Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O sorulara sen cevap versene?

Ne yani?

Allah arılara:

- Hey! Arılar, çabuk bal yapın oğlum, insanlar balsız kaldı.

- İnekler! çabuk süt verin.

- Yavrum kiraz ağacı, hadi biraz daha kiraz çıkar. en az kiraz çıkaran sensin. tembel tembel durma

Böyle mi oluyor?

Aydınlat bakalım.

Sitelerde Paylaş

O sorulara sen cevap versene?

Ne yani?

Allah arılara:

- Hey! Arılar, çabuk bal yapın oğlum, insanlar balsız kaldı.

- İnekler! çabuk süt verin.

- Yavrum kiraz ağacı, hadi biraz daha kiraz çıkar. en az kiraz çıkaran sensin. tembel tembel durma

Böyle mi oluyor?

Aydınlat bakalım.

Ya Hu ben zırt pırt her yerde size anlatıp aydınlattım.Köşeye sıkışınca kıvırıp kaçtınız.

Hem orada artık siz cevab verin diye yazıyor.Ben anlatmaktan dilimde tüy bitti.Sen açıkla inancını ya da inançsızlığının matığını kanıtla.Kaçan yok.

Sitelerde Paylaş

@Hakikatler hakikatten kaçamazsın.

Ne kadar haklısın bilmiyorum bir yaratıcı var yada yok bilmiyorum ama sende en az onlar kadar haksız çıkacaksın.

Çünkü anladıgım kadarıyla müslümansın ve yanlış yoldasın.

Savunduğun din etik değerleri savunuyormuş gibi yapıyor ama etik değerlerden uzak ve savunulası değil.

Sitelerde Paylaş

@Hakikatler hakikatten kaçamazsın.

Ne kadar haklısın bilmiyorum bir yaratıcı var yada yok bilmiyorum ama sende en az onlar kadar haksız çıkacaksın.

Çünkü anladıgım kadarıyla müslümansın ve yanlış yoldasın.

Savunduğun din etik değerleri savunuyormuş gibi yapıyor ama etik değerlerden uzak ve savunulası değil.

Töbe Töbe.

Ya! Bak arkadaş anladığım kadrıyla sen o bilinemezci diye tabir ettiklerimizdensin.Eğer onlardansan şu kainata bakta biraz düşün!

Düşün de gör bu muhteşem düzen sahipsiz olabilir mi?Sen bilinemezcisin(Büyük İhtimal).

Arkadaşım bina varsa yapan mühendisi vardır.

Düzen varsa kuran birisi vardır.Köy varsa muhtarı vardır.

Şu küçücük bir köy bile muhtara ihtiyacı varken koskoca kainatın Muhtarı nasıl olmaz?

Sitelerde Paylaş

Evrim denen bir şey var :). Evrim'deki tek tesadüf olan şey mutasyonlardır. Evrime tesadüf denemez yani. Evrim hakkındaki bilgilere bu forumdan ulaşabilirsiniz evrim rehberi sayfasından.

4'e kadar gereken tek cevap evrimdi. 4. soruda ise öncelikle evrende bir intizam yoktur. İnanılmaz derecede büyük bir düzensizlik vardır. Düzenin dsi bile yok. Sadece bu düzensizlik bize uygun. Zaten uygun olmasa burada olmazdık değil mi? :). O yüzden şu düzen saçmalığını atlayıp direk bize uygun desek.

Azıcık forumda araştırma yapsanız bu soruların zibilyon kere yanıtlandığını göreceksiniz.

Kaçmış gibi olmasın diye söylüyorum; bana yanıt yazarsan yanıtlamayabilirim. Forumda bu aralar aktif olmuyorum. Biraz kısa kestim kusura bakma. Forumda küçük bir araştırma yaparsan bu soruların zibilyon kere yanıtlandığını göreceksin. Evrim Rehberi bölümüne bakmanı tavsiye ederim. Zira ilk 3 sorunun cevabı orada.

Bu soruları genelde HY'nin takipçileri sorar. Eğer onlardan biriysen hiç boşuna yazma.

tarihinde Genco tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.

Bizim bilmek dediğimiz anlamda zaten bilmiyorlar.Genlerinde yazılı ve içgüdülerini takip ediyorlar.

İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi?

Öğrenmedi.Taş nasıl taş olmayı öğrenmediyse inek de inek olmayı öğrenmedi.

Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

Taş yere düşmeyi nasıl öğrendi,aklı mı var bu taşın?

Kimlerle tartışıyoruz arkadaş...

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

1- değil.. arılar yaptıklarının "bal" olduğunu bile bilmiyorlar. arıcılık hakkında bilgi için bakınız arıcılık + tarım bakanlığı

2- inek, güdüleriyle yaşayan bir memeli.. sizin gibi, duygularına yenik düşen bir aciz değil..

kaldıki insan denen tür, kendi türü dışında bir başka memelinin sütünü düzenli besin kaynağı olarak kullanan tek hayvan (:

bknz: hiçbir memeli hayvanı emziren bir insan/kadın göremezsiniz..

inekte insanı emzirmiyor.. ancak insan ulaştığı teknoloji sayesinde, başka memelilerin sütünden faydalanabiliyor

süt hakkında daha detaylı ilgi için bknz: gıdacılar

3- ağaçların/bitkilerin meyve vermesinin arkasında ilim kudret yada eşşein kulaı bile yoktur.. sen koydun o kudreti oraya (:

bitkiler bulundukları coğrafi koşullara göre, toprak su ve havanın, o coğrafyada bulunan başka bakteri ve canlıların da etkisi ile beslenirler..

ayrıca bitkilerin hormonları da vardır gelişip meyve vermesi için önemli etkileri vardır o hormonlarında

tohum ve bitkiler hakkında daha detaylı bilgi için bknz: bitkihastanesi ve gıda ve tarım

4- kainatta pat diye bi patlamayla bir düzen felan oluşmadığı gibi,

halen bu gezegende bir düzen olduğunu düşünmüyorum (:

ayrıca sen hayatın anlamını arıyorsan eğer,

bunu ateistlere sormak yerine, kendi hayatına bakman gerekir..

"peki tanrı yoksa o güneşi kim koydu oraya" şeklinde cevap vermek

ateistlerin ilgi alanına giren bir konu değil o aşamada (:

varoluş felsefesi başka bişey, ateizm başka bişey (:

yani "tanrı koymadı o güneşi oraya fakat matrix koydu" şeklinde bir cevap bekleme bence ateistlerden..

evrenin sırlarını açıklamak gibi bir derdi yok ateistlerin..

fakat senin ve senin gibilerin, o tür sorulara verilmiş cevaplarınız var..

siz o cevabı tanrı'da buluyorsunuz..

biz size ancak o bulduğunuz cevabın yanlış bir cevap olduğunu gösterebiliriz,

fakat yeni bir cevap vermeyiz (:

tanrınıza alternatif bir başka tanrı arıyorsanız, yanlış yerdesiniz (:

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden allah kanitlamak icin dur durak demeden yirtinilir ve abuk subuk ipe sapa gelmez örnekler verilmeye calisilir aklim hic ermez...

Uydurulmus allah hakkinda acilmis ve kanit olarak ayetlerin asili oldugu bir sürü baslik vardir ama nedense müslümanlar o basliklarda uyduruk allahlarini savunamiyacaklarini anlayip bildikleri icin kivirip calkalama figürlerini bizlere gösterme cabasi icindedirler.

Simdi "allah bilim bilir mi?" diye sorsam, kivirip calkalayan müslümanlar ne yanit vereceklerini bilemezler...

"Al sana bir kaya" gibi degil mi?

Çikitas çikitas bananas şakıdık şukuduk kıvırıp çalkalarken eniştem beni niye öptü?

"Bilir" deseler haşırt cumburlop kayanin üzerine yerlestirilmis ucu sivri kazığın üzerine aninda oturtulacaklarini bilmekteler...

Mertce "Bilmez" deseler, kivirip calkalamanin müslüman olmanin bir anlami kalmayacak...

Aslinda bu müslümanlara acimamiz lazim...

Türkiye Hurma Cumhuriyeti'nin, kokmus pislik icinde ki müslümanlarini sömürecek sekilde sistemi olmasa, neyin dogru neyin yanlis oldugunu anlayacaklar ama sistem buna bir türlü izin vermemekte.

Gercekten acinacak durumlari var...

Bakiyorlar ama görmemekteler.

Sitelerde Paylaş

Töbe Töbe.

Ya! Bak arkadaş anladığım kadrıyla sen o bilinemezci diye tabir ettiklerimizdensin.Eğer onlardansan şu kainata bakta biraz düşün!

Düşün de gör bu muhteşem düzen sahipsiz olabilir mi?Sen bilinemezcisin(Büyük İhtimal).

Arkadaşım bina varsa yapan mühendisi vardır.

Düzen varsa kuran birisi vardır.Köy varsa muhtarı vardır.

Şu küçücük bir köy bile muhtara ihtiyacı varken koskoca kainatın Muhtarı nasıl olmaz?

Allahın var olmadıgını ıspat etmeye çalışmıyorum yada savunmuyorum.

Bana yazmanız beni ikna etmeye çalışmanız nafiledir.

Ispatlayamadıgınız yada yeteri delillerle gelmediğiniz sürece söylemlerinizin benm için hiçbir anlamı yoktur.

Ama bu da demek değildir ki ben Allahın var olmadıgına inanıyorum.

Sanırım benm durumum Türkçede bilinmezci olarak adlandırılıyor haklı olabilrsiniz.

İlk adım bir yaratıcının olup olmadığıdır. Bu soruya önce kafanda bir cevap bul.

Bu sorunun cevabı ile ilgilenmiyorum.

Sadece her insan kadar öğrenmeye çalışıyorum.

Saplantılı bir şekilde merak içinde değilim.

Bir yaratıcı varsa benm ona inanıp inanmamamla ilgilendiğini de sanmıyorum.

Ben elimden geldiği kadar doğru ve dürüst bir insan olmaya öncelikle kendime dürüst olmaya çalışıyorum.

Kendimi kandırmanın bana bir faydası olmayacagını bilecek kadar zekiyim.

Elimden geldiği kadar da iyi bir insanım.

Onun bunu yeterli görmemesi beni ilgilendirmiyor.

Kısacası bundan ötesi beni ilgilendirmiyor.

Sitelerde Paylaş

İnsanın dişisi de inek gibi değil mi? Yiyor içiyor ve süt üretiyoruz, bebeklerimizi memelerimizden akan sütle besliyoruz. Bebeği sütten kestikten bir süre bizim de sütümüz kesiliyor.

Yemek içmek ve sür üretmek işini öğrendik mi biz? Birileri mi öğretti bize?

Sen onu sağmaya devam et bakalım, kesiliyor mu yoksa sağdığın sürece o süt geliyor mu o inekler gibi.

İnsan da bu özelliğini üstün aklı sayesinde edinmemiştir. Memeliler süt üretir çünkü yenidoğan sütle beslenir.

Bazı hayvanların sütten kesilmesine izin vermiyoruz, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Simdi "allah bilim bilir mi?" diye sorsam

Allah alimi mutlaktır. Herşeyi bilir...

Fen bilimlerini acmayalim ilk soruda kafasini kayaya toslar onun icin sosyal bilimlerden sorumuzu soralim...

Allah hukuk adalet bilir mi?

Eger hukugu esit adaleti halledebilirsen tarih cografya sosyoloji sirada beklemekte. :lol:

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir insanı sonsuza kadar yakabilecegini açıklamış birinin adaleti bildigini söylemek vicdan sahibi prensipleri ve etik değerleri olan bir insana yakışan bir davranış değildir.

Adalet şudur ki verdiğin ceza mağdurları tatmin etmelidir. Hapis cezası şehit ailelerini tatmin ettiği zaman seninle aynı fikiri paylaşabilirim.

Sitelerde Paylaş

Adalet şudur ki verdiğin ceza mağdurları tatmin etmelidir. Hapis cezası şehit ailelerini tatmin ettiği zaman seninle aynı fikiri paylaşabilirim.

Adalet bir intikam mekanizması değildir.

Suç işlendikten sonra millete iğne batırılması şeklinde değil,

Suçların hiç işlenmemesi için özgürlükler kısıtlanmadan gerekli tüm şartların sağlanarak önlemlerin alınması şeklinde yürütülmeli.

Ama teist zihniyet dünyada "kısasa kısas" diye bir sistem geliştirmiş adına da adalet diyor :)

Adam ölüp gittikten sonra sen öldüreni öldürmüşsün, ölenin yakınlarındaki kin ve nefreti sakinleştirmişsin ne anlamı var?

Ölen geri mi geliyor?

Hep diyorum.

Sizler komple bu dünyaya zarar veriyorsunuz.

İnsanlığa zarar veriyorsunuz.

Şimdi de bu gezegeni yoketmektesiniz.

6 milyar sarhoş adamsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...