kaide, boko haram, taliban gibi terör örgütlerine silah verir pis araplar pis emperyalistlerin iğrenç işlerini yapmaya dünden razıdır zaten bunun sonucunda batı kendini iyi adam olarak göstermek ve orta doğuyu işgal etmek için bahane bulur. " Ya biz terörist müslümleri temizliyoruz." der ikiyüzlü batı ama o terörist müslümleri destekleyen köpeği gibi besleyen odur. Birde adnan oktar ve caner taslaman gibi şaklaban köpekleri vardır. Aynı zamanda onların tasmasını çekiştirirler. Bunun nedeni ise islamın bitmemesini sağlamak . Çünkü islam biterse oraya gitmek için yeni bir bahane oluşturmaları lazım ( kürtleri korumak gibi sahte bahaneler mesela kürtler bu ara onların piyonluğunu yapıyor) . Her neyse bu yüzden islamı bir şekilde ayakta tutmaları gerek. Caner taslaman ve adnan oktar gibi omurgasız dansözler bunun için var. " Bu gerçek islam değil " , " Darwinistler kötüdür " gibi boş iftiralar atarlar. " Kura'nda mucize(!) bulundu"gibi çürük protestan argümanları da hiç eksik olmaz. Ulan hep bilim keşfettikten sonra bu müslümanlar bizde yazıyodu demeye başlıyor nedense 1400 yıldır aynı hikaye ulan bıktım şans eseri Mustafa Kemal Paşa gibi bir adam gelmiş din devleti olmaktan kurtulmuşuz ama nereye kadar? Elbet batılılar , amerikanlar ve siyonist yahudiler ortadoğuyu kontrol etmek için bizi de devirmeyi deneyecekler tabii en büyük yardımcılarıda islam ve azınlıklar olacak bu aradada . Cidden yapacak bir şey yok. İslam bu topraklardan atılmadığı ve otoriter milliyetçi bir iktidar gelmediği sürece HİÇBİR ŞEY değişmeyecek maalesef. Sizde cennette 2-3 huri ile cinsel ilişkiye gireceksiniz diye bilimi , aydınlığı gerçeği inkâr edip kıvırıcaksınız. Ne kanıt getirirsek getirelim siz inanıcak bir şey daha bulacaksınız.

Burada nasıl oldu bilmiyorum ama batı , amerika ve ortadoğu hakkında konuşmuşum konuyla alakasız olsa da. Fakat kalsın çünkü sen uyanmazsan ben uyanmazsam kim uyanacak ? 

Eğer böyle giderse sizinle beraber bizde bataklığa çekilicez o yüzden tartışma başlatmak yerine fikrini söyle .

Sitelerde Paylaş

Kur'an kişiselleştirmiyor..genel bir ifade kullanıyor.ben gidip bir müşriğe ''sen pisliksin !'' dersem,olayı kişiselleştirmiş olurum.çünkü orada o mekanda o şahsı dostları arasında hedef almış hedef göstermiş tek bir kişiyi aşağılamış oluyorum...diye düşünüyorum ancak yanılıyor olabilirim.ilk aklıma gelen bunlar. ayetin iniş sebebi de önemli.o dönem söylenmesi gerekenler bunlardı belki de...  fakat bu ayetler  ''bazı müşrikler pisliktir  '' diye bir sonuç çıkarma özgürlüğünü - Kur'an adına -  müslümana vermez ; bir müşriğe gidip ''sen pisliksin !'' deme hakkını bize vermediği gibi.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Allahın insanla iletişim halinde iken insanın anlayabileceği tarzda hicivler,kötülemeler kullanması normal karşılanabilir.Ayrıca müslüman olmayanlar asla direkt müşrik sayılmazlar önce milleti kandırıp dinden döndürmek gibi icraatleri olması lazım ve müslümanlara savaş açmaları gerekir. Bu arada beğenmediğiniz din sayesinde nazi katliamı sırasında yahudilerin bir kısmı hayatta kalabilmiş biz müslümanlara sığınmışlardır.

Sitelerde Paylaş
On 10.07.2021 at 21:47, inkar etmeden önce sorgula yazdı:

Allahın insanla iletişim halinde iken insanın anlayabileceği tarzda hicivler,kötülemeler kullanması normal karşılanabilir.Ayrıca müslüman olmayanlar asla direkt müşrik sayılmazlar önce milleti kandırıp dinden döndürmek gibi icraatleri olması lazım ve müslümanlara savaş açmaları gerekir. Bu arada beğenmediğiniz din sayesinde nazi katliamı sırasında yahudilerin bir kısmı hayatta kalabilmiş biz müslümanlara sığınmışlardır.

Eğer Allah böyle hep insani dille konuşuyorsa ve kendini bir nevi insan anlayışı ve duygularına indiriyorsa; Kuranda söylenilen çoğu şey Allah için gerçeklik olarak görülemez hale gelir. Allah insan gibi hiciv ediyorsa hayvan köpek maymun diyorsa. Belki insan gibi size ödül vereceğim sizden beni anmanızı istiyorum. Yahut insana indirgemek için ben merhametliyim adaletliyim deyip bizi teşvik ediyor ama gerçekte herhangi vaadi yoktur da denilebilir. Madem dil olarak bu kadar indirgemeci bakacağız kuranın tümüne bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...