Jump to content

Adım Adım Şeriat

Recommended Posts

sen sanayileşme ile kısıtlamaz da,

genel olarak "bu ülke için" iddiasının arkasında durmayı becerebilirsen,

varım hodri meydan'a o zaman[/b]

Havuz Sistemi.

Başlamadan bitti işte tartışma, kaybettin.

Bilmediğin konularda heleki ekonomi konularında hiçmi hiç yazma, hemde bana.

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Havuz Sistemi.

Başlamadan bitti işte tartışma, kaybettin.

Bilmediğin konularda heleki ekonomi konularında hiçmi hiç yazma, hemde bana.

eğer elindeki tek argüman havuz sistemi ise,

ve ben farkında olmadan bir sidik yarışının içinde bulmuşsam kendimi,

üstelik kafana göre "kaybettin" hükmünü vermeyi bile,

kendinde bir hak olarak görüyorsan,

sen daha baştan hayalinde yarattığın bir sidik yarışını,

salt o yarışa dahil olduğun için kaybetmişsin demektir (:

hemde kendi argümanınla:

Bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışan tek Politikacı Erbakandır, aksini iddia edene Hodri meydan.

havuz sistemi (:

başlamadan bitti işte tartışma gördüğün gibi..

kaybetmek/kazanmak <<< vb. nedir bilmem ben..

çünkü bunu bir sidik yarışı olarak görmüyorum..

tartışmayı başlatmak için sadece bir soru sordum..

aldığım cevapta da, o genelleyici havuz sisteminden çıkıp,

sanayileşme ile kısıtladın iddianı..

ekonomi yada siyaset hakkında, kimlerin ne bilgisi olduğu hakkında kehanetlerin olabilir..

ancak kafana göre bir sav/tez öne sürüp

aksini iddiaa edenlere hodrimeydan diyorsan

ben varım o hodrimeydana..

lütfen beni şu "erbakan" konusunda

rezil et

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Boş geyik yapacağın adam arıyorsan forumda bir dolu var, varsa ekonomi bilgin bilanço okuman bunlardan bahset.

Erbakanın 38 sonrası bu ülkeyi düşünen tek adamdır dedim varsa başka bir iddian yazarsın syoksa senin Hezeyanların beni ilgilendirmez.

Ben gerçekle ilgiliyim şeriat geliyor , kıl tüy gibi boş geyikler sarmaz beni. Havuz sitemi dedim ki, bunun ne olduğunu anlayabilmen için Merkez bankasıyla ilgili 100 yıllık süreci ve çıkan kanunları bilmen gerekli. Bunu sen değil bu ülke sınırları içerisinde Ekonomi eğitimi almış kişilerin % 99.8 'i bilmez. Bilmediğin şeyleri nasıl tartışacaksın o da merak konusu tabi.

tarihinde Sol Invictus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Boş geyik yapacağın adam arıyorsan forumda bir dolu var, varsa ekonomi bilgin bilanço okuman bunlardan bahset.

Erbakanın 38 sonrası bu ülkeyi düşünen tek adamdır dedim varsa başka bir iddian yazarsın syoksa senin Hezeyanların beni ilgilendirmez.

Ben gerçekle ilgiliyim şeriat geliyor , kıl tüy gibi boş geyikler sarmaz beni. Havuz sitemi dedim ki, bunun ne olduğunu anlayabilmen için Merkez bankasıyla ilgili 100 yıllık süreci ve çıkan kanunları bilmen gerekli. Bunu sen değil bu ülke sınırları içerisinde Ekonomi eğitimi almış kişilerin % 99.8 'i bilmez. Bilmediğin şeyleri nasıl tartışacaksın o da merak konusu tabi.

şeriat geliyor felan demedim ben...

demediğim zırvaları, demişim gibi gösterme çabasından vazgeçeceksin önce

daha sonra ise bü ülke için mi,

yoksa sadece sanayi/ekonomi açısından mı o iddia da bulundun bi karar vereceksin

-ki vermişsin o kararı zaten.. bu ülke için diyorsun..

şu aşamada: hodrimeydan dediğin konu da belirlenmiş oldu sanırım..

Bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışan tek Politikacı Erbakandır, aksini iddia edene Hodri meydan. <<< bknz: Sol İnvictus

konu bu işte..

bu ülke eksenin de erbakan tartışılıcak demek

güzel..

şimdi eğer bu konuda bilgi ve donanımına güveniyorsan sahiden,

bütün bu erbakan çığırtkanlığın bir hezeyandan ibaret değilse,

gidersin baş başa kategorisine, rica ederiz yönetimden

bizi baş başa bırakırlar o "hodri" dediğin meydan'da

ondan sonra da hırsız ve kukla erbakanı

nasıl aklayacağına nasıl meşrulaştıracağına bakarız

görürüz..

hemde başkalarıyla erbakanı kıyaslama fırsatımız da olur böylece

bakalım hangileri daha yararlı olmuş "bu ülke için"

Sitelerde Paylaş

Çok boş yazılar yazıyorsun. İnan sadece vakit kaybısın.

senin içini dolduramadığın yazılar onlar.. içeriğine vakıf olamadığın yazılar..

vaktim kadar değerin olsaydı, önce cesur olurdun..

koca koca laflar etmek, çoluk çocuğa meydan okumakla Bilge Türk yada "sol" olunsaydı;

çoktaaaan büyük turan emperyali de kurulmuş olurdu (:

gördüğüm kadarıyla, evde çorabını kaybetsen bile,

bu kayıptan dolayı; sabetaycıları/masonları/yahudiler/dönmeleri sorumlu tutacaksın..

oysa kazın ayağı öyle değil deyince de biri..

kazın ayağı nasılmış diye sorgulamak yerine,

boş diyorsun..

çünkü o boşluğu "kafana göre" doldurmuş olduğun başka doğruların var (:

Sitelerde Paylaş

Elhamdülillah onun dinsizim demeye hakkı varsa benim de şeriatçıyım demeye hakkım vardır...

Tayyip.

tarihinde AKB tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Boş boş bir dolu yazılar yazma git TC merkez bankası tarihi öğren vaktimi alma.

bak: bi kehanet daha işte.. TC merkez bankası tarihine ancak sen vakıf olabildin heralde..

muhtemelen uzaylılar geldi senin oraya..

sadece sana özel, sana has, özel olarak hazırlanmış(!) tarihsel bilgiler verdiler sana heralde

çünkü -her nasılsa- kendinden başka hiçkimse

x tarih bilgisine bi türlü erişememiş, ulaşamamış, bir sır olarak kalmış sanki (:

bknz: erbakan dediğin dallama, yargılanmış, suçu sabit görülmüş, temyiz edilmesine rağmen karar değişmemiş

yargı süreci sonlandıktan ve suçu kesinleştikten sonrada, infaz sürecinde türlü özel(!) aflara sığınarak,

dışarı çıkmış, aramızda dolaşmaya başlamış hırsız düzenbaz bir kuklanın önde gidenidir..

çaldığı her TC vatandaşının ve her vergi mükellefinin parasıdır..

hüküm giydiği suç budur..

senin o tuhaf ve mistik düşüncelerine göre:

bir hırsız ise bu ülke için bişeyler yapmaya uğraşmış tek politikacı

o halde bu ülkenin neden bu hale düştüğüne de şaşmaman,

suçu bu ülke vatandaşlarından başka yerde de aramaman gerek (:

ama kazın ayağı öyle değil deyince de ben, "boş" diyorsun (:

Sitelerde Paylaş

Turkiye topraklarinda ve bilhassa Anadolu da, tarihin hic bir doneminde bir seriat soz konusu olmamistir ve olamaz. Olacak olan evengalistci cemaat orgutlenmesinin, "ilimli islam" denilen, monarsik/teokratik bir diktator "demokrasi (taraf olmayanin bertaraf olacagi)" sidir.

Ortadogu ve K.Afrika ulkelerinden de farki bu olacaktir.

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Emre Kongar'ın Demokrasimizle Yüzleşmek adlı kitabını okurken Türkiye İran olur mu sorusuna değinilen bir bölüme rastgeldim. Bu bölümde Bahman Nirumand adlı kişinin İran'a şeriatın adım adım gelişini ve yaşadıkları hayal kırıklıklarını anlattığı ve İran'a şeriatın nasıl geldiğini anlatan yazısını okudum. İnternetten linkini buldum.

Yazıdan bazı ilginç bölümler: ''Bu arada bira-şarap fabrikalarının yakılması, sinemaların tahrip edilip filmlerin sokaklara atılması gibi olayların üzerinde hiç durmadık. "Ufak tefek şeylerin" toplumun demokrasi ve ulusal bağımsızlık yolundaki çabaları etkilemesini istemiyorduk.''

''Biz bunları söylerken, mollalar tarafından, kadın ve erkeklerin yan yana yüzemeyecekleri; okullarda aynı sınıflarda olamayacakları; birlikte spor yapamayacakları gibi gerici kararlar ardı ardına alınmaya başlandı.''

''Müslüman kadınların yanında o....ların yeri yoktur" denilerek kadınlara örtünme zorunluluğu getirildi. Özellikle üniversitelerde bu yüzden çatışmalar çıktı.''

''Peçesiz, başörtüsüz sokağa çıkan kadınlar artık açıkça, gözümüzün önünde dövülüyordu. Bazı kadınların yüzüne kezzap atılıyordu.''

''Sesleri ve görüntüleriyle erkekleri tahrik ettikleri için kadın spikerler televizyondan kovuluyor; uyuşturucu olarak görülen müzik yasaklanıyordu. Alkol içen, kırbaç cezasına çaptırılıyordu.

''Şimdi düşünüyorum da, insan zamanla her türlü aşağılanmaya alışıyor galiba. Hiçbirini görmüyorduk; basmakalıp analizlerimizin doğru olduğuna o kadar inanıyorduk ki!... ''

Oysa toplum hızla dincileştiriliyordu. Alınan her kararda "Tamam bu sonuncusu" diyorduk. Ama arkası hep geliyordu.''

''Üç ay önce Humeyni, Paris’te komünistler de dahil olmak üzere her görüşün rahatça örgütleneceği bir demokrasiden, özgürlükten bahsederken, şimdi tüm solcu, milliyetçi ve liberalleri İslam düşmanı ilan etmişti.''

''Mollalar güçlendikçe saldırganlaştılar.

Örneğin, tirajı bir milyon olan liberal "Ayendegan" Gazetesi’ni kapattırdılar. Sıra sonra "Keyhan" Gazetesi’ne geldi; muhalif yazarların işten çıkarılmasını sağladılar.

Tüm bu olanları protesto etmek için mitingler düzenlemeye başladık. Ama iş işten geçmişti artık; insanlar yılmıştı, korkuyordu.''

Yazının tamamı için aşağıdaki linke tıklayın. M U T L A K A okuyun.

Linkim

Acaba, acaba, acaba ????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...