Jump to content

"İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

Recommended Posts

• İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Soru 1= Evrenin hakimi her şeyi bilen,gören, yaratan, bir şeye ol deyince olması yeten bir yaratıcının insanı imtihan için yaratması akla mantıklı bir hikaye midir? Her şeyi bildiğine göre hangi insanın cennete cehenneme gideceğini de bilen bir yaratıcının insanı sınava tutması nasıl bir mantığın eseridir? Cevabı belli olan sınav olabilir mi?

Soru 2= Allah'ın ibadete ne ihtiyacı var? İbadet var ise 4 kitap neden var? İnsanları değiştirmeye kalksa bile Tanrı nasıl olur da değiştirmeye kalkan varlıkları yok etmez? İbadetin miktarı dediğin durum Tanrı'yı övmek midir? Övülme derecesine göre cennet cehennem kavramı yaratmak sadistlik değil midir? Her dakika övülmek isteyen bir tanrı olabilir mi?

Soru 3= Allah ibadet için yaratsaydı zaten beynimizi aklımızı ibadet kavramına göre yaratırdı. Yaratmasa bile şu an dünyada gökte yazacak olan ya da dinin yaratıcısının varlığına KESİN kanıt tek bir ses tek bir meleğin inmesi ya da tek bir mucizevi olay yetmez midir? Herşeyi bilen Tanrının gönderdiği kitap nasıl olur da sorgulanır? İnsan parmağı 5 tanedir. Bu kesindir sorgulanamaz. Neden Tanrı buna benzer kesin bir durum yaratmamıştır?

Bu soruların cevabını verin ben her gün namaz kılacağım. ( Ayetlerden bahsetmedim bile... )

Saygılar;

1) Çok Mantıklıdır.Allah bizleri ve sizleri sonucunu bildiği bir sınava tabi tutmasının hikmeti sudur ki gayet mantıklı.Eğer bizleri sınava tabi tutmadan cennet ya da cehenneme alsaydı o vakit cehennem ehli diyecekti ki "Ya Rabbi.Ya Rabbi.Bizleri imtihan et.Belki sana layık kul oluruz.Ne olur belki iyi ameller işlerizde bizde cennet ehlinden oluruz".İşte bunları demesinler diye imtihanı yarattı.Hem sen yaratıldığın için şikayetçi misin? İşte sınavın hikmeti budur.

2)Haşa!Allah'ın ibadete ihtiyacı olmaz.Size şöyle anlatayım;

Biz hasta olduğumuzda doktara gideriz.O da bize ilaç yazar.Biz içeriz.Peki doktor bize ilaç yazdığında "Senin ne ihtiyacın var ki bize ilaç yazıyorsun.Senin, bizim ilaç içmemize ihtiyacın mı var ki bize bu ilaçları içiriyorsun.Bu çok mantıksız." diyebilirmiyiz.

Peki doktor dese ki "Bu ilaçları içenler iyileşecek ve cennet gibi bir makama götürülecek.İçmeyenler iyileşemeyip cehennem gibi korkunç bir yere sevk edilecek."Doktor bu sözünde haksız mıdır?

3)Tamam.Öyle olduğunu bir an için kabul edelim.O zaman tüm kafirler şehadet edecek ve iman edeceklerdi.Bu olay şuna benzer ki şöyledir "Milli Eğitim Bakanlığı bizleri sınava sokuyor.Fakaat!Tüm öğrencilere sınav sorularının cevablarını dağıtıyor.Herkes Türkiye 1.si.Bu yanlış değil midir? YANLIŞTIR.

Öyleyse bir melekin ya da bir sesin gökten yahut herhangi bir şekilde "Allah vardır ve birdir.Muhammed (asm) Onun

resulüdür." deseydi şüphesiz tüm dünya dizlerinin üstüne çökerek "Duyduk ve itaat ettik." diyerek iman ederdiler.O vakit imtihan sırrı kalkardı.

Hem her insana Allah'ın 10 tane parmak vermeside bir mucize değil midir?Hem her insanın parmak izlerinin farklı olması hatta tek yumurta ikizlerinin bile parmak izlerinin farklı olması mucize olarak yetmez mi?

İşte sana sorularının cevabı.Gel ve söz verdiğin üzere 5 vakit namazını kıl!Sözünden cayma!

Sitelerde Paylaş

Foruma ilk kayit oldugumdan beri soyluyorum. Hep de soylemeye devam edecegim. Din bir afyondur. Insanlari uyutmak, duzene sokmak, korku ile ahlaki saglamaya yarayan bir durumdur. Kendi tasarimini kendisi sorgulayan bir Tanri kavraminin olmasi mumkun degildir. Ancak!, bu arkadasin dedigi gibi bu kadar her seyi ic guduye baglamak, tesadufe yormak hayatimizin bir rastlanti olduguna yol acar. Herseyi bilsek mum gibi sonuk oluruz. Ama bilmiyoruz. Olmayan dini doguran sey de bu esrardir. Nasil olduk, nerden geldik, bu 272 milyar gezegen bir insan irki icin yaratilmasi sacma ve bu uzayda tek oldugumuza hawking bile inanmiyor. Peki kim? Ya da ne bizi yaratti? Adina Tanri de, okuz de, mal de, ne dersen de biz nerden geldik evrenin olusumu bu duzen dedigimiz ya da bize duzen gelen olayin kaynagi nedir?!!! Bunu TAMAMEN tesadufe baglamak bence mantiksiz insanlarin yorumudur. Sorgulayci kusku icinde olan insanlar zeki insanlardir ve er gec dogruyu bulacaklardir!.

Ey Arkadaş!Biz bu foruma geldik geleli bundan bahsediyoruz.Buraların Hakimi kim? Bizi kim neden yarattı? Biz nereden geldik nereye gidiyoruz.Bizde bu evrenin tesadüfen oluşamayacağını söylüyoruz.Konu başında bahsettiğim gibi.Bu hayvanlara kim öğretti ki bu işleri yapıyorlar.

Ey Arkadaş!Sen akıl ve mantığını kullanan bir kimsesin.Ben sana diyorum ki "Gel ve İman Et.La İlahe İllallah. de."

Sen Allah'. buraları yaratan ve idare eden Hakim-i Mutlak'a İman et.Diğer sorularını da sor cevab verilecektir İnşaAllah.Bizler bunu Tüm Dünyaya Haykıracağız.

Ey Aklını Kullanan Arkadaş!Ben seni Hak Dine Davet ediyorum.Ne olur bu davete icabet et!Zira Ömrün Ebedi DEĞİL.Belki bu yazıları okurken veda edeceksin bu dünyaya.

Ey Arkadaş!Gel.Sen akıllı bir kimsesin.Gel Hak Dine Gir.Şehadet getir."La İlahe İllallah Muhammedün resulüllah."(sav)

Sevgiler ve Saygılarla...

Sitelerde Paylaş

Foruma ilk kayit oldugumdan beri soyluyorum. Hep de soylemeye devam edecegim. Din bir afyondur. Insanlari uyutmak, duzene sokmak, korku ile ahlaki saglamaya yarayan bir durumdur. Kendi tasarimini kendisi sorgulayan bir Tanri kavraminin olmasi mumkun degildir. Ancak!, bu arkadasin dedigi gibi bu kadar her seyi ic guduye baglamak, tesadufe yormak hayatimizin bir rastlanti olduguna yol acar. Herseyi bilsek mum gibi sonuk oluruz. Ama bilmiyoruz. Olmayan dini doguran sey de bu esrardir. Nasil olduk, nerden geldik, bu 272 milyar gezegen bir insan irki icin yaratilmasi sacma ve bu uzayda tek oldugumuza hawking bile inanmiyor. Peki kim? Ya da ne bizi yaratti? Adina Tanri de, okuz de, mal de, ne dersen de biz nerden geldik evrenin olusumu bu duzen dedigimiz ya da bize duzen gelen olayin kaynagi nedir?!!! Bunu TAMAMEN tesadufe baglamak bence mantiksiz insanlarin yorumudur. Sorgulayci kusku icinde olan insanlar zeki insanlardir ve er gec dogruyu bulacaklardir!.

Ey Arkadaş!Biz bunu haykırıyoruz günlerdir bu forumda.Bizler de inanıyoruz ve biliyoruz ki Yaratıcı VAR.

Gel ve İman et.Şehadet getir."La İlahe İllallah.Muhammedün resulüllah."(SAV)

Hem erteleme bu işi.Zira ömrün Ebedi DEĞİL.Sen Allah Teala Hz. Varlığına ve Birliğine, Muhammed (asm) ın ONUN Resulü olduğuna iman et.Biz size tüm sorularınızın cevablanacağına dair söz veriyoruz.Diğer kafanıza takılan şeylere cevab alabilmeniz için Evvela İman Ediniz.Zira İman Etmezseniz o cevablar kafanız yatmayacaktır.

Seviler...

Sitelerde Paylaş

Ey Arkadaş!Biz bu foruma geldik geleli bundan bahsediyoruz.Buraların Hakimi kim? Bizi kim neden yarattı? Biz nereden geldik nereye gidiyoruz.Bizde bu evrenin tesadüfen oluşamayacağını söylüyoruz.Konu başında bahsettiğim gibi.Bu hayvanlara kim öğretti ki bu işleri yapıyorlar.

Ey Arkadaş!Sen akıl ve mantığını kullanan bir kimsesin.Ben sana diyorum ki "Gel ve İman Et.La İlahe İllallah. de."

Sen Allah'. buraları yaratan ve idare eden Hakim-i Mutlak'a İman et.Diğer sorularını da sor cevab verilecektir İnşaAllah.Bizler bunu Tüm Dünyaya Haykıracağız.

Ey Aklını Kullanan Arkadaş!Ben seni Hak Dine Davet ediyorum.Ne olur bu davete icabet et!Zira Ömrün Ebedi DEĞİL.Belki bu yazıları okurken veda edeceksin bu dünyaya.

Ey Arkadaş!Gel.Sen akıllı bir kimsesin.Gel Hak Dine Gir.Şehadet getir."La İlahe İllallah Muhammedün resulüllah."(sav)

Sevgiler ve Saygılarla...

Heyt be!

Havada uçan karada kaçan :)

Vay salak vay!

Sitelerde Paylaş

Heyt be!

Havada uçan karada kaçan :)

Vay salak vay!

Zorlu Günde (Hesap Günü) göreceğiz kimmiş salak.Ah, diyeceksiniz ah keşke bizi uyaran kimselere inansaydık!Ah keşke onlarla dalga geçip alay ederek yalanlamasaydık!Halbuki onlar bizi bu gün hakkında uyarmışlardı.Biz ise onlara "Salaklar, demiştik bunlar masaldır martavaldır.Oysaki bizim sölerimizmiş masal martaval" diyerek feryad ederken bizler İnşaAllah Sürur ile Cennet'e gideceğiz.

Vay ateş ehli vay!!! Allah sizlere ve sizin gibilere iman ihsan eylesin.AMİN.

Sitelerde Paylaş

Zorlu Günde (Hesap Günü) göreceğiz kimmiş salak.Ah, diyeceksiniz ah keşke bizi uyaran kimselere inansaydık!Ah keşke onlarla dalga geçip alay ederek yalanlamasaydık!Halbuki onlar bizi bu gün hakkında uyarmışlardı.Biz ise onlara "Salaklar, demiştik bunlar masaldır martavaldır.Oysaki bizim sölerimizmiş masal martaval" diyerek feryad ederken bizler İnşaAllah Sürur ile Cennet'e gideceğiz.

Oğlum.

Sen kendi dinini de bilmiyorsun daha.

Senin cehennemde olma ihtimalin ile benim cehennemde olma ihtimalim aynıdır.

Kimin kafir, kimin munafık, kimin mümin kısacası Allah denen masal kahramanının kimden hoşlanacağını sen bilemezsin.

Ayrıca benim elimde Allah'a ait gizli kamera kayıtları var.

Ben ona şantaj yaparak gireceğim cennete.

Hem de 5 yıldızlı cennet kısmına.

Şantajı da tüm ateistleri cennete al diyerek yapacağım.

Ve seni cehennemin dibine yollatacağım.

Görürsün sen orada ebeninkini.

Sitelerde Paylaş

Oğlum.

Sen kendi dinini de bilmiyorsun daha.

Senin cehennemde olma ihtimalin ile benim cehennemde olma ihtimalim aynıdır.

Kimin kafir, kimin munafık, kimin mümin kısacası Allah denen masal kahramanının kimden hoşlanacağını sen bilemezsin.

Ayrıca benim elimde Allah'a ait gizli kamera kayıtları var.

Ben ona şantaj yaparak gireceğim cennete.

Hem de 5 yıldızlı cennet kısmına.

Şantajı da tüm ateistleri cennete al diyerek yapacağım.

Ve seni cehennemin dibine yollatacağım.

Görürsün sen orada ebeninkini.

Vah AteŞ Ehli VAH! Sen o gün göreceksin kimin kamera kayıtları Milyarlarca insanların gözü önünde izletilecek ve rezil rüsva edilecek.Sen O Günde Ne bir Yardımcı Bulacaksın Ne Bir Kurtarıcı.

Sitelerde Paylaş

Vah AteŞ Ehli VAH! Sen o gün göreceksin kimin kamera kayıtları Milyarlarca insanların gözü önünde izletilecek ve rezil rüsva edilecek.Sen O Günde Ne bir Yardımcı Bulacaksın Ne Bir Kurtarıcı.

Ne güzel işte.

Meşhur olacağım.

Kurtarıcı ve yardımcıya gerek yok.

Yanmayı severim.

Zevk alırım yanmaktan.

Sitelerde Paylaş

1) Çok Mantıklıdır.Allah bizleri ve sizleri sonucunu bildiği bir sınava tabi tutmasının hikmeti sudur ki gayet mantıklı.Eğer bizleri sınava tabi tutmadan cennet ya da cehenneme alsaydı o vakit cehennem ehli diyecekti ki "Ya Rabbi.Ya Rabbi.Bizleri imtihan et.Belki sana layık kul oluruz.Ne olur belki iyi ameller işlerizde bizde cennet ehlinden oluruz".İşte bunları demesinler diye imtihanı yarattı.Hem sen yaratıldığın için şikayetçi misin? İşte sınavın hikmeti budur.

Sayin hakikatlar, verdigin cevaplar icin bastan tesekkur ediyorum. Birinci cevabin bana mantikli gelmedi. Neden diyeceksin? Eger sinav yapmasaydi cehennemdekiler bizi imtihan et diyecekler diyorsun. Ancak su var, onlar imtihan olsa bile yine gidecekleri yeri Tanri biliyor degil mi? O zaman onlarin bu lafi soylemelerine Allah ayetindeki gibi soyle diyebilir '' sizin bilmediklerinizi ben bilirim''. Bu sorunun cevabi kolaydir. Ancak kendi yarattigi kullari kendi hatasi ve kendi yazdigi insan kaderine gore sorgulayan bir Tanriyi benim mantigim inan almiyor.

2)Haşa!Allah'ın ibadete ihtiyacı olmaz.Size şöyle anlatayım;

Biz hasta olduğumuzda doktara gideriz.O da bize ilaç yazar.Biz içeriz.Peki doktor bize ilaç yazdığında "Senin ne ihtiyacın var ki bize ilaç yazıyorsun.Senin, bizim ilaç içmemize ihtiyacın mı var ki bize bu ilaçları içiriyorsun.Bu çok mantıksız." diyebilirmiyiz.

Peki doktor dese ki "Bu ilaçları içenler iyileşecek ve cennet gibi bir makama götürülecek.İçmeyenler iyileşemeyip cehennem gibi korkunç bir yere sevk edilecek."Doktor bu sözünde haksız mıdır?

Verdigin ornege itirazim var. Doktor bizi yaratmiyor bu bir. Doktor kendi yarattigi kullarina bakin bunu alin iyilesiceksiniz demiyor.Eger doktor Tanri olsaydi kullarini hastalikli olarakta yaratmazdi zaten. O zaman bu doktorun hatasi olurdu. Benim derdim ovmekle ilgili. Insan gibi dusunuyor Tanri.Beni overseniz cennete ovmezseniz cehenneme diyor. Ve Tanri sunuda iyi bilmesi gerekir. Eger ki cenneti vadetmeseydi tek bir kulu bile ona ibadet etmeyecekti.Ama eger ki biz sadece sevgimizden ibadet edicek bir sekilde yaratilsaydik zaten cennet cehennem kavrami olmadan ibadet ederdik. Ama sen dahil cennet icin ibadet ediyorsunuz. Hayir dersen yalan soylemis olursun.

3)Tamam.Öyle olduğunu bir an için kabul edelim.O zaman tüm kafirler şehadet edecek ve iman edeceklerdi.Bu olay şuna benzer ki şöyledir "Milli Eğitim Bakanlığı bizleri sınava sokuyor.Fakaat!Tüm öğrencilere sınav sorularının cevablarını dağıtıyor.Herkes Türkiye 1.si.Bu yanlış değil midir? YANLIŞTIR.

Öyleyse bir melekin ya da bir sesin gökten yahut herhangi bir şekilde "Allah vardır ve birdir.Muhammed (asm) Onun

resulüdür." deseydi şüphesiz tüm dünya dizlerinin üstüne çökerek "Duyduk ve itaat ettik." diyerek iman ederdiler.O vakit imtihan sırrı kalkardı.

Hem her insana Allah'ın 10 tane parmak vermeside bir mucize değil midir?Hem her insanın parmak izlerinin farklı olması hatta tek yumurta ikizlerinin bile parmak izlerinin farklı olması mucize olarak yetmez mi?

O zaman Tanri bunu yapip herkes ibadet etmiyorsa Tanri cehennemde yakacak kul istiyor demektir. Cunku yapsaydi herkes cennete gidecekti. Ne guzel olacakti degil mi?

Tekrar verdigin cevaplara tesekkurler. Bir de sunlarin cevabini verirmisin?

3- Dine gore Allah herseyi gorendir. Gelecegi de gecmiside. Su an 55 tane musluman ulkesi var ve hepsi birbirinden beter. Cogu seriatla yonetiliyor , surekli ic savas oluyor, surekli kadinlara yonelik idama kadar giden cezalar var, surekli kan akiyor. Herseyi bilen Allah bu kitabi gondermeden once bu durumlara varacagini bilmiyor muydu? Bilmiyordu dersen o zaman oyle Tanri olmaz. Bilipte durdurmamissa ben zaten ona Tanri diyemem.

4- Dunya insan icin yaratilmissa, evrenin olusumundan 8 milyar yil sonra neden dunya meydana gelmistir. O zaman evren insanlar icin yaratilmamistir dimi? Ama dine gore her sey insan icindir ve insanla baslamistir. 300 milyar gezegen, yildizlar, galaksiler sadece insan icin mi vardir? Evren insan icinse insan neden evrende nefes alamamaktadir?

5- Dine gore canlilik insanla baslar. Insan irkinin varligi sadece 10 bin yildir. Ancak dinazorlar bazi kaynaklarda 13 bazilarinda 18 milyon yil once bile var olmustur? O zaman dunya insan icin yaratilmamistir. 3,65 milyar yil once bile canliligin oldugu kesinlesmistir bknz stramatolitler.

6- Dine gore adem once cennetteydi ama seytanla iddaya giren Tanri tarafindan kafasi karisitirildi. Koskoca Tanri kendi yarattigi melekle neden iddiaya girer? Bu mantikli midir? Ve madem Tanri herseyi biliyor ademin o elmayi yiyecegini de biliyordur. O zaman seytanla Tanri danisikli mi dovusuyor? Hadi herseyi gectim sirf bi kisi yuzunden tum insan irki cennetten neden kovulur? Bizim gunahimiz nedir?

7- Kurandan bir suru celiskili ayet olmasina ragmen sadece iki ayet gostericem. Birincisi Kadinlar sizin tarlanizdir dilediginiz gibi kullanin ayeti. Nasil olur da Allah cinsiyet ayrimciligi yapar? Nasil olur da kadini esya yerine koyar? Boyle Tanri olur mu Tanri kul ayrimciligi yapar mi ?? Ikinci ayet ise Allah dilediginin kalbini islama acar, dilediginin kalbini islama kapatir ayeti. Bu ayetten yola cikarsak islama uymayanlarin tek sebebi Allahtir. Nasil oluyor? O zaman onun yuzunden insanlar cehenneme gidiyir?Diger Muhammed'in ozel hayatiyla ilgili ayetleri saymiyorum bile.

8-Kuran' in degistirilemeyecegi ayetlerle soyleniyor. Ama muslumanliga gore tevrar ve zebur degistirildi. Kuranda Allah bu kitabin degistirilemeyecegini soylediginden dolayi bu kitap degistirilemez. Ama bak Allah incilde Tevrat icin ne diyor;

Gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasadan (Tevrattan)en küçük bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecektir

(İncil, Markos 13:31)

Nasil oluyor? Burada da Allah degistirilemeyecegini soyluyor.

Bu sorularim sondu. Bunlari da aciklarsan MANTIKLI bir sekilde tevbe edecegim.

Sitelerde Paylaş

Sen o gune (senin deyimin ile hesap gunu) kadar yasayabilecegini dusunuyor musun?

Sitelerde Paylaş

Adalet şudur ki verdiğin ceza mağdurları tatmin etmelidir. Hapis cezası şehit ailelerini tatmin ettiği zaman seninle aynı fikiri paylaşabilirim.

İnsanın insana verdiği zararın cezasını bir kenara koyalım.( Aslında koymayalım)

Ben tanrının varlığını reddettim ya da ona şirk koştum diye, tanrı mağdur mu oluyormuş da beni sonsuza kadar yakamayı aklına koymuş?

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya sen ne yüzsüz adamsın... senden bilimsel açıklama istedik kaç kez.. getirmeden yazma dedik.. hani nerde bilimsel açıklamaların?? allahın evreni dünyayı ve insanı yarattığını bilimsel olarak kanıtla ve açıkla diyoruz.. bunu yapmadan ne konuşuyorsun sen hala??

senden daha yüzsüz biri var mıdır acaba?? utanmadan burda bikbikliyorsun hala...

Sitelerde Paylaş

senin şu söylediklerinin aynısını hıristiyanlar da söylüyor, yahudiler de, bahaistler de, yezidiler de söylüyor.. onlar da gelin etmeyin tövbe edin bizim yolumuz doğru yol bize gelin diyor.. senin onlardan ne farkın var?? senle onlar arasında en ufak bir fark yok.. benim gözümde senle bir putperest veya yahudi arasında hiçbir fark yok.. herkes kendisini kaptırmış gidiyor.. bunu bir anlasan.. bize ne kadar komik geldiğini görsen...

Sitelerde Paylaş

Boşuna yalvarıyorsun, biz cehennem ehli olarak yaratılmışız. Senin allahının yarattığı cehennem boş mu kalsın? Zaten O, bizim imtihandan çakacağımızı bildiği için cehennemi yaratmış. Eğer size uyarsak allahın iradesine karşı gelmiş oluruz, allaha karşı ayıp olmaz mı? :lol:

Sitelerde Paylaş

arkadasım 3. sorunada kalp gözüyle ben cevap vereyim.

1.onun adı kütük değil ağaçtır kütük denmez

2.oda bir canlıdır organelleri hücreleri organları mevcuttur

3.meyvedeki çekirdekleride tohumdur üremeye her canlının olduğu gibi hakkı vardır.

kusura bakmayın ilkokul soruları böyle basit cevaplanır.

Sitelerde Paylaş

O dediğin lafı sana ço kgüzel ödetecek korkma.

LAf söylemiş bal kabağı denen olay bu oluyor işte. Verecek cevap olmayınca, amanda seni şöyle edecek falan...

Ne edecek, hiç bir halt filan olacağı yok, sana olacak olan neyse bana da o olacak: Çürüyp, aslımıza dönüp gideceğiz, hepsi o.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Arıya bal yapda ınsanlar yesin demişde bir şeyi demeyi unutmuş.

DİKKAT ET,bazı çiçekler vardır adamı İSHAL eder onlara uğrama.

Bazılarıda karın ağrısı yapar onlarada uğrama demeyi unutmuş Kureyşın El-Ilahı.

Örnegin,halkomas yaylasının balını KENEFE yahın bir yerde yiyecen,

uçkurunda elinde olacak,yohsa pantolonu doldurursun.

Gelelim ineklere

İki türlü inek vardır.

İki bacahlı inekler

Dört bacahlı inekler

Sen sanırım dört bacahlılardan sülüyün.

İneklerde Arılar gibi egitilmeden SALINMIŞ ÇAYIRA OTLAYIP GARNIN DOYURA.

Kureyşin El-Ilahı inege dememiş bah inek,ot otlarkan otları sıradan otlama bunun zehirlisi var zehirsizi var.Otları seçeceksin,seçmezsen etinde sütünde ona göre olur.

Hatta yaban yoncası var,onu yedinmi BALON gibi şişersin pat deye yere düşersin dememiş bu Allah.

Her saggallıyı baban sanma dimemiş.

Allah zehirli mantarı yaratmış,dememişki ey ınsan şu mantar zehirli yersen ananın hörekesini görürsün.Hala gören bir sürü ınsan var.

Bu Allah Mehemmede iteet edin,her istedügünü verin,o birşeyde garar verdimi o garara uymah zorundasınız deye kitebinde yazıyda bu zehirli yarattığı mantardan neden kitebinde yazmıy?

Örnegin ,Ahzab suresi 37 de ilerde müslümanlara zorluh olmasın deye ayat indiriyde bu hayvanları neden eyitmeden salıy ortalığa?

Kıtabada heç birşey goymamış bu gonularda.

Sende bunları açuhla bahah.

Kestene kebeb,ecele CUĞAP bekliyem.

Eziz vede çoh leziz INANÇLI gardaşım:-)))))).

Gal sağlıcahla

Hemsi tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...