Jump to content

Nasıl biri recm cezasına hükmedebilir?

Recommended Posts

Bunun sindirim ile alakası yok. Kimse sindiremez, ama sindiremedim diye de taşlayarak öldürmek olmaz.

Tecavüzü nerede savunmuşum ben, tecavüz aldatmaktan katbekat daha fazla suçtur. Herşey serbest mi olsun demişim ben? Birisi seni aldatmışsa ayrılır, tüm ilişkini kesersin. Mehir verdiysen mehrini geri istersin. Onun cezası budur. Aldatan kişi de toplumda kendini küçük düşürmüş olur, kaypak ve güvenilmez birisi olarak tanınır, bedel budur.

Kusura bakmayın ben savunduğunuzu söylemek istemedim. Özür diliyorum.

"Sanırım yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla" yazmam gerekiyordu... Tekrar özür.

İşte Recm olayında aldatan kişi kendini küçük düşürmek zorun da kalmıyor. Kesinlikle diğer insanlardan hiç bir farkı kalmaz.

Ben insan iradesiniin suç işlemye meyilli olduğunu söylüyorum. Eğer cezalar olmasa kesinlikle insanoğlu suç işlemekten vazgeçmez. Yapımız bu... Recm cazısı "Beni neden aldattı, öyleyse taşlayalımda rahat uyayım" meselesi değil. Bu tür olayların önüne geçmektir. Hırsızlığın yada başka bir suçun cezaı olmasa kim kimi nasıl engelleyebilir. Siz istediğiniz kadar "hırsızlık başlakalrın emeğini haksız yere almaktır" diyin hırsızı engelleyemezsiniz.

Atalarmız boşuna dememiş "Bir nüsibet bin nasihatten iyidir."

Aldatmak ne kadar kötü bir şey olsade insan bazen nefsine yenilebiliyor. İşte bu durumda anca karşılaşacağı ceza onu caydırabilir.

Özellikle söylüyorum recm sadece evlililere uygulanır. Onlar bekarlar gibi yokluk içinde değiller :)

RECM SADECE KADINLARA DEĞİL SADECE EVLİ ERKEK ve KADINLARA UYGULANAN BİR CEZADIR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz gerçekten bu ayetlei okudunuz mu?

4:25 te cariyer hakkında bir kanundur.

33:30 te peygamber hanımları içindir. remc olayı hakkında değilde diğer günahların aşikar yapılması hakkında bildirilmiştir. (yani peygamber eşleri aşikar alikar zina mı yapacaklar :) ) sadece peygam eşleri değil aklı başında hiç kimse aşikar aşikar zina yapmaz.

okudum arkadaşım okudum da sen hiç okumamışa benziyorsun? ne diyor? 4:25'te zina yaparlarsa hür kadınların cezasının yarısını alırlar diyor. kur'an'a göre nedir yarısı? 100/2=50. bir sorun var mı? Yok. peki bir de hadislere bakalım. nedir ceza recm=taşlayarak öldürme. bunun yarısı nasıl olur? kişiyi yarım mı öldürüyorsunuz? nasıl oluyor o anlat hele. 33:30 ne diyor? peygamber eşlerine fuhuş = çirkin iş yapsalardı normal cezanın iki misli olacaktı. çirkin iş olarak zinayı ele alırsak kur'an'a göre nedir iki katı ceza? 100x2=200. bir sorun var mı? yok. peki bir de hadislere bakalım tekrar. zinanın cezası nedir? recm=taşlayarak öldürme. nasıl olacak recmin iki misli. şöyle mi? önce recmederek bir öldüreceksin sonra diriltecek tekrar recmedip öldürrerek işini bitireceksin?

Sitelerde Paylaş

Seriat kanunlarini savunanlar Turkiye'de ya da laik bir ulkede yasalarin olmadigini, islenen suclarin cezasiz kaldigini varsayarak konusuyorlar. Ne demek aldatmis cezasiz mi kalsin, 4 tane sahit tutup getirmek cok mu zor saniyorsunuz? Yukarida linki verilen filmde bahsedildigi gibi 4 sahit getirmisler kadini recm'den oldurmusler. Aldatan kadinin ya da adamin cezasi bosanmak olur, hatali taraf maddi olarak mal paylasiminda daha az hak alir, cevresinde yadirganir vs. vs. Karsinizdaki bir insan sinirlendim o benim malim, aldattiysa taslayarak oldurelim diyebilen nasil kendisini bir INSAN olarak goruyor? Islam'i savunacagiz diye bu kadar kivirmayin.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın ben savunduğunuzu söylemek istemedim. Özür diliyorum.

"Sanırım yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla" yazmam gerekiyordu... Tekrar özür.

İşte Recm olayında aldatan kişi kendini küçük düşürmek zorun da kalmıyor. Kesinlikle diğer insanlardan hiç bir farkı kalmaz.

Ben insan iradesiniin suç işlemye meyilli olduğunu söylüyorum. Eğer cezalar olmasa kesinlikle insanoğlu suç işlemekten vazgeçmez. Yapımız bu... Recm cazısı "Beni neden aldattı, öyleyse taşlayalımda rahat uyayım" meselesi değil. Bu tür olayların önüne geçmektir. Hırsızlığın yada başka bir suçun cezaı olmasa kim kimi nasıl engelleyebilir. Siz istediğiniz kadar "hırsızlık başlakalrın emeğini haksız yere almaktır" diyin hırsızı engelleyemezsiniz.

Atalarmız boşuna dememiş "Bir nüsibet bin nasihatten iyidir."

Aldatmak ne kadar kötü bir şey olsade insan bazen nefsine yenilebiliyor. İşte bu durumda anca karşılaşacağı ceza onu caydırabilir.

Özellikle söylüyorum recm sadece evlililere uygulanır. Onlar bekarlar gibi yokluk içinde değiller :)

RECM SADECE KADINLARA DEĞİL SADECE EVLİ ERKEK ve KADINLARA UYGULANAN BİR CEZADIR

Tabii ki suç cezasız kalmamalı, ama ceza verirkende adil olmak lazım. Birisine yumruk atan bir adama idam cezası verirsen, burada adaletten söz edilemez. Ölüm cezası, hele de taşlayarak öldürmek öyle hafife alınacak bir ceza değildir.

İnsanoğlu hatasız değildir, her zaman hata yapar, hatta suçta işler. Ama her hata yapanı, her suç işleyeni öldürmek, kolunu kesmek falan bunlar işin kolayına kaçmaktır. Suç ve ceza arasında orantı olmalıdır, adalet olmalıdır. Bir zamanlar Amerika'da at hırsızlarını asıyorlardı, şimdi buna adalet diyebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Tabii ki suç cezasız kalmamalı, ama ceza verirkende adil olmak lazım. Birisine yumruk atan bir adama idam cezası verirsen, burada adaletten söz edilemez. Ölüm cezası, hele de taşlayarak öldürmek öyle hafife alınacak bir ceza değildir.

İnsanoğlu hatasız değildir, her zaman hata yapar, hatta suçta işler. Ama her hata yapanı, her suç işleyeni öldürmek, kolunu kesmek falan bunlar işin kolayına kaçmaktır. Suç ve ceza arasında orantı olmalıdır, adalet olmalıdır. Bir zamanlar Amerika'da at hırsızlarını asıyorlardı, şimdi buna adalet diyebilir misin?

Ah ahhhhh...

İnanki ateistlerin genel özellikleri burda daha da çok belli oluyor...

İslamda hırsızlık yaptı "hadi baklım kolunu kes".

"aha da suç işledi vurun kafire sevaptır" gibi boş laflar yokkk..

Son bir defa daha vurgulayayım. (ceza verirken çok adil davranılır)

Recm kesinlikle sadece kadına uygulanmaz.

Recm kesinlikle evlilere uygulanır.

Recm kesinlikle 4 şahit gerektirir.

ve

Recm kesinlikle suçlunun suçunu itiraf etmesi gerektir.

Kol kesmede öyle bildiğin gibi çaldı "hadi kes" değil...

Yanı sadece kulaktan dolma bilgilerle yada "şu müslüman böyle dedi" , "şu ülke böyle yaptı" demeyin lütfen. Önce bi objektif araştırma yapım lütfen...

Tamam biz müslümanlar da müslümanların yaşam tarzından şu an memnun değiliz. Ama bunu İslama mal etmek biraz vicdansızlık olur...

Sitelerde Paylaş

Acaba simdiye kadar kac kadina ve erkege recm cezasi verilmis, bunun istatistigi var mi? Neden hep oldurulen kadin duyuyoruz da adam duymuyoruz? Ayrica erkege de uygulanabiliyor olmasi cezanin vahsiligini ve agirligini hafifletiyor mu? Kendisini bosamak isteyen ya da birakmak isteyen kadinlarin yuzune kezzap atilmasi olayi Islam ulkelerinde cok yaygindir, tam tersini ise pek duymayiz, yani ne oyle ne boyle, seni sevmeyen kadin seni kolay kolay bosayamaz da fiziksel ve manevi siddete maruz kalir, aldatsa zaten cezasi recm, bu kadar zulmetmeye nasil aciklama getirebiliyorsunuz? ne yapsin yani kadin dogdu diye katlansin mi her seye?

Sitelerde Paylaş

Kendisini bosamak isteyen ya da birakmak isteyen kadinlarin yuzune kezzap atilmasi olayi Islam ulkelerinde cok yaygindir, tam tersini ise pek duymayiz

Dünyadan uzayaaaaaaaaa.. :)

Kusura bakyın ama biraz tuhaf geldi yazdıklarınız sanki başka bir gezengen yaşıyormuşcasına sorular soruyorsunuz da...

Kezzap olayı tamamen kişisel bir tercihdir :) Ve sanırım bundan daha kötü şeyler yapıyordur. Sadece İslam ülkelerinde değil vahşi insanların bulunduğu heryerde. Ufak bir araştırma yaparsanız bu tür olayların nufüsla orantılı olduğunu göreceksiniz. (çok iddalı olacak ama sanırım bu tür bir vakayı İrandan bana örnek gösteremezsiniz)

Tam tersi olayı na gelince...

Malesef kadınların fiziksel güçleri erkeklere karşı çok zayıf. Ama yinede "penis kesen" kadın haberlerini az duymadık.

Yanı dostum burası dünya burda insanlar Allah-tan korkmadıklarında bir çok şey yapar. Ve buna daima birileri bir şekilde kılıf bulur...

Sitelerde Paylaş

Dünyadan uzayaaaaaaaaa.. :)

Kusura bakyın ama biraz tuhaf geldi yazdıklarınız sanki başka bir gezengen yaşıyormuşcasına sorular soruyorsunuz da...

Kezzap olayı tamamen kişisel bir tercihdir :) Ve sanırım bundan daha kötü şeyler yapıyordur. Sadece İslam ülkelerinde değil vahşi insanların bulunduğu heryerde. Ufak bir araştırma yaparsanız bu tür olayların nufüsla orantılı olduğunu göreceksiniz. (çok iddalı olacak ama sanırım bu tür bir vakayı İrandan bana örnek gösteremezsiniz)

Tam tersi olayı na gelince...

Malesef kadınların fiziksel güçleri erkeklere karşı çok zayıf. Ama yinede "penis kesen" kadın haberlerini az duymadık.

Yanı dostum burası dünya burda insanlar Allah-tan korkmadıklarında bir çok şey yapar. Ve buna daima birileri bir şekilde kılıf bulur...

Dunyalilar boyle oluyorsa uzayli olmayi yeglerim :)

Neyse ki Allah'tan korkuyorsunuz da gazabinizdan etkilenmiyor insanlar ve insan yerine koymadiginiz kadinlar (sadece birazcik taslanarak oldurme, hafif dayak, eziyet, baski, eve kapatma, carsafa sokma, baska es alma, istemezse bos ol bos ol bos ol diyerek bosama, yuzune kezzap atma, cariyelik vb. seyler var). Bir de Allah'tan korkmasaniz neler yapacaksiniz dusunmek istemiyorum.

Ateistlere yasam hakki tanimamayi filan es geciyorum madem kadina odaklandik ondan bahsettim.

tarihinde denizbahar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Son bir defa daha vurgulayayım. (ceza verirken çok adil davranılır)

Recm kesinlikle sadece kadına uygulanmaz.

Recm kesinlikle evlilere uygulanır.

Recm kesinlikle 4 şahit gerektirir.

ve

Recm kesinlikle suçlunun suçunu itiraf etmesi gerektir.

Erkeğe ve kadına uygulandığı için mi ceza adil oluyor? Yahu iki kişi alt tarafı seks yapmış, katliam değil. Sırf seks yaptılar diye insan taşlanılarak öldürülür mü yahu? Hiç mi vicdan yok sizde?

Ayrıca recm için suçun itirafı 4 şahit varsa gerekli değildir, ancak 4 şahit yoksa gereklidir. 4 şahit yoksa ve itirafta yoksa lanetleşme vardır.

Hırsızlığın cezası kol kesmekse, Muhammed ve adamlarının kolsuz dolaşmaları gerekirdi. Mekke kervanlarını soymak için yaptığı baskınlar, hırsızlıktan daha ağır bir suçtur. Komşu kabilelere yaptığı baskınlar da cabası. İnsanların hem canına kastetmişler, hemde tüm mallarını aralarında paylaşmışlar, erkek, kadın ve çocuklarda dahil (köle yaparak insanların hayatını çalmışlar), 5'te 1'i Muhammed'in olmak kaydıyla.

Sitelerde Paylaş

Hırsızlığın cezası kol kesmekse, Muhammed ve adamlarının kolsuz dolaşmaları gerekirdi. Mekke kervanlarını soymak için yaptığı baskınlar, hırsızlıktan daha ağır bir suçtur. Komşu kabilelere yaptığı baskınlar da cabası. İnsanların hem canına kastetmişler, hemde tüm mallarını aralarında paylaşmışlar, erkek, kadın ve çocuklarda dahil (köle yaparak insanların hayatını çalmışlar), 5'te 1'i Muhammed'in olmak kaydıyla.

Sen eşinin yada senin onu aldatmanızı "alt tarafı sex" olarak algılayabilirsin. Ama çoğunluk senin düşünceni paylaşmıyor....

Biraz vicdan yav biraz vicdan.....

Hani dinsizsin anladık ama biraz olaylara gerçeklik gözüyle bakın. Hani manevi duygularla bakmanızı zaten beklemek salaklık olur, onu geçtik biraz vicdan.

Hz.Muhammed in mala mülke itibarı mı vardı???

Eğer isteseydi "güneşi bir eline, ayı diğer eline" vermeyeceklermiydiler...

Eğer isteseydi eşinin mal varlığı ona bir ömür yetmeyecekmiydi...

Ufak bir araştırma (dini değil tarihi) ile bunları kesinlikle öğrenebileceksiniz...

İzi kalsın misali yazmayalım ltf...

ASLINDA ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUM BAKRA-18i SİZ DİNSİZLER KESİNLİKLE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİZİ GÖRÜRSÜNÜZ...

EbuCehil bile sizden daha delikanlıydı.

İslami yaşam tarzını beğenmeyebilirsiniz. Ama iftira atmayın bari...

Bazı noktalar belkide hepsi size mantıksız gelebilir. Ama iftira atmayın bari...

Sitelerde Paylaş

Dunyalilar boyle oluyorsa uzayli olmayi yeglerim :)

Neyse ki Allah'tan korkuyorsunuz da gazabinizdan etkilenmiyor insanlar ve insan yerine koymadiginiz kadinlar (sadece birazcik taslanarak oldurme, hafif dayak, eziyet, baski, eve kapatma, carsafa sokma, baska es alma, istemezse bos ol bos ol bos ol diyerek bosama, yuzune kezzap atma, cariyelik vb. seyler var). Bir de Allah'tan korkmasaniz neler yapacaksiniz dusunmek istemiyorum.

Ateistlere yasam hakki tanimamayi filan es geciyorum madem kadina odaklandik ondan bahsettim.

Neyşe sen uzaylı olmaya devam et...

Hatta sana bizim ev ortamımızı anlatayım daha da uzaylı kal...

Evin mahseninde sürekli vurmak için kadınlarımız var. Onlar, Allah "örtün" dedikleri için değil sırf işkence yapmayı sevdiğimizden zorla kapanıyorlar...

Kezzap olayında o kadar uzmanlaştım ki 100m-ren enjektörle yüzünde ki ifadeyi joker ifadesine çevirebiliyorum.

Mesela benim cariyem ömründe güneş nedir bilmez. Hiç dışarı çıkmadı, albino oldu kendisi....

Yavvvvvvvvv Biz ne diyoruz siz ne anlıyorsunuz.....

Bana bir örnek verin ki islamda kezzab var diyeyim...

Sitelerde Paylaş

Kendiniz dediniz ya... İlker insanlardan (Arap yada başkası) islamı anlamalarını bekleyemeyiz. Çünkü islam anlayışına ters. Bugün ülkemizde bile cezavüze uğramış kızları "islam öyle emrediyor" deyip öldürenler var. (ki hiç bir alakası yok)

Yani islami kurallar çerçevesinde recm o kadar basit bir olay değil.

İşin gerçeği Türk Filmlerinde olduğu gibi "Vurun kahpeye" değil.

Not:Recm edilmiş bir insan islam inancına göre kesinlikle ayıplanamaz ve o günahından dolayı sorgulanamaz.

İyi de dostum esas sorun dünya genelinde Müslümanların %85'inin İslam'ı yanlış anlıyor olması.Türkiye'de dahi milyonlarca insan recmi savunuyor,reform hareketi ise çok eski değil,modernleşen dünya ile beraber ortaya çıktı.Zaten önceki reformcular direk öldürülüyormuş(bknz Ebu Hanife).O halde İslam insanları ilkelleştiriyor yahut şeytan Allah'a galip gelip İslam'ı ilkellleştirebilmeyi başardı.Dediğim gibi en az İslam dünyasının %85i bu tip akıldışı,insanlık dışı hadisleri destekliyor.

Bu arada Kur'an'daki sopa/kırbaç cezası da yeterince insanlık dışıdır.

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam hakkında hiç bir şey bilmiyorsun muhacır.

örneğin tecavüz edilen bir kadının bunu ispatı için de 4 şahit istenir. ama hiç kimse hiç bi tecavüz vakasında 4 şahit olma olasılığının neredeyse sıfır olacağını hesaba katmaz. öte yandan kadının yemini de bu tür vakalarda muteber kabul edilmez.

velevki 4 şahit getirsin o zaman erkeğe tariz yani azarlama cezası uygulanır. bazı islami siteler olayı masum göstermek amacıyla tarizin anlamına azarlamanın yanı sıra dövme ve öldürmeyi de eklemişlerdir ki alakası yoktur.

peki ya sonra?

erkek azarlandıktan sonra ne yapılır biliyor musun?

tecavüz ettiği yetmiyormuş gibi kadın erkeğe peşkeş çekilmeye çalışılır. bu kadın tecavüze uğradı artık kimse onu almaz mecburen onunla evleneceksin diye.

yani birini elde etmek istiyorsa 4 kişi önünde ona tecavüz etmen yeterli.

işte islam budur.

araştır, tarama yap. daha fazlasını bulamayınca sen de bizim gibi gerçekler önünde daha fazla inat etmenin bir anlamı olmadığını anlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Sen eşinin yada senin onu aldatmanızı "alt tarafı sex" olarak algılayabilirsin. Ama çoğunluk senin düşünceni paylaşmıyor....

Biraz vicdan yav biraz vicdan.....

Hani dinsizsin anladık ama biraz olaylara gerçeklik gözüyle bakın. Hani manevi duygularla bakmanızı zaten beklemek salaklık olur, onu geçtik biraz vicdan.

Hz.Muhammed in mala mülke itibarı mı vardı???

Eğer isteseydi "güneşi bir eline, ayı diğer eline" vermeyeceklermiydiler...

Eğer isteseydi eşinin mal varlığı ona bir ömür yetmeyecekmiydi...

Ufak bir araştırma (dini değil tarihi) ile bunları kesinlikle öğrenebileceksiniz...

İzi kalsın misali yazmayalım ltf...

ASLINDA ŞİMDİ DAHA İYİ ANLIYORUM BAKRA-18i SİZ DİNSİZLER KESİNLİKLE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİZİ GÖRÜRSÜNÜZ...

EbuCehil bile sizden daha delikanlıydı.

İslami yaşam tarzını beğenmeyebilirsiniz. Ama iftira atmayın bari...

Bazı noktalar belkide hepsi size mantıksız gelebilir. Ama iftira atmayın bari...

Ne iftirası? Muhammed ve adamları Medine'ye göç ettikten sonra Mekke kervanlarına baskınlar düzenlemedi mi? Bir kervana kim baskın düzenler? Hırsızlar, soyguncular..

Enfal Suresi:

1. (Ey Muhammed!) Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler Allah’a ve Resûlüne aittir. O halde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

41. Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah’a, Peygamber’e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah’a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir’de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize11 inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Ayetlere göre, ganimetlerin ilkönce hepsine konmak istiyor ama daha sonra paylaşmaya razı olmak zorunda kalıyor. Hadi Muhammed'i anladıkta, bu Allah'ın ne ihtiyacı var ganimetlere? Bu ganimet işi çok karlı olduğu için, bazı savaşlarda müşrikler bile müslümanların yanında savaşa katılmış, yağma ve talandan pay almak için.

Sitelerde Paylaş

vay vay vay vay... Bu ne dıramatik bir açıklama bu ne dırama. Gözlerim yaşardı. İlk defa eerkeğin kadını kuruduğunu duydum. (kaynağınızı gerçekten merak ediyorum)

Evet çoğunlukla Kutubi Sitte Hadis numarasını veriyorum ki bulması kolay olsun diye, ama arkadaşlar anlamıyorlar, biz yine de kaynak listesini verelim.

( Buhari, Hudud 37, 24, Cenaiz 61, Menakıb 26, Tefsir, Al-i İmran 6, İ'tisam 16, Tevhid 51; Müslim )

Yani merak edenler için bu örneğin şu demek:

Bu hadisi Sahih-i Buhari Muhtasari, Hudud Faslı, 37 numaralı hadis olarak bulabilirsiniz demek.

Veya arama siteleri var buradan da hadis numarası veya fasıl ile arayabilirsiniz, mesela buradan:

http://hadis.ihya.org/kutubusitte/fasil/21-syf3.html

Bahsettiğiniz olay Yahudilerden, soylu aileye mensup bir erkekle bir kadın zina etmişlerdi. Kendi şeriatlarına göre remcetmeleri gerikiyordu. Onları kurtarma ümidiyle Hz.Muhammed-e gediler....... bildiğiniz gibi. (ve bu olay Aliİmran 23 te geçer)

Bu ne demektir yani, yüce ilah kendi şeriatına yüz mü çevirdi demek, madem ki Tevrat değişmişti (bknz Al-i İmrân 3:78), efendi peygamber neye göre hüküm verdi?

Daha da eğlencelisi şudur, hüküm sırası geldiğinde Tevrat aranıyor ve okunuyor, peygamber hüküm vereceği kitabı bilmiyor bile.

"Dini boş verin önce kadını düşünün"demişsin bende "aldatılmış eşleri düşünün" diyorum.

Bu ne demek, aldatılan kişi eşinin taşlandığını görmeden rahat edemez mi demek? Hiç insanlığınızdan utanmıyor musunuz?

Aranızda "belkide bekardılar peki böyle olsa ne olacak" diye düşünenleriniz vardır. Bu yazıyı yazan arkdaş mutlaka araştırmıştır. İslamda yalnızda zina yapan evlilier recm edilir.

İslamda recm olayın gerçekleşmesi için ne şartlar gerekli biliyormusunuz. ("bilmem ama çamurumuda atarım" mı diyorsunuz)

Şartlar:

4 şahit lazım (size şahit kabul edilmenin şartlarınıda antırdım ama o daha başlı başlına bir konu bi zahmet onuda siz alaştırın)

Bu şahitlerin olayı cıplak gözle görmeleri gerekiyor(dördü birden)

En önemliside zina yapanın itiraf etmesi gerekiyor.

Suçlunun evli olası gerekiyor.

Bana anlatma bunları, peygamberine anlat, Muhammed uygulamış (yapılan recmi bizzat seyrettiği anlatılır, Kutubi Sitte Hadis No: 5348 ), Ebubekir Uygulamış, Ömer uygulamış, Osmanlı uygulamış, günümüzde bile Nijerya'da recm cezasına çarptırılmış Emine Laval sırasını beklemekte.

Bana kanlı İslam şeriatını anlatma, kendi vicdanını rahatlat.

Sitelerde Paylaş

Not:Recm edilmiş bir insan islam inancına göre kesinlikle ayıplanamaz ve o günahından dolayı sorgulanamaz.

Çok ilginçmiş.

Peki bir şey soracağım şimdi..

Bu söylediğin şeye göre Allah kendi işini kullara yaptırıyor, yani cezayı kullar veriyor recmederek. İbret-i alem meselesi vs vs.. de aradan çıkmış oluyor böylelikle.

O halde, senin bu söylediğine göre; yani, tek suçu ve günahı zina etmek olan kişi, direkt cennete de gidebilir mi? Şeytana uymuş, aldatmış diyelim ama aslen çok sevilen, imanlı mimanlı biri olsun bu.

Kadın kocasını aldatmış, başkasıyla seks yapmış ve bunu cezası büyük. Ölüm.

Demek ki bu, cezası Allah'a bırakılmayacak kadar büyük ve kokunç bir günah.. Buna rağmen sorgulanmaması ilginç.

Sitelerde Paylaş

:) O kadar cevaplancak şeyler birikmişki umarım cevap verirken karıştırmam....

Dark Prince

Müslümanların %85'inin İslam'ı yanlış anlıyor olması bilelimogrenelim-in paylaştığı ve çoğu kişi tarafından sahi hadis kaynağı oalrak bilen Buhari, Kutubi olmasıdır. Benim inancım bu adamlarınj söylediklerinin %99-un yalan olmasıdır. Yani islam için kaynak sayılmaz....

şeytan Allah'a galip gelip İslam'ı ilkellleştirebilmeyi başardı :) Öncelikle Şeytan Allah-a karşı değilde kullarına karşı başarılı olmuştur. Ve ilkelleşen İslam değil Müslümanlardır...

Bu arada Kur'an'daki sopa/kırbaç cezası da yeterince insanlık dışıdır. Bunu siz böyle algılayabilirsiniz. Ama müslümanlar bunu bir düzen olarak algılarlar. Ki bu cezalar müslüman olmayanalra uygulanmaz... Yani bir müslüman değilseniz bununla kafa yormayın..

keyy

hangi gece hangi karısını düzeceğini belirleyen ayet okununca göz yaşlarına boğulan insanlar hangi gezegenden yayınımıza bağlanıyor acaba muhacır?

İnan böyle bir şey hakkında bilgim yok. Bilgim olmadığı için bişi diyemiyorum. Bu konuda bizi aydınlatsanız çok sevinirim...

searcher1

Vermiş olduğunuz ayetleri hiç bir müslüman inkar etmez.

Öncelikle hepimiz biliyoruz ki peygamberlikten önce Peygamberimiz lakabı Muhamed-ül Emin di. Yani kesinlikle güvenilen. Ki çoğu olaylarda onu hakem olarak berirlemişlerdir. Yani ganimetleri kendi için hiç bir zaman almamıştır. "Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah’a, Peygamber’e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir." Sizde iyi biliyorsunuz ki hangi örgüt olursa olsun gelirin bir kısmı örgüt üyelerine bir kısmı örgütün hazinesine bir kısmıda başkana gider. (Hz.Muhammed sürekli paylaşmayı seven bir insandı) Eğer böyle bir yönetime karşıysanız devlete de vergi vermeyin cünkü aynı şey...

bilelimogrenelim

Bu ne demektir yani, yüce ilah kendi şeriatına yüz mü çevirdi demek, madem ki Tevrat değişmişti (bknz Al-i İmrân 3:78), efendi peygamber neye göre hüküm verdi?

Daha da eğlencelisi şudur, hüküm sırası geldiğinde Tevrat aranıyor ve okunuyor, peygamber hüküm vereceği kitabı bilmiyor bile.

Bir olay anca bu kadar güzel çarpıtılıp anlatılır... Tbrk

Elbette Tevrat bozulmuş ama bu bütün ayetlerinin değiştiği anlamına gelmez. Hiç kimsede bunun aksini idda edemez.

Tevrat isteme olayına gelince.... Yahudiler Recmin sadece Hz.Muhammed in uydurduğu bir şey olduğunu idda ediyorlar, Bunun üzerine Tevratı getirip baklamarı isteniliyor. Orda da aynısı yazında mecbur kabulleniyorlar...

Bu ne demek, aldatılan kişi eşinin taşlandığını görmeden rahat edemez mi demek? Hiç insanlığınızdan utanmıyor musunuz?

Yazdıklarımı tam oalak okumamışsınız belli :)

Daha öncede yazdığım gibi; Recm cazısı "Beni neden aldattı, öyleyse taşlayalımda rahat uyayım" meselesi değil. Bu tür olayların önüne geçmektir.

Bana kanlı İslam şeriatını anlatma, kendi vicdanını rahatlat. o zman sorular sormaycaksın kardeşim...

IFeelGood Icon

O halde, senin bu söylediğine göre; yani, tek suçu ve günahı zina etmek olan kişi, direkt cennete de gidebilir mi?

Ben böyle bir şey idda etmedim. Dönüp ne yazdığıma bakabilrisiniz. Ben o suçla artık yargılanmaz dedim. Yani recm edilen biri zina suçundan muaf kalır.

Demek ki bu, cezası Allah'a bırakılmayacak kadar büyük ve kokunç bir günah.

Büyük ve kokunç bir günah.. Allah-a bırakılamacak kadar mı? Onu suçu isleyen karar verir. Diğer dünyada bunun için yanmaksa recm daha mantıklı gelirse recmi tercih eder... (daha öncede yazdığım gibi suçun kabullenmesi lazım)

Sitelerde Paylaş

Neyşe sen uzaylı olmaya devam et...

Hatta sana bizim ev ortamımızı anlatayım daha da uzaylı kal...

Evin mahseninde sürekli vurmak için kadınlarımız var. Onlar, Allah "örtün" dedikleri için değil sırf işkence yapmayı sevdiğimizden zorla kapanıyorlar...

Kezzap olayında o kadar uzmanlaştım ki 100m-ren enjektörle yüzünde ki ifadeyi joker ifadesine çevirebiliyorum.

Mesela benim cariyem ömründe güneş nedir bilmez. Hiç dışarı çıkmadı, albino oldu kendisi....

Yavvvvvvvvv Biz ne diyoruz siz ne anlıyorsunuz.....

Bana bir örnek verin ki islamda kezzab var diyeyim...

Anlamayacagini dusunmeliydim, tabii ben uzayli sen dunyali olunca iletisim zorlasiyor. Bahsettigim sadece Arap ve hatta Turkiye'de duydugum kadina karsi kullanilan bir ceza yontemi ve ornek olarak verdim, Kuran yaziyor demedim. Zaten recm'den daha cahsi bir ceza ornegine de gerek yok. Kadini eve ya da carsafa kapatma ya da hareketlerini kisitlama ya da recm cezasi hep ayni mentaliteden cikmadir, bilmiyorum bu dediklerim bir sey ifade eder mi? Ayrica cariyelik gunumuzde olmayabilir ama sizlerin o cok ovdugunuz Muhammed devirlerinde vardi ve kutsal kitabiniza gore de dogal bir sey, dayak, recm de ok, erkeklerin ustunlugu de onaylanmis, miras hakki, sahitlik, 4 kadin alma hakki, kadinlarin kiyafet ve hareketlerinin kisitlanmasi bunlarin hepsi Islam'da var, yani sen neyi savunuyorsun onu anlamiyorum?

Bunlar var ama haklidir mi diyorsun yoksa ben oyle degilim derken aslinda bunlarin dogru olmadigini mi savunuyorsun? Yani bu yukarida ornek verdiklerim ok midir degil midir?

tarihinde denizbahar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seninle daha da uğraşacak değilim, anlatacağımı anlattım.

Üstelik basit bir soru sordum. Bundan sonra benim güzel peygamberim dediğinde, film şeridi gözlerinin önünden geçer belki.

Bu iki kişiyi ısrarla vahşi bir ölüme gönderen adam mı mi?

Yarı beline kadar gömük, sevgilisi atılan taşlarla üzerine kapanıp acısını geciktirmeye çalışan adam mı?

Yoksa Gotham'In kralı Batman mi?

Kahramanını seç.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...