Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

Soruma soruyla cevap verip kaçamazsın.

Bu sorularının bilimsel cevaplarını araştırsana her şeyi biz mi öğreteceğiz sana. :lol:

Sorduklarının düzeyi hiçbir şey bilmediğinin ispatı zaten.

Anlat bakalım evrenin kaç günde oluştunu, söyle bakalım Dünya'nın yaşını. Bakalım ne biliyorsun?

Allah bir anda mı yarattı yani. :lol:

Evrim hakkında bilgi istersen forumda evrim rehberi diye bir bölüm var, sana her şeyi burada anlatacak değiliz. :lol:

Cevapları bilmiyorsun konuşuyorsun sorunun evabını verdim.Allah yarattı ayrıca 1 günde yaratılmadı herşey sistemle yaratıldı.binlerce yıl önce oluşturulmuş kuran da dünyanın bir günde oluşturulmadığı söyleniyor zaten.Peki bilimadamları ne söylüyor?Dünyanın bir günde oluşmadığını.O zaman kuran binlerce yıl önce hiç bi bilimsel etkinlik yokken nerden biliyor dünyanın yaratılış dizisini?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olsa dükkan senin, ama yok. Dilersen sana süper zenciyi yollarız, ya varsa hesabı, ister misin?

Hakareti filan yok bunun ceyo... İşte gerçek bu. Eğer evrim teorisi yalansa, o zaman banada bir eşek. Babanın bir eşek olamayacağı gerçeği, ancak evrim teorisi %100 kesin bir doğruysa geçerli.

Ve zırlamayı bırak, olay gayet basit. Babanın bir eşek olmadığını göstermen isteniyor senden. Çok mu zor?

Yada baban cidden bir eşekki, sende bunun böyle olmadığını gösteremiyorsun...

Bababmın eşşek olmadığını görmek istiyorsan gelip görürsün canım benim .d

Sitelerde Paylaş

Olsa dükkan senin, ama yok. Dilersen sana süper zenciyi yollarız, ya varsa hesabı, ister misin?

Hakareti filan yok bunun ceyo... İşte gerçek bu. Eğer evrim teorisi yalansa, o zaman banada bir eşek. Babanın bir eşek olamayacağı gerçeği, ancak evrim teorisi %100 kesin bir doğruysa geçerli.

Ve zırlamayı bırak, olay gayet basit. Babanın bir eşek olmadığını göstermen isteniyor senden. Çok mu zor?

Yada baban cidden bir eşekki, sende bunun böyle olmadığını gösteremiyorsun...

Bu adamla konuşarak onun seviyesine neden iniyorsunuz sayın Anibal. Bu adamlar laftan anlamaz zaten. Hakikatler denen adam bile kendi çaoında bir şeyler ortaya atmaya çalışırken bu adamın tek yaptığı şey eleştiri ve inkardan ibaret.

O kadar açık görünüyor ki Ceyo29 bir TROLL.

Sitelerde Paylaş

Evet ateist hakaretleri teker teker başladı.Benim tezim belli canım benim.Dünyayıda evrenide Allahım yarattı.

Benim sorularıma cevap verirmisin lütfen .d

Bizim amacımız ne

niye ölüyoruz

niye yaşıyoruz

neden hasta oluyoruz

neden ortak atanızdan bi iz yok

neden neden enden boşlukta kaldım lütfen beni bilgilendir .d

>>> Bizim amacımız ne

Hiç bir amacın yok. Sen sadece, hormonlarına uymak zorunda olan baban ve ananın üreme denen fiilinin bir sonucusun. eğer amaç arıyorsan, tek amacın genlerinin sürmesini sağlamak olabilir. Zira her şeyin tamamen bu amaca hizmet ediyor.

>>> niye ölüyoruz

Vücudun eskidiği, gereken faaliyetleri yapamadığı için, metabolizmanı sürüderecek enerjiyi sağlayamıyor, işte o yüzdne ölüyorsun.

>>> niye yaşıyoruz

Fizik -> Kimya -> biyoloji kanunları yaşam dediğin durumda olmanı gerektirdiği için.

>>> neden hasta oluyoruz

Vücudundaki bir şeyler, çeşitli sebeplerden istendiği gibi çalışmadığından.

>>> neden ortak atanızdan bi iz yok

Kim demiş olmadığını? Her saç telin, her damla kanın, her hücren ortak atanın izlerini, hatta ondan bir parçayı taşıyor: DNA.

>>> neden neden enden boşlukta kaldım lütfen beni bilgilendir .d

Salak olmak zor zenaattır, katlan buna artık...

Sitelerde Paylaş

Peki ya varsa?

tabi ya varsa.. ya yoksa..

nasreddin hoca da göle maya çalmıştı.. ya tutarsa demişti (:

tutmadı ama..

senin tanrın bir kumarbaz mı ?

tanrın zar mı atmış ?

Sitelerde Paylaş

>>> Bizim amacımız ne

Hiç bir amacın yok. Sen sadece, hormonlarına uymak zorunda olan baban ve ananın üreme denen fiilinin bir sonucusun. eğer amaç arıyorsan, tek amacın genlerinin sürmesini sağlamak olabilir. Zira her şeyin tamamen bu amaca hizmet ediyor.

>>> niye ölüyoruz

Vücudun eskidiği, gereken faaliyetleri yapamadığı için, metabolizmanı sürüderecek enerjiyi sağlayamıyor, işte o yüzdne ölüyorsun.

>>> niye yaşıyoruz

Fizik -> Kimya -> biyoloji kanunları yaşam dediğin durumda olmanı gerektirdiği için.

>>> neden hasta oluyoruz

Vücudundaki bir şeyler, çeşitli sebeplerden istendiği gibi çalışmadığından.

>>> neden ortak atanızdan bi iz yok

Kim demiş olmadığını? Her saç telin, her damla kanın, her hücren ortak atanın izlerini, hatta ondan bir parçayı taşıyor: DNA.

>>> neden neden enden boşlukta kaldım lütfen beni bilgilendir .d

Salak olmak zor zenaattır, katlan buna artık...

offf cevaplara bak gülmekten öldüm fizik kimya biyoloji kanunları ha :D :D :D Peki bu fizik kimya biyoloji kanunlarını oluşturan kim?

Ortak ata mata yok kendini kandırıyorsunuz canım benim :D

Sitelerde Paylaş

Cevap veriyorum yüce yaradanımız Allahımız yaptırdı.

bu senin cevabın

birlikte başka bir soru daha soralım ?

tek soru -yaradanı kim nasıl yarattı? yaratan bunu biliormu .yoksa o damı peygamber peşinde dolanıyor?bir kutsal kaynak arayışındamı ? yoksa yoksa küçük allah dünyayı bu kadar vahşice yaratıp seyrine katlanılmaz kılıp,bölece kendini yaratan büyük allahın gelıp müdahale etmesini mi bekliyor.... bölece kendi varoluş problemini mi çözecek ..yani bizler allahın büyük allahına ulaşmak için yarattığı oltada ki yemmiyiz.......

ne diyorsun aklının ucundan geçmeyecek şeyler soralımmı sana ....?

Sitelerde Paylaş

bu senin cevabın

birlikte başka bir soru daha soralım ?

tek soru -yaradanı kim nasıl yarattı? yaratan bunu biliormu .yoksa o damı peygamber peşinde dolanıyor?bir kutsal kaynak arayışındamı ? yoksa yoksa küçük allah dünyayı bu kadar vahşice yaratıp seyrine katlanılmaz kılıp,bölece kendini yaratan büyük allahın gelıp müdahale etmesini mi bekliyor.... bölece kendi varoluş problemini mi çözecek ..yani bizler allahın büyük allahına ulaşmak için yarattığı oltada ki yemmiyiz.......

ne diyorsun aklının ucundan geçmeyecek şeyler soralımmı sana ....?

Yaradan yaratılmadı.Yaradan sonsuzdur.O doğmamış doğurmamıştır.O tektir.Kuranda bu yazıyor.Bende kurana inandığım için sorun yok sen kendin bulmaya çalış sorunun cevabını.

Sitelerde Paylaş

>>> Peki bu fizik kimya biyoloji kanunlarını oluşturan kim?

Maddenin ta kendisi, şu elektorn, proton filan denen şeyler.

Ha, peki senin şu allah dediğin moloz yığınına insan yapmayı kim öğretmiş?

animal allah kavramıyla değilde konuyu yaratan kavramıyla tartışsak bence senin ilminden daha fazla yarar sağlarız ......

Sitelerde Paylaş

Bu kadar eğlence yeter benim için.

Sizde belirlediğim özellikleri belirteyim.

1-Hayattan darbe yemişsiniz hepiniz Allaha inanırken onun size kendisini hissettirmediğini belirtmişsiniz.

Ama allah kendisine 1 gelene 10 gider.

Ben namaz kılarken ağladığımı bilirim.

Allah her zaman kalbimizdedir.

Sizin gibi sapkınlık içine düşmeyiz

Darvinin yalanlarını yol olarak görmüşsünüz.

Maddeye inanıp kendini yok edeceksiniz

Allah sizi KIZGIN ATEŞİNDe yaktığında yalvaracaksınız

Ama atı alan üsküdarı çoktan geçmiş olacak.

Allahın yolunda cihadımız devam ettiği sürece hiçbişey kazanamayacaksınız.

Mason uşakları!!!

Sitelerde Paylaş

Yaradan yaratılmadı.Yaradan sonsuzdur.O doğmamış doğurmamıştır.O tektir.Kuranda bu yazıyor.Bende kurana inandığım için sorun yok sen kendin bulmaya çalış sorunun cevabını.

ceyo benı yanlıs anladın ben ortak soruların peşindeyim...

kısaca ne kadar uç olursa olsun aynı şeyleri sorabiliriz ..

sen cevaplarını kuranda bul

başkası incılde tevratta hawkıngsın kıtabında bulsun cevaplar farklıdır ama sorular bir ?

şimdi şu soru cıkıyor tam şu an da yazarken soruyu soran kim içimizde ?

Sitelerde Paylaş

ceyo benı yanlıs anladın ben ortak soruların peşindeyim...

kısaca ne kadar uç olursa olsun aynı şeyleri sorabiliriz ..

sen cevaplarını kuranda bul

başkası incılde tevratta hawkıngsın kıtabında bulsun cevaplar farklıdır ama sorular bir ?

şimdi şu soru cıkıyor tam şu an da yazarken soruyu soran kim içimizde ?

Sadece çok zeki olmanı belirtmekle yetiniyorum

Sitelerde Paylaş

aynı sorular içimizde yeşeriyorsa farklı farklı cevaplar ile arayışımız bazılarımızda tatmin olup son buluyor bazılarımız ise tatmin olmuyorsa bu kavga sebebi olamaz.Benim gördüğüm teist ya da antiteist yazarlar konu başlığının altında kendi saflarında bulunan cevaplarla tatmin olmuş görüntüsü vermeye calışıyorlar....

arkadaşlar ateist ler teistler kendimizi kandirmayalım dürüst olalım kendimize

gerçeğin peşindemiyiz

evet,

peki diyelim ki gerçek kuranda islamda ben anında müslümanımdır

peki diyelim ki gerçek dinsizlikde sen diyebiliyormusun anında dinsiz olurum

Sitelerde Paylaş

Ama allah kendisine 1 gelene 10 gider.

Ben namaz kılarken ağladığımı bilirim.

bknz: ormanda 1 fantom 10 kaplan gücündedir..

bence de vız gelir tırs gider senin tanrın buralara (:

bende beşiktaş gol attığında ağladığımı hatırlıyorum küçükken (:

Sitelerde Paylaş

>>> peki diyelim ki gerçek kuranda islamda ben anında müslümanımdır; peki diyelim ki gerçek dinsizlikde sen diyebiliyormusun anında dinsiz olurum

Öncelikle, gerçek uranda değil, islamda da değil. Gerçeğin ne olduğu o kadar açık seçik ki, sadece kafayı kaldırıp bakmak kafi geliyor.

Şimdi ne diyor bu adamlar? Allah var. İyi. Peki hani? O görünmez, edilmez. Peki, görünmeyen, edilmeyen varlığını hiç bir şekilde belirleyemediğimiz bir şeyin var olduğunu nerden çıkarıyorsun?

Şimdi derler mesela. Efenim bir incir çekirdeğinden nasıl olurda koca ağaç çıkar, çıkamaz edemez, demekki allah var.

Peki, incir çekiprdeğinden bir ağacın çıkması için allah olması gerektiğini nerden biliyorsun?

İnci çekirdeğinden bir ağacın çıkamayacağını nerden biliyorsun?

Örne olarak ben diyebilirim ki, efenim bu 300 tonluk boeing 747 uçamaz. Demekki onu uçuran zeus var. Bu lafa bir itirazınız var mı?

Adamlar o incir çekirdeğindeki, bir ağacın çıkmasını zorunlu kılan organik yapıyı görmez, bilmez, cahil dümbüğün teki. Polimer nedir bilmez, katalizasyon nedir bilmez, DNA nedir anlamaz. Bakar karşıdan, amanda incir çekirdeği işte, hiç bir halt yok bunda diye sayıklar. Gözünün görmediği o minicik şeyleri inkar eder. Oysa bakması yeterlidir ona şöyle biraz daha yakından.

Sonra birde çıkıp, gözünün görmediğini kabul etmiyor, inkar ediyor diye üste çıkar bu zibdiler. Bre lavuk, gözün görmüyor o incir çekirdeğinin içindeki koca ağacı, ama inkar ediyorsun onun orada olduğunu, gidip bir yalan, bir martaval sallıyorsun, allah varda, zart ve zurt..

O kafanı kaldır bir bak bakalım, o incir çekirdeğinde ne var? Adam bunu yapmaz, gözüyle görebileceği şeyi inatla inkar eder, ama kıçtan uydurulduğu apaçık olan allah diye sayıklar durur.

İşte herşey burada. İnsan, canlı, incir, arı, dünya, güneş vs. her şey. Açık ve nettir olay: bir kaldır o kıçını da bir bak çunlara, nasıl oluyor? Bu kadar basit bir şekilde sapına kadar görülecek olayı, kalkıp bakmaz, masallarla kafamızı ütüler gider.

Bunlar gözlerini çevirmekle görebilecekleri apaçık gerçekleri inkar ederler. Ama hiç bir şekilde var olmayan, var olmadığı içinde zaten asla görülemeyecek olan şeyi de savunup dururlar. İşte bunların vaziyeti budur.

Allah filan yok. Bu apaçık, kesin olan gerçeğin ta kendisi. Bu cahillerinde, ellerindeki tek şey, herkesin aynen o şekilde kafasını kaldırıp kainata bakmaya üşeniyor olmasıdır. Böylece atar, tutar, yalan söylerler, millette kafasını çevirmediği he, öyleymiş sanır gider.

Gelri, amanda adem vardı da. Eh, hani nerde mezarı bunun? Buyur, kemiklerini göster hadi bize mesela. Mezartaşını getir. Yoook, o kıçından uyduracak, adem diyecek, havva diyecek, ama hiç bir delil, kanıt vs. getirmeyecek. Sen evrim dediğinde, sana ilk canlıyı göster diyecek. 3.8 Milyar yıl önce yaşamış yok olmuş o canlıyı. Ama olay aslında şu kadar basit, biz o ilk canlıdna aldığımzı DNA'yı taşıyoruz, ona bakan, ilk canlıya da bakıyor aslında, bu bu kadar kesin, net. Yani adama al işte diye gösteriyoruz, ilk canlıyı, ama adamın gözüne de soksak onu, yok, olmaz, kabul etmez.

Dincilerin yapması gereken, kendi masalları için ispatlarını koymalarıdır. bizden nasıl böyle somut, kanlı canlı istiyorlarsa bunu aynen o şekilde. zira biz o kanıtları gayet somut şekilde koyuyoruz zaten. ama bunlar kıçlarındna uydurmakla, ahada bu böyle diyebiliyorlar, işte hepsi de bu...

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim sorularıma cevab verme sırası sizde.Ben soracağım siz cevablayacaksınız.Gerçi soracağım soruları biliyorsunuz ya ben yine de sorayım.

1)Arılar bal yapmayı nasıl biliyorlar.Arıların tesdüf eseri oluşup tesdüfen çiçek tozu toplamaya gitmeleri ve o tozları getirip tesdüfen bal yapmaları mantık dışı ve aptalca değil mi?

2)İnek ürettiği sütü ot yiyerek ve su içerek yapmayı nasıl öğrendi? Üstelik aklı olmadığı halde! Eğer Aklı varsa bizede öğretsin bizde yapalım zavallı hayvancağızın emeğine yazık etmeyelim.

3)Bu ağaç diye adlandırdığımız canlılar adeta "kütük" gibi oldukları yerde yatarak, su ve gübre ile beslenerek nasıl tatlı meyvalar üretiyorlar.Tesadüfen ve ya kendiliğinden oluşması sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu ağaçların ilham aldıkları ve onların arkasında iş göre sonsuz bir "İlim ve İrade ve Kudret" mi yatmakta?

4)Kainatta pat diye gelişigüzel yıkıcı bir patlamayla düzen oluşmasını neyle açıklıyorsunuz? Zira hepimizin bildiği gibi bu deli bir patlama facia boyutlarında bir yıkıma neden olması gerekirken neden yapıcı bir patlama rolü oynamış?

ve benzeri soruların cevablarını beklemiyorum.

Kabul edilmeyen cevablar : "Bu sorulara cevabım var fakat senle tartışmak istemiyorum, bırak bu safsataları, masalın bilimi olmaz" gibi cevablar tarafımızdan kabul edilmeyecektir.!DUYURULUR!

Cevap vereyim, o arılara, ineğe, ağaçlara ne yapacaklarını ben öğrettim, o yüzden biliyorlar. O büyük patlama da benim sayemde yıkıcı değilde yapıcı bir rol oynadı, çünkü onu da ben yaptım ve öyle olmasını istedim.

Peki senin putun ne cevap veriyor bu sorulara? Gönderdiği kitapta cevaplıyor mu bunları açık açık? Ne gezeeer? O da aynı benim yaptığımı yapıyor. Ben yaptım, ben ettim, ben öğrettim, ben yarattım diyorda başka birşey demiyor. İyi, anladık hepsini sen yaptın da, birazda ayrıntılara girsen..

Gelelim benim sorularıma:

1. Muhammed 9 yaşındaki Ayşe ile evlenerek insanlığa ne gibi bir mesaj vermek istemiş olabilir?

2. Evlatlığı Zeyd'in boşadığı Zeynep'le evlenmesinin, evlatlık müessesesini yerle bir etmesinin hikmeti nelerdir?

3. Kocaları, aileleri, akrabaları ve dostları Muhammed'in adamları tarafından öldürülen Safiyye, Cüveyriye ve Reyhane'yi, Muhammed'in karı olarak alması diğer kabilelere nasıl bir mesaj vermiştir?

4. Kendisine gönderilen Mariya ve Şirin'i hediye olarak kabul etmesi, Mariya'yı kendine ayırıp, Şirin'i adamlarından birine hediye etmesi, onları gönderen Mısır hükümdarına ne mesaj vermiştir?

Sitelerde Paylaş

>>>>>Ben namaz kılarken ağladığımı bilirim.

bunu niye söyledin ki şimdi..

bak kardeşim, böyle şeyleri her ipini koparanın girdiği bu tür forumlarda söylemeyelim lütfen.

hele hele islami forumlarda hiç söyleme..

amellerimizin yanmasını hiçbirimiz istemeyiz değil mi..?

"ben öyle bir, iki rekat kıldım ki bi daha kılmak için bütün amelimi veririm, rukuda, seccede öyle şeyler hissettim ki tarifi imkansız..." gibi şeyleri böyle ulu orta yerlerde söylemeyin yani yazmayın..

lütfen nefsimize ve kovulmuş şeytanın vesveselerine uymayalım..

bu arada beni yanlış anlamaYIN, ben burda senin gösteriş için yazdığını söylemiyorum da öyle bişey yapacağına inanmıyorum da..

ben sadece senin üzerinden forumdaki bütün müslüman arkadaşları uyarıyorum o kadar..

ESEN KALIN..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...