Jump to content

Evrendeki kusursuzluk ve Big Bang

Recommended Posts

İşte böyleee,

Demekki senin çoh güçlü Allahından GDO daha güçlü kü,basıt bir gdo senin Allahın yaratma doğrultusunu SAPTIRIYOR.

Insan Küreyşin Allahının işini ENGELLİYEBİLİYÜR.

Eeeeeeee,üleyse onun yüceligi sonsuz gücü nerde galdıkı?

Edib Yükselin çoh gözel bir sözü var

AKIL ve MANTIĞA UYMAYAN INANÇ,hüsnü guruntudur.

Artıh bu söz Edibinmi yohsa başkasınınmı onu bülemem.

Bu söz çoh doğruda,Edibin gettigi yola pek uymuyor.

Neyse.

Tolondede

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen bizim takla attığımızı ve kıvırdığımızı nereden çıkarttın.Kuranı haklı çıkarmak için yapmayacağınız şey yok deseydin.Niye kıvırmak ve takla atmak fiilerini kullandın.

Forumdaki tüm müslümanlar Kuranda çelişki gösterilince hemen kıvırmaya başlarlar da ondan dedim.

Bak senin dediklerin de öyle.

Bilimsel bir keşifte hemen bu aslında 1400 yıl önceden Kuranda belirtilmişti demeye başlarsınız.

Madem belirtilmiş o halde müslümanlar bu keşfi yapsaydı...

Yine hemen şu kelime aslında budur. İkinci anlamı da şudur. Meal yanlış tercüme edilmişmiş.

Çünkü sizin mantığınıza göre Kuran kusursuz, çelişkisiz ve kesin doğru bir kitaptır.

Onda yanlış olamaz. Yanlışlık bizdedir deyip hemen bu yanlışı düzeltmeye çalışmanızdır sorun.

Sitelerde Paylaş

"Keşfi yapan ekiplerden birinin başkanı olan Bradford, "yeni keşif bir kez daha gösterdi ki su, evrende oldukça yaygın ve hatta evrenin en erken zamanlarından beri var" dedi."

...

"Bu kadar uzakta ve evrenin erken dönemlerinde var olan su kütlesi ilk kez keşfediliyor."

http://www.ntvmsnbc.com/id/25234849/

Sitelerde Paylaş

"Keşfi yapan ekiplerden birinin başkanı olan Bradford, "yeni keşif bir kez daha gösterdi ki su, evrende oldukça yaygın ve hatta evrenin en erken zamanlarından beri var" dedi."

...

"Bu kadar uzakta ve evrenin erken dönemlerinde var olan su kütlesi ilk kez keşfediliyor."

Yahu siz ne kıvrak şeysiniz öyle!Kur'an'a göre EVREN yokken Allah'ın arşı su üstündeydi yani o su da yoktu!Big bang olayınız bitti,paralel evrenelere geçtiniz şimdide bu!Ama ben demiştim kesin Kur'an'a yamarlar diye!

Sitelerde Paylaş

anlıyorum sizleri.

"ALLAH'ın ışığını ağızlarıyla söndürmek isterler. Kafirler istemese de ALLAH ışığını tamamlayacaktır."

anlıyorum sizleri.

güneşin ışığını balçıkla sıvamak isterler. dogmatikler/müminler istemese de, güneş ışığını salmaya devam edecektir (:

Sitelerde Paylaş

bak öyle değil şöyle onun doğrusu, sümerlerin dini kökenleri ilahi din kaynaklarına dayanır. sümerler ilahi dinlerden arakladılar, anlaştık ?

şimdi al bakayım sana istemediğin kadar su

iki foto koyup Allah'ın yaratışına dil uzatmaya çalışanlara gelince, siz hormon, gdo diye birşey duymadınız mı? hormonu basan genetiğiyle oynayan da mı Allah ? Allah'ın değişmez bir evrensel yaratılış kanunları vardır onlara aykırı hareket edersen Allah seni fil başlı olarak da yaratır maymun suratlı da.

Yani sen diyorsun ki tarihte cücelik,trizomi 21,orak hücreli anemi,yapışık ikizler,testiküler feminizasyon vs hiç yoktu,öyle mi? Hepsi hormonlu gıdalar,gdo lu gıdalar yüzünden oldu,öyle mi? Ayrıca uzayda su bulunmasının ne gibi mucize olduğunu da anlayamadım? Allah'ın arşının suyun üzerinde olması çok doğal çünkü o zaman Arapın kafasında iki şey var bir nesnenin durabilmesi için. 1.si su,ikincisi kanatlı melekler. Meleklerde neden kanat vardır sen düşündün mü hiç? Arapça "kanat" anlamına gelen kelime gerçekte kuşlarda bulunan "kanat" kelimesinden farklı anlamda kullanılmış mıdır? Çünkü o zaman ki insanın kafasında ancak kanatlı şeyler uçabilir! Boşluk kavramı olmadığı için de Allah'ın arşı ancak su üzerinde durabilir...

Sitelerde Paylaş

Yahu siz ne kıvrak şeysiniz öyle!Kur'an'a göre EVREN yokken Allah'ın arşı su üstündeydi yani o su da yoktu!Big bang olayınız bitti,paralel evrenelere geçtiniz şimdide bu!Ama ben demiştim kesin Kur'an'a yamarlar diye!

Bak Arkadaş ben sana klasik bir cümlele cevap vereceğim "Allah Teala Hz. diyorsa doğrudur.Hem şu bilimsel araştırmalar bir gelişsin sen o zaman gör bakayım arşın ne üstünde olduğunu göreceğiz.İşte o zaman bakalım ağzın ne yöne yamulacak.İşte o zaman kim bilir kaç takla atacaksınız.Belki ters takla atarsınız "Bunlar masal martavaldır" diye.

Sitelerde Paylaş

...

Eeee? Senin okuman yok mu, moron musun sen?

NASA'nın Kaliforniya'daki laboratuvarından Matt Bradford, kuasar çevresindeki ortamın oldukça özgün bir yapıya sahip olduğunu belirterek, bu yapının "devasa büyüklükte su ortaya çıkardığını" belirtti.

Quasar orada kendi suyunu üretiyor, o halde?

Senin quasar'ın ne olduğundan haberin var mı? Quasar'ın kendisi ve var olması bile, kainattaki keşmekeşin, denyoluğun ve ahmaklığın ispatıdır. Quasar derken, koca koca galaksileri lüp lüp yutan bir kara delikten bahsediyoruz, haberin var mı?

Sitelerde Paylaş

Bak Arkadaş ben sana klasik bir cümlele cevap vereceğim "Allah Teala Hz. diyorsa doğrudur.Hem şu bilimsel araştırmalar bir gelişsin sen o zaman gör bakayım arşın ne üstünde olduğunu göreceğiz.İşte o zaman bakalım ağzın ne yöne yamulacak.İşte o zaman kim bilir kaç takla atacaksınız.Belki ters takla atarsınız "Bunlar masal martavaldır" diye.

Yani diyorsun ki bilim ilerlesin Kur'an'a her türlü yamarız.İnanırım bu konuda bayaa bir kabiliyetlisiniz ama şunu bil ki meydan da boş değil :)

Sitelerde Paylaş

Meydan boş değilde ne demek.Meydana doluşmuş bir grup sinek vızıltısı ile tartışmak çok yorucu.Ha bu sözüme gücenmeyi belki atalarınızdan bazıları sinekti.Ne Malum.

Sizler körükörüne inanmış bağnazlarsınız.Sizler apaçık yalancılarsınız.Sizler Sizler bir grup Zalimler Topluluğusunuz.

Sizler çocukların ansızın yaşlanacağı günde gözü korkuyla bakacak olan ve "keşke toprak olaydım" diyecek Ateş Topluluğusunuz.

Allah'a inansanız ne olacak.Hem sizin sandığınız gibi değilse ve Hesap Günü Gelirse Nereye Kaçacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Meydan boş değilde ne demek.Meydana doluşmuş bir grup sinek vızıltısı ile tartışmak çok yorucu.Ha bu sözüme gücenmeyi belki atalarınızdan bazıları sinekti.Ne Malum.

Sizler körükörüne inanmış bağnazlarsınız.Sizler apaçık yalancılarsınız.Sizler Sizler bir grup Zalimler Topluluğusunuz.

Sizler çocukların ansızın yaşlanacağı günde gözü korkuyla bakacak olan ve "keşke toprak olaydım" diyecek Ateş Topluluğusunuz.

Allah'a inansanız ne olacak.Hem sizin sandığınız gibi değilse ve Hesap Günü Gelirse Nereye Kaçacaksınız.

Daga cikariz B)

Sitelerde Paylaş

Şimdiiii,sözüme gücenme ama ilk koyulaştırdığım sözlerine cevaben seninde ataların kardeşlerini şey eden sapıklardı. Sende o sapık güruhun ürünüsün. :) İkinci koyulaştırdığım sözlerinle kendini aynada bakıp anlatmışsın. Üçüncü koyulaştırdığım sözlerde nasıl bir piskopat tanrın varsa çocuları bile korkutmaya bayılıyor demek ki! Aferim ona ve sana...

Sitelerde Paylaş

Müslülerde yalan-dolan boldur. Yeri geldiğinde değişmez dedikleri Kuran'ı bile tahrif etmekten çekinmezler. Kendi adıma bu tahriflere Kuran meallerinde pek çok yerde rastlamış ve göstermişimdir. Başlık konusuna örnek olan Ayet de aynı durumdadır.

Evrenin genişlediği teorisi 90'lı yıllarda ortaya atılmıştır. Bundan sonra Zariyat-47 aniden değişiklik göstermeye başlamış ve "onu" destekli parantez ilaveleriyle "genişletmekteyiz" manası verilmeye başlanmıştır. Oysa ki aynı nokta eski tarihli Kuran meallerinin tümünde "geniş kudret sahibiyiz" şeklinde çevrilmektedir. Ne olduysa big-bang teorisi ortaya atıldıktan sonra olmuş, sahtekarlar anlamı çarpıtmaya başlamışlardır.

Eh bu kadarcığı da temeli yalanlar üzerine kurulmuş bir din için gayet normal...

Sitelerde Paylaş

""""Oysa ki aynı nokta eski tarihli Kuran meallerinin tümünde "geniş kudret sahibiyiz" şeklinde çevrilmektedir. Ne olduysa big-bang teorisi ortaya atıldıktan sonra olmuş, sahtekarlar anlamı çarpıtmaya başlamışlardır.""""

Meallere takılma, orjinal Arapçasına bak.

Ayet şöyle:

"Ves semae beneynaha bi eydiv ve inna le musiun /Zariyat-47"

musiun kelimesini araştır sana yeter.

Sitelerde Paylaş

1. ve es semâe : ve sema, gökyüzü

2. beneynâ-hâ : onu biz bina ettik

3. bi eydin : bir kudretle, büyük bir kuvvetle

4. ve innâ : ve muhakkak ki biz

5. le : elbette

6. mûsiûne : genişletici olan

İbni Kesir : Göğü gücümüzle Biz kurduk. Ve muhakkak ki Biz, genişleticiyiz.

İbni Kesirin tefsiri evrenin genişlediğinin bilinmesinden çok önce yaşammış bir ehli sünnet alimidir.

Sitelerde Paylaş

1. ve es semâe : ve sema, gökyüzü

2. beneynâ-hâ : onu biz bina ettik

3. bi eydin : bir kudretle, büyük bir kuvvetle

4. ve innâ : ve muhakkak ki biz

5. le : elbette

6. mûsiûne : genişletici olan

İbni Kesir : Göğü gücümüzle Biz kurduk. Ve muhakkak ki Biz, genişleticiyiz.

İbni Kesirin tefsiri evrenin genişlediğinin bilinmesinden çok önce yaşammış bir ehli sünnet alimidir.

Bu yalan! Kuran tercümanlarının big-bang'den sonra yaptığı yaptığı sahtekarlığa bir başka örnek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...