Jump to content

CENNET VARKEN...

Recommended Posts

Merhaba ateistforum üyeleri. Uzun zamandır yoktum fakat yazıları takip edebildim. Bu başlıkta tartışma götürmeyecek bir gercekten bahsetmek istiyorum.

Hepimizin bildiği gibi sonsuz cennete göre bu dünya hayatı çok kısa önemsiz kalıyor. Cennet'te hemen hemen her dileğimiz gercekleşecek ve sonsuza kadar mutlu bir hayat yaşayacağız. Buna rağmen geçici dünya hayatı özellikle İslamcılar için zaman zaman cennetten daha değerli oluyor. Devlet İstatistik Enstitüsü 2009-2010 verilerine göre hapiste cinayetten yatanların- yaygın kanının aksine- çoğu namustan değil, mal kavgasından içeride. Özellikle miras paylaşımı, dünya malı kavgası kardeşi kardeşe kırdırtıyor. İslamcı iş adamları, politikacılar, tüccarlar inanılmaz bir servetle yaşıyor ve daha fazlası için mücadele veriyor. Ki tüm kazandıklarını (tamamını) Afrika'ya gönderebilirler ve mutevazı bir hayat da yaşayabilirlerdi. Fakat her ne hikmetse hiçkimse paranın esiri olmaktan kurtulamıyor.

Bu durum akıllara ister istemez şu soruyu getiriyor: Acaba değerli müminlerimiz içten içe bu hayatın bir son olduğunu, burada yaşadıklarından gayri bir hayatın olmayacağını bilinç altında yaşarken, bilinç üstünde ne olur ne olmaz deyip dini ritüelleri yerine mi getiriyorlar. Malının 40'ta birni vererek vicdani rahatlama sağlarken kalan 40'ta 39'unu afiyetle ve tek başına yiyerek dünya hayatının keyfini mi çıkartıyorlar.

Değerli dostlar;

Kimse bana nefisten, şundan bundan bahsetmesin, yemezler. Sonsuz ve mükemmel yaşam için şu kısacık dünya hayatından feragat etmek zor olmasa gerek tabi %100 inanıyorsan!

Not: Herkesin ZAFER bayramı kutlu olsun...

Sitelerde Paylaş

Her defa aynı soruyorum ben de, cevap yok.

Bu alçaklar her sene trilyonları, o Kabe denen yerde deli gibi dönüp durduktan sonra kuma gömüyor.

Bir karar çıkarsınlar, kurban kesmeyip paralarını toplayacağız ve açlara yardım edeceğiz desinler sıkıyorsa.

Daha sevap olmaz mı?

Olmaz. Allah kızar sonra, kan istiyor çünkü.

Bunların hayatı yalan. İslam dini zengini daha zengin etmek için bire birdir, fakirin Kur'an da bile yeri yoktur. Sadakaya alıştırılır ki büyük paya ortak olmak aklına gelmesin. Sınav deyip geçsin, haline şükretsin, öte dünya masallarıyla idare edip hak aramasın, soru sormasın.

Hac ziyareti bile paralılar içindir. Allah, evine zengini davet eder, onları ağırlar...

Sitelerde Paylaş

Merhaba ateistforum üyeleri. Uzun zamandır yoktum fakat yazıları takip edebildim. Bu başlıkta tartışma götürmeyecek bir gercekten bahsetmek istiyorum.

Hepimizin bildiği gibi sonsuz cennete göre bu dünya hayatı çok kısa önemsiz kalıyor. Cennet'te hemen hemen her dileğimiz gercekleşecek ve sonsuza kadar mutlu bir hayat yaşayacağız. Buna rağmen geçici dünya hayatı özellikle İslamcılar için zaman zaman cennetten daha değerli oluyor. Devlet İstatistik Enstitüsü 2009-2010 verilerine göre hapiste cinayetten yatanların- yaygın kanının aksine- çoğu namustan değil, mal kavgasından içeride. Özellikle miras paylaşımı, dünya malı kavgası kardeşi kardeşe kırdırtıyor. İslamcı iş adamları, politikacılar, tüccarlar inanılmaz bir servetle yaşıyor ve daha fazlası için mücadele veriyor. Ki tüm kazandıklarını (tamamını) Afrika'ya gönderebilirler ve mutevazı bir hayat da yaşayabilirlerdi. Fakat her ne hikmetse hiçkimse paranın esiri olmaktan kurtulamıyor.

Bu durum akıllara ister istemez şu soruyu getiriyor: Acaba değerli müminlerimiz içten içe bu hayatın bir son olduğunu, burada yaşadıklarından gayri bir hayatın olmayacağını bilinç altında yaşarken, bilinç üstünde ne olur ne olmaz deyip dini ritüelleri yerine mi getiriyorlar. Malının 40'ta birni vererek vicdani rahatlama sağlarken kalan 40'ta 39'unu afiyetle ve tek başına yiyerek dünya hayatının keyfini mi çıkartıyorlar.

Değerli dostlar;

Kimse bana nefisten, şundan bundan bahsetmesin, yemezler. Sonsuz ve mükemmel yaşam için şu kısacık dünya hayatından feragat etmek zor olmasa gerek tabi %100 inanıyorsan!

%100 inanıyorsan demişin, dogru söze ne denir ki..

eger günümüzdeki müslümanlar %100 inansalar dünyada ne aç kalır, ne de diger sorunlar..

ama lafa gelince.. üzülerek söylüyorum ama hepsini kamil mü'min sanarsiniz..tabi ki bütün müslümanları katmiyorum bu gruba..

alim zatlardan biri derki, adı aklıma gelmedi ama daliba mevlana idi:"bizi harekete geçirmeyen imanin bizi sırattan geçirmesine imkan yoktur.."

senin de belirttigin gibi kırkta birini verip otuz dokuzuna yumulanlara diyorum ki:"vay bee, ne sağlam bir ahiret inancı varmiş sizde yaa.."

ALLAH dogru yolu gösterir insallah..ne diyelim başka...

Sitelerde Paylaş

Bu alçaklar her sene trilyonları, o Kabe denen yerde deli gibi dönüp durduktan sonra kuma gömüyor.

Bir karar çıkarsınlar, kurban kesmeyip paralarını toplayacağız ve açlara yardım edeceğiz desinler sıkıyorsa.

Daha sevap olmaz mı?

"ALLAH'a ne onların etleri, ne de kanları ulaşır; O'na ancak sizin erdemli davranışınız ulaşır."

kaldı ki et de kasapta bedava dağıtılmıyor. et = para demektir. o hayvan kesmeyip para verelim dediğiniz kişiler önünde sonunda o parayla az ya da çok et alacaklardır. sanırım vejeteryan olmayan hiçkimse de kolay kolay beleş ete hayır diyecek değildir.

Bunların hayatı yalan. İslam dini zengini daha zengin etmek için bire birdir, fakirin Kur'an da bile yeri yoktur. Sadakaya alıştırılır ki büyük paya ortak olmak aklına gelmesin. Sınav deyip geçsin, haline şükretsin, öte dünya masallarıyla idare edip hak aramasın, soru sormasın.

Hac ziyareti bile paralılar içindir. Allah, evine zengini davet eder, onları ağırlar...

"Gün gelir o biriktirdikleri altınlar ve paralar cehennem ateşinde ısıtılarak onlarla alınları, yanları ve sırtları dağlanır: 'Kendiniz için biriktirdiğiniz işte budur. Biriktirdiğinizi tadın.'"

buna benzer söylemleri dillendirenler marks gibiler olunca göklere çıkarılıyorlar ama devrimci muhammed kapitalist emperyalist oluyor. niye? olmaaaz devrimci demek Allahsız demektir. devrimciliğin ilk şartı Allah'a inanmamaktır da ondan.

tarihinde keferna bikum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cennet varken kim dünyayı ister canım?

Siz de yani.

Güzel ırmak var ( suyu serin ), köşede taht var ( tam bana göre ) , yemiş var (karışık severim, leblebi olmayacak) , post var ( batar biraz ) , şarap var ( en azından kavaklıdere olsun, doluca olmasın ), huri var ( artık duruma göre bakarım)

Sonsuz olması kötü, hep yemiş hep huri yeter artık nuri ... İbadet kısımlarında da yoklamadan kaçabilir miydik? Cennet ya.

Olsa iyi de olurdu, IFeelGood da benim kafadan, tahtı paylaşır, diğerlerinini Vip süitimize alırdık.

Tek kötü yanı.

Olmayışı.

Ama o kadarı kadı kızında da var.

Sitelerde Paylaş

Değerli dostlar;

İnancı sağlam bir müslüman bilir kı bu dünya bir emanethanedir.Bizlerse o emanet hanenın bekçılerıyız.Malda,mülk de yüce yaratıcınındır.Allahın bizlere sunduğu nımetler sadece bır sürelığıne geçicidir.İyi bir musluman bilir kı malda mülkde emanetten başka bir şey değildir.Dünyada ıken bunlarla ımtıhan olunur bu nedenle dünya hayatının süsüne ve gösterışıne aldanmamak gerekır.İşte bu aldanışa kananlarsa her ne kadar müslüman olsalarda yanlış yol üzeredır.Bundan uzak olan ınanırın dünya malına tapanlardan farkı kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Daha sevap olmaz mı?

selam sevgili ıFeelgood

sorunun kaynağında rant var!

doğal olarak rantın olduğu yerde devamlılık esastır insan bu devamlılığın sürmesini ister değilmi!

hani muhammede karşı ebu süfyan derya! "kabe bizim hem ticaret hanemiz hem ibadet hanemiz"...

allah god yahve mazda vs...

avamı sömürmek ve ıslah edebilmek adına üretilen soyut kavramlardır...

ne acıki bu rant ve korku paradigması 21'ci yüzyılda hala işlerliğini korumaktadır."MD"

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...