Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

Adalet şudur ki verdiğin ceza mağdurları tatmin etmelidir. Hapis cezası şehit ailelerini tatmin ettiği zaman seninle aynı fikiri paylaşabilirim.

İyi güzel de, bir örnek verelim şimdi:

Diyelim ki, insanın biri, bir hayvanı işkence ederek öldürdü

Bildiğim kadarıyla, İslam'da hayvan hakları da çok önemli

Şimdi, bu adamın cehennemde yanmasının, (Ölünce zaten yok edilecek olan) o hayvana (hakkını iade etmek açısından) ne gibi bir faydası olabilir ?

Bu durumu hep merak etmişimdir

Yoksa o hayvan cennete gönderilecek ya da tekrar dünyaya gelerek hakkını alması mı sağlanacak ?

Nedir bu sorunun yanıtı ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizden biraz daha akıllı cevaplar vermenizi beklerdik

Bakın beyler ben de bir Müslüman olarak, gerçekten bir evrime inanıyorum. Ancak bu evrimin Allah tarafından yapıldığına inanıyorum. Kaldı ki bilim bazı gerçeklere ulaşmıştır, lakin hala büyük bölümü bilinmezlikler içerisindedir yada bilerek çarpıtılmak istenmektedir.

Fakat eminim siz beni bu konu da dinlemezsiniz bile, o yüzden yazmayacağım Allah size de merhamet etsin..

müslüman olarak evrime inanamazsın(!)

evrim bir inanç sistemi değil, bir kuramdır.. kanıtlanmıştır üstelik..

müslüman olarak inanabileceğin bişey var evet...

çamurdan adem yaratılmış... sonrada onun kaburgasından havva..

sonrada senin ataların ensest yoluyla çoğalmışlar..

Evrim allah tarafından yapıldı <<< zırvası, sentezci edip yüksel gibilerinin zırvasıdır..

sürecin herhangi bir aşamasına usulca bir dogma yerleştirenler,

kendi dinlerini şekilden şekle sokarak çoktan dinden imandan çıkmış başka bişeye dönüşmüşlerdir..

eğer müslümanım diyorsanız, sizin tanrınız,

bilimsel gelişmelerle harmanlanamayacak kadar arap ve tahammülsüz bir tanrı (:

Sitelerde Paylaş

>>> Arılara bal yapmayı çiçekler öğretti demişsin.Ne olduda bitkiler çiçek oluşturmaya başladılar.Arılar neden çiçeklere konma ihtiyacı duydu.Çiçek arıyı neden cezbetti ? bu cazibeyi veren neydi ?

Olay yapraklarla başladı. Yaprakları yiyen böcekler de vardı şimdiki gibi. Ve ilkel bitiler şimdiki tohum tabanlı yoldan değil, spor bazlı yollardan ürerdi. İşte eğrelti otları, kafadan bir 300 milyon yıldan beri varlar bu şekilde.

Yaprağı böceğe cazip gelen ve sporlarını böceğe bulaştırıp uzağa taşıyabilen bitkiler evrimsel avantaj kazandı. Bilhassa, bir bitkideki spermlerin alınıp diğer bitkiye aktarılabilmesi, önemli bir avantajdır, adaptasyon yeteneğini artırır.

Bu yolda, böcekleri daha çok çeken bitkiler diğerlerine avantaj sağladı ve çiçekler ortaya çıktı. Bu da 200 milyon yıl kadar önce gerçekleşti.

Peki eğrelti otunun kabahati ne ki, şöyle güzel güller, sümbüller filan olmamış o? Kabahati, zehirli olması, kansere yol açması, böcekleri öldürebilmesi sadece. Gerçi onun buna pek ihtiyacı da yok, hemen her yerde yetişebilir zaten.

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

aman tanrım be ne yapmışım meğer.

bütün bi ömrümü yiyip içip s.çmakla geçirmişim.

demek ki bir yaratıcı varmış.

hemen teğbe istiğfar edip müslüman olmalıyım.

sünnetçiyi çağırın!

Sitelerde Paylaş

müslüman olarak evrime inanamazsın(!)

evrim bir inanç sistemi değil, bir kuramdır.. kanıtlanmıştır üstelik..

müslüman olarak inanabileceğin bişey var evet...

çamurdan adem yaratılmış... sonrada onun kaburgasından havva..

sonrada senin ataların ensest yoluyla çoğalmışlar..

Evrim allah tarafından yapıldı <<< zırvası, sentezci edip yüksel gibilerinin zırvasıdır..

sürecin herhangi bir aşamasına usulca bir dogma yerleştirenler,

kendi dinlerini şekilden şekle sokarak çoktan dinden imandan çıkmış başka bişeye dönüşmüşlerdir..

eğer müslümanım diyorsanız, sizin tanrınız,

bilimsel gelişmelerle harmanlanamayacak kadar arap ve tahammülsüz bir tanrı (:

Her şeyden evvel benim kast ettiğim evrim ile sizin bahsettiğiniz evrim arasında uzaktan yakından alaka yok.!

Ayrıca sizin bahsettiğiniz bir kanıtta yok, sadece masal ! ( İda gibi )

Ben şahsıma münhasır bir adamım edip medip tanımam..

Yaratılış ise bellidir sadece yorumları farklıdır en doğrusunu ise Allah bilir..

Ve evet ben Müslümanım ama bilimsel gelişmelere kapalı, aklı yetmeyen ve tahammülsüz bir tanrım yok hatta tanrım hiç yok !!!

Benim Rabbim var ve O dediği gibi Alimdir ve tanrı değil, O Allah'dır !!!

Sitelerde Paylaş

Her şeyden evvel benim kast ettiğim evrim ile sizin bahsettiğiniz evrim arasında uzaktan yakından alaka yok.!

Yaratılış ise bellidir sadece yorumları farklıdır en doğrusunu ise Allah bilir..

Ve evet ben Müslümanım ama bilimsel gelişmelere kapalı, aklı yetmeyen ve tahammülsüz bir tanrım yok hatta tanrım hiç yok !!!

madem bilimsel gelişmelere kapalı değilsiniz o zaman neden dünyanın düz olduğu ile ilgili ayet hala orada!

tarihinde keyy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Arılara bal yapmayı çiçekler öğretti. (Çiçekler öğretmen mi.?)

Öğretmek için, öğretmen olmak gerekmiyor. İnsana uçmayı da kuşlar öğretti örneğin..

>>> 100 milyon yıldan daha önce, eşek arıları ve arılar dünyada bal yapmadan yaşıyordu. (Ne kadar da kesin ifadeler adama sorarlar 100 milyon yıl önce siz de ordamıydınız, şahitmisiniz diye)

Bizim orda olmamız gerekmiyor, onlar zaten hala burada. DNA Denen bir şey var, taaa o ilk eşek arıları ve balarılarndan bugüne kadar sürüp gelen. Elbette sadece DNA değil burada olan, mesela şu da var:

4c3d4cfa829e60b79b1ed19baf7f21a6.jpg

>>> daha fazla şeyi yavrusuna verebilenler seçilerek, bugünkü süt verme mekanizmasını oluşturdu. ( Kim seçti?)

Doğal seleksiyon, hiç duymadın mı sen onu, ay pek cahil kalmışsın sen...

>>> Örneğin incir meyvesi, maymunları ve insanları besleyip, tohumunu onlara taşıtmak suretiyle gelişti. (Tabii bu incirin hem aklı var, hem fikri var.. bu düşünebilen bir incir!)

Olması mı gerekiyor? Ama sen gibi cahilin, mutasyon, seleksiyon nedir, simbioz nedir bilmeyen beyinsiz bir budalanın bunu öyle sanması normal..

Bizde sana soralım, allah evrimi yaparken gördünmü, yanında mıydın, nerden uyduruyorsun bu martavalı:

>>> Ancak bu evrimin Allah tarafından yapıldığına inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

çok doğru.. adını Rab şeklinde farklı telafüz etsenizde, biz ona türkçe de tanrı hatta tengri diyoruz (:

orası önemli değil.. RAB olsun.. Allah olsun.. aynı kapıya çıkıyor (:

yaratıcı..

yaratan...

sizin şu pek yaratıcı rabbiniz, her nedense, yalnızlığına hiçliğine katlanamamış..

ve ne olduysa artık aklına ne esti ise, "yaratayım" demiş..

ve ol demiş.. ışık olmuş..

sonrada evren kainat güneş müneş yıldızlar felan..

dağ bayır bitki böcek derken insanı bile yaratmış o rabbiniz..

sürecin bi öncesine dönelim şimdi lütfen..

düşünün bi an için..

rabbiniz tek.. yalnız.. henüz hiçbişi yaratmamış..

napıyor peki o aşamada ?

"yaratıyor

neyi yaratıyor ?

kainatı güneşi dünyayı ağacı hayvanı insanı felan..

neden yaratıyor ?

bi sorun kendisine bu soruyu lütfen..

sonra bize de vahyedin

bi zahmet..

Sitelerde Paylaş

>>> Arılara bal yapmayı çiçekler öğretti. (Çiçekler öğretmen mi.?)

Öğretmek için, öğretmen olmak gerekmiyor. İnsana uçmayı da kuşlar öğretti örneğin..

>>> 100 milyon yıldan daha önce, eşek arıları ve arılar dünyada bal yapmadan yaşıyordu. (Ne kadar da kesin ifadeler adama sorarlar 100 milyon yıl önce siz de ordamıydınız, şahitmisiniz diye)

Bizim orda olmamız gerekmiyor, onlar zaten hala burada. DNA Denen bir şey var, taaa o ilk eşek arıları ve balarılarndan bugüne kadar sürüp gelen. Elbette sadece DNA değil burada olan, mesela şu da var:

>>> daha fazla şeyi yavrusuna verebilenler seçilerek, bugünkü süt verme mekanizmasını oluşturdu. ( Kim seçti?)

Doğal seleksiyon, hiç duymadın mı sen onu, ay pek cahil kalmışsın sen...

>>> Örneğin incir meyvesi, maymunları ve insanları besleyip, tohumunu onlara taşıtmak suretiyle gelişti. (Tabii bu incirin hem aklı var, hem fikri var.. bu düşünebilen bir incir!)

Olması mı gerekiyor? Ama sen gibi cahilin, mutasyon, seleksiyon nedir, simbioz nedir bilmeyen beyinsiz bir budalanın bunu öyle sanması normal..

Bizde sana soralım, allah evrimi yaparken gördünmü, yanında mıydın, nerden uyduruyorsun bu martavalı:

>>> Ancak bu evrimin Allah tarafından yapıldığına inanıyorum.

Sayın anibal siz de keşke "mutasyon, seleksiyon nedir, simbioz" bunları bilmeseydiniz de benim düşündüğüm manada azıcık cahil kalsaydınız, inanın bunu sizin adınıza çok isterdim.

"Bizde sana soralım, allah evrimi yaparken gördünmü, yanında mıydın, nerden uyduruyorsun bu martavalı:" Bende onu diyorum zaten siz de aynı (söz de)ben durumundasınız, tutunacağınız hiç bir şey yokken sadece masallar icra ediyorsunuz. Sizinle bir gün gerçekten aynı dilleri saygı çerçevesinde konuşabilirsek, benim kanıtlarımı size anlatmaktan büyük keyif duyarım..

Sitelerde Paylaş

çok doğru.. adını Rab şeklinde farklı telafüz etsenizde, biz ona türkçe de tanrı hatta tengri diyoruz (:

orası önemli değil.. RAB olsun.. Allah olsun.. aynı kapıya çıkıyor (:

yaratıcı..

yaratan...

sizin şu pek yaratıcı rabbiniz, her nedense, yalnızlığına hiçliğine katlanamamış..

ve ne olduysa artık aklına ne esti ise, "yaratayım" demiş..

ve ol demiş.. ışık olmuş..

sonrada evren kainat güneş müneş yıldızlar felan..

dağ bayır bitki böcek derken insanı bile yaratmış o rabbiniz..

sürecin bi öncesine dönelim şimdi lütfen..

düşünün bi an için..

rabbiniz tek.. yalnız.. henüz hiçbişi yaratmamış..

napıyor peki o aşamada ?

"yaratıyor

neyi yaratıyor ?

kainatı güneşi dünyayı ağacı hayvanı insanı felan..

neden yaratıyor ?

bi sorun kendisine bu soruyu lütfen..

sonra bize de vahyedin

bi zahmet..

Ben sordum efendim Kur'an a danıştım.. Orada kendisi gayet güzel açıklamış siz de zahmetedip bakarsanız görürsünüz,

Zira ben buraya üye olmadan önce bir karar aldım ve asla bu zeminde herhangi bir ayet ya da hadis nakletmeyeceğim.

Ama başka herşeyi konuşabiliriz tabii ki de

Sitelerde Paylaş

madem öyle neden canlılarla ilgili bilimsel açıklamaları ısrarla reddediyorsun??? bugün biyoloji alanında evrimden başka bir açıklama mı var bilimde?? hangi bilimi takip ediyorsun sen??? kimin bilimi??? kıçımın bilimcisi...

bu kadar yüzsüzlük olmaz....

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sordum efendim Kur'an a danıştım.. Orada kendisi gayet güzel açıklamış siz de zahmetedip bakarsanız görürsünüz,

Zira ben buraya üye olmadan önce bir karar aldım ve asla bu zeminde herhangi bir ayet ya da hadis nakletmeyeceğim.

Ama başka herşeyi konuşabiliriz tabii ki de

bende zahmet edip baktım..

imtihan diyor rabbiniz..

her nedense bişiler yaratıp, onlara bi de kendi nefsinden üfleyip

sonrada onları imtihana tabi tutma ihtiyacı hissetmiş rabbiniz..

kutsal sandığınız o metinlerde böyle diyor..

siz buraya o ayetleri nakletseniz de böyle diyor

nakletmeseniz de..

adem diyor havva diyor mesela..

dilegelip insanla muhatap olan yılan bile var o La Fontaine masalında (:

Sitelerde Paylaş

madem öyle neden canlılarla ilgili bilimsel açıklamaları ısrarla reddediyorsun??? bugün biyoloji alanında evrimden başka bir açıklama mı var bilimde?? hangi bilimi takip ediyorsun sen??? kimin bilimi??? kıçımın bilimcisi...

bu kadar yüzsüzlük olmaz....

Bak arkadaş.Artık sen evrimi falan unut.Sen DNA daki tek bilginin değişmesinin ne demek olduğunu biliyor musun?Bizim okullarda biyoloji dersinde Evrim Teorisinin ÇÜRÜTÜLDÜĞÜ Kanıtlandı.Bizzde burada öylesine sözler söylemişyoruz herhalde.Git bak bakayım bir bilgi değişince ne oluyormuş DNA'da.

Sitelerde Paylaş

@Hakikatler hakikatten kaçamazsın.

Ne kadar haklısın bilmiyorum bir yaratıcı var yada yok bilmiyorum ama sende en az onlar kadar haksız çıkacaksın.

Çünkü anladıgım kadarıyla müslümansın ve yanlış yoldasın.

Savunduğun din etik değerleri savunuyormuş gibi yapıyor ama etik değerlerden uzak ve savunulası değil.

Ey arkadaş!Sen biraz bekle ben size Allah Teala Hz. varlığını kanıtlayacağım.İslamdaki her şeyi ispat edeceğim fakat en evvel Alla'a iman etmen gerekiyor.İşte bende size Allah'ın varlığını kanıtlayacağım.Şimdilik bekleyiniz.Diğer inkarcılara cevab vermeliyim.İsterseni oradan okuyabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bak arkadaş.Artık sen evrimi falan unut.Sen DNA daki tek bilginin değişmesinin ne demek olduğunu biliyor musun?Bizim okullarda biyoloji dersinde Evrim Teorisinin ÇÜRÜTÜLDÜĞÜ Kanıtlandı.Bizzde burada öylesine sözler söylemişyoruz herhalde.Git bak bakayım bir bilgi değişince ne oluyormuş DNA'da.

yok yok siz şaka yapıyorsunuz ya.. şaka bütün bunlar.. dna'da bilgi değişince ne olduğu belli.. sistem hata verdiğinde ne olursa o olur... bunun nesini kafana taktın?? sanki bu hiç bilinmeyen anlaşılamayan birşeymiş gibi..

bir de evrimi çürüttüğünüz şu okulu merak ettim.. binlerce biyolog paleontolog evrim üzerinde çalışıyor, evrimden şüphe bile duymuyorlar, siz nasıl çürüttünüz merak ediyorum..

harun yahya çok okumuşsun belli.. onun çok sevdiği francis collins var.. dna uzmanı.. ona bak bakalım evrim için ne diyor...

bi daha da böyle şakalar yapma.. hadi bakalım..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yok yok siz şaka yapıyorsunuz ya.. şaka bütün bunlar.. dna'da bilgi değişince ne olduğu belli.. sistem hata verdiğinde ne olursa o olur... bunun nesini kafana taktın?? sanki bu hiç bilinmeyen anlaşılamayan birşeymiş gibi..

bir de evrimi çürüttüğünüz şu okulu merak ettim.. binlerce biyolog paleontolog evrim üzerinde çalışıyor, evrimden şüphe bile duymuyorlar, siz nasıl çürüttünüz merak ediyorum..

harun yahya çok okumuşsun belli.. onun çok sevdiği francis collins var.. dna uzmanı.. ona bak bakalım evrim için ne diyor...

bi daha da böyle şakalar yapma.. hadi bakalım..

Kanıtla o zaman bana evrimi.Doğal seçilim diyorsunuz yok tesadüf yok kendiliğinden.Ulan o DNA ya o bilgileri kim yazdı.Sen bir kromozomda kaç ansiklopedilik bilgi olduğunu biliyor musun?Tam 1000 Ciltlik Ansiklopedik bilgi var.Senin tesadüf ya da doğal seçilim demen 1000 Ciltlik bir Şaheserin yazarını inkar etmek gibi bir şey.Sen yazarı nasıl inkar edersin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...