Jump to content

Ateistler İçin Hayatın Anlamı.

Recommended Posts

Dindar insanlar sürekli hayatın anlamsız olduğunu söylerler,hayat onlara göre boştur ve asıl önemli olan öldükten sonra yaşanacak sonsuz yaşamdır.

Bu yüzden dindarlardan sık sık duyarsınız; "dünya işlerine çok daldın ahireti unuttun" hatta daha da ileriye gidip inzivaya çekilenleri bile var...

Fakat ateistler için durum tam tersi ; hayat tamamen değerli olup dolu dolu yaşanmalıdır...

Bizim için sevgi, bu hayatta anlamlıdır,bunun bilincinde olup ona göre yaşamımızı devam ettiririz, bu hayattan başka bize verilecek başka hayatımızın olmadığını biliriz..

Konuyu başka yönden ele alacak olursak;dindar insan inanmış, öldükten sonra sonsuz cennette hurilerle şarap içeceğine ,bunun hayal olduğunu bilen ateist neden mutsuz olsun?

Bende super güçleri olan bir "cin’im" olsun isterim her istediğimi yapsın, zorda kaldığım zamanlar kurtarsın vs..Ben bununda hayal olduğunu biliyorum ama mutsuz değilim!

Düşünecek olursak iki olayda birbirine paralel çünkü ikiside bilim_kurgu sayılır, ben bunların olmayacağını bile bile neden mutsuz oluyum ki!

Özet olarak ateistlerin mutsuz olması için ben bir sebep göremiyorum ,ayrıca inançlıların hayatlarının ateistlerden daha anlamlı olduğunuda sanmıyorum!

Bunun tam tersini savunan varsa buyursun yazsın!

Benimle aynı doğrultuda düşünceleri olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin sadece yüzeysel düşündüğün belli. İşin içine girersek hayat boş. Bu yüzden de öldürürüm de çalarım da ki zaten çalıyorum :D Ama işte beni şüphelendiren ben müslümanken çalmıyordum.

Siz yazın şapşal düşüncelerinizi ben bekliyorum!

Sitelerde Paylaş

Şahsen benim için hayatın anlamı Rock'N Roll ve aşktır. Tek bir hayatının olması onu daha anlamlı yapmaz mı? Yaşayabildiğin kadar iyi yaşa ki ölürken yüzünde ufak bir gülücükle ölebil. Eğer sonsuz bir hayatımız varsa burada yaptığın şeyler burada değersizdir. Hayatın anlamı cennete gitmekse bu yaşam sadece bir hayaldir ve anlamsızdır. Cennete gitmek için dünyayı cehenneme çevirdiler. Acınacak bir durum.

Sitelerde Paylaş

Dostum sen gerçekten beni ateist taklidi yapan müslümanlardan sanıyorsun belli ama ben sana doğruları söylüyorum. Yalan mı söyleyeyim. Kredi kartından milyarı dolandırdım. Paraya falan ihtiyacım yok. Bak yakalanmadım hala. Neden? Laptopu kırıp atıyoruz. İnanmıyorsan bu işin inceliklerini de söyliyim :) Ama müslümanken yapmıyordum işte.

Sitelerde Paylaş
Dostum sen gerçekten beni ateist taklidi yapan müslümanlardan sanıyorsun belli ama ben sana doğruları söylüyorum. Yalan mı söyleyeyim. Kredi kartından milyarı dolandırdım. Paraya falan ihtiyacım yok. Bak yakalanmadım hala. Neden? Laptopu kırıp atıyoruz. İnanmıyorsan bu işin inceliklerini de söyliyim :) Ama müslümanken yapmıyordum işte.

Şu foruma saygım olmasa senin gibi bir dürzüye neler söylerdim hayal bile edemessin!

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

haklısın dindar olan insanlar hayatta sürekli ödür dünyaları için bir şeyleri eksik yaptıklarını sanarlar . hep öbür dünyalarını düşünürler

sınavdan düşük bir not almışım üzülüyorum bir arkadaşımsa '' buna mı üzülüyorsun kızım sen namazını kıl orucunu tut ibadetini yap yeter bu tip şeyleri kafana takma, öbür dünyana yönel'' bu tip insanlardan ne bekleyebilirsiniz ?

Sitelerde Paylaş

haklısın dindar olan insanlar hayatta sürekli ödür dünyaları için bir şeyleri eksik yaptıklarını sanarlar . hep öbür dünyalarını düşünürler

sınavdan düşük bir not almışım üzülüyorum bir arkadaşımsa '' buna mı üzülüyorsun kızım sen namazını kıl orucunu tut ibadetini yap yeter bu tip şeyleri kafana takma, öbür dünyana yönel'' bu tip insanlardan ne bekleyebilirsiniz ?

Herkes öyle mi ? Kötü ateist var . İyi ateist var. İyi müslüman var. Kötü müslüman var.

Sitelerde Paylaş

bunun ateislikle müslümanlıkla uzaktan yakından alakası yok .Kendinizi yeterince geliştirememişsiniz bunu da inanca bağlıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Şu foruma saygım olmasa senin gibi bir dürzüye neler söylerdim hayal bile edemessin!

Neden öyle diyorsun ?

Hayat bir mücadeledir/savaştır. Senin ananın kredi kartı da gelse acımadan soyarım ki zaten bilmiyoruz kimi soyduğumuzu :D

Kredi kartlarını da serverden çekerim :) Kredi kartı ile kontor alıp bir şekilde paraya çeviririm. Ben sana bunları inanmıyorsun diye söylüyorum. Yoksa konumuzla alakası bile yok farkındayım. Ama işte ne yazıktır ki benimde sizden farkım lafta. Aslında ben ateist değilim ama ateist gibi yaşıyorum. Kendimi geliştirmek için falan da uğraşmam.

Bence sen beni anlamak istemiyorsun. Müslümanlığı bıraktım. Böyle oldum. Yalan yok. Ama müslüman değilim. Benim dedim bu sana.

Sitelerde Paylaş

Neden öyle diyorsun ?

Hayat bir mücadeledir/savaştır. Senin ananın kredi kartı da gelse acımadan soyarım ki zaten bilmiyoruz kimi soyduğumuzu :D

Kredi kartlarını da serverden çekerim :) Kredi kartı ile kontor alıp bir şekilde paraya çeviririm. Ben sana bunları inanmıyorsun diye söylüyorum. Yoksa konumuzla alakası bile yok farkındayım. Ama işte ne yazıktır ki benimde sizden farkım lafta. Aslında ben ateist değilim ama ateist gibi yaşıyorum. Kendimi geliştirmek için falan da uğraşmam.

Bence sen beni anlamak istemiyorsun. Müslümanlığı bıraktım. Böyle oldum. Yalan yok. Ama müslüman değilim. Benim dedim bu sana.

Bak arkadaşım sen bana diğer başlıkta ne dedin;"ateist iken hayatımın anlamı yok" filan diye bıdı bıdı yaptın.Bende ateistlerin hayatlarının neden önemli olduğunu anlatan yazı yazdım...

Ben bu başlığı sen yaptığın şerefsizlikleri anlatasın diye açmadım! Zıvanadan çıkarma beni! Konuyla ilgili yaz!

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şahsen benim için hayatın anlamı Rock'N Roll ve aşktır. Tek bir hayatının olması onu daha anlamlı yapmaz mı? Yaşayabildiğin kadar iyi yaşa ki ölürken yüzünde ufak bir gülücükle ölebil. Eğer sonsuz bir hayatımız varsa burada yaptığın şeyler burada değersizdir. Hayatın anlamı cennete gitmekse bu yaşam sadece bir hayaldir ve anlamsızdır. Cennete gitmek için dünyayı cehenneme çevirdiler. Acınacak bir durum.

Rock'n Roll derken ?

Gruba bi basçı arıyorduk biz de...

Hayatın sonucu cennete gitmek olsaydı da fena olmazdı hani ya, yazık olmadığına :)

Sitelerde Paylaş

Bak arkadaşım sen bana diğer başlıkta ne dedin;"ateist iken hayatımın anlamı yok" filan diye bıdı bıdı yaptın.Bende sana ateistlerin hayatlarının neden önemli olduğunu anlatan yazı yazdım...

Ben bu başlığı sen yaptığın şerefsizlikleri anlatasın diye açmadım! Zıvanadan çıkarma beni! Konuyla ilgili yaz!

Çık zıvanadan.

Ateistler için hayatın anlamı yok. Bu bir gerçek.

Siz ateizmi çok iyi birşeymiş gibi anlatıyorsunuz. Bu da gerçek. Yeni deist olmadım ben. Bunalımda falan değilim yani.

Sitelerde Paylaş

Çık zıvanadan.

Ateistler için hayatın anlamı yok. Bu bir gerçek.

Siz ateizmi çok iyi birşeymiş gibi anlatıyorsunuz. Bu da gerçek. Yeni deist olmadım ben. Bunalımda falan değilim yani.

Yok be ya, almazdım ben bu ateizmden, elimde taht ırmak huri yemiş falan olsaydı, kıyak olmaz mıydı ?

Delilik bu ateizm ya, haklısın hacı ...

Sitelerde Paylaş
Fakat ateistler için durum tam tersi ; hayat tamamen değerli olup dolu dolu yaşanmalıdır...

Bizim için sevgi, bu hayatta anlamlıdır,bunun bilincinde olup ona göre yaşamımızı devam ettiririz, bu hayattan başka bize verilecek başka hayatımızın olmadığını biliriz..

Hayat dolu dolu yaşanınca nolucak peki ?

Sevgi anlamlıdır diyorsun da neden seviyorsun birini ?

Başka hayat yok demişsin. Nerden biliyorsun ? Şimdi nasıl olduysan belki aynı şekil, şuan bulunduğun odada olucaksın belki ?

vs vs uzatılır.

Yani beni anlamışsındır umarım. Yaptıklarının hiç bir anlamı yoksa neden yapıyorsun ? Bilim ilerliyince nolacak ki ?

Ben mi kötü düşünceliyim ne :)

Sitelerde Paylaş

Big Brother'ın kölesi isem bu hayatın ne anlamı var ki?

Büyük işkencecinin emirlerini sallamıyorsam, bu yaptıklarımın bir anlamı yok mu demek ?

Nasıl bir şeydir bu, elimde olduğunu bildiğim bir hayat şimdiki haliyle ve güzel ve gerçektir, onu k.çlarından salladıkları bir post bir de taht için feda etmeye değer mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...