Jump to content

Ateistler Allaha Neden İnanmaz-İnanmak İstemez-

Recommended Posts

Sanırım ben de ateistim. Ama ben ateist diye bir grup var ve ben, onlar arasında olmalıyım şeklinde düşündüğüm için ateist değilim. Allah yok din yalan, tanrı ile konuşarak siyasi hüküm hakkına erişen peygamberler, kurnaz ve çıkarcı kişiliğe sahip sahtekar insanlardır. Bu nedenle ateistim ben.  

Sitelerde Paylaş

Başlıkta yine tipik bir dinci çarpıtması görülüyor; 

Bu saçma tanrıya inanmayan sadece ateistler değil. Agnostik, deist ve panteistler de, Allah'a inanmaz... daha doğrusu böyle bir tanrının olamayacağını bilir. 

Ayrıca budistler de Allah'a inanmaz. ve hinduların da inanışları farklıdır. Hatta, hristiyanlar bile "aynı tanrıya inanmıyoruz" diyorlar.

Yahudi ve hristiyanlar için "onlar da eskiden müslümandı" iddiası, sadece müslümanın kendisine aittir.

Aslında "semavi dinler" diye birşey de yok.... ilkel ortadoğu dinleri, var. Bu dinlerin en temel ortak noktalarından biri de, sadece savaş ve dikta ile yayılabilmesidir. Hiçbiri diyalogla yayılamaz. en azından çoğunluk baskısına ihtiyaç duyarlar.

Sitelerde Paylaş

Başlıktaki sorunun tercümesi aslında şudur...; "o kadar dayatıyoruz, tehdit ediyoruz, neden hala cephemize katılmıyorsunuz ?"

Çünkü inanç konusunda aynı soru müslümana da sorulabilir. Başka biri de derki..; "Neden benim inandığım tanrıya inanmıyorsun...?"

Ancak din ve tanrı dayatmak, islamın bir özelliği olduğu için, bunu kendilerinde hak görüyorlar.

Herkes onlar gibi inanmak zorunda. Kendilerinin onaylamadığı inançlara sahip olanlar, cehennemi hak ediyor...! 

Gerçekte zihinlerinde bir kibir putu taşıyorlar, farkında değiller.  

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mezheplerin tanrı anlayışları da farklı. İslamda 4 mezhep müslümanların dünya yükünü, diğer dinlere oranla ağırlaştıran bir sebep.
Müslümanlar "aynı tanrıya inanmıyoruz" diyen hristiyanlar kadar dinlerini bilmedikleri için onlarla aynı şeyi diyemiyorlar.
Müslümanlar, hristiyanlar kadar dinlerini bilseler onların da "aynı tanrıya inanmıyoruz" demeleri lazım şeklen ve itikatte.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Bok ile elma armut gibi meyveleri kıyasa tabi tutmak elmalarla armutları kıyasalmak gibi saçmadır 

elma armut vesair yemişler ağaç için bir dışkı deyildir ki onları yedikten sonra artık olarak çıkan insan dışkısı ile kiyaslansinlar 

biri üretim sonucu ortaya çıkan ürün diğeri tüketim sonucunda ortaya çıkan artık. 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, ezberbozan* yazdı:

Bok ile elma armut gibi meyveleri kıyasa tabi tutmak elmalarla armutları kıyasalmak gibi saçmadır 

elma armut vesair yemişler ağaç için bir dışkı deyildir ki onları yedikten sonra artık olarak çıkan insan dışkısı ile kiyaslansinlar 

biri üretim sonucu ortaya çıkan ürün diğeri tüketim sonucunda ortaya çıkan artık. 

Üretim ile tüketim arasındaki fark nedir ? Her ikisi de dönüşümdür farkı yoktur.

Sonuç olarak bitkinin verdiği meyve işine yaradığı için üretim diyor, bok işine yaramadığı için tüketildikten sonra kalan şey diyorsun. Kendi zayıf bakış açın bu işte

Bir ot için bok nedir ? Gelişmesini destekleyen gübre. Yani bir atık değil senin mantığına göre. Peki meyve nedir ? Çoğalmasını destekleyen bir atık. Aynı yeşil bitkiler için oksijenin bir atık olması gibi.

Kısaca üretim ve tüketim sonucu ortaya çıkan şeyler onu kullanacak şeye göre besin veya atık adını alır. İkisi de aynı şeydir.

Oksijen üretiyorlar zannediyor olabilirsin aslında üretiyorlar da. Ama senin işine yaradığı için değil. Kendi işlerine yaramadığı için atıyorlar. Bir denge olduğu için değil, o oksijen olmadan hayatta kalamayacağın için onu kullanmaya mecbursun. Onu kullanacak şekilde geliştin, aksi seçenek ölmek, yada zaten hiç var olamamak. Dünyada yaşamış türlerin %99 unun ölmüş olması gibi.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On Friday, January 13, 2017 at 20:37, Engse Hohol yazdı:

Sanırım ben de ateistim. Ama ben ateist diye bir grup var ve ben, onlar arasında olmalıyım şeklinde düşündüğüm için ateist değilim. Allah yok din yalan, tanrı ile konuşarak siyasi hüküm hakkına erişen peygamberler, kurnaz ve çıkarcı kişiliğe sahip sahtekar insanlardır. Bu nedenle ateistim ben.  

Haklisin fakiri,miskini,yolda kalani doyurun,giydirin dedigi icin peygamberi kurnazci ve cikarci gormek nasil bagnazliktir ki aklaya ziyan harekettir.

Bazi siz ateistleri carsi grubu gibi goruyorum .

Allah yok din yalan salyalari soyle bi ayri dursun...

Sen sadece kendini bir grubun bir parcasi olarak gordugun icin toplumda yer bulabiliyorsun.

Yeni bir kimlik karmaşası diyelim.Yani sen ergenligini tam bitirememişin.

Tekrar soyleyeyim peygamber efendimiz Allahü teala ile gorumemistir.

Hersey vahiy yolu ile iledir.Artik sunu kafaniza yazın !

tarihinde Katip1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Çünkü uslarını kullanmıyorlar.

"Allah, yarattıklarından sizin için gölgeler yaptı. Dağlarda da sizin için barınaklar yarattı. Sizi sıcaktan koruyacak elbiseler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yarattı. İşte böylece Allah, Müslüman olmanız için üzerinize nimetini tamamlıyor."Nahl 81

Birbirimizi kestiğimiz savaşlarda,şeytanın yarattığı silahlardan bizleri korusun diye Allah tarafından yaratılan zırhları görüp de Allaha inanmayandan,islama girmeyenden daha ahmak kim olabilir,müminler?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...