Jump to content

Ateistler neden hırsızlık yapmaz?

Recommended Posts

yok genlerin devamlılığıymış yok sürü güdülerine sadık kalınmalıymış gibi mantıklı gerekçe mi olur?

Niye olmasın, yalın ve bilimsel gerçek buysa... Çalma davranışları ve sürünün buna tepkisi birçok maymun türünde bile izleniyor. Biraz National Geographic Channel izle, gerçek orada... Evreni ve canlıları dinsel masallar ile açıklayamazsın, bilim ile açıklayabilirsin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 286
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hırsızlığa cezai işlem neden uygulanmış ve toplum neden bunu olumsuz eylem olarak algılamıştır?

Hırsızlğa cezai işlem olması için bir tanrı bilinci şart mı?

Hırsızlık,adam öldürmek vs vs gibi durumların iyi ya da kötü fiiller olması bir tanrı fikrinin getirisi midir?

Ateistler neden hırsızlık yapmaz sorusunun cevabı bence bu eylemlerin tanrı inancı ile değil toplumsal deneyim ve tecrübelerle kötü fiiller olduğu ortaya çıktığından yapılmamakta.

Sitelerde Paylaş

peki ya savaşlara ne demeli, komşu ülkenin toprağına girip onların ürettiklerini kendin için alıkoymak,kadınlarına tecavüz etmek, çocuklarını esir etmek HIRSIZ lık değil değilmi, onun adı savaş...Dünyadaki en büyük hırsızlıklar cinayetle birleşiyor adına savaş denen ve ölenleine şehit denilen en büyük organize SUÇ eylemini toplum önderlerinin emrindeki vızıldayan sinekler gibi birbirini öldürmeye programlanmış asker denilen insanların ölerek piramidin en üstünde yer alanların dünyada elde edilebilecek tüm maddi faydalar uğruna kendilerinin inandırıldığı değerler için ölmesi en büyük hırsızlıktır.

Sitelerde Paylaş

üstün olan haklıdır...

o istediğini yapar...

önündeki tek engel yaptığı şeyin kendine zarar verme ihtimalidir...

insan en üstün türdür....

insalığa zarar vermedikçe her şeyi yapmaya hakkı vardır...

kendi dışındaki tüm canlıların etlerini derilerini onların besinlerini zorla bile olsa alabilir çalabilir...

bal ve süt diğer canlılardan çaldığımız şeylerdir mesela...

onlar kendleri için bunları yaparlar ama biz onların bizim için olduğunu rahatlıkla düşünür ve en temel hakkımız olarak alırız...

insanların içinden bir topluluk eğer diğerlerinin hepsini altedebileceğine kesin emin olsa diğerlerinin tüm mal ve besinlerine el koyabilir...

hırsızlık yapmaya engel olan şey üstünlük konusunda tereddüdün olmasıdır...

Sitelerde Paylaş

Hıristiyan da hırsızlık yapar, müslüman da yapar, yahudi de yapar, ateist te yapar ve bu konuda aralarında hiç bir fark yoktur.

İnsanın bir tarafı puştluğa yatkındır ama yapanı yakalayıp lağım işlerinde, çöp işlerinde kısacası en pislik ve ağır işlerde çalıştıracaksın bak cezası bittiğinde nasıl adam oluyor :)

Sitelerde Paylaş

Niye olmasın, yalın ve bilimsel gerçek buysa... Çalma davranışları ve sürünün buna tepkisi birçok maymun türünde bile izleniyor. Biraz National Geographic Channel izle, gerçek orada... Evreni ve canlıları dinsel masallar ile açıklayamazsın, bilim ile açıklayabilirsin...

Al işte..sayfalarca süren tartışmadan hiç birşey okumadan, gelip son iletideki son cümlenin yarısını alıntılayıp aklınca laf sokmaya çalışan biri daha, gelmiş bana belgesel tavsiye ediyor(:

Bak sana özet geçiyim arkadaşım;

Burada olayın fizyolojik boyutundan daha çok, zihin dünyanızdaki kendinize söylediğiniz mantıklı gerekçe sorgulaması yapılıyor.

Heralde kimse zihinsel olarak, gen dediğimiz basit moleküllerin kopyalanmasını umursadığı için hırsızlık yapmamayı kendine amaç falan edinmiyor değil mi?

Böyle bir şeyi kastederek ''böyle mantıklı gerekçe mi olur'' dediğimi, yazdıklarımı okusaydın anlardın..

Ben bu konuda ateistlerin irade sahibi olduklarını varsayarak, içlerinden hırsızlık yapmayanların bunu kendilerine hangi mantıklı gerekçeyle açıkladıklarını soruyorum; siz kalmış bana farklı kararlar alabilcek iradenizi dışlayarak, yok hormonlarım buna zorluyorda yok sürü güdülerimden çıkamıyorum vs diyerek doğanın kurduğu robotlar olduğunuzu itiraf ediyorsunuz ya ben ne diyeyim size(:

Sitelerde Paylaş

üstün olan haklıdır...

o istediğini yapar...

önündeki tek engel yaptığı şeyin kendine zarar verme ihtimalidir...

insan en üstün türdür....

insalığa zarar vermedikçe her şeyi yapmaya hakkı vardır...

kendi dışındaki tüm canlıların etlerini derilerini onların besinlerini zorla bile olsa alabilir çalabilir...

bal ve süt diğer canlılardan çaldığımız şeylerdir mesela...

onlar kendleri için bunları yaparlar ama biz onların bizim için olduğunu rahatlıkla düşünür ve en temel hakkımız olarak alırız...

insanların içinden bir topluluk eğer diğerlerinin hepsini altedebileceğine kesin emin olsa diğerlerinin tüm mal ve besinlerine el koyabilir...

hırsızlık yapmaya engel olan şey üstünlük konusunda tereddüdün olmasıdır...

Insanoglunun bu "ustunluk" algisinin sorunu, zaten kendi bunyesine yansimaktadir. Belki bir hayvan buna karsi koyamaz ama, sen kendi turun bunyesinde bu ustunlugu oturtmaya calisirsan, buna yine kendi turun karsi cikar.

Cunku turun bunyesinde ustunluk kurmak isteyen yuzunden zaten sistemler, duzenler, guc otorite, iktidar; kanun ceza ve bu temeldeki her turlu kurum ve kuruluslarin yaninda, politik ideolojiler ve inancsallar da insanoglu tarihi boyunca birbiri ile mucadele etmektedir.

Insanoglunun en buyuk sorun ve cikmazi, kendi turu bunyesinde ayrismasi, cikarciligi biri biri ile her turlu guc, iktidar ve otortenin ustunluk savasidir.

Bu da guya dogal kilinmaya calisilmakta ve insanoglu caresiz birakilmaya ve bu cikmaz savasa teslim olmaya alistirilmaktadir. Ustelik bir de her turlu gnostik anlam ve icerikle inanc savasimi ve secimi mucadelesi vermektedir.

Oyuzden sorun hirsizlik yapmak/yapmamaktan ziyade; neden hirsizlik dusunce ve davranisinin oldugunun sorgulanmasi ve sorunun yapmak/yapmamak degilde; hirsizlik temelindecozulmesi gerekir.

Onemli olan hirsizligin temel ve tabanini olusturan tum etkenlerin ortadan kaldirilmasidir.

Cunku sonucta bir insanoglunun yapmak/yapmamak eyleminin varligi, kavramin varligiyla mumkundur.

Oyuzden hirsizlik algisi, dusucesi, davranisi anlam ve icerigi oldukca yapan da yapmayan da olacaktir.

Ayrica daha once de acikladigim gibi neyin hirsizlik oldugu da her beynin algisina gore degisir.

Oyuzden "sunlar hirsizlik yapar, bunlar yapmaz" temelli bir ayrimcilik, bilimsel, bilissel ve mantiksal degildir, ancak aklin inandigi ve/veya ideolojik bir dogruya dayanir.

Sitelerde Paylaş

ateistler neden iyilik yapar...

mutlaka bir menfaatleri vardır bu işten...

tanrıdan bir menfaat beklemezler belki...

ama yapılan iyiliğin psikolojik ve sosyal getirilerinden faydalanırlar...

hiç bir karşılık beklemeden yapıyorum demek bile bir övünme bir iç sevinmeyi barındırır...

bunlar az birer çıkar yada fayda değildir...

insan iç sevincini kaybederse yaşamdan zevk almaz intihara kadar gidebilir...

bak bir iyilik sayesinde koca hayatı geri kazanıyorsun...

bi de çıkarım yok diyorsun...

Sitelerde Paylaş

Off. Off.

Yahu buradaki ateistler gerizekalı mı ?

Uzun uzun tartışmışsınız bişeyler yazıyorsunuz ama siz inanıyor musunuz bunlara ?

Defalarca söylüyorum hala çarpıtmaya çalışıyorsunuz laflarımı.

Yok çocukken yaşadıklarımdan hırsız olmuşum bişi olmuşum. yok şöyle yok böyle.

Ben normal bir insanım. Çevremde vs bana anormal diyen 1 kişiyi bulamazsın.

Sadece benim düşüncem değişti.

Müslümankende hırsızlık yapıyormuşum demiş biri. Yahu ben müslümanlığı övmüyorum ki. Ben tutup hristian da olsam aynı şekil belki az tırtıklayacaktım. Yine içimde bişi olup yapmayacaktım.

Şimdi ise içimde hırsızlık yaparken hiç bir acıma duygusu kalmadı. Ben bunun sebebini ateizm olarak gördüm.

Neden derseniz?

Ateist olduktan sonra düşün düşün kafayı yiyecek hale geldim. Mesela biz şuan bişiyin atomunun içinde yaşıyoruz. Yani bu kadar küçüğüz. İyi de suan dünyaya dünyadan büyük bir taş çarpsa yok olup gideceğiz. Bu nedenden dolayı benim bu dünyaya nie katkım olsun ? Yok bilim insanları varmış cartmuş curtmuş.

Türkiye'de birileri bişey buluyor. Ya amerikaya gidiyor. Ya da tak öldürülüyor. Siz de gelip buraya diyorsunuz bak bilim insanları neden müslüman değil vs

Kendinizi kandırmayın.

Bende müslüman değilim.

Ama hakikaten halinize çok gülüyorum.

Aynı BRUTAL gibi düşünüyorum.

Ben demiyorum ki bir süt çocuğunu ateizm professional bir seri katile çevirebilir. Hayır. Öyle bir şey çok zor.

Ama normal bir insanı. Ateizm hırsızda eder katil de eder. Belki katil etmesi zor ama hırsız edeblir benim gibi yakalanmamayı başarırsa :D

Neyse.

Ama neyi merak ediyorum biliyor musunuz?

Tutup ateist deist olmuşsunuz bi karar vermişsiniz yani. Tamam artık ben buyum demişsiniz. Gelip buraya yazıyorsunuz yok bilmem 2000 mesajı var yok 10.000 mesajı var. Eee bunları neden yapıyorsunuz ?

Bir kendinize sordunuz mu ?

Şimdi burada bi adamın 10.000 mesajı varsa ve boş değilse kesin 30-35 yaşındadır derim.

Bu sebeple hayat kısa. Senin şurada kalmış ortalama 30-35 yılın daha. Sanki bu 30-35 yıl içerisinde dünya çok deyişecek ya. O yüzden yazıyor buraya.

Ulan bi kere buraya yazmayı bırakın gidin hayatınızı yaşayın gezin tozun. Başkalarını neden değiştirmeye uğraşıyorsunuz bunu anlamıyorum.

BRUTAL dostum seni destekliyorum benim için açmışsın konuyu. Bunu bi mesajında söylemiştin.

Ama bunlar anlamaz. Bunlar dediysem tüm ateistler böyle demek istemiyorum.

Tuttutmuşsunuz gidiyorsunuz ateizm ateizm ateizm.

İnternette bakıyorum mal mal videolar var.

Bunları dine inanmayanlar yapmıyorda kim yapıyor ?

Tutup dini bitirmek için insanlar onca şey yapıyor. Görmüyormusunuz siz amerikanın oyunlarını ?

Ee bunlarda inançsız.

Sonra biri çıkıp diyor fanatizme bak.

Yok biri çıkıyor Allahu ekber diyerek yolda adam kesiyor sonra kendini öldürüyor.

Buraya biri konu açıyor.

Bak fanatizm böyledir. Bakın müslümanlara diyor.

Siz hakikaten salaksınız.

Burada çok piyon var.

Buraya benim yazma nedenimi de tekrar söyliyim bunlara bende cevap bulamıyorum. Aslında maddi durumum çok iyi. Ama para zevk vermiyor inanın bana. İçimde hiç bir pişmanlık yok aslında yok şu kadar kişiyi dolandırmışım vah ben ne yaptım gibisinden.

Neyse kendinize iyi bakın.

Beni psikopat ilan etmeye devam edin.

Bastırın buradakileri.

Sitelerde Paylaş

Off. Off.

Yahu buradaki ateistler gerizekalı mı ?

Uzun uzun tartışmışsınız bişeyler yazıyorsunuz ama siz inanıyor musunuz bunlara ?

Defalarca söylüyorum hala çarpıtmaya çalışıyorsunuz laflarımı.

Yok çocukken yaşadıklarımdan hırsız olmuşum bişi olmuşum. yok şöyle yok böyle.

Ben normal bir insanım. Çevremde vs bana anormal diyen 1 kişiyi bulamazsın.

Sadece benim düşüncem değişti.

Müslümankende hırsızlık yapıyormuşum demiş biri. Yahu ben müslümanlığı övmüyorum ki. Ben tutup hristian da olsam aynı şekil belki az tırtıklayacaktım. Yine içimde bişi olup yapmayacaktım.

Şimdi ise içimde hırsızlık yaparken hiç bir acıma duygusu kalmadı. Ben bunun sebebini ateizm olarak gördüm.

Neden derseniz?

Ateist olduktan sonra düşün düşün kafayı yiyecek hale geldim. Mesela biz şuan bişiyin atomunun içinde yaşıyoruz. Yani bu kadar küçüğüz. İyi de suan dünyaya dünyadan büyük bir taş çarpsa yok olup gideceğiz. Bu nedenden dolayı benim bu dünyaya nie katkım olsun ? Yok bilim insanları varmış cartmuş curtmuş.

Türkiye'de birileri bişey buluyor. Ya amerikaya gidiyor. Ya da tak öldürülüyor. Siz de gelip buraya diyorsunuz bak bilim insanları neden müslüman değil vs

Kendinizi kandırmayın.

Bende müslüman değilim.

Ama hakikaten halinize çok gülüyorum.

Aynı BRUTAL gibi düşünüyorum.

Ben demiyorum ki bir süt çocuğunu ateizm professional bir seri katile çevirebilir. Hayır. Öyle bir şey çok zor.

Ama normal bir insanı. Ateizm hırsızda eder katil de eder. Belki katil etmesi zor ama hırsız edeblir benim gibi yakalanmamayı başarırsa :D

Neyse.

Ama neyi merak ediyorum biliyor musunuz?

Tutup ateist deist olmuşsunuz bi karar vermişsiniz yani. Tamam artık ben buyum demişsiniz. Gelip buraya yazıyorsunuz yok bilmem 2000 mesajı var yok 10.000 mesajı var. Eee bunları neden yapıyorsunuz ?

Bir kendinize sordunuz mu ?

Şimdi burada bi adamın 10.000 mesajı varsa ve boş değilse kesin 30-35 yaşındadır derim.

Bu sebeple hayat kısa. Senin şurada kalmış ortalama 30-35 yılın daha. Sanki bu 30-35 yıl içerisinde dünya çok deyişecek ya. O yüzden yazıyor buraya.

Ulan bi kere buraya yazmayı bırakın gidin hayatınızı yaşayın gezin tozun. Başkalarını neden değiştirmeye uğraşıyorsunuz bunu anlamıyorum.

BRUTAL dostum seni destekliyorum benim için açmışsın konuyu. Bunu bi mesajında söylemiştin.

Ama bunlar anlamaz. Bunlar dediysem tüm ateistler böyle demek istemiyorum.

Tuttutmuşsunuz gidiyorsunuz ateizm ateizm ateizm.

İnternette bakıyorum mal mal videolar var.

Bunları dine inanmayanlar yapmıyorda kim yapıyor ?

Tutup dini bitirmek için insanlar onca şey yapıyor. Görmüyormusunuz siz amerikanın oyunlarını ?

Ee bunlarda inançsız.

Sonra biri çıkıp diyor fanatizme bak.

Yok biri çıkıyor Allahu ekber diyerek yolda adam kesiyor sonra kendini öldürüyor.

Buraya biri konu açıyor.

Bak fanatizm böyledir. Bakın müslümanlara diyor.

Siz hakikaten salaksınız.

Burada çok piyon var.

Buraya benim yazma nedenimi de tekrar söyliyim bunlara bende cevap bulamıyorum. Aslında maddi durumum çok iyi. Ama para zevk vermiyor inanın bana. İçimde hiç bir pişmanlık yok aslında yok şu kadar kişiyi dolandırmışım vah ben ne yaptım gibisinden.

Neyse kendinize iyi bakın.

Beni psikopat ilan etmeye devam edin.

Bastırın buradakileri.

Üşütük,senin hiç mi değerlerin,duyguların yok..Hiç mi kendini bir insan olarak geliştirememişsin?.Hiç mi adam olamadın kaç yaşına gelmişsin..

Gelmiş bir de hayatınızı yaşayın diyor.Herkes senin gibi işe yaramaz sadece kendisini düşünen hırsız olsa, bu dünya üzerindeki teknolojiyi,hastalıklara çareleri,V.S kim geliştirecek..Bilim adamı ve işe yarayan tüm adamlar tabii olacak..Yoksa sen interneti kullanarak milleti dolandırdığın o teknolojiyi nah bulurdun..

Ben sana ne diyeceğimi bile bilmiyorum artık..

Rezil..

Sitelerde Paylaş

Üşütük,senin hiç mi değerlerin,duyguların yok..Hiç mi kendini bir insan olarak geliştirememişsin?.Hiç mi adam olamadın kaç yaşına gelmişsin..

Gelmiş bir de hayatınızı yaşayın diyor.Herkes senin gibi işe yaramaz sadece kendisini düşünen hırsız olsa, bu dünya üzerindeki teknolojiyi,hastalıklara çareleri,V.S kim geliştirecek..Bilim adamı ve işe yarayan tüm adamlar tabii olacak..Yoksa sen interneti kullanarak milleti dolandırdığın o teknolojiyi nah bulurdun..

Ben sana ne diyeceğimi bile bilmiyorum artık..

Rezil..

Ulan sanki bilgisayarı sen yaptın :D

Napayım dostum.

Ben daha öncede açıkladım bunu.

Ateist olduktan sonra ilk başları kendimi geliştirmeye falan çalışıyordum. Sonra baktım. İyice düşündüm. Yahu ben bunları neden yapıyorum dedim. Neden kendimi geliştireyim dedim ? Neden ? Ben ölüp gidince nolacak ? Ölünce ah bak ben öldüm ne güzelde yaşadım. ne kadar bilgiliydim diye övünebilecen mi ?

teknolojiyi banane kim bulduysa.

ben keyfime bakarım.

rezil olan sensin.

eğerki bir karar vermişsen.

yani tamam ben artık ateistim. tamam ben artık agnostiğim. demişsen. buraya neden yazıyorsun ?

Sitelerde Paylaş

+ olarak da. değerler hiç birşeydir. senin değerlerin varsa nolacak dostum ? söylermisin. değerli veya değersiz olunca nolcak. ölünce tekrar mı yaşayabilecen değerim vardı diye :D

Hayattaki en kötü şey insanın kendisine değer vermemesi ve saygı duymamasıdır..Kendi kişiliğine kötülük,pislik atfeden bir insan kendisine nasıl saygı duyabilir?,iç huzurunu ne şekilde dengeleyebilir? ..

Senin sonun kötü arkadaşım..Takıl kafana göre..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eğerki bir karar vermişsen.

yani tamam ben artık ateistim. tamam ben artık agnostiğim. demişsen. buraya neden yazıyorsun ?

Sana ne!!!..

Sen anlayamazsın böyle şeyleri.Dolandırıcı dediğin adam ne anlar bunlardan..Git sen para çal..Kulvarlar farklı..

Sitelerde Paylaş

Hayatta ki en kötü şey insanın kendisine değer vermemesi ve saygı duymamasıdır..Kendi kişiliğine kötülük,pislik atfeden bir insan kendisine nasıl saygı duyabilir,iç huzurunu ne şekilde dengeleyebilir ..

Senin sonun kötü arkadaşım..Takıl kafana göre..

Bilmiyorum dostum.

Ama ben şöyle bir insanım.

Normalde beni çevremde tanısan falan iyi biri dersin öyle bir kötülüğüm yok.

Ama kötü olmam gerektiğini düşünen biriyim.

Rol yapamam.

Ama çevrede iyi biri gibi gözüktüğümden yani yapım böyle oldugundan ama düşüncelerim farklı oldugundan gerçekten beni tanısan professional olmuş işinde dersin :D

Normal biriyim aslında ama tersime gelirsen yani hayatta benim gibi insanlarla karşılaşırsan kötü olur.

Benim bi iki kişiyi harcadığım vardır. Yani harcamaktan kastettiğim adamlar hapiste :D

Eeee çok normal gözüken bir olayda bile birilerine yardım ve yataklıktan hapise girebilirsin. Kimseye güvenmeyeceksin.

Örneğin : Sana para atıcam sende çekiverirmisin dediğimde bunda ne var diyorsun değil mi ? Bak işte seni hapse sokar.

Siz sanıyormusunuz ki ben hiç yakalanmadım.

Ben bir çok ifade verdim

Dayakta yedim.

Ama KONUŞMAM.

Onca kayıt var.

Adamlar bu yaptırdı falan diyor tabi polis te beni alıyor ifade falan. 1-2 tane değilki çok oldu böyle.

Ama benim yerim yurdum belli olmadığından polis takipe alamıyor ne yazikki :D

Ben nasıl biriyim bende anlamadım :D

Ama dostum dediklerine bakıyorum. Yahu 30-40 yıl sonra öleceksin büyük ihtimal ne diye uğraşıyorsun buraya yazıyorsun bilime katkıda bulunuyorsun. İşte bana bunu açıkla. bi türlü anlatamadınız gitti bana bunu

Sitelerde Paylaş

Ama dostum dediklerine bakıyorum. Yahu 30-40 yıl sonra öleceksin büyük ihtimal ne diye uğraşıyorsun buraya yazıyorsun bilime katkıda bulunuyorsun. İşte bana bunu açıkla. bi türlü anlatamadınız gitti bana bunu

Sanki bizler birer robotuz da, Pc başına yapışıp hababam, de babam yazı yazıyoruz..Tüm işimiz bu..

Bizler de bir hayat sürüyoruz.Geziyoruz,eğleniyoruz,sosyal çevrelerimizle etkileşip diyalog kuruyoruz, biz de para harcıyoruz...Yani senden tek eksiğimiz hırsızlık yapmamak.Ama tabi bunun getirileri öyle çok ki,mesela aranmıyoruz.Polisten kaçmıyoruz....Kaçarak yaşamıyoruz..Artı kendimize saygı duyuyoruz.Çevremizdeki insanlar bize güveniyorlar...Acayip huzur ve mutluluk doluyuz.Sansasyona gerek görmeden mutlu sakin yaşamak istiyoruz..

Burada yazma işini de boş zamanlarımızda diğer insanlara faydalı olmak için yapıyoruz..

Yaaa..İşte öyle...

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanki biz birer robotuz da Pc başına yapışıp hababam, de babam yazı yazıyoruz..Tüm işimiz bu..

Bizler de bir hayat sürüyoruz.Geziyoruz,eğleniyoruz,sosyal çevrelerimizle etkileşip diyalog kuruyoruz, biz de para harcıyoruz...Yani senden tek eksiğimiz hırsızlık yapmamak.Ama tabi bunun getirileri öyle çok ki,mesela aranmıyoruz.Polisten kaçmıyoruz....Kaçarak yaşamıyoruz..Artı kendimize saygı duyuyoruz..Burada yazma işini de boş zamanlarımızda diğer insanlara faydalı olmak için yapıyoruz..

Yaaa..İşte öyle...

Lan salak ben ailemle kalıyorum zaten.

Kimden kaçıyormuşum ben.

İş yaparken sadece gidiyorum başka yerlere.

Zaten tek laptop yok ki bende :D

Hala mı anlamadın.

Salak mısınız yahu mantığım bir türlü almadı.

Ateist neden başkasını düşünür?

Tamam psikolojik getirilerinden faydalanır tamam ama neden iyi biri olur ateist ?

yolda bi cantada 5 milyon dolar bulsa alır gider mi ?

yoksa şöyle bir düşünür.

etrafta kamera vardır. bi cocuk bulayım su çantayı aldırttırayım mı der ?

öyle ya da böyle o çantayı aldırttırmaz mı oradan ?

HADİ ORADAN!!!

Sen sanki çok iyisin.

Sitelerde Paylaş

Lan salak ben ailemle kalıyorum zaten.

Kimden kaçıyormuşum ben.

İş yaparken sadece gidiyorum başka yerlere.

Zaten tek laptop yok ki bende :D

Hala mı anlamadın.

Salak mısınız yahu mantığım bir türlü almadı.

Ateist neden başkasını düşünür?

Tamam psikolojik getirilerinden faydalanır tamam ama neden iyi biri olur ateist ?

yolda bi cantada 5 milyon dolar bulsa alır gider mi ?

yoksa şöyle bir düşünür.

etrafta kamera vardır. bi cocuk bulayım su çantayı aldırttırayım mı der ?

öyle ya da böyle o çantayı aldırttırmaz mı oradan ?

HADİ ORADAN!!!

Sen sanki çok iyisin.

Çevremde iyi biri olarak anılırım..Tabii benim de eksiklerim,kötülüklerim olur, ama bu bana yapılan bir kötülüğün karşılığı olarak kısas şeklinde, karşımdakine haddini bildirmek üzere yapılmıştır..Durup dururken planlı bir şekilde karşımdakine neden zarar vereyim kardeşim..Manyak mısın sen?..

Çantada bulunan beş milyonu alıp gitmek ise kişiye göreceli bir durum..Burada çantayı kaybedenin sorumsuzluğu var..Değişik bir durum söz konusu..Sen ise planlı kasıtlı dolandırıcılık suçundan bahsediyorsun.Adamın bankada güvende zannettiği parayı çalıp borçlandırıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Daha demin kaç kere ifade verdiğini anlatmışsın bir de polislik işim yok,zaten ailemle yaşıyorum diyorsun..

Sen daha ne halde olduğunun bilincinde değilsin..Zihinsel ehliyetin yok tabii..Bir gün seni öylece yakandan tuttukları gibi bir içeri atıverirler,görürsün polisi,kaçmayı,aileyi,rahatı ve parayı..

Saçmalama ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...